Pakket verkeersmaatregelen voor Oosterland am boe i „Dc vriendenschaar" trok naar Altenahr Eremedaille in brons voor 40 jaar trouwe dienst te Burgh LADENKASTJES intermeubel Vijf Nederlanders dood bij vliegongeluk NIET WONINGWETWONINGEN GAAN 8% MEER HUUR DOEN ft STREEKNIEUWS De kleuterschool leeftijd ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE VcUltae 4 lull 1975 Nr. 31718 Raad Duiveland DUIVELAND, 2-7. Op de woensdag gehouden .verga dering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de kam, is een pakket ver keersmaatregelen voor Oosterland vastgesteld, dat be oogt de veiligheid te bevorderen. Het bestaat hoofdzakelijk uit de gesloten-verklaring voor motorvoertuigen 01» meer dan twee wielen van verschillende wegen. Het betreft de volgende wegen: Lange Achterweg vanaf de werkplaats van L. A. v. d. Berge richting Molenweg; Goenendaal in richting Markt. Verder; het verbindigsstraatje tussen Groenendaal en Lange Achterweg; de Kerkstraat in de richting Torenplein. Verdere sluitingen zijn dan nog het gedeelte van de Groene Poort vanaf de Hol'weg tot de Korte Ach terweg; de Korte Achterweg in de richting Markt en het gedeelte van het Torenplein van de westgevel van het perceel Torenplein 8 in oostelijke richting tot de Groene Poort. Besloten werd in verband met deze wijzigingen, het thans gel dende parkeerverbod voor beide zij den van de Kerkstraat van het To renplein in de richting Markt op te heffen en te vervangen door een parkeerverbod aan de westzijde van de Kerkstraat tussen Markt en Torenplein en verder aan de oost zijde van de Kerkstraat vanaf de zuidgevel van de garage, behorend bij perceel Kerkstraat 27 tot de Markt. Garantie woningbouw Tevoren had de voorzitter de ver gadering geopend op de gebruike lijke wijze en werd ge-antwoord op enkele op vorige vergaderingen ge stelde vragen. De rekening van in komsten en uitgaven door de Stich ting Exploitatie Verenigingsgebouw .,Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk over 1974 werd goedgekeurd. Via het bemiddelend Orgaan Rohyp kwam een garantieverzoek om rente en af lossing van een lening ten behoeve van de bouw van woningen door een zestal gegadigden voor woning bouw. De garantie werd verleend. De Christelijke Woningbouwver eniging: „Schouwen-Duivel and" heeft het plan opgevat vrijwel alle woningen te voorzien van een warmte-isolatie, eén en ander ge financierd met een onderhandse le ning bij de Rabo Bank; „Oost Dui veland" te Bruinisse. Verzocht is om deze lening, voorzover betrekking hebbende op de in deze kern be- staande woningen, te garanderen. Het college stelde voor het streven van de corporatie, het woongenot van de onder hun beheer vallende woningen, te verbeteren, te steunen door de gevraagde garantie te ver lenen. hetgeen evenwel zou moeten geschieden onder het voorbehoud van instemming van de minister Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening voor wat betreft de wo ningwetwoningen in het te ver be teren woningbestand. Besloten werd hieraan gevolg te geven. In verband met de onlangs door de heer P. A. Remeeus te Ouwer- kork aangekochte strook grond naast zijn bedrijf, verzocht hij de wegberm tussen zijn terrein en Vis- sersweg te mogen bestraten, zowel als de bermen tussen zijn bedrijf en de Vissersweg, de Koningin Julia- nastroat en de Achterweg, die bij hem in gebruik zijn. Hiertegen be stonden geen bezwaren. Nodig is echter jaarlijks recognitie te heffen waarvan naar de mening van het college het bedrag kan worden be paald op f I.-. Kavelsloot In de raadsvergadering van 7 april jl. is het voorstel om een strook grond aan te kopen van Matth. Steenpoorte Mz te Oosterland dooi de Raad verworpen, waarna is ge zocht naar een vervangende oplos sing door het aanleggen van een hoofddrain met putjes of met een langsdrainage. Medewerking van de eigenaar van de grond is in elk ge val nodig. De heer Steenpoorte bleef echter bij zijn standpunt dat hij de aanleg van een kavelsloot als de enige afdoende oplossing ziet om van zijn water af te komen. Ook het wa terschap is deze mening toegedaan. Mevr. A. F. van de Zande-Vleugels Schutter (V.V.D.) informeerde of er bij een eventuele slootlegging wel voldoende beveiliging zal worden aangebracht, zodat er in deze woon wijk. waar veel kinderen wonen, geen ongevallen kunnen voorkomen. De voorzitter zegde dit toe. De heer Jac. van der Maas zei nog steeds te gen de aanleg van de kavelsloot te zijn. De ervaring heeft hem geleerd dat het met verloop van tijd meestal een vieze bende wordt. Ook de heer J. op 't Hof was niet erg te spreken over de aanleg van een sloot. Tot slot werd het voorstel in stemming gebracht, waaruit bleek dat 'fer vier leden tegen en zeven vóór het voor stel waren, zodat besloten werd de kavelsloot te maken. Onteigening Hierna kwam ter tafel de onteige ning grond van P. Hage en consorten te Oosterland. Alle in het bestem mingsplan Oosterland gelegen gron den zijn in eigendom verworven door de gemeente, uitgezonderd een per ceel grond van P. Hage en consorten, ter grootte van 5040 ca. De verkoop waarde van de 30 m diepe voorstrook langs de Oud Heiligeweg wordt als nagenoeg bouwrijpe grond begroot op f 29,per ca, in totaal f 15.225, He.t resterend perceelsgedeelte, gx-oot 4515 ca, wordt gewaardeerd als gun stig gelegen, ruw, met pacht be zwaard, bouwland in een bestem mingsplan, op f 2,50 per ca of in to taal afgerond f 11.288,In totaal derhalve een bedrag van f 26.513, Schouwen-Duiveland telefoneert ZIERIKZEE, 4-7. In de sector Zierikzee, dat wil zeggen Schouwen- Duiveland, werd in 1074 weer in toenemende mate gebruik gemaakt van de telefoon, zowel voor lokale als interlokale gesprekken. Uit in het jaarverslag 1974 van de Kamer van Koophandel gepubliceerde cij fers blijkt dat in het verslagjaar in totaal 5.773.000 gesprekken toerden gevoerd, waarvan 2.321.000 lokale en 3.452.000 interlokale. Dat wil zeggen dat de telefoonabonnees op Schou- wen-Duivelnad dus meer gebruik maken van de telefoon voor interlo kale gesprekken dan voor gesprek ken binnen het eigen net. In 1973 voerde Schouwen-Duive land in totaal 5.474.000 telefoonge sprekken 2.222.000 lokaal en 3.252.000 interlokaal. Nieuwe telefoon aansluitingen in 1974 Het aantal telefoonaansluitingen in de gemeenten op Schouwen-Dui- veland is in 1974 flink gestegen. Een en ander blijkt uit de desbetreffende cijfers in het jaarverslag 1974 van de Kamer van Koophandel Midden- en Noord-Zeeland. In Brouwershaven steeg het aan tal telefoonaansluitingen in 1974 met vijftig en kwam daarmee van 315 aansluitingen op in totaal 365; voor Bruinisse kon een toename worden genoteerd van 77 en dat bracht het aantal Bruse aansluitingen van 566 op 643. De uitbreiding was het sterkst in Burgh-Haamstede: 174 nieuwe aansluitingen brachten het totaal per 31-12-'74 op 954 aanslui tingen. In Dreischor wei-den 19 nieuwe aansluitingen voltooid en kwam het aantal van 360 op 379; Nieuwerkerk boekte een wel zeer grote uitbreiding, namelijk 154 nieuwe aansluitingen brachten het totaal van 785 op 939. Renesse: 41 nieuwe aansluitingen, van 540 naar 581. Scharendijke: 19 nieuwe aan sluitingen, van 364 naar 383. Zierik zee: niet minder dan 143 nieuwe aansluitingen brachten het totaal van 2.134 op 2.277. Vervoer veerdienst Zijpe-Anna Jacobapolder in 1974 De stijgende lijn van het vervoer met de veerdienst Zijpe-Anna Jaco bapolder van de laatste jaren heeft zich in 1974 opnieuw doorgezet. In 1974 werden op deze dienst in totaal 24.438 vaarten gemaakt, tegen 23.343 in 1973. Hierbij werden in 1974 Mow. M. A. Clercx-Hage is pacht- ster van de bovenomschreven grond. De eigenaar van de grond deelde mee de prijs te laag te vinden. Op enkele brieven van de gemeente werd geen enkele reaktie ontvangen. Het enige rechtsmiddel dat thans ge hanteerd kan worden is de Onteige ningswet, waartoe- de nodige stap pen zullen worden gedaan. 160.027 personenauto's overgezet (v.j. 147.812), 2.198 kleine vrachtauto's (v.j. 2.081); 6.886 grote vrachtauto's (v.j. 6.447); 10.994 rijwielen (v.j. 10.070); 10.593 motorrijwielen (v.j. 14.431); 430.796 passagiers (v.j. 413.550); 184 autobussen (v.j. 168) en 540 motoren met zijspan (v.j. 566). ZIERIKZEE Geslaagd leesseizoen voor Nutsbibliotheek De Nutsbibliotheek kan op een geslaagd seizoen 1974-1975 terug zien. Werden in het seizoen 1973- 1974 18.102 boeken uitgeleend in het seizoen 1974-1975 waren het er 21284. Een toeneming van 3182 dus, d.i. ongeveer 18 procent. Centrale Fokveedag Per abuis werd eerder vermeld, dat de z.g.n. Centrale Fokveedag dit jaar gehouden zou worden op 1 juli. Dit moet echter zijn: zaterdag 19 juli op het Zuidhoekterrein. Op de ze Agrarische Dag is - als gemeld - ook ruimte voor de hippische sport ingeruimd. HAAMSTEDE H. Mis in Strandkerk via K.R.O.-radio Naar wij vernemen zal de Heilige Mis van zondagmoz-gen 13 juli a.s. te houden in de Katholieke Strandkei-k te Haamstede, rechtstreeks worden uitgezonden via de K.R.O.-radio en Wereldomroep. Als celebrant treedt op pater Jorx-en uit Tilburg, mede werking wordt verleend door de kerkkoren uit Zierikzee en Tilburg. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwei*s- haven vergadert op dinsdag. 8 juli a.s. in het stadhuis. De agenda vermeldt: Beantwoor ding vraagstelling; verlening eexwol ontslag aan de heer S. K. de Jong als technisch-ómbtenaar A van ge meentewerken; wijziging gemeente grens i.v.m. wijziging provinciegrens met Zuid-Holland; vex-lening van ga rantie ingevolge de Wet Bezitsvor ming aan L. Appels; verlening ga rantie ingevolge de Beschikking gel delijke steun eigen woningen, aan een aantal partikulieren; vaststelling voorbex-eidingsbesluit buitendijks ge bied Brouwershaven; idem tarieven beschikking liggelden Brouwersha ven; idem bestemmingsplan zomer- dorp Den Osse; idem 8e, 9e en 10e wijziging gemeentebegroting 1975. OOSTERLAND Zomeravondconceit In het kader van de uitwisselings concerten hopen op zaterdagavond 5 juli e.k. de samenwerkende muziek gezelschappen: „Cresendo" uit Drei schor. en „Nieuw Leven'' uit Ouwer- kerk, hier ter plaatse een zomer avondconcert te geven in de mobie le muziektent, die staat opgesteld op het Koninginneplein. Omstreeks half acht vertrekken de muzikanten van af de „Conferentiekamer", en *net een. muzikale wandeling gaat het naar het Koninginneplein toe. Graag wat stilte tijdens de uitvoei-ing van de verschillende nummers, en geen onnodig voorbijrijden van brommex-s of auto's zo mogelijk. SIRJANSLAND Geslaagd Onze dorpsgenoot, de heer J. J. de Vlieger, slaagde voor het te Goes gehouden Middenstandsexamen. BRUINISSE Aanbesteding rioolwaterzuiveringsinstallatie Donderdagmorgen werd in het Dorpshuis te Bruinisse aanbesteed de bouw van een rioohvaterzuive- i-ingsini-ichting aan de Verloren Kost, in de polder Bruinisse, volgens be stek B.ns.7.1 vhn de firma Witteveen en Bos te Deventer. Voor deze aanbesteding bestond Advertentie Accountantskantoor administratie rn belastingzaken economisch advies en begeleiding Lindenlaan 3 Telefoon 01870-3477 Middelbands grote belangstelling. Er waren niet minder dan 30 inschrijvers. Hoogste inschrijver was de Aannemings- en Handelmij. H. R. Krans B.V. te Bor ger voor f 2.205.000; laagste inschrij ver dc Intex-nationale Bouwcompag- nie B.V te Best voor f 1.808.700. Ove rige inschrijvers waren o.a. nog: Aan nemingsmij. SchouwenDuiveland te Zierikzee f 1.878.000; fa. M. Osse- weier Zoon, aannemingsbedrijf te Oude Tonge f 1.899.000,— Aanne mersbedrijf Ippel te Nieuwendijk f 1.900000,Bouw- en Aannemings bedrijf Everaers en Van den Berg B.V, te Steenbergen f 1.903.000, Aannemingsbedrijf Schermers B.V. te Nieuwendijk f 1.910.000,enz. De te bouwen rioolwaterzuive ringsinrichting is bestemd voor de streek Duiveland, t.w.: Bruinisse, Oosterland, Six'jansland, Nieuwer kerk, Ouwerkerk en de in deze re gio gelegen i-ekreatie-objekten annex jachthavens enz. Geslaagd Te Rottexxlam slaagde voor het le- rarenexamen Beroepsonderwijs, de heer M. van Donge. Hij kx-eeg zijn opleiding bij het Ned. Genootschap tot opleiding van Leraren Beroeps onderwijs te Rotterdam en werd per 1 augustus benoemd tot leraar elek- tro-natuurkunde aan de technische school te Weesp. Feestelijkheden Na de officiële opening dinsdag middag van de jacïithaven „Aqua- delta", waren er 's avonds enkele feestelijkheden. Het begon met de muziekvereniging „Nu met Hope" die naar de haven marcheerde en aldaar enkele nummers ten gehore bracht. Nadat „Nu met Hope" de ha ven had verlaten, waren er enkele bandjes, „The Lejos" - „The Med ley's", en een Limburgs gezelschap die de muzikale noten verzorgden. De bedoeling was de feestelijkheden in de openlucht te vieren, maar van wege de koude wind was hier wei nig animo voor. De weersomstandig heden zijn dan ook zeker de oorzaak geweest dat het niet overmatig druk was. Oudercommissie Chr. School De Chr. Basisschool te Bruinisse heeft nu ook volgens wettelijk voor schrift), zijn oudercommissie. Deze bestaat momenteel uit de dames mevr. Van Zeist, mevr. Verton, mevr, Okkerse-KiK, mevr. Knop en de heer J. M. de Ronde. Namens het bestuur heeft mevr. Muller-de Waal in de oudercommissie zitting; na mens het-personeel mej. Roukema en de heer Groeneveld. Mevr. Van Zeist assisteert de onderwijzeressen bij het handwerkonderwijs. Sparen aan Chr. school De leerlingen van de Chr. School te Bruinisse spaarden in het afge lopen schooljaar (via de spaarzegels van f 0,25) een bedrag van f 2622,25. Aan melkgeld is f 3386,35 betaald c.q. uitgedronken. Boerenkapel Zaterdagavond is er een optreden van de Boerenkapel van de Ooster- landse Fanfare op het terrein van jachthaven „Aquadelta". Na afloop van dit optreden zal op het zelfde terrein, of indien de weei*somstan- digheden dit niet toelaten in het res taurant een groots bal worden ge houden met medewei'king van „The Lejos". ANNA-JACOBAPOLDER Geslaagd Aan dë St. Vingiliusschool te Bre da, afdeling electro-techniek, slaag de onze oud-dorpsgenoot Bram Quist Lzn., thans wonende te Ber gen op Zoom. Hij is hiermee be- voègd om de titel ing. voor zijn naam te zetten. UTRECHT. Blikseminslag in de beveiliging van NS in Breda heeft vrijdagmorgen tussen half acht en half tien tot omvangrijke vertraging in de treinenloop in West-Brabant geleid. Mooi zomerreisje ZIERIKZEE, 2-7. De reisvereni- ging „De Vriendenschaar" maakte de jaariykse driedaagse reis, die ditmaal voerde naar Altenahr. Te Zierikzee was het by de start - vroeg al (6.30) - al dadelijk prijsschieten, door een aangeboden kop koffie in het „Duy- velants Koffyhuys", aangeboden dooi de familie Van der Hulle. Met als chauffeur de heer M. Tuin man werd de reis gemaakt met een toeringcar van de fix-ma Van Oeve- ren. Goed en wel „en route" wenste de chauffeur allen een goede reis. Eerste aankomstplaats was Weert, waar de koffie werd gebruikt Daar na ging het over de Duitse grens naar Gmünd; de Eifelsberg met radio-te lescoop werd hier bezichtigd. In Al tenahr werd overnacht in een hotel. De tweede dag werd het stadje be zichtigd en was er gelegenheid tot winkelen, terwijl 's middags, in het kader van een rondreisje, de abdij van Maria Lach werd bezichtigd. In een andere plaats bezochten de Zie- irkzeese reizigers een wijnkelder. Terugreis De derde dag werd de terugreis ondernomen via Geroldstein. Over de Belgische grens reed de bus naar Eupen en vandaar over de autoweg naar Scherpenheuvel, waar het af scheidsdiner wex-d gebruikt in hotel „St. Jozef". Verder op huis aan werd nog enige tijd vertoefd in Hooger- heide. Nadien was er voor de voorzitter gelegenheid te danken voor de pret tige reis, inzonderheid aan het adres van de chauffeur en de familie Snij ders, die als reisleider optrad. Zijner zijds dankte de chauffeur namens de firma voor de opdracht en de ont vangen attentie. Rond half elf was „De Vriendenschaar" weer op eigen Zierikzeese grond. BXJRGli, 4-7. Heden (vrydag mor gen om half elf heeft burgemeester II, P, Evei-wijn van Westerschouwen tén huize van de familie Van Citters te Burgh, aan mevrouw P. C. Ho- genstein-Schoonaard. te Burgh, de eremedaille in brons, behorende bij de Orde van Oranje Nassau, uitge reikt. Mevrouw Hogenstein kreeg deze koninklijke onderscheiding opge speld naar aanleiding van het feit dat zij gedurende veertig jaar trou we diensten heeft bewezen, voor belangx-ijk deel als huisnaaister van de familie Van Citters. Naast haar werk als naaister ver richtte mevrouw Hogenstein nog vele andere werkzaamheden. Veel werk heeft zij o.a. verzet met het maken van de fraaie costumes voor de jaar lijkse operette-uitvoeringen van het Kinderkoor Westelijk Schouwen. Burgemeester Ever wijn sprak de wens uit dat mevrouw Hogenstein de haar verleende onderscheiding nog vele jaren in goede gezondheid zal mogen dragen. De grote verdiensten van mevrouw Hogenstein voor de familie werden door mevrouw Van Citters-Bolomey in dichtvorm en met een terugblik op de voorbije veertig jaar, belicht. Jhr. Van Citters bood mevrouw Hogenstein, die werd gehuldigd in aanwezigheid van haar echtgenoot, kinderen en verdere familie, een geschenk onder couvert aan. Nieuw aangekomen: in zwaar eiken al vanaf f 156,- Nergens voordeliger meelstraat 31 zierikzee DEN HAAG, 4-7. De Eerste Kamer heeft op 1 juli een wetsontwerp aan genomen, waarin voorgesteld wordt om kleuters die vóór 1 oktober vier jaar worden, in de daaraan vooraf gaande maanden augustus en sep tember toe te laten tot' de kleutex*- school. Deze regeling gaat in op een nader door de Kroon td bepalen da tum. Met nadx-uk wijst het ministerie van onderwijs en wetenschappen er op dat deze x-egeling niet eerder in gang zal kunnen vinden dan op 1 augustus 1976. Een en ander betekent dat voor de toelating tot de kleutex-school voor het schooljaar 1975-1976 dezelfde wettelijke regelingen gelden als vo rige jaren. LIBREVILLE-DEN HAAG, 4-7. Vijf Nederlanders, van wie de top van de bouwondexxieming Van Splunder-Gabon vormden zijn dins dag vrijwel zeker om het leven ge komen toen zij met hun tweemolo- rige Aztec in de omgeving van Ma- kokou in Gabon tegen de helling van een berg te pletter sloegen. Het zijn de 41-jaxige technisch - direkteur L. v. 't Bosch uit Goes, zijn 14-jarige dochter Yvonne, de 36-jarige ir. G. J. van Duyvendijck uit Heemstede, het 33-jarige hoofd Technische Dienst R. Wiefering uit IJmuiden en de 31-jaxige tekenaar- konstrukteur B. Terpstra uit Bever wijk. Het verongelukte toestel is woens dag waargenomen, maar men heeft het nog niet kunnen bereiken. Raad Duiveland DUIVELAND, 2-7. Op de gehouden raadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam kwam aan de orde, dat per 1 juli een alge mene huurverhoging is ingegaan voor woningen van 8 proeent. Uit billyk- heids overwegingen dienen ook de niet-woningwetwoningen in de gemeente te worden verhoogd met bovengenoemd pereentage. Zodoende zullen de huren van on derstaande percelen als volgt worden verhoogd: Ring 3 en Ring 8 le Ou werkerk. bewoond door resp. A. P. Lukus en G. P. Totté, van f 89,75 naar f 96,95 per maand. Ring 23 te Ouwerkerk. bewoner A. Kaoysteker. idem. echter verhoogd met kosten :entr. verwarming wordt per maand f 149,25. Rijksweg 15 te Nieuwerkerk bewoond door J. Buijsse, van f 156.15 naar f 168.65 per maand. Lage Weg 11 te Sirjansland. bew. A. Heule gaat van f 135,20 naar f 146,05 per maand. Molenweg 59 te Oosterland bew. S. W. A. Laurense gaat van f 277,75 naar f 300.per maand en het perceel Oud Nnordstraat te Nieu werkerk. bew. P. A. Kort te Nieu werkerk gaat van f 35,30 naar f 38.12 per maand. Dc panden Weststraat 1 en Kerkplein 1, beide to Nieuwer kerk, worden in verband met de slechte, c.q. minder goede staat, waarin ze verkeren niet in huurprijs per maand verhoogd, zij blijven beide f 8.70. Deze verhogingen werden door de rand goedgekeurd. Grenswijziging Het college van Ged. Staten deelt bij brief van .9 mei '75 mee dat het zich op verzoek van het min. van binnenlandse zaken beraadt over een mogelijke wijziging van de grens tussen de provincies Zuid-Holland. Noord-Brabant en Zeeland, naar aanleiding o.a. door de aanleg van het Schelde-Rynkanaal, de ontwik keling rond het Hellegatsplein, etc. Duiveland grenst maar mot een kort gedeelte in de Grevelingen aan Zuid- Holland. Momenteel wordt het ge wenst geacht dat de vaste grenzen tussen do provincies de jure wordt bepaald en waar nodig enige koxrek- ties worden toegepast. Voor de ge meente houdt het voorstel geen en kele wijziging in en wordt de reeds jarenlang bestaande grens gehand haafd. R.P.C.Z. Verder kwam ter tafel het voorstel om te komen tot een standpuntbepa ling ten opzichte van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. Do raad vond het onnodig om in de be stuurlijke aangelegenheden van het R.P.C.Z. meer zeggenschap te krij gen, al was men van mening dat men dit wel moet krijgen in de financiële gang van zaken. Met zes stemmen steunde men het voorstel van b. en w. (SGP en CDA). Wethouder A. L. Bakker (PvdA) was het standpunt toegedaan dat voorkeur gegeven moet worden aan het bestuur, in de vorm van een gemeenschappelijke regeling, waarbij gemeenten in sa menwerking met onderwijsorganisa ties het bestuur vormen. „Omdat hot prot. chr. onderwijs zomede hot ka tholieke onderwijs in het bestuur van het R.P.C.Z. vertegenwoordigd zijn is het niet meer dan logisch dal ook de gemeenten als vertegenwoor digers van het openbaar onderwijs een zetel hierin hebben", was de me ning van de heer Bakker; doch de meerderheid van het college vond dat het R.P.C.Z. in de tegenwoordige samenstelling goed werkt. Voor goed funktioneren behoeft hierin geen verandering te komen. Wel vond men dat naast het tegenwoordige R.P.C.Z. een afzonderlijke gemeen- schappelijkeregeling voor de finan ciering zal moeten worden gereali seerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3