katoen I A. M. Geluk werd gekozen in de raad van commissarissen INGEWIKKELD I ZILVEREN SIERADEN Mourer» Tromp Christina en Jorge in ondertrouw AGENDA 2 Het is een goede zaak dat de Zierikzeese raad, samen met de Verkeerscommissie nog eens rond de tafel is gaan zitten om opnieuw de stedelijke verkeersproblematiek te bekijken. Andermaal bleek hoe ingewikkeld het allemaal is; Zie rikzee is niet geschikt voor druk autoverkeer, maar er moet - zij het onder restrikties - worden gereden. Het debat spitste zich toe op de twee knelpunten: Laan van St. Hilaire en Hoofdpoortstraat. Er zijn enkele suggesties gedaan, om het verkeer in laan en straat te be teugelen. Opvallend daarbij is dat men zich altijd vVeer maar beperkt tot de drukke seizoensmaanden. In feite echter is het verkeer in laan en straat het hele jaar een probleem, vooral door de grote stroom zwaar verkeer, die beiden erger belast dan het toeristenver keer. Alle woon- en werkverkeer en alle bedien ingsverkeer - doorgaans grote meerdelige trucs - maken van deze gelegenheid gebruik en juist die trucs zal men inderdaad nooit kunnen dwingen ergens op een parkeerterrein te gaan staan. Ze moeten overal in de stad zijn, om de zaken te bedienen en hun uitwerking op de huizen is funest. Uitgangspunt zou moeten zijn dat het niet langer kan, zoveel verkeer in een van witte streep tot witte streep sterk versmalde straat. Onvermeld bleef ook dat bij passage van twee te grote ver- keerseenheden, de bestuurders ge dwongen worden deze witte stre pen te overschrijden. Dat is tegen de wet, maar het gebeurt en de smalle voetgangersmarge krijgt daardoor zijn optimale onveilig heid. Veel verkeer zou o.i. moeten worden onderworpen aan voorsor tering in soorten. Er zijn uitwijk mogelijkheden. Van het begin af gerekend: Grachtdarn, Nobelpoort, Zuidwellebrug (iedereen rijdt hier voorbij door de onaanzienlijke toe gangsweg) en verder Haringvliet- straat en Westbrug. De Haring- vlietstraat werd als suggestie aan de hand gedaan; mogelijk steekt hier iets in, maar terecht werd van de zijde van de bestuurstafel op gemerkt, dat men het verkeer niet kan beletten van de Scheldestraat rechts af te slaan, toch weer de Laan van St. Hilaire op en via Hoofdpoortstraat naar de Nieuwe Haven. Een vraag was of de politie snelheid en geluid heeft gemeten tijdens de spitsuren. Mogelijk niet; aan te nemen valt dat dan de uit slagen heel wat minder bevredi gend zouden gaan luiden. Intussen is de zaak opnieuw in gesprek; niet voor de eerste keer trouwens en te hopen valt op eni ge verbetering. Een optimale op lossing zit er niet in, maar een deel van de stad kan niet doorlopend geslachtofferd worden, doordat de binnenstad loopstratengebied wordt. Elke winst - hoe gering ook - is meegenomen want het is ook nog zo, dat het echt drukke seizoen nog moet komen. Hulppostkantoor overvallen ROERMOND. 18-6. Twee Duits sprekende mannen hebben woens dagochtend het hulppostkantoor in Koningsbosch (gemeente Echt) over vallen. Onder bedreiging van een vuurwapen dwongen zij de kantoor houdster die alleen was, hen geld te geven. Zij maakten enkele duizen den guldens buit. Daarna zijn zij met een auto weggereden. Waterniij. Zuid-West-Nederland Advertentie GOES, 17-6. In de deze week te Goes gehouden ver gadering van de Waterinaatsehappij Zuidwest Neder land, werd de heer A. M. Geluk, dijkgraaf van het waterschap Schouwen-Duiveland, als lid van de raad van commissarissen gekozen met 3460 van de 3673 uitgebrachte stemmen. Op nummer twee van de voor dracht: de heer Iv. J. A. Baron Collot iTEscury, dijk graaf van het watersehap Hulster Ambacht, werden 213 stemmen uitgebracht. Op een vraag van wethouder Steur (Wcsterschouwcn) over de watervoor ziening op Schouwen-Duiveland, c.q. de vorderingen van het project Infil tratie Haringvlietwater in de Schouwse duinen, deelde de voorzitter de Zeeuwse Gedeputeerde A. J. Kaland mede, dat de Raad van Commissarissen had besloten de voorgelegde concept overeenkomst, betreffende genoemde infiltratie niet te accepteren. Advertentie MODERN en ZEEUWS Juwelier-Hoiloger ZIERIKZEE Naast 's Gravensteen Verschillende instanties moeten de aanleg van de infiltratie werken gaan begeleiden. Volgens de nu voorgestelde conceptvergunning, on der meer de drinkwatervoorziening, de drinkwaterzuiveringscommissie, de milieugroep, de waterstaat en de H LD. voor de landbouw moeten al len de materie nog gadn bestuderen. Als men op deze wijze moet gaan werken betekent dit voor de N.V. W.M.Z. het tekenen van een blanco cheque, waarop een ander 'het be drag gaat invullen. De N.V. mag lot 30 'juni 1976 jaarlijks 2té miljoen m3, water aan de waterinwinplaat- sen in de duinen onttrekken. Daarna zal de infiltratie gereed mceten zijn, want men moet dan te rugvallen op 1,1 miljoen m3. Het overige bencdigde water meet uit in filtratie worden verkregen, men zal als de concept voorwaarden op een aantal punten niet veranderen daar tegen beroep instellen. DEN HAAG, 18-6. Prinses Chris tina en haar verloofde Jorge Guil- lermo zijn woensdagochtend in de trouwzaal van het Haagse oude stad huis, aan de Groenmarkt, in onder trouw gegaan. De Haagse loco-bur gemeester, H. F. Happel, fungeerde als ambtenaar van de burgerlijke stand. De maatschappelijke dienstverlening' DEN HAAG, 18-6. De landelijke organisatie voor maatschappelijke dienstverlening „Joint" heeft bij de kamrecommissie voor cultuur, recre atie en maatschappelijk werk gepro testeerd tegen de opdracht van mi nister Duisenberg van financiën om bij de opstelling van de begroting van CRM voor volgend jaar tien procent te bezuinigen en een even tuele toename van vermoedelijk vijf procent te bestemmen voor nieuwe zaken. Mogelijk verplichte vacature-melding DEN HAAG, 18-6. Als de mede werking van de werkgevers met de arbeidsbureaus niet verbetert, komt er waarschijnlijk een verplichting tot het melden van de vakatures bij de arbeidsbureaus. De direkteur-ge- neraal voor de arbeidsvoorziening, mr. W. A. Renardel de Lavalette, heeft deze waarschuwing woensdag geuil in een toespraak tijdens een lunchvergadering van de Haagse afdeling van de Nederlandse maat schappij voor nijverheid en handel. De ondertrouw gebeurde in Den Haag, omdat het paar in het buiten land woont. Tot voor kort was het voor Nederlandse staatsburgers die in het buitenland wonen, onmogelijk in Nederland te huwen. Een aanvul ling op artikel 43 van het Burgerlijk Wetboek, gepubliceerd in het Staats blad van 23 apil 1975, heeft dat mo gelijk gemaakt. Voorwaarde voor in het buitenland wonende verloofden om in Nederland te trouwen, is dat ze in Den Haag in ondertrouw gaan. De plaats waar het huwelijk wordt gesloten, is voor in het buitenland wonende verloofden vrij. Belangstelling Buiten stonden enkele honderden be langstellenden, sommigen met oranje ballonnen. „De beslissing van uw leven, ge nomen uit vrije wil, om uw liefdé voor elkaar met een huwelijksband te bevestigen, heeft vreugde over het gehele land gebracht", zei loco-bur gemeester Happel in zijn welkomst woord. Ambtenaar van bijstand L. W. Renooij, las de akte van ondertrouw in het Nederlands en Engels voor. Jorge Guillermo tekende als eerste de akte en daarna prinses Christina, gevolgd door de loco-burgemeester. Hij bood het paar namens de ge meente Den Haag een cassette aan met twaalf zilveren couverts. Na de korte plechtigheid ging de prinses en haar verloofde naar paleis Huis ten Bosch. SCHIPHOL. Prinses Christina en haar verloofde Jorge Guillermo zijn, vergezeld van Gilberto Perez Guil lermo, een broer van Jorge en diens verloofde Claudia Bell op Schiphol aangekomen. Zij loerden afgehaald door H.M. de Koningin. Op 28 juni a.s. inndt het huwelijk van prinses Christina plaats. De heer Dek (Kapelle) vroeg om een nadere situering van de spaar bekkens bij zijn woonplaats, die zou den worden gevoed uit Biesboswa ter. Hij achtte het onjuist, dat hier voor reeds een aantal beslissingen waren genomen, zonder dat de ge meenteraad zelfs maar wist, waai de spaarbekkens zouden komen. Ir. Stoter, directeur van de W.M.Z. zet te uiteen, dat de keus van de plaats mede bepaald werd door geologische en geografische factoren. Kleilaag Nodig is een kleilaag in de bodem waardoor voorkomen wordt dat het water weg loopt. De keuze viel toen op een plaats in de driehoek bij 's Gravenpolder. „De zaak is wel ge situeerd, maar nog niet geheel rond" aldus voorzitter Kaland, die er op wees dat de raad van de gemeente Kapelle tenslotte de beslissing moet nemen. De Raad van Commissarissen had overwogen, de verschillende gemeen teraden wat meer bij de Watermij Zuidwest Nederland, die nu naast Zeeland, ook het eiland Goeree Overflakkee en een deel van West Brabant omvat groepsgewijs excur sies, door diverse gebieden te laten maken, als daartoe de wens te ken nen wordt gegeven. Deze geste werd met waardering door de vergadering ontvangen. Financiële stukken De verlies en winstrekening en de balans van de N.V. werden vast gesteld met een verlies van f 1.639.336,-. af te boeken van de rekening Voorziening Exploitatie te korten daartoe indertijd door de mi nister ingesteld. Er resteert op deze rekening nu nog f 11.384.00,-. Gesteld wordt dat de tekorten te zijner tijd door tariefsverhogingen moeten worden opgevangen. Terwijl de ba ten in 1974 ten opzichte van 1975 met f 4.002.131,- toenamen of 12,1 pet stegen de lasten met f 3.082.265,- of 8 pet. Het nadelig exploitatiere sultaat daalde daardoor met f 919.866 Ir 1973 steeg het nadelig exploita tieresultaat met f 1.221.255,-. De ccnsessies werden herzien, ter- wyï besloten werd toe te treden tot dé vereniging van leiding eigenaren in de Buisleidingstraat Zuid West Nederland. De grondwaterstand ver beterde aanmerkelijk door de vele regens die na september 1974 vielen. Ontslagen in Gouda GOUDA, 18-6. De directie van de meubelfabriek Borsje B.V in Gouda heeft het totale produktiepersoneel (35 man) op staande voet ontslagen. Aanleiding is het besluit van de bank om geen krediet meer te ver lenen. Dit hebben de Hout- en Bouwbon den NVV, NKV en CNV woensdag middag meegedeeld. Volgens de bonden hebben de moeilijkheden bij het bedrijf te maken met de slechte afzetmarkt. Zij verwijten de direktie „te weinig aan de weg te hebben getimmerd". Flitsen uit het buitenland JERUZALEM. De Israëlische mi nister van buitenlandse zaken, Yigal Allon, heeft woensdag gezegd dat de kloof tussen Israël en Egypte over een nieuw© interim-overeenkomst nauwer is geworden door het jongste bezoek van premier Rabin aan Was hington. MUNCHEN. Zevenenzestig men sen zijn opgenomen in het zieken huis met mogelijke gasvergiftiging veroorzaakt door de wolk met le vensgevaarlijke dampen die over de oostelijke buitenwijken van Mün- chep dreven. GENEVE. De Chileense regering trekt zich terug van de internatio nale arbeidsconferentie in Geneve uit protest tegen de houding van de Mexicaanse voorzitter van de reso lutiescommissie, zo heeft een woord voerder van de Chileense delegatie gezegd. WASHINGTON. President Ford heeft zijn woede gespuid over het voortdurend uitlekken naar de pers van gegevens over vermeende sa menzweringen tot moord waarbij de centrale inlichtingendienst (CIA) be trokken zou zijn geweest. ROME. Duizenden mensen hebben gehoor gegeven aan de oproep van de Italiaanse communistische partij de overwinning te komen vieren in Rome. Deze manifestatie heeft het karakter gekregen van een grandioos feest. KINSJASA. Drie generaals, een kolonel en twee majoors zijn de be langrijkste figuren van een enkele dagen geleden verijdelde poging de president van de Afrikaanse staat Zaire, Moboetoe Sese Seko, te ver moorden. STRAATSBURG. Het gemeen schappelijk landbouwbeleid vormt een hoeksteen van de Europese in tegratie en de beginselen van dit be leid blijven ook voor de toekomst hun geldigheid behouden. Maar dit beleid beeft, naar het oordeel van het Europese parlement, de inko mens van de boeren tot nu lor niet op een niveau kunnen brengen dat te vergelijken is met dat van de in komens in dc industrie. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE vertoont a.s. vrijdag 20 juni, zaterdag 21 juni en zondag 22 juni: Aanvang 20.00 uur Toegang 18 jaar Volgende week: „KEETJE TIPPEL" Zierikzee ,,'t Lange Uus". Expositie wandkle den. Tijd: gedurende winkeltijden. Dreischor Dagelijks.Pand. Mr. Moggestraal. Landbouwmuseum. 13.30-17.00 uur. 's Zondags gesloten. Vrijdag 20 juni Zierikzee Vismarkt, 19.45 uur, concert „Oos- terland's Fanfare". Bruinissc Gemeentehuis. 19.30 uur, Raadsvergadering, Zaterdag 21 juni Zierikzee Sportpark „Bannink", 13.00 uur, open Zeeuwse kampioenschappen atletiek voor C- en D-junioren. Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Scharendijke Gemeentehuis, 14.30 uur, overdracht nieuwe brandweerauto. Zonncmairc Excursie Natuur en Vogelwacht. Vertrek: „Kijk uit" 14.00 uur. Bruinissc 16.00 uur en 18.00 voetbalwedstrij den; 19.30 uur optreden boerenkapel Oosterland's Fanfare. Zondag 22 juni Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Brouwershaven Visdag P. J. Z. Vertrek: Haven 8.30 uur. Dinsdag 24 juni Zierikzee Herv. Ver.-gebouw, 19.30 uur, leer- lingenafscheid Theo Thijssenschool. Technische school, (kantine), 19.30 uur, uitreiking diploma's. „De Woelwaters". Afscheidsfeest 18.00 uur. Woensdag 25 juni Zierikzee Stadhuis. Uitreiking sportbekers. 17.00 uur Stadhuis. Vergadering gemeenteraad 20.00 uur. Zaterdag 28 juni Dreischor Crescendo, 14.30 uur: Ocsterlands Fanfare, 18.00-18.30 uur. Verwachting tot vrijdagavond: Mooi weer Vrij zonnig, warmer en matige wind. Voor zaterdag: Aantal ui-en zon: 3 tot 13. Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 21 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 20 juni. Zon op 4.19, onder 21.03 Maan op 17.50, onder 1.54 Volle maan: 23 juni (17.54) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 20 juni 12.25 5.38 18.14 Springtij: 25 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-6. Het KNMI deelt mede: Ook vrijdag wordt het weer in ons land beheerst door de gordel van hoge luchtdruk, die zich van Spanje en Frankrijk uitstrekt naar Scandinavië en die maar langzaam naar het zuidoosten trekt. Depressies en hun fronten blijven op ruime af stand van ons land. Het blijft droog, vrij zonnig en warm weer. De sto ring die woensdag in Zuid-Limburg nog wat regen bracht, bevond zich donderdagmorgen boven Oostenrijk, nog steeds vergezeld van een uitge strekt regengebied. Ook op dc Britse eilanden en de Noorse kust waar oceaan-storingen dicht langs trek ken, is het zwaar bewolkt en regen achtig. In Spanje, Italië en Joego slavië is het warm weer met maxi ma tussen 20 en 30 graden. Advertentie eeji&jk- Pieeiuj-P; m cnrt tapijt i- nuvt dbejoQ&v ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 LISSABON. De Portugese militai re veiligheidsdienst fCOPCON) heeft hel gebouw van hel socialistische blad „Republica" ter beschikking gesteld van het overwegend commu nistische grafische personeel. NEW YORK Een woordvoerder van de Verenigde Naties in New York heeft meegedeeld dat uit ver zamelde gegevens blijkt dat 2.652 Cambodjaanse en Vietnamese vluch telingen de wens te kennen hebben gegeven naar hun respectieve landen terug te keren. BANGKOK. Duizend Birmaanse soldaten hebben bij de grens met Thailand een opstandelingendorp omsingeld cn bereiden zich voor op een bestorming, zo heeft de Bangkok Post bericht. RIAD. Dc moordenaar van koning Feisal van Saocdi-Arabië, prins Fcisal Bin Musaed Abdcl Aziz, is woensdag voor 't gouvcrneuspalcis in Riad in het openbaar onthoofd. Dc 26-jarige prins had op 25 maart z(jn oom doodgeschoten. VALETTA, Malta. Sowjetrussi- sche schepen cn vliegtuigen in het gebied van de Middellandse Zee schaduwen de Navo-oefening „Dawn Patrol zo hebben militaire leiders in Valctta op Malta meegedeeld. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Dc organisatoren van dc internationale conferentie van „Gereformeerden aan instellin gen voor wetenschappelijk onder wijs"' hebben dc uitnodiging aan dc Vrije Universiteit in Amsterdam om een delegatie te sturen dinsdag in getrokken. Dit beeft het college van bestuur van dc V.U, meegedeeld. AMSTERDAM. In dc tentoonstel lingszaal van het Koninklijk Oud- heidskundig Genootschap in Am sterdam wordt van 28 juni tot en met 17 augustus een tentoonstelling gehouden van ruim 300 tekeningen en 140 voorwerpen, gemaakt door Nederlanders die in dc periode 1942- 1945 in Japanse kampen hebben doorgebracht. DEN HAAG. Dc rundveestapel van Nederland is afgenomen van J.996.0(10 stuks op I april 1974 tot 4.894.090 op 1 april 1975. een achter uitgang van twee procent. I)c niclk- vccstapcl was iets groter dan vorig jaar: 2.242.000. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2