mondragon Sailorsgrill RAAD VAN BROUWERSHAVEN AKKOORD MET BESTEMMINGSPLAN ZOMERDORP „DEN OSSE" Maatregelen gevraagd tegen overlast zilvermeeuwen Zwaar weer richt veel schade aan WATERSCHAPPEN PRESENTEREN FOLDER BIJ AANSLAGEN VOOR WATERZUIVERING Hills vrij Oma greep mis Een avondje echt gezellig uit! AGENDA Regeling' rekreatieve bestemming' van de binnendijks gelegen gronden IÏROUWERSHAVEN, 9-7. - De raad der gemeente Brouwershaven heeft dinsdagavond m.a.s. het bestem mingsplan zonierdorp „Den Osse" vastgesteld,.nadat door een viertal raadsleden nog enige kanttekeningen werden geplaatst hij hel voorstel van burgemeester en wethouders. In een uitvoerige toelichting aan de raad merkten b. en w. op, dat hel plan tot doel heeft de recreatieve be stemming van gronden te regelen gelegen binnendijks nabij Den Osse. groot ca. 70 ha alsmede de voorma lige werkhaven van Den Osse, groot ca. 11 ha. Het westelijk deel van hel binnen dijks gelegen gebied werd in de ja ren 1969-1973 gerealiseerd door de bouw van 250 zomerwoningen. Op het plan zijn een vijftal bezwaar schriften ingediend. N.a.\het stuk merkte de heer C. J. de Munnik op dat deze materie gced doorsproken is in de commis sie Recreatie en Ruimtelijke Orde ning. De heer De Munnik laakte de opmerkingen van de heer De Graaf indiener van een bezwaarschrift in zake de riolering, de tweede wonin gen en de 70 appartementen op de haven. Mevr. Loschaeoi'f-de Kanter vroeg het college of de gemeente het recht heeft na de le fase van het plan Zomerdorp Den Oosse haar mening te herzien. Zij vond het plan veel te groot, vooral de 900 woningen t.o.v. het inwonertal van ruim 1000 van de kern Brouwershaven. Is de zaak wel te realiseren vroeg zij zich af, daar de financiële toe stand (landelijk) niet zo rooskleu rig is. „We moeten ons niet ver schuilen achter het Streekplan, daar we onze eigen verantwoordelijkheid hebben". De heer J. K. Goemans kon zich achter het college stellen. Wel vroeg hij aandacht voor de toe komende verkeerproblematiek op de Schouwse Dijk, waar de heer J. A. v. d. Bijl eveneens de aandacht voor vroeg. Hoewel zijn fractie wel wat bezwaar had tegen de grootte van het plan, "stond men er toch achter omdat het hier een totaal-plan be treft. Eigen visie In zijn beantwoording stelde de raadsvoorzitter dat er 2xk jaar aan is gesleuteld en dat men niet over ijs van één nacht is gegaan. We hebben ons echt niet achter het Streekplan verschuild maar zijn, juist met een eigen visie gekomen om dit gigantische plan te realiseren Het gemeentebestuur komt nu met een totaalplan, omdat er voorheen 2 bestemmingsplannen waren. Dan wordt het moeilijk een beleidslijn te bepalen. Wanneer men dit plan niet gefra seerd uitvoert komt men met een half afgewerkte zaak, wat vooral landschappelijk een afgrijselijk ge zicht zal opleveren. Er is steeds be wust gestreefd naar een afscheiding tussen Den Osse en de historische kern Brouwershaven, waarvoor van diverse instanties veel lof is ont vangen. Het plan is voorgelegd aan de stuurgroep en het projectburo Grevelingenbekken om een optimale realisering te verkrijgen. ZIERIKZEE. Hans Borgharl (Ome Huns) wist zijn jeugdige publiek weer kostelijk te rermaken tijdens zijn optreden op de tweede toeris tendag dinsdag jl. Vele liedjes, grap pen e,i een spannende poppenkast voorstelling vulden het programma. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De burgemeester stelde verder, persoonlijk sterk tegen buitendijkse bebouwing" te zijn aan de Grevelin- gen. „Wanneer ergens de gedachte leeft (al was het bij de overheid) om de plaat Dwars in de Weg te be bouwen dan zullen we ons daar sterk tegen verzetten". Wat het punt riolering betreft was spreker trots dat alle kernen op de rioolzuiveringsinstallatie zijn aange sloten en dat er nog 3000 inwoner equivalenten over zijn. Wat de ver keersproblematiek betreft op de Schouwse Dijk zal werden bezien of over de dijk en beneden de dijk een éénrichtingsverkeer kan worden in gesteld, waarbij de landbouw onbe lemmerd van deze onderdijksc weg gebruik zal kunnen maken. In tweede instantie informeerde mevr. Loschacoff of er wijzigingen in het plan bij een 3 of 4e fase kun nen worden aangebracht, waarop de voorzitter meedeelde, dat dit dan wel bij zeer zwaarwichtige redenen zou moeten plaats hebben. Het zou economisch niet verantwoord zijn. „Als ik het dus goed begrijp, aldus mevr. L. houdt de gemeente een vin ger in de pap, maar deze kan wel eens moe worden". DEN HAAG. 9-7. Het tweede ka merlid Scherpenhuizen (VVD) heeft woensdag, met zijn fraktiegenoot VVaalkens, staatssecretaris Meijer van CRM schriftelijk gevraagd maatregelen te nemen tegen de Zil vermeeuwen op liet eiland Schier monnikoog. De vragen werden gesteld naar aanleiding van een reportage in de TV-rubriek TROS-Actua. Gevraagd is of het feit, dat de laatste jaren geen vergunning is vei-leend voor het rapen van eieren van Zilvermeeuwen de gesignaleer de overbevolking heeft veroorzaakt. „Is het waar dat tot dusverre aan Inval in speelhol NOORDWIJKERHOUT. 9-7. De Rijkspolitie heeft woensdagmiddag een inval gedaan in het voormalige restaurant Piet Gijs in Noordwijker- hout, waar roulette gespeeld werd. Twee exploitanten, G. W. ten B. (57), J. P. A. (47), een croupier, F. B. (36) en de dochter van een der exploi tanten W. ten B. (23), die als stape- laarster dienst deed, werden gear resteerd tezamen met 13 spelers en speelsters. Allen werden nadat pro ces-verbaal tégen hen was opge maakt en nadat zij waren verhoord vrijgelaten. De speeltafel, de fiches en het geld werdén in beslag genomen. het probleem schouderophalend wordt voorbijgegaan?", aldus de ka merleden. MÜNCHEN, 7-7. Een gvootmoeder in het Beierse dorpje Mühldorf ver telde een dezer dagen op haar 75ste verjaardag haar vijf kleinkinderen dat ze een verrassing voor hen had. Ze had in de loop van de jaren in een oude commode goud en munten ter waarde van een kwart miljoen gulden verzameld ter verdeling on der de kleinkinderen. Het werd voor oma ook een ver rassing, want ze tastte tevergeefs in het kastj'e. iemand moet kort te voren de schat hebben gestolen. Twee baanwerkers door trein overreden UTRECHT, 9-7. Tijdens \verk- zaamheden aan de spoorbaan zijn woensdagmorgen twee mannen dooi de TEE-trein Den Haag-München aangereden. De mannen waren op slag dood. Het ongeluk gebeurde tus sen De Klomp en Ede-Wageningen. De slachtoffers zijn de 46r-jarige vak man wegonderhoud E. Lutjéboer uit Ede en de 25-jarige railbewèrkei- G. J. van Weenink uit Utrecht. Beide mannen waren gehuwd. Zierikzee - Telefoon (01110) 2670 Hotel Sailorsgrill - Coffee-shop - Restaurant Bioscoop Bioscoop De Concertzaal Kindermatinée op donderdag 10 en dinsdag 15 juli, met DIK TROM EN ZIJN DORPSGENOTEN Aanvang 14.30 uur Donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 juli JAMES BOND, DR. NO Aanvang 20.00 uur Toegang 14' jaar Zondag 13, maandag 14 eri dinsdag 15 juli IRMA LA DOUCE (extra lang) Aanvang 20.00 uur Toegang 14 jaar Extra voorstelling op zaterdagavond 12 juli om half elf FRÜHREIFENREPORT (Mannen die de kansen grijpen) Toegang 18 jaar Nieuw In onze sailorsgrill serveren wij in een informele sfeer een groot as sortiment vis- en vleesgerechten, tegen zeer aantrekkelijke prijzen. Bovendien kunt u voorafgaand aan iedere bioscoopvoorstelling gebruik maken van ons speciale CINEMA-MENU a 17,50 (inclusief bioscoop) Deze week vanaf donderdag: Maatjescocktail toast en boter Zigeunerspiess met een vurige paprikasaus, saladekeus en frites Us met aardbeien Romanov DEN HAAG, 9-7. Een zwaar onweer heeft dinsdagavond op diverse plaats sen in ons land grote schade aangericht. Door blikseminslag ontstond in Lopikerkapel brand in een tank op een militaire brandstofopslagplaats van de luchtmacht. De tank was gevuld met 1,3 miljoen liter gasolie. De brand heeft de hele nacht gewoed. In Dedemsvaart, Westenbork en Staphorst zijn boerdèrijen door brand verwoest. Ook hier was de oorzaak blikseminslag. In Borger (DR) ging een aardappelschuur in vlammen op terwijl in Eerbeek een landbouwstal hetzelfde lot onder ging. In Schalkhaar (OV) moest een varkensschu'ur het ontgelden en in Zuiver water - Zeeuwse noodzaak,, MIDDELBURG, 9-7. De Zeeuwse waterschappen zul len, als zij in <le loop van de komende maanden de aan slagen voor de waterzuivering gaan verzenden, deze vergezeld doen gaan van een folder, waarin zal worden uiteengezet waarom hel noodzakelijk is dat iedereen zijn of liaar bijdrage levert hij liet terugdringen van de verontreiniging van het oppervlaktewater in Zeeland en hij het streven om te komen tot water van goede kwaliteit. De oplage van de folder is vast gesteld op ongeveer 120.000 exem plaren, praktisch gelijk aan het aan tal adressen, dat een aanslag zal ont vangen. Het is een kleurenfolder die zal worden ingesloten in de en veloppe, waarin zich de accept-gi rokaart zal bevinden. Zeven van de acht bladzijden zul len het algemene gedeelte van de folder vormen. Na een korte inlei ding over de huidige kwaliteit van het water zal de inhoud van het be grip de vervuiler betaalt" nader worden toegelicht. Vervolgens zal op de nieuwe taak van de water schappen, t.w. de waterzuivering, werden ingegaan, waarna erop zal worden gewezen, dat in de water schapsbesturen nu ook de vertegen woordigers van de categorie „water kwaliteit'' hun intrede hebben ge daan en daar over alle waterschaps zaken kunnen meepraten en meebe slissen. De tekst op de achterste bladzijde zal per waterschap wisselen. Dit wil zeggen, dat zal worden omschreven wat in het betrokken waterschap op het gebied van de waterzuivering al gebeurt en welke plannen er be staan. Daaraan worden toegevoegd gegevens over de kosten, die dc grondslag vormen voor de bereke ning van de heffing. Daardoor zal men een inzicht krijgen in het waar om van de heffing en de hoogte van het verschuldigde bedrag. Kleurendia's In de folder zullen zes kleuren dia's worden afgedrukt. Zij zullen een beeld geven van schone „water landschappen", van vormen van ernstige watervervuiling en van mo derne zuiveringsinstallaties. Op de twee hartpaginn's komt een kaartje ven de provicie Zeeland. Daarop zal de nieuwe situatie op het gebied van 'de zuiveringsinstallaties en de af- voerleidingen worden aangegeven door middel van verschillende kleu ren. Bij dit kaartje wordt oen k^rle toelichting geplaatst. Als titel is voor de folder gekozen „Zuiver water - Zeeuwse noodzaak", dezelfde titel als die van de band- diaserie over de waterzuivering. De ze heeft thans in bijna alle Zeeuwse waterschappen gecirculeerd. Enkele waterschappen zullen de vertoning daarvan in het najaar, o.a. voor de seholen. voorlzellen. Valthe (DR) werd een woning een prooi van de vlammen. De bliksem trof in Lochem een be jaardentehuis. Alle aanwezige be jaarden konden tijdig geëvacueerd worden én in nabij gelegen tèhuizen ondergebracht worden. In Nieuw- land sloeg de bliksem in in een woonhuis. De bewoners en hun drie kinderen zijn gered. Het huis en een daarachter gelegen stal gingen in vlammen op. In Bergeyk is een boer in het wei land door de bliksem, getroffen en op slag gedood. In Drenthe is een visser het slachtoffer geworden van het zware onweer. Ook het treinverkeer ondervond hinder van het geweld van de na tuurelementen. Op de lijn Deventer- Almelo is een D-trein met bestem ming Duitsland door de bliksem ge troffen. De trein heeft anderhalf uur stilgestaan. Man onder landbouwtrekker KLAASWAAL, 8-7. De 68-jarige A. L. 't Hooft uit Numansdorp is bij een verkeersongeluk in het ZuidHol- landse Klaaswaal om 't leven geko men. De bejaarde man reed met zijn fiets over de Rijksstraatweg en werd ingehaald door een landbouwtrek ker met twee aanhangwagens. Hij kwam ten val en overleed ter plaatse LAATSTE NIEUWS KAMPALA, 10-7. President Idi Amin van Oeganda heeft donderdag de Britse lector Dennis Hills in vrij heid gesteld. Hills werd drie maanden geleden in Kampaio gearresteerd omdat hij in een hoek dat hij wilde publiceren president Amin een dorpstiran" had genoemd. Hij werd door een militair tribunaal ter dood veroordeeld, maar onder zware internationale druk Ver mont van Hills vrij loting in bespre- In verband met dc zaak-Hills ar riveerde donderdag de Britse minis ter van buitenlandse zaken, James Callaghan, in Kampala. President Amin, die op het mo ment van Hill's vrijlating in bespre king mei Callaghan was. had voor het gebruikelijke dramatische cffekt gezorgd. De Brit kwam geheel on verwacht de kamer binnen en ver klaarde: „ik maakt het uitstekend, dank u". De (»1 -jarige Hills, die er gezond uitzag, zal nog vandaag (donderdag) samen met Callaghan naar Londen vliegen. Nadat Hills zich bij Amin en Cal laghan had gevoegd verschenen de drie mannen op het balkon van het presidentiële gebouw, waar de vrij gelaten Brit de hand van Amin drukte en „dank u wel. meneer de president" zei. ,,'t Lange Uus". Expositie wandkle den. Tijd: gedurende winkel lijden. Dreischor Dagelijks.Pand. Mr. Moggestraat. Landbouwmuseum. 13.30-17.00 uur. 's Zondags geslolen. Donderdag 10 juli Zierikzee Concertzaal 14.30 uur. Kindermati née „Dick Trpm en zijn Dorpsgeno ten, 20.00 uur filmvoorstelling „Ja mes Bond. Dr. No". Serooskerke Dorpshuis, 19.30 uur, damavond. Vrijdag 11 juli Zierikzee Concertzaal 20.00 uur filmvoorstel ling „James Bond, Dr. No". Brouwershaven 20.00 uur concert Nut en Uitspanning 21.15 uur lampionoptocht. Zaterdag 12 juli Zierikzee Concertzaal 20.00 uur filmvoorstel ling „James Bond, Dr. No". 22.30 uur filmvoorstelling „Fruhreifenreporl" Serooskerke Natuurwandeling. Start; „De Schelp- hoek". 14.00 uur. Brouwershaven Markt. 9.00-17.00 uur, verkoping handwerken afdeling Welfare Rode Kruis Brouwershaven. Dreischor Muziektent a d Ring, 19.30 uur, zo meravondconcert Crescendo en Nieuw Leven. Bruinissc Sportterrein, 14.30 uur, Zeskamp spelen m.m.v. ploegen uit Goes. Zierikzee Sliedrecht, Schoonrewoerd Bedum en Bruinisse. Zondag 13 juli Zierikzee Concertzaal 20.00 uur filmvoorstel ling „Irma la Douce". Maandag 14 juli Zierikzee Concertzaal 20.00 uur filmvoorstel ling „Irma la Douce". Dreischor Herv. kerk, 20.00 uur, orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Dinsdag 15 juli Zierikzee Concertzaal 14.30 uur Kindermati née „Dick Trom en zijn Dorpsgeno- tert". 20.00 uur filmvoorstelling „Ir ma la Douce". Woensdag 16 juli Zierikzee Bouwterrein a./d. Sloestraat, 20.00 uur, optreden hogedraad-acrobaten de Traber-familie en Hell-Drivers. Brouwershaven Herv. kerk, 20.00 uur, orgelconcert Klaas Jan Mulder. 19.00 uur, start Visserijdagen, ont vangst Miss Visserijdagen. opening attrakties. Donderdag 17 juli Bruinisse Dorpshuis, 14.00 uur, kinderprogram ma; 18.00 uur Ronde van Brit over 100 km. Vrijdag 18 juli Zierikzee Bouwterrein a./d. Sloestraat, 20.00 uur, optreden hogedraad-acrobaten de Traber-familie en Hell-Drivers. Bruinisse 14.00 uur. oriëntatierit voor auto's; 15.00 uur, opening Bradering Korte Ring; 20.00 uur. Dorpshuis, dans avond m.m.v. popgroep. Zaterdag 19 juli Bruinisse 14.00 uur demonstratie „Para Sailing" 15.00 uur Braderie; 18-30 uur, sporl- terein, NAC-HERMES DVS; 22.00 uur, vuurwerk. Maandag 21 juli Dreischor Herv. kerk, 20.00 uur, orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Donderdag 24 juli Serooskerke Dorpshuis, 19.30 uur. damavond. Maandag 28 juli Dreischor Hen', kerk, 20.00 uur. orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Woensdag 30 juli Haamstede Herv. kerk. 20.00 uur, concert Rot terdams Jongenskoor. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na halt iet Redaktie: M J Bij de Vaate (01110) 2938 J P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties; (01110) 2118 ol 4188 Bezorging: (01110) 4188

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2