NIEUWE STIJL Jaar passeerde revue KOOPJES HALEN WICO LEDENVERGADERING „ONDER DE WIEKEN" TE BURGH-HAAMSTEDE Bezuinigings-motie Schouwenaar werd verworpen Prostituees bezetten kerk Eerste vroege aardappelen STREEKINIEl'WS Tips voor de reis AGENDA W.M.Z.-expositie „MULTIPLE Als ver uitvloeisel van bet rap port van de Club van Rome, hoort men tegenwoordig veel over een „nieuwe levensstijl", d.w.z. een le vensstijl, die is afgestemd op de mondiale behoeften en de nood in deze wereld; het is een streven naar een soort verantwoord even wicht tussen het somst bijna niets of heel weinig ginds en toch nog een zekere mate van overvloed hier. liet streven naar een nieuwe levensstijl is vooral kerkelijk ge ïnspireerd, maar de doeleinden ervan kunnen een nog veel bre dere waardering krijgen. Eigenlijk ieder zich verantwoordelijk voe lend mens, zit wel met dit pro bleem. De Raad van Kerken in Nederland heeft een Werkgroep Nieuwe Levensstijl ingesteld en - als wij het juist begrepen heb ben - wil de bedoeling zijn het werk organisatorisch van onderaf aan te pakken, d.w.z. op plaatselijk niveau dienen groepen te komen die onderzoeken hoe dat kan met een nieuwe levensstijl. Uiteraard is voor het nodige werk materiaal beschikbaar, dat overal in Nederland medio juni zal wor den verspreid. Hoe opofferingsgezind enkelin gen, groepen of iedereen ook zou willen zijn. binnen het kader van zo n aktie, is het bij voorbaat uil gesloten te achten, dat het pro bleem op zich er mee de wereld uitgeholpen zal worden. Daarvoor is de problematiek gewoon te groot en te veelzijdig, maar ge hoopt wordt wel dat „een bereid heid wordt zichtbaar gemaakt om politieke en maatschappelijke v er anderingen te accepteren. Ver nieuwing van levenstijl kan dus bijdragen tot het tot stand komen van een klimaat, waarin noodza kelijke v eranderingen aangebracht kunnen worden". Het is al te simpel te nemen dat de nieuwe levenstijl zou bestaan uit louter „vasten en versoberen". Dat komt zo direkt aan en met een beetje psychologisch inzicht is het al duidelijk dat hiervan niet al te grote successen kunnen wor den verwacht. „Versoberen" ech ter kan ook in overdrachtelijke zin worden gebruikt. Dan krijgt het het karakter van het anders gaan doen: anders met geld om gaan. met voedsel, met de natuur en dat behoeft der definitie niet1 ■allemaal minder te zijn, maar po sitiever, doelgerichter en mitsdien etisch van hoger gehalte. De Werkgroep stelt het nog wat dui delijker: mogelijk wat achteruit gang van het materiële consump- tiepeil, maar belangrijke vooruit gang op andere fronten. Een mini-voorbeeld uit de prak tijk. Het moet niet langer mogelijk zijn, dat afvalbakken bij scholen - zoals nu soms gebeurt - vol zitten met pakjes brood. Het is maar een voorbeeld, maar het kan symptomatisch zijn voor de wijze, waarop in dit geval met voedsel wordt omgesprongen. Er zijn veel dingen, die er toe behoren, als een selektïever autogebruik, gewoon een soort ouderwetse zuinigheid bij het gebruik van allerlei mate riële dingen, tijdig herstel van kapotte kleding en gebruiksvoor werpen. Enfin, goedwillende» kunnen dit lijstje zelf wel aanvul len. Bovenalles belangrijk echter kan in de toekomst zijn het inzien van de noodzaak van bezinning en bewustwording op dit belangrijke punt. Advertentie BI) Sinatra was zo weg' AMSTERDAM. 2-0. Frank Sinatra heeft maandagavond met een optre den in een uitverkocht Concertge bouw in Amsterdam zijn Europese toer beëindigd. Nog geen minuut na het verlaten van het podium was ..The Voice" al op weg naar Schip hol, van waaruit hij naar Londen vloog. Het optreden van Sinatra werd bijgewoond door talrijke Ne derlandse artiesten, mr. Pieter van Vollenhovon. Elisabeth Taylor en de popster Elton John. Meer werk in Lelystad LELYSTAD. 2-6. Vijf bedrijven zullen zich binnenkort in Lelystad Vestigen, waardoor arbeidsplaatsen ontstaan voor 47 tot 49 mensen, tn de toekomst kan dat oplopen tot on geveer 105. De Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders in Lelystad heeft dat meegedeeld. Het zijn een bedrijf voor winkelinterieurs. een gasbedrijf een schildersbedrijf cn drie garages. BXJRGH'HAAMSTEDE, 2-G. In het afgelopen weekend werd door de ver eniging voor christelijk nationaal schoolonderwijs van „Onder de Wieken" te Burgh-IIaamstcde in de gemeenschapsruimte van de kombischool te Haamstede de jaarlijkse ledenvergadering gehouden. De vergadering werd geopend door de voorzitter van de vereniging de heer C. A. van Oord met het lezen van Lucas 10 en gebed. Onder leiding van de leraar, de heer S. J. Karstens werd voor de pauze door de leerlingen van de Se en 4e klas het muziekspel „Fijn dat er kabouters zijn opgevoerd. Het gegeven hierin was dat een aantal bejaarden die bijeen waren op de bankjes in een plantsoen zich schro melijk verveelden. Via de kaboutertjes die goede vriendjes met de bejaarden werden zorgde toverfeelje Tierelier er voor dat zij weer enige tijd jong konden zijn, wat hen echter maar slecht be kwam. Aan het slot waren zij dan ook weer blij dat zij in hun oude doen terug waren. In dit muziekspel, dat op voor treffelijke wijze onder leiding van de heer Karstens door de leerlingen was ingestudeerd, werden de aan wezigen op min of meer speelse wij ze gekonfronteerd met de problema tiek rond zowel de jeugd als de be jaarden. Namens de aanwezigen sprak de heer Van Oord een woord van dank tot de kinderen en dc heer Karstens voor het gebodene. Het hoofd van dc school de heer J. C. van Vonderen sprak hierna een woord van afscheid tot de lieer R. Vos die met ingang van het nieuwe schooljaar overgaat naar de Chr. Mavo te Zierikzee. De heer van Vonderen wees hier bij op de bijzonder prettige manier van samenwerken waarbij de kriti sche noot niet ontbrak. Ook de heer Van Oord bracht de heer Vos dank voor hetgeen hij in het belang van de school en de kin deren heeft gedaan. Dank bracht de heer Van Oord ook aan de secretaris van de vereniging de heer A. P. Boogerd die zich bij de bestuursver kiezing niet meer als zodanig be schikbaar stelde. De voorzitter wees hierbij op de aktiviteiten welke steeds door de heer Boogerd in het bestuur werden ontplooid. Als blijk van waardering en er kentelijkheid bood hij de heer Boo gerd een Rembrandtbijbel aan. De heer Boogerd sprak woorden van dank voor het hem aangeboden geschenk en de prettige samenwer king in het bestuur wélke er steeds is geweest. De heer R. Vos sprak woorden van dank tot de ouders voor de prettige jaren welke hij te Burgh-Haamstede heeft gehad. Het schooljaar De financiële jaarrekening over 1974 van de penningmeester de heer J. Geleijnse werd onveranderd goed gekeurd. De bijdrage voor het laten rijden van de autobus voor de kinderen die buiten Burgh-Haamstede wonen zal ook in het komende schooljaar f 152,- per gezin bedragen. De heer Van Vonderen gaf hierna een overzicht over het schooljaar 1974-1975. In vergelijking met voor gaande jaren is het een vrij rustig jaar geweest. De werkgroepen welke toen werden opgezet'zijn nu enthou siast aan het werk. Vooral de doku- mentatiegroep heeft geweldig veel werk verzet en is klaar gekomen met het boekenbestand. Het is nu zelfs zo dat ouders die geen kinderen meer op school heb ben mee willen blijven werken in de werkgroepen. Op dinsdag 10 juni a.s. zal als sluitstuk van het school jaar voor de werkgroepen een feest avond plaats vinden. De schoolkrant is nu begonnen met advertenties welke de kosten dekken. In het afgelopen jaar de hulpdienst aangevangen, die nog een beetje in de taboesfeer ligt. Daar waar om hulp werd gevraagd was men enthousiast over de wijze waarop dit gebeurt. De heer Van Vonderen was de mening toegedaan dai hieraan nieuwe inpulsen zullen moeten worden gegeven. De schoolreis naar Schiphol via Bonnebroek en Rijswijk en weer te rug naar Haamstede is een sukses geweest. De tweetal gehouden ouderavon den waren uitstekend geslaagd. Door de kinderen werd in het afgelopen jaar weer een mooi bedrag bijeen gebracht voor verschillende instel lingen. De heer Van Vonderen sprak de hoop uit dat in het komende school jaar het werkplan kan worden vast gelegd alsmede het organiseren van avonden van groepen ouders waar bij gepraat wordt over het onder wijs en op do leerstof dieper kan worden ingegaan. De aanmelding voor het nieuwe schooljaar bedraagt momenteel ze ventien leerlingen tegen eenentwin tig in het vorige schooljaar. De heer Van Vonderen had hier bij nog goede hoop dat er nog enige meldingen van buiten de kernen Burgh-Haamstede zullen komen. Met de wens het komende schooljaar weer een goede samen werking te zien zal geven besloot hij zijn overzicht. Bestuursvoorstellen De voorzitter, de heer Van Oord, bracht hierna een aantal bestuurs voorstellen ter tafel. Zonder op- of aanmerkingen werd de kontributie voor het komende schooljaar ge bracht van f 5,- op f 10,-. Voor een gerichte bestemming werd een bedrag van f 5000,uitge trokken. De kommissie welke hier voor is aangesteld zal, met het oog gericht op de derde wereld, zich hierover nog nader beraden. Ge dacht wordt aan het adopteren van een jongen of een meisje in het ka der van de aktie Kinderdorp. Het ligt in het voornemen om me de hiervoor in oktober of november een bazar te organiseren. Bij de bestuursverkiezing werd in plaats van de heer A. P. Boogerd de heer J. in 't Veld benoemd. De vraag van een der aanwezigen uit de vergadering waarom er al tijd mannen worden voorgedragen en nooit vrouwen, die dit werk net zo goed kunnen doen zo niet beter, om zitting te nemen in het bestuur, werd door de voorzitter niet ter dis- kussie gesteld- Met dankgebed door de heer A. P. Boogerd werd de ouderavond afge sloten. A-Kring' Zeeland B.B. GOES, 2-6. In de maandag te Goea gehouden vergadering van de Kring- raad van de A-kring Zeeland van de Bescherming Bevolking, werd een motie - Schouwenaar (burgemeester Brouwershaven), om de posten 50 en 62: Opleiding en oefeningen, met f 34000,te verminderen, met 31 te gen 10 stemmen verworpen. Burgemeester Schouwenaar was tot zijn amendement gekomen omdat de verhoging van de bijdrage die de ge zamenlijke gemeenten aan de B.B. verschuldigd zijn. zou worden terug gebracht ;tot 5 cent, in plaats van 20 cent, zoals door het dagelijks be stuur werd voorgesteld. De .overweging van de heer Schou wenaar was de reorganisatie Van de B.B. die op stapel stond. Zoals be kend zullen een aantal taken van de B.B. door een reorganisatie, die van overheidswege wordt toegepast, wor den verminderd, c.q. komen te ver vallen. Maar het betreffende wets ontwerp laat nog wat op zich wach ten. Dit kan nog wel énkele jaren zijn, meende de voorzitter, de heer Peyl Hoogweg Ook burgemeester Van Waes was vóór de motie-Schouwenaar, op wat andere gronden dan de heer Schou wenaar zelf, maar men kwam tot de zelfde conclusie. Schouwen-Duivelandsc gemeenten Van de gemeenten op Schouwen- Duiveland stemden de afgevaardig den van Middenschouwen en Brui- nisse vóór de motie; Zierikzee en Duiveland tegen. Westerschouwen was niet vertegenwoordigd Omdat intussen burgemeester Van Suylekom (Kapelle) was gearriveerd, werd het voorstel van het dagelijks bestuur van de B.B. om dé bijdragen van de gemeenten in Zeeland te brengen van f 0,80 op f 1,per in woner, aangenomen met 34 tegen 10 stemmen. Aan de stemming was nogal wat discussie vooraf gegaan, het gihg na melijk over de begroting 1975. Het dagelijks bestuur achtte een verho ging van f 0.20 noodzakelijk. Deze verhoging moest f 44.000.- opbren gen. Er was' echter wel een alternatief om de uitgaven met f. 44.000.- te ver minderen. Daarvoor moésten de pos- teh 24 (onderhoud materieel met f 3000.- en 42, Dienst voertuigen (stalling) met f 1000.- worden ver minderd, terwijl paraatheidsvoorbe reiding en onvoorzien eveneens met elk f 3000.- moesten worden vermin derd. De vergadei-ing wilde echter niet dat het materiaal döor slijtage en slecht weer invloeden te veel zou achteruit gaan en wildé voor de be paalde póstén 24 en 42 wel een ver hoging -van 5 cent per inwoner in de verschillende raden bréngen. Het hoofd B.B. de heer J. R. de Boer én burgemeestér Peyl-Hogeweg (Yerseke) wezen er op, analoog aan het schrijven, van 29 april 1975, dat al zeer rigoureus is moeten worden bezuinigd (f 137.00) minder rijksbij drage noopten daartoe. Nieuwe in vesteringen worden niet meer ge daan. Een verhoging van f 20.000 op door de vakature Speelman niet te de post salarissen, werd opgevangen vervullen. Intussen is een post sala rissen van f 580.301,47, voor de vaste staf toch wel een hele hap. (Vervolg van pag. 1) „Ik wil niet zeggen dat Zierikzee er een evenement heeft bijgekregen, maar ik hoop niettemin dat de expo sitie attraktief genoeg is om veel mensen te lokken", aldus de heer Stoter, Hij wees er op dat de watervoor ziening zeer veel werk vraagt en dat wat de toekomst betreft alleen maar méér inspanning kan worden ver wacht. De heer Stoter bedankte in het bij zonder de Middelburgse kunstenaar de heer N. v. d. Boezem en de heer v. d. Scheer van de W.M.Z. voor de keurige inrichting van de expositie. Burgemeester De Meester mocht het pas verschenen fotoboek „Neder land-Waterkant", over rekrentie op en aan het water, in ontvangst ne men. waarna door de W.M.Z. een drankje werd aangeboden en er alle gelegenheid was de tentoonstelling te bezichtigen. Fotopanelen, maquettes, oude ansichten, technische installa ties, kaarten en allerlei laboratorium zaken geven een goed beeld van het werk dat verbonden is aan de open bare drinkwatervoorziening. Een aardig detail vormen o.a. de schelpen afkomstig van de bronbe maling te Haamstede. Aktuele zaken worden eveneens in de belangstelling geplaatst, zoals het infiltratieprojekt Schouwen. De voor de bezoekers beschikbare brochure „Deltawater" geeft een goed inzicht in dc 45-jarige geschiedenis van de drinkwatervoor ziening op Schouwen-Duiveland. In dc mode praat men alweer over de winter. Gewoon om thuis te dragen in de herfst en nadien een „homedress"; :ncht rloeiend en poeri op lenple. De stof acetaat met polyamide, kreeg de nodige „heimwee-opdrukken". De dubbele moord te Schoonhoven SCHOONHOVEN, 2-6. Dc moord op de 19-jarige Nico van der Plas. vorige week dinsdag in Schoonho ven, zou volgens de dader. De 21- jarigo Erwln G. L., een ongeluk zijn geweest. Dat hij daarna ook de 18- iarige Annet Kalkman vermoordde heeft de dader uitgelegd als een pa niekreactie. Dit heeft majoor F. A. J. van Kralingen, stafofficier re cherchezaken van het district Den Haag van de rijkspolitie, maandag avond op een persconferentie in Schoonhoven meegedeeld. DEN HAAG, 2-G. Volgens een ra- mittp van de ANWB paan in 1975 ongeveer drie en een half miljoen Nederlanders op vakantie naar het buitenland. Meer dan twee miljoen gaai met de auto. Hoewel van dit aantal nog geen procent in moei lijkheden komt in het buitenland is het toeh wel raadzaam, de nodige voorzorgsmaatregelen te nemen. De moeilijkheden die kunnen ontstaan zijn namelijk meestal in hoge mate onaangenaam zowel voor de betrok kenen in het buitenland, nis ook voor de achterblijvenden in Neder land. Volgens het ministerie van buiten landse zaken is het aan te bevelen een lijstje achter te laten bij een vertrouwenspersoon of familielid in Nederland waar op staat: naam van het ziekenfonds waarbij u bent aanpesloten, of de naam met polisnummer van uw ver zekeringsmaatschappij waarbij u te gen ziektekosten bent verzekerd. De naam van uw huisarts. Uw reisroute en naam en tele- foonnummer waar u te bereiken bent. Het nummer van uw bank of girorekening met een machtiging tot het zo nodig opnemen van geld. Indien u onder medische behande ling bent is het handig een verkla ring van uw arts mee te nemen in het Frans, Duits of Engels voor als ti onverhoopt in het buitenland me dische hulp moet inroepen. LYON, 2-6. Een zestigtal prosti tuees houdt sinds maandagmorgen een kerk in Lyon bezet om te pro testeren tegen de onderdrukking waarvan zij volgens hen het doelwit zijn. De vrouwen willen de hele dag „in staking blijven" en hebben hun col lega's die zijn blijven doorwerken, opgeroepen het werk eveneens neer te leggen. De. bezetting van de kerk is zonder moeilijkheden verlopen. De politie is niet tussenbeide gekomen en; de pastoor van dé betrokken pa rochie dié zijn kerk beschouwt als een. wijkplaats, heeft de prótituees toestemming gegeven er te blijven. Flitsen uit het buitenland BELFAST. Dinsdagochtend vroeg zijn op eeri weg tussen Newry eh de grens met de Ierse Rrepubliek de lijken aangetroffen van twee dood geschoten mannen. Een derde man was levensgevaarlijk gewond. WASHINGTON. President Anwar Sadat van Egypte heeft maandag avond in een vraaggesprek met de Amerikanse CBS-televisie te ken nen gegeven mogelijk een tegenge- baar te maken na hei Israëlische besluit de troepen in de Sinai uit te dunnen. LONDEN. De Britse nationale bond van spoorwegpersoneel heeft maandag een algemene staking af gekondigd om looneisen te steunen nadat hij een bemiddelingsaanbod voor een loonsverhoging van 27,5 procent had verworpen. NOORD-SCHARWOUDE, 3-6. Aan de groenteveiling Langedijk en om streken te Noord-Scharwoude zijn dinsdagmorgen als primeurprodukt de eerste vroege aardappelen van de koude grond aangevoerd. Dit is door het koude voorjaar ruim een week later dan vorig jaar. Toen was hel 24 mei. Het aanbod bedroeg 75 kg grote, die een prijs noteerden van f 2,99 tot f 3,02 per kilo, en 30 kg kleine voor de prijs van f 1,85 tot f 2,01, De aanvoerder-tuinder was M. Vroegop te Broek op Langedijk. De zeven kistjes werden gekocht door verschil lende kopers. Serveerster verkracht ARNHEM. 1-6. Een 20-jarige ser veerster van een bar in Arnhem is zendagavond in een ziekenhuis opge nomen, nadat zij eerder op een stille landweg bij Arnhem was verkracht. Het meisje kreeg zondagavond in een bar kontakt met een man. Dc twee besloten later op de avond naar een andere bar te gaan. De man reed echter de stad uit en op een afgelegen plaats verkrachtte hij het meisje. Daarna bracht hij haar weer naar Arnhem terug cn reed weg. Dankzij aanwijzingen van het slacht offer kon de politie enige tijd later do man aanhouden. Hij bleek een 21- jarigo man uit Oosterhout (Old.) to zijn. De man is ingesloten. ZIERIKZEE Vlaggen en bakken weg be politie heeft de betrokken za kenlieden in de Korte St. Janstraat vanmorgen medegedeeld, dat.de in deze straat uitgehangen vlaggen en ter versiering aangebrachte oranje bloembakken op dc stoepen voor de winkels, moeten worden verwijderd. De bloembakken zijn in ieder geval ai een meerjarig experiment. Staan er desbetreffende bepalingen in de A.P.V., is er jurisprudentie van? We kunnen deze vragen niet onmiddeiijk beantwoorden en volstaan hier met de mededeling. Zierikzee „*t Lange Uus". Expositie wandkle den. Tijd: gedurende winkeltijden. Dreischor Dagolijks.Pand. Mr. Moggestraat. Landbouwmuseum. 13.30-17.00 uur. 's Zondags gesloten. Dinsdag 3 juni Brouwershaven Excursie Plattelandsvrouwen, 13.30 uur. Start: Markt. Goes Landbouwcentrum. Zeeuws Coördi natieorgaan. 20.00 uur. Woensdag 4 juni Zierikzee Ger. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, vergadering Geref. Vrouwenvereni ging. Gew. Arbeidsbureau. Zitting Loon- technische Dienst. 19.00-20.00 uur. Kcrkwcrve Verenigingsgebouw, 19.45 uur, NCVB afdeling. Vrijdag 6 juni Zierikzee 's Landskamer, 9.30 uur v.m., ver gadering Waterschap Schouwen- Duiveland. Concertzaal, 20.00 uur, film „Ema- nuelle". Haamstede Gemeentehuis, 20.00 uur, raadsver gadering. Zaterdag 7 juni Zierikzee Chr. Geref. Kerk. 20,00 uur, zang avond m.m.v. het Chr. Geref. koor uit 's Gravenzande en het Chr. Ge ref. koor „De Lofstem" uit Zierikzee o.l.v. M. van 't Veer. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonms. na hall zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 5? Multiple Choisé" heet dat; een Nederlands woord is er blijkbaar nog niet voor gevonden. Het is een wijdverbreid examensysteem, waar bij de- kandidaat wordt uitgenodigd te kiezen tussen drie, soths vier mo gelijkheden. De gegeven oplossingen lijken erg op elkaarmaar één kan maar de juiste zijn. Het hele exa men doen bestaat dan ook in het zwart of rood maken van rondjes. Kies maar uit: één, twee, drie of vier. Bij een examen Nederlands had men met dit systeem eens drie cita ten. x>an P. C. Hooft op een rijje ge zet, genummerd natuurlijk. In twee van de citaten zaten twee verkeerde woorden; het derde was helemaal korrekt. Een student wist bijna alles van Hoofa en, kon - bij wijze van spreken - diens „Spiegel Historiael" uit het hoofd, maar met zijn rondjes zat hij fout. Naast hem zat een gokker, die het rondje „2" invulde en raak schoot. Kon student I nu aanvullend maar een opstel schrijven, waarin hij zijn brede kennis over Hooft kwijt kon, dan zou wel blijken dat hij goed zat. Maar in zo'n opstel was niet voor zien en alles hing derhalve af van het mondeling. Natuurlijk zat dat wél goed, maar het xoerpt toch een wat schrijnend licht op dat Muti- ple systeem. Dat systeem is ge kozen voor een snelle korrektie, maar het examen doen wórdt er een beetje door verlaagd tol een kran tepuzzel en er is niet eens i^eet geld mee te verdienen. „Multiple schijnt vooral in Nederland diep wortel te hebben ge schoten, maar te hopen ware, dat de samenstellers van examens toch maar weer spoedig overgaan op 'de oude, vertrouwde methodes. „Multiple is ook niet levens echt, in die zin dat een levenskeus altijd beredenering, toelichting, overweging, motivering vergt. Het is niet zo dal achter de levenskansen „rondjes" staan, die tnin of meer op goed geluk kunnen worden ingevuld. Dc faktor van het onbekende speelt een rol. Rondje „3" ziet er aardig uit maar men kent de konsekwenties niet en „1" is misschien wel beter. Rondjes invullen vergt ook geen ty pisch examenzweet. Het gevoel zou kunnen bestaan niets gedaan te hebben, terwijl de cijfertjes toch al les inhouden. Wie echter vijf dicht beschreven „kantjes" inlevert, ver laat - fout of goed - wat opgeluchter het examenlokaal. Toegegeven, hel zijn overwegin gen van een buitenstaander en on derwijsdeskundigen zullen die wel aan dc laars lappen. Midden echter in dc e.ra men verhal en van allerlei jongelui, komen die overwegingen geredelijk opzetten. Leven in rond jes- en puntjes-tijd lijkt dan ten slotte toch moeilijker dan examen doen oude stijl. Het was toen: toe lichten. verklaren, uitwerken, teke nenschetsen, voetnoten bijplaatsen, desnoods veronderstellingen neer schrijven, zijweggetjes bewandelen en dat soort methoden, maar rond jes en puntjes, nee. daar wisten we niets van. SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2