Geslaagde jubileumuitvoering muziekschool afd. Zierikzee Harmonie van Zonncmaire behaalde een eerste prijs Schoolsportdag basisscholen in de Westhoek SPEELTERREINTJES IN PLAN-WEST DOOR BURGEMEESTER OFFICIEEL GEOPEND „Luctor et Emergo" won eerste prijs op concours s STREEKNIEUWS rokken bijv. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 1$ Juni 1975 Nr. 21707 Iedere donderdagavond opt zeven uur vertrekt men nu voor de rond leidingen vanaf de ingang van hot terrein aan de Loane. Kaarten voor het evenement kunnen op het V V V. kantoor worden verkregen. Brandweer rukte uit voor brandend wrakhout Zondagmiddag klonk brandalarm over Renesse na een melding van brand in de duinen ter hoogte van hotel-restaurant „Het Klokje" aan de Rampweg. Een voorbijganger had rook uit de duinen zien kringelen en onmiddellijk de brandweer gewaar schuwd. Deze was spoedig ter plaat se en constateerde dat de rookont wikkeling niet uit de duinen, maar vanaf het strand kwam. Daar had den onbekenden een hoeveelheid wrakhout in brand gestoken. Deze werd uiteraard snel gedoofd. Hier bleek echter weer dat vuurtje stoken op het strand tot lastige situaties kan leiden, en veel mensen nodeloos in aki ie brengt. Promotie naar tweede afdeling ZONNEMAIRE. 14-6. I)e harmo- nicvereniging „Nut en Uitspanning" te Zonncmaire behaalde zaterdag 14 juni op het muziekconcours te Briel- le een eerste prijs in de 3e afdeling. Het korps, dat speelde onder lei ding van de dirigent de hoer P. H. J. Everwijn zal nu naar de 2e afdeling promoveren. Toen het korps, niet zonder trots, 's middags half drie Zonnemaire binnenmarcheerde stond burgemeester A. P. Schouwenaar hen reeds op te wachten. Op het Breeveld sprak de burgemeester zijn gelukwensen uit namens het ge meentebestuur aan alle leden, inzon derheid aan de dirigent. „Hij is niet vlug tevreden, maar een goede diri gent mag dat ook niet zijn" aldus de burgemeester die zijn bewondering uitsprak voor de jeugdige samenstel ling van het korps, dat een waarde volle bijdrage levert tot de leefbaar heid van Zonnemaire. Tot slot verzocht de burgemeester een feestmars voor mevrouw Geel hoed, die één dezer dagen haar 90e verjaardag vierde en zich thans onder de belangstellenden bevond. Aan deze wens werd door het ge lukkige korps gaarne voldaan. SCHARENDIJKE Overdracht nieuwe brandweerauto Op zaterdag 21 juni aanstaande zal de officiële overdracht plaatsvinden van de nieuwe brandweerauto aan het Vrijwillige Brandweerkorps van Scharendijkc. Deze overdracht krijgt een enigszins feestelijk karakter. DREISCIIOR Bejaarden maakten Oisterwijk-reis Vorige week maakten de bejaar den van Dreischor de jaarlijkse reis. die ditmaal naar Oisterwijk en om geving voerde. Om negen uur werd vertrokken met een bus van de fa. Van Oever en, met de heer Van Aken als chauffeur. Een welkomstwoord werd gesproken door mevr. Van der Werve, inzon derheid tot een 91-jarige deelneem ster en verder mevr. Schouwenaar en zuster Adriaanse. Te Zevenber gen werd de koffie gebruikt, waarna de reis werd voortgezet via Made. Oosterhout, 's Gravenmoer, waarna in „Groot Speijck" een Brabantse koffietafel werd genuttig. Tijdens een rondrit werd gepauzeerd in res taurant „De Boswachter" voor het gebruik van een consumptie. In ho tel „De Grevelingen" werd de maal tijd gebruikt. De reis werd begun stigd door fraai weer. Mevr. v. d. Werve dankte allen, die medewerk ten aan het. welslagen, inzonderheid de chauffeur. Zij sprak de hoop uit voor weer een reisje volgend jaar. Huldiging Welfare-leidster Inzake het desbetreffend bericht, opgenomen in het vrijdagnummer, zij gemeld dat de huldiging betrof mevr. J. M. Geluk-Schipper, Wel fare-leidster Rode Kruis-Brouwers- haven. SIRJANSLAND Ballonnen kwamen ver op Koninginnedag Door een gunstige zw- en in de bovenstroming zuidenwind werden de ballonnen alhier opgelaten dooi de jeugd ter gelegenheid van de ver jaardag" van H.M. de Koningin o.a. tot in Duitsland gedreven, wat blijkt uit de hieronder volgende uitslag van deze ballonwedstrijd. 1. Annita de Jonge (Oost-Friesland, D., 272 km); 2. Anja v. d. Maas (Twist, D., 250 km); 3. Corrie Krabbe (Kraggenburg, N.O. P., 170 km); 4. Marja Joziasse (Nun- speet, 144 km); 5. Koos Hansc (Lent, 130 km); 6. André Stouten (Ede, 121 km); 7. Anita Heyboer (Soest, 97 km) 8. Richard Vranke (C'ulemborg, 90 km); 9. W. Gooyer (Haaren, N.B., 82 km); 10. Sennie Capelle (Rhenoy, Gfd., 80 km). De prijzen in natura en geld zijn inmiddels uitgereikt. Geslaagd Bij de onlangs gehouden examens plaagden onze dorpsgenote mej. W. P. (Ina) op 't Hol' in Den Haag voor de akte N 20 (kinderopvoeding en handenarbeid) en onze vroegere dorpsgenoot de heer J. C. Heule te Nijmegen voor het pedagogisch ge tuigschrift nodig voor een leraarsbe noeming in vaste dienst. Uitbreiding van de veeteelt De landbouwer de heer M. A. Krabbe Cz. is overgegaan tot het bouwen van een rundveemeststal met drijfmestsysteem, waarbij de 40 stieren in 2 rijen met de koppen naar een brede voorgang staan. Het voeren van het vee en de afvoer van de mest vergen op die manier veel minder manuren dan met de tot nu toe ge volgde manier van voedering door middel van de kruiwagen en uitmes ten met de „riek". Z'n collega de heer C. A. Struik gaat voor de aan vang van het mestseizoen ook over tot het bouwen van een soortgelijke stal. RRUINISSE Vergadering gemeenteraad Vrijdagavond 20 juni komt de ge meenteraad in openbare vergadering bijeen op het Gemeentehuis, met een 13 punten tellende agenda. Geslaagd Mej. Jeannet Carelse is geslaagd voor de volledige bevoegdheid van onderwijzeres aan de Christelijke Pedagogische Academie „De Visser Smit" te Den Haag. BURGH. 14-6. Op het sportpark Van Zuijen te Burgh vond vrijdag onder uitstekende weersomstandig heden de jaarlijkse schoolsportdag van de basisscholen in de Westhoek plaats. Hieraan werd deelgenomen door de scholen uit: Scharendijke, Ellemeet, Noordwelle, Serooskerke, Renesse en Burgh-ilaarnstede. 's Morgens weiden door de leer lingen de vaardigheidsproeven afge legd voor de diploma's waarvoor 60 m moest worden hardgelopen, grote bal werpen-castl bal werpen, hoog springen, verspringen en hindernis- baan lopen. Over het geheel genomen waren de deze maal geleverde prestaties iets minder dan het vorig jaar. Dit kwam duidelijk tot uitting bij het deze maal behaalde B- en D-diplo- ma's waar een verschuiving plaats vond. Aan de hand van de afgelegde proeven konden de volgende diplo ma's worden uitgereikt 11 A. 85 B, 81 C, 48 D en 2 E. 's Middags werden alle kinderen ingedeeld in een 20 slagbal teams waarbij ieder team, welke dieren namen kregen, was samengesteld uit een aantal lerelingen van verschil lende scholen. In de finale slaagden de Steenbokken er in om met de winst te gaan strijken Al met al een voortreffelijk ge slaagde sportdag welke onder lei ding stond van het onderwijzend personeel en waarvan de organisatie in handen was van de heren D. Vos te Haamstede en J. H. Blom te Re nesse. KERKNIEUWS Pastoorsbenoeming R.K.-parochie Zierikzee De Bisschop van Breda, Mgr. H. Ernst, heeft per 1 juli a.s. benoemd tot pastoor van de parochie van de H. Willibrordus te Zierikzee: Dr. H. de Graaf, C.M. (orde van de Lazaris ten). Pastoor de Graaf is geboren 4 ok tober 1923 te Chaam; priester gewijd op 16 juli 1950. Hij heeft Kerkelijk recht gestudeerd in Rome en is in 1954 hierop gepromoveerd.'Tot 1957 heeft hij college gegeven aan het groot-seminarie te Pannerden, in het kerkelijk recht, liturgie en predi king. In dat jaar is hij uitgezonden naar Willemstad (Ned. Antillen) voor de funktie van officiaal van de Bisschop en als pastoor ter plaatse. In 1966 teruggekeerd naar Neder land en benoemd als pastor te Prin senbeek. De installatie van Pastoor de Graaf zal door Dr. A. Blommerde, Deken van Zeeland, begin augustus plaatsvinden. ZIERIKZEE, 14-6. Burgemeester Th. II. de Meester heeft zaterdag middag met het ontsteken van een vreugdevuur officieel de op initia tief van de wjjk ingerichte speclter- reintjes in Rian West in gebruik ge steld. De burgemeester stelde in zijn toespraak met voldoening vast dat de speelterreintjes konden worden gerealiseerd in onderlinge samen werking van de plantsoenendienst. de wijkbewoners en de gemeente. Dit initiatief zal de aanzet kunnen zijn voor een verdergaande samenwer king, al zal het wellicht niet moge lijk zijn om al de wensen van de buurt te realiseren. De heer De Meester hoopte verder dat Plan West door deze nieuwe speelterreintjes voor in 't bijzonder de jeugd, leefbaarder geworden zal zijn. Na het ontsteken van het vreugdevuur werd de jeugd getrak teerd op limonade uit de winkelwa gen van de heer De Jonge, het vuur werd door de brandweer geblust. Verder werden de kinderen ge trakteerd op een appel, geschonken door een vrijgevige fruitteler uit de buurt. Burgemeester De Meester werd op het terrein ontvangen door voorzitter J. Vroombout van de Werkgroep Plan West. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Muziek en ballet in Concertzaal ko" van N. Rimsky-Korssakow werd bijzonder goed uitgevoerd. Merkbare spanning hing er in het orkest bij de uitvoering van de moeilijke „Suite voor jeugdorkest, 1954'' van Ton de Leeuw. Een sterke afsluiting van het eer ste gedeelte van het concert, vormde de Balletmuziek nr. 2 uit de toneel muziek „Rosamunde" van Franz Schubert. Hoezeer dit optreden werd ge waardeerd. getuigde het warme en langdurige applaus dat de dirigent en het orkest in ontvangst mochten nemen. Balletklassen Iets heel anders was het optreden van de balletklassen onder leiding van mejuffrouw Ankie Strang. De allerkleinsten voerden „Clownerie" uit. Fleurige kostuums en lang niet allemaal korrekte maar grappige danspasjes maakten er een vertede rend geheel van. Een fijne uitvoering van „Aan de wal" door J. Offenbach brachten de wat oudere balletleeidingen. Evenals de rytmi§phe „P.kick boogie" van Rob Hoeke. Drie korte liedjes werden vervol- Eên van de hoogtepunten tijdens lief jubileumconcert ran de Zeeuwse Muziekschool was het vrolijke bal letoptreden „Clownerie" door de kleinste groep dansers en danseres sen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) gens gezongen door het kinderkoor onder leiding" van mejuffrouw Ellen gard Jense, directrice van de afde ling Zierikzee. „Intrada" van H. J. Hummel en „Jug'end Hymne" van C. Mahr waren de stukken die door het akkordeon- ensemble onder leiding' van de heer Ger Blom ten gehore werden ge bracht. Het dwarsfluitensemble be staande uit Solange Boel, Hans van der Post en Marjan de Wit, waagde zich aan de uitvoering van een zeer moeilijke sonate in G. gr.t. van J- Bodin de Boismortier, die werd in gestudeerd door de heer Ferenc Hutyra. Met een suite in C.gr.t. van M. Corette uitgevoerd door de ensem- blespelklas onder leiding van me juffrouw Jense werd dit jubileum concert besloten. A.P. Bestuur Stichting Cultuurspreiding Zeeland In de samenstelling van het Alge meen Bestuur der Stichting Cultuur spreiding Zeeland hebben zich de volgende mutaties voorgedaan: In- plaats van de heer ds. H. M. Strating is tot voorzitter benoemd de heer mr. H. Bruin te Middelburg. De heer G. W. Bergman, aangewezen door De Regionale Contact Commissie van Jeugd en Muziek heeft zijn bestuurs zetel ter beschikking gesteld. In zijn plaats is aangewezen de heer N. van den Boezem. Vleeskeuringsdienst Zeeland Een vergadering van de kringraad van de Vleeskeuringsdienst kring Zeeland benoorden de Westerschelde zal gehouden worden op donderdag 26 juni aanstaande in hotel „De Ko renbeurs" te Goes. ZIERIKZEE Schoolreisje RK. Basisschool Dinsdag j.l. startte om 8 uur de touringcar van de fa. C. H. van Oe- veren, gevolgd door een auto van de heer W. Gudde. Een stralende zon begeleidde de enthousiaste kinderen van klas 1. 2 en 3 van de R.K. Ba sisschool. Via de Brouwersdam en de Haringvlietdam kwam men in het Europoortgebied. met zijn vele ha ve ns cn industrieën. De rit door het Westland was een ware verademing na de industrieën van liet Botlekge- bied. Alvorens naar Madurodam le gaan gingen ze eerst naar de boule vard van Scheveningeiï met zijn pier In de residentie-stad werden de kindoren gewezen op enkele rege ringsgebouwen. In do namiddag ver toefden de kinderen in de speeltuin Drievliet. Hier konden ze zich naar hartelust vermaken. Op de terugreis bracht men nog een kort bezoek aan Zestienhoven, waar de kinderen het dalen en opstijgen van kleine, doch vele vliegtuigen zagen. Moe. maar zeer voldaan, kwamen ze om 7 uur weer in Zierikzee aan. Diploma-uitreiking Technische School De diploma-uitreiking van de Technische School Schouwen-Duive- land zal plaatsvinden in de kantine van de school op dinsdagavond 24 juni aanstaande. Fraktievergadering P.v.d.A. Op dinsdag 17 juni vindt in het Huis van Nassau een fraktieverga dering van de P.v.d.A. plaats. Het onderwerp: verkeerszaken wordt be handeld. U.V.V.-avond Op dinsdag 17 juni a.s. vindt een U.V.V.-kontaktavond plaats in lief R.K.-centrum. Gelegenheid bestaat tot opgave tot deelneming aan een 23 juni te maken reis naar de Wouw- se Plantage. RENESSE Eerste rondleiding gebied „Slot Moermond" Donderdagavond startte men in Renesse weer met rondleidingen in het gebied rond „Slot Moermond". Ook dit jaar weer worden deze xxrnd- leidingen verzorgd door de heer W. L. Kristelijn. De heer N. Dalebout dankte hem hiervoor namens de evenementen commissie van de plaatselijke V.V.V. Renesse Vooruit. Tevens dankte de heer W. Hulsker. voor zijn bereid willige medewerking aan deze ex cursies. Bij deze eerste rondleiding van het seizoen was de belangstelling zeer bevredigend. RENESSE, 14-6. Zaterdag 14 juni nam het fanfarekorps „Luetor et Emergo" uit Renesse deel aan het eoneerteoncours van de Koninklijke Nederlandse Federatie te Brielle. Hei korps behaalde daar de eerste prijs in de afdeling waarin men uit kwam. En daramee promoveerde men naar de nieuwe afdeling 1 B kwam. En daarmee promoveerde (voorheen afd. uitmuntendheid). „Luctor et Emergo" is hiermee weer terug in de afdeling die enkele jaren geledon vrijwillig werd verla ten met het oog op het grote aantal nieuwe jeugdleden. De jurering op het concours was in handen van de heren P. Stalmeijer, J. H. Klaassens en J. P. Laro. Als verplicht werk speelde „Luctor et Emergo" zaterdag de ouverture „One day last summer" van A. Vor- gauwen, er werden 147 punten mee behaald. Bij het keuze-nummer „So natine" van G. Boedijn speelden ook de zenuwen wat nootjes mee, mei als gevolg wat ongelijkheid Men be haalde er 141 punten mee, wat sa men mot de punten voor het ver plichte werk voldoende was voor een eerste prijs. ZIERIKZEE, 13-6. „Twintig jaar muziekschool in Zeeland, dat is een reden onx feest te vieren". Met deze woorden begon de heer A. L. v. Gcesbergcn zijn korte toespraak tij dens het jubileumconcert dat vrij dagavond jl. in de Zierikzeese Con certzaal werd gegeven door de leer lingen van de Muziekschool. De heer Van Geesbergen hield deze toespraak in zijn funktie als voorzitter van de Zeeuwse Muziek school. De voorzitter zei zeer ver heugd te zijn met de grote opkomst van het publiek en heette in het bij zonder de heer J. Luvkenaar, oud- direkteur van de Muziekschool afde ling Zierikzee welkom. „Twintig jaar geleden begon de school met een budget van f 40.000 en een leerlingenbesland van 1000. Dit jaar wordt er gewerkt met een budget van anderhalf miljoen gulden en een aantal leerlingen van 3000. Hieruit blijkt wel de grote ontwik keling van de school in de afgelopen twintig jaar. Vroeger stond vooral het individueel lesgeven centraal, de laatste jaren zijn echter talrijke an dere zaken tot stand gebracht en ge stimuleerd. De huidige algemeen direkteur de heer G. W Bergman heeft veel tot deze ontwikkeling bij gedragen," aldus de heer Van Gees bergen. Spreker zei verder dat de opleiding voor blaasmuziek een be langrijke plaats inneemt op de school. Ruim vijfhonderd leerlingen volgen die opleiding. Hiermede werd volgens de heer Van Geesber gen wel aangetoond dat de harmonie en de fanfare in deze provincie nog springlevend is. Hij besloot met har telijk dank te brengen aan de direk teur en docenten voor hun grote in zet. Hij. sprak de hoop uit dat de Muziekschool ook in de komende jaren een onmisbaar instrument zal zijn in de samenleving van deze provincie. Jeugdorkest In het eerste gedeelte van het concert brachten leerlingen uit ver schillende muziekschoolafdelingen in Zeeland verenigd in het Jeugd orkest o.l.v. dirigent Han Beekman hun kunnen tengehore Reeds in het eerste stuk „Le Roi S'amuse" van L. Délibes bleek dat de leden van het orkest zich aan een grondige studie hadden onderworpen. De ..Song of rndia" uit de opera „Sad- Advertentie I lol tV" motie Dam 19 Zierik/ec Tel.01110-2816 Mode van vandaag is heerlijk vrouwelijk. Zwierig. Elegant. Wijd van lijn. Soepel van stof. Speel eens met rokken. Een gerende rok wisselt u eens af met een circelrok. Rokken zijn er in vele variaties. Om heerlijk te kombineren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3