Hoofd Technische Dienst schetst ongunstig peilingsbeeld ZONNEBLOEM" ZIERIKZEE ORGANISEERDE GESLAAGDE RONDVAART VOOR ZIEKEN KOOPJES HALEN „WIC0" Bruse bejaarden van ,In 't Opper' maakten reisje langs Veerse meer Over blouses bijv. njode 1 STREEKNIEUWS JEUGDIGE KERK-ORGANISTE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 juni 1975 Nr. 21702 Waterschap Schouwen-Duivcland ZIERIKZEE, 6-6. Rapporter «'iid op verzoek vim de voorzitter, dijkgraaf A. M. Geluk, heeft het hoofd van de technische dienst van het Waterschap Schouwen- Duivcland, ir. G. I). kloosterboer, de situaties van de vooroevers in het walerschapgehied - op grond van de tot nu toe verrichte peilingen - onbevredigend ge noemd. Uij deed zulks op de heden (vrUdus)-inorgen gehouden algemene verga dering van het waterschapsbestuur in 's LandsUamer. „Kr zijn hier en daar wel gunstige uitzonderingen - merkwaardigerwijs hij Flaauwers - maar in het algemeen is sprake van achteruitgang." De peilingen intussen zijn nog niet helemaal klaar, maar er wordt hard aan gewerkt. Het Noorderstrand. het strand verder op en Durgh en West- land moeten nog gebeuren. Om het werk zo snel mogelijk te voltooien wordt echter morgen (zaterdag) verder gewerkt. In Erninisse valt op dal de voor- jaarspeiling ongunstiger is dan de najaarspeiling. In de hoek aan de Stoofpolder is wat aanz.anding. maar het totaalbeeld is onbevredigend. Dat geldt ook voor de Vier Bannen (Via- ne). waar sprake is van een kleine onderzeese afschuiving. Aan de Zuidbout is het bestorte deel goed; tussen Zuid- en Noordbout is weinig veranderd. Advertentie Laten we eerlijk zijn. De mode van vandaag biedt een ongekende veelheid en variatie. Blouses zijn er bijv. in tientallen uilvoeringen en materialen. Heerlijk wijd. Lekker luchtig. Vrouwelijk, modieus en sportief. Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816 De Zuidhoek is weer onbevredi gend. De ter plaatse bestaande geul verdiept zich. Ook de toestand bij Borrendamme is niet rooskleurig. Er is een verdieping gekonstateerd bij het Westhavenhoofd. Ook bij de Cauwersinlaag is de toestand minder prettig, maar ver derop bij de Prommelsluis gaat het weer. Alleen Flaauwers (Weversluis) springt er ditmaal gunstiger uit. Bedreigde vooroever Koudekerke (tussen Schelphoek en Burghsluis) neemt af; er kan een si tuatie ontstaan waarbij de vooroever wegschuiven kan, maar vrees voor een dijkdoorbraak is op dit moment ongegrond. Een enkele raai in Burgh en West- land is onbevredigend, maar verder is er weinig aan de hand. In het al gemeen typeerde ir. Kloosterboer de situatie als ..niet rooskleurig". Moeilijk 1971 Tevoren had de dijkgraaf in zijn openingswoord, het jaar 1974 ge schetst als een moeilijk jaar. Het moeilijkste eigenlijk wel na de con centratie van de waterschappen, Faktoren die het jaar bepaalden wa ren; de dijkval in de Weversinlaag, de Oosterscheldeproblematiek en de natte herfst en winter. In de prak tijk - aldus de dijkgraaf - blijkt dat hoe langer hoe meer een wanver houding groeit tussen de aan het waterschap opgelegde lasten en de baten. Intussen doet de problematiek van de dijkversterking zich voor en een eerste bestek is aanbesteed. Aan dacht vergt ook de waterkwaliteit. Daar is veel overleg voor nodig, met o.a. de andere waterschappen in de provincie; het streven is gericht op coördinatie. Een studie zet door over het z.g.n. Diepdelversrapport. Vorig jaar zijn daarover de menin gen van de waterschappen gevraagd. Deze zomer zullen die wel bekend worden, gevolgd door de visie van de Provincie in herfst of winter. De wegen Belangrijk vraagstuk blijft de ver betering en het onderhoud van de wegen, dat zich toespitst op het U<>s- tenvraagstuk. De huidige verdeling legt een te zware last op de inge landen van het waterschap liet wa terschap heeft het allemaal nog eens opnieuw laten berekenen, teneinde goed cijfermateriaal te hebben in het onderhoud met minister Westerterp. Dertig procent a la van de totaal- kosten zijn bestemd voor de wegen. Dat is onevenredig zwaar ten op zichte van het totaal-gebruik. Bü dit alles komt immers nog de altijd be staande last van de hervcrkavelings- rente. Alles bijeen geteld komt men op 1' 40 a f 45 als last voor het \ve- genonderhoud. Het is goed daar nu de nadruk op te leggen. De zaak moet op de hel ling; hel is een zaak van billijkheid, en zodanig wordt liet ook elders er kend, maar hei moet allemaal nog worden uitgevoerd en het D.B. hoopt dat de argumenten zwaai genoeg zullen wegen. Na de openingstoespraak vond de beëdiging en cle installatie plaats van de nieuw benoemde hoofdinge landen, t.w. dc heren J. W. Koop man, J. den Boer, H. -T. v. d. Zande (Nieuwerkerk), C. Legemaate, A. J. Padmos en J. op 't Hof. De heren legden de eed af in handen van de voorzitter; de heer .J. W. Koopman legde de belofte af. Ingekomen stukken Onder de ingekomen stukken be vonden zich verschillende door G S. goedgekeurde besluiten van de alge mene vergadering t.w.: van de ver koop woning Slootweg 20 te Drei- sehor, verkoop Molenweg aan de ge meente Bruinisse en de overdracht onderhoudsplicht aan de gemeente Bruinisse van die weg. Verder werd de begroting 1975 goedgekeurd, zulks - aldus de voor zitter - zonder enige opmerking. De rekening 1974 is ook al klaar, waar uit blijkt dat het waterschap admi nistratief op het goede spoor zit. De provincie komt dank toe voor de goedkeuring. Bij K.B. van 24 februari '75 werd per 1 januari '75 benoemd tot ge zworene van distrikt IV voor de on gebouwde eigendom de heer J. v. d. Zande. De be-ëdiging vond plaats op 13 maart. Bestekken Aan wegenbouw Stevin b.v. werd opgedragen het verbeteren van de Heuvels weg en de Weelweg voor re kening van de gemeente Midden- schouwen en Zierikzee. Het betreft het aanbrengen van een dichtings laag, van verkeersstrepen en het in zaaien van de bermen, zulks als aan vullende werken. Het werk moet voor 1 juli uitgevoerd zijn. Een ander bestek heeft betrekking op de bestorting van de Zuidbout te Ouwerkerk, aangenomen- door b.v. Dekker te Papendrecht voor f 423.864 incl. btw. Het werk werd medio maart voltooid; in totaal werden 19.935 ton fosforslakken aangebracht. Minder werk hierbij was f 8.821,05 incl. btw. Dijk kverzwaring Belangrijk en eerste bestek in het kader van de -dijkverzwaring i.v.m. de gewijzigde Oosterscheldeplannen ZIERIKZEE. - De afdeling Zierik zee van de vereniging „Zonnebloem" organiseerde donderdag rnet de R.T.M.-rondvaartboot „Schouwen- Duivcland" een dagtochtje naar Vee- re voor een veertigtal zieken uit Zie rikzee, in 't bijzonder patiënten uit de Corneliastichting. Dc zieke bejaarden werden door vrijwilligers met auto's naar de rondvaartboot gebracht en na de in scheping sprak mevrouw Van Gees- bergen een woord van welkom, in het bijzonder tot mevrouw dokter Vleugels Schutter-Spit, pastoor Van Deursen en zuster Assunta die als speciale gasten de reis meemaakten. Aan boord was de stemming ge weldig en in Veere maakten velen gebruik van de mogelijkheid het ou de sladje te bezichtigen; die slecht ter been waren bleven aan boord voor een rondvaart over het Veerse Moer. Omstreeks 2.30 uur werd de terugreis aanvaard, genoten werd van vele zeegezichten en van het pa norama van de Zeelandbrug. In de haven van Zierikzee sprak mevrouw Van Geesbergen een dank woord, in 't bijzonder iot de beman ning van de „Schouwen-Duiveland", de R.T.M. en mét name de heer Be nard van deze maatschappij, voor de geweldige steun en hulp die werd geboden. Moe maar voldaan keerden allen hierna huiswaarts. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) is hel verhogen en verzwaren van de zeedijk bij Borrendamme tussen de dijkpalen 0 en 22 -f- 17 m, met bij behorende werken. Het werk is aan besteed op 28 mei j.I. en de Gelderse Mij Houkes B.V. kwam met f 2.888.000 als laagste uit de bus. Tweede was Aan-mij Van Oord met f 2.940.000. De voorzitter deelde me de dat er duidelijk belangstelling is voor dit soort werken. De f 2.888.000 is beneden de - ge heim, te houden - raming. Voor het werk is veel zand nodig. De gunning is aangehouden, omdat moet blijken wie de. zand - en kleileveranciers zijn. Dat komt vandaag uit. De bodem ter plekke is slap. Er moet als ge volg hiervan worden gewerkt in drie termijnen, omdat na elke zandin- breng het werk zich moet zetten. Hte werk baart wel zorgen, omdat er altijd een kans in steekt van zandafschuiving. Zulks is elders al eens voorgekomen. Twee meter De heer H. v. d. Zande vroeg naai de uiteindelijke dijksverhoging ter plaatse. Dit blijkt 2 meter te worden maar juist door de onzekere fakto ren blijft de aanwezige muur voor- lopig op de dijk staan. Er komt ook 'een kruinsverbreding (binnentalud 1 op 3). Het werk moet voor de win ter klaar. De heer Schouwenaar kreeg hierover bijzonderheden, met de mededeling dat volgend jaar de zaak wordt afgewerkt. De heer Delsl vroeg naar de glooiingen; deze wor den niet vernieuwd. De voorzitter wees er nog op dat dijk verzwarende werken op Noord-Beveland zijn be gonnen en Tholen volgt. Ingewikkeld is de eigen kosten rekening van waterschapspcrsoncel. De minister staat eerst dan vergoe ding toe als er extra personeel door het waterschap moet worden inge schakeld. Niet dus voor het vaste pcrscneel. dat er bij betrokken wordt. Voor de rest van deze verga dering mogen wii verwijzen naar hel volgende nummer. ZIERIKZEE 1955-1975 Twintig jaar Muziekschool Zeeland Op vrijdagavond 13 juni aan slaande zal in dc Concertzaal te Zie rikzee een bijzonder concert plaats vinden als onderdeel van de grote serie feestconcértcn ter gelegenheid van „20 jaar muziekschool in Zee land". Aan deze uitvoering werken mee: het Zeeuwse Jeugdorkest: een sym fonie-orkest bestaande uit gevorder de muziekschoolleerlingen uit de gehele provincie! De balletgroepen van de afdeling Zierikzee van het Zeeuwse Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Het kinderkoor en diverse ensembles van de afdeling Schou wen-Duiveland van de Muziekschool. Themadienst in de Geref. Kerk Zondag 15 juni a.s. wordt in de Gereformeerde kerk te Haamstede een bijzondere themadienst gehou den, waarin zal voorgaan ds. W. van der Kooij, oud-predikant van'Haam- stede, thans te Loehem. Het thema van deze dienst zal zijn „Is God wel almachtig?". Medewerking zal wor den verleend door het I.E.J.-koor uit Rotterdam, aanvang van de dienst om 19.00 uur. Advertentie BIJ OOSTERLAND, 5-6. De Ned. Herv. Kerk nlhier kan honen op het bezit van waarschijnlijk de jongste organiste van Schouwen-Duiveland nl. in de per soon van Rianda Dalehoul (14). Ze is sinds 1 januari 1974 benoemd als orga niste der kerk, en ze bespeelt het kerkorgel op twee diensten in de veertien dagen, om en om met de heer De Raad uil Zierikzee. Vanaf 1969 neemt Rianda orgelles, eerst bij de heer Jonker uit Zierikzee, en thans bij de heer De Raad, die nv haar kollcga. en gelijkertijd leermeester is. Voorheen bege leidde ze al verschillende Kerst feestvieringen van de Herv. Zondagsschool. Thans is Rianda leerlinge aan de Rijks Scholen Gemeenschap te Zierikzee (2 Ath.). Resumerende kan gezegd worden dat het een mooie prestatie is voor dit jeugdige meisje en door haar studie op het gebied van kerkorgclmuziek belooft het wat voor de toekomst te worden. BRUINISSE, 5-6.,Woensdagmiddag hebben 36 bewoners uit het bejaar denhuis „In 't Opper" met de direc trice en vier zusters een busreisje gemaakt langs het Veerse Meer en door Walcheren. onder medische behandeling laten stellen. De directrice bleef met me vrouw De Haan in Veere achter, ter wijl de rest van het gezelschap de reis vervolgde naar Middelburg. Naar Arnemuiden ZIERIKZEE. De verdiept aangeleg de parkeerplaats bij het kantoor van de woningbouwvereniging „Beter Wonenaan de Callandweg is thans gereed. Voor de autobezitters in Malta en in 't bijzonder ook voor de bezoekers van de supermarkt in het nieuwe flatgebouw betekent deze ommuurde parkeergelegenheid een grote verbetering. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Aid. Schouwen Met een bus van fa. Van Oeveren uit Zierikzee vertrok hét gezelschap om kwart over één uit Bruinisse. Via de Zeelandbrug ging het eerst door Noord-Beveland, waar men de plaatsen Kortgene en Kamperland bekeek. Zeer werd genoten van de grote jachthavens die daar zijn, met de vele grote en kleine jachten. Ver volgens ging de reis via de Veerse- meerdam, langs het Veerse Meer naar Veere, waar het gezelschap de gelegenheid kreeg dit mooie en opde stadje te bezichtigen. Na ruim. een uur verzamelde het gezelschap zich weer bij de bus om de reis voort te zetten. Doordat mevrouw De Haan strui kelde kwam zij zo ongelukkig ten val dat zij een verwonding aan het hoofd opliep, na eerste hulp door een wijkverpleegster moest zij zich Na een rit door deze stad ging het richting Arnemuiden, waar ook deze keer de jachthaven weer niet werd overgeslagen. In het restaurant op de jachthaven werd de koffie genut tigd, toen onder luid gejuich de di rectrice met mevrouw De Haan zich weer bij het gezelschap voegde. Na behandeling mocht mevrouw De Haan de reis weer voortzetten, zo dat zij met een taxi de bus volgden en hiermee de stemming in het ge zelschap weer verhoogde. De terugreis ging door Zuid-Beve land en via de Zeelandbrug arri veerde het gezelschap om 7 uur weer te Bruinisse. De directrice, mej. N. Bal dankte chauffeur "Willemse voor de goede verzorging en het vakkun dig rijden. Deze middag was, mede door het mooie weer, zeer geslaagd en naar ieders genoegen geweest. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 17 juni maakt de af deling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een excur sie naar Verzorginsflat „Vroonlande'' te Dirksland. Fietsen van onbekede eigenaars Bij de Rijkspolitie alhier bevinden zich thans weer een vijftiental rij wielen die de laatste tijd her en der verspreid onbeheerd werden aan getroffen. Er is dus een goede kans dat degenen die hun fiets zijn kwijt geraakt hun eigendom kunnen te rugkrijgen. Men kan op het buro alhier een kijkje nemen in de aan wezige voorraad. HAAMSTEDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3