DE GROENE TAS Russen geven onverwachts iets toe om hun Europese veiligheidskonferentie te redden Maan van jupiler bekeken Nederland moet 26 provincies krijgen „MAAK SPAARZAAM GEBRUIK VAN DE AUTO" BLIK DOOR HET WERELD Televisiekijkers en hun gezondheid De kansen voor de Europese Oost- West-topkonferentie die de Russen graag eind deze maand hadden wil len houden zijn opeens een stuk ver beterd, al zal het ceremoniële af sluiten van de konferentie dan ivel een maand later plaatsvinden. Op het laatste moment hebben de Rus sen zich wat soepeler opgesteld te genover een aantal voorwaarden waaraan de Westeuropese landen koppig hebben vastgehouden. Dit betreft dan vooral de informatieve kontaketn tussen Oost en West met garanties voor een vrije meningsui ting. Wat de menselijke kontakten, de uitwisseling en verbreiding van informatie en onderwijs betreft hebben de Russen het een en ander toegegeven al mag hiervan nu ook weer niet te hoog worden opgegeven. Een heel belangrijk punt b.v. is een verklaring, dal radio-uitzendingen niet door stoorzenders onverstaan baar worden gemaakt. Die geeft Moskou niet, hoewel het de aktivi- teiten van de stoorzender aanmerke lijk heeft ingeperkt. Een ander punt waarover de Rus sen aanvankelijk zelfs niet wilden praten kan nu wel besproken wor den: de kwestie ran de aankondi ging vooraf van grote militaire ma noeuvres. Dal zou dan moeten ge beuren op basis van vrijwilligheid: de Russen willen het wel doen maar ze willen niet kontraktueel ertoe verplicht zijn. Het is een konsessie, maar ook hierbij is het de vraag of er nu zoveel mee is bereikt. En in welke mate Europa er veiliger door wordt - de konferentie is tenslotte er èên. voor. Europese veiligheid en samenwerking. Auteursrecht '.Eén nspekt van clie vrijere kon takten js, dat'de Russische dissidèïi- te.schrijvers makkelijker kontakt kunnen opnemen met buitenlandse uitgevers. Nederland is een land, dat zich zeer heeft ingespannen 'voor een dergelijke regeling dié al de bij naam van de Russische schrijver Solzjenitsyn heeft gekregen. In deze is de situatie eerder al. moeilijker geworden, doordat Rus land is toegetreden tot een interna tionale auteur srëchtkonfér eniie, waarvan gevreesd wordt, dat dit vooral is gedaan om Westerse uitge vers te .beletten werken van dissi dente schrijvers uit 'te geven: een Moskouse auteursrechthouder als de staatsuitgeverij b.v. zou het kunnen laten verbieden op grond van dit. auteursrecht Bovendien is het niet zo, dat Wes terse uitgevers makkelijker Russi sche schrijvers kunnen benaderen, maar alleen dat de Russische schrij vers kontakt kunnen opnemen met buitenlandse uitgevers. Maar interne regelingen zijn mogelijk, waardoor dit b.v. alleen is toegestaan aan le den vari de schrijversbond, waaruit dissidenten zó gewipt kunnen wor den waardoor direkt de mogelijkheid van kontakten weer teloorgaat. Niettemin: ondanks deze twijfels is er sprake van een tegemoetkomen der Russische houding - Moskou blijkt nog steeds grote prijs erop ie stellen dat de CESV besloten wordt met een indrukwekkende topbijeen komst in Helsinki. Maar xuaarom ze zoveel ceremonie wensen voor iets wat naar de inhoud toch echt niet zo belangrijk is, dat is een van de mo derne raadselen van de Russische ziel. Provinciale Onderwijscommissie MIDDELBURG, 21-6. Dc structuur- commissie Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland, die ten Provincie huize onder leiding van mr. J. P. Boersma heeft vergaderd, is nog niet kunnen komen tot het opstellen van een ontwerp-regeling aan de Zeeuw se gemeenten, omdat nog niet vol doende duidelijkheid bleek te bestaan over de resultaten van een enquête onder de dagelijkse besturen van de gemeenten inzake de keuze, die men zou willen maken uit een tweetal al ternatieven. De keuze ging tussen een reeds eerder voorgelegd ontwerp gemeenschappelijke regeling, waarin zowel de financiële als de bestuurlij ke participatie van alle partijen - in clusief de gemeenten - wordt gere geld, en de mogelijkheid van een ge meenschappelijke regeling, uitslui tend ter financiering van het RPCZ. De enquête werd gehouden, omdat over de voorgelegde ontwerp-rege ling geen overeenstemming kon wor den bereikt. - - Uit dé enquête, ig gebleken,, dat. de colleges, van burgemeèster én wet houders vari tien gemeenten' de voor keur geVen aan de eerstgenoemde in tegrale ontwerpr-gemeenschappelijkc regeling en dat veertien colleges zich uitspreken voor de twééde mogelijk^ heid. De colleges vari. b. en w. vari drie gemeenten hebben aan' gèen en kele regeling behoefte en van de drie overblijvende gemeenten zijn nog geen di\idèlijke uitspraken ontvan gen..- Taak of herexamen voor de vakantie DORDRECHT, 21-6. Leerlingen van het gemeentelijk lyceum te Dord recht die. een taak hebben gekregen .Of een Kerexarriert móeten doen vol gen óp het ogenblik een achtdaagse cursus die hen bevrijdt van drukken de studiezorgeh in de vakantie. De rijksinspecteur voor het Havo- VWO heeft zijn sanctie gegeven aan deze nieuwe methode, die er op ge richt is leerlingen gedurende de acht werkdagen met 3V2 lesuur in hun zwakke vakken zodanig bij te spijke ren, dat direkt daarna kan worden beoordeeld of overgaan of doubleren gerechtvaardigd is. De rijksinspecteur heeft om een evaluatierapport ge vraagd. Vorig jaar is de methode bij wijze van experiment toegepast en met zeer gunstige resultaten. KORTE BERICHTEN HIT HET BINNENLAND ROERMOND. Met de beunhaze rij in de bouw in Limburg is 70 mil joen gulden gemoeid. De heer Th. Cloquel van de algemene vereniging vau ondernemers bouwnijverheid AVOB in Roermond hecfl dat dins dag desgevraafd meegedeeld. „Wet telijk is het niet verboden in de vrije tiid te werken UTRECHT. Het landelijk overleg van werkers in de alternatieve hulp verlening heeft staalssekretaris mr. H. J. Zeevalking (justitie) gevraagd wanneer een discussienota over de rechtspositie van minderjarigen kan worden verwacht. DEN HAAG. Zo'n 1000 demon stranten, club- en buurthuiswerkers voornamelijk uit Amsterdam en Utrecht zijn naar het Haagse Bin nenhof getrokken om te demonstre ren tegen de bezuinigingsvoorstellen van CRM. Zij eisen meer geld voor het welzijnswerk DEN HAAG. Vorige week is op de vliegbasis Volkel van de Koninklijke Luchtmacht het Nederlandse lucht- verkenningssysteem „Orpheus" voor het. fotoverkenningssqudron van de Koninklijke luchtmacht overgedra gen. DEN HAAG. Het eerste prototype van de General Dynamics F-16 is op de vliegbasis Volkel vn de Konink lijke Luchtmcht worden voorgevlo- gen voor personeel vn de Lucht macht DEN HAAG. Het Nederlandse Ro de Kruis schiet 30.000 kleutuers op Haiti te hulp, die door ernstige on dervoeding worden bedreigd. Uit Rotterdam worden vrijdag (20 juni) 103.2000 potjes hoogwaardige kleu tervoeding verscheept naar Haiti, waar het Rode Kruis een speciaal hulpprogramma uitvoert voor kin deren die nog niet op school gaan. ZEIST. Een goed beheer van het Gunung Leuser reservaat op Suma tra is vrijwel de enige kans op red ding van de Sumatraanse Neushoorn Het dier, de kleinste van de vijf op de wereld levende soorten, komt in het dichte oerwoud van het reser vaat nog voor in een aantal van tus sen de dertig en de vijftig. UTRECHT. De Nederlandse Spoor wegen hebben in 1974 een verlies geboekt van netto f 177 miljoen. Dit blijkt uit het vrijdag gepubliceerde jaarverslag van NS over 1973 was het netto verlies f 155 miljoen. AMSTERDAM. Zigeunerkoning Koos Petaio en zijn volgelingen zijn na een schriftelijke aanzegging daar toe van b. en w. van Amsterdam uit de hoofdstad vertrokken. DEN HAAG. De regering is be reid de leerplichten van 15 jaar vrij stelling van schoolbetaling te verle nen vanaf 1 augustus 1977. ROTTERDAM. Bij de instrumen- tenhandel observator bv in Rotter dam zijn 200 horloges ter waarde van f 20.000 gestolen. De inbrekers na men tevens een geldbedrag van f 1.750 mee. De daders zijn spoorloos. DEN HAAG. Premier Den Uyl heeft goede hoop, dat het volgende week woensdag en donderdag in Den Haag te houden overleg tussen Ne derland en Suriname tot resultaten zal leiden. Dit heeft hij gezegd op zijn wekelijkse persconferentie, nadat de ministerraad eerder op de dag het beleid voor het gesprek had uitge stippeld. DEN HAAG. Een ongeveer 20-jari- ge jongeman heeft een postagent schap in Den Haag beroofd van 24.000 gulden. De dief is waarschijn lijk ontkomen in een gereedstaande auto. De Haagse politie is een speur actie begonnen. BERGEYK. De tweejarige Roel van Poppel uit het Brabantse Bergeyk is om het leven gekomen bij een ver keersongeval in zijn woonplaats. Het jongetje liep onder de ogen van zijn moeder een uitrit af en kwam onder een auto. Hij was op slag dood. DEN HAAG. Er komt een nieuw verkeersbord, waarmee een advies snelheid kan worden aangegeven. De ministerraad is in zün gehouden ver gadering akkoord gegaan met een desbetreffend voorstel van minister Westerterp van verkeer en water staat. HAAMSTEDE. Het funktionele kunstwerk „De Esdoornblaadjes" van Miems van Citters, dat een plaatsje kreeg bij de combischool te Haamstede en vo rige week door wethouder M. Steur werd onthuld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Nog geen afzwakking van prijsstijging DEN HAAG, 21-G. In Nederland kan nog geen afzwakking van de prysstyging geconstateerd worden. „Verwacht was dat vergeleken bij vorig jaar de prjjzcn minder sterk zouden stpgen. Maar er is geen da ling gerealiseerd", aldus heeft pre mier Den Uyl gezegd op zyn weke lijkse persconferentie. Een half jaar geleden wees premier Den Uyl er op, dat Nederland, verge leken bij andere Europese landen en Amerika, er wat beter voorstond. Thans evenwel kan hij niet zeggen, dat de situatie in Nederland gunsti ger is. „Zowel wat de ontwikkeling van de werkloosheid betreft als wat de prijzen aangaat, ligt ons land op het niveau van bijvoorbeeld West- Duitsland. Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk". Demonstratie tegen abortus DEN HAAG. 21-G. Een kleine dui- zend mensen hebben zaterdag deel genomen aan een nationale manifes tatie tegen abortus. De demonstranten hebben na een stille tocht, voorafgegaan door een geluidswagen die doodsklokgelui produceerde, een petitie aangeboden bij het ministerie van justitie in Den Haag. In die petitie wordt gevraagd om de onmiddellijke stopzetting van „het opzettelijk doden van de meest weerlozen onder ons. de ongebore nen". PASADENA, 21-G. De grootste maun van Jupiter, Ganymedes, is voor de eerste maal met behulp van radar bekeken. Gebleken is dut zij een oppervlakte heeft die veel ruwer is dan de planeten die dichter by de aarde staan, aldus dr. Richard Goldstein van Caltechs Laboratorium voor Straalaandrijving en zijn medewerker George Morris. Zij hebben hun bevindingen in liet tijdschrift Science gepubli ceerd. Ganymedes is iets groter dan de planeet Mercurius en de opper vlakte is aanmerkelijk ruwer dan die van Mercurius, Mars of Venus. Zes nachten aaneen in vorig jaar augustus werden radarstralen over een afstand van 600 miljoen kilometer naar Ganymedes gezon den. Daarvoor werd de 64-meter-antenne van de NASA te Gold- stone in Californië gebruikt. In hun verslag zeggen de onderzoekers: „De meest waarschijnlijke mogelijkheid is dat Ganymedes bestaat uit rotsachtig of metaal achtig materiaal, dat ingebed is in ijs. Tweede Kamer DEN HAAG, 21-6. Het aantal pro vincies wordt uitgebreid tot 26. Dit heeft premier Den Uyl gezegd op zijn wekelyks persconferentie. In de loop van volgende maand hoopt het kabinet een concept-wets ontwerp terzake te kunnen publice ren. D,e 26 provincies nieuwe stijl zullen de gewesten zijn, waarover reeds ve le jaren wordt gesproken. Een en an der, aldus premier Den Uyl, betekent geen ontkrachting of onthoofding van de gemeenten. „De regering denkt aan sterke gewesten, waaraan taken kunnen worden opgedragen door het Rijk, en die met de gemeenten tot een taakverdeling komen", aldus drs. Den Uyl. Over het concept wordt spoedig ad- Jongen overleden na val uit trein UTRECHT, 21-6. Zaterdagmiddag is op de spoorlijn tussen Acht en Best (N.B.) de 15-jarige Ruud Jan van der Linden uit Leiden uit de trein gevallen en overleden. De jon gen reisde met enkele vrienden. De toedracht van het ongeval is nog on bekend. Bij een onderzoek achteraf is gebleken dat de deursluitingen van de trein in orde waren, aldus een woordvoerder van de N.S. vies gevraagd aan de provinciale be sturen, de raad voor territoriale de centralisatie en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. B. en W. Rotterdam willen naaktstrand ROTTERDAM, 21-6. Ondanks pro testen van de deelgemeente Hoek van Holland en de gemeente 's Gra- venzande, dat aan de Havenplaats grenst, acht het college van b. en w. van Rotterdam het wenselijk, dat er een naaktstrand komt. In verband met de aanstaande vakanties wil het college er zelfs haast mee maken. Donderdag a.s. zal de Rotterdamse gemeenteraad hierover beslissen. Medicijnen naar Bangladesj DEN HAAG, 21-6. De minister voor ontwikkelingssamenwerking, drs. J. P. Pronk, heeft een bedrag van f 180.000 beschikbaar gesteld voor de hulpverlening die het Leger des Heils in Bangladesj biedt. Het geld zal worden gebruikt voor het luchttransport van medicijnen naar dit land. Er zullen twee vlieg tuigvrachten medicijnen vanuit Ne derland worden verzonrien. UTRECHT, 21-6. Tijdens het va kantieseizoen, dat het komende weekeinde weer in alle hevigheid losbarst, zal Veilig Verkeer Neder land een actie gaan cvoeren, die spe ciaal gericht is op de in ons land ver blijvende toeristen. In duizenden af fiches en brieven, die over de recre atieoorden in ons land zijn verspreid, wordt de vakantiegangers aangera den, zoveel mogelyk de auto te laten staan. Dit om de natuur te sparen en om te voorkomen dat bepaalde wegen overmatig belast worden. Veilig Ver keer wijst hierbij vooral op de situa tie op Ameland. Daar hangt volgens de vereniging een autostop in de lucht, als er niets wordt gedaan aan de overbelasting door auto's. Veilig Verkeer adviseert de vakan tiegangers dan ook om zoveel moge lijk van de „benenwagen" gebruik te maken. Wandelaars moeten buiten de bebouwde kom uiteraard links van de weg lopen als er geen voetpad in de buurt is. Dan kan men het tege moetkomende verkeer tijdig zien aankomen, aldus de vereniging. Adviezen Veilig Verkeer richt een deel van haar actie wederom ook op de auto mobilisten die een lange rit moeten maken naar hun buitenlandse vakan tiebestemming. Twee uur rijden en een kwart uur rust, draag immer de autogordel, haal slechts in indien er geen risico's behoeven te worden ge nomen, neem de maximumsnelheid in acht en laat het borreltje staan on der het rijden, zijn de verkeersveilige adviezen, die het Veilig Verkeer geeft en dat alles onder het motto „Veilig uit, veilig thuis". 39 En vooral toen Geer vertelde, dat het meisje verloofd was met Reinder Bom. „Ze zei, dat zc dit najaar met hem zou trouwen. Nu jaik kreeg toen een idee ennenodig de haar uit mee te gaan naar boven, omdat ik immers wat gehoord had in huis. Ik zei: er is waarschijnlijk een inbreker; samen kunnen we hem wel baas. En toen ze beneden bleef staan - ik was al halverwege de trap op - voegde ik er aan toe, dat ze de verrassing van haar leven zou krijgen, als ze dc inbreker zag, want dat het Reinder was, haar ver loofde. Toen gilde ze, keek me met grote angstogen aan en rende met een via de voordeur naar buiten." Niek begon te lachen. „Jeetje, wat zul jij er afschrikwekkend uit gezien hebben halverwege op de trap, met een strak gezicht, orerend over een inbreker die de verloofde van die griet is.... ik kan me voorstellen, dat ze het op dc stuipen kreeg en er vandoor ging". Ellechien zei: „Geer kon de plank wel eens raak geslagen hebben met haar veronderstelling, dat Irene haar aan dc praat moest houden, zo dat die inbreker zijn gang zou kun nen gaan." Harmen knikte. Nadenkend voeg de hij zijn mening er aan toe: „Daar zit inderdaad wat in. Tochja, misschien zou het beter geweest zijn om die veronderstelling niet te uilen. Als het inderdaad Reinder Bom is. die al deze rotgeintjes uithaalt, is hij intussen gewaarschuwd en weet hij. dat wij hem door hebben." Niek haa.kte er op in. „Ja en dan door J. D. POSTHUMUS hoef jij je niet meer druk te maken over een inbraak hier. in jouw huis. Want dan durft hij dat niet. Aanne mende dat hij zoekt wat we veron derstellen: het geld. de sieraden, postzegelverzameling en waardepa pieren, kan hij wel op zijn tien vin gers natellen, dat wij een en ander al lang in veiligheid gebracht heb ben en zeker niet in huis houden." .Dat is zo," zei Geer. terwijl ze een sigaret aanstak en er behaaglijk bij ging zitten. „Vandaar, dat hij van daag alsnog een poging deed in moeders huis. Hopende, dot hij op de vliering misschien datgene zou vinden, wat hij zocht." Harmen knikte ongeduldig. „Ja lui, dat is allemaal wel zo, maar wc verliezen met al dit geredeneer één ding uit het oog. want nog altijd is moeders tas niet boven water ge komen. Als we die hadden, alsmede de inhoud, zouden we wellicht heel wat wijzer zijn". „Zolang we geen beter veronder stelling hebben houd ik het er op, dat mevrouw Jaarsma dc tas heeft mee genomen", stelde Niek vast. „Waarheen?" Ellechien keek haar man aan. Iedereen knikte. „Wisten we dat maar/' zei Geer. „Laten we nog eens recapituleren." stelde Harmen voor. „Moeder is on verwacht naar het ziekenhuis in Groningen gebracht. Hoe laat hoorde jij het, Niek?" De aangesprokene keek zijn vrouw aan. ..Hoe laat was het. dat jij met op hei gemeentehuis belde?" „Iets over elven. Het was mevrouw Wat biedt de BEELDBUIS DINSDAG 24 JUNI NED. I: In de vooravond besluit de NCRV de serie Bog Dominic en wordt een aflevering uit de hu moristische serie met Doris Day ge toond. De serie Boy Dominic besluit met een verrassende ontmoeting in eefi herberg, waar William Wood cock en mevrouw Bulham een feest organiseren. Doris Day valt van avond op een Russische generaal die niet meer naar zijn vaderland terug wil. De speelfilm Wie was Hauser?, die na hel journaal volgt, verplaatst de kijkers naar een laboratorium op de campus van een Amerikaanse universiteit. Daar is de assistent van een Nobelprijswinnaar druk bezig met een- bijtonder experiment. Hij probeert door het overbrengen van stoffen uit de hersenen van de ene chimpansee op de andere gedachten over te plaatsen. Tijdens de werk zaamheden vraagt de assistent zich af of hetzelfde ook met mensen zou kunnen en hij besluit een proef op de som te nemen. Na dit lugubere verhaal brengen de mannen van Hier en Nu fris van de lever een portie aktualiteiten. Na een afleve ring van Vroomheid in hout en steen komt de NOS-rubriek Den Haag Vandaag met nieuws uit de parlementaire keuken. NED. II: De VPRO komt eerst te gemoet aan de wensen van de jeugd met Beertje Colargol, die zijn zang fluitje verliest en aan die van de liefhebbers van rock met een con cert van de musici Billy Preston en Al Wilson. Amerikaanse satire zit verpakt in de aflevering van All in the family, die na hel journaal volgt. Archie Bunker laat blijken dat hij diplomatieke eigenschappen bezit. Hij krijgt het klaar dat de neger Jefferson zich neerlegt bij het feit dat zijn zoon verkering aangaat met een blank meisje. Over negers gaat ook de vierde uit de reeks propa gandafilms uit de Tweede Wereld oorlog. De Negersoldaat is de titel van deze in 1944 onder supervisie van Frank Capra gemaakte film waarin de negersuodaat wordt ver heerlijkt. Hierna de film Twee of drie dingen die ik van haar weet. De succesvolle regisseur Jean-Luc Godard konfronteert het tv-publiek met het morele verval van eenzame huisvrouwen in de trieste betonnen buitenwijken van Parijs. In feite was deze film van Godard een poging van 'de regisseur om de totale ver wording in de welvaartsstaat onder de loep te nemen. DINSDAG 24 JUNI NED. I: 18.45 Voor de kleuters: 18.55 Nieuws; 1905 Boy Dominic; 19.30 Doris Day; 20.00 Nieuws; 20.21 Hausers Memory; 21.50 Hier en Nu; 22.30 Dagsluiting. NED. II: 18.45 Voor de kleuters; 18.55 Nieuws; 19.05 Beertje Colargol; 19.15 Roek concert; 20.00 Nieuws; 20.20 All in the family; 20.45 Propa gandafilm Tweede Wereldoorlog: 21.25 Deux au trois choses que je sais d'elle. LONDEN, 21-G. De vice-president van de Vereniging van Homeophaten en Osteophalen, Douglas Drysdale, heeft tijdens een conferentie ver klaard dat teveel televisiekijken hoe langer hoe meer rug-, buik- en been klachten veroorzaakt.- Als men lange tijd onderuitgezakt voor de T.V. zit krijgt men niet al leen een t.v.-buikje maar ook maag stoornissen, doordat de verteringsor ganen en de maagspieren van het lange stilzitten schade ondervinden. Mensen die toch de hele avond voor de buis zitten zouden er goed aan doen, om de drie kwartier een rondje door de kamer te lopen. Jaarsma. Ze zei, dat moeder ineens doodziek was, het benauwd had cn braakte. De dokter had een ambu lance besteld en zou haar met spoed naar Groningen laten vervoeren. Ik antwoordde, dal ik Niek zou waar schuwen." Niek knikte bevestigend. „Ik was zo ongeveer een kwartier later thuis en belde de ANWB. Ik wist, dat jul lie die morgen vroeg zouden wegrij den en dacht, dat je misschien aan de grens nog tegengehouden zou kunnen worden. Daarna belde ik naar Groningen, ma&r daar was ze nog niet aangekomen. Daarna weer gebeld naar Drouwenerhoek. maar daar kreeg ik geen gehoor meer. Ellechien voegde er nog aan toe: „Daarna heb ik nog een keer of drie naar Drouwenerhoek gebeld, waar na ik het opgaf, omdat ik uitging van de gedachte, dat mevrouw Jaar sma misschien meegegaan was met moeder naar Groningen. „In de middag gingen wij naar Groningen/' besloot Niek het relaas. Daar lag moeder al. maar mevrouw Jaarsma hebben we niet gezien, he El? Moeder was bijna geregeld bui ten bewustzijn. Wc hadden er niets aan. Dc zuster zei, dat het nog wel uren kon duren, dus reden we terug naar huis." Harmen sloot hierop aan: „Nadat moeder gestorven was. gingen wij naar Drouwenerhoek. Zochten naar sleutels, maar konden die van het kabinet - deur cn laden - niet vin den. Die sleutels kwamen later pas op de proppen, na de eerste inbraak zullen wc maar zeggen. Weten jullie nog? Boven tussen de kleren van moeder. Do inbreker zal best in die kast gezocht hebben, maar dc sleu tels over 't hoofd gezien. In het ka binet. dat wc die eerste nacht heb. ben opengebroken, vonden we dat geldkistje, de casette en de metalen map met waardepapieren. ^^^^^^^^^wordtvervölgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4