Afdeling Veilig Verkeer over de Hoge Molenstraat sfeer Weer zorgt voor optimale bij wandelfestijn 3 STREEKNIEUWS KOOPJES HALEN „WICO" pantalons bijv. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 19 juni 1975 Nr. 31709 vooroverleg betrekken. Raad Zierikzee ZIERIKZEE, 17-6. De afdeling Zierikz.ee van Veilig erkeer Nederland is «geponeerd voor éénrichtings verkeer in de lloge Molenstraat. De afdelingsvoorzit ter, de heer M. de l.ooze, schetste de inrit van ge noemde straat als uiterst lastig en gevaarlijk. De heer De Looze wilde een verplichte afzwenking naar 't VrUe, maar de lieer J. Louwerse (Dienst G-VV.) was wat beducht 't Vrije extra te belasten. De diskussie vond plaats op de dinsdag gehouden vergadering van raad en verkeerscommissie. onder voorzitterschap van burgemeester Th. II. de Mees ter. De heer Asma zag voor de Schuithaven in de toekomst een loopgebied, met kansen voor de horeca (terrasjes). Wethouder Bij de Vaate vond dat de zaak eerst onveilig wordt, als alles vlot gaat. Dan immers wordt er harder gereden. De politie-adjudant wilde ook hiel de situatie afwachten. In de praktijk wordt op dit punt de politie niet vaak ge-alarmeerd voor ongelukken. De heer Verschelling vond de situ atie gevaarlijk, vooral voor kinderen vervoerende fietsers. Do heer Van der Valk wilde 't Vrije niet extra belasten; het is daar al druk en gevaarlijk genoeg Niettemin zal het voorstel-De Looze op zijn merites worden bekeken. Een ander punt van Veilig Ver keer was de datering van de loop straten. De afdeling wil er per 15 augustus mee stopp enen wil het loopstratengebied niet verder uit breiden De hoer Groen zei dat te Zierikzee de voetganger het meeste gevaar loopt. Hij vond het niet juist maatregelen te nemen en ze even later weer terug te nemen. Zijn fraktie is voorstander van een heel jaar loopstraten. De heer De Looze had gedacht aan dranghekken op bepaalde drukke dagen, maar vol gens de adjudant is dit juridisch niet mogelijk. De voorzitter herinnerde aan de kermis ni september. Tot zo lang moeten zeker de loopstraten blijven. De afdeling had zich verder ge keerd tegen de verkeersdrempels, met name aan de Appelmarkt. De voorzitter zei dat de drempels nog wel enige zin hebben. De heer Den Boer wilde de Appel markt-drempel weg hebben. Op komst zijn dranghekken voor afslui ting van het Vrij poortje. Ander punt is éénrichtingsverkeer in de 's Heer Arendstraat naar de Oude Haven toe, om een circuleren de aanvoer te krijgen naar en van osselboomgaard. In de Paardestraat moet een bord komen; een eerder minimum-snelheicl op de Prov. Weg richting rotonde.. De zaak Verrenieuwstraat is nog sub judice, zodat hierover geen diskussie werd gevoerd. De uit spraak van de rechter kan kort of lang duren. De rondvraag Bij de rondvraag bracht de heer Ley dekker een niet duidelijk bord te berde in de Paardestraat. In dit ver band verbaasde de voorzitter zich over de luiheid van de automobilis ten. die zelfs in de Paardestraat par keren, terwijl even verderop het terrein ..Mosselboomgaard" is. Ove rigens is er optimisme t.a.v. hot toe komstig gebruik van de Mossel boomgaard; het terrein Baden Po- vellwcg duurde ook even voordat het „ontdekt" werd; de mensen moe- t enhet leren. Nota P.v.d.A. De heer Verschelling legde hierna namens de PvdA-fraktie een verkla ring af. waarin hij pleitte voor een herbezinning van de uitgangspunten m.b.t. de stedelijke verkeerssituatie. Hij stelde een nota in het vooruit zicht, waarin deze materie wordt behandeld. De voorzitter was uiterst verbaasd, dat de fraktie nu weer een aankaarten wil van de hele proble matiek, terwijl er vier jaar niets an ders is gedaan en het lijvig rapport van het ing.-bureau Van der Velde beschikbaar is. De heer Verschelling wilde ook een fietspal langs de Laan van St. Hilaire. De heer Den Boer pleitte voor snelle aanleg van het parkeer- teirein Westbrug. De V.V.-afdeling wil een pijl °P de Lammermarkt richting Zuid wel - lestraat voor doorgaand verkeer. De heer Groen wilde als er wijzigingen komen aan de Laan van St. Hilaire Vergadering Zeeuwse Culturele Raad Op.donderdag 26 juni aanstaande vergadert de Zeeuwse Culturele Raad in het gebouw van de Stichting Zeeland te Middelburg. ZIERIKZEE Concert „Oosterlands Fanfare" In het kader van een uitwisse lingsconcert zal a.s vrijdagavond 20 juni. door „Oosterlands Fanfare" een concert worden verzorgd. Het con cert zal worden gegeven op de aan de St Domusstraat gelegen oude Vis markt. Het ligt in de bedoeling dat ..Oosterlands Fanfare" met een klein marsje door de binnenstad naar de Vismarkt zal gaan, waar het concert zal worden gegeven. „Oosterlands Fanfare" is een vereniging welke de Pluim De heer De Looze komplimenteer de de gemeente met de aanleg van de parkeerterreinen, een zeldzame pluim op de hoed van het college. Volgens ir. Dirkzwager kunnen drempels in nieuwbouwstraten voor snelheidsbeperking niet funktioneel zijn. De heer Asma gaf de voorzitter toe. dat weliswaar 300 auto's uit de binnenstad zijn verdwenen, maar er zijn 3 a 400 nieuwe parkeerplaatsen bijgekomen. Geen rekening is cijfer matig gehouden met cle groei van hot autopark. Een spiegel in de Paardestraat, een bijna-ongelukken- situatie van de Balie en een buiten de stad-aanduiding van de blauwe zóne in de binnenstad waren slot- punten, mét de opmerking dat oor spronkelijke tegenstanders van het Mosselboomgaardterrein nu bekeerd zijn. Ze vinden het goed en parkeren er zelf. Het zoveelste verkcersdebat vond hiermede zijn einde; de redaktie zit niet te springen om het volgende! laatste jaren zeer veel aktiviteiten ontplooit en springlevend mag wor den genoemd. Op het programma staan verschillende mooie nummers vermeld. Gezien de rustige ligging van de Vismarkt, wordt verwacht dat de liefhebberrs van fanfare-mu- ziek ook deze avond zeer zeker aan zijn trekken zal komen. Afdeling Schouwen Plattelandsvrouwenbond Door de afd. Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen werd een middagexcursie gemaakt naar de Serviceflat „Vroonlande" te Dirksland. Het gezelschap werd verwelkomd door de heer De Hollander, lid van de direktie van het gebouw, die ook een uiteenzetting gaf over de inde ling en funktie van deze serviceflat. De bewoners wonen geheel zelfstan dig in een ruime 2-kamer flat met balkon. Uit deze uiteenzetting bleek, dat het hier een systeem betreft, dat wij hier op Schouwen-Duiveland tot nu toe niet kennen. Het is een vorm van beschermd en verzorgd zelfstan dig wonen op latere leeftijd. Na deze informatie was er gele genheid hel gebouw te bezichtigen, waarbij de modelwoning bijzondere aandacht kreeg. Mede door de prettige engast vrije ontvangst werd het een geani meerde middag, waarvoor door de presidente, mevr. Berman, dank werd gebracht. „De Woelwaters" Op dinsdag 24 juni vindt op cle kleuterschool „De Woelwaters" het afscheidsfeestje plaats vóór het be gin van de zomervakantie Een maal tijd wordt gehouden en nadien volgt een programma van poppenkast, voordracht en zang. Uitreiking sportbekers De voorzitter van de Zierikzeese Sportraad zal op woensdag 25 juni in de raadzaal van het stadhuis, de sportbekers en de Sportraadpenning officieel uitreiken. Overleden na ongeluk In het Rode Kruis ziekenhuis overleed de van Nieuwerkerk af komstige heer J. van Dijke (84) aan de gevolgen van een ongeluk dat hem vorige week overkwam op de kruising Julianastraat-Provinciale weg. Hij werd daar - rijdend op de fiets - geschept door een auto, waar na hij gewond naar het ziekenhuis werd overgebracht. Afscheid op Nutskleuterschool Voor de oudste kleuters van de Nutskleuterschool was er deze week geen vrije woensdagmiddag. De oudercommissie organiseerde om hen een afscheidsfeestje. Dit begon om 12 uur toen de kleintjes wel naar huis gingen. De a.s. „basisschool'-kleuters werden nog een keer kabouter en zagen de speelzaal omgetoverd in een eetzaaltje. Na de heerlijke maaltijd begonnen de spelletjes. Er was een film en er waren dia's. En na dit al les nog een sehoolpakket voor de grote school, 't Was allemaal erg prettig en om 3 uur mochten zij weer naar huis. Man bleef dood op straat Fietsend in het Jannewekkcn werd rond 7 uur de heer v. d. S. te Zierikzee plotseling onwel en kwam ten val. Dokter Van Geer die werd gewaarschuwd konstateerde enige tijd nadien de dood. De heer v. d. S. was hartpatiënt. Geslaagd Aan de Chr. Pcd. Akademie te Middelburg slaagde voor de akte Kleuterleidster, onze stadgenote mej. J. F. Bremer. Mej. Bremer is intus sen benoemd aan oen kleuterschool te Middolharnis. ZIKRIKZFE/MiriMSSK Geslaagd Aan de 2-jarige opleiding aan de Hervormde Opleidingsschool le Dordrecht, slaagde voor het diploma Gezinsverzorgster mej. C. A. Bogert te Zierikzee. Voor hetzelfde diploma slaagde mej. C. A. Bogert te Bruinisse. Beide (gelijknamige) dames treden in dienst van cle Prot. Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezins verzorging te Zierikzee. SCHARENDÏJKE Opbrengst kollekte De opbrengst van de le Scharen- dijke en omgeving gehouden col lecte voor Sonnevanck en Zonneglo ren was f 179,45. KERKWERVE Leerlingen O.B.S. Prinses Irene bezoeken wijkgebouw Afgelopen woensdag hebben de leerlingen van de 3e klas van de openbare basisschool „Prinses Irene" uit Kerkwerve onder leiding van hun onderwijzer, de heer I. G. J. Ge- schiere, een bezoek gebracht aan zuster A. Werkman van het wijkge bouw te Kerkwerve. Wat betreft de voorbereidingen op school zegt de heer Geschiere: „Sinds enkele weken hebben we ons op school beziggehouden met ver zorging cq. verpleging in het alge meen, en met de plaats en de funktie van het wijkgebouw in het bijzon der." „Eigen ervaringen en die van fa milieleden, vrienden en bekenden De Avondvierdaagse Woensdagavond, de derde avond die door cle deelnemers in het alge meen wordt gezien als de zwaarste avond daar voor vanavond de af standen iets zijn ingekort, waardoor er 16,5 km en bijna 10 km moest worden afgelegd, had men weer de steun van een heerlijk zonnetje en windstil weer. Op de tweede avond hebben de mensen van de aklieve Rode Kruis kolonne het weer bijzonder rustig gehad, waarbij het weer wel een bij zondere rol speelde. Zeer zeker was hel niet door het schoeisel dat dooi de massa van de deelnamers wordt gedragen. Leren schoeisel en wollen sokken zoals de doorgewinterde wandelaars dragen blijkt voor velen een „overbodige" luxe te zijn. Nu zijn gymschoenen en het schoeisel met de z.g.n. spekzolcn favoriet, ter wijl wij er zelfs deelnemers bijzagen die hel maar op hun houten klepper- tjes deden. Een van de leden van het organi serende comité sprak er woensdag avond tegenover ons zijn verbazing over uit dat er eigenlijk niet veel Advertentie Bil werden besproken, naslagwerkjes bekeken etc. hetgeen resulteerde in een lijst met vragen en opmerkingen voor de wijkzuster. Na een uitgebreide rondleiding door. het gebouw kregen de leerlin gen tekst en uitleg wat betreft de handelingen die met de baby ver richt worden bij de regelmatige be zoekjes van moeder en kind aan het wijkgebouw. Als voorbeeld werd een grote pop gebruikt. De leerlingen kregen gele genheid bepaalde metingen zoals lengte en gewicht, zowel met het net (zuigelingen) als met de weegschaal, zelf te verrichten. Tevens leerden ze van de zuster eikaars polsslag vast te stellen. Daarna werd zuster Werkman in cle spreekkamer van de dokter door een van de kinderen, nl. Jos van Langeraad, met de cassetterecorder geïnterviewd. Tot slot bood zij zuster Werkman namens de school een bos bloemen aan en dankte haar voor de genoten gastvrijheid. BROUWERSHAVEN Wandeltocht sportvereniging Op zaterdag 28 juni a.s. gaat de algemene sportvereniging Brouwers haven voor de 20e maal haar wan deltocht organiseren over 15 en 8 km. Naast de gebruikelijke prijzen zul- rneer geprikt moet worden dan lot nu toe het geval is geweest. Wel hebben de mensen van het Rode Kruis het woensdagavond dal iets drukker gehad, voornamelijk bij d» deelnemers aan de 15 km waarbij op het laatste gedeelte van het af te leggen trajekt verschillenden last van blaren kregen, meer dan op de vorige twee avonden. Verschillende, zowel van de 15 km als bij de 8 knt lopers waren er die woensdagavond wat moeilijk lopend de eindstreep in Het Vrije haalden. Dit zal hen. evenwel ni<-t beletten om vanavond weer op tijd aanwezig te zijn bij de start op het Havenplein daar zij beslist de intocht, ieder jaar weer een hoogtepunt, niet zullen wil len missen. Bijzonder enthousiast zijn de leden van hot organiserend comité over t vlekkeloze verloop van de drie toch ten welke nu achter de rug zijn wal voor een /.eer belangrijk deel wordt loegescheven aan de medewerking van de afdeling Zierikzee van het Veilig Verkeer. erkrers voorzieningen Rijzonder prettig is ook de sfeer tussen do deelnemers, er wordt ge lachen en gez.ongen. iets waaraan het weer ook wel debet zal zijn. Een pluim op de hoed werd gezet vna het hoofd van eert aantal scho len die er dinsdagavond voor zorg den. toen cr zakken chips werden utigedeeld. dot er geen enkele lege zak op het parcours was te zien waarbij toen alle deelnemers waren ZIERIKZEE. Veel jachten in de Zierikzeese haven, in verband mei de Delta zeil-week. Het is weer eens „volle bak", maar men slaat ver steld hoeveel scheepjes toch nog een ligplaast kunnen krijgen. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) len er voor de drie grootste deelne mende groepen mooie prijzen be schikbaar worden gesteld, terwijl ter gelegenheid van de 20e wandel tocht aan iedere deelnemer een ex tra attentie zal worden uitgereikt. ZONNEMAIRE Excursie „Natuur en Vogelwacht" De Natuur en Volgewacht „Schou wen-Duiveland" houdt op zondag 21 juni een flora en fauna inventarisa tie excursie van een stukje binnen dijk te Zonnnemaire. Deze excursie is bijzonder interessant voor natuur- gidsen, maar natuurlijk zijn alle le den en belangstellenden hierbij har telijk welkom. DEN IIAAG. Met meerderheid van stemmen heeft de tweede kamer woensdagmiddag wettelijk vastge legd, dat met ingang van een nog nader te bepalen datum kleuters, die in augustus en september vier jaar werden, reeds naar de kleuterschool mogen. gepasseerd de natuur weer even on- gerpet was als voorheen. De jonge ren stelden hiermee een voorbeeld waaraan menige oudere nog een les je kan nemen. Heden (donderdag)avond zullen de deelnemers zich te 20.45 uur op de Blokweg gaan opstellen waarna pre cies te 21.00 uur de mars door Zie rikzee naar het Havenplein een aanvang zal nemen. Advertentie Mode van vandaag is kombinaticmodc. Mode vandaag is: elementen, waaruit u uw eigen modebeeld samenstelt. Met pantalons bijv. Ideaal voor dc vrije-tijd. Maar ook modieus genoeg voor een goed gekleed modebeeld. f"HoltV"n}pde D»m 19 Ziffik/re ZIERIKZEE. Een muur met deur in dc Molenstraat kon kennelijk niet wach ten op dc slopers en stortte met groot geraas ia elkaar. Gemeentewerken moest er aan te pas komen, om dc straat weer vrij van pnin te maken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 18-6. Het Schouwen-Duivelandse jaar lijkse wandelfestijn, dat de Zierikzeese Avondvier daagse met recht mag worden genoemd, is alweer voor liet grootste gedeelte achter de rug. Voor wat de weers omstandigheden betreft, hadden de organisatoren en de deelnemers(sters) het met deze jubileum-avond vierdaagse - voor wat de eerste drie dagen betreft - het nooit heter kunnen treffen. Dinsdagavond was er bij de tocht, welke deze maal over Schouws grond gebied ging, wat bewolking met een licht briesje wat voor de tippelaars eer der aangenaam dan hinderlijk was te noemen. Van de in totaal 1435 declnemcrs(stcrs), maandagavond was bij de telling nog een lijst met 95 namen door de mazen heengeglipt, kwamen er dinsdag avond een drietal niet hun startkaart afhalen, terwijl er woensdagavond maar één op het appel Ontbrak.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3