UW DISCOBAR i VOOR KELTUM CASSETTES deurloo Bibliotheekvoorziening voor Schouwen-Duiveland THIEN HONDA MOTOR HEM0 ZIERIKZEE FIRMA W. J. WELTEVREDEN MOURER-TROMP 59,- 4 16,50 WILLY'S DISCOSHOP Uw platenzaak met de grootste sortering fl Dat zijn nou die erg goeie kleren van je eigen leeftijd ZIERIKZEESC1IE NIEUWSBODE Donderdag ?2 mei 1975 Nr. 21G93 Dit jaar start met bibliobus ZIERIlvZEE, 21-.3. - Er beslaan op Schouwen-Duive land zeventien bibliotheken en uitleenposten, met als grootste <le Nulsbibliotheek te Zierikzee. Sinds vele tientallen jaren hebben deze bibliotheken een belang rijke plaats in het culturele leven van Seliouwen-Dui- veland. De belangenloze medewerking van velen aan deze bibliotheken kan niet hoog genoeg gewaardeerd worden. De versnippering in de biblio theekvoorziening en het ontbreken van voldoende middelen hielden uiteraard beperkingen in Meer uitge breide en langer opengestelde bi bliotheken met geschoolde krach ten waren tot nu toe niet niogelyk, vanwege de hoge kosten die voor een groot deel uit gemeentelijke bij dragen zouden moeten komen. Hierin is verandering gekomen door de onlangs in de Statcn-Gcne- raal aangenomen Wet op het Open baar Bibliotheekwerk. Deze wet gaat uit van een optimale voorzie ning. die over 8 jaar moet zijn ge realiseerd. De rijkssubsidie moge lijkheden worden aanzienlijk ver ruimd. zodat een goede voorziening voor de gehele reigo binnen het be reik gaat komen. Het ligt voor de hand dat aan een organisatie voor geheel Schouwen- Duiveland moet worden gedacht, met een centrale bibliotheek (annex leeszaal) in Zierikzee. Het daarnaast gewenste aantal filialen, uitleenpos ten en of bibliobussen is een zaak van nader overleg. Bibliobus Deze eilandelijke organisatie zal een overeenkomst van dienstverle ning aangaan met de Stichting Fe deratieve Provinciale Bibliotheek centrale Zeeland te Middelburg. Het ligt in de bedoeling van deze Stichting om in de loop van dit jaar ter kennismaking een bibliobus op Schouwen-Duiveland in te zetten. Dit aanbod geldt alleen voor de ge meenten Westerschouwen. Midden- schouwen. Brouwershaven, Duive- land en Bruinisse. Nader overleg moet nog plaats vinden met de be sturen van de gemeenten Het over leg met de plaatselijke bibliotheken is gaande. Er is dit jaar een bedrag op de rijksbegroting beschikbaar voor een Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Zierikzee. Als deze bibliotheek „van de grond" komt kan zij als centrale bibliotheek voor geheel Schouwen-Duiveland gaan functio neren. Om te komen tot een nieuwe bibliotheekvoorziening is gevormd de Stichting Bibliotheekvoorziening Schouwen-Duiveland. SPORT ZWEMMEN Diploma-zwemmen „Dol-Fijn" in „Onderdak" In het zwembad „Onderdak" te Zierikzee vond het diploma-zwem men plaats van „Dol-f(jn"-zwemmers te Nieuwerkerk De navolgende kandidaten slaagden voor hun A-diploma: G. D. Verboom. Nieuwerkerk; Lianne Lievense, Nieu werkerk; José Michclisz, Nieuwer kerk: A. Snijders, Kerkwerve; K. van der Wekken, Bruinisse; Leona Bol, Bruinisse; Ineke van der Have, Brui nisse: Rinus Padmos. Bruinisse; Ser ge Brondgeest, Renesse; Desiree Manni, Haamstede. ELLEMEET. Ellemeet kreeg - zeg maar - na 1953, hel wat aardige i'er- bouwde zomerhuizen, die „klein maar fijn" soms sieraadjes vormen voor het dorp. Hier een voorbeeld: „De Zeisse". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het dagelijks bestuur bestaat uit de heer J. D. de Kam te Nieuwer kerk. mevr. H. W. F. Blmdcnbach- Korteweg te Haamstede en de heer G. Velders te Schuddebeurs. In de samenstelling van het defi nitieve bestuur zal tot uiting moeten komen dat de bibliotheek gericht is op het voorzien in de behoeften van alle godsdienstige, levensbeschou welijke en algemeen geestelijke stro mingen. Daarbij zal gestreefd wor den naar een spreiding van de be stuursleden over geheel Schouwen- Duiveland en een voldoende in breng vanwege de gemeentebestu ren. De leeftijden van voornoemde kan didaten lagen tussen de 4 Va en 47 jaar. Er werden geen kandidaten af gewezen. Voor hét B-diploma slaagden: Gijs- brecht Tieleman, Nieuwerkerk; Britt de Looff, Zierikzee; Anton van der Wekken, Bruinisse; André Verboom, Nieuwerkerk; Cor den Boer, Ouiver- kerk; Thijs Slingerland, Oosterland; Lineke Verwijs, Bruinisse. Ook bij de B-diploma's werden geen kandidaten afgewezen. De examens werden afgenomen door een afgevaardigde van de K.N. Z.B., de heer J. Schalkwijk uit Viis- singen. Als beoordelingscommissie trad op mevrouw Verhey uit Zierik zee, de heer L. Tom uit Ouddorp en de heer C. Brunger uit Nieuwerkerk. Na een kleine speech van de heer Schalkwijk werden de diploma's uit gereikt aan de kandidaten. TENNIS Elvira Schaap Zeeuws jeugdkampioene VLISSINGEN, 19-5. - Tijdens het Pinksterweekend werden te Vlissin- gen de Zeeuwse jeugdkampioen schappen tennis gehouden. Ingeschre ven kon worden voor de groep A (t/m 12 jaar), B (12 t/m 14 jaar), C (14 t/m 16 jaar) en D (16 t/m 18 jaar). Als enige van Schouwen-Duiveland werd voor deze kampioenschappen ingeschreven door de 12-jarige Elvira Schaap, lid van de L.T.C. Zierikzee. Zij wist in groep A kampioene te worden door alle-vier gespeelde wed strijden te winnen. Zaterdag won zij van Judith Ver meulen uit Terneuzen met 6-0, 6-0 en van Mariëlle v. d. Walle, eveneens uit Terneuzen, met 6-1, 6-2. Maandag ochtend versloeg zij Manon Ten Bruggencate, Vlissing'en, in een twee uur durende strijd, met 6-3, 2-6, 6-3 en s middags moest ook Hehna Ta bak, Vlissingen, het onderspit delven met 6-2, 6-2. In groep B werden kampioen: Hein Kupfer uit Oostburg en Jacqueline Bral uit Sint Jansteen. In groep C en groep D: Els Vogel uit Oostburg en Mare Tazelaar, Ter neuzen. Na afloop van de wedstrijden wer den in het clubhuis van de L.T.C. „De Schelde" de prijzen uitgereikt. Uit handen van clubvoorzitter P. Vente- vogel kregen de winnaars de wissel beker en een beker als vaste herin nering aan het geslaagde toernooi. DUIVENSPORT P.V. „Duivcland" - Nieuwerkerk Wedvlucht van Corbeil op 17 mei. Afstand 355 km. In concours 207 duiven. Gelost om 8.00 uur. Aan komst eerste duif 11.54 uur, laatste prijsduif 12.51 uur. Het voorlopige Stichtingsbestuur hoopt tot goede regelingen te komen met de gemeentebesturen en met de leiding van alle bestaande biblithe- ken en uitleenposten op Schouwen- Duiveland, zodat het gestelde doel kan worden bereikt. De uitslag is: H. P. van Noorden 1, 2, 20, 34. 50; J. Dooge 3, 29; B. de Ruiter 4, 5, 9, 14, 15, 19. 25, 35, 41; T. M. Dalebout 6, 7, 11, 17, 23, 24, 38; W. Dalebout 8. 27, 31, 39, 43, 49; L. J. de Bruine 10, 32; J. Folmer 12, 13,3 7; P. Bosman 16; comb. Smal-Cap 18, 22, 52; comb. Dane-Dooge 21, 51; C. Krijger 26, 42; C. ?andijlc 28, 30, 36, 44. 47; J. W. van Dijke 29; P. Otte 33; A. de Ronde 40; A. Heijboev 45. 48; comb. Knop-Stouten 46. P.V, „De Reisduif" Zonnemaire Hier onder volgen de uitslagen van de postduiven vereniging „De Reisduif" le Zonnemaire. Gehouden op 10 mei 1975 te St. Chislain. In concours 85 duiven. Afstand 142 km A. J. Flikweert 1, 16, 22; ./oh. Flik- vveert 2, 8; A. Pleune 3; B. Knol 4; H. J. Slager 5. 11, 12, 13, 19. 20- 21; Iz. Catsman 6, 9, 15; C. Wesdorp 7, 17; A. de Wilde 10; A. P. Verbeke 14. 18. Voor 40. jaar KERKWERVE. In de nacht ont stond brand in een korenschelf, waarbij een dorschmachine geplaatst stond, aan de Oude Jansweg onder deze gemeente. Korenschelf en dorschmachine verbrandden geheel. Dorschmotor en twee daarbij staan de met stroo beladen wagens kon den behouden blijven. De oorzaak is onbekend. BURGH. Ten gerieve van belang hebbenden in cle gemeenten Burgh, 'Haamslede, Renesse, Eikerzee en Se- rooskerke delen wij mede, dal aan vraagformulieren voor maandtrip- tieken voor België en aanvraagfor mulieren voor grensdocumenten be nevens toelichtingen verkrijgbaar zijn bij den Consul cler A.N.W.B. te Burgh. ZIERIKZEE. (Adv.) 2 pond var kenslappen en 1 pond spek voor f 0,85, 2 pond Carbonade en 1 pond spek'voor 0,85. 2 pond ivorst en 1 pond spek voor 0,80. HAAMSTEDE. Nu het seizoen aanbreekt waarin de Vuurtoren meerder bezoek ttekt, achten wij het niet ondienstig er aan te herinneren dat de toren voor bezichtiging is opengesteld op werkdagen 's mor-1 gen 8-12 uur en 's namiddags i>a# 2-7 uur. Evenwel met dien verstan de, dat wanneer de zon vroeger on dergaat dan 7 uur het sluitingsuur geregeld wordt met den zonsonder gang. OOSTERLAND. De Mondharmo nicaclub O.K.G. heeft op Hemel vaartsdag deelgenomen aan het con cours van Mondharmonicagezel schappen te Biezelinge. ZIERIKZEE. Na een langdurige audiëntie, die op het Departement van Waterstaat plaats pad door het Comité van Actie tot behoud van den Tram voor Schouwen en Duive- land, heeft de minister van Water staat medegedeeld, dat dit vraagstuk zijn volle aandacht heeft en hij zich op de e.k. vergadering welke ver meld comité zich voorstelt te hou den, zal doen vertegenwoordigen BURGH. Wij bezochtenden be kenden kunstschilder de heer Alfons Blomme, die deze week en volgende weken een tentoonstelling houdt in zijn landhuis „De Abeelen" aan de voet der duinen te Westenschouiven. De schilder ontving ons als altijd gul en hartelijk in zijn atelier, waar 28 stukken waren geëxposeerd, waaronder zeer interessante gezich ten uit BretagneVlaanderen, Schouwen, Tholen, etsen, stillevens, bloemen enz. Wij twijfelen niet aan een flink bezoek van deze tentoon stelling. ZIERIKZEE. Alhier zullen door de Oranje-Garde speldjes worden ver kocht, ter verkrijging van een fonds voor het oprichten van een gedenk teken voor wijlen H.M. de Koningin Moeder. BEDDEN DEKENS Appelmarkt 24, Zierikzee Telefoon (01110) 2604 IHIIIIIIIIIIIIMIIIIIIl11111111II tl 11111111111II1111111111111II11II11111111 li) 4 cilinders Uit voorraad bij: 5 Weststraat 5-7 Inruil bromfiets of motor. Financiering. S (TfilllltIlltffilff(f||f(||Illlf|f|||||||||lf||f|f||||||f|fUf(||IIUIfflllllllIllTf Telefoon (01110) 2805 „Vissers van mensen", heet de nieuwe LP van Gert en Hermien, met religieuze liederen. Prijs 17,90. Uw pldtenspeciddlzddk: Korte Sint Janstraat 12-18 - Zierikzee ÜÏD naar Havenplein 1 - Zierikzee - Telefoon 2443 Laat-ie-vrij zijn in dit chambray pak Bedrukt shirt maat 128. kleine stijging per maat Mol 5-7 Zierikzee Tel. (01110)2890 Appelmarkt 8 - Zierikzee Telefoon (01110) 4305 Nieuwe LP's, vers van de pers o.a. Snip en Snap - Souvenirs14,90 Peter Schaap - Als een Kameleon18,90 Alle 14 Favoriet - George Baker, Johnny Rodriques enz. 14,00 Jasperina de Jong - Solo19,00 Louis van Dijk - Triologie 19,00 Verzamel LP - Keetje Tippel, Foxy Foxtrot enz11,90 Singles o.a. Julio Iglesias - Manuela Roger Clover - Love is all Ferrari - Sailer boy Husky - Song of Praise Jack Jersey - Mary Lee Muziekcassettes o.a. André Moss - Rosita Jack Jersey - I Wonder Golden Earring - Switch Barry White - Con't cel enouch Nana Mouskouri - Nana's book of Song Enz. 17,90 19,50 19,50 22,00 22,00

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 9