SNELLE GROEI VAN JONGE TENNISCLUB WESTERSCHOUWEN Matige vangst bij competitie wedstrijd h.s.v. „Oosterschelde" Geslaagde kleiduiven-wedstrijd De zaak Mozambique ERIC DE NOORMAN DAMESTASSEN INGEZONDEN STUKKEN Mar ja Kouijzer sprong 1,71 m. hoog De Wolf en de Havik Oplossing gezocht voor „ruimteprobleem" HENGELSPORT Advertentie Elegant, toonaangevend en ruime keus DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE Op de tennisbaan bij Slot Haamstede, v.l.n.r. de heren J. Stenger, S. Silyis en S. J. Karsten. 4 WESTERSCHOUWEN, 30-6. Joris van den Bergh, één van de Geste sportjournalisten welke ons land ooit ge had heeft, heeft eens gezegd: „Wal goed is komt snel". Als dit gezegde ook van toepassing is op de tenniskluh Westersehouwen, moet deze klub een goede toekomst tegemoet gaan. Tol deze konkhisie kwamen wij na een gesprekje dat wij in de afgelopen week hadden met de heren Stenger, Silvis en Karstens. In het najaar van 1974 werden er door de heren K. de Haas en S. J. Karstens plannen geopperd om te Burgh-Haamstede tot het oprichten van een tennisklub te komen. Reeds bij de eerste kontakten met een aan tal personen, bleek de animo zodanig dat men in februari van dit jaar be sloot over te gaan tot de oprichtings vergadering in de combischool te Haamstede. De tennisklub „Westersehouwen" kwam op deze vergadering ter we reld als een kerngezonde baby, met maar liefst 25 leden. Op deze oprich tingsvergadering werd het voorlopige bestuur samengesteld, bestaande uit de heren S. J. Karstens, voorzitter; J. Stenger, secretaris; J. Agnes, pen ningmeester; K. de Haas jeugdzaken en S. Silvis, kommissaris. Het bestuur gelukte het voor een periode van twee jaar de fraai ge legen tennisbaan van „Slot Haam stede B.V." te huren, waarvan men 24 uur per week gebruik kan maken. Voor er op de baan (betontegels) kon worden gespeeld, moest evenwel de afrastering een grondige beurt heb ben. Onder leiding van de heer Kar stens werd door de leden roest ge bikt van de staanders, het geheel van nieuw gaas voorzien en vervolgens de teerkwast ter hand genomen om het roesten tegen te gaan. HENGELSPORT Hengelkaart van Nederland De Nederlandse Vereniging van Sportvissersfederaties (N.V.V.S.) biedt de 400.000 led en /sport vissers van haar hengelsportverenigingen de mogelijkheid om met dc Grote Vergunning in 75.000 hectare viswa ter in ons land te vissen met de ge wone hengel(s) of de speciale hengel Teneinde het gebruik van deze Grote Vergunning te vereenvoudi gen geeft de NWS thans een Hen- gelkaart van Nederland uit, waarop vrijwel alle bevisbare wateren in ons land (ca. 1750) te vinden zijn met vermelding van de naam. De Hengelkuurt vermeldt tevens alle namen en contactadressen van NVVS-hengelsportverenigingen voor informatie over vergunningen voor het lokale viswater De NVVS-hen- gelkaart die ook do sportvisser zon der Grote Vergunning gemakkelijk de weg naar zijn visstek wijst, be vat verder: a. een aanduiding en korte om schrijving van 61 goede vissteken langs onze kust. b. de situering en korte omschrij ving van goedgekeurde visplaatsen voor gehandicapten c. adressen voor het huren van visbootjes. d. boekingsadressen voor het vis sen op zee met grote sportvissersbo- ten. e. 15 kleurenafbeeldingen van de belangrijkste vissoorten. De Hengelkaart van Nederland kost voor leden slechts f 4.- en voor niet leden f 4,90. Deze kaart kan be steld worden door overmaking van het juiste bedrag op de postgiro rekening van de NWS te Amster dam, nummer 3292400 onder ver melding van ..Hengelkaart'' waarna u de kaart wordt toegezonden. Jeugdgroep gelijke afmeting „aangenomen, dat deze niet verder kan worden uitge breid, waardoor helaas een aantal jeugdleden, die ook graag aan de training zouden deelnemen, hiervoor niet in de gelegenheid zijn. Het bestuur wijst het standpunt dat de tennissport alleen een sport zou zijn voor een bepaalde stand, be slist en krachtig van de hand. Duide lijk wordt gesteld dat dit in het hui dige tijdperk tot het verleden behoort en dat ieder welke zich aanmeld met open armen wordt ontvangen. De kontributie is zeker niet hoger dan in iedere andere sportvereniging, waardoor het tennissen zeker niet gerangschikt kan worden bij de dure sporten. Om o.a. meer binding met de leden te krijgen, gaat men op zaterdag 9 augustus a.s. een gezelligheidstoer- nooi organiseren, waarbij men - be halve het tennissen - ook nog een aantal andere aktiviteiten hoopt te ontwikkelen. In een kort tijdsbestek heeft de tennisklub „Westersehouwen" haar bestaansrecht reeds bewezen. De vraag is nu of men een weg zal vin den om de klub dc nodige ruimte te verschaffen die hel nodig heeft om te kunnen greeien en bloeien zodat men niet door gebrek aan vol doende ruimte aan „ademnood" ten- onder zal gaan. Na afloop van de liengehvedstrjjd van de h.s.v. „Oosterschelde" die za terdagmorgen in de Kreken van Ou- werkerk plaats vond, bleek dat slechts 13 van de 47 hengelaars er in geslaagd waren om vis te vangen. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1. F. Stuyk 623 pnt.; 2. J. Meerdink 412 pnt.; 3. C. Rossen 286 pnt.; 4. K. v. Klinken 257 pnt.; 5. L. Bolier 211 pnt.; U. A. Oole 171 pnt.; 7. A. Bouman 171 pt.; 8. J. Rey- n ie I's 161 pnt.; 9. T. Wouters 161 pnt.; 10. S. v. Gulilc 151 pnt.; 11. M. A. Verton 131 pnt.; 12. L. D. v. Klinken 101 pnt.; en 13. C. P. v. d. Werve 81 pnt. Na vijf competitiewedstrijden ziet de stand voor liet clubkampioen- schap er als volgt uit: 1. A. Bouman 2657 pnt.,' 2. M. v. d. Wekken 2373 pnt.; 3. J. Reyniers 2363 pnt.; 4. C. Zcs-en-vijt'tift' deelnemers Rossen 2006 pnt.; 5. R. Timmerman 1897 pnt.; 6. A. C. Oole 1651 pnt.; 7. W. Meerdink 1635 pnt.; 8. A. J. Ver- west 15G6 pnt.; 9. C. P. v. d. Werve 1525 pnt.; 10. A. Struijk 1485 pnt.; 11. K. Sêijbel 1410 pnt.; 12. C. BoUe 1411 pnt,; 13. C. J. Schot 1375 pnt.; 14. J. Meerdink 1363 pnt.: 15. P. v. d. Welle 13C0 pnt.; 16. A. Hanson 1352 pnt.; 17. B. d. Jonge 1334 pnt.; 18. P. v. d. Werf 1303 pnt.; 19. St. d. Boer 1154 pnt.; 20. C. Bolier 1131 pnt.; 21. A. Vroegop 1114 pnt.; 22. P. Ie Gomp ie 1097 pnt.; 23. J. t. Brinke 1091 pnt. 24. H. de Koster 1062 pnt. en 25. A. Verloo 1036 pnt. De volgende competitiewedstrijd zal plaats vinden na de vakanties n.l. op 6 september terwijl.op 18 oktober de eilandwedstrijd op Bruinisse is vastgesteld. Deze laatste wedstrijd is voor de leden van de „Oosterschelde" tevens competitiewedstrijd. Vlissingse basketballers braken wereldrecord VLISSINGEN, 30-6. 24 jongens uit VJi.s.singen, meest leerlingen van de middelbare technische school, hebben maandag het werelduurre cord basketballen dat met 200 uur op naam stond van een Australische universiteit, met 25 uur overtroffen. Daarvoor hebben ze lien dagen lang aan één stuk door moeten basketbal len. De jongens deden dit onder be geleiding van artsen, masseurs en diëtisten. Ven ernstige blessures is gedurende de tien dagen dan ook geen sprake geweest. Zelfs de ver moeidheid bij de spelers viel mee. \Ti F*i :KK Toen men eenmaal kon gaan spe len, kwam duidelijk tot uiting dat de tennisvereniging in een grote be hoefte in de Westhoek voorziet. Met een sneltreinvaart schoot het leden tal naar boven, waardoor nu - vijf maanden na de oprichting - de vere niging reeds 64, leden telt. Deze nu flink uit de kluiten ge wassen vereniging, levert het be stuur inmiddels wel de nodige hoofd brekens op. Reeds vijf maanden na de oprichting, is de klub al geheel uit haar jasje gegroeid. Akkomortatie ontoereikend De huidige akkomodatie waarover men de beschikking heeft, en waar voor men het „Slot Haamstede B.V." bijzonder erkentelijk is, is inmiddels niet meer toereikend om de leden volledig aan hun trek te laten komen. In de weekends geeft de beperkte speeltijd waarover men de beschik king heeft - op zaterdag van 9.00- 13.00 uur en op zondag vanaf 14.00 uur - eveneens problemen. Móge lijkheden om op het slot-terrein tot uitbreiding over te gaan, zijn niet aanwezig. Voor de tennisklub bete kent het beslist een tegenslag dat de plannen om in de gemeente Wester sehouwen een centraal sportpaz-k te stichten, waarop twee tennisbanen geprojekteerd waren, van de baan zijn. Gezien het huidige ledenbestand is het beslist geen overbodige luxe als men de beschikking zou hebben over twee banen. Naast het feit dat men met speel- problemen van de leden heeft te ma ken, is men thans ook nog niet in staat om wedstrijden tegen andere verenigingen te spelen; iets waar bij de leden een zeker verlangen voor bestaat. Dit is ook de reden dat men momenteel nog niet is aangesloten bij de landelijke bond (om wedstrij den in landelijk verband te spelen, moet men over twee banen beschik ken), hoewel men toch ernstig over weegt hier spoedig toe over te gaan. Aan het college van b. en w. van Westersehouwen heeft het bestuur een brief gericht, waarin dc proble matiek rond de akkomodatie is uit een gezet. Door het kollege is hierop positief gereageerd. Donderdag 3 juli a.s. zal een bespreking plaatsvinden tussen het bestuur en het kollege, waarbü getracht zal worden een op lossing te vinden voor de moeilijk heden waarmee men momenteel te kampen heeft. De hoop bij de tennisvereniging „Westersehouwen" is er op gevestigd dat men in het volgende seizoen in staat zal zijn om in kompetitiever- band te gaan spelen. Heeft men eenmaal de beschikking over een goede tennisakkomodatie, dan zal het ook mogelijk zijn de re- kreanten hiervan te laten profiteren. Gedacht wordt hierbij om, om een toernooi te organiseren, zoals dit nu reeds een groot aantal jaren met veel sukses tc Domburg en te Cadzand wordt gedaan. Isaline ITage wint twee keer zilver in Steenbergen STEENBERGEN, 29-6. Delia Sport--atlete Isaline Hage won j.I. zondag in een atletiekwedstrijd van D.omedon te Steenbergen twee keer een tweede prjjs. Zowel op het nummer diskuswer- pen als het kogelstoten dames ein digde zij na J. van Venrooij van Sprint uit Breda op de tweede plaats. Het waren voor Isaline, die zich mo menteel prepareert op de Neder landse seniorenkampioenschappen van a.s. weekeinde te Papendal, nor male afstanden, d.w.z. 38,72 m met de discus en 11,28 m meter de kogel. Deltasport D-meisjes liepen in avondwedstrijd te Vlissingen VLISSINGEN, 20-0. Michaëla Jongschaap heeft vorige week in een door Zeeland Sport te Vlissingen ge organiseerde avondwedstrijd de beste seizoentijd van de Delta Sport D- meisjes op de 600 meter gelopen. Ze eindigde als tweede op bovenge noemde afstand met 2.05.3 min. Na haar finishte clubgenote Ka rin Peute in 2.09.2 min. Simone Her laar, een C-meisje van de atletiek- ver. D.E.M. uit Beverwijk won de 600 m in de C-categorie in de fraaie tijd van 1.47.6 min. Simone volgt tijdens haar vakantieverblijf te Re- nesse de trainingen bij s.v. Delta Sport. SEROOSKERKE, 30-6. Op zater dag 28 juni werd te Serooskerke on der grote belangstelling de jaarlijkse kleiduiven wedstryd van de afd. „Zierikzee KNFV gehouden. 56 schutters namen aan de wedstrijd deel. Het gunstige weer bevorderde het bezoek en de prachtig uitgezette baan het schietten. Op de vrije baan was de hoofd prijs een TV-toestel dat werd ge wonnen door de heer J. M. de Regt uit 's Heer Arendskerke De hoofdprijs in de Schouwse wedstrijden: een grill werd gewon nen door de heer R. Kloet uit Zie rikzee die tevens hiermede de Schouwse wisselbeker bemachtigde en Schouws kampioen werd. De hoofdprijs in de open wedstrijd een grill werd gewonnen door de zelfde eerste prijswinnaar van vo rig jaar de heer T. Buitendijk uit Piershil. De verdere uitslagen waren als volgt Schouwse welstrijd 1. R. Kloet. Zierikzee; 2. W. P. de Vrieze, Haamstede; 3. T. v. Holten, Noordwelle; 4. J. Kloosterman, Noordwelle; 5. C. v. Sluis,- Brou wershaven; 6. C. v. Damme, Ou- werkerk; 7. B. J. Kloosterman, Nooi'dwelle; 8. K. J. v. Velde, D rei- schor; 9. S. Hart, Kerkwerve; 10. J. dc Vlieger. Nieuwerkerk; 11. C. J. v. Damme Haamstede; 12. C. Visser, Burgh; 13, A. K. v. d. Hoek, Kerk werve; 14. C. Hanse, Zierikzee. Open wedstrijd 1. T. Buitendijk, Piershil; 2. M. Oost hoek, Zuidland; 3. J. v. Luik, Wate ringen; 4. S. Allerblas, Wateringen; 5. J. Kant, 's Gravendeel; 6. C. v. d. Steen, Abbenbroek; 7. J. Bevaart, Abbenbroek; 8. P. Vos, Nieuwe Ton- ge; 9. B. v. d. Stouw, Strijen; 10. R. Kloet, Zierikzee; 11. L. Polvliet, Middelburg; 12. R. W. Hendrinkx, AMSTERDAM, 29-6. Op de te Amsterdam gehouden Nederlandse jeugdkampioenschappen 1975 greep Delta Sports hoogspringster Marja Kouijzer net naast het eremetaal. Met de door haar gehaalde hoogte van 1.71 m bleek Marja aardig her steld te zijn van haar enkelblessure, maar het was niet hoog genoeg voor één der drie eerste plaatsen. Favo riete Hanneke Glas won met 1.74 m, voor Jacqueline de Jong (1.74 m) en Jenny v. d. Berg (1.71 m). Naast het hoogspringen nam Marja nog deel aan het kogelstoten waar ze met 9.83 m op de 8e plaats ein digde. Zusje Anita Kouijzer, B-meis je, liep de 80 meter horden in een pers. recordtijd van 13.4 sec. Ze haalde hiermee echter niet de finale op dat nummer. In het weekend van deze nationale kampioenschappen werd de extra prijs (vliegreis) voor de beste pres tatie bij de meisjes uitgereikt aan Olga Commandeur uit Velsen, die de 800 m liep in een nieuw Ned. rekord- tijd van 2.06.*— min. Bij de jongens viel deze prijs ten deel aan Wibo Lelieveld uit Leiden, die de 2000 m steeple chase realiseerde in de Ned. rekordtijd van 5.57.7 min. Yerseke; 13. F. Meulenberg, Kam perland; 14. W. P. de Vrieze, Haam stede. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" - Zierikzee Uitslagen van de wedvluchten, ge houden door de P.V. „Zierick", d.d. 28-6 jl. Uitslag Noyon. Afstand 240 km. In concours 148 duiven. Gelost 5.50. Eerste duif 9.53; laatste prijs 10.13. L. Heyboer 1; A. C. Stoutjesdijk 2, 25; Fr. Mays 3, 5, 13, 15; Comb. v. d. Maas 4, 19, 20, 24, 27, 29, 32; Jac. Verwijs 6, 26; Comb. Wesdorp-Ber- revoets 7, 17, 36; L. J. v. d. Linden 8, 21, 34; J. Krijger 9, 18, 22; J. den Hengst 10, 35, 37; L. Noordijk 11, 16, 23; M. Krijger 12; W. K. Schot 14, 31; L. de Hooge 28, 30, 33. Uitslag Chateauroux. Afstand 563 km. In concours 173 duiven. Gelost 6.30. Eerste duif 16.30; laatste prijs 18.41. W. Heyboer 1; L. J. v, d. Linden 2, 8; A. FZikweert 3, 29; Jac. Ver wijs 4, 5. 9, 11, 24, 33, 36; F. Mays 6, 14. 21, 26; J. P. Schot 7, 10, 15, 16, 30, 39; J. den Hengst 12, 43; N. Scher- penisse 13, 32, 38, 41; J. C. Wesdorp 17, 35, 42; W. IC. Schot 18, 19, 25, 28. 40; A. M. Berrevoets 20; Comb. v. d. Maas 22, 23, 27; J. Maijni 31; J. Krijger 34; H. Slagboom 37, 44; M. Krijger 40. A.s. donderdag inmanden voor Or leans, vanaf 18.30. A.s. vrijdag inmanden voor eerste wedvlucht jonge duiven (St. Ghis- lain), vanaf 18.00. P.V. „De Reisduif" Zonnemaire Uitslagen van de postduivenver eniging „De Reisduif" Zonnemaire concours vanuit Chartres 404 km. Aantal duiven 56. Gelost te 6 uur. Iz. Catsman 1, 7,«8, 9; A. de Wilde 2; C. Wesdorp 3, 4, 10. 13, 14; Joh. Flikweert 5, 6; A. J. Flik weert 11, 12. P.V. „Duiveland" - Nieuwerkerk Wedvlucht vanuit Nyon d.d. 28 juni. Afstand ongeveer 242 km. In concours 116 duiven. Gelost om 5.50 uur. Aankomst eerste duif 9.59 uur. Laatste prijsduif 10.19 uur. De uitslag is; B. de Ruiter 1, 13, 25, 27; W. Dalebout 2, 7, 9, 18, 19; T. M. Dalebout 3, 4, 5, 10, 17, 21, 24; J. Fol- mer 6, 26; P. Otte 8, 20, 28; H. P. v. Noorden 11, 12, 15; J. W. van Dijke 14; J. Dooge 16, 23; Comb. Dane- Dooge 22; L. J. de Bruine 2.9. Wedvlucht vanuit Chateauroux d.d. 28 juni. Afstand ongeveer 565 km. In concours 66 duiven. Gelost om 6.30 uur. Aankomst eerste duif 16.23 uur. Laatste prijsduif 18.39 uur. De afgelopen week is door ra dio, tv en pers veel aandacht be steed aan Mozambique. Ook in de ze krant heeft men er verschillen de malen over kunnen lezen. Men kent de gang van zaken; de Zierik- zeese raad (met uitzondering van de PvdA) vond het nodig de kollek- te-aanvraag (te Brouwershaven werd deze kollekte wél goedge keurd) af te wijzen. De kollekte zou een „politiek doel dienen", maar welk politiek doel is niet helemaal duidelijk geworden. Mozambique heeft zo'n kleine 500 jaar onder Portugese druk geleefd en onder het toenmalig fascistisch bewind van Lissabon, waren er in dit land geen scholen, ziekenhuizen of sociale voorzieningen. Waren ze er wel, dan waren ze bestemd voor de Portugezen. Het thans vrije Mo zambique zit nu met de brokken. Derhalve hadden Novib, Angola Comité en Modlone Stichting een kollekteaktie op touw gezet. De We reldwinkel te Zierikzee, o.m. ge steund door de predikanten en vak bondsmensen wilden te Zierikzee aan deze kollekte meedoen. Daarom is de W.W. nu begonnen met een andere aktie, nl. het verko pen van Mozambipue-affiches, te gen een door de koper zelf te bepa len bedrag. Vrijdagavond werd al leen in plan West al voor f 260,09 gekocht. De bejaarden in „Borren- damme" konden nog niet worden bezocht, maar dat komt. Nog deze week komen leden van de W.W. ook elders in Zierikzee aan de huizen. Ten overvloed misschien hier ook nog het gironummer 555 Den Haag. t.b.v. Mozambique, zulks voor even tuele giften. J. Flohil Lid Wereldwinkel Zierikzee Alpinisme in Parijs PARIJS, 30-6. Twee ervaren Alpinisten, Jean-Claude Droy- er en Patrick Pelayo, zijn er maandagochtend in geslaagd de ruim 209 meter hoge Monl- parnasse-toren in Parijs langs de buitenkant te beklimmen. Ze begonnen hun gevaarlijke klimpartij om half vijf en wa ren om .9 uur boven, waar po litie hen opwachtte, want ze hadden van de overheid geen toestemming gekregen voor het waagstuk. De uitslag is: T. M. Dalebout 1, 8. 12; L. J. de Bruine 2. 13; P. Otte 3, 14; H. P. van Noorden 4, 7, 10, 11; B. dc Ruiter 5, 6; P. Bosman 9; C. Zandijk 15, 17. 18. 19. 20; J. Folmer 16, 21, 22. ft Uitgaande van het standpunt: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, wordt er bij de nog jonge klub veel aan dacht besteed aan de jeugdgroep van 8 tot 12 jaar. Onder leiding van de trainer, de heer v. d. Meirsch uit Ter- neuzen. wordt er iedere vrijdagavond (vanaf 1 april jl.) Intensief getraind. De jeugdgroep heeft reeds een der- 61. Wat nu, denkt Eric, terwijl hij zich met de anderen naar buiten begeeft. Is er dan nog iemand die zich voor weerwolf uitgeeft? Maal ais hij het kleine troepje ruiters, waarbij zich enkele voetknechten bevinden, ziet naderen en dc twee zwarte wolven eens goed bekeken heeft, ontdekt hij al gauw wie hij voor heeft. Het is niemand anders dan Astara, de enige lecnvrouwe uit zijn rijk, met haar wolfs honden. „Ik kreeg uw boodschap", zegt Astarn, na de hartelijke begroeting, „cn besloot dit ter stond te onderzoeken. Helaas kon ik maar wei nig krijgers meenemen. Het merendeel van mijn mannen moest ik achterlaten om mijn burcht en leen te beschermen tegen rondzwer vende rovci-sbenden. Onderweg is ons echter een boodschapper in handen gevallen, wiens bericht u ongetwijfeld wel belang zal in boezemen". Eén der trawanten van Berse wordt voor geleid. die Eric met een geheimzinnig gezicht vertelt dat er goed nieuws is over koningin Winonah. Eric lacht schamper. „Handig bedacht van Branwcn", mompelt hij, „cn als gij eerder ge komen was, zou ik beslist in deze val gestapt zijn. Maar jammer voor uw schurkenstelletje heb ik zo juist de enige man gesproken die weet waar do koningin zich werkelijk be vindt". Bij een teken van de Noorman wordt de kerel zonder pardon in de kerker geschopt. Dan treedt cén van Eric's eigen boodschap pers naar voren, die juist is teruggekeerd uit het verre leen van Yarl Toke. De berichten welke hij brengt zijn weinig rooskleurig. Een boodschapper van Berse was hem voor ge weest. Deze ongelukkige was koelbloedig ver moord en hel had geen haar gescheeld of Toke had ook Eric's mannen hot hoofd afgeslagen. „Zeg die koning, dat ik van nu af aan een eigen koning ben. Die boodschap gaf hij mij mee, heer", mompelt dc boodschapper. Eric knikt zwijgend. Als dc zaken er zo voorstaan, is het niet zo moeilijk te bedenken hoe zijn boodschappers bij de andere leenman nen ontvangen zijn. Arme kerel. Wellicht ko men cr nog enkele terug met betere berichten, hoewel hij er niet veel hoop meer op heeft. Op dat moment schalt de waarschuwende kreet van een der wachtlopende Heruli's over hot erf. „Een groep ruiters in aantocht!" „Weer een ruitertroep", mompelt de Noor- maft. Als hij echter dc grimmige schare in de verte ziet naderen, begrijpt hij dat dit bezoek wel met heel andere bedoelingen zal komen, wani het zijn dc vijandige krijgers van Berse en die van Gnndalv.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4