GESLAAGD STREEKCÜNCOURS LANDELIJKE RIJVERENIGING „WESTELIJK SCHOUWEN" Zeeuws clütal versloeg bekerwinnaar F.C. Den Haag WEDSTRIJD „DE SCHOTEJIL„-„ONDERDAK" IN SPORTHAL ZIERIKZEE ERIC DE NOORMAN Geslaagde returnzwemwedstrijden tussen Nieuwer kerk en Stellendam Ook geen zaadvangst-succes op Groninger Wad 5 Wedstrijd te Middelburg* PAARDENSPORT BURGH, 31-5. Als opening van het ruitersportseizoen op Schouwen-Duiveland werd zaterdag door de Lande lijke Rijvereniging en Ponyclub „Westelijk Schou wen" op het aan de Adriaan van der Weijdeweg te Burgh fraai gelegen terrein, een uitstekend geslaagd streekconconrs georganiseerd. Begunstigd door zonnig weer, maar wel een frisse bries, werd 's morgens reeds om half ne gen gestart met de dressuurproef voor achttallen en viertallen paar den, en individuele dressuur voor pony's en paarden. Door de deelne mers, er was een behoorlijk goed be zet deelnemersveld, werd in de mor genuren verder nog de nummers eaprllli voor pony's en paarden en het voorspringen in de diverse klas sen bü de paarden en pony's afge werkt. Het middagprogramma werd 'ge opend met een welkomstwoord door de voorzitter van „Westelijk Schou wen" de heer H. Bremer. In het bij zonder sprak hij hierbij een woord van welkom tot de bondsvertegen- woordiger de heer A. J. Hanse te Kerkwerve, de juryleden, de deelne- mers(stei's)) en allen die hun mede werking verleenden om dit streek- concours te doen slagen. Na het L. en M. springen pony's, L., M. en Z. springen paarden en hel nummer Klavertje drie voor paar den en pony's werd deze geslaagde ruitersportdag afgesloten met de pa rade van alle deelnemers, welke werd afgenomen door de bondsver- tegenwoordigér de heer A. J. Hanse, het jurylid mevr. Stols, de voorzit ter, en het bestuurslid van „Westelijk Schouwen" de heer Bremer en mevr. A. v. Nieuwenhuize-Goslinga. Uitslagen Dressuurproef voor achttal paar den: Westelijk Schouwen 121,5 pnt. Dressuurproef voor viertal paar den: Schouwse Ruiters 140 pnt. Dressuurproef voor achttal pony's Gouwe Reyers, Serooskerke (W) 133,5 pnt. Dressuurproef voor viertal pony's: Westelijk Schouwen 138.5 pnt. Individuele dressu BI ponny's: 1. Li3* Muller, Evelien, West. Schou wen 67 pnt; 2. Rianne Boot, Joska, West. Schouwen 59 pnt; 3. Han Wat- tel, Tarzan, Oranjezon, Vrouwenpol der 57 pnt; 4. Chris Boone, Irma, Gouwe Reyers 54 pnt. Individuele dressuur B 2 pony's 1. Marjoke Rotte, Jonker, Oranjezon 74 pnt; 2. Wilma Dronkers, Yvonne, Gouwe Reyers 60 pnt. Individuele dressuur L2 pony's: 1. Corine Zoetewey, Michel, Paarde bloem. KJöetinge 139 pnt; 2. Mari Kristelijn, Santos, West. Schouwen 134 pnt; Individuele dressuur M pony's 1. Marjan Timmerman, Sabrine, Paar debloem 132 pnt. Individuele dressuur klasse L 1 pony's: 1. Linda de Buck, Sonja, Gouwe Reyers 133 pnt en H. Lands heer, Salto, Oranjezon 133 pnt. 3. Christien v. Fraassen. Gold Star, Paardebloem 132 pnt. 4. Marleen Hermes, Samba, Paardebloem 131 pnt; 5. Petra Kas, Petruska, Gouwe Reyers 129 pnt; 6. Trudy de Nooyer, Doornhof s Aiksilver, Gouwe Reyers 128 pnt: 7. Marjan Timmerman, Medley, Paardebloem 127 pnt.; 8. Martin Guepin, Cendy, Gouwe Reyers 126 pnt; 9. Marga Constanje, Sonny, Paardebloem. 122 pnt. Individuële dressuur klasse L 1 pony's: 1. Marco Coppoolse, Ramana, Gouwe Reyers, 133 pnt.; 2. Renee Kole, Carmen. Paardebloem, 123 pnt.; 3. Marleen v. Nieuwenhuize, Eymeronde, Paardebloem, 120 pnt.; 4. H. Bremer, Diana, West. Schou wen, 118 pnt. Individuële dressuur B 1 paarden: 1. Mej. J. Bergwerf, Aran, Oranje zon, 65,5 pnt.; 2. mej. J. Hofkamp, Oscar, Gouwe Reyers, 64 pnt.; 3. mej. H. de Visser, Lelie, Gouwe Rey ers, 61 pnt.; 4. mej. M. Pronk, Caro line, Schouwse Ruiters, 60,5 pnt. Verder slaagden nog met 60 pnt.: mej. C. Steur op „Ikarus" W.-schou wen; mej. v. Willegen; mej. M. v. d. Weide, Sandor, Paardebloem en P. Kustors, Goudsier, Westelijk Schou wen. Individuële dressuur B 2 paarden: I. J. Steutel, Enterprise, Gouwe Rey ers, 66,5 pnt. en P. de Kam, H. Gay- wood. Oranjezon, 66,5 pnt.; 3. mej. M. Her mes, Rio, Gouwe Reyers, 64 pnt.; 4. mej. C. Soester, Shalom, Gouwe Reyers, 60,5 pnt.; eveneens slaagde mej. P. Houtgraaf, Alexan der, West. Schouwen met 60 pnt. Individuële dressuur paarden L 1, N. v. d. Bijl. Golon, Sch. Ruiters 130 pnt.; 2. H. Kooman, Alex, West. Schouwen, 129 pnt.; 3. A. Hanse, Jordan, Schouwse Ruiters, 126,5 pnt.; 4. J. v. d. Bijl, Orion, Schouwse Rui ters, 126 pnt.; H. Steutel. Elza, Gou we Reyers, 126 pnt.; 6. C. Pollemans, Black Beauty, West. Schouwen, 125 pnt.; 7. mej. L. Keim, Saffier, Gou we Reyers, 124,5 pnt.; 8. M. v. Re- nierse, Ladv Reviel, Gouwe Reyers, 123 pnt. Individuele dressuur paarden L 1, L 2 en M: 1. K. Kooman, Alex, West. Schouwen, 143 pnt.. L 1; 1. N. J. Beije, Dandy, West. Schouwen, 137 pnt., L 2; 1, B. Maljaars, Wervel wind, Oranjezon, 133 pnt., M; 2. R. van Iersol, Iwan. West. Schouwen, 137 pnt., L 1; 3. J. Bevelander, Ma- nolito, Schouwse Ruiters, 127 pnt.; 4. D. Rouw, Bianco, Paardebloem, 125 pnt.; 5. L. J. Klompe, Admiraal, Schouwse Ruiters, 123 pnt. Caprilli pony's en paarden: 1. J. A. Steutel, Enterprise, Gouwe Rey ers, 149 pnt.; 2. L. Simonse, Dandy, Gouwe Reyers, 127 pnl. Klavertje drie paarden: 1. Schouwse Ruiters; 2. Westelijk Schouwen; 3. Paardebloem; 4. Paar debloem II. B-springen pony's; 1. Christien v. Fraassen, Gold Star, Paardebloem; 2. Marino de Gouw, Richard, Gouwe Reyers. B-springen paarden: 1. mej. L. Kleim, Saffier, Gouwe Reyers; 2. mej. H. Poot, Jamanla, West. Schou wen en mej. L. Wartel, Tornado, Gouwe Reyers en M. Renierse, Lady Reveil, Gouwe Reyers. L-springen pony's: 1. Harry Lands heer, Salto, Oranjezon. L-springen paarden: 1. C. Stouten, Leon, Schouwse Ruiters; 2. N. J- Beije, Dandy, Westelijk Schouwen; 3. N. v. d. Bijl, Gilon, Schouwse Rui ters. M-springen paarden: 1. B. Mal jaars, Wervelwind, Oranjezon. Z-springen paarden: 1. A. J. Han se, Schouwse Ruiters. MIDDELBURG, 31-4. Het Zeeuwse elftal heeft zaterdagavond op het sport park de „Nadorst" te Middelburg in de ontmoeting tegen de eredivi&icklub en bekerwinnaar F.C. Den Haag voor een mooi stuk propaganda van de voetbalsport in onze provneie gezorgd. De verrassend goed spelende Zeeuwen toonden zich niet alleen gelijkwaardig aan de profs van de Haagse ploeg maar slaagden er ten aanschouwe van rond de 3000 toeschouwers zelfs in een volkomen verdiende 4-2 overwinning te boeken. Met een klap werd hiermee de ne gatieve geuitte kritiek in de pj-ovin- ciale pers nu de oefenwedstrijd van het voorlopig Zeeuwselftal tegen de Meeuwen van do tafel geveegd. Trai ner Jo de Waal, de opvolger van Piet Lindenberg, die zelfs geduren de aan aantal jaren een vaste keus in het Zeeuwse elftal is geweest had voor deze ontmoeting het taktisch volkomen juiste concept toegepast door zijn team vanuit de verdediging te laten opereren. Dat de Hagenaars niet tot winst kwamen heeft zeker niet gelegen in het feit dat zij er maar met hun pet naar gooiden. Trainer Boskov, die tijdens de wed strijd verschillende spelers uit het veld haalde (wat ook al geen verbe teringen waren) was tijdens en na afloop allerminst te spreken over de door zijn spelers geleverde pres taties. Een speler die ook allerminst te spreken was over de tegen deze amateurs geleden nederlaag was aanvoerder Ad Mansveld, die tijdens de wedstrijd er nog alles aan deed om de kansen voor de F. C. Den Haag te doen keren. Volkomen verdiend Na de wedstrijd verklaarde voor zitter A. Choufoer (zelf oud ADO- speler) ruiterlijk dat de overwinning van dit verrassend goed spelend Zeeuws elftal volkomen verdiend was, waaraan hij direkt toevoegde ZWEMMEN ZIERIKZEE, 31-5. Zaterdag ont moetten de zwemclub „De Schotejil" en de zwemvereniging „Onderdak" elkaar in vriendschappelijke wed strijden op basis van een recreatief programma, in de sporthal „Onder dak" te Zierikzee. Er werden 22 pro grammanummers afgewerkt, waar bij sommige in zes series gezwom men werden. De opkomst voor deze ontmoeting was erg groot. De prestaties van beide ploegen liepen niet veel uiteen. Het scheelde steeds maar enkele punteh. Na het' twintigste programmanummer werd het zeer spannend. De zwemvereni ging „Onderdak" stond voor met slechts één punt verschil; voor „On derdak" was de stand 336 punten te gen 335 voor „De Schotejil". Er rest ten toen nog slechts twee estafettes, die de uiteindelijke winnaar zou aan wijzen. Deze nummers werden onder groot enthousiasme gezwommen en gewonnen door „De Schotejil",. Zij werden winnaar van déze wedstrij den niet 395 punten tegen 392 pun ten voor „Onderdak". De fraaie bekers werden na afloop De Wolf en de Havik 45. Na een kort afscheid van Axe en Svein Langtand vervolgt Eric alleen zijn weg. Hij heott nauwelijks tien passen afgelegd als hij voetstappen achter zich hoort en zich snel om wendende ziet hij tot zijn verbazing Svein Langtand en Axe met stramme gezichten ach ter zich aan marcheren. „Hela! Gij zoudt terugkeren naar de land tong was de afspraak", roept Eric kregel. Het tweetal kijkt niet op of om en wandelt hem met stalen gezichten voorbij. „Waar gaat dat heen?" roept de Noorman, hoewel hij al lang begrepen heeft wat de be doeling is. „Naar Wogram's ruïne", klinkt het ant woord. Geprikkeld door de uitdagende houding van de lange Sakser staat Eric op het punt een scherpe opmerking te maken, als Svein eens klaps stilstaat en hem met een halfspottcnde, half dreigende blik opneemt. „Ik kan mij geen afspraak herinneren", gromt de reus dan. „Ik en mijn vriend Axe werden gewoon als kleine drcumissen weggestuurd. Ik en mijn vriend Axe zijn ook een .beetje ongerust over onze vriend Erivin en daarom gaan wij nu maar op ons eigen houtje naar Wognam's ruïne Maar als Je je soms bij ons wilt aansluiten, hebben wij daar geen bezwaar tegen...." Na deze toespraak wendt Svein zich. hoogst met zichzelf ingenomen, om en hervat de tocht en terwijl Eric zich grinnckend bij het twee tal voegt, bedenkt hij dat hij de vriendschap van deze Saksische piraat een beetje meer moet leren waarderen. Geruime tijd lopen zij in stilte voort op hun hoede op een mogelijke ontmoeting met Bcrses krijgers, hoewel het niet waarschijnlijk lijkt dat zij hier op z.o'n afstand van de burcht nog krijgers zullen tegenkomen. Hoewel zij stevig doorstappen, gaal het Eric nog veel te langzaam en Svein is dit geheel met hem eens. „Bij de eerste de beste boeren hoeve gap ik een paar paarden", gromt hij herhaaldelijk. De zon neigt reeds ter kimme als zij de splitsing van de heirbaan naar het oosten en het gebied van Wogram's burcht naderen. Over enkele uren zullen zij een geschikte plaats voor de nacht moeten zoeken. Opeens roept Axe gedempt een waarschu wing. Even luisteren zij roerloos. Dan fluistert Eric: „paarden.er zijn ruiters op komst vlug dekking zoeken. „we willen volgend jaar revanche". Zonder een der overige spelers ook maar iets te kort te willen doen kan Zeeland Sport keeper Adrie van Huizen als de grote uitblinker bij de Zeeuwen wórden genoemd. Inde 20e min. konden de Zeeuwen de lei ding nemen toen Joop Korevaar een aktie van Leo van Ast (Yerseke) en Simon Harinck (Middelburg) met de hand in het strafschopgebied onder brak. Hard en onhoudbaar voor Ton Thie schoot Henny Wijs de straf schop in 1-0. Na precies een half uur spelen kon Ad Mansveld niet anders doen dan de doorgebroken Leo van Ast tegen de grasmat werken wat de Hagenaar opnieuw op een strafschop kwam te staan welke nu door Kées van der Sluis (Middel burg) onhoudbaar in een doelpunt werd omgezet. Vijl min. voor tijd slaagde de mee naar voren geko men Mansveld voor Den Haag met een hard schot tegen te scoren 2-1. Twee minuten na rust kregen de Zeeuwen weer een belangrijke rug gesteun toen Simon Harinck een vrije trap langs de opgestelde muur inknalde 3-1. Ondanks de krampachtige pogin gen van de Hagenaars om de ba kens te verzetten kreeg het Zeeuwse team toen de beste mogelijkheden om lot scoren te komen. Harnick liet een fraaie kans om de voorsprong nog op te voeren onbenut, terwijl Korevaar een door Wijs ingeschoten bal van de doellijn moest halen, waarna Harnick even lateer het houtwerk op zijn weg vond. Aan de andere zijde wist Van Huizen door voortreffelijk in te grijpen de Hage naars het scoren te beletten. Toch moest hij na bijna een half uur spe len zwichten voor een hard schot van Ouwehand 3-2. Vijf min. voor tijd stelden de Zeeuwen de overwin ning veilig door Kees van der Sluis die attent reageerde op een pass van Henny Wijs waarna hij via de paal inschoot 4-2. uitgereikt door de voorzitter van de zwemvereniging „Onderdak", de heer H. v. d. Velde. Alle deelnemers ont vingen een herinneringsvaantje en konden terugzien op een spannende en sportieve wedstrijd. Voor de zwemvereniging „Onder dak" was het tevens een goede trai ning voor as. zaterdag 7 juni. Dan komt zij namelijk uit in poule B van het zomerprogramma „Recreatief zwemmen" van de K.N.Z.B., tegen de Z.V. „De Zuidwester" en Z.V. „Zeelandia", in het buitenbad van het zwembad „Poélendaele" te Mid delburg. Aanvang vier uur. '(Foto: Zièrikzeesche Nieuwsbode) STELLENDAM, 2-6. Hoewel de weersomstandigheden niet erg roos kleurig waren, was er toch een zon nige stemming bij de deelnemers- (sters) van de return-zwemwedstryd Slellendam-Nicuwerkerk, bestaande uit leerlingen van het lager onder wijs. Na een toespraak van de heer Snoei chef-badmeester van het '.wembad te Stellendam, werd er on der leiding van de heer Brunger met zijn ballet-groep een kleine demon stratie gegeven, er werd gezwommen op muziek van Carl-Douglas-Kung Fu en van Suppé - Die Leichte Ka- valerie. Hierna werd een aanvang geno men met de wedstrijden, die beston den uit schoolslag - borstcrawl en rugcrawl over 50 meter, voor zowel SCHEEPVAART Ameland, 1-6 te Rotterdam. Calamares, pass. 2-6 Pan. kanaal naar Koper. Ganymedes, 29-5 te Buenaventure. Abida, 1-6 Amuaybay naar Curacao Ares, 31-5 390 m. ZW Finisterre Atys, 30-5 Dubay Calamares, 2-6 Panamakanaal Camitia, 30-5 300 m. ZZW Acapulco KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuw Lekkerland: P. Molenaar, Jaarsveld; te Lopikerka- pel: C. Hakkenberg, kand., Haarlem; als predikant voor buitengewone werkzaamheden (ziekenhuispredikant Diakonessenhuis te Leeuwarden): A. Groenenboom aldaai'. Bedankt voor Gouda: R. van de Hoef, Zeist. Geref. Kerken Benoemd tot pastoraal medewerker te Alphen aan de Rijn: L. Ternijen- huis, kand., Amsterdam, die deze be noeming heeft aangenomen. Beroepen te Apeldoorn (godsdienst leraar aan het Myrtus college): H. G. Rang, Goor. Aangenomen naar Pultershoek: J. Hanegraaff, Holland (Michigan, U.S. A). Bedankt voor Baarn: C. van Zuy- len, Schiedam. Door de classis Tiel is met goed gevolg praep. geëxamineerd: drs. G. Oudheusden, Culemborg. Hij stelt zich nog niet beroepbaar Chr. Geref. Kerken Tweetal te Vlaardingen: B. de Romph, Naarden en P. van Zonne veld, Leerdam. Beroepen te Almelo: J. J. de Jonge, Kampen. Bedankt voor Den Haag-zuid: H. van der Schaaf, Dordrecht-zuid; voor Culemborg: A. van de Weerd. Dam- woude. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Wetsinge-Sauwerd, in samenwerking met Winsum-Over- gum: J. A. Boersema, kand., Amers foort. jongens als meisjes, met daarop vol gend de 4 x 50 meter estafette, be staande uit twee jongens en twee meisjes van elke ploeg. De uitslagen zijn ais volgt: school slag 50 meter meisjes: 1. Lieske van de Velde, 45.0, N.K.; 2. Marjan Fol- mer, 45.0, N.K.; 3. Wilma de Blok, 46.7, S.D. Schoolslag 50 meter jongens: 1. Erik Verboom, 49.2, N.K.; 2. Kees van Seters, 49.8, S.D.; 3 Max Geuze, 50.2, N.K. Borstcrawl 50 meter meisjes: 1. Conny v. d. Nieuwendijk, 37.1, S.D.; 2. Marjan Folmer, 37.8, N.K.; 3. Er- ma van Heest, 39.7, S.D. Borstcrawl 50 meter jongens: 1. Kees van Seters, 39.0, S.D.; 2. Marco v. d. Wal, 41.5, S.D.; 3. Leo Heijboer, 43.0, N.K. Rugcrawl 50 meter meisjes: 1. Ka rin van Dijke, 43.6, N.K.: 2. Conny v. d. Nieuwendijk, 46.3, S.D.; 3. Lies ke v. d. Velde, 47.2, N.K. Rugcrawl 50 meter jongens: 1. Kees van Seters, 44.0. S.D.; 2. Leo Heijboer, 49.3, N.K.; 3. Ex-ik Verboom 49.4, N.K. Estafette 4 x 50 meter vrije slag: 1. Stellendam, 2.36.6; 2. Nieuwerkerk, 2.49.2. Waterrugby, 2x4 minuten: Stel lendam 3-Nieuwei'kerk 3. Voor de totale puntentelling wer den de 4 snelste tijden opgesteld en er kwam de volgende uitslag uit de bus: 1. Stellendam 1303,5 pnt win naar; 2. Nieuwex-kerk 1307,5. Wisselbokaal De wisselbokaal die de voi'ige keer werd behaald door Nieuwex-- kerk, kwam dus nu in handen van Stellendam. Wethouder Visser reik te de Rabo-Bokaal Ziex'ikzee uit aan de heer Snoei, voor de 2e plaats was er een standaard die uitgereikt wei-d aan de heer Bi-unger van de ploeg uit Nieuwerkerk. De medailles voor de persoonlijke prestatie's (eex-ste drie) werden door een besluui'slid van de Rabo-bank Stellendam welke deze prijzen ter beschikking hadden gesteld, aan de deelnemex-s over handigd. Vermeld dient nog te wor den dat er wanne dranken gi-atis aan de deelnemei-s c.q. officials werden uitgei-eikt door een plaatse lijke zuivelhandel. Zowel de heer Snoei als de heer Brunger hopen dat deze wedstrijden een jaax-lijks te- rugkex-end festijn mogen zijn. Al met al was het een px-ettige en sportieve ontmoeting. Dom-carillon UTRECHT, 29-5. De Utrechtse wethouder T. Har- teveld heeft donderdag het gerestaureerde carillon in de Utrechtse Dom officieel in ge bruik gesteld. Na een ingrij pende restauratie, die ruim een jaar vergde, hangen de 33, des tijds door Hemony vervaar digde klokken weer in de to ren alsmede veertien klokken van recenter datum. Het Dom- carillon is bovendien verrijkt met drie splinternieuwe bas- klokken, zodat het carillon thans 50 klokken telt. Utrecht heeft daarmee nu het zwaar ste carillon van Nederland. VISSERIJBERICHTEN ZIERIKZEE BRUINISSE, 2-6. - Naast dc teleurstellende ervaringen van de mosselzaadvissers op het Friese Wad, waren de ondervindin gen op het Groninger Wad, waar van 26 mei tot 13 juni mag worden ge vist, niet veel beter. Alleen wanneer de waterhoogte een zekere verhoging vertoont, kan op hogere gedeelten van het Groninger Wad nog wat ge vist worden op oudere aldaar lig gende mosselen. Want nog op hot Friese Wad. noch op het Groninger Wad werd mossel zaad van de zaadval 1974 ontdekt, althans niet in hoeveelheden van enige betekenis. Gelukkig heeft men wel enige hoop. dat 1975 in dit op zicht betere resultaten zal te zien geven, door nieuwe zaadval in dc maanden mei lot en met juli. even tueel augustus. Een aantal mosselkwekers, heeft de moed al opgegeven. Slechts in be paalde gevallen hoort men van een redelijke kwaliteit van het tot dus ver geviste mosselzaad. Het meeste aangebrachte zaad is namelijk niet van hoogwaardige kwaliteit, zodat men besloot niet meer naar het Wad tc vertrekken. Het mosselzaad ge vist op het Groninger Wad. mag al leen in Zeeland worden uitgezaaid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 5