Bruinisse eert zijn twee Nederlandse kampioenen Gezellige afsluiting seizoen bejaardensoos te Bruinisse Alles is weer gereed voor de Zierikzeese Avondvierdaagse 'Holtf n|pde i KOOPJES HALEN „WICO" Geslaagde proefvaart van de VLI. 26 „Maria" STREEKNIEUWS blouses bijv. /1KRIKZEF.SCI1E NIKUWSBODE Vrijdag 1" juni Nr. 2170f! 3 Ontvangst op stadhuis BRUINISSE, 11-6. De heide Nederlands kampioenen uil Bruinisse, de heer R. Lems in de hiljartsport, en Ah de li root als aeeordeonist werden woensdagavond met respectievelijk echtgenote en ouders op het ge meentehuis ontvangen voor een huldiging door het gemeentebestuur van Bruinisse. De jeugdige accordeon-kampioen Ab de Groot mocht een boèkebon in ont vangst nemen. (Foto's: C. Jumelet) Start op 16 juni BRUINISSE. 12-6. Ondanks stra lend zomerweer hadden heel wat bejaarden de weg naar het vereni gingsgebouw gevonden, waar onder leiding van mevr. v. d. Einde de laatste soosmiddag werd gehouden. Na hot gebruikelijk welkom van de presidente werd up de gewone wijze g« upend. De thee met truktu- tie van e,-n jarig lid smaakte opper best Nadien werd du middag voort gezet met tl.- gebruikelijke spelletjes, waaraan deze keer enkele prijsjes waren verbonden, zodat er veel ge lukkige -zichten t>- zien waren. Na de koffie verzorgde mevr. v. d. Lin de een kwis. die was samengesteld door mevr. Wiebrens. De kwis. die over Bruinisse ging. had als titel „Wat weet u van uw dorp". Het was een reuze gezellige kwis, met veel plezier om de sommige gegeven ant woorden. Voor de winnaars van de ze kwis waren eveneens enkele prijsjes beschikbaar gesteld, waf de pret zeker verhoogde. Bij de koffie was er een tweede jarige, die op echt Zeeuws gebak trakteerde, waarna de jarigen wer den toegezongen. Mevr. v. d. Bos zong weer een prachtige solo, waar van allen het refrein meezongen. Door mevr. Wiebrens werd vervol gens een prachtig eigengemaakt af- scheids gedicht voorgelezen, waarin bestuur, leidsters en leden werden bedankt voor hun medewerking in welke vorm dan ook. Jaarlijks reisje Ondertussen was de nieuwe Her vormde predikant met zijn echtge note binnen gekomen, die later op de middag zo vriendelijk was de dagsluiting te Verzorgen, en inmid dels had kennis gemaakt met de be jaarden en de leiding. Woensdag 25 juni hnopt de be jaardensoos het jaarlijkse reisje te maken, dat dit jaar naar Limburg is Mevr. v. d Linde dankte alle aan wezige voor hun komst, en mede werking om deze middag weer te la ten slagen. Na hot zingen van Psalm 73 vers 12 en 13 eindigde deze bij zonder gezellige middag. De bejaar den hopen na de vakantie weer op dezelfde voet verder te gaan. Biljartkampioen R. Lems ontving uit handen van loco-burgemeester S. A. Jumelet. een pentekening. Loco-burgemeester S. A. Jumelet wenste de beide kampioenen geluk met dit behaalde succes en vond het een hele prestatie waaraan zeker vele uren van training aan vooraf zijn gegaan. Ter ere van dit behaalde succes bood de heer Jumelet namens de ge meente de heer Lems een penteke ning aan, die een gezicht op Bru voorstelt gezien van de Grevelin- gendam af en Ab de Groot kreeg vanwege zijn jeugdige leeftijd een boekebon aangeboden. De echtgeno te van de heer Lems, en de moeder van Ab de Groot kregen beide een bos bloemen aangeboden. Trainen Ab de Groot is leerling aan de muziekschool te Zierikzee, en is weer volop aan het trainen. Hij hoopt weer aan het volgende kam pioenschap deel te nemen. Voor de .heer Lems is het moeilijker om nog verder te komen, omdat op Bruinisse geen gelegenheid bestaat te trainen, want in een café wordt men door andere bezoekers te gemakkelijk af geleid. Bij deze gelegenheid waren ook de be de wethouders de heren W. van Gilst. en Th. v. d. Velde aanwezig. Tarieven Zeelandbrug ,,Wij zijn van mening dat de mo gelijkheden van een verlaging van het tarief voor de inwoners van Schouwen-Duiveland beperkt zijn. Of er ter zijner tijd aanleiding zal zijn ons terzake tot de n.v. P.Z.B.M. (Prov. Zeeuwse Brug Maatschappij) te wenden is volledig afhankelijk van nog niet te voorziene ontwikke lingen" Aldus delen Ged. Staten van Zee land mee in antwoord op een desbe treffende vraag van de commissie voor de financiën. Rekieatiegebied Plaat van Oude Tonge Het eerste weekend dat het re kreatiegebied op de plaat van Oude Tonge langs de Grevelingendam voor hel publiek was opengesteld, werd dit mede door het fraaie zo merweer zeer druk bezocht door dagrekreanten. Dat er aan een der gelijke vorm van rekreatie grote be hoefte is. blijkt wel uit het grote aantal personen dut afgelopen zon dag langs de Grevelingendam ver- loefde. Niet alleen op de plaat van Oude Tonge maar langs heel de Gre velingendam waren zondag tussen de 3000 a 4000 personen die verpo zing zochten in de zon of in het wa ter. Een mogelijkheid om op de plaat van Oude Tonge iets verfrissends te kopen in de vorm van limonade, ijs of dergelijks is aanwezig in de al daar geplaatste verkoopwagen. Vergadering Staten van Zeeland De eerstvolgende openbare verga dering van de Staten van Zeeland zal plaatsvinden op maandag 23 juni a.s. in de Statenzaal van de Ab dij te Middelburg. ZIERIKZEE Afscheidsavond Theo Thijssenschool Op dinsdag 24 juni wordt in het hervormd verenigingsgebouw, de ge bruikelijke afscheidssavond gehou den van de 6e klas leerlingen van de Theo Thijssenschool en worden de getuigschriften uitgereikt. Uitge voerd wordt de musical ..De aller laatst enieuwsshow". Geslaagd Aan cle Chr. Ped. Akndemie te Middelburg slaagden voor de Hoofd akte de dames mej. M. v. d. Welle en A. van Beveren. Mej. Van der Welle is als onder wijzeres benoemd aan de School met de Bijbel te Poortvliet; mej. Van Beveren aan de Chr. School te Tho- Jen. NOORDVVELLE Geslaagd Voor het examen voor het diplo ma Eerste Kapster slaagde donder dag aan de Kappersvakschool te Goes. Helene Ilanse. Noordwelle DREISCIIOR Huldiging Welfare-werkster mevrouw Geluk-Visser Hijdens een feestelijke bijeenkomst in het Plaatsenhuus te Dreischor, werd mevrouw I. M. Geluk-Visser gehuldigd in verband met haar tien jarig jubileum bij het Welfarewerk voor het Rode Kruis Brouwershaven. Twee-en-een-hali' jaar geleden nam mevrouw Geluk het initiatief voor de oprichting van een Welfare-groep le Brouwershaven. Deze groep flo- reert intussen bijzonder en betekent veel voor eenzamen en chronisch zie ken. Na een hartelijk toespraakje speldde burgemeester A. P. Schou- wenaar mevr. Geluk de Rode Kruis- speld op, waarbij hij haar tevens een oorkonde overhandigde. Er was ook een gelukwens van het Rode Kruis Nederland. NIEUWERKERK Asfaltering inrit Rijksweg - dorp Nu Nieuwerkerk sedert de afslui ting aan de „Wereld" maar één inrit meer heeft, wordt deze zeer intens gebruikt. Dezer dagen is deze weg. de Burgem. van Veenstraat geheel verbreed door de fa. A. W. Wandel. Door de fa. Offringa is deze ook van een flinke asfalt-laag voorzien. Al met al betekent de verbetering aan deze zo druk gebruikte weg een be langrijk winstpunt. Bouwaktiviteiten Naast de torenbouw, aan de Kerk- ring wordt er ook op Nieuwerkerk aan andere projekten hard gewerkt. Dezer dagen kwamen de laatste wo ningen in de Erlingsteenstraat voor bewoning gereed. Hiermee is deze straat volledig volgebouwd. Ook in het plan „Gaanderse" zijn nu prak tisch alle woningen klaar en be woond. Verder zijn daar weer een aantal nieuwe projekten in aanbouw. Als alles meezit zullen voor de ko mende winter weer een aantal wo ningen klaar komen. De Torenbouw Deze week heeft men een karwei verricht aan de onderbouw van de toékomstige dorpstoren. Na het aan brengen van de nodige bekisting is men met het storten van beton be gonnen. Zo te zien wordt het oude fundament geheel voorzien van een nieuwe mantel, een zeer harde dus. Een en ander brengt op de Kerk- ring veel bedrijvigheid mee, om van de nu al toenemende publieke be langstelling nog maar te zwijgen. OOSTEELAND Laatste seizoensvergadering „Martha" Donderdagavond 12 juni j.l. was het weer voor de laatste maal van het seizoen vergadering van de Chr. Vrouwenvereniging „Martha", als naar gewoonte in de zaal van het Ned, Herv. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk, onder leiding van de presidente mevrouw J. Stoutjcs- dijk-Borst. Tot ongeveer half sep tember a.s. gaat men met vakantie. De presidente gaf een kort overzicht van het vergaderseizoen dat een be vredigend verloop had en ze dankte alle leden die bijdragen leverden tij dens de bijéénkomsten op welke wij ze dan ook. Ze sprak de hoop uit dat allen weer in gezondheid na het zo merreces als de veertiendaagse ver gaderingen weer gaan beginnen, pre sent zullen zijn. Deze laatste bijeen komst werd besloten met het aller- volmaakste gebed, en het zingen van Lied 122 uit de bundel van Joh. de Heer. Dode boom Op het Marktplan staat een dode boom; een onderzoek heeft uitgewe zen, dat hij is dood gegaan door overvloedig water bij de wortels. Het water bleek niet te kunnen weg zakken. daar onder het wortelstel sel zich een keldervloer bevindt, waarvan men het bestaan niet ken de. Op een andere plaats zal een nieuwe boom worden geplant, waar zich zeker zo'n euvel niet zal voor doen. Concert in mobiele tent Op zaterdagavond 14 juni a.s. geeft de muziekvereniging „Tot Nut en Uitspanning" uit Zonnemaire een zo meravondconcert in de mobiele mu ziektent. die staat opgesteld op het Koninginneplcin alhier. Op die dag zal dit muziekgezelschap eerst deel nemen aan het concours te Briolle waarna men oa afloop hiervan naar Oosterland komt om te concerteren, voorafgegaan door een muzikale wandeling over het dorp. Gehoopt wordt op goede aandacht tijdens het spelen van de verschillende num mers en men rijde niet telkens on nodig voorbij met brommers etc.. waardoor de aandacht wordt afgeleid en het programma niet tot zijn recht komt. BRUINISSE Gevaarlijke projektielen gevonden en opgeruimd Woensdag trof men tijdens laag- water op het slik buitendijks gren zende aan de Boomdijk drie verdach- ZIERIKZEE, 12-6. Maandag 1G juni gaat de Zierikzeese Avondvier daagse weer van start. Om over het weer in verband met dit wandeleve nement iets te zeggen: het mag net zo fraai zyn als deze week, al zou dat wel het nodige zweet kosten. De route en indeling van de vieravon den is naar onderstaand schema aangegeven. Eerste avond: 15 km: Zuidhaven- poot - 's Heer Lauwersdorp - Straat weg - De Val - Prov. weg - Gouwe- veorse zeedijk - Nieuwendijk - Weg buitenlandse pers - Baalpapenweg - Haneweg - Zwanenburgseweg - Braamweg - Nw. Noorddijkweg - Gouweveerseweg - Rijksweg - Julia- nastraat - Zuihavcnpoort - Oude Ha ven - Havenpark - 't Vrije. 8 km: Zuidhavenpoort - Juliana- straat - Platteweg - Gouwcveerse zeedijk - Groenedijk - Gouweveer seweg - Rijksweg - Julianaslraat - Zuidhavenpoort - Oude Haven - Havenpark - 't Vrije. Tweede avond: 15 km: Lange No- belstraat - Korte Nobelstraat - Grachtweg - Rotonde - Rijksweg richting Haamstede - Zandweg - Gasthuisdreef - Rijksweg - Klerks- weg - Boereweg - Laan van St. Hi- laire - Scheldestraat - Miereweg - Weldamseweg - Havenweg - Eerste Weegie - Laan van St. Hilaire - Hoofdpoortstraat - Nieuwe Haven - te voorwerpen aan die op granaten leken. De politie werd er van in ken nis gesteld, en nadat deze poolshoog te had genomen waarschuwde zij de mijnopruimingsdienst te Vlissingen. Donderdagmorgen heeft de mijnop ruimingsdienst drie mortier-granaten en enkele lege hulsen opgeruimd. De ze gevaarlijke projektielen zijn waar schijnlijk afkomstig uit landingsbo- ten die daar in de tweede wereldoor- Jog zijn gezonken. Ledenwerfaktie V.V.V. Het bestuur van de V.V.V. afdeling Bruinisse is een grootscheepse leden werfaktie begonnen. Velen zijn reecis lid, maar bedrij ven en verenigingen die nog niet op de ledenlijst voorkomen, en op de een of andere manier met rekreatie te maken hebben zijn door het be stuur aangeschreven met het verzoek lid te worden om de vereniging me de te steunen om de aktiviteiten ver der uit te breiden. Aan aktiviteit ont breekt het niet bij het bestuur, die het ieder zomerseizoen weer pres teert met een gevarieerd zomerpro- gramma evenementen te komen voor jong en oud, voor elk wat wils. Hel bestuur kampt ook met financiële moeilijkheden, maar dit kan door een toename van het ledental wor den verlicht, ook particulieren kun nen de aktiviteiten van het V.V.V. steunen door lid te worden. Betrapt bij weghalen volgbootje De havenmeester van Jachthaven w.s.v. „Bru", de heer M. In 't Veld heeft dinsdagavond een jeugdige in woner van Bruinisse op heterdaad betrapt bij een poging een polyestei volgbootje uit de jachthaven te ont vreemden. Opmer kelijk is dal enkele weken geleden ook al 2 polyester volgbootjes uit dezelfde jachthaven werden meegenomen, die later in de naast gelegen jachthaven „Aquadel- ta" werden teruggevonden. Na vakanties weer muzieklessen op de basisscholen Na de grote vakantie is hel de be doeling dat er weer gelegenheid komt voor de leerlingen van de beide ba sisscholen na schooltijd muziekles te krijgen. Enkele jaren geleden werd er te Bruinnisse muzieklessen ver zorgd door de muziekschool uit Zie- Alles ging* goed BRUINISSE. 9-6. Een geslaagde proefvaart vond plaats van de Noordzeckotter Vli 26 „Maria". Na de proefvaart werd het schip door de lieer P. Maaskant overgedragen aan de eigenaar de heer de No oyer, die het schip met ccn woord van dank aanvaarde. Het casco van deze kotter werd gebouwd door Fa. Gdynia Shipre- poir Yard te Gdynia in Polen, en is de vierde van een serie van vijf. Het schip is 36.60 m lang cn 8,02 m breed Het vaartuig is afgebouwd en vis- klaar gemaakt door fa. Maaskant machinefabrieken tc Bruinisse Stel lendam. De voortstuwingsinstallatie bestaat uit een direct omkeerbare scheepsdieselmotor van het fabri kaat Deutz type rbv8m 545 met een vermogen van 1760 pk. De winch is van het fabrikaat Maaskant (elek trisch aangedreven en pneumatisch bediend) en is bedienbaar vanuit de brug. De elektrische installatie hier voor werd geleverd door fa. Bakker uit Sliedrecht die ook de generato ren en de boegschroefmotor leverde. De pneumatische bediening voor de lier werd geleverd door fa. Sem- press tc H. I. Ambacht, die ook het pneumatische gedeelte aan motor en stuurmachine verzorgde. De twee Nieuwe Boogerdstraat - Visstraat - Oude Haven. 8 km: Lange Nobelstraat - Korte Nobelstraat - Wandeling - Zuidwei- lebrug - Rijksweg richting Haamsle de - Zandweg - Gasthuisdreef - Rijksweg - Klerksweg - Boereweg - Laan van St. Hilaire - Zuidwelle- brug - Wandeling - Weststraat-*""- Poststraat - Appelmarkt Havenplein - 't Vrije. Derde avond: 15 km: Zuidhaven- poort Julianastraat - Rijksweg - Oude Polderdijk - Nieuwe weg - Zuiddijk - Prov. weg - Kadeweg - Rode Kruis Ziekenhuis - Koning Gustaafweg - Tunnel - Dam - 't Vrije. 8 km: Zuidhavenpoort - Vissers- dijk - Rijksweg - Oude Polderdijk - Bettewaerdse w'eegje - Beitewaerd- sedijk - Verbrande Mansweg - Prov. weg - Kadeweg - Rode Kruis Zie kenhuis - Koning Gustaafweg - Tun nel - Dam - 't Vrije, Vierde avond: 15 km: 't Vrije - Dam - Grachtweg - Rotonde - Oude- weg - Heuvelsweg - Kakkersweel - weg - S chouwsedijk - Prov. weg - Lange Blokweg. 8 km: 't Vrije - Dam - Schuurbe- que Boeyestraat - Van Veenlaan - Leverdijk - Prov. weg - Lange Blok weg. Adz>ertentie Laten we eerlijk zijn. De mode van vandaag biedt een ongekende veelheid en variatie. Blouses zijn er bijv. in tientallen uitvoeringen en materialen. Heerlijk wijd. Lekker luchtig. Vrouwelijk, modieus en sportief. Dam 19 Zierikzee rikzee, maar door omstandigheden zijn deze vervallen en wordt er sindsdien geen aandacht meer aan besteed. Deze muzieklessen worden op speelse wijze gebracht, en kin deren die een bepaalde muzikale aanleg hebben kunnen later verder gaan aan de muziekschool om een bepaalde muziekrichting te kiezen. De heer Meulpolder, onderwijzer aan de openbare basisschool zal de lessen verzorgen. Het eerste instrument dat de kinderen leren te bespelen is de blokfluit. hulpmotoren zijn van het fabrikaat Dcutz met elk een vermogen van 200 pk. die ieder een lierdynamo van 85 kw en een indar lichtdynamo van 70 kva aandrijven. Het vaartuig is voorzien van een Hodi slraalbuis met een diam mm 2750. waarin een mangaan bronzen schecpschroef van fa. Van Voorden draait. Het schip is uitgerust mot vele moderne hulp werktuigen zoals: jung membraam lenspomp, elektrische visspoelma- chine, twee lens ballastpompen, elektrische ankerlier, elektrische noossmecroliepomp, smeerolieretour- pomp, trimpomp. twee luchlcom- pressoron en automatische schroef- fassmeerring type Helios. Advertentie Bil

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3