START VAN HILVERSUM 4 OP 1 OKTOBER Geen aktie tegen alles wat op de stoepen staat Prijzen stegen dit jaar met 4,6 pet. Duitse mitrailleurpost gevonden Werkloosheid verder gestegen Wereldvoorraad granen te klein Brand in gevangenis DE ZIERIKZEESCHE COURANT Twintig mensen verbrand BANKSTEL MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsilag 10 juni 1975 131stt' jaargang Nr. 21701 WAARIN OPGENOMEN (1797 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18,85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/t B.T.W i dit nummer: Hervormd Haamstede in dia-serie Voorstel van minister: HILVERSUM, 9-6. Minister Van Doorn van c.r.m. heeft de omroep voorgesteld met ingang van 1 oktober a.s. te beginnen met uitzendingen via Hilversum 4, door ontkoppeling van «le middengolf- en FM-zender- netten van Hilversum 2. Het vierde programma op het ont koppelde FM-zendernet zal op zon dagen beginnen om 8.00 uur en op de overige dagen om 7.00 uur en zal duren tot 17.00 uur. Het program ma zal hoofdzakelijk bestaan uit klassieke muziek. Dit deelt de minister mee in een brief aan het bestuur van de NOS die vrijdag a.s. in een openbare be stuursvergadering van de NOS aan de orde komt. In de brief stelt de minister verder dat zijns inziens on der de luisteraars behoefte bestaat aan een dergelijk programma als Hilversum 4. Als reden voor de in voering van Hilversum 4 voert de bewindsman tevens aan dat de on derhandelingspositie van de Neder landse delegatie naar de komende internationale golflengteconferentie in Geneve ermee gediend is. Sluitend geheel Het vierde programma zal om technische redenen dagelijks om 17.00 uur beëindigd moeten worden. Daarna zal het programma Hilver sum 2, zoals thans, zowel op FM als op Middengolf worden uitgezonden Tussen 17.00 en 19.00 uur is er vol gens de minister dan plaats voor twee uur gesproken woord. Indien het aanvangsuur van het cultureel avondprogramma op Hilversum 2 van 20.00 naar 19.00 kan worden ver schoven ontstaat er min of meer een sluitend geheel, aldus de minister. ZIERIKZEE, 9-6. Maandagmorgen, omstreeks half tien, vond op de weg naar De Val, ter hoogte van de krui sing Platte weg en Gouweveersedijk, een verkeersongeval plaats, waarbij twee personen - waarvan één ern stig - werden gewond. Een auto, bestuurd door de heer J. B. uit Vlaardingen, komend van uit de richting Zierikzee, wilde links- afslaan de Gouweveersedijk op, in de richting vón het Stelletje. B. werd op dat moment ingehaald door twee auto's. Hij bemerkte echter alleen de eerste inhalende auto op. Toen hij de helling wilde oprijden, werd de auto van B. geraakt door de tweede achteropkomende auto, bestuurd door J. L. uit Aalsmeer. De aangereden auto sloeg over de kop en werd zeer zwaar beschadigd. B. werd door de voorruit op het weg dek gesmakt en moest ernstig ge wond naar het Rode Kruis zieken huis worden overgebracht; zijn klein zoontje, W. B., die bij hem in de auto zat, werd licht gewond. De auto van L. werd licht beschadigd. De politie stelde een onderzoek in. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De minister vindt het door de om roep begrote bedrag van ongeveer acht miljoen gulden per jaar (op jaarbasis 1974) en de eenmalige in vestering van twee miljoen mogelijk. Met het vastgestelde uurbedrag van achthonderd gulden kan de minis ter eveneens instemmen. Omdat de kosten van het vierde programma de tarieven van de omroepbijdragen zullen verhogen, verzoekt hij het NOS-bestuur na te gaan of met min der geld kan worden volstaan. Daar bij denkt hij aan beperking van de personeels u i t breid i ng. DEN HAAG. Prins Bernhard heeft maandag bij de opening in Hamburg van de Europese conferentie voor re creatie en natuurbescherming, de Alexander Van Humboldt-medaille in ontvangst genomen, die hem dooi de Hamburgse stichting F.V.S. is ver leend voor zijn verdiensten op het gebied van natuurbehoud in de hele wereld. Ster-reclame op Hilversum 4 over weegt minister Van Doorn nog niet. Indien het enige tijd in gebruik is, zal hfj zich daarover nader beraden. Als de radiozendtyd door de invoe ring van Hilversum 4 per 1 oktober met 69 uur per week wordt uitge breid, ziet de minister geen reden meer om de super A-status van de AVRO te handhaven. DEN HAAG, 9-6. De prijzen zyn dit jaar gestegen met 4, 6 procent van midden april tot midden mei gingen de prijzen met 0,6 procent omhoog. Dit blijkt uit het prijsin dexcijfer van dc gezinsconsumptie van het Centraal Bureau van Stati stiek over de maand mei. Bij onder meer de volgende pro- dukten werden prijsverhogingen ge noteerd: verse groenten en fruit, suiker en suikerwerken, bier, vlees, bloemen en planten, elektriciteits- tarieven, vloeibare brandstoffen, kleding en schoeisel, bromfietsen, auto's en benzine. Prijsdalingen de den zich voor bij margarine en bij sommige artikelen van zomerkleding NAIROBI, 9-6. Bij een botsing tussen een autobus en een tankauto zijn zondagavond bij Voi in het oos ten van Kenia twintig mensen ver brand, van wie zes levensgevaarlijk, zo meldt het Keniase nieuwsbureau. Beide voertuigen vlogen door de aanrijding in brand. Het „bloem- en vlagincident" ZIERHvZEE, 9-8. Het bloem- en vlagincident in tie Korte St. Janstraat is tot zijn werkelijke proporties teruggebracht, door de mededeling van burgemeester Th. H. de Meester dat het optreden van het voltallig college van b. en w. tegen - wat het college meent te zijn - excessen op het punt van straatversieringen, door de polilie ten onrechte is geïnterpreteerd als een aktie tegen „alles wat buiten op de winkelstoepen staat". Dc in dc praktijk gevolgde gang van zaken wordt door dc burgemeester betreurd, want wat een doelgericht en duidelijk omlynd verbod gold, is „tot verbazing der beschouwers" gc-cscalecrd tot een algemene aktie, het geen beslist dc bedoeling niet was. is of zal zijn. „We willen - om de woorden van de krant te gebruiken - geen cleane stad, maar ook geen kermistroep'', aldus de heer De Meester, die er aan herinnerde dat destijds in de Korte St. Janstraat reklamevlaggen zonder vergunning werden opgehangen, waartegen de politie optradDe ^vlaggen werden verwijderd. Pal daarop verschenen buitenlandse vlaggen plus de bekende bloembak ken, die - aldus het college „hinder lijk zijn voor de voetgangers en es- tetisc'h niet verantwoord". „Handel op de sloep" Op verzoek van het college zijn daarop vlaggen en bloembakken verwijderd. De politie heeft daarbij - als gemeld zich niet beperkt tot de Korte St. Janstraat, noch tot vlag gen en bakken, maar in de hele stad aanzegging gedaan, ook wat betreft de „handel" op de stoep. De burge meester: „als het uitstallen van goe deren op de stoepen ook weer niet tot excessen leidt, is hiertegen geen enkel bezwaar". Soepel beleid Overigens moet formeel voor de sloepverkoop een vergunning wor den aangevraagd, maar het beleid ter zake zal - evenals in het verle den - uiterst soepel worden gehou den. „Het vervelende van de misver stane opdracht is, dat de goeden nu hebben moetgn lijden door de kwa den; dat is jammer en justitieel wordt gepoogd deze zaak in het rei ne te krijgen", aldus de burgemees ter. Hy deelde tot slot mede, dat he den (dinsdag)-avond onder voorzit terschap van wethouder M. C. Doelc- man een vergadering van de Mid- dcnstandscommi.ssic wordt gehou den, waarop deze zaak aan dc orde komt. Leidmotief daarbij zal zijn zorg voor het mooie straatbeeld en het toestaan van verantwoorde ver sieringen. Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nfeuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 EDE, 10-6. Dinsdagmorgen is tij dens graafwerkzaamheden voor het nieuwe gemeentehuis in Ede een oude Duitse mitrailleurpost uit de tweede wereldoorlog gevonden. Deze bevatten onder rrteer lege munitie- kisten, een vat olie, Duitse geschrif ten en tekeningen een luchtdoelge schut met affuit en ander toebeho ren en een motorfiets met zijspan. Sommige van de voorwerpen ver keren nog in redelijke staat en zul len een plaatsje krijgen in het mu seum Oud-Ede. DEN HAAG, 9-6. Het aantal werk lozen is in mei gedaald, maar die da ling was kleiner dan volgens het sei zoenspatroon verwacht mocht wor den, deelt het ministerie van sociale zaken in zijn maandelijkse verslag van de arbeidsmarkt mee. Het voor seizoen gecorrigeerde cij fer van de geregistreerde arbeidsre serve is dan ook weer sterk geste gen en wel met 10.900 tot 211.900 per einde mei. Het aantal werkloze mannen en vrouwen daalde met 9.920 tot 183.530. De geregistreerde vraag naar perso neel (eveneens voor seizoen gecorri geerd) daalde in mei met 7.000 tot 53.200. ROME. 9-6. Dc graanvoorraden in dc wereld zyn veel te klein cm op terug te kunnen vallen wanneer er oogsten mislukken. Dat verklaarde de directeur-gene raal van de voedsel- en landbouw organisatie van de Verenigde Na ties (FAO), A. Boersma, maandag in Rome tijdens de openingszitting van de vergadering van het FAO-bestuur die twaalf dagen zal duren. Aan het eind van het lopende seizoen zal er eer. voorraad over zijn van 100 mil joen ton (De Sowjet-Unie en China buiten beschouwing gelaten). Dat is minder dan de laatste jaren het ge val is geweest. SANFORD. 9-6. Bij een brand in dc gevangenis van Sanford in de Amerikaanse slaat Florida zijn maandag tien gevangenen en een cipier om het leven gekomen. Min stens 34 mensen liepen verwondin gen op. Dc meeste slachloffers zaten in cellen waarvan de deuren op slot waren. ZANDVOORT. Als mens heb je het gemakkelijk op het warme strand: je hoeft alleen maar je kleren uit te trekken om verkoeling te krijgen. Als hond „aan de lijn" ben je ech ter wél geschoren met je dikke vacht. Gelukkig zorgt de bazin voor een „biertje" endat maakt toch iets uit Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Niemand is zo wijs of zo dwaas als hij schijnt. Lesmesle VJAT ïtQT p£r RILT Verwachting tot woensdagavond: Plaatselijk bewolking In het oosten en zuidoosten van het land meer bewolking met plaatselijk een bui, elders droog en vrij zonnig; overwegend matige noordoostelijke wind; minimumtemperaturen om streeks 13 graden; maxima van 18 tot 24 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 5 tot 16. Min.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: .90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. HET WEEKOVERZICHT ZIERIKZEE: 11 juni. Zon op 4.20, onder 20.59 Maan op 6.09, onder 22.16 12 juni. Zon op 4.20, onder 21.00 Maan op 7.22, onder 22.51 Eerste kwartier: 16 juni (15.58) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwatef Laagwater 11 juni 4.18 16.42 9.44 22.15 12 juni 5.00 17.18 10.22 22.58 Springtij: 12 juni. ZON- EN MAANSTANDEN DE BILT. 10-6. Het K.N.M. deelt mede: In de omgeving van Berlijn kwam dinsdagmorgen het centrum van een aktieve depressie te liggen, die niet alleen het weer in Oost- Duitsland, maar ook het weer in de Balkan- en Donaulanden bepaalt. In de nacht van maandag op dins dag vielen in Oost-Duitsland zware onweersbuien, waarbij plaatselijk ruim 40 mm werd afgetapt. De de pressie die bij ons voornamelijk in het zuiden wolkenvelden veroor zaakte. neemt het komend etmaal in aktiviteit af. Tegelijkertijd wijzen luchtdrukstijgingen boven Scandina vië op de opbouw van een hogedruk- gebied. Door deze ontwikkeling krijgt hef weer bij ons opnieuw een standvastig karakter. Woensdag zal het dan ook zonnig en droog zijn. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1