Clubkampioenschappen van „Scaldina" te Zierikzee GESLAAGD ONDERLING CONCOURS VAN L.R. EN P.C. „WESTELIJK SCHOUWEN" BRUSE BOYS III VIERDE KAMPIOENSCHAP OP LUDIEKE WIJZE Brouwershaven-Wolf aar tsdij k 3 - 3 5 PAARDENSPORT Eerste prijs jongens-pupillen Delta Sport VOETBAL HAAMSTEDE, 14-6. Begunstigd door uitstekend weer werd zaterdag door de L.R. en P.C. „Westelijk Schou wen", in haar manege aan de Kloosterweg te Haam stede, een onderling concours georganiseerd. Al met al mag Westelijk Schou wen op een uitstekend geslaagde dag terugzien waarbij de leden elkaar in een prettige sfeer party gaven. De uilslagen: Individuele dressuur pony's klasse B I: 1. Renée Lusse 62 te pnt.; 2. Jan Willem Jongert 60 pnt. en Jos v. d. Hoek 60 pnt.; 3. Ingeborg Jonker 58 punt.; 4. Hermien v. d. Hoek 55 pnt.; 5. Lusanne Pullemans 54 pnt.; 6. Eri- ka Butler 52 pnt.; 7. Menno Bos boom 51 pnt.; 8. Conny v. d. Hoek 48 te pnt. en Kiki Wiggers 48te pnt.; 9. Yvonne v. d. Hoek 48 pnt.; 10. Frans de Vrieze 46 pnt.; 11. Leo Verseput 45 pnt.; 11. Margriet Boot 44 te pnt. Individuele dressuur pony's klasse B 2: 1. Lia Muller 62 pnt.; 2. Nico Dambruin 60 pnt.; 3. Rianne Boot 58te pnt.; 4. Annemieke Jongert 58 pnt.; 5. Ei-na Hanse 57te pnt.; 6. Jo- han Bremer 53te pnt.; 7. Johan Krlstelijn 45 pnt. Individuele dressuur paarden klasse B I: 1. mevr. T. Jongert 68 Va pnt.; 2. C. Pullemans 57Va pnt.; 3. H. Krijger en mevr, A. v. Nieuwenhuize 55 Va pnt. Individuele dressuur paarden klasse B 2: 1. P. Kusters 57 pnt. Individuele dressuur paarden klas se L I en L 2: 1. N. J. Beije 138te pnt.; 2. R. van Iersel 135 pnt.; 3. H. Kooman 134 pnt. Individuele dressuur pony's klasse L 1 en L 2: 1. Mari Kristelijn 134te pnt.; 2. Henk Bremer 121 te pnt. Bestgaande rijpony: 1. Johan ■Kristelijn; 2. Mari Kristelijn; 3. Henk DUIVENSPORT I\V. „De Reisduif" Zounemaire Hieronder de uitslag postduiven vereniging ,De Reisduif', Zonne mate. Lossing te Survilliers 7-6-'75, afstand 306 km. aantal duiven 44. Gelost 6.40 uur, aankomst le duif 10.59 uur. Joh. Flikweert 1, 11; A. J. Flik- weert 2, 7, 10; A. de Wilde 3, 6; A. Pleune 4, 8; C. Wesdorp 5; H. J. Slager 9. P.V. „Zierick" - Zierikzee Hier onder volgt de uitslag van de wedvlucht, vanuit Orleans, gehou den door dc P. V. „Zierick", d.d. 14-6 jl. Afstand 447 km,, in conc. 236 duiven, gelost 5.30 uur. le duif 11.51 uur. Laatste prijsduif 12.36 uur. J. Krijger 1, 14, 37, 38, 39, 51; J. P- Schot 2, 40; Comb. Wesdorp-Berre- voets 3, 8, 17, 18, 46, 54, 55; F. Mays Bremer; 4. Ingeborg Jonker; 5. Frans de Vrieze; 6. Margreet Boot; 7. Jos v. d. JHoék. Bestgaand rijpaard: 1. A. Bakker; 2. R. van Iersel; 3. N. J. Beije; 4. mej. J. Goense; 5. mej. M. Jongert; 6<. mevr. L. v. Nieuwenhuize; 7. K. Kooman. Springen pony's: 1. Erna Hanse; 2. Kenk Bremer; 3. Jan Willem Jon gert; 4. Ingeborg Jonker; 5. Lia Mul ler; 6. Erica Butler. Springen paarden: I. R. van Ier sel; 2. N. J. Beije; 3. Mari Kristelijn. 4. 5. 9. 10. 21, 26, 28. 31, 45. 48; Comb, v. d. Maas 6, 11. 22, 41, 49; J. Ver wijs 7, 16, 24, 47, 52, 56; L J. v. d. Linden 12, 13, 27, 34; J. den Hengst 15, 35, 43; J. Snijders 19, 29, 30, 36, 44; A. J. Stoutjesdijk 20, 42. 50, 57; J. C. Wesdorp 23, 33; W. K. Schot 25, 53, 58, 59; A. Hagesteyn 32. Donderdag a.s. inmanden voor Chartres (Bondsconcours) vanaf 18.15 uur. P.V. „Duivcland" - Nieuwer kerk Wedvlucht vanuit Orleans op 14 juni. Afstand 450 km. In concours 155 duiven. Gelost om 5.30 uur. Aan komst eerste duif 11.48; laatste prijs duif 12 36 uur. De uitslag is1 A. Hcijboor 1, 19; H. P van Noorden 2. 3, 9, 13, 20. 22, 23, 33; combinatie Dane-Dooge 4, 30; T. M. Daiebout 5, 7, 11, 12, 16, 17, 31, 35; J. Folmer 6, 26, 27, 39; combinatie Smal-Cap 8, 10. 28; W. Dalebout 14, 36; B. de Ruiter 15, 21. 24. 29, 32; J. Dooge 18; L. J. de Bruine 25; combi natie Knop-Stouten 34; C. Zandijk 37, 33. VLLDT!ANDB/\L Op het monstcrlocrnooi van Wal cheren wisten slechts de kleinste Delta Sporters tot een goede presta tie 1e komen. Met een 10-0 zege op GSC en een 12-0 score legen DOW, werd er in de finale met 6-3 van Zwart Wit ge wonnen. Topscoorcrs voor Delta Sport waren Cor Juffermans en An dre. Hartog. Aanvoerder Groenendijk ontving1 uit handen van de Walche ren-vcorzitter dan ook een fraaie bokaal. BRUINtSSE, 14-6. Het behalen van het afdelingskampioenschap, door het elftal van Bruse Boys III, is door deze club zaterdag op ludieke wyzc gevierd. Met de muziekvereniging „Nu met Hope" voorop, werd in een open wagen door het dorp gereden, daarbjj werd ook een big meege voerd, die ten bate van de vereni ging zou worden verloot. In de muziektent sprak wnd bur gemeester Jumelet vervolgens waar derend over de prestaties van Bruse Boys, die (waar kan dat in Neder land), elftallen van de kampioens clubs van Nederland uitnodigt, en ze komen dan nog ook. Hij verwachtte eerstdaags IJselmeervogels te zullen zien spelen op het Bruse speelveld, een speelveld dat prima wordt on derhouden en dat nu ook in het eerstkomende seizoen nog zal wor den uitgebreid. Drie kampioenen Op zijn verzoek bracht hel talrijke publiek een „hoera" uit voor de kampioensclub, nadat men le voren ook een zelfde „hoera" had aange heven voor het dorp Bruinisse, want zo stelde de wnd burgemeester, wel ke gemeente doet het ons na, om in één week drie kampioenen te kun nen huldigen, doelend op de hulde die was gebracht aan Rinus Lems, kampioen van Nederland op hel groene laken (het biljart) en Ab de Groot, kampioen van Nederland ac cordeon. Nadat de heer Jumelet de leden had vermaand sportief te spe len, lief te zijn voor de scheidsrech ter, maar disciplinair ook tegenover het bestuur, sprak hij de wens uit, dat Bruse Boys verder mag gaan, op de weg van het kampioenschap. Vo rig jaar was het Bruse Boys I ge weest, die hel kampioenschap be- Een overzicht van het strijdtoneel. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) 2e game de stand weer in evenwicht (21-16) kon brengen. Ook de 3e game eindigde in winst voor Pokornie (2-1) waarna Simons in de 4e game de spanning weer volledig liet te rugkeren (17-21). De 5e en laatste game moest hierdoor de beslissing brengen. Op een gegeven moment zag het er naar uit (15-9) dat Simons regelrecht op de kampioenstitel af stevende. De zich taai verzettende Pokornie slaagde er echter in tot 15-18 terug te komen waarbij weer ineens nog van alles mogelijk was. Slotfase De nog jeugdige Paul Simons (17 jaar) hield in de beslissende slotfase zijn zenuwen voortreffelijk in be dwang en met een randbal (zonder geluk vaart niemand wel) waarbij Pokornie kansloos was wist deze de beslissende game in zijn voordeel te beslissen. Dat bij de jeugd Thomas van den End zich in de finale had weten te plaatsen was voor insiders geen ver rassing daar deze thans te Scharen- dijke woonachtige tafeltennisser in zijn vroegere woonplaats Den Haag de training onder leiding van Ellen Klad had gevolgd. De andere finalist Siemco Lou- werse had deze plaats wel op een verrassende manier weten te berei ken daar hij er pas via de herkan sing in was geslaagd zich bij de laat ste acht te plaatsen. In de kwartfi nale wist hij van de nog jeugdige Rob van Steen te winnen, een speler di men toch wel bij de laatste vier had getipt. Verder doden er 'zich bij de jeugd weinig of geen verrassingen voor. Opvallend was het wel dat b.v. een speler als Robbie Moerman die nu hij de training van jeugdtrainer Jo Kleinepier, die de verrichtingen van zijn pupillen ook gade sloeg, niet meer volgt zijn spel in een dalende lijn ziet bewegen. Duidelijk was het dan ook merkbaar bij de jeugd wie van hen de training onder leiding van Jongepier volgt. By het bestuur van Scaldina ligt het dan ook in liet voornemen om de toekomst met een jeugdgroep te gaan deelnemen aan landelijke toer nooien waar zij in staat zullen zijn nog het een en ander by te leren. Mede dankzij de voortreffelijke organisatie, waarin wedstrijdleider Sjaak Vermeulen een belangrijk aandeel had, kon het vastgestelde programma precies volgens het tijd schema worden afgewerkt. In de middagpauze kregen alle deelnemers (sters) wat aangeboden door het levensmiddelenbedrijf v. d. Schee uit Zierikzee wat door hen bijzonder op prijs werd gesteld. Als vervolg op deze klubkampioenschap- pen zal op een nog nader te bepalen datum een achtkamp plaats vinden tussen de eerste vier van de senioren en de jeugd waarna in de herfst een openkampioenschap van Schouwen- Duiveland (waaraan dus ook niet leden kunnen deelnemen) en een schol i eren ka m pioenscbap van Schouwen-Duiveland worden geor ganiseerd. Aan het. slot sprak de voorzitter van Scaldina de heer K. Holm woorden van dank tot allen die aan hel slagen van deze dag hun mede werking hadden verleend waarna hij tot de prijsuitreiking overging. Eindstand Een ponyruitertje beoefent de dressuurproef. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het pas opgerichte meisjesjunio ren-team bleek nog veel te moeten Irren: drie forse nederlagen vielen hen ten deel. Ook het eerste herenleam, ver-v zwakt door invallers, boekte een ma tige prestatie. Een 5-3 nederlaag tegen DWS. een gelijkspel tegen EMM en een» overwinning op Zee land Sport. Al met al matige prestaties op een voortreffelijk georganiseerd toernooi. De eindstand bij de senioren ziet er als volgt uit: I. Paul Simons; 2. Fians Pokornie; 3. Cor Smalheer; 4. Theun van Sligtenhorst; 5. Bram Vrocgop; 6. Rinus Heijboer; 7. Jaap Huigens; 8. Aad dc Graaf; 9. Karei Holm; 10. Jac. Witmer. De eindstand bij de jeugd: 1. Tho mas van den End; 2. Siemco Lou- werse; 3. Jan Leen Boot; 4. Aart Quist; 5. Evelien Pokornie (een fraaie prestatie van dit meisje); 6. Joep van Steen; 7. Rob van Steen; 8. Ronald de Rijke; 9. Rieta dc Oude; 10. Robbie Moerman; 11. Chi Chong; 12. Paul Verhoeven. De extra poedelprijs viel bij dc heren ten deel aan Karei Holm, ter wijl deze prijs bij de jeugd naar Ronald de Iïijke ging. haalde. Toen werd een beker over handigd namens het gemeentebe stuur. Herinneringen Herinneringen werden opgehaald aan 40 jaar geleden, toen er ook al een bloeiende voetbalclub bestond. Daarna schopten de jongens van hel derde elftal een groot aantal ballen in het publiek. Deze mochten wor den behouden, terwijl daarna met muzikale medewerking van Bram van den Berge en Kees Hoogcrwerf onder leiding van Gijs van Roon hel clublied werd gezongen. Hiermee was hel gebeuren in de muziektent voltooid en vertrok men per schip om het feestje intiem voort ie zetten, 's Avonds werd het feest besloten in hotel Storm. ZIERIKZEE, 16-6. Het voor de eerste maal door de tafeltennisvereniging „Scaldina", in haar kiublokaal aan de Raamstraat te Zierikzee, georganiseerde klub- kampioenschappen voor haar senioren en junioren, mag voortreffelijk geslaagd worden genoemd. De strijd bij de senioren heeft ceii verrassende ontknoping te zien ge geven daar Paul Simons uit Renes- se in een bijzonder spannende finale er in slaagde van favoriet Frans Po- korni te winnen. VOETBAL liet doel van Brouwershaven is geheel verlaten waar doelman Lievense - niet zichtbaar op de foto - heeft de bal reeds in :\jn bezit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Op een wagen door de gemeente. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Bij do jeugd ging de titel naar Thomas van End uit Scharendijke, welke reeds voor de aanvang als de grootste kanshebber werd getipt. Paul Simons die ongeslagen als overwinnaar uit de uit vijf spelers samengestelde poule te voorschijn was gekomen, kwam in de finale door in de halve finale van Theun van Sligtenhorst te winnen (21-18 en 21-11). Frans Pokorni wist in zijn poute ook zijn vier partijen in winst om te zetten 'waarna hij in de halve fi nale van Cor Smalheer met 21-19 en neg eens 21-19 aan de winnende hand bleef. Na het spelen van de poules lever de de indeling voor de volgende ron de in poule A geen enkel probleem op maar wel in poule B waar Jaap Huigens, Bram Vroegop en Cor Smalheer met een gelijk aantal winstpunten waren geëindigd. Aan de hand van de gewonnen en verlo ven games moest hier de rangschik king worden opgemaakt. Zoals reeds gezegd heeft de finale- partij tussen Simons en Pokornie, welke uit vijf» games bestond, een bijzonder spannende en enerverende strijd te zien gegeven. De eerste ga me werd door Simons in winst om gezet (15-21) waarna Pokornie in de Voor aan een welverdiende vakan tiepauze te beginnen speelde Brou wershaven zaterdagmiddag nog haar tweede nederlaagwedstrijd waarbij het in de 4c klas KNVB uit komende Wolfaartsdijk als tegen par tij fungeerde. Hoewel de thuisklub het in deze wedstrijd zonder Marcel van Gruns- vcn en Jaap Verwijn moest stellen slaagde het er toch nog in een ver diende puntenverdeling te boeken. Hoewel 't (vooral in de 2e helft(ver- dedigend bij de Brouwenaren wel eens niet allemaal precies klopte wa ren zij toch allerminst de mindere van de KNVBers. Er werd vaak aar dig gekornbineerd waarbij men er in slaagde zich doelrijpe kansen te scheppen en de verdediging van Wolfaartsdijk aan het wankelen te brengen. Door een treffer van Jan Lievense. kon de thuisklub voor sprong nemen 1-0 welke de gasten weer ongedaan wisten te maken 1-1. Piet Bpkelaar zorgde er voor dat Brouwershaven de le helft met een 2-1 voorsprong kon afsluiten. Na een serie dekkingsfouten in de Brouvvse verdediging wist een der aanvallers van Wolfaartsdijk de ge lijkmaker in de touwen te koppen 2-2. De bezoekers kwamen hierna zelfs op voorsprong toen Tonny Guns, bij een geheel ongevaarlijke situatie het leder buiten bereik van doelman Ronald Lievense terug speelde 2-3. Na een goede aktie van Peter Bolkenbaas wist Flip Bokelaar door de verdediging te breken en de stand weer in evenwicht te brengen 3-3.Brouwershaven kreeg hierna nog zelfs enige goede mogelijkheden om dc wedstrijd in haar voordeel te be slissen welke echter onbenut bleven. Kampioen senioren Paul Simons.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 5