Veel zomeraktiviteiten „Zenith,, te Brouwershaven Expositie „Creatief Schouwen" in vier zalen slot „Moermond" Afscheidsavond openbare basisschool le Zonncmaire STREEKNIEUWS BEELDEN IN TUIN ZIERIK7.EESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 1 juli 1975 Nr. 2171G Jeugdsoos organiseert gevarieerd programma BROUWERSHAVEN, 30-6. De jeugdsoos Zeiiilli te Brouwershaven heeft voor het a.s. zomerseizoen weer vele aktiviteiten op stapel gezel en mede door hel toe nemende toerisme in de Smalstud, hoopt men een suk- sesvol seizoen tegemoet te gaan. Stichting Zeeuws Studiefonds Hoewel het aantal aanvragen in vergelijking tot het vorige studie jaar met bijna twintig procent is teruggelopen tot 190, verminderde het aantaltoekenningen met niet meer dan 7 procent en heeft, voor het studiejaar 1973/74: 91 bedragen Het totaal verleende bedrag is zelfs met ca. 6,5 procent gestegen tot f 175.655,- Aldus blijkt uit het verslag over '73-'74 van de Stichting Zeeuws Studiefonds. Opgemerkt dat de ge noemde stijging mede verband houdt met de steeds hogere kosten van levensonderhoud. Het fonds wordt daarnaast in toenemende mate ge- konfronteerd met moeilijke geval len, waarvoor de rijksstudietoelagen ten behoeve van wetenschappelijk en hoger beroepsonderwijs,, alsmede de tegemoetkoming studiekosten ten behoeve van het overige voort gezet onderwijs, onvoldoende moge lijkheden bieden. Verder zijn er 'de buitenlandse opleidingen en de on derwijsinstellingen, die niet van rijkswege worden gesubsidieerd. In deze kategorieën werd aan 48 stu denten f 129.545,- aan voorschotten toegekend. ZIERIKZEE Filmvoorstellingen in de Concertzaal Op donderdagmiddag 3 juli, op dinsdagmiddag 8 juli en op maan dagavond 7 en dinsdagavond 8 juli aanstaande wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond „Lucky Luke", de man die sneller schiet dan zijn schaduw". Deze avontuurlijke film speelt in een stadje van de Far West. Sheriff Lucky Luke weet in korte tijd de desperado's uit de stad te verdrijven. De verdreven bandieten zinnen echter op wraak, maar op nieuw weet Lucky Luke het stadje te redden Op zaterdagavond 5 juli (late voor stelling) worqlt vertoond dc vrolijke film ,.Dc pastoor kan geen bloot meer zien". In deze Zweedse film zijn zo veel mooie meisjes te zien, dat het zelfs de pastoor te machtig werd „Hearing" over uithangen vlaggen en plaatsing bloembakken op stoepen Op maandag 7 juli aanslaande or ganiseert dc Zierikzeese Onderne mers Centrale in hotel „Concordia" een hearing over het uithangen van vlaggen cn hel plaatsen van bloem bakken, goederen enz. op de stoepen. Alle ondernemers worden deze avond in de gelegenheid gesteld om hun bezwaren en eventuele sugges ties over dit aktuele onderwerp naar voren te brengen. Do Plompetoren De artikelen over dc Plompetoren, die wij recentelijk hier publiceerden, werden overgenomen uit hel Mede delingenblad van de Ver. Stad en Lande en zijn van de hand van de heer Hans Klepper te Scharendijke. Het leek ons korrekt zulks aanvul lend te vermelden (Red.). Vleermuizen te „Bru" BRUINISSE, 30-6. Hel echt paar Bern in de Brinses Bea- trixslraal deed een wonderlij ke ontdekking, toen het op een zoele zomeravond in de tuin zat. Uit een open voeg in de muur van het huis, kwam plotseling een vleermuis te voorschijn, even later gevolgd door 46 kollega's. Een heel le ger vleermuizen dus, dat in de muren een plaatsje had ge vonden. Zaterdagavond jl. was de soos goed bezet, toen een viertal regionale disk jockeys hun kunnen lieten zien en hoen, onder toeziend oog van een strenge en deskundige jury, welke moest uitmaken wie met de titel D.J. 1975-1976 zou gaan strijken. Het optreden van de eerste diskjoc- kcy van de soos Big S uit de West hoek accentueerde al direct dat bij grote drukte het volume van de mic rofoon niet helemaal voldoende was. Het was dus voor de jury een moei lijke taak om uit de vier kandidaten een winnaar tc kiezen. Het werd ten slotte Hans Kik van de „thuisspe- lende" soos Zenith, die ongetwijfeld het voordeel had dat hij de installa tie goed kende. De verdere plaatsen werden ingenomen door Kees Ver kerk van Brogum uit Zierikzee als tweede; derde werd de D.J. van Big S uit de Westhoek, Kees de Feiter en vierde Theo Krijger van De Pul uit Bruinisse. Of deze uitslag een enigs zins vertekend beeld geeft, zal afge wacht moeten worden tot volgend jaar, wanneer zeker een herhaling van dit evenement te wachten staat, georganiseerd door één van de an dere sozen. Groep Notre Dame uit Breda. Hot verdere programma van Zenith ziet er als volgt uit. Nog deze week wordt er een nederlaagtoernooi ge speeld tegen clc andere sozen uit de regio, op het sportveld van Noord- gouwe. Heden-dinsdagavond speelt Zenith tegen Brogum; woensdag avond: Zenith-Big S; donderdag avond: Zenilh-De Pul; zaterdag: Ze nith-Van Bcveren. Aanvang der wed strijden alle dagen om 6.30 uur, be halve zaterdag. Zaterdagavond volgt dan de prijsuitreiking in de soos en tevens is er dan het optreden van de groep Notre Dame uit Bréda. Ro rkt iiiineimar Op zaterdag 12 juli is er weer een grote rommelmarkt. Vorig jaar kon aan de Nierstichting een bedrag van f 600,worden overgemaakt. Het be stuur van de soos rekent er op dat dit jaar voornoemd bedrag over schreden zal worden. Vrijdag 4 juli en maandag 7 juli komen de leden langs om de „rommel" op te halen, zoals kleding, meubelen, boeken, glas werk, oude radio's, enz. enz. Zaterdag 19 juli is er een drop pingsdag, 's middags voor de klei neren en 's avonds voor de groten. Op 2 augustus is er een optreden van de Nederlandse folkgroep „Fun gus". Dit vindt plaats in het'Tonnén- magazijn aan de haven. Aanvang 20.00 uur. Waarschijnlijk is-er in het voorprogramma een optreden dooi de groep „Ixion" uit Spijkenisse. Siart strandwandeltochl Maandagavond le 19.00 uur vond op de Kromme Reke te Renesse de start plaats van dé driedaagse strandwandeltochl, welke door de attrakielcommissie van de VVV Re- nesse Vooruit wordt georganiseerd. Waarschijnlijk mede door de uit stekende weersomstandigheden ver schenen er niet minder dan 300 deel- nemers(sters) aan de start welke al len met goed gevolg de tocht op de eerste avond wisten te volbrengen. BROUWERSHAVEN Schoolsportdag De hoogste klasse van dc basis scholen in dc gemeente Brouwersha ven, plus dc twee basisscholen van Kerkwerve hielden hun jaarlijkse sportdag op hel gcm. sportterrein te Brouwershaven. De weersomstandigheden maakten het doorgaan van de sportdag op dinsdag 24 juni onmogelijk, 's Mor gens werden de vaardigheidsproeven afgenomen. De jongens cn meisjes van de openb. basisschool van Brou wershaven kregen de prijs voor de hoogste gcm. groepspresialic. De jongens van de opc'nb. basisschool te Kerkwerve eindigden met een ven- veel aantal pdntcn op een gedeelde eerste plaats, 's Middags werd een korfbalcompctitic gespeeld met 11 achttallen in 4 poules. Winnaar werd dc openb. basissschool le Dreischor, tweede de openb. basisschool te Brouwershaven, derde de chr. Nat. school te Kerkwerve. Alle deelne mende scholen kregen een mooie prijs in de vorm van een herinne ringsmedaille. Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen tandheelkunde onze oud stadgenoot de heer S. Keijzer. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De raad van deze. gemeente komt op woensdag 2 juli a.s. in een open bare vergadering bijéén in het ge meentehuis te Nieuwerkerk onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. De uit 27 punten be slaande agenda laat de volgende on derwerpen zien: Na de opening vaststelling der notulen van de vo rige vergadering waarna, ingekomen stukken en mededelingen. Vervol gens een achttal aanvragen om ga rantie voor rente en aflossing van een geldlening voor woningbouw. Verder een aanvrage van garantie v.e. geldlening van de Chr. Woning bouwvereniging Schouwen-Duive- land. Dan vaststelling recognitie P. A. Remeeus te Ouwerkerk. Aankoop grond van Matth. Steenpoort, le Ooslerland, en onteigening grond van P. Hage en consorten te Oosler land. Dan volgt vaststelling huur verhogingen van gèmeéntewoningen per 1 juli van dit jaar Wijziging provincie gemeentegrenzen en standpuntbepaling inzake het Re gionaal Pedagogisch Centrum „Zee land". Dan volgen verkeersmaatre gelen te Ooslerland, en vaststelling daarvan. En vaststelling van kam- peerverordening en aanwijzing ge bieden voor bijzondere kampeerex- ploitatievergunning. Verder verle ning krediet t.b.v. alarminstallatie bejaardenwoningen Ouwerkerk en Sirjansland en verlening krediet i.v.m. invoering algemeen landelijk paspoort voor bejaarden. Wijziging legesverordening 1974 en verhoging subsidie Zeeuws Studiefonds. Tot slot vaststelling 9e wijziging ge meentebegroting 1975. NIEUWERKERK Vergadering Middenstandsvereniging Dezer dagen kwam in hotel „De Meelbaal" te Nieuwerkerk, de mid denstandsvereniging bijeen. Na ope ning door de voorzitter de heer L- Boudeling, sprak deze uitvoerig en kritisch over de aktiviteiten van de afgelopen periode. Ook de verhou ding bestuurden leden werd belicht. Spreker riep op tot spontane akti- vileit ''is vereniging. Het werk kan niet door enkelen gedaan worden. Ook voor de toekomst is er heel wat werk tc oden. In samenwerking met de Verenigingsraad zal op zaterdag 19 juli een sportdag worden gehou den op het sportveld. De Midden stand zal dan, ook op het sportveld een braderie houden. Voor het ko mende winterseizoen zal weer een winkelweek worden georganiseerd. Men hoopt na de vakantie's direkt met de voorbereidingen te beginnen. BRUINISSE Hcrbestraten straten Door de gemeente Bruinisse werd vrijdagmorgen ten kantore van de Technische Dienst van Gemeente werken aanbesteed, het herbestraten van verharding van diverse straten met bijbehorende en bijkomende werken in de gemeente Bruinisse. Genoemd worden: Poststraat, Kor te Ring, Oudestraat (ged.) het kruis punt Deestraat-Steinstraat, Haven straatje, Accacialaan, Meidoorn- straatje, 't Hoefje (ged.) Boeyer- straat, Botterstraat en Hoogaars straat (ged.) Er waren slechts vijf inschrijvin gen. d;e luidden als volgt: Holland Combinatie Vlissingen f 92.200; C. de Ruiter, Noordgouwe f 92i000; D. C. Ruyser, Vlissingen f 90.500; L. C. van der Cingel, Noordgouwe f90.000; Aannemersbedrijf v.h.- M. van de Velde, Bruinisse f 89.700. De gunning is aangehouden. Schade toegebracht aan geparkeerde auto's In dc nacht van vrijdag op zater dag is de achterruit van de op de Deestraat geparkeerde auto van de heer L. de W. ingeslagen. De auto werd doorzocht, maar er is niets vermist. De daarnaast geparkeerde auto van de heer K. werd het linnen dak opengesneden, en namen de die ven een looplamp mee. De schade aan de beide auto's is veel groter dan het ontvreemde. Diefstal van accu In de nacht van donderdag op vrijdag is uit de landbouwschuur van de heer Houtekamer aan de „Steihoek" een akku uit een daar geparkeerd staande traktor ont vreemd. De dieven zijn de schuur binnengedrongen door middel van het stuk slaan van een ruitje. Schuurtje vernield Op de voormalige boerderij „Zorg- vlied" aan de Groeneweg, eigendom van de heer De Graaf, (v/h Krepel), hebben naar alle waarschijnlijkheid jongelui een schuurtje totaal ver nield. Deze vorm van vandalisme is waarschijnlijk vorige week zondag avond gebeurd. Op dezelfde boerde rij is afgelopen woensdagavond een uit twee delen (boven en onderdeur) bestaande groene staldeur ont vreemd. Winnaars jeugdspelen Aan de jeugdspelen die zaterdag middag op het speelveldje aan de Deltastraat werden gehouden deden 28 jeugdigen tot 12 jaar mee. De spelen bestonden uit vijf opdrachten, nl. aardappelrace, steltlopen, water- transport, op handen en voeten lo pen, en koekhappen. De prijswinnaars waren: 1. Karlz Kampen (uit Duitsland), 2. Josette de Ruiter, 3. Connie Bal. De organisatie en leiding van dc Tol cn met vrijdag RENESSE, 1-7. Ilcricn-tliiisdugniiddug werd dc ten toonstelling „Creatief Schouwen", welke onder aus piciën van «Ie Y.V.V. „Renesse Vooruit" in slot „Moer- moud wordt georganiseerd, officieel open gesteld. tentoonstelling hun medewerking te verlenen. Niet minder dan 300 in zendingen van met de hand ver vaardigde voorwerpen, alsmede nog diverse verzamelingen zijn in de vier hiervoor in Slot Moermond be schikbaar gestelde zalen tc bezich tigen. Voor de bezoekers is er „voor elk wat wils", zoals o.m. een fraaie collectie mineralen, schilderijen, te keningen, scheepsmodellen, poppen, borduur- en weefwerk op hel strand verzamelde voorwerpen, spinnewio- Dc beide initiatief nemers dc he ren W. Ij. KristcHjn en E. J- W. Da vids. woonachtig le Renesse. heb ben by bet uitwerken van hun plan nen in ruime mate medewerking ondervonden bij dc mensen van Schouwen-Düivcland die op ver schillende tcrrcinncn creatief werk zaam zijn. Bijna 50 personen, variërend van de leeftijd van 12- tot 72 jaar, wer den bereid gevonden om aan de/.e len cn nog veel meer. Ondanks het ruime aanwezige sortiment van in zendingen is alles toch in de vier slotzalen bijzonder overzichtelijk opgesteld, onder leiding van de he ren Davids en Kristelijn, die vele uren aan de voorbereiding hebben besteed. Het geheel ziet er voortreffelijk verzorgd uitziet. Spijt zal men er ook beslist geen moment van heb ben als men deze week eens een be zoek aan Slot Moermond, dat an ders niet toegangelijk is, gaat bren gen om hetgeen creatief Schouwen- Duiveland weet te presteren met ei gen ogen te gaan zien. De openings tijden zijn iedere dag tot en met a.s. vrijdag 1 juli van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. ZONNEMAIRE, 30-6. Donderdag avond jl. werd in het verenigings gebouw te Zonncmaire de afscheids avond gehouden van dc Openbare Basisschool. spelen was in handen van jeugdso- ciëteit „De Pul" en C.J.V. „Obadja". De op het veld aanwezig zijnde E.H.B.O. hoefde gelukkig niet in ak- tie te komen. Jammer dat van de zijde van de ouders weinig belang stelling was voor deze toch wel zeer geslaagde middag. Geslaagd concert „Concordia" De muziekvereniging „Concordia" uit Tholen heeft zaterdagavond een geslaagd concert gegeven op de mu ziektent. Er was helaas maar een matige belangstelling van het pu bliek, wat echter grotendeels te wij len was aan het weer met de lage temperatuur. De show die werd ge geven door de drumband en majo rettekorps van „Concordia", was ook zeker de moeite waard om naar te kijken. Veel ouders en andere belangstel lenden weiden verwelkomd door de voorzitster van de oudercommissie mevr. Stoel-Vis. De kinderen van de derde en vierde klas hadden een kindermusical ingestudeerd o.l.v. mevr. Mandemaker, dat „Jan Klaas- sen in speelgoedland" heette. Het heel leuk en vlot gespeeld. In de pauze werden lootjes verkocht om de zaalhuur en andere kosten te dekken. Na de pauze, speelden de 5e en 6e klassers de inmiddels op de vele scholen gespeelde muscial „De allerlaatste nieuwsshow". De rollen zaten er goed in en er werd met overgave gezongen en geakteerd. Het applaus was dun ook volkomen verdiend. Diploma-uitreiking Tenslotte reikte het hoofd der school, de heer K. Mandemaker de diploma's uit aan de 11 leerlingen die de school verlieten. Tevens werd afscheid genomen van de heer J. van Gilst, die de vakature van de heer v. d. Meer heeft vervuld en werd alvast kennis gemaakt met de nieuwe onderwijzeres voor de lage re klassen, mevr. Van Oeveren-de Wit. „Don Quichotteéén van de beeldhouwwerken gemaakt uit oude materialen, in de tuin van hel Burgerweeshuis te Zierikzee. Werkstukje vol spanning, eveneens lé zien op de (jaarlijkse) buil ent entooft- stelllng te Zierikzee, die een bezoek zeker waard is. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3