Raad Bruinisse niet eens over extra subsidie V.V.V. Prinses Christina huwt op 28 juni 'THE WITH THE IGOLDENI Besprekingen nota inkomensbeleid door kabinet afgerond WAT 1EQT VI fllU AGENDA MOOREais JAMES BOND OOr GEHEIMEN 2 Geen nieuwe ruiten voor gymnastieklokaal Advertentie BRUINISSE, 7-5. Op tie jongste gemeenteraadsverga dering van Bruinisse onder voorzitterschap van loco- burgemeester S. A. Junielet sprak de voorzitter een kort openingswoord waarin de verjaardag van H.M. de Koningin werd gememoreerd. Spreker moest constateren dat er die dag weinig aktiviteiten in Bruinisse te bespeuren waren, doch hoopte dat dit een volgende keer met een akticf fccstkomitc anders zal zyn. Tevens stond hy stil bfó de oorlogsgebeurtenissen die 30 jaar geleden plaatsvonden en die nu nog op 4 en 5 mei jaarlijks worden herdacht. Speciaal t.a.v. de bevrijding had hij Gods Hand mogen opmerken. Bij de notulen deed de heer A. J. Bal (lijst Van der Velde) een sugges tie m.b.t. het doktersspreekuur. Hij wilde een systeem invoeren waarbij 'voor de bekende plaatjes (die veel zoekraken) statiegeld betaald moet worden. Ze zouden dan op een be paald uur afgehaald moeten kunnen worden. Voorzitter Jumelet vond het idee niet onaardig, maar betwijfelde of dokter Buijtendijk deze gedachte kon overnemen. „Tal'eltje-dek-je" De Stichting Prot. Bejaardenzorg „Duiveland" te Bruinisse krijgt ex tra subsidie om de meerkosten voor „Tafeltje-dek-je" te kunnen finan cieren. Gebeurde de bezorging van de maaltijden in de streek Duive land met het (nu versleten) busje van de Ned. Herv. Kerk, thans wil men het vervoer in eigen hand ne men. De vervoerskosten zullen hier door stijgen van f 23,95 tot f 35 per dag. Het gymnastieklokaal krijgt voor lopig nog geen nieuwe ruiten. Als de raad zijn zin krijgt worden ze zelfs helemaal niet vervangen. B en w. hadden of f 1.7040,gevraagd om ondoorzichtig veiligheidsglas aan te brengen. Men wilde hiermee tegen gaan dat de jeugd alle verrichtingen vrijelijk kan gadeslaan, en tevens hinderlijke besmeuring van het glas door de jeugd voorkomen. Destijds is getracht dit euvel te verhelpen door de ramen wit te schilderen. Het blijft echter een lapmiddel en bo vendien laat de verflaag los. De raad was niet enthousiast. De heren Bal, Van den Bos, Verspoor en Meeuwsen vonden de kosten te hoog en wilden een speciaal soort verf aanbrengen die niet zou los laten. Bovendien, vroeg de heer Bal zich af, wat moet de gemeente met het vrijkomende glas doen. Indien alsnog tot aanschaf wordt overge gaan, moet de leverancier het oude glas maar terugkopen, vond de heer Meeuwsen. Stoofpolder Een in februari 1969 verstrekte op dracht aan de Stedebouwkundige tot het maken van een ontwerp-bestem- mingsplan voor de Stoofpolder met het oog op de aanleg van nat-indu strieterrein aldaar, wordt ingetrok ken. Er blijkt van de zyde van de indu strie geen belangstelling te bestaan voor vestiging. De tot nu toe ge maakte kosten ad. f 30.501,64 worden afgeboekt van de reserve-middelen. Advertentie ZIERIKZEE. Hel echtpaar L. Bool- Fondse te Zierikzee herdacht het 60-jarig huwelijksfeest, aanleiding voor burgemeester Th. H. de Mees ter het bruidspaar te komen felici teren, evenals ds. F. Spoelstra, Gere formeerd predikant te Zierikzee. (Op foto: rechts). (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode) Overigens benadrukte voorzitter Jumelet dat het onderhavige gebied géén rckreaticbcstemmlng krijgt. V.V.V. De raad werd het niet eens over de aangevraagde extra subsidie t.b.v. de V.V.V.-Bruinisse. Naast de reeds toegekende bijdrage van f 3000, had deze instantie nog om f 2275, gevraagd, zijnde het te verwachten exploitatietekort over 1975. Dit te kort wordt veroorzaakt door kan toor- en administratiekosten. De V.V.V. heeft zijn kantoorproblemen weten öp te lossen en is gevestigd in het pand Korte Ring 3 (eig. C. Jumelet). In een begeleidend schrij ven wees de Prov. Zeeuwse VV.V. erop dat een V.V.V.-kantoor met een volledige jaarfunktionaris in Brui nisse nog als onnodig wordt be schouwd, hoewel er zich zeker ook nu reeds tal van werkzaamheden voordoen buiten de traditionele va kantiemaanden. Voor de toekomst kan verwacht worden dat de plaats van Bruinisse als centrum voor toerisme en re- kreatie snel belangrijker zal worden aldus de Zeeuwse V.V.V. Ondanks de aanvraag van f 2.275,wilden b. en w. niet verder gaan dan f 1.500 subsidie. Dit met het oog op de te lage kontributie-inkomsten van de Bruse middenstand. Bij de vaststelling van het subsi die hadden b. en w. ook in ogen schouw genomen dat de V.V.V. zich in een opbouwperiode bevindt en daarom bijzondere steun van de overheid dient te verkrijgen. Deze bijzondere steun in geld zal in de toekomst ruimschoots kunnen wor den terugontvangen uit de meerdere opbrengsten inz. de woonforensen- belasting en eventueel een in te stel len toeristenbelasting, aldus b. en w. De heer L. J. van den Bos (SGP) plaatste enkele kritische kantteke ningen bij de ingediende begroting 1975 van de V.V.V. In vergelijking met 1974 waren de entreegelden f 700,lager opgenomen. Ook wees de begroting uit dat de Visserij dagen in 1975 f 500,verlies zouden op leveren, tegen 1974 een winst van f 600,een verschil van f 1100, Verder vond de heer Van den Bos de kantoorhuur te hoog (f 1500, per jaar). De begroting riep daarom zodanige tegenstrijdigheden op, dat het bestuur van de V.V.V. eerst een toelichting op de diverse moest ge ven voor men over de hoogte van de subsidie zou beslissen, die de heer Van den Bos overigens niet bij voorbaat afwees. De heer Meeuwsen !PCG) wilde het voorstel ook aan houden, omdat de subsidieaanvraag in vergelijking met bijv. Brouwers haven te hoog was. Ook vond hij dat de middenstand meer kontributie op tafel moest leggen. De voorzitter betwijfelde of dit laatste een haal bare zaak was. Maar de heer Meeuwsen vond het de weg van de minste weerstand om een briefje naar het gemeentebestuur te sturen i.p.v. een schrijven naar de midden stand voor verhoging van de kontri butie. Weth. Van Gilst stelde voor om de aanvraag nader te bezien en het V.V.V.-bestuur 2 maanden tijd te geven om meer inkomsten onder de middenstand te verkrijgen. De heer Verspoor (Alg. Belang) vond deze termijn te lang. Hij wilde niet ver der gaan dan 1 maand en benadruk te zijn vertrouwen in de V.V.V. en wees op de vele ontplooide aktivi teiten. Ook de heer A. J. Bal en tijd. V wethouder M. J. van der Velde konden zich mei het voorstel van weth. Van Gilst niet verenigen en wilden de subsidie van f 1500,di- rekt toekennen, omdat zij anders vreesden dat het V.V.V.-bestuur in hun aktiviteiten belemmerd zou worden. Het voorstel werd uitendclyk toch teruggenomen, met die bepaling dat b. en w. het bestuur van de V.V.V. om opheldering over de begrotings cijfers zullen vragen. Er komt een parkeerverbod voor een gedeelte van de Dreef. Vanaf 5 meter van de hook Nieuwstraat- Dreef zal in het vervolg aan beide zijden over een lengte van 5 meter niet meer geparkeerd mogen worden De brandweergaragë dient ver bouwd te worden, enerzijds om een verantwoord achteraanzicht te hou den, anderzijds om de plaatsing van een centrale wasbak met kranen en warmwatervoorziening mogelijk te maken. Voor het bestekgereedma- ken van dit plan werd f 912,uit getrokken. De canon van een in erfpacht aan de heer W. van den Ouden gegeven perceel grond aan de Lange Ring werd herzien en gebracht van f 24, op f 30,(jaarlijks). Rondvraag De heer L. J. van den Bos vroeg of de Commissie Bedrijfsleven zich wilde beperken tol die aktiviteiten die direkt binnen liet hun toege wezen werkterrein liggen. Hij vond dat de commissie zich met zaken bezig hield die buiten dit terrein lagen Weth. Van Gilst zei: „Het is een gemeenteraadje binnen de ge meenteraad". Verder vond hij dat de ambtelijke bevindingen, aanbevelingen en toe lichtingen over de onderscheidene agendapunten nogal uiteenlopen. Hij noemde in dit verband subsidietoe kenningen aan de V.V.V. en Chr- Gem. Zangvereniging. Ook pleitte hij voor een goede aanduiding naar het V.V.V.-kantoor. De heer Meeuwsen wilde eèn aan vang van de aanleg van de vrijver- valriolering daar dit steeds wordt uitgesteld. Hoewel voorzitter Jume let vreesde dat de ondergrond nog niet droog was, zei wethouder Van Gilst dat na Pinksteren de werk zaamheden worden hervat. De heer Bal vroeg de aandacht voor de centrale bushalte, die er volgens hem zo spoedig mogelijk moet komen, gezien de huidige (on-f veilige) situatie. Verder pleitte hij voor een snellere berichtgeving, van de raadsverslagen in de Z.zeesche Nieuwsbode en wilde een gedeelte lijk parkeerverbod in de Poststraat. Port Said wordt vrijhandelsgebied CAIRO, 9-5. De Egyptische haven stad Port Said wordt een vrijhan delsgebied, zo blijkt uit een decreet dat president Anwar Sadat donder dag heeft uitgevaardigd. De stad en het gebied er omheen worden be schikbaar gesteld voor buitenlandse vestigingen en investeringen, waar voor geen belastingen of andere be lemmeringen zullen gelden. Lawaai-belasting in Japan TOKIO, 9-5. Als eerste land in de wereld wil Japan van passagiers van vliegtuigen „lawaaibelasting" innen. Naar in Tokio vrijdag vernomen is, zal deze belasting van 600 yen waar schijnlijk vanaf september geheven worden en gelden voor alle passa giers, die met straalvliegtuigen op vliegvelden in Japan opstijgen of landen. De Japanse regering wil op deze wijze jaarlijks omstreeks 6,4 mil jard yen inkasseren, die dienen voor de lawaaibestrijding in de om geving van vliegvelden. Verwachting tot zaterdagavond: enkele buien Opklaringen, met vooral in het bin nenland enkele buien; vannacht hier en daar mist; zwakke tot matige wind uil in hoofdzaak westelijke richtingenminimumtemperaturen omstreeks 7 graden, maxima van 14 graden vlak aan zee tot 19 graden in het zuidoosten van het land. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaluren: omstreeks 15 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 10 mei. Zon op 4.55, onder 20.18 Maan op 4.18, onder 19.45 11 mei. Zon op 4.54, onder 20.20 Maan op 4.49, onder 20.52 12 mei. Zon op 4.52, onder 20.22 Maan op 5.28, onder 21.54 Nieuwe Maan: 11 mei (8.05). HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: 10 ihei 2.43 15.07 8.28 20.39 11 mei 3.20 15.43 8.58 21.11 12 mei 3.57 16.18 9.30 21.44 Springtij: 13 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 9-5. Het K.N.M.I. deeli mee: een omvangrijk lagedrukgebied waarvan verschillende depressie kernen aanwezig waren, gaf in het afgelopen etmaal in West en midden Europa weer van uiteenlopende aard te zien. In West-Frankrijk was het zwaar bewolking met regen en mid- dagtemperaturen van tien tot der tien graden, aan de zuidkust was het warmer, maar daar kwam regen en onweer voor. In Noordoost-Frank rijk was het zonnig en steeg het kwik tot ongeveer twintig graden. In België steeg de middagtempera- tuur op veel plaatsen ook tot die hoogte. In ons land was het weer het zonnigst in het zuiden en zuidwesten met temperaturen tot achttien gra den. In het noordoosten drong in de loop van de ochtend en middag een regen front het land binnen, waar door het kwik er bij circa veertien graden bleef steken. In het komende etmaal zal vochtige lucht naar on ze omgeving stromen. Er kunnen daarbij plaatselijk enkele buien tot ontwikkeling komen. In het tempe- ratuurverloop komt niet veel veran dering. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HEERENVEEN. De zesjarige Car ta Kooistra uit Oude Bidtdijk (ge meente Het Bildt) is donderdagmid dag in een Leeuwardens ziekenhuis overleden aan de verwondingen die zij woensdagavond heeft opgelopen. Zij stak plotseling de weg over om haar bal te halen en werd door een auto gegrepen. HOEVEN. Voor de eerste keer dit jaar zal er op zondag 11 mei een ge deeltelijke zonsverduistering zijn. Volgens de lieer Th. M. Veever- meesch, directeur van Volkssterren wacht in Hoeven, zal 52 procent van de zonnemiddellyn verduisterd wor den. De verduistering zal zondagmor gen om ongeveer 06.25 uur beginnen. UTRECHT. De 4-jarige Andrea Rosenboom uit Berlijn is woensdag avond omstreeks half acht bij Twel- lo uit een D-trein gevallen en om het leven gekomen. Het kind heeft vermoedelijk met de deurknop ge speeld van het. portier. Het kind was met haar moeder op weg naar fami lie in Schiedam. LAATSTE NIEUWS DEN HAAG, 9-5. Het kcrkclyk huwelyk van prinses Christina met de heer Jcrgc Guillermo zal zater dag 28 juni worden voltrokken in de Domkerk in Utrecht. In deze dienst zullen voorgaan dr. J. van der Werf, Nederlands Hervormd predikant ten behoeve van hel city-pastoraat Dom kerk en pater B Bot S.J. te 's-Gra- venhagc. De dienst zal om twaalf uur beginnen. Dat heeft de rijks voorlichtingsdienst vrijdagmorgen bekendgemaakt. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE a.s. vrijdag-, zaterdag- en zondagavond - 8 uur HARRY SALTZMAN enALBERT R. BROCCOLI txeserteien iM IAN FLEMING'S r*CHRISTOPHER LEE - BRITTEKLAND moKUlin S»UZIW<„A1*EAT R. BB0CC0U mm ROWtO MWBAUM m TOM MAKIEWQ HAMILTON rw JOHN BARRY WpM ■orOrxt mfm op IMS 2W1 14 jaar Volgende week: De grote sensatiefilm „AIRPORT" WEEKEINDE. ARTSENDIEN ST Zaterdag 10 en zondag 11 mei 1975 Dokter Lodiers, Noordgouwe, tel. (01112)-480, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Van Geer en dokter Visser. Op zaterdag spreekuur, uitsluitend voor dringende gevallen van 11.00 tot 11.30 uur. De weekeindedienst voor Zie rikzee e.o. gdat in op vrijdag middag om 18.00 uur en duurt tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter L. A. M. Bruel, Brouwers haven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokter Simons en dokter Stenger. De weekeinddienst loopt van vrijdag avond 18.00 uur tot maandagmorgei 8.00 uur. Zaterdag en zondag spreek uur uitsluitend voor dringende zaken van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur Dokter J. H. Richard, Nieuwerkerk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Buitendijk en dokter Speelman De artsendienst Bruinisse/Dui- veland gaat in op vrijdag avond 19.00 uur lot maandag morgen 7.00 uur. Zuster mevr. Blom, Rcnesse, tele foon (01116)-1674, neemt waar voor geheel Schouwen. Zuster Dooge. Oosterland, telefoon (01114)—1876, heeft dienst te Oosterland en Sirjansland. DIERENARTS Dierenarts S. Bcrgsma, Zierikzee, lel. 1011101-2180. heeft dienst voor Schouwen-Duivcland. APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18, is op zater dagen geopend van 9.00-12.31 uur cn van 16.30-17.30 uur. Oi zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Zierikzee ,,'t Lange Uus". Expositie wandkle den. Tijd: gedurende winkellijden. Zaterdag 10 mei Zierikzee Concertzaal. 20.00 uur, film „The man with the golden gun" Zonnemaire 19.30 uur. Mobiele muziektent, concert „Nul en Uitspanning". Oosterland Muziektent Koninginneplein, 19.30 uur, concert „Oosterlands Fanfare". Zondag 11 mei Zierikzee Concertzaal. 20.00 uur, film „The man with the golden gun" Maandag 12 mei Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, Publieksthea- ter, (de goede mens van Sezuan, Z.V.U.). Dinsdag 13 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, jaarfeest Herv. vrouwengroep „Wees een Zegen". B rou wershaven 20.00 uur Jeugdgebouw, Nieuw- stad, Ned. bond van Plattelandsvrou- Woensdag 14 mei Middelburg Concertzaal, 20.00 uur, Israël-in- formatie-avond Zierikzee Stadhuis. Vergadering Gemeente raad. 20.00 uur ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 DEN IIAAG. 7-5. Het kabinet heeft de besprekingen over de nota inkomensbeleid sfgcrond. De nota zal binnen enkele dagen aan de ka mer worden aangeboden. De officiële mededeling over de af ronding van het gesprek in de mi nisterraad over de vermogenannwas- deling (VAD) is in politiek Den Haag mol opluchting ontvangen ..Wij zijn opgelucht, omdat het kabinet uit dc problemen is gekomen, zonder dat cr een krisissituatic ontstond", aldus de woordvoerder van de PvdA-frnk- tie in do Tweede Kamer. De simpelste dingen kunnen - in dit geval mini - onheil veroorzaken. Zetten we gewoon even de fietsen in het struikgewas, keken geboeid een poosje rond wat het bos allemaal deed op een (deze) fraaie lentedag en teruggekeerd was daar het poes je. Een schotje, maar zijn bekje zag zo gelig en het drama viel te rekon- strueren. Poes was op het zadel van een fiets geklommen en kon zo nét bij de eitjes van een broedend vo geltje in het struweel. Dag eitjes, dag broedsel. Het bos dan in het Schuddebeurse. Erg mooi natuurlijk, maar wel met een niet te bedwingen weelde aan Fluitekruid („Toeters"), die menig mooi bloempje dreigen te verstikken of dat al hebben gedaan: sleutelbloem, vogelmelk, blauwe druifjes en dal soort grut. Een open bos is heerlijk, maar het is dan ook open voor iedereen en er wordt (helaas) in gerausdook. Nestjes worden uitgehaald en van overheidswege worden tientallen borden geplaatst met de waarschu wing: „Honden aan de lijn". Die borden zijn echter vrijwel altijd on middellijk verdwenen. Schattige kwinkeleervogeltjes in het bos, maar ook een ekster cn de koekoek, die heel dromerig zit te roepen soms dichtbij, soms verder af. Ook nog kennis gemaakt mei vier Hafling-paarden, enige dieren tam gemaakt met liefde van de baas en suikerklontjes. Bij hel lick klapt hij in de handen en dan ko men ze aanrennen. Twee merries zijn drachtig en heel binnenkort huppelen er dus ook nog veulentjes in de wei. De idylle zal dan vol maakt zijn. Ergens in hel bos staal een snoe pertje van een huisje, erg goed nog toen het enkele jaren geleden leeg kwam te staan en nu totaal geruï neerd door de jeugd, die de dakpan nen er afsmeet, de deuren intrap te, het interieur vernielde en in de grote kamer zelfs vuurtje stookte. In wat voor wereld leven we eigen lijk? Vijand nummer één van de andere vogeltjes is de Vlaamse Gaai, een onbeschermde rover, die in het bos xveï gevangen ivordt met een val, ondersteund door een stokje, waar aan een vele tientallen meters lange draad. Komt de gaai onder het gaas, dan klapt de val toe. Moet wel, want op de zangertjes moet elk bosgebied zuinig zijn- Het was al wat later toen Schud- debenrs er weer op zat. In dc vijver van Mon Plaisir" zaten dc kikkers een verrukkelijk kwaak-lawaai tc maken. Hun neefjes de padden - maar dat is later in het jaar - zijn gek op mu ziek. Zet de deur apen en laat een transitor spelen. De padden komen in slagorde op dc muziek af cn gaan nog naar binnen ook. Ze kruipen wel onder de vloeren van huizen in deze buurt, maar voor een leienvlocr is dan niet zo geschikt. Vleermuizen komen wel via de dakgoot naar bin nen en weten hun weggetjes achter het behang. Ach, het dierenwereldje sterkt ook rol geheimen. Hel wordt allemaal virulent als dc staf van lente cn zomer de wereld heeft aan geraakt. SCHI Elf El LAN DM A N

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2