DEZE MAAND KEUZE VOOR OPVOLGER ,STARFIGHTER' Parkeergelegenheid uitgebreid in het centrum van Zierikzee Den Uyl in Suriname Pinksterdrukte komt op gang GELIJKTREKKING W.A.O. AAN MINIMUMLOON DE ZIERIKZEESCHE COURANT ©AUSTIN MORRIS BEKENDMAKING teak bergmeubel MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 mei 1975 131ste jaargang Nr. 21G91 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18,85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/t B.T.W. In dit nummer: Start aqnleg speelterreintjes plan West PARAMARIBO, 16-5. Premier Den UPyl is donderdagavond rond het middernachtelijk uur (plaatse lijke tijd) uit Washington in Surina me aangekomen. Hij zal zich daar voegen bij de Nederlandse rege ringsdelegatie, die zeker tot volgen de week dinsdag in Paramaribo blijft blijft voor het laatste konink- rij kstopo verleg over Surinames on- afhankelijkheid. Advertentie Dealer: ISTA - Oosterland Tel. (01114) 1495 Morgen, zaterdag 17 mei: Laatste (lag van de grote kledingverkoop in „Het Dorpshuis'1 te Rcnessc Zeeaiicmoonwcg 1 Dit heeft de heer Ab. Sligting, di recteur voorlichting van het mini sterie van defensie, donderdag daar toe gemachtigd door de voorzitter van de ministriële bijeenkomst, de Noorse minister van defensie, Aly Jakcb Fostervoll, na afloop meege deeld. Minister Vredeling zal in de mi nisterraad van vrijdag 23 mei zijn advies geven voor een beslissing van het kabinet. De heer Sligting heeft er donder dagavond aan herinnerd dat Noor wegen zijn keus reeds heeft bekend gemaakt en aan het Noorse parle ment heeft meegedeeld. De keus van ARNHEM, 15-5. Volgens waar nemingen van de koninklijke mare chaussee bij de grenspost Bergh bij Zevenaar is donderdagmiddag en -avond een voor een dondei'dag ab normale drukte te constateren ge weest. Voornamelijk Duitsers zijn al begonnen aan een lang Pinkster- weekeinde in ons land. De auto's stonden in twee rijen dik van elk ongeveer 100 meter te wachten om tot ons land te worden toegelaten. Men verwacht dat het vrijdag echt druk zal worden en dat het zater dagmorgen overstelpend druk zal zijn. Advertentie Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 ZIERIKZEE. De „opa's en oma's" van rusthuis „Borrendamme" vier den gisteren (woensdag) in de re- kreatiezaal een opgewekt lentefeest samen met de kleuters van de Chr. Kleuterschool „De Speeldoos". De kleuters vertoonden een kleurrijk lentespel, met een heuse kabouter koning, met sneeuwklokjes, met „hagel" en „wind". Het was een fleurig geheel, dat door de bewoners bijzonder werd gewaardeerd. Met dit leuke spel wensten de kleuters de „Borrendamme'^-bevolking een mooie en fijne zomer toe. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ELLEMEET. Dit ongetwijfeld rus- tieke beeld treffen we aan in Elle- meet: het stille dorp in het lage van Schouwen. Op het dorpspleintje har monieert de traval je fraai met de wit gepleisterde pandjes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Advertentie DEN HAAG, 15-5. De vier ministers van defensie van Noorwegen, Denemarken, België en Nederland hehben elkaar donderdagavond tijdens een informele hijeen- komst in het gehouw van het ministerie van defensie in Den Haag verzekerd, deze maand ieder een beslis sing te nemen over de opvolging van de „Starfighter". Voor het geval de vier landen niet elk afzonderlijk tot dezelfde keuze komen voor de opvolging van de „Starfighter" en er derhalve ver schillende (maximaal drie) keuzen worden gedaan (er zijn zoals bekend drie kandidaat-opvolgers, NL de F 16, De Dassault-Brcguet „Mirage F 1 E" en de Saab-Scania „Viggen Ja 37"), dan ontstaat weer een geheel open situatie die nieuw beraad dan noodzakelijk maakt. Na het parkeerterrein aan de Da den Powellwcg, eveneens aan de Ho ge Molenstraat gelegen, is dit ter rein het tweede parkeerterrein dat, nccrdelpk van het centrum gele gen is gereed gekomen. Aan de zuidzijde, net buiten de wallen, maar vlak bij het Bolwerk nadert de verharding van het „Groentje" zijn voltooiing. Dit parkeerterrein is echter spe ciaal. evenals het geprojecteerde parkeerterrein nabij de Westbrug, bestemd voor het toeristisch ver- Gee?i beter raadsman dan de tijd. MENANDER Verwachting tot zaterdagavond: Noordelijke wind Veranderlijke bewolking met plaat selijk een bui; zwakke tot matige, langs de kust tijdelijk vrij krachtige wind uit noord tot noordoost; mini mumtemperaturen omstreeks 9 gra den, maxima van 12 graden vlak aan zee tot 19 graden in het zuidoosten van het land. Voor zondag: Aantal uren zon; 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal; 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MA ANSTANDEN 17 mei. Zon op 4.44, onder 20.29. Maan op 10.53, onder 4.48. 18 mei. Zon op 4.43, onder 20.31. Maan op 12.12, onder 1.15. 19 mei. Zon op 4.41, onder 20.32. Maan op 13.32, onder 1.40. 20 mei. Zon op 4.40, onder 20.34. Maan op 14.52, onder 2.03. Eerste kwartier: 18 mei (11.29) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwatcr 17 mei 7.13 19.29 0.31 13.05 18 mei 8.06 20.27 1.34 14.15 19 mei 9.12 21.36 2.40 15^25 20 mei 10.29 22.54 3.46 16.29 Doodtij: 20 mei HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Dc invloedsfeer van een lage drukgebied boven de Golf van Bis- caye en zuidwest Frankrijk breidt zich van vrijdag op zaterdag geleide lijk meer naar hel noorden uit, waardoor het weerbeeld bij ons een wat veranderlijker karakter krijgt en de kans op enkele lokale buien wat groter wordt. Krachtige hoge- drukgebieden om het weer een standvastig en zonnig karakter tc verlenen bevinden zich niet in onze nabijheid. De nu al twaalf dagen durende warmtegolf boven de Bal kan, Middeneuropa en Polen met temperaturen van 20 tot 25 graden - hel weerbeeld daf men zich voor stelt bij het bezingen van de mei maand - gaal nog steeds onze neus voorbij. Noorwegen is gevallen op de Gene ral Dynamics F 16 Als de andere drie landen ook dat vliegtuig kiezen als opvolger van de „Starfighter". Minister Fostervoll had de direc teur voorlichting van het Neder landse ministerie van defensie voorts tenslotte gemachtigd te ver klaren dat de bijeenkomst een infor meel karakter had gehad en dat de vier ministers, die zonder tegen woordigheid van anderen met elkaar ongeveer vijf kwartier hebben ge sproken voordat de vergadering werd beëindigd omstreeks kwart over zeven, op informele wijze met elkaar de stand van zaken hadden opgenomen. Dat waren alle mededelingen waartoe de direkteur voorlichtig of ficieel was gemachtigd. De bijeenkomst is bijna een uur later begonnen dan het daarvoor vastgestelde aanvangstijdstip van vijf uur donderdagmiddag. De Deen se minister Moelier kwam veel later dan was verwacht in ons land aan. De Belgische minister Van den Boey- nants die oorspronkelijk zijn vertrek uit ons land, wegens verplichtingen in België deze avond ,op kwart voor zeven had bepaald, heeft met het oog op de vertraging van zijn Deen se collega dit vertrek ongeveer een half uur uitgesteld. DEN HAAG, 15-5. Zonder hoofde lijke stemming heeft de kamer don derdag goedkeuring verleend aan verhoging van de vakantie-uitkering in de Wet op de Arbeidsongeschikt heidsverzekering en aan gelijkscha keling aan het minimumloon van WAO en WW-uitkeringen. Dit was nodig doordat op 1 juli 1974 de bijstandsnorm ingevolge de Algemene Bijstandswet was opge trokken tot het minimumloon met als gevolg dat een aantal sociale uit keringen lager waren dan de bij standsnorm Men hoeft voor het toen ontstane verschil niet langer bij de Bijstandswet aan te kloppen. Door gereedkomen Touwbaanterrein keer. Wij vernemen ook dat de ge meente sinds kort een parkeerwach ter heeft aangesteld, die op de na leving van de parkeerverboden zal toezien. Plattegrond Verder zal van gemeentewege een plattegrond worden verstrekt aan foutieve parkeerders, waarin wordt gewezen op de alternatieve parkeer terreinen. Na een beginperiode zal verbaliserend worden opgetreden. Vooral de seizoenpiek is schuldig aan de verkeerschaos in de zomer maanden maar ook het nog steeds toenemende aantal personenauto's speelt hierbij een rol. Gehoopt wordt dat de ingebruikneming van dit nieuwe parkeerterrein weer een stap in de goede richting is en dat hierdoor het parkeerprobleem in Zierikzee dichterbij een oplossing is gekomen. De leefbaarheid van het cen trum zowel als de aantrekkelijkheid van Zierikzee voor de toerist, het winkelend publiek en de eigen in woners is hiermee ongetwijfeld ge baat. ZIERIKZEE, 15-5. Door het gereedkomen van het par keerterrein aan de Touwbaan beschikt Zierikzee sinds kort over en welkome uitbreiding van de parkeerge legenheid nabij het centrum. Het nieuwe parkeerter rein, dat 140 parkeerplaatsen lelt, is bereikbaar vanaf de Touwbaan en de Hoge Molensraat. Komende vanaf Uc rotonde is hel voer dc automobilisten het gemak kelijkst te bereiken via dc Dam door de gracht en dan direct links af via dc Touwbaan. Een bijzonder gelukkige omstandigheid is dat dit nieuwe parkeerterrein op zo'n 100 meter loopafstand van het Haven- plein is gelegen. Vanaf het terrein kan men langs het voetpad dat naast het Ned. Hervormd Verenigingsge bouw ligt in het Vrije komen. Dan rest nog slechts het Vrijpoortjc en men staat midden in het centrum. Omdat op het Havenplein niet langer mag worden geparkeerd dan \xk uur is het voor automobilisten, die voor een langere periode hun auto willen parkeren het nieuwe parkeerterrein de oplossing. Hoewel het parkeerterrein in het zomersei zoen ook door toeristen gebruikt kan worden is dit terrein toch spe ciaal bestemd voor het winkelend publiek vanuit de regio. Voor de in woners uit Duiveland is het par keerterrein, aan de oostzijde van Zierikzee binnen de wallen het gun stigst gelegen maar ook voor de in woners uit Schouwen is het de enige mogelijkheid om dichtbij het centrum te parkeren zonder gebruik te maken van een parkeerschijf. Geen luxe Gezien vanuit de gemeentelijke hoek vormt het parkeerterrein een onderdeel van het verkeersbeleid om de auto's, vooral in de zomer maanden zoveel mogelijk uit het centrum te weren. Wie in het toeris tenseizoen wel eens op een drukke dag b.v. op één van de toeristenda- gen in het centrum van Zierikzee heeft gewandeld, zal beamen dat het geen luxe is dat de gemeente pro beert het centrum autovrij te ma ken. Door het aanleggen van een kring van parkeerterreinen rondom het centrum beoogt men de bewo ner uit de regio en in de zomer maanden de toerist zo dicht moge lijk bij het centrum te laten parke ren. Advertentie Zonneschermen met oase-effekt!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1