3-1975" m „Projekt Kerkstraat doet het helemaal Prima slotfeest openbare basisschool Brouwershaven Stroom muntjes uit robot voor stencilmachine „EERSTE STEEN" NIEUWE UITBREIDING WERKVOORZIENINGSSCHAP DE ZUIDHOEK Vragen over rioleringswerken in „Recreatieplan" Bruinisse 3 STREEKNIEUWS Afscheid aan ,,'t Staepcl'of" ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Maanda* SO Juni 1975 Nr. 21715 ZIERIKZEE, 27-6. Voor allen die betrokken zijn bij het Werkvoorzieiiingssehap Sehouweii-Dniveland was vrijdag jl. een grote dag. E11 wel in 't hijzonder voor één der personeelsleden: de heer A. v. d. Reest, die in verhand niet het hereiken van de 65-jarige leeftijd af scheid nam en een hartelijke huldiging ten deel viel van direklie en personeel. Maar meer speciaal was het voor de „werkplaats" een grote dag omdat om precies half drie de „officiële" eerste steen werd gemetseld. Een steen met inskriptie. wel te verstaan bedoeld als mijlpaal in de uitbreiding van de werkplaats met een nieuwe machinehal, waarvan de bouw thans in volle gang is. RENESSE, 28-6. Dindcrdagavond werd in de gemeenschapsruimte van de openbare basisschool ,,'t Staepel'of" te Renesse afscheid genomen door de leerlingen van de zesde klas. Voor deze gelegenheid waren niet alleen de leerlingen van de klas en het personeel naar de school gekomen, maar ook de meeste ouders van de kinderen waren present. De avond werd geopend door het hoofd van de school, de heer J. II. Blom. Hij verwelkomde alle aan wezigen, in het bijzonder mej. A. C. Houtman, die op de sekretarie de on derwijszaken behartigt. De scheidende medewerker de heer Van de Reest verrichtte in een grote kring van kollega's, direktie en genodigden zijn laatste daad „voor de baas": hij was de man die de eer ste steen op zijn plaats metselde. Op de steen staat te lezen: „Eerste steen De Zuidhoek, 27-6-'75". Uit dit opschrift blijkt wel, dat de naam van het Werkvoorzienings schap is gewijzigd. Voortaan zal de naam namelijk luiden Werkvoorzie ningsschap „De Zuidhoek", zoals di- rekteur de heer J. Pomper na afloop van de plechtigheid mededeelde. Het begin Voorzitter C. Bij de Vaate van het bestuur, wethouder van Zierikzec, herinnerde in een toespraak aan de start te Zierikzee in 1955 van een so ciale werkplaats met drie werkne mers in een oude school. Op 21 mei 1964 kon worden overgegaan tot aanbesteding van de huidige werk plaats. De toenmalige oudste werkne mer de heer L. Schoonen - thans be horend tot de vaste personeelskern - heide op 13 juli 1964 de eerste paal. De nieuwe werkplaats werd eind 1965 ingebmik genomen, er waren toen rècds 79 werknemers. Eind oktober besloot het bestuur een plan te aanvaarden voor uitbrei ding dat werd begroot op f 342.000. Eind 1971 kon deze uitbreiding in ge bruik worden genomen. Weldra ech ter bleek, aldus de voorzitter, dat om optimaal te kunnen werken, de werkruimten en ook het magazijn te klein waren. Een goede werksfeer en goede werkruimten worden door het bestuur op de eerste plaats gesteld, maar uiteraard kan de rentabiliteit niet geheel buiten beschouwing wor den gelaten. Wij waren, aldus de heer Bij de Vaate dan ook bijzonder bljj dat dankzij een subsidie van vijftig pro cent, gekregen via de D.A.C'.W. op bouw en inrichting van de nieuwe hal, het mogelijk is geworden de nieuwe uitbreiding te realiseren. Met de inrichting, zal de nieuwe hal ruim acht ton gaan kosten. De voorzitter dankte allen die heb ben meegewerkt om het stadium van de nieuwbouw van vandaag te berei ken. In 't bijzonder dankte hij de scheidende heer Van de Reest, direk- teur J. Pomper en het hoofd van de administratie de heer S. de Vlieger, omdat door direktie en administratie veel extra werk moest worden ver zet. Het nieiuvbouwprojekt werd ont wikkeld en gecoördineerd door de Hevomij te Vcghel; de bouw wordt uitgevoerd door BV Den Hartog aan- BRUINISSE, 28-6. De Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Na tuur-, Landschaps- en Milieube scherming heeft het bestuur van het Waterschap Schouwen-Duiveland een aantal vragen gesteld over riole ringswerken in het bestemmingsplan „Recreatieplan Bruinisse". Ondanks het feit, dat het Coördi natieorgaan tegen dit plan een be zwaarschrift heeft ingediend bij het kollege van GS blijken er toch reeds werkzaamheden in de vorm van rio- leringsaanleg te worden uitgevoerd. Het Coördinatieorgaan heeft kortge leden dit werk bekeken en gekon- stateerd. dat de inhoud van het rio leringsstelsel op de omringende slo ten zal worden geloosd. Omdat er slechts één rioleringsstelsel werd aangetroffen acht het Coördinatieor gaan de volgende mogelijkheden aanwezig: a. het stelsel dient als afvoer voor regenwater. De vraag is dan waar het afvalwater van de toekomstige bewoners (die wellicht dit jaar al verwacht kunnen worden naar toe wordt geleid of wordt afgevoerd; b. -het stelsel dient als gekombi- neerde leiding voor regen- en afval water. De vraag is dan of het Wa terschap hiervoor een lozingsver gunning zal afgeven of heeft afgege ven. In het bevestigend geval schrijft het Coördinatieorgaan tegen het nemmgsbedrijf. Mede namens de aannemingsmaatschappij bood Hevo- mij-direkteur A. v. d. Heuvel de heer Van de Reest als herinnering aan zijn laatste karwei een zilveren troffel met inskriptie aan. Afscheid Direkteur Pomper richtte hier na woorden, van afscheid tot de vertrekkende heer v. d. Reest. die in maart jl. zijn twaali'-en-een- halfjarige jubileum in dienst van de werkplaats heixlacht. Hij schetste de scheidende werknemer als een bij zonder prettig mens, eerlijk en met groot gevoel voor humor, die zeker een leeg plekje zal achterlaten. De heer Van de Reest kreeg enige boek werken aangeboden, gevolgd door een speciaal door Koni gemaakte sluitmoer: een projekt waarmee hij in zijn werk veel te maken heeft ge had. Deze herinnering aan het dage lijks werk werd aangeboden door de werkmeester de heer P. W. J. v. d. Sterren. Namens de werkafdeling sprak de heer A. H. Bil een kort woord, gevolgd door de heren C. J. Hillebrand en J. Pankow, die allen een geschenk aanboden. Een boek werk volgde hierna nog van de per soneelsvereniging. aangeboden dooi de heer P. Mataheroe. verlenen van die verguning protest aan te tekenen; c. het stelsel dient alleen voor af voer van afvalwater. Ook in dit ge val geldt de vraag van het afgeven van de lozingsvergunning. Een afschrift van zijn brief heeft het Coördinatieorgaan gezonden aan de Provinciale Waterstaat. Vleeskeuringsdienst Kring Zeeland Met de toetreding op 1 april 1974 van de gemeente St. Philipsland be heren en regelen nu alle Zeeuwse gemeenten benoorden de Wester- schelde gezamenlijk één vleeskeu ringsdienst. Uit het pas verschenen jaarverslag over 1974 van de Vlees keuringsdienst Kring Zeeland Be noorden de Westersehelde blijkt, dat gezien de goede financiële uitkomst van het verslagjaar in 1975 geen ta riefswijziging plaats behoefde te vinden. Wel vond afschaffing plaats van een reduktie-tarief op invoer. De gunstige financiële resultaten zijn voor een groot deel het gevolg van grote hoeveelheid ingevoerd vlees, gekeurd volgens art. 8 van de Vervolgens wendde hij zich tot de kinderen. Hij merkte op dat zij, nu ze de basisschool verlaten, een heel stuk zelfstandiger worden. Via een klassegesprek liet hij de kinderen inzien dat in de maatschappij elk beroep belangrijk is. Tot slot wenste hij alle kinderen erg veel succes op de volgende school. Na de pauze feliciteerde mej. Houtman de kinderen mot het feit vleeskeuringsdienst. Hierbij wordt aangetekend dat in '74 minder in voer uit het buitenland heeft plaats gevonden, in 't bijzonder uit Bel gië. Te Zierikzee vonden in 1974 78 noodslac-htingen plaats, in 1973 wa ren dat er 98. De hoeveelheid inge voerd vlees te Zierikzee steeg be langrijk n,l. van 98.436 kg in 1973 naar 390.193 kg in 1974. ZIERIKZEE Raad Zierikzee Naar aanleiding van vragen op een voor-vorige vergadering van de ge meenteraad, deelt het kollege van b. w. mede dat aan de Dienst P.W. opdracht is verstrekt de ergste gaten op 't Industrieterrein provisorisch te Zomersfeer te Burgh De belangstellenden kregen hier bij de gelegenheid hierover vragen te stellen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Mevr. Flo- hil uit Zierikzee gaf een demonstra tie wolverven, waarbij de dames in de fijne kneepjes van $it vak, dal velen nog al eens problemen geeft, werden ingewijd. Verder was er nog een demonstratie geitenkaas maken van Renso de Haan uit Haamstede die eveneens veel belangstelling trok. Met als hulpmiddelen enige houten tobben en pers.werd de kaas met de handen bereid. Verder wa ren er nog rondritten met een huif kar en een ezeltje door Burgh en Haamstede, die ook beslist'niet over belangstelling had te klagen. Aan deze evenementendag werd ook Op de e.vposiite o.m. deze collage van Ralph Sonren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) dat ze de school mochlen verlaten. Verder wenste zij hen veel succes. Namens het gemeentebestuur richtte zij een woord van dank tot het per soneel en wenste iedereen een pret tige vakantie toe. De voorzitter van de oudercom missie de heer J. Jansc, bood alle leerlingen een herinneringstegcltje aan. Vervolgens werden er enkele herstellen, zulks in afwachting van de herbestrating. Dergelijke werk zaamheden zullen ook in de Micre- weg worden uitgevoerd. Bezien zal verder worden of in de Mier^weg een bank kan geplaatst. HAAMSTEDE Concert Slot Haamstede Onder auspiciën van de Z.V.U. vindt op vrijdag 4 juli in het Slot Haamstede een kasteelconcert plaats met medewerking van het Telemann Barok-ensemble. Werken worden gespeeld van o.a.: Loei liet, Purcell, Handel, Aemeniani, Marais, van Eyck en Telemann. Het concert wordt gegeven in het kader van het Belgisch-Nederlands Cultureel Verdrag. medewerking verleend door de gyoep „Beautiful Idaho" uit Nieuw en St. Joosland. Doedelzak en marionetten Nadat deze groep met een z.g. lo pend en rijdend theater door Burgh was getrokken werd vanaf de kerk toren te Burgh een doedelzak-con cert gege\t*n waarna beneden de toren het publiek een marionetten theater met levensechte marionetten werd gepresenteerd. Bij het „Pro jekt" werden vervolgens een aan tal liedjes gezongen waarbij de groep zelf met allerlei instrumenten voor de beleiding zorgde. Bij de poppenkast voorstelling werden de kinderen in de gelegenheid gesteld hieraan een eigen bijdrage te verlenen, waarvan in ruime mate gebruik werd gemaakt. Het gc- schoolfilms getoond, die door dc heer Blom in en om de school wa ren opgenomen. Vooral de filmbeel den van enkele jaren terug wekten wel de lachlust op. „Zegje" van de jeugd Toen was hel de beurt aan de kinderen om hun „zegje" te doen. En dat deden ze op een bijzonder leuke manier Ceremoniemeester André Kooman haalde het school hoofd de heer J. H. Blom naar vo ren. om een rebus op te lossen die op een door de kinderen vervaar digde robot stond. Via de rebus kwam de heer Blom er achter dat bij aan een knop moest draaien en na dat dat gebeuld was kwam er uit de robot een stroom muntjes. Toen de stroom gestopt was klonk een sten uil de robto die zei; Dit geld is voor de stencilmachine. Bij het tellen bleek het een bedrag van niet min der dan 70 gulden. Vervolgens kwam er nog een rol uit de robot waarop ieder kind een gedichtje had ge schreven. waarin afscheid werd ge nomen van de schooi. Ieder las zijn eigen gedicht voor. De ceremoniemeester liet daarna het personeel naar voren komen en werd een plankje aangeboden waai de kinderen allemaal hun naam had den in gebrand. Tot slot werden alle personeelsleden en de voltallige ou dercommissie naar voren geroepen. Voor allen was er een woord van dank en voor de dames een bloeme tje. Hiermee kwam een eind aan deze bijzonder geslaagde afscheidavond. Van de leerlingen die de school verlaten gaan ev 2 naar de huis houdschool. 6 naar de LTS. 12 naai de Rijks Scholengemeenschap in Zierikzee, en 1 naar de HAVO in Bergen op Zoom. heel werd 's avonds door de groep Beautiful Idaho'' afgesloten met een rondgang door het dorp. Zaterdagmiddag trad een groep van de jeugdsociëteit „The Fish" uit Nieuwerkerk op met een middel eeuws wagenspel dat later op deze dag nogeens werd opgevoerd op het kerkplein te Haamstede en op de camping „De Wijde Bliek" te Renes se. Naast de expositie," welke dc moeite van het bezichtigen beslist waard is, staan er voor deze week ook weer een aantal aktiviteiten op het programma. Morgen (dinsdag) is er voor de kinderen van 10.00- tol 12.00 uur handenarbeid met waar deloos materiaal, terwijl er te 16.00 uur een kinderfilm is. Woensdag middag is er om 16.00 uur een kin derfilm van Woody Wood Paker. Donderdag is er van 10.00 tot 12.00 uur toneel voor kinderen waaraan zij met inprofisaties zelf aan mee kunnen doen. Klcderdrachlcnshow Vrijdag komt te 15.00 uur mevr. De Jager-de Pachter uit Domburg met een twintigtal medewerksters met een klcderdrachtshow. Op de verschillende klederdrachten zal een nadere toelichting worden gegeven terwijl verder voor de aanwezigen gelegenheid zal zijn tot het stellen van vragen. Vrijdag 11 juli is de tweede evenementendag waaraan o.m. medewerking zal worden ver leend door het poppentheater „Kartoen" en de groep „Quena" uit Arnhem met oud Hollandse muziek op zelf gemaakte instrumenten. Ver der zullen op deze dag nog een vijf tal verschillende demonstraties wor den gegeven. Veel lovende woorden, en dat niet alleen kreeg het Projekt Kerkstr. 3 1975" in de afgelopen week van dc Zeeuwse Culturele Raad die het be stempelde als goed werk van vrij willigers. De Raad ging volledig akkoord met een subsidie van f 700,- voor de tentoonstelling en van f 500,- voor het er omheen gebouwde program ma. BURGH, 28-6. Henk de Reus en Ineke Wandel, de twee organisatoren, zijn zeker niet ontevreden over de start van liet „Projekt Kerkstraat 3 1975" te Burgli, nu zij na de eerste week de balans opmaken. Na dc onofficiële opening, waar o.m. burgemeester H. P. Everwijn en zijn echtgenote blijk van belangstelling gaven, werd in de afgelopen week, naast de expositie, waarop werken zijn te bezichtigen van Peter Kantel berg, Lotte Broos en Ralph Souren, nog een aantal ak tiviteiten ontwikkeld. Dinsdag werd zowel 's morgens als 's middags een aantal kinderfilms ver toond. Woensdag was er voor de kinderen handenarbeid met o.m. straat- tekenen en gewoon tekenen waaraan werd deelgenomen door een 30-tal kin deren van 't Zeepe die met een wagen naar de Kerkstraat 3 werden vervoerd. Vrijdag was het de eerste evenementendag die in zijn totaliteit met ongeveer 400 bezoekers bijzonder geslaagd mag worden genoemd. Een tweetal spin sters, Beredien v. d. Bosch uit Middelburg en mevr. Mes uit Haamstede, ga ven een demonstratie spinnen waarvoor grote belangstelling bestond. Kursus afgesloten BROUWERSHAVEN. 27-6. Met een geslaagde toneel-afscheidsavond heb ben de leerlingen van de 6e klas der openbare basisschool te Brouwers haven afscheid genomen- Er bestond voor deze feestavond een gctveldige belangstelling w.o. een groot aantal oud-leerlingen. De voorzitter der ou- dereommissie. de heer M. van Vulpen verwelkomde behalve de ouders in bet bijzonder burgemeester A. I'. Schouwenaar en echtgenote, de wet houder van onderwijs de heer 1*1». van Ast en mevr. Van Ast, de wet houder van openbare werken de heer I'. de Moos. ds. en mevr. .f. Kroon en de kleuterleidsters de dames Quant en Quintcn. De heer Van Vulpen toonde zich verheugd over de grote belangstel ling en sprak een dankwoord uit tot hen die als begeleider(ster) of chauf feur hebben gefungeerd tijdens de geslaagde schoolreizen begin juni. De voorzitter vond het een goede zaak do basisschoolperiode af te sluiten met een dergelijke grote avond. Temeer omdat dit een hoog tepunt is in het leven van de jon geren. dat zij hun leven lang zullen blijven herinneren. „Rcis-show" De revue, getiteld „The great tra vel show" had als hoofdthema va- kantic waarbij alles om de vakantie draaide en het reisbureau uitgangs- en eindpunt was. Het werd gespeeld door de leerlingen van de 5e on 6o klas. Er word enthousiast gespeeld en het geheel was doorspekt mot Brouwershaven eigen situaties, zodat nog een extra dosis humor toege voegd werd aan het toch al geestige werk. De lachsalvo's waren dan ook niet van de lucht. In de pauze werd een verloting gehouden met 350 prijzen, bijeenge bracht door de leerlingen, waardoor het praktisch onmogelijk werd bui ten de prijzen te vallen.» De avond werd besloten met het overhandigen van kado's door de leerlingen, waarbij de leerkrachten zeer goed in de bloomen werden ge zet. Voor mevr. Van Snippenburg was het oen bijzondere verrassing een door de leerlingen zelf vervaar digde blocmenbak te mogen ontvan gen die zij 's middags „onwetend" nog bij dc bloemist had bewonderd. Alles bijeen was het een goede avond, zodat het slotapplaus na drukkelijk en ruimschoots de moeite beloonde, die leerlingen cn leer krachten hiervoor hadden opgebrach1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3