Israëlische aanvallen op doelen in Libanon Twee mensen aan Schouwse kust verdronken d Argentijnse kabinet afgetreden Bloedbad in Jeruzalem 54 doden bij busongeluk in Pakistan Vijf zwemmers uit zee gered Kissinger zet Israël onder druk DE ZIERIKZEESCHE COURANT NIET ZO ONSCHULDIG... Duitse snelverkeerswegen overvol MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 7 juli 1975 131ste jaargang Nr. 21719 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) ADVERTENTIES EN BEZORGING "elefdon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteun: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Doop van de Jan Haring II TEL AVIV, 7-7. Israëlische strijdkrachten hebben he- den-inaandagochtend vroeg aanvallen uitgevoerd op verscheidene bases van Arabische guerillastrijders in het zuiden van Libanon, als vergelding voor een serie aanvallen tegen Israël in de afgelopen maanden, zo heeft het hoofdkwartier van het Israëlische leger in Tel Aviv bekendgemaakt. De Israëliërs vielen met een gecombineerde Iucht-zeemacht een gebied rond Tyrus en Rasjidijeh aan. BUENOS AIRES. 6-7. Het gehele Argentijnse kabinet is zondagavond afgetreden, enige uren voordat er een algemene staking van 48 uur zou beginnen. Het aftreden werd bekendgemaakt in een regeringsmededeling. Het was niet onmiddellijk bekend of presi dent Maria Estela Peron de ontslag aanvragen van de acht leden van het kabinet heeft aanvaard. JERUZALEM, 5-7. Een in een koelkast verborgen bom heeft vrij dag in Jeruzalem dertien mensen gedood en 52 gewond. Een Palestijnse guerrilla-organisa tie is volgens eigen zeggen verant woordelijk voor de aanslag, die een van de bloedigste van de laatste ja ren in de Israëlische hoofdstad was. De explosie gebeurde om tien uur 's morgens voor een winkel in ge reedschappen en huishoudelijke arti kelen op het Zionplein, een van de drukste punten van de stad. In ver band met sabbath was er veel pu bliek op de been om inkopen te doen. De koelkast, waarin de bom ver borgen lag, stond op het trottoir voor de winkel. Ooggetuigen ver klaarden later in de mening te hebben verkeerd dat het ging om een pas verkocht apparaat dat klaar stond om weggehaald te worden. Direct na de explosie arresteerde de politie ongeveer driehonderd Arabieren in de omgeving. BURGH. Als nog vrijdag gemeld werd mevr. P. C. Hogenstein- Schoonaard te Burgh onderscheiden met de eremedaille in brons beho rend bij de Orde van Oranje Nassau. Zij ontving deze onderscheiding we gens veertig jaar trouwe dienst als huisnaaister van de familie Van Cit- ters. De onderscheiding werd uitge reikt door burgemeester H. P. Ever wijn van Weslerschouwen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De bases in het gebied van Tyrus en Rasjidijeh worden voornamelijk gebruikt als uitgangspunt voor ter roristische aanvallen, aldus een woordvoerder van het Israëlische le ger. „Op deze bases organiseren en be gonnen de terroristen terreuraan- vallen op Naharijah, Rosj Hanikrah, Adamit, Kfar Yual, het Savoy-hotel, en andere plaatsen, zowel uit zee als over land". Tijdens de operatie gebruikten de Israëlische strijdkrachten artillerie om een einde te maken aan de be schietingen van de terroristen, al dus de woordvoerder, die er aan toe voegde dat alle Israëlische militai ren behouden waren teruggekeerd. In Naharijah in het noorden van Israël werden op 25 juni vorig jaar bij een Arabische aanval een vrouw twee kinderen, een Israëlische sol daat en drie guerrillastrijders ge dood. In Rosj Hanikrah vonden op 6 december twee mensen de dood. Op 5 maart van dit jaar werden elf mensen gedood toen guerrillastrij ders,. die in een rubberboot waren gekomen, het Savoy-hotel in Tel Aviv aanvielen. Zeven aanvallers kwamen om het leven. Op 15 juni vonden twee Israëliërs en vier guer rillastrijders de dood bij een aanval op de nederzetting Kfar Yuval in het noorden van Israël. Tien dagen geleden, aldus de woordvoerder van het Israëlische leger, werden vier Arabieren gedood toen zij nabij de kibboets Adamit uit Libanon Israël probeerden binnen te komen. Aklies De Israëlische operatie duurde ongeveer vier en een half uur. Het is niet bekend hoeveel slachtoffers onder de Palestijnen zijn gevallen. Op 15 juni jl. werden voor het laatst Israëlische oorlogsvliegtuigen gebruikt tegen doelen in Zuid-Liba- non, toen het dorp Kfar Chouba^ werd aangevallen na de actie tegen. Kfar Yuval. De laatste keer dat Is raëlische marineschepen tegen guerrillastrijders in aktie kwamen, was op 30 oktober. Bjj die gelegen heid was liet kamp Rachidjjeh het doelwit. RAWALPINDI, 6-7. Zondag zjjn minstens 54 mensen om het leven gekomen toen een bus in een dertig meter diep ravijn stortte ten noor den van Rawalpindi. Bijna alle omgekomenen waren studenten uit Hyderabad, die op ex cursie waren. Volgens de politie heb ben acht inzittenden van de bus het ongeluk overleefd. ONDDORP, 67-. Dc reddingsbri gade Duddorp (op het eiland Goe- ree-Overflakkee) is zondag twee maal uitgerukt om zwemmers uit zee te redden. De beide acties slaag den, waardoor vijf mensen konden worden gered. De sterk aflandige wind, met een plotseling optreden de zeer sterke onderstroom, is vol gens de rijkspolitie de oorzaak ge- Zee eist tol HEINESSE, 6-7. Bij het baden in zee is zondag, onge veer honderd nieter westelijk van de duinovergang „Wilhelminahoeve" te Renesse, om plusminus 12.00 uur, de 34-jarige uit Tilburg afkomstige landbouwer G. van Roesel verdronken. De heer Van R. was te water gegaan nabij een plaats waar een mui uitmondt in zee bij een driekwart hoogwater-tij. Door de mui ging op dat moment een vliegende stroom waardoor het slachtoffer in zee werd gezogen. Op de kust stond een krachtige noordoosten wind die een hoge branding veroorzaakte. Hoewel de heer Van R. kon zwemmen heeft hü geen kans meer gezien zich nog te redden. Op het slacht offer dal vrij snel op het strand aanspoelde werd door leden van dc strand- reddingsbrigade, die vrij snel ter plaatse waren, nog mond op mond beade ming toegepast dat helaas niet meer mocht baten. Het slachtoffer was gehuwd en had drie kinderen. Vermoedelijk is op dezelfde plaats een tweede persoon verdronken en. wel de 21-jarige uit Dort afkomstige J. H. B. B. zou met een aantal andere per sonen, waaronder zijn vriendin en haar 14-jarig zusje in het water zijn geweest toen hij plotseling de zee in werd gezogen. Het 14-jarig zusje van zijn vriendin dat ook in moeilijkhe den was gekomen kon door haar zuster gered worden. Tot aan het in vallen van de duisternis werden z ekakties ondernomen naar B., wel ke zonder resultaat bleven. Op dezelfde plaats kwam zondag middag nog een viertal personen in moeilijkheden. Zij echter werden door de reddingsbrigade op het strand gebracht. Ook op het strand van Wesler schouwen stond een hoge en verra- delijke branding. Op het nippertje slaagde de reddingsbrigade er hier in een snel naar zee afdrijvende per soon uit zee op te pikken. Toen de boot hel strand had bereikt en dc drenkeling weer vaste grond onder de voeten voelde, nam hij snel de benen. HAMBURG, 7-7. Dc Wcstduitsc snelverkeerswegen waren zaterdag overbelast door de grote stroom va kantiegangers. Vrijwel overal vorm den zich lange files. Op de verkeersweg Stuttgart- München bijvoorbeeld vormde zich in dc vroege ochtend uren al een file van 20 kilometer. Aan de grens overgang bij Basel ontstond ccn fi le van zeven kilometer en in Noord- Duitsland raakten de wegen naar de Ooostzee volledig verstopt. De politie van Beieren noemde de situatie op de verkeerswegen „ver schrikkelijk". De snelverkecrsweg van München naar Salzburg was. volgens haar. sedert vrijdagavond overbelast. Het publiek is aangera den ander routes te nemen, maai het schijnt zich daarvan weinig aan te trekken. wecst van de moeilijkheden, waarin de zwemlustigen zijn geraakt. Om half twaalf rukte de reddings brigade van Ouddorp in samenwer king met de rijkspolitie uit, omdat de 46-jarige A. M. uit Sommelsdijk te ver in zee was geraakt; De man moest per ambulance naar zijn wo ning worden gebracht. Drie kwartier later werd de mo- torvlet van de reddingsbrigade op nieuw ingezet, omdat vier jongelui in de leeftijd van 13 en 14 jaar moeilijkheden hadden. Een van hen, de 14-jarige J. van de Geloof, was zelfs lid van de jeugdreddingsbriga- de van Ouddorp. De andere drie jongens kwamen uit Rotterdam. Het viertal werd gered, maar de 13-ja rige Peter van der Velde uit Rotter dam moest in ernstige bewusteloze toestand per ambulance naar het Dijkzigt ziekenhuis in de Maasstad worden vervoerd. I Strand ontruiming Na deze reddingsoperaties achtte de rijkspolitie het noodzakelijk het overvolle strand bij Ouddorp (acht tien kilometer lang) te ontruimen. Tot nader order is het de strandbe- zoekers verboden hier in zee te gaan. De rijkspolitie wijst er nog op, dat men vooral goed moet letten op de strandpostcn van de reddings brigade. Indien er een oranje-kleu rige bal boven de post hangt, houdt dit in dat het tewatergaan zeer ge vaarlijk is, aldus de rijkspolitie. JERUZALEM, 6-7. Het Israëlische kabinet is zondag bijeengekomen om zich te beraden over dc volgende stap in de richting van een tussen tijdse vredesregeling met Egypte. Bij dit beraad zullen de Israëlische bewindslieden zich ongetwijfeld ook bezighouden met de jongste verkla ring van minister Kissinger. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken zei zaterdagavond in Washington. „Alle wegen zijn moei lijk. We hebben begrip voor hun dilemma's en hun bezorgdheid, maar we geloven tevens dat zij (Israël) de kans moeten aangrijpen vooruitgang naar de vrede te boeken omdat elke andere houding vroeg of laat tot oorlog zal leiden". Heelt u nog een teak bergmeubel en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bi) Rijksweg 26 Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 WESTERSCHOUWEN. Zo onschul dig als hier de zee aan de Schouwse kust voordoet, is zij helaas niet, ge tuige de verdrinkingsgevallen tij dens het weekeinde. Het is zaak met de zee altijd uiterste voorzichtigheid te betrachten; het is opnieuw ge bleken. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Men meet torens naar hun schaduw, de groten naar hun benijders. Chinees spreekwoord Verwachting tot dinsdagavond: Zonnig en warm Droog, zonnig en warm met morgen later op de dag kans op onweer in het zuiden van het land; overwegend matige wind tussen noordoost en zuidoost; minimumtemperaturen van 10 tot 15 graden, maxima morgen van 25 tot 30 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 12. Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 23 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 8 juli. Zon op 4.29. onder 21.00 Maan op 3.50, onder 20.10 Nieuwe maan: 9 juli (5.10). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 8 juli 2.28 14.50 8.02 20.34 Springtij: 11 juli HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 7-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Het blijft droog cn zonnig, maar in het noorden van het land kunnen wolkenvelden van zee bin nendrijven. Het hogedrukgebied bo ven de Britse eilanden trekt lang zaam naar Zuid-Skandinavië. Boven de Golf van Biskaje breidt een de pressie zich langzaam noordwaarts uit. De wind zal hierdoor bij ons in de oosthoek blijven. In de aange voerde lucht zal de temperatuur in de middag tot zomerse waarden op lopen. In het Waddengebied echter zal een wind van zee waaien en blijft het koeler. Gedurende het af gelopen weekeinde was het in West- Europa overwegend zonnig, behalve in het Alpengebied en de Balkan waar zaterdag een frontale storing plaatselijk regen of onweer bracht. In West- en Midden-Frankrijk kwam ook zondag nog vrij veel bewolking voor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1