Raad Middenschouwen kiest model C3 compartimentering au* Gesneuvelden bij incident met Mayaguez van de dijk Fclilt iam Politie van Paramaribo extra paraat in gebruik Kabouters namen nieuw klubgebouw intermeubei R.P.-vaartuig trok motorjacht Goed idee STREEKNIEUWS AUDREY HEPBURN-REX HARRISON ft AGENDA Koopt u elke dag een slaapkamer? Slaapkamer show De afsluiting van de Ooslerschelde SCHARENDIJIvE, 21-5. raad van Middenselioiiwen kwam dinsdagavond jl. in spoedeisende vergadering hijeen onder voorzitterschap van hnrgeineester E. itae- rends. De voorzitter zette uiteen, dat deze vergadering bijeen geroepen was in verband met het verzoek van gedeputeerde staten op korte termijn het ge voelen van de gemeente kenbaar te maken aan de provfl staten over het rapport van de commissie compartimentering Qosterschelde. De tijd waar binnen dit gevoelen kenbaar moet worden gemaakt is erg kort, aldus de voorzitter, daar het rapport eerst op 6 mei jl. ontvangen werd. Aan het door burgemeester en wethouders overgelegde voorstel voegde de voorzitter nog enkele woorden toe. Advertentie WASHINGTON, 21-5. Bij de aktie ter bevrijding van de Amerikaanse vrachtvaarder Mayaguez en de be manning uit Cambodjaanse handen zijl. 15 Amerikaanse militairen om het leven gekomen. 3 worden nog vermist en het is niet waarschijn lijk dat ze nog in leven zijn. Het aantal gewonden bedraagt 50, van wie er 2 ernstig maar niet levensge vaarlijk aan toe zijn. Dit heeft het Pentagon in Washington dinsdag bekend gemaakt. Volgens woord voerder Joseph Laitin zijn deze laatste cijfers „zo goed als defini tief", en worden geen duidelijke veranderingen meer verwacht. ZIER1KZEE. Woensdagmorgen had een grote biertransportwagen zich zo vast gemanoeuvreerd in de Nieu we Boogerdslraal, dat er een takel wagen aan te pas moest komen, om het gevaarte weer op de rijbaan te krijgen. Het verkeer was een klein uur gestremd. Zijn er soms vracht wagens, die gewoon te groot zijn voor Zierikzee? (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Hij deelde mede, dat b. en w. voort durend voor afsluiting van de Oos- terschelde waren Nu ten aanzien van de Oosterscheldc een regeringsbeslis- sing genomen is, nl. afsluiting met oen stormstuwcaissondam, dus een politieke realiteit, wensen burge meester en wethouders een loyaal standpunt in te nemen. Bij de afsluiting van de Oosler schelde waren twee hoofdpunten aan de orde. nl. veiligheid en zoet watervoorziening. Deze punten heb ben ook nu weer als leidraad gegol den bij het voorstel van b. en w., al is het punt veiligheid in het rapport van de commissie nauwelijks meer aan de orde geweest. Beoordeling van het punt veiligheid gaf dus geen aanleiding voor het een of ander model te kiezen. Over de zoetwatervoorziening wordt in het rapport erg gemakke lijk gesproken. Er wordt in het rap port hier en daar zell's vanuit ge gaan, dat de Grevelingen zout moet blijven. Bij aanleg van de Philips dam is de mogelijkheid tot verzoe ting van de Grevelingen open ge houden. Daarnaast, hoewel minder ver band houdend met de belangen van de gemeente Middenschouwen, me nen b. en vv„ dat gekozen dient te worden voor model C 3 kanaal door Zuid-Beveland, daar het gebied al daar dan niet opnieuw door een ka naal doorsneden zal worden. De heer C. J. van Burg (PvdA) deelde mede enige moeite gehad te hebben het rapport op zijn tech nische mérites te beoordelen, daar het nogal een erg technisch stuk is. Het was hem opgevallen, dat al op de eerste bladzijden afgerekend was met de Keetendam en de Wemeldin- gedam. Wanneer gekeken, wordt naar het belang voor de gemeente Mid- denschpuwén, moet geconstateerd worden, dat er weinig aanknopings punten zijp- Model C 3 kanaal door Zuid-Be veland is het beste plan, dat ter be schikking staat. De heer L. den Boer (ARP) kon instemmen met het voorstel van b. en w.. Een zoete Grevelingen wenste hij te laten pre valeren boven een zoute Grevelin gen. Hij stelde de vraag of bij aan leg van de Philipsdam de veerpont te Zijpe kwam te vervallen. In plaats van de Philipsdam had spreker gaarne gezien, dat met een dam voor volledige afsluiting van de Oosterschelde begonnen zou worden. Argumenten De voorzitter wees er op, dat in het rapport duidelijk is geargumen teerd waarom van de Keeten- en Wemeldingedam is afgestapt. In het rapport wordt gezegd, dat de dam men in 1985 gereed kunnen zijn. Dan moet, aldus de voorzitter, vol gend jaar beslist met de starstuw- caissondam worden begonnen, an ders redt men het niet. In het rapport wordt, wel gewezen op het belang van zoet water voor West-Brabant. Tholen en een ge deelte van Goeree-Overflakkee. Ook voor Schouwen-Duiveland is zoet water van groot belang, vooral voor de fruitteelt en tuinbouw. De af vloeiing van zoet water gaat steeds door. De belangen van het milieu komen niet in het gedrang bij mo del C 3. De voorzitter meende, dat de veerpont te Zijpe wel zal verval len bij aanleg van de Philipsdam Zonder hoofdelijke stemming be sloot de raad te kiezen voor model C 3 kanaal door Zuid-Bevelaiul en aanleg van de Philipsdam, daar ver zoeting van de Grevelingen dan mo gelijk blijft. DEVENTER, 21-5. De 35-jarige A. de Torbal, administraties mede werker van de N.V. Nederlandse Gasunie in Deventer, heeft dinsdag middag voor een kostenbesparend idee een bedrag van 15.000 ont vangen. Het idee van de heer De Torbal betreft hel toezenden van kaarten aan .gemeenten met het verzoek daarop aan te geven welke gebieden voor uilbreidings- of bestemmings plannen in aanmerking komen. De Gasunie werkte lot dusver met acquisiteursom bij de gemeenten navraag te doen. Het idee heeft aanzienlijke be sparingen opgeleverd. Zo waren in 1074 slechts een honderdtal bezoe ken nodig, tegen 1400 in 1973. Schweitzer-monument onthuld DEVENTER, 21-5. De onthulling van het standbeeld van Albert Schweitzer op het pleintje voor het „Nederlands Albert Schweitzer Cen trum' aan de Brink in Deventer, was woensdag net hoogtepunt van de nationale Albert Schweitzer her denking, die zich ook voor het ove rige geheel in Deventer afspeelde. De onthulling werd verricht door de Zwitserse arts Christiane Eckert, een van de vier kleinkinderen van Albert Schweitzer. Geen proces-verbaal tegen tandheelkundige inrichting ROTTERDAM. 21-5. Er is voorlo- pig geen reden proces-verbaal op te maken tegen iemand van de tand heelkundige inrichting in Rotterdam, waar een 27-jarige vrouw uit Mep- pel een narcose kreeg toegediend, waaruit zij niet meer ontwaakte. Dit heeft een woordvoerder van de Rot terdamse politie woensdagavond meegedeeld. Het is de politie voor hands niet gebleken dat in de in richting onbevoegden de genees kunst uitoefenden. Het onderzoek van de patholoog-anatoom dr. J. Zel- denrust, die woensdagmiddag sectie verrichtte op het lijk van de vrouw, is nog niet afgesloten. Dr. Zelden- rust constateerde dat een bloeding de dood had veroorzaakt, maar hij weet nog niet waardoor die bloeding is ontstaan. De P.T.T.-service op zaterdagen DEN HAAG, 21-5. De PTT-ser- vice op zaterdag op postkantoren wordt niet verruimd. Dit betekent, dat slechts een aantal kantoren ge opend zal zijn en dat de service be perkt blijft tot zegelverkoop, spoed zaken en afhandeling van niet- spoedeisende zaken tegen extra-be taling. Aldus blijkt uit het woens dag .door staatssecretaris Van Huiten van verkeer en waterstaat gegeven antwoord op schriftelijke vragen van het tweede-kamerlid Van dei- Lek (PSP). Lagere hasj-straffen DEN HAAG. De straffen voor het bezit van hasjiesj en marihuana „voor eigen gebruik" worden aan zienlek verminderd. Er zal een af zonderlijke straf worden ingesteld voor het bezit van hasjics en ma rihuana voor eigen gebruik. Die straf zal maximaal f 500,- of een maand hechtenis bedragen. „Ga nou gauw fietsen" UTRECHT, 21-5. Onder het mot lo „autorijden? ga nou gauw fiet sen", zullen zaterdag 7 juni overal in Nederland mensen op de fiets stappen om „de overheid er bewust van te maken, dat ze een verkeerd beleid voert ten aanzien van hel auto- en het overige verkeer". Mei de alternatieve fietstochten willen verschillende milieugroepe ringen (als wprkgroep 2000 en milieu defensie) en plaatselijke wijkorgani- saties aandacht vestigen op de wijd verbreide expansie van het gemo toriseerde verkeer, die veelal ten koste gaal van een veilig fietsver- keer. SIRJANSLAND Bejaardenreis naar Volendam Einsdag 20 mei maakten de be jaarden van Sirjansland met een nieuwe bus van het Touringcarbe- drijf Van Oeveren, met chauffeur Tuinman, een mooie reis naar Vo lendam. Acht uur werd gestart, op Oosterland en Bruinisse werden nog oud-Sirjanslanders opgepikt en via Rotterdam en Den Haag ging het op Leiderdorp aan, waar een goede kop koffie werd genoten. Langs Schip hol en Amsterdam ging de reis ver volgens naar het schilderachtige Volendam, dat met zijn fleurige winkeltjes en prachtige uitzicht over het IJsselmccr een gezellige toeris tenplaats is. In 't AMVO-restaurant werd de warme maaltijd geserveerd door bedienden in klederdracht. Daarna kreeg een ieder gelegenheid om anderhalf uur te winkelen en Volendam te verkennen. In een wo ning werden 2 kamers bekeken die met 7 miljoen sigarenbandjes zijn behangen. Het karwei duurde 13 jaar en vele dingen o.a. betrekking heb bend op 't Koninklijkhuis waren op de wanden afgebeeld. Op de terugreis werd genoten van de mooie gebouwen langs de Am- stel, de reusachtige flats van de Bijl mer en de scheepjes op de Vinke- veense plassen, terwijl in Haas trecht de thee zich goed liet sma ken. Via de microfoon werd de te rugrit gekort met liedjes en leuke voorvallen verteld door verschillen de reisgenoten./ Mevrouw S. op 't Hof-de Rijke, presidente van 't Bejaardencomité dankte de chauffeur de heer Tuin man voor de mooie reis en de fami lie Oudesluis, die binnenkort naar Scherpenisse vertrekt voor de ge zellige bijdrage op de bejaardenmid dagen. Om plm. 7 uur arriveerden allen voldaan weer op Sirjansland. Koliekten Marja Joziasse, Annita Heijboer, Annie Padmos en Connie Stouten koliekteerden voor Sa kor f 41,60, terwijl Jaap Jan op 't Hof f 41,76 op haalde voor het Astmafonds. Een woord van dank aan koliek- tanten en gevers is hier zeker op zijn plaats. BRUINISSE Hervormde Vrouwenvereniging De Hervormde vrouwenvereni ging „Helpt Elkander" komt dins dagavond 27 mei weer bijeen in het Verenigingsgebouw te Bruinisse. Deze avond zal ds. Meijer uit Rot terdam een lezing met dia's houden over het protestandse klooster „Ka- naan" in West-Duitsland. LISSABON. De Portugese Socia listische partij heeft gedreigd uit de regering te treden, tenzij de commu nisten een einde maken aan hun inbreuken op de pers, de vakbonden en het plaatselijke bestuur, zo is woensdag in leidende part ij kringen meegedeeld. BRUINISSE, 18-5. Een vaartuig van de Rijkspolitie te water, gesta tioneerd te Bruinisse, heeft zondag avond omstreeks 9 uur het motor jacht „Lydie" dat tegen de dyk on der Sint Philipsland was gestrand vlot getrokken en naar de haven te Bruinisse gesleept. Het jacht bleek uit de jachthaven te St. Annaland te zijn ontvreemd in de nacht van zaterdag op zondag. BRUINISSE, 20-5. De jongste groep van de padvinderij te Bruinisse, de kabouters, die twee weken geleden een nieuw elubgebouw betrokken, hield „openhuis". Onder de 39 bezoekers die het nieu we clubgebouw kwamen bekijken was o.a. ioco-burgemeester S. A. Ju- melet en verder vele ouders van de kabouters. De heer P. van Wavercn. voorzitter van het Oosterschelde dislrikl Schou wen-Duiveland van dc padvinderij, bracht eveneens een bezoek en bood de leidster, mevrouw N. Kok-Kik een serie mokken aan ter aanvulling van de inventaris. Door de leidster me vrouw Kok-Kik en hulpleidster me juffrouw M. van Gilsl was op speel- Advertentie BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE vertoont a.s. vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 mei DE VERRUKKELIJKSTE WSlCBIi) ALLER TIJDEN IS....en BLIJFT Aanvang: 20.00 uur Toegang: alle leeftijden Volgende week: „In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder" PARAMARIBO, 21-5. De politie in Paramaribo is na de grote brand van vorige nacht (dinsdag op woens dag) extra paraat. Alle manschap pen zijn ingezet en alle Verloven zijn voorlopig ingetrokken, zo verklaarde een politiewoordvoerder. Deze kon woensdagmorgen niets zeggen over de oorzaak van de bi-and die vijf huizen aan de Water molenstraat totaal vernielde en .brandschade veroorzaakte aan te genover liggende huizen. De woord voerder zei, dat „er enkele aanwij zingen waren' maar wilde in het be lang van het onderzoek niet meer zeggen. Er zijn enkele getuigen ge hoord. Hoogspanningskabel doodt 15 koeien ARNHEM, 20-5. Dinsdagmiddag is in de Oostgelderse plaats Varsseveld (gemeente Wisch) een kabel van de vijftig kilovolt hoogspanningslijn Doetenchem-Winterswijk gebroken. De kabel kwam terecht op een wei land en doodde vijftien koeien en een zeug. De kabel viel ook over de weg van de zogenaamde Twenteroute ter hoogte van café Radstake. Bij de kabelbreuk hebben zich geen per soonlijke ongelukken voorgedaan, aldus de rijkspolitie in Varsseveld. Na eerst een kleine aanvaring in de haven te hebben veroorzaakt, is het jacht buiten op een plaat vast ge lopen, en zijn de daders van boord gegaan. Op hoog water is het vaar tuig vlot gekomen en met de wind tegen de dijk geslagen, waar het dreigde vol te lopen. Het jacht waarvan de eigenaar in Deurnc (België) woont is maandagavond door een vaartuig van de Rijkspoli tie te water terug naar de jachtha ven in St. Annaland gebracht. In middels zijn 5 daders opgespoord en verhoord. se wijze een fancy fair georganiseerd in hot clubgebouw, waar de kabou ters zich naar hartelust amuseerden. Met een aantal attrakties waren pun ten te verdienen, waarvoor een drie tal prijzen beschikbaar waren. Do meeste punten behaalde mevrouw R. v. d. Have-Dijkc, waarmee z.ij een taart verdiende De tweede prijs was voor mevrouw A. Kik-Okkerse, en de derde prijs ging naar mevrouw van Du\vendijk-de Graaf. De naam van de pop luidde Joke en werd niet geraden. De pop is on der de kabouters verloot. Dc geluk kige winnaar werd Ans Plug. Op zeer feestelijke wijze is hiermee het nieu we clubgebouw van dc kabouters in gewijd. Zierikzee ,,'t Lange Uus". Expositie wandkle den. Tijd: gedurende winkeltijden. Donderdag 22 mei Nieuwerkerk Hotel De Meelbaal, 19.30 uur, ver gadering Coöp. Ver. tot Expl. van landbouwwerktuigen. Vrijdag 23 mei Zierikzee Mondragon. Informatiemiddag Wa termij, 14.00 uur. Hotel Van Oppen, 20.00 uur, alge mene ledenvergadering afdeling Zie rikzee Veilig Verkeer Nederland. Hotel Van Oppen. Afd. Veilig Ver keer. 20.00 uur. Aula RSG, Manhuisstraat, 20.00 uur, filmvoorstelling „Ziejook". Middenschouwen Gemeentehuis Scharendijke, 19.30 uur, vergadering gemeenteraad. Nieuwerkerk Raadhuis. Vergadering gemeente raad 19.30 uur. Zaterdag 24 mei Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling „My fair Lady" Chr. Ger. Kerk. Rommelmarkt. Dreischor Mobiele tent aan de Ring, 19.30 uur, populair concert „Crecendo" en „Nieuw Leven" Bruinisse Dorpshuis. Postzegelruilbeurs 11.00- 17.00 uur. Muziektent. Concert. 20.00 uur Zondag 25 mei Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling „My fair Lady" Dinsdag 27 mei Zierikzee Mondragon, 20.00 uur, Philatelica. Huis van Nassau. Vrouwenkontakt PvdA. 20.00 uur. Bruinisse Verenigingsgebouw. Herv. Vrouwen vereniging. 19.30 uur. Woensdag 28 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Jaarver gadering Rode Kruis-afdeling 19.30 uur. Renesse Dorpshuis, (bovenzaal), 10.00-16.00 uur expositie W.M.Z. Dorpshuis, 19.30 uur, voorlichtings avond W.M.Z. Donderdag 29 mei Zierikzee Stadhuis. Vergadering gemeenteraad 20.30 uiir. Renesse Dorpshuis, (bovenzaal). 10.00-16.00 uur expositie W.M.Z. Vrijdag 30 mei Renesse Dorpshuis, (bovenzaal), 10.00-16.00 uur expositie W.M.Z. Maandag 2 juni Zierikzee Gravensteen, 19.30 uur, opening ju bileumtentoonstelling W.M.Z. Zaterdag 7 juni Bruinisse Stoöfpolder. 14.00 uur, start wandel tocht Rode Kruis. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Teleloonnrs. na half zes Redaktie: M J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Flitsen uit het buitenland HONGKONG. Het Chinese partij orgaan Volksdagblad heeft landen die worden overheerst door de Sow- jetunie dinsdag uitgenodigd een ge wapende strijd aan te binden tegen de overheersers. De Amerikaanse nederlaag in Indochina haalt het blad aan als voorbeeld voor een der gelijke strijd, die met succes zal kun nen worden afgesloten. ROME. Saoedi-Arablë en andere olie producerende landen hebben toegezegd 600 mijoen dollar te zul len storten In een nieuw fonds dat tot doel heeft dc armste landen van dc wereld te helpen voor hun eigen voedselvoorziening te zorgen. MÜNCHEN. Een jaar na zijn ambtsaanvaarding wordt bondskan selier Helmut Schmidt van West- Duitsland door 68 procent van het Wcstduitse kiezersvolk positief ge waardeerd. zo blijkt uit een geplu- bliceerdc opiniepeiling door het in stituut Wickeri in Illereichen in Beieren. „Scouting" te Bruinisse x Nee toch! Laat U daarom eens goed voorlichten over alle mogelijkheden die er zijn. Gratis advies Vrije toegang op onze 7. meelstraat 31 Sïerikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2