DE HEER H. SLAGER VIERDE 25-JARIG JUBILEUM IN DIENST VAN OVERHEID Israël en de 'Holt/ iijode JUBILEUM „P0M0NA" Acht jaar na ongeluk ontwaakt uit schemertoestand HARINGVLIETBRUG GAAT OVER NAAR RIJK Europese socialisten achter Soares Over rokken bijv. - AGENDA Valuta in houten been 2 HAAMSTEDE, 21-6. In tegenwoordigheid van het col lege van h* en w. en voltallige korps gemeente-ambte naren, werd zaterdagmorgen in de raadszaal van het gemeentehuis van Westersehonweii le Haamstede, het l'eil herdacht dat de heer H. Slager gedurende 25 jaar in overheidsdienst is. Burgemeester H. P. Everwyii bracht naar voren dat de heer Slager op 1 maart 1954, als opvolger van zjjn overleden vader, door de ge meenteraad van de toenmalige ge meente Burgh werd benoeiqd als gemeentewerkman met een jaarsa laris van i 2677.32 en nog een toela ge van f 2Ö0 per jaar als grafdelvér. Dat. de heer Slager thans 25 jaar in overheidsdienst is is gelegen in het feit dat hij gedurende 4 jaar in militaire dienst was als wachtmees ter bij de artillerie, waarvan van. 20 maart 1947 tot april 1950 in Indone sië. De burgemeester gaf een opsom ming van de aktiviteiten die door de heer Slager vanaf de lagere school tot aan zijn benoeming bij de ge meente waren ontplooid. Bij zijn dankwoord ontlokte dit bij de heer Slager de opmerking dat hij een stil vermoeden had dat voor het verkrij gen van al deze gegevens „de BVD was ingeschakeld". Burgemeester Everwijn zag het als een gelukkige greep dat de gemeen teraad van Burgh indertijd de heer Slager had benoemd. Hij noemde de heer Slager een goede en prettige medewerker, waarover hij nooit klachten had gehoord.. Hij is een gewaardeerd figuur, een goed vak- TELAVIV.'21-6. De meerder heid vap de Israëlische .bevölking is gekant tegen een Israëlische 'terug- t cht uit de.Sinai. Bij-'eén opiniepei ling waarvan. Het resultaat vrijdag werd gepubliceerd in „Jedioth Acha- fonöth", antwoordde 63,5 j pet opt- kènnend op de vraag of Israël in ruil voor een drie tot vijf jaar lopen.de tussenregeling met Egypte de passen van Mitla en Cliddi en de .oliebron nen van Aboe Rodeis- moet' ontrui men. Sléchts 17,4 p.ct- ahtwo.orcUie „ja'', terwijl de rest geen oordeel uit sprak, dan of de passen. (7,3 pctL.of dë oliéVeiden (4,5 petj wilde prijsge ven. i- STRAATSBURG, 21-6r De unie van socialistische paf tij en in de Eu ropese gemeenschap steunt de strijd van de Portugese socialisten voor „een socialistische maatschappij ge baseerd op democratische beginse len met de duidelijk naar voren ge brachte Wil van de Portugese arbei dersklasse en het Portugese volk, en bevestigd in de verkiezingen yan 25 april jl." Dit staat in een verklaring, die de unie vrijdag irt Straatsburg heeft ge publiceerd. De unie' juicht het voor stel van dë Èuropesè commissie, Por tugal snel economische hulp te ver lenen, toe, zij vraagt cje negen laft- deh van de gemeenschap spoedig aanzienlijke hulp tg verlenen, ten einde het in staat te stellen de hui dige ernstige moeilijkheden te boven te komen. Advertentie Mode van vandaag is heerlijk vrouwelijk. Zwierig. E|<gant. Wijd van lijp. Soepel van stof. Speel eens met rokken. Een gerende rok wisselt u ?ens af met een circelrók. Rokkén zij'n yr in velp variaties. Óm heerlijk te kombineren. Dam It Zierikze» Tel 01110-2816 man en een prettig mens. Namens het gemeentebestuur feliciteerde hij de heer Slager en zijn familie van harte met het jubileum, waarbij de jubilaris naast de gebruikelijke gra tificatie een boëkënbon kreeg aange boden! De wethouder van openbare wer ken de heer L. C. Hoogerhuis dacht dat het een goede gedachte was om even stil te staan bij dit jubileum. In deze tijd ziet men het in het vrije bedrijf niet meer zo veel dat er ju bilarissen zijn, door het verloop dat daar plaats vindt, aldus de wethou der. Hij was de mening toegedaan dat Heiman Slager een goede baas had, waarbij hij ook de beschikking heeft over goed gereedschap. Andere aktiviteiten Naast zijn werk ontplooit de jubi laris ook nog aktiviteiten voor de gemeenschap als voorzitter van de personèeisvereniging en bestuurslid van de muziekvereniging, het be jaardencomité én de bibliotheek en voorzitter van de afdeling van de ABVA. Dé wethouder sprak de wens uit dat het Herman Slager nog lang gegeven zal zijn om de roodkokertjes op het dorpsplein te Burgh te verko pen,' waarbij hij hem een enveloppe onder„couVert. aanbood.. Namens de Dienst Gemeentewer ken werd het woord gevoerd door de vv.n.-direkteur dë heer. W. van Meerten, die in de zeven jaar dat Hij nu met Herman samenwerkt herri bijzonder heeft léren waarderen. Als er wel ëens waf is kan het altijd op een goede manier worden uitgepraat, prekend namehs de personeelsvere niging zei de heer Van Meerten dat hetgeen, wat hij doet ook door de ka meraden bijzonder wordt gewaar deerd. Het is een gezellig team waar mee ik nog -vele jaren prettig, hoop samep te werken. Namens de kolie- ga's bood hij' een fraaie fotó-tas aan. Namens het secretarie bracht mej. A. C. Houtman de heef Slager dank vö'or de gqedg. relaties eb de vriend schap, waaraan zij toevoegde dat Heiman vanaf het begin nog altijd dezelfde is gebleven. Namens de afdeling van de ABVA sprak de heer S. Roós zijn gelukwen sen uit: Wé hébben Hei-man Slager leren kennén als een goed voorzitter Jubilaris H. Slager. en een verdienstelijk man in de ge meente dié zich ook nog voor ande ren weet in te zetten. De heer Roos sprak de hoop uit dat de heer Slager ook nog zijn 40-jarig jubileum bij ci,e gemeente zal mogen vieren waar bij hij hem een enveloppe onder cou vert aanbood. Van het personeelslid mej. C. Sc- mijn mocht hij verder nog een fles eigengemaakte advocaat in ont vangst nemen. Dë heer Slager bracht het gemeen tebestuur dank voor de ontvangst en de burgemeester voor de tot hem gerichte woorden. De collega's bracht hij dank voor de prettige sa menwerking welke er steeds is. Dank bracht hij ook aan mej. Hout man, ,.ik heb het nooit meegemaakt dat als ik op personeelszaken kwam dat mij werd gezegd er is geen tijd", aldus de heer Slager. Nadat een toost op de jubilaris was uitgebracht vestigde burgemees ter Èverwijn er nog eens de aan dacht op de voortreffelijke verhou ding tussen het college en het ge- meentepersoneel. Op deze gelegen heid, treedt dit nog eens duidelijk naar voren, daar alleen enige perso neelsleden die met vakantie zijn hier ontbreken. „Met zijn allen vormen 'wij éen eenheid, dit is een plezierige omstandigheid waarop wij trots kun nen' zijn. Dat het zo moge blijven is ons aller wens", besloot de -burge meester. (Vervolg van pag. 1 ganiseerde excursies naar binnen en buitenland, waarvoor steeds grote belangstelling bestond. Rond 1960 werd de tuinbouwschool te Haamstede opgeheven en vond een samensmelting plaats met de tuinbouwschool te Ziérikzëe, welke inmiddels ook is opgeheven. Na 1965 had dit tot gevolg dat er geen nieu we leden meer tot Pomona toetra den, terwijl de fruitteelt in de West hoek op de terugweg ging. De invloed van de Franse appels werd steeds meer gevoeld. Er kwam geen nieuwe aanplant meer, het plantsysteem onderging een wijzi ging, niet geschikt voor de zandgron den, alle factoren welke mee gingen spelen. Na 1965 vond er dan ook een gelei delijke overgang plaats van een groot aantal fruilbedrijven naar de recreatie-sector. Om de boomgaarden, landschap pelijk gezien een waardevol bezit, te kunnen handhaven werd door het gemeentebestuur aan de fruittelers vergunning verleend een bepaald aantal caravans in hun boomgaarden te plaatsen. Momenteel dacht de heer De Fei- ter is er geen enkel zuiver fruitteelt- bedrijf in de Westhoek meer aanwe zig- Mede door de moeilijkheden in de fruitteelt zijn er tussen het gemeen tebestuur en Pomona in het verleden verschillende bindingen geweest. De burgemeester bracht nog in herinnering zijn eerste kennismaking met de fruitteelt in de Westhoek, nu 50 jaar geleden. Bij een bezoek aan hel strand van Wqstenschouwen stonden er bij een bedrijf aan de Hogeweg kisten met peren, naar hij zich nog kon herin neren. De tweede kennismaking was latei- op de fruitcorso's te Goes toen hij nog burgemeester van Zuidzande was, en nadien gedurende de afge lopen elf jaar als burgemeester van Flitsen" uit het buitenland DACCA. Gewapende mannen heb ben een vooraanstaand lid van de enige politieke partij van Bangla Desj, De Krisjan Sramik Awamiliga ontvoerd en doodgeschoten, zo heeft de politie van Dacca dinsdag be- "kendgemaakt. LISSABON. De dreiging van een vclledige breuk tussen kerk en staat in Portugal is zondag groter gewor den door ech uitspraak va» de Rooms-Katholieke bisschoppen waarin tfij de belegering van rooms- katholieken in een kerkelijk gebouw vorige week een aanval op de fun damentele vrijheden noemen. WASHINGTON. Dr. Dixy Lee Ray, één van de hoogst geplaatste vrou wen in het Amerikaanse bewind, heeft het ministerie van buiten landse zaken na vijf maanden reeds verlaten. Zij zegt dat het aan haar toebedeelde werk door andere bu reaus wordt gedaan. NEW YORK. De president en eer ste vice-president van de Amerikan- se luchtvaartmaatschappij Trans World Airlines zijn afgetreden nadat de maatschappij een verlies' van 88,6 miljoen dollar over de eerste vijf maanden van dit jaar had geconsta teerd. WASHINGTON. In Moskou is ten behoeve van westelijke persmedia een boekje in het Engels van 204 bladzijden uitgegeven, waarin hel Sojoez-ruimleschip wordt beschre ven dat 15 juli van start gaat. als mede het vluchtplan en de voorge nomen proefnemingen. NEW DELHI. In een dorp op 70 kilometer van de Indiase hoofdstad New Delhi zijn vrijdag 19 mensen, van wie 15 kinderen, omgekomen en 40 gewond toen het dak van een liuis instortte. Het dak kwam om laag tijdens een huwelijksfeest. BANGKOK. De elektriciteitscen trale en het waterleidingbedrijf van Phnom Penh, die door „de verraders tijdens hun aftocht werden ver nield", zijn weer in bedrijf gesteld, dank zij de strijdkrachten en de be volking die dag en nacht gewerkt hebben. Dit heeft het radiostation van de Cambodjaanse hoofdstad maandag bekendgemaakt. Westerschouwen, een kontakt dat wel intensiever is. De burgemeester betreurde het feit dat in deze laatste periode het bergafwaarts is gegaan met de fruit teelt. In 1964 vormde de fruitteelt nog een belangrijke (zo niet de belang rijkste) bron van inkomsten van de Westhoek. Met de fruittelers wordt deze achteruitgang betreurd. Als ge lukkige omstandigheid is hiervoor de rekreatie in de plaats gekomen, ook al noemde de burgemeester dit in wezen „Ersatz". Gewijzigde inzichten Mede door de gewijzigde inzichten op verschillende niveau's zal het in de toekomst niet mogelijk zijn om een ieder te helpen. De burgemeester sprak de wens uit, dat de fruitteelt welke er nog is meer rendabel mag worden waar door de vereniging dan ook nog nut tig werk kan doen. Dank bracht burgemeester Everwijn voor de pret tige samenwerking welke er steeds is geweest, waarbij hij Pomona veel succes in de toekomst toewenste. Namens de vereniging ter bevor dering van het tuinbouwonderwijs bood de voorzitter de heer J. Steur zijn gelukwensen aan. Advertentie No« zm In de loop der tijd is wel eens overwogen óf het voortbestaan van Pomona nog zin had. De voorzitter was evenals de leden van mening dat dit beslist nog wel het geval is. Hoewel de laatste jaren het aantal lezingen en excursies drastisch is in gekrompen zijn er voor Pomona nog altijd één aantal taken, zoals het be hartigen van de belangen van de fruittelers bij het gemeentebestuur, weggelegd. Evenals in 1935 zijn er ook nu weer dreigende schaduwen zoals een groot aantal werklozen. Ondanks de betere levensomstan digheden zijn er toch grote proble men voor de overheid welke naar hij hoopte zullen kunnen worden opge lost waarbij men er Ook in de West hoek in zal slagen om zijn brood te verdienen. Het gezicht van de fruitteelt is voor een niet-onbelangrijk deel be paald door bet hoofd van de tuin bouwschool de heer Hartog die zijn kenhis op de leerlingen wist over te brengen. Fruitcorso's Eén van de hoogtepunten uit het verleden ran Pomona was zeer zeker aok de succesvolle deelname aan een groot aantal fruitcorso's te Goes. Burgemeester H. P. Ëverwijn felici teerde Pomona namens het gemeen tebestuur met haar 40-jarig jubile um. SEYMOUR (Texas), 21-6. Bobby Kennedy is dood. de oorlog in Viet nam is voorbfj en niemand draagt meer minirokken. Ook wordt op de radio heel andere muziek gespeeld. Voor Gene Tipps uit Seymour (Texas) is dat allemaal nieuw. HU is uit een „diepe slaap" ontwaakt en kijkt ver baasd om zich heen. Hij had na een auto-ongeluk in 1967 acht jaar lang jn een schemertoestand doorgebracht. De artsen hadden gezegd dat hij nooit meer beter zou worden. Maar na een galblaasoperatie die hij kort geleden onderging, ontwaakte hij. Wat Gene Tipps nu ziet, verbaast hem mateloos. Zijn vrienden zijn in tussen allen getrouwd, zelf is hij „plotseling" 28 jaar oud, kleding en haardracht zijn veranderd. Van wat er in de wereld gebeurde sedert hij als student een ongeluk kreeg, wist hij natuurlijk niets. De moeder van Gene kan nog steeds niet geloven dat zij haar zoon terug heeft. „Het is een wonder". Niet veel anders is het gesteld met de artsen hie hem onderzochten. Ook zij kunnen niet verklaren hoe Gene Tipps na acht jaar zijn bewustzijn teruggekregen heeft. Vuurwapens in Utrecht UTRECHT. 21-6. Een recherche- leam van de Utrechtse politie heel'l in Vleuten drie mannen aangehou den, die in het bezit bleken te zijn van een partij vuurwapens. De wa pens, 50 omgebouwde gas-alarmpis- tclen, kwmen min ol' meer toevallig boven water toen de politic de 26- jarige W. van B. uit de Domstad wilde aanhouden in verband met een reeks diefstallen van antieke klok ken. Nederlandse duiven door noodweer getroffen SITTAKD, 22-6. Het nationale con cours van postduiven vanaf St. Vin eent in Frankrijk dreigt uit te lopen op een grote ramp. Van de J2.652 Nederlandse duiven, die vrijdagmid dag om een uur in de Franse plaats zijn gelost, waren zondagavond naar schatting pas 1200 duiven thuis. Or ganisator van het evenement is de ccncGurseommissie Eindhoven. De duiven zijn zaterdagmiddag tijdens de meer dan duizend kilome ter lange thuisreis overvallen door regen en onweer, waardoor ze hyn oriëntatievermogen kwijtraakten. Voor Limburg komt deze slag dub bel hard aan. Van de 5622 Limburg se duiven die aan het nationale con cours deelnemen waren er zondag avond pas 170 thuis, zo heeft de, deelnemende Limburgse bond mee gedeeld. Twee weken geleden ver loren de Limburgers 3000 duiven van de provinciale lange afslands- vlucht vanaf het Franse Bergerac. Aan het nationale concours heb ben duiven meegdaan uit Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Brabant, Gel derland en Limburg. Overleden aan overdosis heroïne DORDRECHT, 22-6. De 30-jarige matroos J. G.. K. uil Dordrecht is zondagavond in zijn pension, waar schijnlijk aan een overdosis heroïne of een luchtembolie, overleden. De 23-jarige Dordtenaar F. J. P. van A. had hem een injektie met heroïne gegeven. De politie trof hem bij het slachtoffer aan. Hij verklaarde K. de laatste weken verschillende injek- ties tè hebben toegediend. Van A. is gearresteerd wegens dood door schuld. Boos over zakken voor rij-exanten ROTTERDAM, 21-6. De Rotter damse politie moest er zaterdag aan te pas komen om een 25-jarige ju riste te verwijderen uit het gebouw van het CBR aan de Noorderbocht. De vrouw was zo boos geworden over haar zakken voor het rijexa men, dat zij weigerde het gebouw te verlaten. Daarbij veroorzaakte zij zoveel moeilijkheden, dat de mensen van het CBR zich genoodzaakt zagen de politie te bellen. De vrouw werd door de politie naar huis gestuurd. Snuiver LONDEN, 23-6. In de haiwn van Southampton wordt een snuifmachine beproefd voor het ontdekken van illegale immigranten die zich in vracht ruimten hebben verbor gen. Hel apparaat is ongeveer zo groot als een elektrische schrijfmachine. Het registreert via een slurf die in de te on derzoeken ruimte wordt ge bracht, de door de mens uitge ademde kooldioxide. WASHINGTON. William Colb.v, direkteur van dc Amerikaanse Cen trale Inlichtingendienst (CIA), heeft in een vraaggesprek met de Was hington Post verklaard dat hij in 1973 opdracht heeft gegeven stuk ken te vernietigen die verband hiel den met twijfelachtige aktivitcit van de dienst. PEN HAAG, 21-6. Op 1 juli zal de Haringvlietbrug worden Overgedragen aan het Rijk. Offieiëel betekent dit de opheffing van de tolverbiiiding. Voortaan zal de brug behoren tot bet openbare wegennet. Overigens behoefde men al enige tijd geen tol meer te betalen voor liet gebruik van deze brug. De Haringviictbrug, de verbinding tussen Hoekse Waard en Overflakkce over het Hollands Diep, werd op 20 juli 1964 in gebruik genomen. Daarmee ging een reeds lang ge koesterde wens van de provincie Zuid-Holland, de gemeenten op Goe- ree-Overflakkee en do kamers van koophandel in deze gebieden in ver vulling. Het Rijk heeft de brug wel ge bouwd, maar niet betaald. In de ja ren van voorbereiding liet de toe stand van 's Rijks financiën niet toe, dat er geld voor dc brug werd uitge trokken. Daarbij kwam. dat het Rijk op dat moment ook geen belang had bij deze oeververbinding, die toen nog geen fuclie kon vervullen in het doorgaande wegennet. Er kwam een particuliere maat schappij die dc brug zou gaan finan cieren en exploiteren. De bouwsom, een bedrag van f 44,5 miljoen, werd hoofdzakelijk bijeengebracht door enkele verzekeringsmaatschappijen cn een pensioenfonds. Hcml.ihr'l Nadat Rijkswaterstaat de Haring- vlietbrug. waaraan men in 1961 be gon te werken, had voltooid, bleek hl spoedig dat dc verbinding rendabel was. Bij de overeenkomst die destijds tussen het rijk cn de particuliere maatschappij werd gesloten, kwam men overeen dat do Haringvlietbrug uiterlijk op 1 juni 1975 in handen van het Rijk zou overgaan. Het Rijk neemt de brug thans over tegen boekwaarde. De bcdicningsttf- den van de brug voor de scheepvaart worden na 1 juli niet gewijzigd. Om dat het bedienend personeel van de brug na 1 juli niet meer aanwezig is, 7,al de scheepvaart zijn komst een uur van tevoren telefonisch moeten aankondigen b|j de controlekamer van de Heinenoordtunnel, telefoon ,,'t Lange Uus". Expositie wandkle den. Tijd: gedurende winkeltijden. Dreisclior Dagelijks.Pand. Mr. Moggeslraal. Landbouwmuseum. 13.30-17,00 uur. 's Zondags gesloten. Maandag 23 juni Zierikzee Huis van Nassau. 19.00 uur, fraktie- vergadering P.v.d.A. Zierikzee Huis van Nassau. 20.00 uur, leden vergadering P.v.d.A.-afdeling. Haamstede Combischool, 17.30 uur. schoolavond „ICirreweie". Dinsdag 24 juni Zierikzee Herv. Ver.-gebouw, 19.30 uur, leer- lingenafscheid Theo Thijssenschool. Technische school, (kantine), 19.30 uur, uitreiking diploma's. „De Woelwaters". Afscheidsfeest 18.00 uur. Mondragon. Shot '68, 20.00 uur. Bruinisse Verenigingsgebouw, Herv. Vrouwen vereniging, Woensdag 2S juni Zierikzee Stadhuis. Uitreiking sportbekers. 17.00 uur Stadhuis. Vergadering gemeenteraad 20.00 uur. Combischool, 17.30 uur, schoolavond „Onder de Wieken". Donderdag 26 juni Oosterland „Neffen d' Eule". Vergadel-ing Raif- feisenbank Vrijdag 27 juni Scharendijke Gemeentehuis. Vergadering gemeen teraad. 19.30 uur. Zaterdag 28 juni Dreischor Crescendo, 14.30 uur: Oosterlands Fanfare, 18.00-18.30 uur. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Overval op geldlopers OSS. 21-6. Twee gewapende man nen hebben twee geldlopers van het bouwbedrijf Hendriks uit Oss een tas met 95.000 gulden afhandig ge maakt. De daders zijn nog spoorloos. De politie heeft een grote speractie ingezet. De geldlopers van het bouwbe drijf hadden nel het geld, bestemd voor lonen, uit de Amrobank in de Molenstraat opgehaald toen de twee daders op een bromfiets aan kwamen rijden. De duopassagier stapte af en bedreigde de geldlopers met een pis tool. De employe van de bouwfirma kon niets anders doen dan de tas met het geld te geven. De twee daders ontkwamen op de bromfiets. Aquarellen onbeschadigd uit brand AMSTERDAM. 21-6. Een brand- vrije kluis heeft de felle grote brand goed doorstaan die in de nacht van donderdag op vrijdag hel hele ge bouw van het Fotolitho-bedrijf L. van Leer aan de Rustenburgerstraat te Amsterdam in de as legde. De politie kon de direktic van Ver- kade's koekfabriek te Zaandam ge rust stellen: uit dc kluis, die temid den van verkoolde balken, modder en water werd teruggevonden, kwa men vrijwel onbeschadigd de 144 ori ginele aquarellen tevoorschijn, waar van hel bedrijf de plaatjes maakt voor de albums van Verkade. Daar onder bevonden zich aquarellen van dew interalbums uit het begin van deze eeuw. KOPENHAGEN. 21-6. De politie van de Deense plaats Frederikssund, bij Kopenhagen, liet zich niet in de Wttr brengen door een invalide oma met een houten been, die zij kort te voren had aangehouden, omdat zij veertig kilo hasj in hnar koffer had toen zij uit Engeland in Denemar ken arriveerde. Zij gelastte de 57-jarige Britse dame het houten been af te doen. De verdenking was niet ongegrond want er zaten Engelse bankbiljetten in tot een waarde van vierduizend pond sterling (ongeveer 22.000 gul den). De vrouw is aangehouden wegens het smokkelen van hasj en buiten landse valuta. (01862) 1865.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2