profijthal UW DISCOBAR FIRMA W. J. WELTEVREDEN Hervormde Kerk Zeeland wil verandering beleid bezoekuren Dijkzigt-ziekenhuis Ondanks slecht weer maakte Oosterlandse vrouwenvereniging „Martha" geslaagd uitstapje „Getransplanteerde" boom te Oosterland wil niet aan de groei komen WELTEVREDENS LP TOP TIEN CONCERT „INTERTEXTA" IN KERK TE NOORDGOUWE een jongeman een winkelmeisje Op de Appelmarkt komt iets nieuws! ï- Wegens vakantie GESLOTEN Sigarenmagazijn N. v. cl. Bout clirekte korting inde van keukencentrum tieleman! keukencentrum ss3ss tieleman bv VERKOOPSTER/ LEERLING -VERKOOPSTER flatc*. technisch medewerker administratieve medewerker Woning, garage en tuin Accountantskantoor J. Quist NOORDGOUWE, 4-6. Zaterdagavond 7 juni geeft het muziekgezelschap „Intertexta" uit Rotterdam een eon- Jeert in de kerk van Noordgouwe. Op het programma staan een aan tal koorwerken a capellai een kla rinetconcert van K. F. van der Wel, een motet voor koor en orkest van Heinrich Schtitz, het 2e Branden- burgs concert en de cantante „Wa- chet a«t ruft uns die Stimme" van J. S. Bach. „Intertexta" is een en semble dat geheel uit amateurs be staat. Ook de solopartijen in do can tate worden door krachten uit eigen kring vertolkt. Aanvang van het concert zie agenda. (Toegangsbewij zen zijn verkrijgbaar aan de kerk). MIDDELBURG, 4-6. De Neder landse Hervormde Kerk in Zeeland wil, dat het bestuur van het Dijk- zigtziekenhuis in Rotterdam zijn be leid ten aanzien van het inperken van de bezoekuren verandert. Bij het nemen van dit besluit heb ben economische factoren gepreva leerd boven de menselijke aspecten, zegt de Nederlandse Hervormde dia- konie, afdeling Zeeland, in een brief aan de directie van het Dijkzigt-zie kenhuis. Ds. T. Rinkema, van het Nederlands Hervormd Kerkcentrum Middelburg zegt dat deze maatre gel vooral de patiënten uit de regio dupeert. Vooral nu de regering cen tralisatie van de ziekenhuizen voor staat. en er in de toekomst een bun deling zal komen van specialisten, moet de menselijke kant van de zie kenhuisverzorging nog meer achter gesteld worden. Ds. Rinkema zegt. dat de Nederlandse Hervormde kerk 'zich best voor kan stellen dat een economische dag-planning voordeli ger en makkelijkr is voor het zie kenhuis, als de bezoekuren worden beperkt. Maar, dat daarbij toch vol ledig aan de menselijke kant van de zaak voorbij, wordt gedaan. De Ge nerale Diakonale Raad in Nederland van de Nederlandse Hervormde kerk staat volledig achter de brief van de Zeeuwse afdeling. Al wordt van deze zijde wel gesteld, dat het hier niet alleen een Zeeuws probleem betreft maar dat de nieuwe bezoekurénre- geling ook patiënten uit andere stre ken dupeert. OOSTERLAND. 4-6. Hoewel de weersgesteldheid verre van gunstig was op dinsdag ji. heeft de Chr. Vrouwenvereniging: „Martha" toch nog een geslaagde trip gemaakt. Dit jaar werd per autobus van de firma Van Oeveren uit Zierikzee, met aan het stuur chauffeur Willemse, ge koerst naar het kasteel te Haarzui- Ien in de provicie Utrecht. Omstreeks 8 uur startte men van het Groene Kruisgebouw, en ging het linia recta via de Grevelingen- dam binnendoor naai- het Utrechtse Harmeien, waar koffie werd genut tigd. Vervolgens reed men naar het kasteel te I-Iaarzuilen waar men om streeks 11 uur aankwam. Met des kundige rondleiding werd het kas teel bezichtigd en men kwam on der de indruk wat hier al niet te be wonderen valt op het gebied van prachtige wandkleden, exotische va zen. oude schilderijen van voormalige kasteelheren, te veel om op te noe men. Even voor twaalf werd de bus weer bestegen en reed men naar Loosdrecht, waar een lunch gebruikt werd. De geplande rondvaart op de plassen viel letterlijk en figuurlijk in het water omdat het stortregende op dat moment. Utrecht Ongeveer twee uur vertrok men weer. en ging het naar de stad Utrecht met een bezoek aan het nieuwe winkelcentrum, dat men ge zien moet hebben om daar van tc vertellen wat hier te zien en tc koop is. Dat de dames hier met volle teu gen genoten behoeft geen betoog. Na nog een tochtje door de schitteren de Utrechtse natuur belandde men om ongeveer kwart over vijf in Hou ten, waar een diner wachtte in het hotel-restaurant: „De Roskam" van de heer Ossendrijver. Nadat men dit keurig diner goed had laten sma ken werd ongeveer 7 uur vertrokken uit Houten en reed men door de Al- blasserwanrd weer naar huis toe. Omstreeks negen uur kwam men in het dorp aan. De presidente van de vereniging, mevr. J. Stoutjesdijk- Borst, was de tolk van de ongeveer 40 deelneemsters toen ze een dank woord richtte tot chauffeur Willemse voor de prettige manier van rijden en zijn informatieverstrekking tij dens de rit. Ondanks het regenweer bleef de stemming in de bus opper best en kan de vrouwenvereniging ook dit jaar weer op een alleszins geslaagd reisje terugzien. Landbouwer onder tractor VLEDDER. 3-6. De 38-jarige land bouwer C. Wigman uit het Drentse dorp Vledder, is in het naburige Wapserveen onder een kantelende landbouwtractor gekomen. De man kwam daarbij om het leven. Rijwiellampenfabriek ontslaat 39 werknemers UTRECHT, 4-6. Wegens afzetpro- blemen in de rijwielbranche is de Rijwiellampenfabriek Koot in Monl- foort genoodzaakt op korte termijn ••en ontslagvergunning aan te vragen voor 39 van de in totaal 139 man personeel. De slechte gang van za ken in de rijwielindustrie als geheel is debet aan deze situatie, aldus dis- trictsbestuurder A. J. van Breukelen van dp Industriebond NKV. Vijf andere exemplaren doen 't wel OOSTERLAND, 4-G. Het is jam mer dat een van de op 24 februari jl. geplante bomen aan het Markt plein alhier tekenen vertoont dat h\j de transplantatie vanuit Nieuwcr- kerk niet zal overleven. De zes bomen moesten te Nieuwer- kerk wijken voor de torenbouw en omdat ér ook vroeger mooie bomen op het Marktplein stonden, was het een goede gedachte van het gemeen tebestuur om deze 5 a 6 jaar oude bomen naar Oosterland te vervoeren een transactie die niet iedere dag plaats vindt, en die een gedegen kennis vereist hoe ermee te hande- VVü vragen met spoed voor onze SUPERMARKT; en Beiden jaarbetrekking Wilt u hieromtrent meer inlichtingen? Bel dan SUPERMARKT VERSEPUT - Renesse Telefoon (01116) 1272 Prijs voor Nederlandse cineast DEN HAAG, 4-6. De Nederlandse, in Oostenrijk woonachtige, filmer Jan Boon heeft op het festival voor berg en reisfilms in de Italiaanse stad Trento een tweede prijs gewon nen met zijn film „De hoogste ber gen ter wereld, Nepal en zijn sjer pa's". De film gaat over negen, in Nepal gelegen, toppen van het Hi- malayagebergte. De film is op de Zwitserse televisie uitgezonden. Ook de Belgische en Duitse televisie zul len binnenkort de film op het scherm brengen. Voor 55 jaar ZIERIKZEE. Naar ons wordt me degedeeld, heeft de verkoop van het blauwe bloempje der drankbestrij- dersvereenigingen „N.V. en J.G.O.B." ruim 50,opgebracht. NOORDGOUWE. Bij het te Mid delburg gehouden muziekconcours behaalde het muziekgezelschap Con Amore" alhier in de vierde afdeeling fanfare met 16 punten een derde prijs. BRU1NISSE. Van een schipper uit Ierseke wercl 70 II.L. steenkolen wegens frauduleus vervoer in beslag genomen. OOSTERLAND. Wat gedurende het broodkaartenstelsel nooit is voorgekomen, is nu het geval. Oos terland is sinds een paar dagen zon der regeeringsbloem. Met verlangen zien de bakkers uit van deze misère verlost te worden. BRUINISSE. Maandagochtend is een os, die uit Nieuwerkerk naar de boot werd vervoerd, dol geworden. Het beest werd op het perron van het tramstation Zijpe, daar het na tuurlijk gevaarlijk was voor het pu bliek, door den gemeenteveldwach ter den heer L. door een welgemikt schot gedood. ZIERIKZEE. Blijkens een adver tentie van de Brandstoffencommissie zijn de prijzen der industriekolen verhoogd. Daar ook de gasfabriek deze kolen gebruikt, zal het gevolg hiervan zijn, naar wij uit zeer goede bron vernemen, dat de gasprijs wel- licht met 2 ct. per m:i zal worden verhoogd. Een uniforme gasprijsre- geling is in voorbereiding. HAAMSTEDE. Door het bestuur der vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in de ge meenten Haamstede en Burgh is aan het betrokken departement gere- questreerd om een meer intensieve beplanting der duinen te verkrijgen, teneinde de steeds toenemende zand verstuivingen tegen te gaan. ZIERIKZEE (Adv.). Groote oprui ming van alle dames-costumes, da mes en kindermantels. Zeer moder ne costuums, rijk met tres gegarneerd f 19,75 en alles naar evenredigheid. ZIERIKZEE. De stand der late aardappelen is over het algemeen beneden het middelmatige. De struk- tuur van den grond is door den zachten winter en de vele regens zoodanig, dat het pootgoed niet vol doende ontwikkeld is. Opkomst en groei der bruine boonen laten even eens veel te wenschen over. len, om ze in leven te kunnen hou den op deze leeftijd. De mannen van gemeentewerken willen dezer dagen een onderzoek instellen wat de mogelijke oorzaak kan zijn dat deze éne boom niet wil gedijen. De vermoedelijke oorzaak is dat ze ge plant is op de plaats, waar eertijds de grote kelder van het afgebroken Dorpshuis lag waarvan de vloer nog intact is. Dit zou tengevolge kunnen hebben dat het vele regenwater, dat er gevallen is niel weg kon. zodat de boom hierdoor niet heeft kunnen groeien. Gehoopt wordt op een an dere boom, op deze plaats, die het beter zal doen. A Volgende week al van 9 juni tot en met 20 juni Zaterdag 21 juni weer geopend Appelmarkt 3 - Zierikzee PROFILIA keuken. Compleet met roestvrij stalen wafelmotief blad en 2 bijpassende bovenkasten: lengte 150 cm: 526, 170 cm: 551, 180 cm: ƒ584,— 200 cm: ƒ636,— 220 cm: 682,— incl. B.T.W. (bij zelf afhalen geldt nog een extra korting) Belangrijk! deze keuken is uit voorraad leverbaar In 3 kleuren. Hoofdkantoor: Melissant, Binnenweg 7/12 tel. 01877-1552 Showrooms: Melissant, Binnenweg 7, tel. 01877-1552. Brielle. Voorstraat 94. tel. 01886-5219 BATA vraagt voor haar filiaal, Havenplein 25, een Heb je interesse? Bel dan (01110) 2662 of loop even binnen voor een gesprek met onze bedrijfsleider Waterschap Schouwen-Duiveland In verband met de werk zaamheden in het kader van de waterzuivering, kan bij het waterschap Schouwen- Duiveland een worden geplaatst, welke zal worden belast met de bedie ning en onderhoud van be staande zuiveringsinstallaties in het waterschapsgebied. Aanstelling zal geschieden in een nader te bepalen rang, afhankelijk van leeftijd, op leiding en ervaring. Een L.T.S.- of een daarmede gelijk te stellen opleiding als machine-bankwerker (mon teur) 'of elektro-techniek is vereist. Leeftijd minimaal 25 jaar. Ervaring met werkzaamhe den op een zuiveringsinstal latie strekt tot aanbeveling. Sollicitaties uitsluitend schrif telijk vóór 20 juni 1975, aan de dijkgraaf van het water schap Schouwen-Duiveland, postbus 20 te Zierikzee. Waterschap Schouwen-Duiveland Bij het waterschap Schou wen-Duiveland kan worden geplaatst een Aanstelling zal geschieden in een nader overeen te komen rang, afhankelijk van leeftijd cn ervaring. H.A.V.O.-opleiding is vereist; bereidheid tot verdere studie strekt tot aanbeveling. Sollicitaties uitsluitend schrif telijk vóór 20 juni 1975, aan de dijkgraaf van het water schap Schouwen-Duiveland, postbus 20 tc Zierikzee. Neem een abonnement op het streekblad: de „Zierikzeesche Nieuwsbode" Türelureweg 5 (onder Kerkwerve). Geheel gemeubileerd. Aanvaarding: 1 september a.s. E. W. CASHOEK - Julianastraat 13 - Haamstede Telefoon (01115) 1621 Wij zijn wegens vakantie GESLOTEN van 5 juni tol 23 juni Donkerewcg 3 - Schuddebeurs 'I' Dinsdag 10 juni a.s. de gehele dag GESLOTEN Bakkerij De Wit Dreischor WELTEVREDEN Telefoon (01110) 2805 Sfeervol Eigentijds 1. K-Tel's Pop Music - TV-reclame LP - originele uilvoeringen 2. Paloma Blanca - George Baker Selection 3. Alle 14 Favoriet - Mi-Amigo Reclame LP - originele uitvoeringen 4. Vissers van mensen - de nieuwe Gert en Hermien 5. Stardust - dubbel-LP - 44 original hits van de film Stardust 6. Vader Abraham presenteert - Circus-öttrakties 7. New City - Blood, Sweat and Tears 8. The lamb lies down on Broadway - dubbel-LP Genesis 9. Janis - dubbel-LP Janis Joplin (Soundnock van de film) 10. Woodhouse in Oranje - John Woodhouse Weltevreden's Tip Single van do week: Doorgaan - Doorgaan- André van Duin Weltevreden's Tip LP van de week: 40 Golden Hits - Fr. Sinatra - dubbel LP Restanten Top 40-singles0.99 Fantastische serie langspeelplaten6,95 Denk aan uw accessoires: platendoeken, reinigingssets - Dust- Bugs - Lenco Clean, Preeners, platenrekjes. LP-standaards. kof fers enz. enz. P.S. Die platenbon doet 't altijd goed Uw grammofoonplaten-Speciaalzaak bij uitstek: Korte Sint Janstraat 12-18 - Zierikzee - Telefoon (01110) 2805

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 8