SAD AT: „LAATSTE HOOP GEVESTIGD OP GENEVE" Bemanningen mijnenvegers te gast op stadhuis DE ZIERIKZEESCHE COURANT teak bergmeubel MEUBELRAMA AUSTIN MORRIS Zomertijd eind juni 1976? nuasrfkfeëOX Voor moeder Mourer-Tromp ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 mei 1975 131ste jaargang Nr. 21G87 WAARIN OPGENOMEN (1797 -1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Teleloon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na hal/ zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/b Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18,85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W In dit nummer: Loon Technische Dienst naar Zierikzee brengen. „Een nieuw troepenschei- dingsakkoord te sluiten waardoor Geneve een betere kans van slagen heeft". Nederland en Egypte zijn het ei kennelijk wel over eens dat de Ge- neefse conferentie - over het bijeen roepen waarvan Amerika en Rus land thans overleggen - die volgens Fahmi „zo spoedig mogelijk" en vol gens Marei eind juni/begin juli moet bijeenkomen, van cruciale betekenis is en goed moet worden voorbereid. Volgens president Sadat is de con ferentie „De laatste hoop op vrede volgens Marei „een keerpunt voor oorlog of vrede". De voorzitter van het Egyptische parlement merkte overigens ook op dat een geslaagde conferentie „de voornaamste stap naar vrede zou zijn", maar dat bij een mislukking „De wereld niet zou vergaan". De Egyptenaren, zo blijkt uit alle opmerkingen, stellen zich duidelijk op het standpunt dat de Geneefse conferentie moet leiden tot een vol ledige oplossing van het midden oosten probleem, en dat de stap- voor-stap benadering was bedoeld om de weg voor een geslaagde con ferentie vrij te maken. Advertentie Heef! u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Kortste route naar/van Tholen en Wesf-Brabanf Halfuurdienst. Van der Stoel in Egypte Geld sparen I Mei de auto over het Zijpe varen Presentje De commandant van de eenheid Ltz 2 O. C. A. Everaars beantwoord de de toespraak van de burgemees ter. dankend voor de prettige ont vangst en de eer te Zierikzee te mogen zijn. Het was een vreugde voor de opvarenden in deze mooie stad te mogen vertoeven. Als herin nering bood hij het op siorhout aan gebrachte wapen van de Mijnen- dienst aan. Onder leiding van stads archivaris W. H. Keikes werden hierna de verschillende ruimten van Dealer: ISTA - Oosterland Tel. (01114) 1495 Burgemeester Th. H. de Meester begeeft zich aan boord. het stadhuis en uiteraard het mu seum bezichtigd. Ontvangsten aan boord De dag tevoren - dinsdag - was de Marine gastvrouw voor velen. In de latere middag werd het college van b. en w. ontvangen aan boord, waarbij in ontspannen sfeer de no dige Zierikzeese en maritieme zaken aan de orde kwamen. In de avonduren was er een ont vangst voor genodigden, dat gedeel telijk synchroon liep met een sere nade gebracht door de Kon. Harmo nie „Kunst en Eer" - dirigent E. A. de Looff - dat samen met de drum band de opvarenden van de mijnen vegers versteld deed staan over de speel- en marcheerkwaliteiten. Na het afmarcheren begaven offi cieren en een deel der bemanningen zich naar het Havenplein, dat er op deze mooie, maar frisse voorzomer avond prachtig bij lag, verlicht dooi de flambouwen. Na het stilaan ver duisteren begonnen de monumenten sierlijk te pronken in het schijn wer- perlicht. In deze omgeving was het optreden van de Marinierskapel een belevenis apart, waarvan vele hon derden bijzonder hebben genoten. DEN HAAG, 7-5. Het is niet uit gesloten dat eind juni van 1976 de zomertijd in Nederland wordt inge voerd. Technisch gezien is het nog moge lijk maar dan moet het internatio naal overleg dat hierover wordt gevoerd wel binnen twee maanden een positief resultaat opleveren, zo heeft een woordvoerder van het mi nisterie van kuituur, rekreatie en maatschappelijk werk donderdag desgevraagd meegedeeld. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) bemanningen ontving in de trouwzaal. Ook de Zierikzeese hoekers waren goede zeewaardige schepen en de koopvaardij (Oostzee) en de visserij (Groenland) mochten er zijn. De taak van de handelsvloot werd la ter overgenomen door Rotterdam. Voor Zierikzee kwamen de mossel- larij en thans de watersport er voor in de plaats. De burgemeester wenste de be manningen een goed uur in het stadhuis en dito dagen te Zierikzee. SEROOSKERKE. Te Serooskerke werd de vijfde Schelphoekwandel- locht gehouden, waaraan door rond 3S0 personen werd deelgenomen. Voorafgegaan door de muziekvereni ging „Luctor et Emergo" te Renesse vertrok de stoet vanaf het dorpshuis. De te wandelen afstanden waren: 8,15 en 25 km. Na afloop kregen de deelnemer s(sters) een medaille, cij fertje plus een vaantje. De school kinderen van Renesse wonnen de beschikbaar gestelde beker. Een bloemetje was er voor de oudste deelneemster en enkele dames, die de 25 km-tocht volbrachten. Foto: De stoet bij de start te Serooskerke. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Kon. Marine „over de vloer" ZIERIKZEE, 7-5. Zierikzee hail de Kon. Marine „over de vloer". Nog juist „had", want rond deze tijd ver trekken uit de haven van Zierikzee de vier ondiep- watermijnenvegers van de „Van Straelenklasse": Hr. Ms. Houtepen, Hr. Ms. Van der Wel, Hr. Ms. Staver- man en Hr. Ms. Van Versendaal, die sinds dinsdag lagen afgemeerd aan het Luitje. Overdag wat zakelijker maritiemcr, 's avonds vol in de lichtjes, in het kader van een presentatie, die Zierikzee weer een beetje extra het aanzien van een zee-stad gaf. Passend in het kader van de strikte en officiële am biance. waarin de Kon. Marine - op basis van tradities - zich pleegt te bewe gen, was woensdag voorzien in een ontvangst ten stadhuize, waar burge meester Th. II. de Meester, officieren en een deel van de verdere De heer De Meester ging de ont vangst uiteraard vlot af, want als oud-marineman en ex-commandant van een mijnenveger kent hij nog de professionele aanpak. Duidelijke be geerte van hem - dat moet dan maar wereldkundig gemaakt - is nog eens de komst te beleven van Hr. Ms „Dokkum", waarover hij vroeger het bevel voex-de. De „Dokkum" - zo leerden wij - kan vlot door de keer sluis, zodat enige beduchtheid op dit punt in marinekringen geen grond heeft. Maritieme historie In een toespraak tot de marine mannen onderlijnde de burgemeester uiteraard de maritieme historie van Zierikzee, verwijzend naar de vroe gere scheepsbouw en het vermaarde redersgeslacht De Iiuybert. Zierikzeese schepen hadden in de lGe eeuw een reputatie van veilig heid en zeewaardigheid. Karei V prefereerde voor zyn zeereizen een Zierikzees schip. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Stokpaardjes zijn duurder dan t Arabische hengsten. Advertentie Advertentie De Kon. Harmonie „Kunst en Eer" met drumband maakte een muzikale visite aan de marineschepen. Zonneschermen met oase-effekt! I DEURLOO Appelmarkt 4 CAIRO, 8-5. Uit hetgeen minister Van <ler Stoel ener zijds, en president Sadat, zijn minister van buiten landse zaken Ismail Fahmi, en parlementsvoorzitter Sayed Marei anderzijds, in het openhaar zeggen over de pogingen oiu tot een vredesregeling in het Midden- Oosten te komen, zou men kunnen opmaken dat Ne derland en Egypte op talrijke punten uiteenlopende opvattingen hebben. Een grootse sortering in gouden en zilveren sieraden - horloges ringen - broches hangers - armbanden Juwelier-IIorloger Havenplein 1 naast 's Gravensteen ZIERIKZEE Telefoon (01110) 2443 aanzienlijk deel dooi' een vreemde mogendheid wordt bezet, zegt presi- den Sadat dat Egypte vrede wil, ..Maar niet tof 'elke prijs", en waar schuwt Marei tegen een terugkeer naar de .oorlog noch vrede-toestand' die van 1967 tot 1973 heeft bestaan. Minister Van der Steul onder schrijft het standpunt van de negen EEG-landen dat een einde moet ko men aan de territoriale bezetting, maar spreekt tevens over het recht van elk land op veilige en erkende grenzen, een begrip dat door Israël zodanig wordt uitgelegd dat het zich niet gebonden voelt tot een te rugkeer naar de grenzen van voor de zesdaagse oorlog. Een van de Nederlands-Egypti sche geschillen betrel't de nog res terende mogelijkheden voor een stap-voor stap oplossing van het probleem. President Sadat en Marei spreken over „het falen" van de pogingen van Kissinger om een nieuw troe penscheidingsakkoord tot stand te brengen, minister Van der Stoel ver klaarde tegenover Nederlandse jour nalisten dat het de vraag is „of het nog mogelijk is iets in beweging te Afgezien van deze meningsver schillen is de ontvangst, door een volk dat tot de zachtste en beminne lijkste ter aarde behoort, uiterst vriendelijk. Minister Van der Stoel zal vrijdag de tempels en graven van Luxor en Karnak bezoeken, en een vlucht bo ven de stuwdam van Aswan maken. Woensdagavond woonde hij een voorstelling bij van Nagda Foead, een buikdanseres die ook is opgetre den voor de sjah van Iran en minis ter Kissinger. Meningsverschillen De meningsverschillen doen niets af van de hartelijke ontvangst maar zijn daarom niet minder wezenlijk. Als hoogste gezagdrager van een land wiens grondgebied voor een Advertentie 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1