Poging om te komen tot eigen Dorpshuis Weer een caravan uitgebrand op woonwagenkamp Renesse Veel doden bij treinongeluk Veel doden bij ongeluk PLAAT VAN OUDE TONGE GEREED VOOR REKREATIE 2 „Flitsen" Voorbijganger ving vallend meisje op Elektrische tandenborstels riskant „Kleine Jumbo-Jet" AGENDA WEERZIEN 1 Plan voor Oosterland DUIVELAND, 22-5. De gemeente Duivelainl heeft zich met een schrijven,gericht lot de inwoners, waarin het probleem van de vergaderruimte wordt aangesne den, In konkreto geldt de behoefte een dorpshuis te Oosterland, daar het in deze plaats bestaande Hervormd Verenigingsgebouw voor verschillende doelein den niet geschikt is. De Conferentiezaal verkeert in een zo slechte toestand, dat het gemeentebestuur daaraan geen geld meer besteden wil. Ëcn oplossing voor het probleem wordt gezocht. Gepoogd wordt een subsidie te bemachti gen voor een dorpshuis, maar noodzaak is dan wel. dat de duidelijke be hoefte aan een dergelijk gebouw is aangetoond. De gemeente heelt daarom formu lieren doen toekomen aan allerlei instellingen, verenigingen enz., ten einde een inzicht ie krijgen in de behoefte ten aanzien van ten ge- meenschapsiuhnU Bijeenkomst Bovendien zal op donderdag 29 mei in het hervormd verenigingsge bouw (St. Joostdijk) een voorlich tingsbijeenkomst worden gehouden, waarvoor iedere bewoner door een huis-aan-huis circulaire is uitgeno digd. Aanwezig ter vergadering zal zijn een vertegenwoordiger van het provinciaal opbouworgaan. Over de enquête-formulieren kan betrokke ne de nodige inlichtingen geven, liet is natuurlijk wel zaak. dat de ver tegenwoordigingen van Oosterland uit het buitenland MOSKOU. Amerikaanse en Sow- jetrussische functionarissen hebben het vluchtwaardigheidsrapport voor de gezamenlijke ruimtevlucht van Apollo en een Sojoez op 15 juli, in Moskou ondertekend. MOSKOU. De Russische dissidente schrijver Anatoli Martsjenko is woensdag in de Siberische stad Tsjoena aangekomen aan het begin van een verbanning van vier jaar wegens woordbreuk. Dit heeft zijn vrouw bekendgemaakt. WASHINGTON. Driekwart van de 99 Amerikaanse senatoren heeft een brief getekend waarin president Ford wordt gewaarschuwd dat het onthou den van militaire hulp aan Israël de kansen op het handhaven van de vrede in het Midden-Oosten in ge vaar kan brengen. Dit hebben se naatskringen bekendgemaakt. MADRID. Van de zijde van de r.k. kerk in het Spaanse Baskenland is vernomen, dat vijf priesters in de provincie Biscaje in gevangenschap zijn gefolterd. WASHINGTON. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, indachtig dat de militaire vastbeslotenheid van de Verenigde Staten in bepaalde kringen in twijfel wordt getrokken, heeft 32 miljard dollar goedgekeurd voor belangrijke nieuwe wapensyste men. BEIROET. In een buitenwijk van Beiroet zijn woensdag te midden nacht opnieuw straatgevechten uit gebroken tussen Palestijnse gueril- lastrijders en leden van de rechtse Falanx-partij, nadat er ook al was gevochten. Zeker vier personen zijn gedood en vijftig gewond. MADRID. De democratische Junta, een tegen de regering gerichte groe pering van linksgerichten en gema tigden, heeft dinsdag een beroep op president Ford gedaan zijn voorgeno men bezoek aan Spanje te annuleren. PARIJS. De Franse president, Va- lery Giscard d'Estaing, is van mening dat de noodzaak van een Europese politieke unie zich steeds sterker op dringt. Hij onderstreepte dit in een toespraak tot zijn regering. MOSKOU. Westerse diplomatieke kringen in. Moskou hebben van Rus sische funktionarissen te horen ge kregen dat partijleider Brezjnevv een niet belangrijke medische behande ling ondergaat en dat hij mogelijk tot volgende maand niet in het Kremlin zal verschijnen. DAMASCUS. De Syrische rege ring heeft donderdag bekendge maakt. dat zij instemt met verlen ging voor de duur van een half jaar van het mandaat van het VN-waar- nemerskorps op de hoogvlakte van Golan. De geldigheidsduur van deze bevoegdheid verstrijkt op 30 mei. CAMPOBASSO. De 60-jarige ad vocaat Salvo Carielli is in de rechts zaal van Campobassi in midden-Ila- lië doodgeschoten door een man die hij tien jaar geleden met succes had verdedigd, zo heeft de politie mee gedeeld. BEIROET. Bij nieuwe gevechten lussen loden van de Palestijnse ver zetsbeweging en aanhangers van de Llbanc se Falanx-partij, een rechtse beweging, zijn in de voorsleden van Beiroet zeker negen doden en 30 ge wonden gevallen SYDNEY. Een groep Australische geleerden heeft gezorgd voor een doorbraak op hel gebied van de be strijding van hart- en vaatziekten. Zij zijn erin geslaagd een veestapel te fokken die vlees- en zuivclproduk- ten voortbrengt met een laag gehalte aan verzadigde vetzuren. LISSABON D' laatste belongrijï sabon dat niet sluiting van i- dagblad in l.i Kier cnmnuini: sche controle staat, heeft de strijd van de socialistische partij om voort te bestaan in het middelpunt van de belangstelling geplaatst. PARIJS. Bij een botsing tussen oen trein en een tankauto bij Tur- bes in ftuid-Frankrijk zijn zes men sen omgekomen in de brand die ont stond en werden tien ernstig ge wond. RABAT, 23-5. Bij het binnenrijden van het station Sidi Yahia in Ma rokko is donderdagmiddag een trein ontspoord. Er zijn 33 dioden en 127 gewonden, aldus het Marok kaanse persbureau MAP. Twintig mensen verkeren in levensgevaar. ROSEAU,. DOMINICA. 22-5. Acht entwintig personen die op weg wa ren naar een dienst van de Pinkster gemeente zijn op het Caribische ei land Dominica omgekomen toen de vrachtwagen waarin zij zaten, in een ravijn stortte. MILAAN, 22-5. Een meisje van drie jaar dat donderdag van het bal kon op de zevende verdieping van een flatgebouw naar beneden viel, is opgevangen door een voorbijgan ger. Het kind, Barbara Ferraro, had een shock, maar was verder onge deerd. in <H»k Nieuworkork, aanwezig zijn up bedoelde vergadering, waaraan de gefncoiUe grote waarde hecht. Snel heid is geboden - aldus de gemeen te - met het oog op de ec-n even tueel spoedig beschikbaar komende .^ubsidicpot DEN HAAG, 22-5. Lang niet alk electrische tandenborstels zijn veilig Hel gebruik van borstels, die gedu rende het poetsen op het stopcontact :ijn aangesloten, is riskant. Borstels die op een accu werken zijn in prin cipe veilig maar de erbij behorende opladers blijken niet te vertrouwen. Dit zijn conclusies van een onder zoek van de consumentenbond. De boud lean eigenlijk alleen de bors tels aanbevelen die op batterijen werken. Deze zijn veilig, maar wer ken alleen grondig als de batterijt jes tijdig worden vernieuwd. De consumentenbond vindt het eigenlijk o»tin om een electrisclie tanden borstel ie kopen als men met een gewone tandenborstel overweg kan. Elect rische tandenborstels poetsen niet sacler en ook niet beter dan gewone borstels. Voor wie niet met een gewone borstel ovenoeg kan bijvoorbeeld door een handicap, kan een elect rische borstel een uitkomst zijn. EVERET, 23-5. Uit de Boring-fa brieken in de Amerikaanse staat Washington is deze week de eerste „kleine Jumbo-Jet" naar buiten ge rold, de' 747 Sp (Special Performance speciale uitvoering). De 747Sp is 14,3 m korter dan de Jumbo en kan on geveer 100 passagiers minder plaats bieden, maar meer dan de Boeing 707. Het toestel weegt 52 ton min der dan de normale Jumbo-Jet en kan daardoor veel sneller opstijgen en landen. Vakantiebungalow in Ouddorp uitgebrand OUDDORP, 23-5. In de nacht van Donderdag- op vrijdag heeft een uit slaande brand een stenen vakantie bungalow in het Zuid-Hollandse Ouddorp (gemeente Goedereede) in de as gelegd. De bungalow brandde in snel tempo af omdat het intereur geheel met hout betimmerd was. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De schade wordt op 175.000 gulden geschat. Jongen valt van trekker ARNHEM, 22-5. In een ziekenhuis in Veenendaal is de 13-jarige Keesje Sukkel uit Kesteren overleden aan de verwondingen die hij een uur eerder had opgelopen toen hij van een landbouwtrekker viel. Hij reed mee met zijn oom op de trekker, waaraan een rijdende nevelspuit was verbonden. De jongen kwam bij zijn val tussen de twee voertuigen terecht en werd daarbij levensge vaarlijk gewond. ZIERIKZEE. De nieuwe door de gemeente aangestelde parkeerwachter, de heer P. van IJsseldijke, die de parkeerders behulpzaam zal zijn, maar hen ook loaarscKUiot als het fout gaat. De heer Van IJsseldijke - gepensio neerd politieman - stelt de automobilisten kaartjes ter hand, die duidelijk maken dat b.v. de „Mosselboomgaard" vlak bij het stadscenrtum is gelegen. Het is even een weet; het kaartje vertelt ervan. (Foto: Zièrikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE 22-5. Dewerkzaamhe- den op de plaat van Oude Tonge aan de Grevelingendam nabij Briiinïsse zijn bijna voltooid, om daar straks de dagrekreanten te kunnen ontvan gen. Kind stikt in tuigje SCHIJNDEL. 21-5. De l«i. jarige J.urgen Lammers uit SchijndeJ. is woensdagihór'gen in -zijn tuigje in .bed "gestikt. Rupsenplaag in Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER. 22-5. In de Haalemmermeerpolder heeft de sa tijnvlinder een rupsenplaag veroor zaakt.'De plantsoenendienst heeft de bevolking opgeroepen om mee té helpen de rupsenplaag te bestrijden door de nesten uit de toppen van de bomen en heesters te knippen, zo wel in eigen tuin als van het open baar groen voor de deur. RENESSE, 22-5. Donderdagavond half zes klonk brandalarm over Re- nesse. Op het woonwagenkamp bleek een caravan in lichterlaaie te staan. De snel gearriveerde brandweer kon dan ook niet veel anders doen dan de hevige brand te blussen. Daarna bleek dat er van de caravan weinig meer over was dan een smeulende puinhoop. De caravan was eigendom van J. van B., de wagen was niet verzekerd Als vermoedelijke oorzaak wordt ge dacht aan een defekte oliekachel de recherche heeft de zaak nog in on derzoek. Op dit moment van de brand was de eigenaar niet thuis. Op het moment van de brand be vonden zich niet veel wagens in het kamp. Ze. liepen bij de brand geen gevaar, omdat zij op veilige afstand van de brandende caravan stonden. Een op de-trekhaak liggend olie vaatje werd door de brandweer ver wijderd. Uit Haamstede arriveerde ook de „hogedruk" die echter niet meer in nlctie behoefde te komen. De brandweer kon van de caravan niets meer redden. Binnen enkele minuten was de brand gedoofd, waarna slechts een puinhoop over bleef. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) V ROTI II.Ik Apotheek II. Verschuren. Zie- rikzee. D.nn IR. is op zater dagen geopend van 9 00-12 3* uur er. van 16.30-17.30 ttur Ojl zondagen van r_' 00-12 30 out in IR fill- |R 30 uur DUISBURG. Een elf jaar oude zee koe in de dierentuin van Duisburg heeft de huwelijksnacht op haar ge vorderde leetfijd niet overleefd.' Zierikzee ,,'t Lange Uus". Expositie wandkle den. Tijd: gedurende winkeltijden. Dreischor Dagclijks.Pand. Mr. Moggestraat. Landbouwmuseum. 13.00-17.00 uur. 's Zondags gesloten. Vrijdag 23 mei Zierikzee Mondragon. Informatiemiddag Wn- 'tormij, 14.00 uur. Hotel Van Oppen, 20.00 uur, alge mene ledenvergadering afdeling Zie rikzee Veilig Verkeer Nederland. Hotel Van Oppen. Afd. Veilig Ver keer. 20.00 uur. Aula RSG, Manhuisstraat, 20.00 uur, filmvoorstelling „Ziejook". Ncordwellc Garage Goedbloed. Cursus „Pech Onderweg" 20.00 uur. Middenschouwen Gemeentehuis Scharendijke, 19.30 uur, vergadering gemeenteraad. Nieuwer kerk Raadhuis. Vergadering gemeente raad 19.30 uur. Zaterdag 24 mei Zierikzee Concertzaal. 20.00 uur, filmvoorstel ling My fair Lady" Chr. Ger. Kerk. Rommelmarkt. Dreischor Mobiele tent aan de Ring, 19.30 uur, populair concert „Crecendo" en „Nieuw Leven" Bruinisse Dorpshuis. Postzegeli uilbeurs 11.00- 17.00 uur. Muziektent. Concert. 20.00 uur Zondag 25 mei Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling ,.My fair Lady" Maandag 26 mei Haamstede Raadsvergadering, uur. aanvang 19.30 De toiletgeböuwen zullen waar schijnlijk pas volgend jaar gereed komen, in de plaats daarvan worden er dit jaar enkele chemische toilet ten geplaatst. Door de 'heren C. Ju- melet en L. Jonker uit Bruinisse is het gehele rekreatie gebied gepacht, wat de commerciële zijde betreft, wat niet wil zeggen dat zij dit zeil gaan exploiteren, maar om de di verse mogelijkheden die dit project biedt weer'tv'verpachten aan even tuele belangstellenden. Dit rekreatie projekt "biedt vele ^.mogelijkheden zoals hel verhuren van diverse bo ten zoals roeiboten, zeilboten enz. Voor de verkoop van frisdranken, ijs'e.d.'heeft- hét duo Jumelet-Jon- ker voor dit seizoen een verkoopwa gen aangeschaft, waarin mevr. I de Ronde-Hoek uit Bruinisse als be heerster is aangesteld. Deze wagen zal waarschijnlijk volgend jaar wor den vervangen door een vast ge-v bouw. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 24 en zondag 25 mei 1975 Dokter J. B. Visser, Zierikzee, tel. (01110) 3965 neemt waar voor dokter Bontkes. dokter Van Geer en dokter Lodiers. Op zaterdag spreekuur, uitsluitend voor dringende gevallen van 11.00 tot 11.30 uur. De weekeindedienst voor Zie rikzee e.o. gunt in op vrijdag middag om 18.00 uur en duurt tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter H. J. Simons; Renesse tel. .01116) 1280; neemt waar voor dokter Stenger on dokter Bruel De weekeinddienst loopt van vrijdag avond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Zaterdag en zondag spreek uur uitsluitend voor dringende zaken van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Dokter H. Speelman. Oosterland, tol. (01114) 1280. neemt waar voor dokter Richard en dokter Bui tendijk. De artsendienst Bruinisse/Dui- veland gaat in op vrijdag avond 19.00 uur tot maandag morgen 7.00 uur Zuster Maas, Renesse, tel. (01116) 1303, heeft dienst voor geheel Schouwen. Zuster Dookc. Oosterland, telefoon (011141-1876. heeft dienst te Oosterland en Sirjanslnnd. DIERENARTS Dierenarts M. K. Buth. Brouwers haven, tel. (01115) 2254. neemt waar voor dierenarts Brngsma ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Kijk, nu was er - al wel zo'n tien jaar geleden - een sportuitwisseling met St. Hilaire, in dier voege, om hel ambtelijk te zeggen, dat een groep Franse sportlieden naar Zie rikzee kwam, o.m. om te voetballen. Thuis kwam een jong echtpaar: beginnend bankmannetje, aardige vrouw en thuis bij de grootouders ivas „le petit Pascaleeen kleine droomkleuter, nu natuurlijk nl een fikse meid geworden. Vraag ik in St. Hiaire wel waar de jonge vriend gebleven is, woont hij nog altijd daar en daar, maar - beetje, jammer - de man was met vrouw en kind naar elders i^ertrok- ken, kennelijk om een beetje sneller promotie te maken. De naam van het stadje is nog wel genoemd, maar men hoort zoveel in Frankrijk. Op een moment tijdens de terug reis gaan de bussen stoppen in de stad Pont VEveque; dat is al een lange ochtend rijden noordelijker. Wij met andere stijfbenigen van het lange zitten, neergestreken op een terrasje, helaas palend aan de afschuwelijkste doorrijiveg in deze stad, zodat de gesprekken helemaal het karakter van „elkaar bescheeu- wenaannamen. Enfin, de chauffeurs slenterden ongeveer alweer naar de bussen, maar op dat moment komt van dc overzijde een zeer opgewonden heer de straat overrennen, die - de ar men omhoog - verbaasde kreten slaakt en op schouders begint te slaan. Het is wel duidelijk: hel was onze verhuisde vriend van toen. Tijd of geen tijd; onmiddellijk even mee naar huis voor begroeting van de echlgegnote, maar die was juist mei een mandje naar de markt. Zoveel jaren moesten in vijf mL anten bijgepraat en dat ging na tuurlijk niet. Een afdronk doarom met een Calvados, maar dat ver stond ik verkeerd. Rent de goede man weg, komt met een grote fles van het •nrujic goedje terug en begint een wat kleinere fles te vullen en of we die mee wilden nemen. Mijn goede vriend Jean-Claude wist niets van de jumelageviering cn hij was maar eren cle straat op en dan die ont moeting. Volgons de waarschijn lijkheidstheorie komt zo iets eens op de tien miljoen koer voor, maar dat nl wel veel vaker zijn. Intussen was ma ook thuis gekomen: een hupse Francaise. zo vriendelijk verrast en ..of we nog eens terug kwamen". On waarschijnlijk, maar laten zij - dachten en zeiden we - deze kant maar eens op komen. Na zoveel jaar '•ii ca zo'n onbegrijpelijk toevalli ge" ontmoeting, is daar de tijd wel op voor In de bus keek de chauf feur al wat strak; we waren vijf mi nuten te laat. maar hadden een houtsnijdend excuus. SCH1EREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2