weet u... de drukkerij is er altijd wel mee gemoeid Abnormaal weer stempelde de voetbalkompetitie Kotter Th. 43 „Jacomina Maria" werd overgedragen super sportfietsen hemo special Minister Van der Stee wil grotere landbouwbedrijven bromfietsen Korte Sint Janstraat 12-18 - Zierikzee UW SPECIAALZAAK voor BEELD en GELUID Autobedrijf Akkerdaas B.V. Afscheid mejuffrouw Van Liere JAN DE JONGE Levering kolen zomerprijzen! hemo special II.H. landbouwers aardappelrijen spuiten 8 speciale prijs zie etalage 5 en 10 versnellingen Zaterdag 21 juni '75 gesloten Kloosterwet 2 - Noordgouwc Telefoon (01112) 347 Allen, die van mejuffrouw C. N. van Liere in verband met haar op handen zijnde pensionering persoonlijk afscheid willen nemen zijn hartelijk welkom op dinsdag 21 juni a.s. des avonds tussen 19.00 uur en 20.00 uur, in de huishoudschool Prinses Juliana", Jannewekkon 19, Zierikzee. De officiële receptie voor genodigden vindt 's middags plaats in „Mondragop"; BRUINISSE, 18-6. De Noordzeeviskotter Th. 43 „Jacomina Maria" is zonder officiële proefvaart of overdracht overgeschreven op naam van de eigenaar Fa. Kegge Bijl te Tholen, Dat dit zonder enige feestelijkheden plaatsvond is in verband met een ernstig auto-ongeluk dat één van de eigenaars is over komen enkele weken voordat de officiële proefvaart zou plaatsvinden. LELYSTAD. 18-6. In de akker bouw moeten de bedrijven groter worden. Dit heeft minister Van der Stee (landbouw) in Lelystad gezegd, waar Hij een landbouwproefstation heeft geopend. De minister zei dat hét aantal ak kerbouwers de laatste tien jaar met ongeveer de helft is gedaald. On danks het feit dat de gemiddelde op pervlakte per akkerbouwbedrijf sterk is toegenomen, zijn er nog steeds veel bedrijven met een. klei ne oppervlakte. Volgens -Van der Stee verbouwt 38 procent van de be drijven minder dan 10 ha én slechts 7 pet meer dan 30 ha. In de akkei- bouw is volgens de minister een dui delijke - toename te zien van tuin bouw. onder andere mogelijk ge maakt door steeds verder gaande mechanisatie. 195 ha Het proefstation dat Van der Stee opende heeft een oppervlakte van 195 ha. De grond werd in 1971 als gewone landbouwgrond in bedrijf genomen. Nu wordt een kwart ge bruikt voor proeven, de rest voor het landbouwbedrijf. MARKTBERICHTEN GOES, 17-6. Aardappelen Bintje, veldsgewas, af boerderij op auto geleverd f 8,f 10,per 100 kg. Voederaardappelen tot f 5,50 per 100 kg, afgehaald op auto geleverd. Exclusief B.T.W. Laatste notering. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit op auto geleverd 15-25 cent per kg. Gerepeld 15 - 35 cent per kg. Exclu sief B.T.W. Hooi Weidehooi f 180,f 210,per 1000 kg. Dijkhooi 1" 170.— - f 190.— per 1000 kg. Exclusief B.T.W. Ter begeleiding van de tuinbouw in de akkerbouw wordt samenge werkt met het proefstation voor groenteteelt op de volle grond in Alkmaar. Varkensprijzen liepen op RIJSWIJ (Z.H.). 18,6. Op dé. var- kensmarkt. hééft zich e envrij spec- taculairé prijsontwikkeling voorge daan. In de week van 19 tot 23 méi Werd voor geslachte - varkens van 70 tot 87 kilo nog f 3,37 per kilo ge maakt. vorige week (9 tot 13 juni) was dat opgelopen tot f 3,68.' De secretaris van het Produktschap voor Vee en Vlees, de heer F. Bikker heeft dit in de bestuursvergadering meegedeeld. ONDERWIJS Chr. Mavoschool Zierikzee Bij de aan de Chr. MAVOschool te Zierikzee gehouden examens slaag den voor het MAVO-IV diploma: Gerard Beije. Hanny IJzelenberg. Steven dc Waal en Teun de Waal te Bruinisse; Mar ja Dalebout en Jean- nette Looman te Haamstede; Sjaak Bil, Rien v. d Sluis en Hans Vierge ver te Kerkwerve; Cobie Dorst, Joke Kooijman, Annemarie v. Putten, Paul Schietlekatte en Mar ja v. d. Wekken te Nieuwerkerk; Erna v. d. Wekken te Noordgouwe; Bea v. d. Have te Oosterland; Karei v. Iwaar- den, Cobie v. d. Linde te Scharendij- ke; Bert Knol en Pia Padmos te Brij- dorpe; Ane v. d. Velde en Pierrette Vermue te Schuddebeurs; Heieen op 't Hof te Sirjansland; Sari Tanis te Zonnemaire; Ellen Abrahamse, Jan Bolle, Nelleke Bom. Connie Boot, Ans v. d. Bos, Jan-Kees v. d. Doe. Het casco is ontworpen en ge bouwd door scheepswerf Veldthuis te Zuidbroek, cn meet 34,5 meter lang en 7,5 meter breed. F. Padmos b.v. te Bruinisse heeft het schip voorzien van een Stork scheepsdie- sel motor 1425 pk niet omkeerbaar, met een Brevo koppeling. De vislier is van het frabrikaat Ridderrinkhof, is pneumatisch bedienbaar en wordt elektrisch gedreven met een 180 pk motor. De elektrische installatie „In- dar" is geleverd en aangelegd door Fa. Bakker te Sliedrecht. Het schip is voorzien van een schroef/straal- buis met een diam. van 2500 mm. Voorts treft men er een „Seffle" stuurmachine aan, en een „Promac*" ijs en koelmachine. Hulpmotoren Naast de hoofdmotor heeft het schip twee „Samofa" hulprrïotoi'.en die eveneens door Fa. Padmos zijn geplaatst. De elektriciteitsinstallatie is door Fa. Huiberg te Bruinisse ver richt, het timmerwerk aangebracht door-Fa. C. Bal te Bruinisse, en.de eveneens Bruse Fa. Duivelands meubelhuis-' verzorgde dé stoffering. De C.V.-installatie werd aangelegd door Fa. Saman peurlöo te Zierikze.e Dé nautische apparatuur is afkom stig. van I.N.A.: Als bijzonderheid op dit schip, moet worden q'pgerner-kt, dat aan boord alle voorzieningen zijn - getroffen om een „Spnar" installatie t.b.y. het. opsporen "van .vis- té kun nen plaatsen; Op het achterschip;is een hydraulischeaangedreven hét- tenrol geplaatst van het ontwerp-en fabrikaat „Padmos", dit .om1 omscha keling vari vis methoden op zee té kunnen toepassen. De hoofdaanne mer afbouwer Fa. Padmos b.v. heeft ook de sehilderwerkzaamheden ver richt. Anja Dorst, Peter Geluk, Janny Goudzwaard, Ad Gudde, John Hop pers, Anja v. Iwaarden, Els v. Leeu wen, Leo Looy, Janneke v. Loon. Karin Mom, Kees-Jan d. Oude, Tan- ja d. Ruyter, Mariette v. Splunder, Martin Timmerman, Harrie Varel, Peter v. Velthoven. Heieen Verhoe ven, Annet d. Vlieger, Jos v. d. Werf Marja de Wild te Zierikzee. Afge wezen werden 12 kandidaten; her examen 7 kandidaten Voor het MAVO-III diploma slaagden: Nelleke v. d. Weele te Brouwershaven; Ad Janse te Renes- se; Leo Thijsse te Haamstede Sjaak v. Dijke en Jannie Flikweert te Nieuwerkerk; Jacqueline de Vos te Schuddebeurs; Ineke Pootë Sirjans land; Jan de Boer te Zonnemaire; Frans Kristalijn, Annet v. d. Hoek, Jacqueline Flikweert, Maart je de Bruijne, Wim Schot en Lianne Sluijs te Zierikzee. Afgewezen werd 1 kan didaat. Terugblik op seizoen (Slot) Hopelijk lukt dit de SKNVVKcrs ook al vrezen Wij dat dit wel eens problemen zal opleveren. Met 18 winstpunten uit evenveel gespeelde wedstrijden kwam SKNWK III be hoorlijk goed in de 4e klas voor de dag, terwijl de A-junioren pas in dc tweede helft van de kompetitie goed op dreef kwamen. Het Zierikzeese MEVO kwam in 'de 2e klas ook niet geheel uit de verf .waarbij het als verzachtende om standigheden kan aanvoeren dat het nog al vaak met invallers binnen de lijnen moest verschijnen. MEVO II kon in de 3c klas maar net het vege lijf redden, terwijl MEVO III in de 4e klos na een goede start wat af zakte naar een plaats in de midden moot. Jeugd is er bij MEVO in rui me mate aanwezig. De A-junioren eindigden in groep A XI op de eer volle 2c plaats, terwijl de B-junioren naast het behalen van het kam pioenschap van hun groep wisten door te dringen tot de finale voor de Zeeuwse Jeugdbeker waar zij in Vogelwaarde BI met 2-0 hun meer dere moesten erkennen. ZSC debuteerde in de 2e klas met 16 winstpunten waarmee hel ruim schoots buiten schot bleef van do fatale degradatie plaatsen. Trainers nodig Zoals bij zovele verenigingen zien wij dat bij de klub uit Scharendijke duidelijk de hand ontbreekt van een trainer die de jongens nog wel het een en ander zou kunnen leren. Hiermee raken wij een teer punt aan waarover zich onlangs, maar dan in een groter verband ook het afdelingsbestuur van Zeeland zich zorgen maakte. Men vraagt zich af wat in vergelijking met andere delen van ons land de oorzaak kan zijn van de matige prestaties in het Zeeuwse voetbal. Zoals dit bij menige vereni ging het geval zal zijn zullen de spe lers van ZSC best bereid zijn om on der goede leiding te gaan trainen. Het ontbreken van de financiële middelen vormt hierbij een belang rijke sta in de weg. Aangenomen dat er nog solicitanten komen opdagen, DFS plaatste 2 jaar geleden in ver schillende bladen, waaronder dc ..Oefenmeester" een aantal adverten ties watirop niet één reaktie kwam is het voor de meeste verenigingen onbetaalbaar. Op Schouwen-Duive- land zijn er maar enkele mensen die in het bezit zijn van een licentie, waardoor hel gros van buiten Schouwen-Duiveland moet komen. Met hun normale vergoeding voor hun werk. reiskosten en sociale las ten kan men voor eenmaal trainen in de week en het begeleiden van het le elftal ol op een bedrag van tus sen de f 4000L- tot f 5000.- rekenen. Vrijdagavond 20 juni a.s. gaat bondstrainer George Knobel in de Prins van Oranje over de problema tiek van 't Zeeuwse voetbal een in leiding houden waarbij wij ons af vragen of er ten aanzien van Schouwen-Duiveland wel een pas klare oplossing is te vinden. Aan gebrek aan medewerking zal het van de zijde van de verenigings besturen zeker niet ontbreken al zal men ondanks de goede wil welke aanwezig is. van deze mensen niet mogen verwachten dat zij ijzer met handen kunnen breken. Gevraagd: Flinke vrouwelijke kiacht voor seizoen; óók weekend. Sollicitaties na 19.00 uur: „Het Veerhuis" Anna Jacobapoldcr Telefoon (01677) 5é0 Te koop: 1 Garelli Rekord half jaar 1 Vespa 1 Batavus Go-Go 1 Raptein Mobylette 2 meisjesfietsen 8 jaar Rijwiel-bromfietshandel Zierikzee St. Jacobstraat 17-19 Telefoon 2115 voor Geheel Schouwen-Duiveland Div. soorten en afmetingen Speciaal voor uw open haard: Gasvlam noten 1 Olie voor liaard en c.v. tegen scherpe O.K.-prijzen! Brands toffenhandel J. TUINMAN Weeldewcg 58 Burgh - Haamstede Telefoon (01115) 1678 Te koop: Nest jachthonden Duitse staander korthaar; va der 2 x Ned. kampioen; moe der kampioen C-klasse P. KOTOUN, Vlakestraat 27. Zierikzee of (01116) 1326. Steunzolen Elastieken kousen Steunkousen Steunpanties speciale aanbieding solo-oranje flandria 4 versn. casal 4 versn. electra (op accu) nu met ruime korting zierikzee - weststraat 5-7 zierikzee - weststraat 5-7 Voor hel met Gramoxone houden wij ons beleefd aanbevolen GEBR. VIERGEVER Ileuvelswcg 11 - Kerkwerve Telefoon (01119) 467 - 306 Bij het drukken van het jaarverslag van uw zaak bijvoorbeeld. Is goed verzorgd drukwerk een middel om Uw omzet te vergroten, om Uw resultaat te verbeteren We zijn helemaal tot Uw dienst. Met boekdruk, offset zowel als rotatiedruk. Voor gerichte reklame, maar ook dagbladreclame. Draagbare lelevisie's (lichtnef en balt.) v.a. 349,00 Draagbare radio'sv.a. 19,95 Cassetle-recorders (lichtnef en ball.) v.a. 169,00 Pak de telefoon en draai 01110-2255 van drukkerij LAKENMAN OCHTMAN Jannewekken 11 - Zierikzee WELTEVREDEN Telefoon (01110) 2805

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 8