Laatste wedstrijden in eerste klas van de zaterdagkompetitie ERIC DE NOORMAN Melk moet, ook voor uw huid! 5 INGEZONDEN STUKKEN CALTANISETTA. In de gevange nis van Caltanisetta op Sicilië heb ben drie rebellerende gevangenen twee bewakers in gijzeling genomen Zij eisen een helicopter om een „vei lig heenkomen" te zoeken. TOKIO. Een bende met stalen bui zen gewapende studenten heeft een groep studenten aangevallen, die vluchtschriften uitdeelden aan voor bijgangers op het terrein van de universiteit van Osaka. Twee der aangevallen studenten vonden de dood en vier werden ernstig gewond, aldus de politie. BEIROET. President Sadat van Egypte heeft woensdag in een inter view met de Libanese televisie ge zegd dat het vraagstuk van door vaart voor Israëlische schepen in het Suezkanaal, alleen op de Geneefse vredesconferentie kan worden opge lost. MITLA-PAS. Israël is begonnen met het uitdunnen van zijn troepen en voorhoede bij het Suezkanaal en had dat woensdagochtend voltooid, zo heeft dé Israëlische minister van defensie, Peres, meegedeeld. MARKTBERICHTEN GOES, 3-8. Aardappelen Bintje, veldsgewas, af boerderij op auto geleverd 1' 8,50-f 9,50 per 100 kg. Voederaardappelen tot f 4,50 per 100 kg, afgehaald op auto geleverd. Exclusief B.T.W. Uien Geen notering meer. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit op au to geleverd 15-22 cent per kg. Gere peld 15-30 cent per kg. Exkïiisief B.T.W. KERKNIEUWS Geref. Gemeenten in Nederland ZIEPvIKZEE. Heden (donderdag)- avond, 7.30 uur ds. A. Wink, Veenen- daal. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Zierikzee: K. Schaap, De Noordoostpolder, wijkgem. Mark- nesse-Luttelgeest; te Terneuzen: J. H, D. Louwerse, Sneek; te Blij-Hol- werd-Waaxens/Brantgum (toez.): T. R. Noorman, kand., Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen; te Kat wijk aan Zee: P. Molenaar, Jaars veld; te Gameren: G. S, A. Knegt. Kesteren; te Utrecht: A. Scvenster, zendingspredikant (docent theol. ho geschool te Djokjakarta) met verlof te Oegstgeest: te Amsterdam: E. H. Kalkman, Amersfoort; te Zevenho ven (Z.H.): J. E. W. Nicolaï, kand. Utrecht. Aangenomen naar Katwijk aan Zee als pred# bijz. werkz. heden (geest. verz. Herv. Psych. Zkhs. Overduin): A. Baas, Rotterdam-IJs- selmonde; naar Rilland-Bath: J. Overduin, pred. bijz. werkz.h. (pred. dir. Herv. Gem. Scholen), Utrecht; naar Soest b.w.: drs. P. H. van Har ten, Dinteloord, die bedankte voor Voorthuizen. Bedankt voor Veenendaal (7de pred. pl.): H. Vreekamp, Ooster- wolde; voor Groningen: P. E. C. Blom, Veendam. Gereformeerde Kerken Beroepen tc Dinxpcrlco en te Nieuw Vennep: P. A. dc 3: er Urou- wershaven-Zonnemairc te Aaitcn: H. Dijkslag, Winsum-Obcrgum (Gr.). Aangenomen de benoeming tot zcndingsprediknnt in Nieuw-Calcdo- nië (Franse zending): Jos G. Los, Leimuiden. Gerefoi meerde Kerken Vrijgemaakt Aan de Theologische Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het kandidaatsexamen: J. J. Schreuder. Jac. Bellamy laan 34. Bussum. Hervormde Gemeente Bruinisse Dc kollekte in de Hervormde kerk tc Bruinisse voor de kerkvoogdij bracht in dc maand mei f 3497,25 op. De Pinksterkollekto bracht f 1315,15 op. Geen beperkingen voor kerk in Noord-Vietnam WASHINGTON, 4-6. Volgens dc Belgische godsdienstsocioloog pater F. Houtart is er in Noord-Vietnam HAARLEM. - De Volendamse groep The Cats gaai met ingang van no vember weer in zalen optreden, zo werd in Haarlem bekendgemaakt. Cees Veerman is weer helemaal te rug als zanger in de groep. Vlnr Jaap Schilder, Theo Klauwer, Cees Veerman, Arnold Muuren en Piet Veerman. geen enkele beperking van gods dienstvrijheid. Katholieken, die vijf procent van de bevolking uitmaken, nemen volgens de Belgische pries ter hoge posities in. Er zitten zelfs drie priesters in. het-Noordvietname- se parlement. Pater Houtart, direc teur van het centrum voor gods- dienstsociologisch onderzoek ie Leu ven, heeft een bezoek van drie we ken gebracht aan Noord-vietnam. Ook het vorig jaar was hij in het land. Hij verklaarde, dat de kerk één krant bezit, maar geen scholen. Godsdienstonderricht kan alleen ge geven worden in de kerk, voor of na de mis. Pater Houtart noemde de Noordvietnamese regering zeer tole rant in vergelijking met andere, „zo als China". Zuid-Afrika en de apartheid AMERSFOORT, 4-6. Hot modera- men van de Raad van Kerken in Ne derland heeft zich achter de protes ten gesteld tegen de pogingen het Christelijk Instituut in Zuid-Afrika, onder leiding van dr. Beyers Naudé, door besmetverklaring te isoleren uit de daadwerkelijke solidariteit die het over de gehele wereld ontvangt in zijn strijd tegen de apartheidspoli tiek in Zuid-Afrika Dierenvrienden en dierenbescherming' Mijnheer de Redakteur Daar wij weer de vakantie tege moet gaan komt ook weer de tijd dat er huisdieren op straat worden gezet en door hun eigenaar worden achtergelaten. Bijvoorbeeld is er in de Raamstraat te Zierikzee een Basl- collie gevonden. Nu vragen wij nog enkele gegevens over voornoemde hond, wie de eigenaar is, deze hond is dagelijks te bezichtigen vdor na dere inlichtingen. Wie helpt de eige naar op te sporen? Enkele gegevens zijn bekend, mocht het zijn dat de eigenaar zich vrijwillig meldt kan hem dit veel moeilijkheden voorko men, nu wil ik de mensen nog eens waarschuwen die een huisdier aan schaffen, net als onze kinderen vra gen zij, liefde, geduld, begrip en eer bied. zodat zij weten waar zij zich aan te houden hebben, maar wij misbruiken op velen manieren onze macht ten koste van het dier (De mens) is verplicht het aardse be staan van het dier met zo min mo gelijk leed te doen. iedereen moet het voelen en als zijn plicht bo schouwen om als beschermer der dieren op te treden wat leeft en groeit vraagt onderhoud, al is het nog zo hoog bejaard. Dat wanneer men hel er toch niet voor over heeft een deel van zijn eigen vrije tijd aan het dier op te offeren het beter is voor beide partijen geen huisdier te nemen. Zo iemand kan zich beter een speelgoed dier aanschaffen. Die z'tten muisstil en leuk om naar te HV-en wr**- or»1* ncorceU Ze r f 1 mee uit r* 'nr m w worden T c: -v •'t*:?,' zijn toch ook schepselen Czds Dierenvried T Dei reman. Varremarkt 4, Zierlkrco, tel. 3433 H. Inspecteur Ned Vrr. to' Bescherming van D orr-» ofd Zeeland-Noord. Zwemmen van gehandikapten Uit zwemkringen in N'cuwerkerk is in uw krant gesteld, dat het zwemmen voor gehandicapten in Zierikzee onmogelijk is geworden. Hierdoor zouden deze mensen voort aan alleen in Nieuwerkerk terecht kunnen. Niels is minder waar. omdol alle gehandicapten nog steeds en hope lijk nog lang bij ons terecht kunnen om onder bevoegde le'ding te leren zwemmen. De commissie: A. D v. d. Berge, instrukteur reddingsbrigade- H. J. Ensing-Kooistra, hcilnymnart-mas- seur; H. Ensing, fysiotherapeut en leraar lichamelijke oefening M.O.; M. P.oks. leraar lichamelijke oefe ning M.O. en verdere helpers. SPORT OETBAI BRUINISSE 3-8. Dinsdagavond werden in de le klas van dc zaterdagkom- pelitle van de afdeling Zeeland de laatste wedstrijden van dit seizoen ge speeld. Bruse Boys wist in eigen omgeving met de korfbalcijfers 5-4 van Apollo te winnen, terwijl Brouwershaven het seizoen afsloot met een 1-0 nederlaag te Vlissingen tegen GPC. Dooi- deze resultaten zal Apollo nu Wissenkerke, dat reeds was gede gradeerd, naar de 2e klas moeten vergezellen. De eindstand in de le klas: Sluis Colpl. Boys Nieuwdorp WIK Wemeldinge Veere 's-H. Arendsk. Bfuse Boys Arnemuiden II Brouwershaven GPC Apollo Wissenkerke 24 17 24 13 24 13 24 10 24 10 24 7 5 2 58-25 39 9 2 41-25 35 6 5 52-34 32 7 7 33-30 27 5 9 42-34 25 9 8 38-33 23 3 11 36-37 23 4 11 42-45 22 7 10 29-34 21 6 11 29-36* 20 6 12 31-49 18 6 14 22-42 14 5 15 24-53 13 Bruse Boys-Apollo 5-4 In de eerste 20 minuien wisten de Boys de bezoekers reeds op een 4-0 achterstand te zetten. Het zag er dan ook naar uit dat de thuisklub deze wedstrijd met duidelijk verschil zou gaan winnen waarbij zij evenwel dc pech hadden dat kort voor de rust Jaap v. d. Berge wegens vermeend natrappen de kleedkamer kon gaan Nederlaagwedstrijden Brouwershaven Om in het nieuwe seizoen beslagen ten ijs te komen, gaat Brouwersha ven een vijftal nederlaagwedstrijden spelen tegen elftallen welke in de K.N.V.B.-zaterdagkompetitie uitko men. Als afsluiting van het huidige seizoen zullen er nog een tweetal wedstrijden worden gespeeld, waar na men na de zomer nog drie wed strijden zal spelen. Het programma van deze neder laagwedstrijden ziet er als volgt uit: 7 juni: Brouwershaven-Smerdiek; 14 juni; Brouwershaven-Wolfaarts- dijk; 2 augustus: Brouwershaven- Nieuwland; 9 augustus: Brouwers- haven-Kloetinge; 16 augustus: Brou- wershaven-Yerseke. Zomeravondkompetitie Rayon Zierikzee Stella Boys-Brogum 2-1; Velocitas- Toren Boys 0-5 (reglementair); Die Gouwe-VAB 0-6; Kon. Zeelandia- PZEM 1-1 DUIVENSPORT P.V. „Dc Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland op 31 mei 1975 van uit Corbeil. In concours waren 130 duiven. Ze werden met noordwes tenwind gelost om 7.30 uur. De af stand bedroeg 354 km. De snelheid van de eerste duif was 954.09 m.'m. Aankomst 13.41.30. De snelheid van de laatste duif was 846.18 m m. Aan komst 14.29.10 W. Neele 1, 15; K. A. Reijngoudt 2, 5, 7. 17; Joh. Quist 3, 10; A. Faase 4, 6; Gebr. Fonteijne 8; Iz. Vermeij 9; A. S. Hooglander 11, 16; L. Reijn goudt 12, 30; J. Verwijs Zn. 13, 21. 28; J. van Oeveren 14; A. Verwijs 18, 19, 24; A. v. d. Est 20, 26. 27. 33; M. Geuze 22; Jac. Geense 23; Th. Bakker 25, 29; A. Beurkens Zn. 31Iz. Reijngoudt 32. P.V. „De Bruse Trekker" Uitslag wedvlucht vanuit Corbeil d.d. 31-5-1975. Afstand 357 km. Aan komst le prijswinnende duif 13.48 uur. Snelseid 946 m.p.m. Aankomst laatste duif 15.07 uur. L. IJzelenberg 1, 7; W. Wiltenburg 2. 25; Comb. Dorst 3. 5, 14, 16: J. M. .Jumelet 4, 11, 17, 20. 21, 22; J. W. Steketee 6, 19; W. van Kooien 8, 9; J. J. de Jonge 10, 15; A. S. de Koning 12; Ph. Steketee 13; Gebr. De Jonge 18; Gebr Van Duivendijk 23; J. J. M. Steketee 24; J. Bal 26. opzoeken, waardoor zij met 10-spe- lers do wedstrijd moesten uitspelen. Apollo wist door huur numerieke meerderheid in de 2e helft haar achterstand nog bijna geheel weg te werken. Uit een voorzot van Piet v. d. Berge wist Jaap v. d. Berge in de 9e minuut de score te openen 1-0. In de 12e minuut was het weer raak toen Piet v. d. Berge een voorzet van Chris Klink wist in te koppen 2-0. Twee minuten later schoot Jaap v. d. Berge op de paal waarna Piel v. d. Berge het ieder onhoudbaar inknalde' 3-0. Uit een voorzet van rechts kopte Jaap v. d. Berge in de 17e minuut nummer vier in de tou wen 4-0, waarna de Boys wat gas terug namen waardoor met onver anderde stand de rust aanbrak. Na de thee kwamen de bezoekers door Rinus Dekker op 4-1, waarna, na een goede kombinatie tussen Jacob van Boven en Chris Klink Piet v. d. Ber ge voor 5-1 zorgde. De Boys hadden hiermee al hun kruit verschoten waardoor de gasten door Bosselaar, Dubbeldam en Dekker nog de ach terstand tot 5-4 wisten te reduceren. GPC-Brouwershavcn 1-0 Gezien de veldverhouding had een puntenverdeling de verhouding in het veld beter weergegeven. In de 25e minuut van de eerste helft wis ten de Vlissingers het enige en be slissende doelpunt te scoren uit een strafschop welke door Rinus Meul- meester werd benut 1-0. Brouwers haven drong de thuisklub in het laatste kwartier van de wedstrijd nog geheel in de verdediging terug zonder dat men er ,hicrbij in slaagde de zeker verdiende gelijkmaker te scoren. Cuivelaud II-Serooskerke III 1-Q De reserves van Duiveland, die dit seizoen niet onverdienstelijk in de 3e klas hebben gedebuteerd zijn er in de ontmoeting tegen Serooskerke III in geslaagd het seizoen met een overwinning te beëindigen. Over het geheel genomen was het een gelijk- opgaande wedstrijd waarin beide teams elkaar niet veel toegaven. Het enige en beslissende doelpunt werd reeds na 10 minuten spelen niet een fraai schot door Piet Roks gescoord. Dreischor-Hansw. Boys 1-1 Dreischor is er niet in geslaagd het voor haar niet zo suksesvolle seizoen met een overwinning af te sluiten. De kans hiertoe heeft de thuisklub, vooral in de 2e helft, be slist gehad. In de eerste helft kon Dreischor de leiding nemen uit een in de 30e minuut door Simon de Vlieger benutte strafschop. Twintig minuten na de rust bracht Jan van Eijkeren voor de Boys de stand in evenwicht 1-1. Adrie Geelhoed, Kees de Vreugd en Rob Wijnsteker lieten hierna nog goede mogelijkheden om de thuisklub aan de winst te helpen onbenut. Veere-VVIK 2-1 Geen al te beste partij voetbal waarin WIK een wat onfortuinlijke nederlaag leed. In de 22e min. werd doelman Ketting door een vér schot van Jaap Dekker verast 1-0. Piet Goedbloed wist hierna na een kom binatie met Rinus Polderman de voorsprong tot 2-0 op te voeren, on danks het feit dat WIK een veld- meerderheid had. Nadat Adrie Ver- hage de achterstand tot 2-1 had we ten terug te brengen werd eerst een doelpunt van WIK wegens buiten spel geannuleerd waarna de gelijk maker van Kees Berrevoets werd afgekeurd door de scheidsrechter juist op dat moment voor de laatste maal floot. Colp. Boys-Bruse Boys 3-2 Bruse Boys, dat met meer inzet speelde dan de thuisklub, wist in de eerste helft door Jaap van de Berge voorsprong te nemen 0-1. Uit een geheel ten onrechte toegekende strafschop, Eddy Schild ving de bal 46. Snel trekken dc, drie mannen zich in de donkerte tussen do stammen terug. Axc houdt voor allo zekerheid een paar pijlen gereed Zwakjes dringt het gestamp van de paarden hoeven tot hen door. „Ze lopen niet regelmatig door", fluistert Eric. „Ze zoeken. Ik vrees dat men ons op de een of andere manier ontdekt heeft". Geruime tijd luisteren de mannen ademloos naar het geluld van de hoefslagen op de harde grond, dat nu eens snel en luid opklinkt, dan weer nauwelijks hoorbaar is. Dan hinnikt een paard luid en het volgend moment zien zij een ruiterloos mnnr gezadeld paard tussen do bomen opduiken, kort daarop gevolgd door en tweede. „De ene herkon ik", mompelt de Noorman, terwijl hij zijn metgezellen voor alle zeker heid beduidt toch nog niet tevoorschijn le komen. „Het is Haugar's paard. Maar waar komt dal tweede dier vandaan?" „Komaan", gromt Svein, die vindt dal ze nu voorzichtig genoeg geweest zijn, „er is geen onraad te bekennen. Ais we paarden willen hebben, moeten we opschieten!" Rustig komen dc mannen tevoorschijn en hoewel de paarden een moment schrikken van hun verschijning, kost het toeh niet veel moeite de dieren te grijpen. Eric neemt Axc vóór zich in liet zadel en zo wordt de tocht ■von later in vliegende galop voortgezet. Zij ,-ijden door tot do duisternis voortgaan on mogelijk maakt. Dan maken zij een haastig nachtleger en bij het eerste ochtendgloren be geven zij zich weer op weg. Laat in do middag naderen zij het woudge bied rond Wograms burcht. Geen geluid ver- tooi t de stilte om hen heen. Geen vogel zingt •.ijn lied, geen wolf laat zijn sinistere roep 'horen en toch... toch zijn de paarden on rustig. Zwijgend rijden zij nog een eindweegs voort. Don begint Svein's paard eensklaps ang stig te briesen en staat dan stokstijf stil. mot' /ijn IM/rst op, kon De Pre" in 17e min. van do 2e helft de gelijk maker scoren 1-1. In de 29e min. gul' Heiman de Jonge de thuisklub voor sprong 2-1 waarna Piet van de Ber ge de scoor weer recht trok 2-2. Tien min. voor tijd scoorde Wirn Verburg de winnende treffer voor Colijns- plaótse Boys. Geslaagde Surfwedstrijden op Grevelingen VOOR DE VROUW Zoals gemeld werden op de Gre velingen onder Zonnemaire weer surfwedstrijden gehouden. Twee en twintig deelnemers uit alle delen van het land waren present. De eer ste prijs werd in de wacnt gesleept door Hans de Maar uit Deventer, die alle vijl' manches op zijn naam wisl te brengén. Tweede werd Peter van Wagensvcld uit Gorkum, derde Kees van Spronzen uit Loosduinen, vierde Piet Elings uit Helvoirt en vijfde Wim Haagman uit Rotterdam. Gmdat het gedeelte van Grevelin gen bij Zonnemaire zeer geschikt werd bevonden voor het „surfen" is men het erover eens geworden van deze wedstrijden een jaarlijks eve nement te maken, waarbij een wis selbeker op het spel zal worden ge zet. In het aanstaande weekeinde zul len surf-wetistrijden plaatsvinden nabij Hank waarvoor een zestig- tot zeventig deelnemers worden ver wacht. „Flitseri', uit het buitenland PARIJS. Dé Franse minister van financiën, Jean-Pierre Fourcade heeft een aantal maatregelen aange kondigd waarmee hij de inflatie wil beperken en de werkloosheid een halt wil toeroepen. MONTPELLIER. De politie is in Montpelllier in ajktie gekomen tegen wijnboeren die in deze Franse stad betoogden tegen de invoer van goed kope wijn uit Italië. Zij vrezen dat die hun bestaansmogelijkheid in ge vaar brengt. HONGKONG. Danang, de op een na grootste stad van Zuid-Vietnam hééft een burgerlijkgemeentebestuur gekregen. Sinds de verovering door de bevrijdingsbeweging werd Da nang bestuurd door een militaire commissie. De roem van - de Nederlandse vrouw als propere huisvrouwis wijd en zijd bekend. De reinheid van onze huizen is, dankzij geregeld, onder houd en uitbarstingen van schoon maakwoede, ongekend. Want altijd zijn er wel buurvrouwen/vriendin nen die toezicht houden of er van de vloeren gegeten kan worden. In welke staat van reinheid onze huid verkeert, interesseert diezelfde huisvrouw sóms minder. Veelal komt -dit omdat ze denkt dat de ver zorging van haar huid moeilijk en duur is. Een goede huidverzorging is échter een eenvoudige, geenszins kostbare zaak. Schoonmaakcrèmes en Milks hei pén uw huid schoon te houden. Be ter dan water en zeep, reinièen deze produkten de huid tot diep ItV de po riënRegelmatig gebruik is absolute noodzaak om uio huid gezond en fris te houden. Denkt, u maar eens aan al dat stof en vuil waaraan u elke dag bloot gesteld wordt. Maar denkt u ook eens aan de resten van make up die zorgvuldig verwijderd moeten worden. Geeft orn het effekt van frisheid toch de voorkeur aan water en zeep behandeling, bedenk dan dat zeep alkalisch werkt en uw huid zal uitdrogen. Gebruik dan liever nog een reinigingserème die met water afgenomen wordt en dus dat zelfde frisse effekt geeft, maar die zoveel zachter is voor uio huid. Minstens één keer per dag doet u dat b.v. met California Avocado van Max Factor - en zeker elke avond om de resten van uw make-up te verwijderen en metvoedende of vochihoudende crème uw huid de kans te geven zich te herstellen in een werkzame „slaapkmir". U zult zien dat het echt ivel mee valt met de dagelijkse reiniging van uw gelaat. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 5