Israël wil tussentijdse regeling met Egypte Westhoek had het druk als in het hoogseizoen Einduitslag Brits referendum Veel doden in Loeanda Tulpen uit de Golan TWEE EN VEERTIG MENSEN KWAMEN OM HET LEVEN Israëlisch vredesplan Straks metrieke stelsel in de V.S. DE ZIERIKZEESCHE COURANT MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 9 juni 1975 131ste jaargang Nr. 21703 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1809) REOAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 18.85, per jaar f 72.50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max 4 regels) f 3.50 Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/t BTW m du nummer: Zuiveringsheffingen verontrustend Om behoud vrede JERUZALEM, 9-6. De Israëlische regering heeft maan dagmorgen vroeg besloten te streven naar een tussen tijdse regeling met Egypte, omdat ze dit de meest prak tische weg vindt om tot vrede in het Midden-Oosten te konten. Premier Rabin, die binnenkort naar Washington gaat, moet van het kabi net tegen president Ford zeggen dat de Israëlische regering bereid is tot concessies die „vergelijkbaar" zijn met die van de Egyptische regering. LONDEN, 7-6. De definitieve uit slag van het E.E.G.-referendum in Groot-Brittannië luidt als volgt: Ja: 17.378.581 (67,2 procent). Neen: 8.470073 (32,8 procent). Bijna 64 procent van de stemgerech tigden heeft een stem uitgebracht. LOEANDA-LISSABON, 8-6. In vier dagen van strijd tussen Angole se bevrijdingsbewegingen zijn een paar honderd mensen omgekomen. Een gezamenlijke oproep van de mi litaire leiders van de drie groeperin gen tot het staken van het vuren leek in de nacht en vroege ochtend effekt te sorteren, maar later op de dag werden opnieuw in de omgeving van het centrum van Loeanda scho ten gehoord. De meeste Israëlissche leiders zien in hel hardnekkig vasthouden van de Arabische landen aan hun eis tot versteviging van een Palestijnse staat en tot volledige terugtrekking van de Israëlische strijdkrachten uit bezette Arabische gebieden, de voor naamste hinderpaal op de weg naar een vredesregeling over de hele li nie. Communiqué In een communique van de Israë lische regering waarin gesproken wordt van de „praktische mogelijk heid om via een tussentijdse regeling met Egypte, tot stand gekomen door bemiddeling van de V.S., vorderin gen te maken op de weg naar vre de", wordt ook gezegd dat Israël nog steeds vastbesloten is niet de voor waarden te aanvaarden die Egypte heeft gesteld tijdens het overleg dat in maart mislukte. Op de besprekingen in maart waarbij de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kis singer, als bemiddelaar optrad, bleek dat Egypte niet akkoord kon gaan met de eisen van Israël. Israël wilde toen dat Egypte open lijk zou verklaren dat het geen oor log meer zou voeren en dat het man daat van de V.N.-troepen, gelegerd ARNHEM. De zweefvlieger Daan Paré uit Bilthoven is vrijdag win naar geworden in de standaardklasse bij de nationale kampioenschappen zweefvliegen, die dit jaar werden ge houden vanaf het nationaal zweef- vlïegcentrum Terlct b^j Arnhem. tussen de strijdkrachten van beide landen, langer dan een jaar zou du ren. In het communique van de Israë lische regering wordt voorts gezegd dat Israël vrede wil, hetzij via tij delijke akkoorden, hetzij krachtens een regeling over de hele linie zoals die verwacht kan worden van de Geneefse conferentie. TEL AVIV, 7-6. Israëlische kwe kers van een nederzetting in het be zette gebied van de Golan bij Koe- neitra hebben zondag 600.000 tulpen bollen naar Europa geëxporteerd. Tulpenbollen behoren tot de be langrijkste produkten. van de neder zettingen in dit gebied. Treinramp in Beieren WARNGAU, 9-6. - Bij het spoorwegongeluk tussen twee passagierstreinen hij de Beierse plaats Holz- kirehen, zijn volgens het Beierse Rode Kruis 42 men sen om het leven gekomen en vermoedelijk 80 gewond. Na het bergingswerk, dat de gehele nacht duurde, maakte de brandweer van München maandagochtend bekend dat alle slachtoffers nu geborgen zijn en dat niet op meer slachtoffers wordt gerekend. Wel is de toestand van een aantal gewonden kritiek. Op de plaats van de ramp hebben bergingsploegen de restanten van de in een bocht op elkaar gebotste met toeristen bezette treinen uit de ver wrongen rails getakeld. De beide locs moesten uit elkaar getrokken worden. De twee bestuurders moe ten op slag dood zijn geweest. De ramp gebeurde zondagavond omstreeks half zeven op een stuk enkelspoor tussen de plaatsen Schafflach en Warngau, ruim dertig kilometer ten zuiden van München. Een van de treinen was nagenoeg leeg, maar de andere zat tjokvol dagjesmensen die terugkeerden naar München van een verblijf in de ber gen bij het vakantieoord Bad Toelz. Volgens een voorlopig onderzoek zouden beide treinen op volle snel heid op het vijf kilometer lange en- kelspoortrajekt hebben gereden. Aangezien de spoorbaan ter plaatse een bocht maakt door bebost gebied moeten de bestuurders elkaar pas op het laatste ogenblik hebben ge zien. TEL AVIV, 7-6. De minister van buitenlandse zaken van Israël, Yigal Allon, heeft vrijdag verklaard dat hij een plan heeft opgesteld voor een totale vrede in het Midden-Oosten, inclusief de oplossing voor de Pales tijnse kwestie. De minister maakte dit bekend in een interview met het blad „Yedioth Ahronoth". Een zomers weekeinde WESTERSCHOUWEN, 8-6. Dat <Ie Sehouwse West hoek nog niets van haar aantrekkingskracht heeft in geboet, is in het eerste zomerse weekend waarmee wij werden gekonfronteerd, nog eens overduidelijk be wezen. Duizenden hadden, gelokt door het fraaie weer, de randstad gelaten voor wat het was en de Sehouwse dreven opgezocht om te kunnen genieten van zon, zee en zuivere iucht. De vroege vogels brachten reeds vrijdag in de namiddag de stroom op gang, die tot zaterdagavond voortduurde Zaterdagmorgen- en middag heerste er in de kernen een drukte welke vergelijkbaar was met die in het hoogseizoen. De parkeerplaatsen waren allen bezet waarbij het in de zaken goed merkbaar was dat niet alle wcck- einders hun levensbehoeften mee van huis meebrengen. Het zomerse weer zorgde weer voor de gebruikelijke zomerse sfeer; verder een druk verkeer in de straten op de wegen en goed bezette terrasjes. ZIERIKZEE. In de Nieuwe Hoven te Zierikzee werden jeugdzeilivedstrijden gehouden, die een succes werden. Eén der scheepjes in aktie. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Velen zochten verposing aan lie1 strand waardoor de parkeerplaatsen nog maar weinig ruimte tot parkereu gaven. Door de goed bezette stran den konden de strandpaviljoens voor de eerste maal dit jaar een behoor lijke omzet noteren. Toch was duidelijk merkbaar dat niet allen voor een bezoek aan hei strand waren gekomen. Bijzonder d.uk was het o.m. in het fraaie na tuurgebied aan de Schelphoek. Me nige hengelaar was ook anmvozir aan de zeedijk oij de Plompelore: en de Brouwersdam waar men C'-'1 poging waagde om een visje te ver schalken. Grevelingen irleaal Op het Grevelingenmeer was de weersgesteldheid ideaal. Er stond een lekker briesje wind, voor hel nog steeds toenemende aantal beoe fenaars van de zeilsport en de hen gelaars in hun bootjes. Heeft u nog een teak bergmeubel en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 ZIERIKZEE. Op een in de haven „De Valafgemeerde Belgische olietanker brak vrijdagmiddag om streeks één uur brand uit. Met twee bluseenheden wist de Zierikzeese brandweer het vuur te bedwingen. De brand ging met grote rook- en vuurontwikkeling gepaard en richtte grote schade aan. De brandweer was nog lang bezig met nablussen van het schip, dat al enige tijd, na een aanvaring, in „De Valligt. Aan boord was drie ton gasolie maar er was geen ontploffingsgevaar omdat de olie beneden de waterspiegel was opgeslagen. Naar de nog onbekende oorzaak van de brand wordt door politie en technische recherche een onderzoek ingesteld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's j Een wijs man leert nog veel van een dwaas. Rabelais i Bijzonder druk was het eveneens in het rekreatiegebied aan de Gre- velingendam en het fraaie natuur gebied te Ouwerkerk. Gebruind en menigeen ook wel wat verbrand door de zon en de wind kwam zondag tegen de avond een massale uittocht op gang wat duide lijk merkbaar was op de route West hoek-Rotterdam. Van oude Tonge tot aan de Haringvlietbrug had zich een file gevormd van 10 km, terwijl vanaf de Westhoek, richting Brui- nisse, het verkeer zich in een lang zaam tempo voortbewoog. TARZANA (Californië), 7-5. Ame rika schakelt over op het metrieke stelsel, maar maar weinig Amerika nen beseffen het of begrijpen het systeem dat in de plaats gaat komen van inch en pound. Het Amerikaanse Congres maakte het metrieke stelsel in 1866 wettig voor wie het maar gebruiken wilde. Maar pas drie jaar geleden zette de senaat het proces in beweging, dat de natie te zijner tijd overschakelt op het nieuwe systeem. Grote ondernemingen als Ford, Ge neral Motors, Caterpillar en vele an deren, gebruiken al beide systemen of zijn al geheel en al op het metrieke stelsel overgestapt. Verwachting tot dinsdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden, vooral in het zuid oosten van het land ook wolkenvel den, maar waarschijnlijk droog; ma tige, aan de kust nu en dan krach tige wind tussen noord en noordoost; minimumtemperaturen ongeveer 10 graden, maxima rond 19 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 5 tot 16. Min.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: .90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 10 juni. Zon op 4.21, onder 20.58 Maan op 5.03, onder 21.33 Nieuwe maan: 9 juni (19.49) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: 10 juni 3.35 1558 9.08 21.32 Springtij: 12 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 9-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Op de Balkan is het al dagen slecht weer onder invloed van een aktieve depressie. Het centrum van deze depressie kwam zondag boven Tsjechoslowakije te liggen, waardoor ook in de Donaulanden het weer verslechterde. In de vakantiecentra aan de Middellandse Zee wordt hel weer eveneens bedreigt. Maandagochtend bereikte een sto ring het westelijk deel van het Ibe risch schiereiland. Deze storing, die in midden-Spanje flinke onweers buien veroorzaakte trekt naar het oosten en is voor het weer bij ons van geen belang.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1