AMSTEL BIER Westerterp verzet zich tegen autokeuring in garagebedrijf Afscheid werd genomen van commandant C. M. van Hoorn Melk midden juni cent duurder Verhoging broodprijs teak bergmeubel Tweede Kamer MIDDELEEUWEN TE ZIERIKZEE De watervoorziening van Schouiven-D'land DE ZIERIKZEESCHE COURANT U kunt bij de R.v.s. uw autoverzekering per maand betalen! A. S. FLIKWEERT Brouwerstraat 20 Nicuwerkerk. Tel. (01114) 2196 Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij MEUBELRAMA Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 1)EIN' HAAG, 28-5. Minister Westerterp verzet zich niet hand en tand tegen het plan van een kamermeerder heid om de verplichte autokeuring toe te vertrouwen aan erkende automobielbedrijven zonder dat ze onder deel uitmaakt van een gekwalificeerde onderhouds beurt. Tijdens het debat over de wijzi ging van de wegenverkeerswet zei de bewindsman van verkeer en wa terstaat om schorsing van de be raadslagingen te zullen vragen in dien een kamermeerderheid de motie van de socialist Van der Doef zou steunen die in feite de pas afsnijdt voor de door de regering beoogde bcuw van een landelijk net van keuringsstations. Met de schorsing doelde de minis ter op intrekking van het wetsont werp, waarmee de verplichte auto keuring voorlopig weer van cle baan zou zijn. Westerterp ontwikkelde een aan tal bezwaren tegen de keuringsec bij het automobielbedrijf. Zo zouden zich bij het partikuliere automo bielbedrijf praktijken kunnen voor doen die niet aanvaardbaar zijn. On danks de erkenning kan het gerucht ontstaan dat bij een bepaalde gara ge de keurig wat gemakkelijker is dan bij een andere. De overheid is dan aansprakelijk, maar kan derge lijke zaken moeilijk aantonen. Andej- bezwaar vormt het feit dat v. d. Doef in zijn motie drie uitzon deringen heeft opgenomen waarin keurig bij een keuringsstation kan geschieden. Hoeveel stations moet ik nu laten bouwen voor de categorie automobilisten die principieel de keuring in een garage afwijzen, vroeg de minister. Controleurs Als v. d. Doet' stelt dat door het niet bouwen van het beoogde net keuringsstations 100 miljoen wordt bespaard is dat onjuist. Want als de garages de keuringen gaan verrich ten zullen de kosten van een korps controleurs toch ook verhaald moe ten worden. Minister Wèsterterp hield de'deur op een kier door zijn bereidheid te tonen over de modaliteiten van het wetsontwerp te praten indien de grondslag van het ontwerp onaan getast blijft. Daarover valt te praten. Onder de modaliteiten valt o.a. de verlenging tot 60 maanden van de Jeeftijdsduur van auto's die via de gekwalificeerde onderhoudsbeurt door garages mogen worden gekeurd. V. d. Doef vroeg ruime gelegen heid om met zijn fractie van gedach ten le wisselen over de controverse met de minister van verkeer. Beslo ten werd de behandeling niet op woensdagavond, zoals oorspronkelijk was gepland, maar donderdag voort te zetten, zodat de Kamer in de ge fles 0,5 liter afgehaald-Q4T /a c-far^jdee*1 WESTERSCHOUWEN. Vnornl in tleze tyd, nu de (komende:') zomerwarmte nog' niet op zijn hoogst is. zijn de Domeinen op zijn fraaist. Al wandelend zijn intieme, maar ook ruige plekken te vinden, waar het goed loeven is, (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 28-5. Op werkelijk kleurrijke wijze lieeft cle Roile Kruis-koloiuie, tijdens «1e woensdag iu het hervormd verenigingsgebouw gehouden jaarvergade ring afscheid genomen van de kolonneconunandant, de heer C. M. van Hoorn. „Kleurryk" werd in de praktijk vertaald met een kunstig in elkaar ge knutseld „A.B.C.": ieder der leden had op de hem of haar toegewezen letter een gedichte gemaakt, dat werd voorgelezen onder aanbieding van een bloem. Tevoren had de voorzitter van de kolonnc de heer D. v. d. Doel. in het kader van zyn openingswoord, dc scheidende commandant dank gebracht voor het vele werk in dienst van het Kodc Kruis, inzonderheid in de bewogen ramp dagen van 1953. „U stond altijd klaar en had altyd even tijd, ook al was n nog zo druk bezet". De heer Van den Doel vond vooral praktisch dat in de figuur van de commandant, ook de gemeente-arts gecombineerd optrad. Zijn gedach ten gingen ook uit naar de mijnramp waarbij dokter Van Hoorn doortas tend optrad. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij een geschenk bon aan. Niet minder prijzend liet de voor zitter van het afdelingsbestuur, de heer L. Korst an je, zich uit. Als per soon had hij reeds in 1947 kontakt met de heer Van Hoorn, die hij schetste als een man „met geweldi ge inzet en trouw". Sinds 1950 Diens benoeming tot kolonnccom- mandant dateert van 24 juli 1950. In 1964 kreeg hij de zilveren R.K.-on- derschoiding en verder de onder scheidingen voor 10 en 20 jaar trou we dienst. 1974 was een goed jaar voor het Rode Kruis, maar door vertrek van belangrijke mensen toch nog een klein ..rampjaartje". Behalve dokter Van Hoorn, verlaat ook mevr. E. Smits-van Leuven de kolonne evenals mevr. L. van der Sluis-Bij de Vaate. Ook de hoer B. v. d. Kloot „is al van de sterkte afgevoerd". De voorzitter dankte allen voor hun geweldige in zet en bood de scheidende comman dant - namens het bestuur - twee geschenkbonncn aan. Belangrijke oefeningen De chef staf van het Provinciaal Commando, de heer J. Florijn ver tolkte de gevoelens „van de pro vincie" herinnerend aan belangrijke oefeningen, waaraan commandant Van Hoorn deelnam, als in april 1974 (kombinatie met brandweer) en de inzet van de Zierikzeese chirurgi sche groep in de oefening „Room pot". Verder: de provinciale wed strijd in Kruiningen. Belangrijk was de visie van de heer Van Hoorn ten aanzien van taakstelling van de dis- trikskolonne. Onder dank voor diens inbreng bood hij een geschenkbon aan. „Oude garde" In een dankwoord haakte de heer Van Hoorn in op verschillende ge maakte opmerkingen, allen dankend voor de goede woorden en de ont vangen geschenken. Hij had vooral (ook) waardering voor dc „oude garde" uit dc begin tijd cn vond het opvallend hoe in dc loop der jaren het aantal dames in de kolonnc dat der heren sterk heeft overtroffen. Hij pleitte wat de toekomst be treft, voor meer mannen er bij. Ten slotte wenste hij kolonne en afde lingsbestuur alle goeds voor de toe komst en stipuleerde dat Rode Kruis-mensen een innerlijk plichts besef hebben om altijd klaar te staan iemand te helpen. 20 jaar trouwe dienst Door de kolonnevoorzitter werd hierna mevr. E. Smits-van Leuven in het zonnetje gezet. Zij kreeg de oorkonde en de gesp voor twintig jaar ti'ouwe dienst aangeboden. Het jaarverslag werd uitgebracht door de sekretaresse mevr. P. W. J. Alofsen-Hillebrand, die een overzicht gaf van de talrijke kolonne-aktivi- teiten en de individuele hulpverle ning. Examens werden gedaan (EHBO en EHBR), de vakantieboten en -huizen vroegen de aandacht, ge holpen werd met dc jaarkoJlekte en aanwezig waren kolonneleden bij de Avondvierdaagse en op de sportvel den. Verder was er de ambulance dienst. de komst van een oefenpop, de bloedplasma-avond. De penning- meesteresse mevr. A. Flikweert-Bo- lijn deed mededeling van een klein batig saldo in de kolonnekas. De af tredende bestuursleden, de dames Alofsen en Flikwcert en de heer Van den Doel werden herkozen. Diploma-uitreiking Voor het laatst reikte de heer Van Hoorn de diploma's uit aan dc ge slaagde helpsters en helpers 3e klas, wier namen reeds eerder hier wer den vermeld. Na bespreking van het lesrooster 1975 1976. werd de verga dering - die ook werd bijgewoond door de Kringsekretaris de heer ,T. J. Marlijn - gesloten. Eerder nog had cle voorzitter gepleit voor een uit breiding van de ambulancedienst met een drietal kolonneleden. Verwachting tot vrijdagavond: Kouder In het algemeen veel bewolking met vooral later plaatselijk een bui; ma tige, aan de kust af en toe krachtige wind uit noordwest tot noord; mini mumtemperaturen omstreeks 6 gra den, maxima van 13 graden in het noorden tot 17 graden in het zuiden van het land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Kans op een droge periode van mins tens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 5(J procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 mei. Zon op 4.28, onder 20.47 Maan op onder 9.44 Laatste kwartier: 2 juni (0.23) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laogwatcr 30 mei 6.34 18.50 0.00 12.15 Doodtij: 4 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Doordat een rug van hoge druk boven Denemarken cn de Noordzee het afgelopen etmaal in betekenis afnam, draaide de wind boven onze omgeving van noordoost naar noord. De aangevoerde lucht zal dan ook geleidelijk kouder wor den en bovendien onstabieler, waar mee de buienkans toeneemt. Wat dc neerslag elders in Europa betreft: Vooral in Zuid-Frankrijk viel don derdagmorgen flink wat regen ten gevolge van depressie-aktivitcit bo ven de Golf van Biskaje en het wes ten van de Middellandse Zee. Een ander lagedrukgebied veroorzaakte in Finland en Zuid-Zweden sneeuw buien. Warm en vooral zonnig weer komt nu nog voor in West-Rusland. REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 18,85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3.50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W In dit nummer ZIERIKZEESCHE Donderdag 29 mei 1975 131ste jaargang Nr. 21697 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) legenheid wordt gesteld „enig sleu telwerk" te verrichten. Advertentie Rode Kruis-kolonne Zierikzee LEEUWARDEN, 29-5. De consu mentenprijs van verpakte volle melk gaat maandag 16 juni een cent per liter omhoog. De coöperatieve en particuliere consumptiemelkfabrieken zijn name lijk van plan op die dag de prijs die zij aan de detailhandel berekenen een cent te verhogen. Op hun ver zoek heeft het bestuur van het Pro- duktschap voor Zuivel in zijn woensdag te Leeuwarden gehouden vergadering besloten op dezelfde datum ook de minimum-prijs een cent hoger te stellen. Deze komt daardoor van 88 op 89 cent. Ook de minimumprijzen van brood zijn per 3 juni verhoogd en wel met twee cent per 800 gram. Advertentie ZIERIKZEE. De Noordhavenpoort was woensdag bezet door - zij het eigentijdse - „Middeleeuwse men sen", die optredend voor de NOS- schooltelevisie, scenes in beeld brachten, die ooit realiteit waren in de tijd van een pestepidemie. Tal rijke burgers werkten aan dit „spel" mee, o.w. veel leden van de toneel vereniging „Op Driftte Renesse. Foto: een boeiende Middeleeuwse scene. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina'* f Wie al aan het begin tevreden f is, brengt het niet ver. i Rückert DEN HAAG, 28-5. Met ingang van 2 juni mogen broodproducenten de prijs van een brood van 800 gram met een cent verhogen. Deze verho ging geldt bij levering aan weder verkopers. De verhoging van de con sumentenprijs zal - zo verwacht het ministerie van economische zaken - de een cent per brood niet over schrijden. De prijsverhoging is een gevolg van de loonkostenstijging. De con sumentenprijs van brood is sedert 1 juli 1974 vrij. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1