Gemeentebestuur ontving kampioenselftal „Zierikzee STREEKNIEUWS Openingstoeht watersportvereniging „Bru" ZIER1KZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 3 juni 1975 Nr. 21700 3 Sport... in stadhuis ZIERIKZEE, 2-6. Maandagavond werd in het stadhuis het kampioenselftal en het bestuur van de voetbal vereniging Zierikzee, ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap en de promotie naar de 3e klasse van de K.N.V.B., offeieel door b. en w. ontvangen. Het gemeentebestuur was hierbij vertegenwoordigd door burgemeester Th. II. de Meester, de wethouder van sportzaken M. C. Doeleman en de secretaris de heer R. van Ommeren. Wethouder Bij de Vaatc was in verband met een vergadering verhinderd. Burgemeester De Meester feliciteerde in de eerste plaats het elftal en de vereniging namens het gemeentebestuur met het behaalde resultaat. De burgemeester, die zich veront schuldigde dat hij helaas de receptie niet heeft kunnen bezoeken daar hij uitstedig was, wees er op dat het nu behaalde resultaat niet alleen te danken is geweest aan de prestaties van de spelers. Ook de verzor ger de heer R. Kerkhove en de be stuursleden. de „mensen achter de schermen", hebben hier zeer beslist hun steentje toe bij gedragen. De burgemeester voelde zich wal schuldig dat het al enigé tijd is ge leden dat hij een wedstrijd Van Zie rikzee, ondanks alle goede voorne mens, heeft bijgewoond. Hij zegde toe dat hier verande ir.g in komt. De stimulans hiertoe komt mis schien eigenlijk nog wel meer door het jeugdige elftal dat met de Pink sterdagen te St. Hilaire heeft ge speeld. „Dit elftal leverde daar een fraaie prestatie, waarbij ik mij geen moment heb verveeld." Beker niet wapen Na het kampioenschap en de pro motie zal men nu in het volgende seizoen kans moeten zien om zich in de derde klas te handhaven, iets waar de burgemeester wel vertrou wen in had. Doelman Adrie Stout- jesdijk, de man die de balletjes uit de coal moet houden, feliciteerde hij speciaal met de geboorte van zijn dochter. Namens het gemeentebestuur over handigde hij aan aanvoerder Kees Lodewijk een beker met het ge meentewapen van Zierikzee. Wet houder M. C. Doeleman richtte als oud-speler en voorzitter zijn felici taties tot de spelers en het bestuur van de voetbalvereniging Zierikzee. Hij ging hierbij terug tot 55 jaar geleden toen hij als junior voetbal- lertie lid van het toenmalige ZVV werd. De toestanden waren toen wel even anders dan op de hui dige dag. Als er toen een wedstrijd werd gespeeld moesten allereerst zo goed als mogelijk was de nodige koeie- plakkcn worden opgeruimd, waarna men zich langs de rand van de sloot kon gaan verkleden. Bij dc uitwedstrijden werd ge bruik gemaakt van de diensten van beurtschipper Duivendijke waarbij men dan om een wedstrijd van an derhalf uur te spelen bijna de ge hele dag op het schip vertoefde. De heer Doeleman was bijzonder trots dat Zierikzee weer in haar oude omgeving in de derde klas is teruggekeerd. Hij sprak de hoop uil dat men het elftal nog eens op hel gemeentehuis zal mogen ontvangen als tweede klasser. Dankwoorden De voorzitter van de voetbalvere niging Zierikzee de heer K. B. Ho- gerland dankte het gemeentebestuur voor dc ontvangst wat gezien het feil dat alle spelers en reserves hierbij aanwezig i varen kennelijk op prijs werd gesteld. „Voor een amateur is sport nog al tijd een middel maar geen doel al is het wel zo dat er al sinds de middel eeuwen er bij het beoefenen van een ZIERIKZEE. Uit handen van burge meester Th. H. de Meester ontving Zierikzee-aanvoerder Lodewijk de beker. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode) tak van sport het streven er op ge richt is de beste te zijn. Onder lei ding van de heer Van Kerkhove is het ons dit seizoen gelukt", aldus de Zierikzee-voorzitter. De heer Hogerland vestigde er verder de aandacht op dat de jeugd- subsidie, die door de gemeente wordt gegeven goed besteed is, gezien het aantal jeugdige sportbeoefenaars in de talrijke verenigingen van velerlei aard in Zierikzee. Voor wat de akkomodatie betreft zijn er nog wel enige wensen, maar hij had goede hoop dat ook deze bin nen afzienbare tijd kunnen worden verwezenlijkt. Jaarverslag Zeeuws Coördinatie-orgaan 1974 Dezer dagen verscheen het jaar verslag over 1974 van de Stichting Zeeuws CoÖrdinatie-oz'gaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieube scherming. In het jaarverslag wordt o.a. een opsomming gegeven van de aktiviteiten in het verslagjaar. Op Schouwen-Duiveland hadden die ak tiviteiten betrekking op het rekre- atieplan Bruinisse, de kom en omge ving van Renesse, de 150 kV-leiding Goes-Zierikzee. de infiltratieleiding Schouwen, de eventuele verbreding van de Kloosterweg te Haamstede, infiltratie van de Schouwse duinen, de kop van Schouwen, het woonhuis van de boerderij aan de Dalebouts- weg 4 te Haamstede en de grond wateronttrekking in de gemeente Westerschouwen. Omdat de bezwaren van het Coör dinatie-orgaan inzake het rekreatie- plan Bruinisse door de gemeenteraad werden afgewezen, werd beroep aangetekend bij Ged Staten. Verdel ging het orgaan in beroep bij G.S. omdat de ingebrachte bezwaren m.b.t. de hoogte en omvang van een horecabedrijf aan de Vroonpias dooi de raad ongegrond werden ver klaard. Keuringen politiehondcerlifikaat Zaterdag 31 mei werden in het na tuurreservaat Ouwerkerk Polilie- hondcertifikaat keuringen gehouden. Onder de zes deelnemers bevonden zich twee leden van de P.H.V. Schouwen en Duiveland t.w. dc heer De Ruiter uit Renesse met zijn ge kruiste bouvier Marco, cn de Mc- chelseherder Anja van de heer Schenk eveneens uit Renesse. werd voorgebracht door dc instructeur van de P.ll.V. Schouwen cn Duive land dc heer Melsen uit Halsteren. Na een zware dag van werken voor zowel baas als hond behaalde de heer De Ruiter het certifikaat met 29.9 punten. Dc herder Anja werd voor het certifikaat afgewe zen. het zelfde lot ondervond de heer Louwersc uit Meliskerke met zijn M. H. Sam. De verder geslaagden zijn: de heer Schipper met bouvier 277 punten; de heer Capon met bou vier 302 punten; de heer Comaman- deur eveneens met bouvier 277 pnt. Veertig jaar „Mosselkantoor" Vrijdag 20 juni houdt het Produkt- sthap voor Vis en Visprodukten te Bergen op Zoom een receptie, ter gelegenheid van het 40-jarig be slaan van het „Mossclkantoor". In juni 1965 werd namelijk als gevolg van de bemoeiingen van de Bond van Mosselkwekers in Zeeland, c.s. het Verkoopkantoor voor Mosselen opgericht, later omgevormd tot een afdeling van het produktschap. De receptie zal worden gehouden van 15.30 tot 17 uur cn wordt gevolgd door een koud buffet, met later op de avond muziek cn dans. Tevens zal de heer J. van Splunter. hoofd van dit kantoor 40 jaar aan het kan toor verbonden zijn en daarom zal ook aan dit feit de nodige aandacht worden besteed. ZIERIKZEE Zaterdag plaatsing speeltoestellen op terreintjes in West Aan het vrijwilligersprojekt van de Werkgroep Plan West voor het maken en inrichten van speelter- reintjes in een aantal straten voor de jeugdige kinderen uit de buurt wordt nog regelmatig hard gewerkt. Veer een groot deel is dit vrijwilli- gerskarwci dan ook al weer achter de rug, zodat de dag in zicht komt dat tot plaatsing van dc speeltoe stellen kan worden overgegaan. Deze week wordt er in de loods aan de Boerenweg nog elke avond gewerkt om alles zaterdag 7 juni aanstaande gereed te hebben. Ge hoopt wordt dan ook op voldoende vrijwillige werkers op de nog reste rende avonden van deze week: elke avond kan men terecht voor de „laaste loodjes". Zaterdag om tien uur worden de helpers en helpsters verwacht bij het terreintje aan de Wielingen straat. Men wordt verzocht spaden mee te nemen. Dan is het eindelijk zo ver dat de gemaakte speeltoestel len over de verschillende terreintje zullen kunnen worden verdeeld en dan zal ook tot plaatsing worden overgegaan. Zitting Loontechnische Dienst Recentelijk publiceerden wij uit voerig over de mogelijkheden die dc Loontechnische Dienst biedt aan zo wel werkgevers als werknemers. Teneinde de d'enst nog dichter bij het publick te brengen, werd beslo ten tot een maandelijkse zitting avond, waar ieder met loonproblc- mèn uit dc eerste hand informatie kan verkrijgen. Dc eerste zitting vindt plaats op woensdag 4 juni a.s. in het Gewcste- 'Ük Arbeidsbureau, Oude Haven te Zierikzee. Voor tijd: zie agenda. Afscheid P Schults van schildersbedrijf De kontaklvereniging van Schil dersbedrijf P. Schults B.V. te Zie rikzee organiseerde een ontspan ningsavond voor haar leden in het verenigingsgebouw in 't Vrije te Zierikzee. Tevens nam op die avond de heer P. Schults afscheid van het schildersbedrijf waarin hij 29 jaar werkzaam is geweest. Dat zijn af- srheid niet onopgemerkt voorbij ging bleek uit het feit dat o.a. van al het personeel wat nu in het bedrijf werkzaam is. aan dc heer P. Schults een complete visuitrusting wera aangeboden Ook mevr. Schults werd niet vergeten cn kreeg een f'-aai bloemstuk aangeboden. Onder de andere geschenken was een schil- et 'i v n een door hem uitgevoerd werk. De avond werd opgeluisterd o»«>r muziek cn conference. De kon taklvereniging kan terug zien op een a er geslaagde avond. HAAMSTEDE Veertig jaar „Pomona" De Vereniging van Oud-lccrlingen „Pomona" viert op vrijdag 20 juni a.s. het veertigjarig bestaan. Dit bijzon dere jubileum zal worden gevierd met een speciale middag in hotel R.T.M.-Vliegveld tc Haamstede. KERKWEUVE Kollekte De kollekte ten bate van Sonnc- vanck en Zonnegloren verzorgd door de heer Stecnpoorte, heeft opge bracht het mooie bedrag van f 171,79 BROUWERSHAVEN Korenavond In de Ncd. Hervormde Kerk tc Brouwershaven, wordt op woensdag 11 juni a.s. een Korenavond gehou den, uitgaande van dc Werkgroep Zangkoren Schouwen-Duiveland. Aan deze avond werken mede: „Smalstads gemengd koor", (dirigent de heer Hogestein); de Chr. Gem. Zangvereniging „Vooruitgang zij ons streven" Oosterland, (dirigent J. C. Koopert); Chr. Ger. Koor te Zierik zee, dirigent M. van 't Veer; „Hel Duivelands Barokensemble", diri gent de heer Jumelet; Koor „Platte landsvrouwen" afd- Schouwen, diri- gente mevr. M. Coumou-Groenen- dijk; Kerkkoor Haamstede, dirigent de heer Schools; „Het Zierikzees Kamerkoor", dirigente mevrouw R. v. d. Dungen; Ned. Hervormd Kerk koor te Bruinisse, dirigent de heer Van den Berge. Organist is de heer J. Schouls. DUIVELAND Burgerlijke stand over mei Geboren: 6 Marinus Anthonie, z. van M. A. v. d. Cingel en C. J. Rade- walt (Nieuwerkerk); 11. Aagtje Pie- ternella Jacoba, d. van H. M. Flik- weert en M. C. Fierens (Oosterland); 17. Dignus Jan, z. van M. D. Goud zwaard en S. Goudzwaard (Ooster land); 23. Jan, z. van J. v. d. Maas en M. v. d. Have (Oosterland); 24. Pieter Cornells, z. van P. M. Otte en C. F. de Bruine (Oosterland). Overleden: 12. Jacob de Rijk, 63 j. (Oosterland); 13. Wilhelmina van Strijen, 76 j. (Nieuwerkerk). OOSTERLAND Regen Zeer ten genoege van onze land bouwers viel er maandagmiddag 2 juni ongeveer 9 mm regen, wat de versmachtende veldvruchten zeer ten goede kwam. Om sommige per celen, nl. ook in de Oosterlands pol der vertoonden gerst en erwten etc. de neiging dood te gaan, mede ten gevolge van de huidige slechte stz'uctuur van de ondergrond. Ge hoopt wordt dat er nog meer regen komt. Succes voor „Oosterlands Fanfare" Het plaatselijk muziekcorps: „Oos terlands Fanfare" nam op zaterdag 31 mei jl. deel aan het concours dat de afdeling Zeeland van de Konink lijke Ned. Federatie van Harmoniën, Fanfares, Brassbands, Drumbands, Showbands en Majorettenkorpsen, de z.g. „Zeeuwse Bond" in de „Prins van Oranje" te Goes heeft gehouden en waaraan dertien korpsen deelna men. „Oosterlands Fanfare startte als eerste, onder leiding van de di recteur, de heer Jac. Capelle, met het verplicht nummer; ,.Im Mar- chenland" van J. Friederichs, en als keuzewerk; „Les Bonds de la Lon don" van R. Martin. Men kwam met 274 punten bij de tweede prijs te recht. Moge dit succes een stimu- lands zijn om dergelijke evenementen jaarlijks bij te wonen. „Oosterlands Fanfare" was met 32 leden naar dit concours getogen. Door ziekte waren enige leden helaas verhinderd dit muziekfeest bij te wonen. Geslaagd Aan de Rijks Pedagogische Acade mie te Middelburg slaagde dezer dagen bij de gehouden examens voor de hoofdakte onze dorpsgenote, mej. Christine van Almenkerk Jd. De geslaagde is per 1 augustus a.s. benoemd als onderwijzeres aan de Openbare Basisschool „De Sprong" te Koudekerke (Walcheren). BRUINISSE, 31-5. Door dc leden van dc watersportvereniging „Bru" werd zaterdag officieel het vaarsci- zocn 1975 geopend met een tocht die werd gehouden op het Grevelingen- meer. Aan deze tocht namen ondanks de harde wind een twintigtal boten deel die 's morgens omstreeks half elf de jachthaven verlieten, en koers zetten naar de Brouwersdam. Het eindpunt van deze tocht was gepland in een voormalige werkhaven aan de Brou wersdam. De opvarende kinderen werden daarna met twee boten naar Dolfirodam gebracht om een show met flippers en zeeleeuwen bij te wonen, wat altijd een grote attraktie is. De meeste boten zijn de nacht overgebleven in de werkhaven en zondag pas teruggekeerd naar de jachthaven in Bruinisse. Ondanks het koude en winderige weer is deze tocht weer een volledig succes ge worden. BRUINISSE Veertig jaar Middenstandsvereniging Veertig jaar geleden werd te Brui nisse een rftiddenstandsvereniging opgericht. Ondanks ups en downs be staat deze vereniging nog steeds. Dit jubileum zal zaterdagavond in het Dorpshuis door bestuur en leden op feestelijke wijze worden gevierd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Aan tot nu toe, 126 projekten in binnen- en buitenland is een bedrag van 2.660.000 toege kend uit de opbrengst van de Kin- derpostzegelaktie 1974. F 190.000 daarvan is toegekend in de vorm van leningen. Dit heeft het Neder lands Comité voor Kinderpostzegels laten weten. De totale opbrengst be droeg in 1974 f 250.000. DEN BOSCH. In het kader van het Monumenten jaar 1975 is vanaf 28 juni een tentoonstelling te zien in het Noord Brabants museum van prenten en tekeningen uit het bezit van het Provinciaal Genootschap van kunsten en wetenschappen. Op de tekeningen en prenten: kerken, kapellen, stadhuizen, kastelen, ves tingwerken, stads- en dorpsgezich ten en grafmonumenten. Het geheel geeft een beeld van „verloren gega- ne monumenten." SCHIPHOL. De door kamervoor zitter Vondeling geleide parlemen taire missie (vijf leden uit de Eerste en zes uit de Tweede Kamer) terug gekeerd uit Warschau, heeft tijdens haar bezoek van een week aan Polen in alle lagen van de Poolse bevol king een groot verlangen gekonsta- teerd naar meer kontakt met het Westen, „en echt niet alleen om eko- nomische redenen", ald.us ir. Vonde ling bij zijn terugkeer op Schiphol. NIJMEGEN. De Politieke Partij Radikalen blijft het kabinet-Den Uyl steunen. Dit heeft het 'congres van de PPR in Nijmegen besloten. DEN HAAG. Het aantal aan drugs verslaafden, dat jaarlijks hulp krijgt van consultatiebureaus voor alko- holisme en drugs, is in zes jaar elf keer zo groot geworden: van 300 in 1963 tot 3.330 in 1973. Deze cijfers van de federatie van instellingen voor de zorg voor alkoholisten zijn meegedeeld in „Reflex", het blad van de Nationale Raad voor Maat schappelijk welzijn. KERKRADE. Aan de grensover gang bij Kerkrade is de 21-jarige bankbediende Ronald S. uit Nieu- wenhagen aangehouden, die ervan wordt verdacht ongeveer f 20.000 te hebben ontvreemd uit de kas van de Rabobank in Nieuwenhagen waar hij werkte. DEN HAAG. De Vereniging Bij zondere Scholen voor onderwijs op algemene grondslag vindt, dat hel schoolbegeleidingsdienstenplan van minister Van Kemenade onvoor waardelijk dient te worden afge wezen. Uit een oogpunt van alge meen belang moet hieraan de voor keur worden gegeven boven een minnelijke schikking. AMSTERDAM. Stork Brabant, een onderdeel van de V.M.F., heeft van dc Venezolaanse onderneming Revestimientos Decorativos Marlucsa in Caracas, een opdracht van ruim vyf miljoen gulden ontvangen voor dc complete inrichting van een nieuwe fabriek van wandbeklcding cn vloerbedekking in Caracas. DEN HAAG. Dc ministei^ van de fensie, ir. H. Vredeling. heeft in het gebouw van zijn ministerie in Den Haag, daartoe gemachtigd door het kabinet, een zg. preliminary contract en een zgn. memorandum of under standing met de regering van de Verenigde Staten ondertekend voor de levering van vierentachtig Ameri kaanse F-16-toestellen en voor een optie op nog achttien vliegtuigen van dit type. DEN HAAG. Mr. J. F. Glastra van Loon heeft maandag verklaard dat hij het betreurt dat de indruk is gewekt dat hij kritiek op bepaalde personen heeft uitgeoefend. Hij zei dat de zinsnede in een vraaggesprek met het dagblad „Het Parool", als zou de secretaris-generaal van hel departement stukken die hem berei ken aan bewindslieden onthouden, ten ene male onjuist is. ZIERIKZEE - In het Zierikzeese Gravensteen is tot september van dit jaar te zien de jubileumexpositie van de W.M.Z. „45 jaar water op Schouwen-Duiveland". Zeer veel fa cetten van het werk rondom de openbare drinkwatervoorziening worden op deze e.vposilie nuchter en zakelijk belicht, zo ook het laborato riumwerk, (foto).. De tentoonstelling werd gisteren (maandag)avond offi cieel geopend door burgemeester Th. de Meester; zie voor verslag van de opening voorpagina

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3