Voortgaande groei in 1974 van pleziervaart in Zeeland Feest van 30 april te Zonnemaire Burgh-Haamstede gaf de jeugd het volle pond Kinderspelen te Bruinisse werden een groot succes STREEKNIEUWS pantalons bijv. Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 mei 1975 Nr. 21686 9 Zierikzee bovenaan wat betreft aantallen aangekomen jachten ZIERIKZEE, 2-5. Evenals voorgaande jaren heeft de Trovincialc VVV Zeeland een onderzoek ingesteld naar het verloop van het watertoerisme in 1974. Een bewerking van de verkregen gegevens door drs. M. J. Kosters heeft de konklusie opgeleverd dat er sprake is geweest van een voortgaande groei van de pleziervaart in 1974. Dat jaar was voor Nederland een jaar waarin na een lange t\jd van ontstuimige groei van de pleziervaart een stabilisatie is ingetreden. Zo niet echter in Zeeland: in de provincie is de tendens uit het verleden vrijwel dezelfde ljjn doorgegaan. Het totaalresultaat van 5 belang rijke sluizen in Zeeland levert een groeicijfer van bijna 9 °/o over 1974 in vergelijking met 1973 op. In 1973 was dat ten opzichte van 1972 11 Het aantal aankomsten van ple ziervaartuigen in 26 havens nam in 1974 echter toe met 15 °'u Het aantal overnachtingen van pleziervaartui gen in deze havens groeide in 1974 daarentegen met meer dan 30 te gen 25 'u in 1973 en eveneens 30 in 1972. ZIERIKZEE Jaarfeest Hervormde Vrouwengroep Op dinsdag 13 mei a.s. wordt in het Herv. Verenigingsgebouw alhier het jaarfeest gehouden van de Her vormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" BURGHHAAMSTEDE/ Uitslagen Oranjedag Voor de fcestmarkt en de festivi teiten welke er rondom plaats von den op oranjedag bestond van de zyde van de bewoners, maar ook wel van de gasten, grote belangstel ling. De prijs voor het mooiste kraam op de markt viel tendeel aan de CJV. Door het vrijwilligebrand- weerkorps van Westerschouwen werd er op de Noordstraat een spuitwedstrijd georganiseerd voor jongens van 12- tot 16 jaar een spektakulair gebeuren dat heel wat bekijks trok. De eerste prijs van deze wedstrijd werd gewonnen door: Cor Quaak, Nico van de Bos. Sam van Eenigen en Johan Tuinman. Na de feest- markt werd op de Ring een stelt loop wedstrijd gehouden waarbij in de leeftijdsgroep van 14 jaar en ou der de eerste prijs door Ingeborg Zoi-gdrager werd gewonnen en in de leeftijdsgroep jonger dan 14 jaar door Peter Kou wen. Een bromf iets- behendigheidswedstrijd werd ge wonnen door Jan Kloet. Deze uit stekend geslaagde koninginnedag werd afgesloten met een oranjebal in de kantine van de camping „Duinrand" met muzikale medewer king van het duo „Jaap en Kees" Geslaagde 30 april De' burgemeester wees hierbij op de verbondenheid van de Nederland se bevolking met het Huis van Oranje. Na een drie-werf hoera op de ko ningin te hebben uitgebracht werd onder begeleiding van de Kon. mu ziekvereniging .Witte van Haemslc- de" door de leerlingen van de basis scholen. de kleuterschool en de aan wezigen het Wilhelmus gezongen. Met de muziek in het voorste gelid werd hierna een rondgang door de twee kernen gemaakt waarbij onder weg groepjes kinderen op de plaat sen waar de kinderspelen werden ge houden werden gedropt. Puzzcltocht Door de beide basisscholen „De Kirreweie" en „Onder de Wieken" was gezamelijk voor de leerlingen een soort puzzcltocht georganiseerd waarbij als de goede route werd ge volgd op elf verschillende plaatsen, verdeeld over de kernen Burgh en Haamstede, kinderspelen waren ge organiseerd waar de groepen van 9 tot 11 leerlingen de nodige punten konden verdienen. Naast het onderwijzend personeel werd door een aantal ouders en oud- lecrlingcn aan de organisatie hiervan medewerking verleend. Dc scholen Voor de scholen vielen de volgen de prijzen: De le prijs bij de leer lingen van de 4e, 5e en 6e klas werd met 120 pnt. gewonnen door de groep bestaande uit: Bart v. Haringen. Nclla Tuin man. Wilma Speelman. Steef Duin- houwer. Andre Jansen, Johan Öool, Elly Pa Ir hot il. Jaco Coleijnse, David.i Het weer in de zomer van '74 is over het algemeen als teleurstellend ervaren en dat betekent dat velen noodgedwongen door het weer lan ger in bepaalde havens moesten blij ven liggen Dit zou kunnen verklaren waarom de groei in het totale passa- gecijfer over 1974 ook in Zeeland iets gematigder is uitgevallen maar het totale overnachtingscijfer van de 26 havens niet. Het is echter niet duidelijk waarom Zeeland in 1974 zoveel beter „boer de" dan de andere watersportgcw.es- ten en met name beter dan Friesland. Overnachtingen, Qua oveimachtingen is Breskens in 1974 de drukst bezochte haven ge weest, gevolgd door Zierikzee, de Stadshaven te Veere, Kortgene en Brouwershaven. Qua aantallen aangekomen jach ten staat Zierikzee bovenaan gevolgd door Kortgene, Brouwershaven en Veerc (Stadshaven). Deze 4 havens vormen de 4 belang rijkste havens voor de pleziervaart in Zeeland, waarvan Brouwershaven als het ware „komeetsnel" omhoog is ge schoten. NOORDWELLE SAKOR-kollekte De te Noordwelle gehouden Sa- kor-kollekte heeft opgebracht f 43,10 Kinderspelen op Koninginnedag Traditiegetrouw werden op Konin ginnedag te Noordwelle weer kinder spelen gehouden voor de schooljeugd. Het feest begon met vlaghijsen en zang, gevolgd door tekenwedstrijden van televisiefiguren voor de klassen 1 t 'm 3 en 4 t/m 6. Bij de spelen op het sportveld werd getrakteerd op limonade met krentebollen. De uitslagen zijn als volgt: Tekenwedstrijden: Klasse 1-2-3: 1. Carolien Deïst; 2. Erik van Weele; 3. Peter Hendrikse; 4. Betsie de Boer; 5. Willeke Oosse. Klasse 4-5-6: 1. Antoinette Henry; 2. Ad Hendrikse: 3. Corine Oosse; 4. Wim Dalebout; 5. Andries Deïst. Behendigheidswedstrijdenklasse 1-2-3: 1. Petra de Ruiter; 2. Caroline Deïst; 3. Betsie de Boer; 4. Peter Hendrikse; 5. Willeke Oosse. Klasse 4-5-6: 1. Wim Dalebout; 2. Antoinette Henry; 3. Ad Hendrikse; 4. Peter Jonker; 5. Diana de Braak. Dijkman en Peter Kooman. De 2e prijs, met 112 pnt., viel ten deel aan dc groep bestaande uit: Peter Roos, Paul Rouw, Warner v. Wingerden, Ingeborg Jonker, Harry Sonnemans, Carolien de Vrieze, Marja Jonker, Jan Piet v Wavercn, Ingeborg Stoel, Freddy Klapurik en Roland Verdam. Bij de leerlingen van de le, 2e en 3e klas ging dc le prijs met 68 pnt. naar: Janet Remmers, Sandra Paap. Robbie v. d. Hengel, Albert v. d. Hoek, Liesbcth v. d. Valk, Gaico Ver- seput, Rianne Kloet, Anita Landman, Walter Rouw, André de Vlieger en Ronnie van Nieuwenhuijzc. Dc 2e prijs met 66 pnt. ging naar: Jacqueline Visser. Mar Witvliet Wil leke Strayer, Janny v. Zalm, Gerard Klip. Arian Wclleman, Clement Rijnberg, Janet Zijta en Eddy Klap wijk. Prijsuitreiking Donderdagmorgen vond in dc ge- meenschapszaal van de kombi-school de prijsuitreiking plaats waarbij alle leerlingen een presentje kregen aan geboden. Een extra-prijs kreeg Annemicke Boot voor het feit dat zij de gehele dag Nicolet dc Ridder in haar rol stoel had gereden. De leerlingen van dc kleuterschool ,,'t Kloutcrbosje", die gezeten op feestelijk versierde wagens, de ge hele rondgang met de muziek mee maakten konden na afloop in de ge- mecnschapszaal van dc kombi-school naar een aantal films kijken waarbij hen een traktatie werd aangeboden. 's Middags was er op de Ring te Haamstede de orunjefcestmorkt wel ke werd opgeluisterd door de Kon. muziekvereniging .Witte van Hacm- stode". De groep van middelgrote havens voor de pleziervaart wordt aange voerd door de beide havens van Bruinisse. De jachthaven Aqua Del ta is daarbij dan nog niet begrepen. Verder staan Vlissingen en Sint An- naland aan de top in deze groep, gevolgd door Yerseke. BROUWERSHAVEN Bejaarden op reis De bejaarden van Brouwersha ven gaan op 15 mei a s. hun jaar lijkse reis maken. De start is des middags half één vanaf de Markt en de bushalte Zuiddijkstraat. Men kan zich opgeven voor deze reis vóór 10 mei a.s. bij de dames mevr. Schou- wenaar-Lindenbergh, mevr.. Drij- gers-van Licre en mevr. Clarisse- Klaasse. NIEUWER KERK Geslaagde verkoping vrouwenvereniging „Debora" De vrouwenvereniging „Debora" van de Geref. Gemeente te Nieuwer- kerk hield een geslaagde vei-koping van zelf gemaakte goederen, waarbij ook vele artikelen die werden ge schonken door de winkeliers. Deze verkoping bracht het mooie bedrag op van f 2.202,64, bestemd voor de zending. Uitslagen kinderspelen Koninginnedag De uitslagen van de op Koninginne dag gehouden kinderspelen zijn als volgt: le klas blokjes dragen met hindernis 1. André Verwijs; 2 Wim Kooyman; 3 Wim van Dijke; 4 Simone Verbeek; 5 Lennard Capelle Klas 2: Koekhappen 1 Wim Wandel; 2 Tosca Heinekamp; 3 Joke Dooge; 4 Jan Flikweert; 5 Marja Thiery Klas 3: Ballonetjetrappen 1 F-wald van Dijke; 2 Sam Fikweert; 3 Kees de Jonge; 4 Leo Padmos; 5 Anneke Slootmaker Klas 4: Hardloop wedstrijd touwtje springen meisjes 1 Anita van Helden; 2 Cora den Ot ter; 3. José Verbeek Klas 4: Zaklopen jongens 1 René Boudeling; 2 René van Noor den; 3 Thijs Flikweert Klas 5: Ringsteken jongens 1 Gerry Flikweert; 2 Jan kees Lie- vense; 3 Leo van Sas Klas 5: Kegelen meisjes 1 Nelly den Haan; 2 Petra von Eu- gen; 3 Tineke Hilleman Klas 6: Doeltrappen jongens 1 Jan den Jonge; 2 Eric Verboom; 3 Martin de Reus Klas 6: Flessendans meisjes 1, 2 en 3 gelijkgeeindigd: Lieske van der Velde, Karin van Dijke en Joke Kooyman Uitslagen versierde wagens, fietsen enz. Individuele prijzen: 1 Heieen en Magda Stoutjesdijk (Klederdracht); 2 Robert Mouthaan (bakkerswagen); 3 Els van Driel (Chinees); 4 Hanneke de Rijke (Kin derwagen); 5 Frans van Bloois (step) Wagens: 1 Fam. Wandel (Bloemenwagen); 2 Peuterklas (Indianenkamp); 3 Fam. Slootmaker-de Reus (Huifkar). OOSTERLAND Inbraak in rijdende winkel Onbekenden hebben in de nacht van donderdag op vrijdag jl. een be zoek gebracht aan de buiten gepar keerd staande rijdende S.R.V.-win- kel van de heer Jan Bolle., Vermoe delijk heeft de dader(s) met een breekijzer de toegangsdeur van dc geheel gevulde wagen opengebroken en hun slag geslagen. Toch schijnt men gestoord te zijn op één of an dere manier, omdat er slechts een klein deel van de inventaris verdwe nen is, hoofdzakelijk koffie en kof fiemelk, totaal voor enige honderden guldens, terwijl de hele inhoud van de wagen wel in de duizenden loopt Bij ontdekking werd onmiddellijk dc politie gewaarschuwd die met de recherche uit Middelburg een onder zoek instelde. Van dc dader ont breekt ieder spoor. De heer Bolle is tegen inbraak verzekerd. Kollekte voor ,Het Hoogeland" In de weck van 5 tot 11 mei a.s wordt ook hier ter plaatse weer de jaarlijkse huis-aan-huis kollekte ge houden ten bate van de Stichting: „Het Hoogeland" te Beekbergen. De ze inrichting heeft de zorg over on geveer 500 eenzame, geestelijk en lichamelijk minder validen, die het in deze samenleving niet alleen kunnen redden, en jonges die geen thuis hebben. Men doet dit nuttige en nodige werk sinds 1892. Ondanks de vele kollcktcs die er dagelijks aan de deur komen, verdient dit werk wel bijzondere aanbeveling. BRUINISSE Feest op bejaardensoos Vorige weck heerste er ook op de Bruse bejaardensoos oen prettige Het Oranjefeest te Zonnemaire werd om half 9 geopend met koraal- muziek vanaf de torentrans. Om half 10 kwam het muziekgezelschap „Nut en Uitspanning" naar het schoolplein, waar de kinderen al met versierde fietsen en verkleed wachtten. Burgemeester A. P. Schouwenaar hield een toespraak, waarin hij er zijn vreugde over uitsprak dat de verjaardag van H. M. de Koningin op zulk een zonnige dag kon worden gevierd. Het programma van de Oranjevereniging beloofde erg aan trekkelijk te worden. Hierna ging de rondgang door het dorp van start. Prijzen Voor deze optocht waren prijzen uitgeloofd voor de meest originele verkleding: le prijs: André Vis; 2e prijs Ellen van Klinken; 3e prijs Marjan Fonteine; 4e prijs Jos en Wim den Boer. Na de optocht volgde een kinder songfestival op het schoolplein. Veel kinderen namen hieraan met groot succes deel. Het was voor de jury heel moeilijk een keus te maken voor de prijswinnaars. le prijs: Peter de Haan en Marco Tanis met: Grootvaders fiets; 2e Advertentie Mode van vandaag is kombinatiemodc. Mode vandaag is: elementen, waaruit u uw eigen modebeeld samenstelt. Met pantalons bijv. Ideaal voor de vrije-tijd. Maar ook modieus genoeg voor een goed gekleed modebeeld. Holty" ii\odc Dam 19 Ziciikzcc sfeer. Dc leiding was in handen van mevr. v. d. Linden. Bij het binnen komen werd elk der leden door mevr Groen een oranje strikje opgespeld. Na het gebruikelijk kopje thee met extra traktatie las mevr. v. d. Lin den verschillende door mevr. Wie- brons gemaakte gedichten voor, die allen betrekking hadden op deze dag cn waarbij men verschillende vaderlandse liederen zong. Dc heer L, Stoutjesdijk lhs een stukje voor over de oorlog cn later de bevrij ding, waarop alle aanwezigen zon gen: „Zij zullen het niet hebben ons oude Nederland". Als afsluiting van dit gedeelte werd staande het Wil helmus gezongen. Na dc koffie met feestelijk gebak, en traktatie van een jurige werd dc middag verder op de gewone manier prijs: Lizette Dalebout met: Marietje en Jaap Deurloo met: Hup. daar is Willem; 3e prijs: Marleen Verwijs met: Het aller vuilste jongetje. Voor de grotere kinderen (klas 4, 5 en 6): le prijs: Nelleke Pannelcoek en Rian v. d. Velde met: Horlepiep; 2e prijs: Karin v. d. Velde en Elze Kater met: Pico en Bello; 3e prijs Wim Fonteine, Wim Brouwer, Niek van Putte, Frank Linssen, Ad van Nieuwenhuyze en Hans de Bie met Bingo-band; 4e prijs: Ineke Teuthof met: Hoog in de bergen; 5e prijs: Hannie v. Nieuwenhuyze, Laura Fokker en Ida v. Doezelaar met: De Flatfee. Ringsteken Om half 7 werden ringsteekwed strijden gehouden op de fiets. Prijs winnaars onder 12 jaar: le Rianne v. d. Velde; 2e Wim v. Putte en 3e Rini Hillebrand. Prijswinnaars bo ven 12 jaar: le Jaap van Sas; 2e Niek v. Putte; 3e Ad v. Nieuwen huyze; 4e Annemarie van 't Veer. Tenslotte werd Om half 9, weer met medewerking van de muziek een lampionoptocht gemaakt rond het dorp. De prijzen werden uitge reikt door de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer A. de Bie voort gezet, met zang en spel, waar bij mooie prijzen aan winnende da mes werden uitgereikt. Door mevr. v. d. Bos-Wesselius werd nog een prachtig lied gezongen, en na het zingen van Psalm 108, opgegeven door de jarige sloot mevr. Jumelet- van Rhee met een dagsluiting. Deze middag was weer zeer gezellig en geslaagd. De cross-baan Ten aanzien van een cross-baan stelt het college van b. cn w. de on derstaande voorwaarden. 1. De ouders moeten op zo n kort mogelijke termijn een vereniging of begelcidings commissie zien le stich ten. 2. De crossbaan mag alleen wor den gebruikt op nader overeen te komen tijden. 3. Er mag niet worden gereden met brommer zonder uitlaat, indien Uitslagen diverse spelen BRUINISSE, 3-5. Dankzij het mooie weer en het groot aantal kinderen dat deelnam aan dc kinderspelen op Koninginnedag werden deze een groot succes. Het organiserende kom- mitc stelde zoveel mogelijk kinde ren in dc gelegenheid een prijsje te winnen, door voor elke leeftijdsgroep een prijs beschikbaar lc stellen. Prijzen bestonden- uit waardebon nen, waarvoor de jeugd geen snoep mocht kopen. Uitslag is als volgt; Bussen gooien meisjes 6 7 jaar: Ca- rin Buytendijk en 8/9 jaar Corina Duinhouwcr. Jongens 6 7 jaar: Dicky van Wolveren, 8 9 jaar Ronny van Hekke. Zakjes erwten in mand werpen: meisjes 6/7 jaar: Ada Enkelaar; 8 9 jaar: Lineke Verwijs; jongens 6/7 jaar: André de Waal; 8/9 jaar: Jaap de Waal. Korfbal: meisjes 6 7 jaar; Paula de Groot: 8'9 jaar: Jeanette Schravcr; jongens 6 7 jaar: Jan Robert Groene- veld: 8 9 jaar: Jacob Muller. Sjoelen: meisjes 6 7 jaar: Josctte de Ruiter: 8 9 jaar: Corina Duinhou wer: jongens 6 7 jaar: Nick Hooger- heide; 8 9 jaar: Gerrv Vaanc. Pijltjes werpen: meisjes 6 7 jaar: Ada Enkelaar: 8 9 jaar: Tinie van Gilst; jongens 6 7 jaar: Rien Wiel- aart; 8/9 jaar Leonard van Strien. Kogelen: Meisjes 6 9 jaar: Annette Ringeling: 10 12 jaar: Corine van Dijke; jongens 6 9 jaar: Jos v. d. Berg. 10 t:> j, 1,-u Erik RMh. De „show band" van Rust Roest is klaar voor vertrek naar St. Hi- laire (16-20 mei). Niet minder dan drie verschillende show's zijn inge studeerd. Alle leden (51) werden op Koninginnedag van een fraai roodl zwarte tas voorzien. En nu maar af tellen tot de grote dag. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) dit wel gebeurt zal het terrein wor den ontruimd. 4. Er mag uitsluitend worden ge reden binnen het afgepaalde gedeel te, bij overtreding hiervan zal de toegang tot het terrein worden ont zegd. 5. Op het terrein mag de motor pas in werking worden gesteld, en niet eerder. 6. De gemeente Bruinisse houdt zich hel recht de crossbaan le slui ten en of te ontruimen, wanneer daar aanleiding toe is. Mevr. R. Capelle-v. d. Have, lid van de motersportvereniging „De Koppeling" te Haamstede, is bereid deskundig advies te geven bij de totstandkoming van de crossbaan. Ongeveer 8 jaar geleden kampte de gemeente Bruinisse met ditzelfde probleem dat toen met de aanleg van een crossbaan in plan West werd opgelost. Door de woning bouw werd deze baan echter ver dreven en men kon toen niet direct over een ander terrein beschikken om een nieuwe crossbaan aan te leg gen. Geld nodig voor veiligheidsglas Een wand van het gynastieklokaal bestaat bijna geheel uit helder vei ligheidsglas. wat vaak door de jon gelui als tribune wordt gcbruikl. Voor de trainers met hun pupillen werkt dit erg storend, cn bovenal worden de onderste ramen door de jongelui besmeurt, wat weer tot er- genis van de schoonmaaksters en be heerder is. Men heeft dit probleem al eens ge tracht op te lossen door het glas te beplakken, wat echter geen succes was. Het gemeentebestuur ziet een afdoende oplossing door het helder glas te vervangen door ondoorzichtig veiligheidsglas tot een hoogte van ongeveer 2.40 meter boven de begane grond. De kosten voor deze maatre gel bedragen f 1740,00, waarvoor in de gemeenteraadsvergadering van heden (vrijdag) een krediet wordt gevraagd. Sjoelen: meisjes 10 11 jaar: Fcya Plug; 12 13 jaar: Connie von Gilst; jongens 10 11 jaar: Tonny v. d. Berg 12 13 jaar: Connie van Gilst; jongens 10 11 jaar: Tonny v. d. Berg: 12 13 jaar: Anton Giljam. Korbal meisjes 10 11 jaar Petra. Okkcrse; 12 13 jaar: Jeannct Krcpel; jongens 10 11 jaar- Wicbren Wio- brens; 12/13 jaar: Dies Bal. Doclschicten: jongens 8 9 jaar: Jaap dc Waal; 10/11 jaar: Teun do Ronde. Ringsteken: meisjes lO'll jaar: Liesbcth Verton; 12 13 jaar: Corine van Dijke; jongens 10 11 jaar: Ercc de Bruin, 12/13 jaar: Anton Giljam. Fietsen met hindernis: meisjes 10 11 jaar: Heieen Littooy; 12 13 jaar Lau ra Verwijs; jongens 10/11 jaar: Ab v. d. Wekken; 12/13 jaar: Wim van Galen. I'uzzclrit fietsen Dc puzzclrit voor fietsers die woensdagmiddag georganiseerd werd door C.J.V. „Obadja" en jcugdsocië- teit „De Pul" trok grote belangstel ling. Er waren ongeveer 100 deelne mers. die verdeeld werden in 35 groe pen. Op twee deelnemers na bereik ten allen dc eindstreep van de/e moeilijke puzzclrit. Een van de uit vallers kreeg een lekke band. nl. Ine ke Kik. De prijzen werden in de pau ze van de voetbalwedstrijd F.C. „Dc Pul"-F.C. „Dc Koster" uitgereikt. Prijswinnaars zijn: le prijs Johan cn Dies Bal; 2c prijs Marjan Spek. An ja de Ruiter en Ineke van Hekke; 3c prijs Anita en Petra IJzelcnbcrg; poedelprijs Wilma én Ineke Kik BURGII-IIAAMSTEDE, 30-4. Burgh-Haajnsledc heeft een geslaagde ko ninginnedag, waarin talrijke aktivitcitcn werden ontplooid achter dc mg. Dc feestelijkheden werden geopend met een felicilatierede door burgemees ter II. P. Evcrw\jn, waarbij ook vertegenwoordigd waren de beide wethouders dc heren M. J. Steur cn L. C Hoogcrhuis en dc gemeente-secretaris de beer J. W dc Jonge, op het parkeerterrein voor dc kombi-school te Haamstede. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 9