Fiat op logisch voorstel inzake Nederland grensvaststelling Burgerlijk en kerkelijk „ja" in Baarn en Utrecht Geen toestemming voor begin werkzaamheden plan „Den Osse" 2 Deens koninklijk paar naar Salaris ambtenaren fiks omhoog Veel artsen niet met vakantie DS'70 over voorjaarsnota J ubileumpenning Amsterdam ILO op zwart zaad Een anti-hongerplan AGENDA Zeilster vermist Drie doden op de weg Nog kans voor gezakten? Raad Middenschouwen Advertentie SCHAREND1JKE, 27-6. De raad van Middenschouwen kwam vrijdagavond jh in openbare vergadering hij een, onder voorzitterschap van burgenieesle E. Bae- reiuls. Wethouder J. Boot was niet kennisgeving af wezig wegens verblijf in Canada. Gedeputeerde Staten van Zeeland hadden de raad verzocht /ij" mening kenbaar te maken over een voorstel tot wijziging van de provincie/-ge- mccntcgrcnzen met Noord-Brabant en Zuid-Holland. Burgemeester en wethouders hadden de raad medegedeeld, dat het onlo gisch is als provincie/gemeentegrens in de Grcvclingen aan te houden een betonnngslyn langs een stroomgeul. Z\j zijn van mening, dat na de afsluiting van de Greveligen een geheel nieuwe situatie is ontstaan. Een groot deel van de Brouwersdam, de Middelplaat en de Kabbelaarsbank zjjn op Scharendjjke aangewezen voor bevoorrading vanuit winkels, voor brandbestrijding, politie toezicht, redding op de Grevelingen. De raad was voorgesteld te pleiten voor verlegging van de grens ten noorden van de Kabbelaarsbank. DEN HAAG, '28-6. De ambtenaren salarissen gaan per 1 augustus met 5 procent omhoog met een minimum van f 73 per maand. Gerekend over het salaris van 1 juli 1975 krijgen de ambtenaren voorts een nabetaling van 3,2 procent met een minimum van f 40 per maand over de eerste helft van dit jaar. Terwijl daarnaast het salaris per 1 augustus nog eens verhoogd zal worden met 3,01 pro cent met een minimum van f 42,50 per maand. UTRECHT, 28-6. Medisch Contact, het blad van de Koninklijke Neder landse Maatschappij tot bevordering der geneeskunst, heeft een dringend beroep gedaan op artsen, zich te melden als waarnemer voor kollega's die met vakantie gaan. Bij het bu reau waarneming van de KNMG, waar vorig jaar voor juli en augus tus 200 aanvragen binnenkwamen, staan nu alleen al voor de maand juli nog 50 aanvragen QRen. Een groot deel Van de betrokken artsen zal al lang tevoren geplande vakan ties moeten annuleren. DEN HAAG, 28-6. Op sensationale wijze toont de voorjaarsnota hoezeer het beleid van het kabinet tot ont sporingen leidt. Dr. Drees, fraktievoorzitter van DS'70, tekende bij deze vaststelling aan dat de nota een flink deel van de uitgaven blijft verhullen door de werkgelegenheidsprogramma's als niet relevant te beschouwen. Een tweede verhulling blijft de behande ling van de aardgasbaten als gewo ne inkomsten, terwijl deze inhoofd- zaak het leeghalen van een reserve zijn. De heer C. J. van Burg (PvdA) had in de pers kennis genomen van de plannen tot een nieuwe provinciale indeling van Nederland, waardoor er 20 provincies zouden ontstaan. Hierdoor zou een eind kunnen wor den gemaakt aan reeds lang be staande misstanden. In de Grevelin gen is sprake van een duidelijke misstand op gebied van de provin cie/gemeentegrenzen. Bestuurlijk is het z.i. veel eenvoudiger de Kabbe laarsbank onder Middenschouwen te doen vallen in plaats van onder Goedereede. Gelet op de door gedeputeerde staten aanhangig gemaakte kleine grenskorrekties van hier een klein stukje er af en daar een klein stukje er bij, twijfelde spreker wel aan het succes van de pogingen tot meer" in grijpende grenswijziging. De door burgemeester en wethouders naar voren gebrachte argumenten vond hij bijzonder duidelijk. De overige raadsleden konden zich eveneens vererfigen met het voorstel van burgemeester en wethouders. Gebied rijkspolitie De voorzitter deelde mede ook nog gesproken te hebben met de Rijkspolitie. Het blijkt, dat aan de Brouwersdam met Kabbelaarsbank praktisch altijd de hulp van de Rijkspolitie groep Haamstede wordt ingeroepen. Deze moet de uitvoering dan weer overdragen aan de Rijks politie op Goeree-Overflakkee. De raad besloot tot verkoop van bouwggrond voor 11 woningwetwo ningen in het plan Putmeet I te Scharendijke aan de woningbouw vereniging „Beter Wonen" te Zierik- zee voor een bedrag van 11 x f 6.238,- of f 68.618,- plus b.t.w. De raad besloot eveneens aan de woningbouwvereniging financiële medewerking te verlenen voor het realiseren van de 11 woningen. Voor herstel van het verenigings gebouw te Ellemeet werd door de raad een krediet beschikbaar ge steld van f 8.000,- en voor herstel van de woningen Burg. de Bruijn- straat 2 en 2 te Ellemeet van f 5.100,-. Naar aanleiding van een aanvraag van de schoolvereniging „Samuel" te Kerkwerve besloot de raad in principe gelden beschikbaar te stel len voor aanschaffing van een nieu we leesmethode, natuurkundemethu- de en geschiedenismethode. Aan mevr. J. J. Vaane-Speelziek werd ingaande 13 juli 1975 eervol ontslag verleend als hoofdleidster aan de openbare kleuterschool te Kerkwerve. Voor de benoeming van een nieu we hoofdleidster hadden burge meester en wethouders de volgende voordracht opgemaakt: 1. mevr. W. P. Broere-Harthoorn te Kerkwerve; 2. mevr. M. Speelman-Nooijen te Zierikzee. Mevr. Broere werd met 5 stemmen voor benoemd tot hoofd leidster. Op mevr. Speelman werd 1 stem uitgebracht. Aan mej. D. J. Verstraten werd met ingang van 1 augustus 1975 eer vol ontslag verleend als leidster aan de openbare kleuterschool te Kerk werve wegens haar benoeming tot hoofdleidster te Asperen. Tot leid ster werd benoemd met 6 stemmen voor mej. S. N. Rieteco uit Renesse. Op voorstel van het Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland besloot de raad tot aanvulling van de Alge mene Politieverordening met bepa lingen inzake het vervoer van ge vaarlijke stoffen. Vreugde om vrijlating Emilie van Zinnicq Bergmann VUGHT, 30-6. „Wij waren verrast toen wij hoorden dat Emilie was vrijgelaten. Wij hadden niet gedacht dat alles toch nog vrij snel was af gehandeld". Dit zeiden de moeder en zuster van Emilie zondagavond des gevraagd. „Wij hebben de hoop dat zij zou worden vrijgelaten nooit op gegeven- Gedurende de tijd dat zij gevangen werd gehouden, hebben wij veel morele steun gehad van vrienden, bekenden en onbekenden. Men heeft ons brieven en bloemen gestuurd", aldus mevrouw Van Zin nicq Bergmann. De familie Van Zinnicq Bergmann heeft telefonsch gesproken met doch ter Emilie en ook uit haar mond ge hoord, dat zij goed en gezond is. Emilie heeft verteld dat zij veel mo rele steun heeft gekregen van de Wereldomroep Nederland. AMSTERDAM, 28-6. Burgemeester en wethouders van Amsterdam heb ben een „jubileumpenning van de stad Amsterdam" ingesteld. Deze penning, waarvan het ontwerp nog gemaakt moet worden, zal worden toegekend bij een 50-, en 75- en 100- jarig bestaan van verenigingen of in stellingen die werkzaam zijn op fi lantropisch, wetenschappelijk, cultu reel of maatschappelijk gebied. Het werkterrein van deze verenigingen moet hoofdzakelijk in Amsterdam liggen. DEN HAAG, 28-6. Koningin Mar- grethe en prins Henrik van Dene marken zullen, op uitnodiging van koningin Juliana en prins Bernhard van 29 oktober tot 1 november een staatsbezoek aan Nederland bren gen, aldus is officieel in Den Haag meegedeeld. Het wordt het eerste bezoek van koningin Margrethe en' prins Henrik aan Nederland. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben in april 1954 een staatsbezoek aan Denemarken gebracht. GENEVE, 28-6. De Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) heeft vrij dag verklaard dat nog voor het eind van dit jaar geen loon meer kan worden uitbetaald wanneer het Amerikaanse Congres zijn besluit, de toewijzing van 22,4 miljoen dollar in te trekken, niet herziet. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft donderdag de toe wijzing ingetrokken omdat de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie (PLO) tot de jaarvergadering van de ILO twee weken geleden als waarnemer was toegelaten. ROME, 28-6. De Wereldvoedselraad is het zaterdag op zyn eerste verga dering eens geworden over een anti- hongerplan. Pe raad ging akkoord met voor stellen tot vorming van een fonds van J miljard dollar per jaar voor agrarische ontwikkeling en een plan tot het verlenen van voedselhulp aan door honger getroffen landen tot een hoogte van 10 miljoen ton per jaar voor de komende drie jaar. Zoals bekend heeft de Deelnemers raad van het Coördinatieorgaan zich twee maanden geleden tegen dit plan uitgesproken en is merl bij de ge meenteraad van Brouwershaven te gen het plan in beroep gegaan. Het Coördinatieorgaan vindt dat het be stemmingsplan eerst de verdere pro cedure moet doorlopen voordat met Geven voor leven rijbewijs ALBANY, 28-ü. De autori teiten van de Amerikaanse staat New York gaan rijbe wijzen afgeven waarop voor de houders ruimte is openge laten om kenbaar te maken of en welke organen zij na hun dood willen afstaan voor transplantatie. Dergelijke in formatie kan dan onmiddellijk na een dodelijk ongeval of plotseling overlijden van de automobilist of motorrijder worden gebruikt. BOGOTA. President Alfonso Lo pez Michelsen van Columbia heeft de staat van beleg die reeds voor drie provincies gold, uitgebreid tot het hele land. Brief aan G.S. BROUWERSHAVEN. De Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Na- tuur-, Landschaps- en Milieubescherming heeft er bü het kollege van GS op aangedrongen geen/„vcrklaring van geen bezwaar" op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 van de Woningwet af te geven aan het kollege van b. 'en w. van Brouwershaven, waardoor de werkzaamheden in het ontvverp-bestemmingsplan „Rrecreatieplan Den Osse" zouden kunnen beginnen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De regering zal ook de Stichting Natuur en Milieu betrek ken bij de herwaardering van na- tuurbedreigende plannen en maatre gelen. Een verzoek daartoe, in april gedaan door de stichting, is ingewil ligd. DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft vorige week ingestemd met de instelling van een schadefonds voor slachtoffers van geweldmisdrijven. Uitkeringen zullen niet worden toe gekend in gevallen van voor 1 ja nuari 1973. DEN HAAG. De heer J. Tcengs Gerritsen heeft vrijdag het ANP via zjjn advocaat mr. A. G. Maris in Den Haag laten weten, dat de vlieg tuigfabriek Northrop en hij een aan tal jaren geleden zijn overeengeko men, dat hij informatie over de po litieke toestand in Nederland aan Northrop zou verstrekken. Kind viel uit raam AMSTERDAM, 29-6. Het drieja rige meisje I. H. M. Laan uit Am sterdam is zaterdag uit een raam van haar ouderlijke woning geval len en met ernstig hoofdletsel opge nomen in het Wilhelmina gasthuis. Zij had met haar broertje en zus je gespeeld op een bed voor een raam dat iets open stond. Toen zij tegen het raam leunde draaide het open. Het meisje viel ongeveer acht meter en kwam met haar hoofd op een grasmat terecht. De dood in de kersenboomgaard COTHEN (Utrecht), 29-6. De zes tienjarige Leendert van Zoelen uit Vianen is zondagmorgen overleden tengevolge van een auto-ongeval, dat hem zaterdagavond overkwam in een kersenboomgaard te Cothen. Hij reed daar zaterdagavond omstreeks zeven uur met een auto doorheen om er de spreeuwen te verjagen. Door dat hij in een kuil terechtkwam raakte hij de macht over het stuur kwijt en botste tegen een boom. Een arts constateerde aanvankelijk dat de jongen geen letsel had. Om zeven uur zondagmorgen overleed hij echter, tengevolge van inwendi ge bloedingen, in de in de boom gaard staande caravan waar hij de nacht had doorgebracht. ENKHUIZEN, 29-6. De 16-jarige Truus Hendriks uit Harskamp wordt sinds zondagmiddag vermist, nadat de boot waarin zij met twee jongens aan het zeilen was, bij het haventje van Andijk was omgeslagen. De kleine zeilboot heeft water gemaakt en is omgeslagen tijdens een plotse ling opgekomen rukwind. De twee jongens, afkomstig uit Andijk, zijn gered door een passerend jacht. Het meisje logeerde in Andijk. De Rijks politie te water is tot zondagavond aan het dreggen geweest, maar had tot dan nog niets gevonden. uitvoering van het plan mag worden begonnen. „Wij menen dat de re creatieve ontwikkeling in Zeeland een te belangrijke zaak is om zonder behoorlijke belangenafweging, (op provinciaal niveau) af te doen", aldus het Coördinatieorgaan in de brief aan GS. Prinses Christina gehuwd BAARN, 28-6. „Dan verklaar ik als ambtenaar van de burgerlijke stand dat gij door het huwelijk aan elkander zijt verbonden". Met deze in ons land ge bruikelijke formule bevestigde de burgemeester van Baarn, mr. J. van Haeringen, zaterdagochtend in het raadhuis van zijn gemeente het burgerlijk huwelijk tussen prinses Christina en Jorge Guillermo. De liturgie ZIERIKZEE. Deze geestige figuur, gemaakt van oude malerialen. is te sieu op de expositie van bronzen in de tuin van het Burgerweeshuis. Men zie voor de opening van deze tentoonstelling de voorpagina. (Foto: Zierikzecschc Nieuwsbode) Bruid on bruidegom, die in dc met fraaie muurloevcn van ccntaurëa, blauwe campanula, witte achillca, margrieten, dianthus bar en rode an jers versierde trouwzaal waren om ringd dnor hun ouders, familieleden en vrienden, hadden even tevoren met een volmondige bevestiging ge antwoord op dc vraag of zij elkaar lot echtgenoot namen. Tot Jorge Guillermo werd dc vraag in hel En gels gesteld. In dc met duizenden gele, witte cn oranje zomerbloemen en exoti sche planten versierde Utrechtse Domkerk wachtten al 1050 genodig den op Christina en Jorge, toen het paar nog uit Baarn moesl vertrek ken. Onder hen waren minister-pre sident Den üyl cn zijn ambtgenoten van Suriname en dc Antillen. Arron cn Evcrtsz, alsmede de ministers Van Agt, Dc Gnay Fortman Vrede- ,,'t Lange Uus". Expositie wandkle den. Tijd: gedurende winkeltijden. Dreischor Dagelijks.Pand. Mr. Moggestraat. Landbouwmuseum. 13.30-17.00 uur. 's Zondags gesloten. Dinsdag 1 juli Zierikzee Eerste Toeristendag VVV, (11.45 uur officiële opening na aankomst zee meermin aan Het Luitje, 12.00 uur opening J/ismarkt, 13.30 uur poppen kast in de Beurs). Gasthuiskerk, 20.00 uur, orgelconcert door Jan van Dijk, mmv. Kora Kruis viool en Ted Schorske, bas. Renesse Slot Moermond, 14.00-17.00 en 19.00- 21.00 uur, expositie „Creatief Schou wen". Woensdag 2 juli Renesse Slot Moermond, 14.00-17.00 en 19.00- 21.00 uur, expositie „Creatief Schou wen". Donderdag 3 juli Renesse Herv. Kerk, 20.00 uur, intermezzo met sopraan (fluit en orgel). Slot Moermond, 14.00-17.00 en 19.00- 21.00 uur, expositie „Creatief Schou wen". Vrijdag 4 juli Haamstede Slot Haamstede. Telemann-barok- ensemble. 20.00 uur. Renesse Slot Moermond, 14.00-17.00 en 19.00- 21.00 uur, expositie „Creatief Schou wen". Zaterdag 5 juli Bruinisse Jachthaven „Aqua Delta", 19.30 uur, optreden boerenkapel „O'lands Fan fare", daarna bal. Dinsdag 8 juli Zierikzee Gasthuiskerk, 20.00 uur. orgelconcert door Marco Bij de Vaate. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na hall zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 VENRAY, 29-6. De 23-jarige L. Geelen, de 27-jarige J. J. Janssen en de 29-jarige W. Derks, allen uit Ven- ray, zijn zondagavond door een auto ongeluk in hun woonplaats om hel leven gekomen. Een vierde man werd levensgevaarlijk gewond. De auto, waarin de vier slachtof fers zaten is, naar de politie ver moedt, door te hoge snelheid uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De bestuurder Geelen was op slag dood. De andere twee man nen overleden in het ziekenhuis. ARNHEM. 30-6. Het is niet uitge sloten dat een aantal gezakten voor het eindexamen voortgezet weten schappelijk onderwijs (VWO) alsnog in aanmerking komt voor het eind diploma als gevolg van een herzie ning van de beoordelingsnorm van een vak. Het zou om slechts tien kandidaten gaan voor wie de kritie ke oorzaak voor afwijzing of her examen gelegen was in de voor het vak Economie-2 en recht behaalde cijfers. Haaruitval door warme weer LONDEN. 28-6. Volgens deskundi- gen in Londen heeft de recente warmtegolf in Engeland veel mensen hun haar doen uitvallen en verlie zen. De direktic van het Scalp and Hair Hospital van het Haarkunde-Insti- tuut deelde mee veel meer patiën ten dan normaal voor deze tijd van het jaar te hebben gekregen en zij gaf de schuld voor de haaruitval aan het warme weer. ling on Van Doorn, veel fraktievoor- zitlers uit dc Eerste cn Tweede Ka- mor, kardinaal Alfrink. de commis sarissen van de koningin cn verder honderden vrienden en kennissen uit binnen- cn buitenland. Even over twaalven kwam het bruidspaar dc kerk binnen, terwijl hot Nederlands Kamerorkest onder leiding van David Zinman het lieve lingslied van koningin Wilhelmina, „A toi al gloirc". speelde. De gehele liturgie was in dc Ne derlandse taal, behalve de vragen aan cn de antwoorden van Christina on Jorge m do loos prank van pater drs. B. A. H- M. Bot bij hol overhan digen van dc huwolijksbijbel. De buitenlandse gasten konden do dienst volgen aan de hand van een Engelse vertaling van de teksten, gebeden cn liederen. Heimelijke geboorten AMSTERDAM, 26-6. In het nachtdierenverblijf hebben twee heimelijke geboorten plaatsgevonden. Het ene jong - een half-aapje uit Afrika - was al bijna i^ijf a zes weken oud toen dc Artis-mensen hel dezer dagen voor de eerste maal buiten het slaapkistjc signaleerden. Het nachtdicrlje wiens officiële naam Senegal Galago is, kan in volwassen staal een totale lengte halen van ruim 40 centimeter. Het is voorzien van een zachte wolli ge vacht en in hel bezit van naar verhouding opvallend grote oren cn ogen. De meer algemene bekende naam van deze uiterst behendige en zich soms flilsendsncl verplaatsen de springertjes is Bushbaby. Hel tiveede enkele dagen geleden ontdekte iovg is ren 1\aul pi vmjr hef grootste deel in Zuidoost-Azic levende herkauwers die nauw verwant zijn aan echte herten en niet meer dan een halve meter lang zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2