DE GROENE TAS „Stad en Lande" gaat op excursie naar Heusden Margarine goedkoper Over Nicky's bijv. m Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIkZ E E SCI IE N1 EU WSBOIE Dinsdag 6' inei 1975 Nr. 21686 7 Voorbereidend praatje door burgemeester G. M. Scholten ZIERIKZEE, 3-5. De zomerexeursie van de Vereni ging Stad en Lande van Sehouwen-Duiveland zal op zaterdag 21 juni aanstaande gehouden worden naar Heusden. Iu de dezer dagen gehouden ledenvergade ring werd als voorbereiding op deze excursie door de heer G. M. Scholten, burgemeester van Heusden een lezing gehouden over het verleden, heden en toekomst van het oude vestingstadje. Uit het instruktieve betoog van de heer Scholten bleek wel duidelijk dat in Heusden niet alleen voor de eigen bevolking maar ook voor anderen zeer veel te genieten valt omdat er veel bewaard kon worden uit vroeger eeuwen. Heusden heeft heel wat te bieden op het gebied van stedeschoon maar heeft ook vele waardevolle elementen verloren als gevolg van verwoestingen tij dens de oorlog en ook wel door onvoldoende zorgzaamheid voor het oude in vroeger jaren. De heer Scholten betoogde echter dat er in Heusden zeker nog voldoen de over is dat het meer dan de moei te waard heeft gemaakt om een am bitieus restauratieprogramma af te werken. In vroeger tijden was Heusden een vesting aan de Bergse Maas het vormde een schakel in de verdedi gingsgordel rond Holland. Deze funktie van vestingstad heeft de ge schiedenis duidelijk bepaald. In 839 werd het stadje al genoemd toen de Noormannen er een bezoek brachten; in 1231 verkreeg Heusden stadsrech ten De vestingwerken werden aange legd in de jaren 1612-1618 daarbij veranderde Heusden in uiterlijk maar niet in taakstelling. De vestingwer ken werden volgens wiskundige principes en mathematische verhou ding gemaakt en ontlenen daaraan een grote estetische werking. In 1821 werd de vesting ontman teld in 1379 volgde opheffing van het garnizoen daarna ging het aldus de heer Scholten verder bergafwaarts met het stadje. Restauratie Zeven jaar geleden ging het enor me restauratieprojekt om het oude krachtbolwerk Heusden. ongeveer 32 hectare, te restaureren Het grote mo nument wordt in oude luister her steld niet als een onneembaar bol werk tegen aanvallers maar als uit nodiging aan hen die dit nationaal bezit naar waarde weten te schatten, aldus burgemeester Scholten. Voordat echter op 9 mei 1968 voor de restauratie van Heusden het sein op groen kon worden gezet had het stadje dertig jaar moeten wachten en eigenlijk had men het geloof in de verwezenlijking er van grotendeels wel verloren. Door sommigen werd zelfs het bezit van dit unieke mo nument als „een last in de ruimtelij ke ordening" ervaren. Gelukkige ontwikkeling Zeven jaar na de start van de res tauratiewerken kan het oude vestingstadje echter een gelukkige ontwikkeling konstateren. Naast de restauratie van de vesting aan de zuidzijde werd geconcludeerd dat ge streefd moest worden naar een to tale restauratie, óók van de stenen wallen aan de noordzijde en van de drie standaardmolens en de veer- poort die mede bepalend zijn voor het silhouet. Daarnaast „schreeuw de" de eigenlijke voorstelling binnen de fraaie omlijsting, de binnenstad, om aanpassing en werd besloten tot een algehele reconstructie van het stadje. Dc totale oppervlakte van de ge- ZIERIKZEEUit handen van bur gemeester Th. H. De Meester ont ving de heer C. WHenle te Burgh een presse-papier met het stadswa pen, als blijk van erkentelijkheid voor de vorstelijke familiegift, die hij schonk aan het Gemeentemuseum De gift bestaat uit een komplete set sierstukken behorend bij de Thoolse klederdracht (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) meente is 2300 ha, er zijn 5.500 inwo ners die de beschikking hebben over 1.400 industriële arbeidsplaatsen. Het eigenlijke stadje binnen de wallen omvat 27 ha met een doorsnee van 800 meter. Daarop bevinden zich 450 gebouwen waarvan er 134 op de Mo numentenlijst staan; binnen de wal len wonen 1.600 inwoners. In Heus- dens bloeiperiode, in de zeventiende eeuw, waren er 3.000 bewoners. Materialenbank gewenst Burgemeester Schol ten vertelde vervolgens nog in vogelvlucht een en ander over de afgelopen dertig jaar, de periode vanaf het moment dat Heusden ernstig gehavend door ver woesting van o.a. het stadhuis en twee kerken uit de tweede wereld oorlog kwam. Met nadruk wees de burgemeester op de grote eensge zindheid van de gemeenteraad inzake de restauratieplannen In het stadje, in 1972 aangewezen als beschermd J! Oude klokken BESANCON, FRANKRIJK, 5-5. Op 19 mei wordt in Be- sancon de verzameling oude en historische klokken van de horlogefirma Fred Lip ge veild. De 115 stukken,, waaronder zeer zeldzame zijn, omspant de hele geschiëdenis van het uur werk, vanaf de middeleeuwen Zelfs is er een Erotisch exemplaar bij. Een luxueus uitgevoerde ca talogus is over de hele wereld verspreid. DEN HAAG, 3-5. De prijs van margarine is vorige week verlaagd met drie cent per pakje van 250 gram. Voor halvarine is de prijsver laging anderhalve cent, in de prak tijk dus deels een en deels twee cent De bond van maregrinefabrikan- ten heeft, na overleg met het mini sterie van economische zaken beslo ten tot deze prijsverlaging, na de da ling van grondsloffenprijzen op de wereldmarkt. Landbouwer verongelukt MIDDELBURG, 3-5. De 49-jarige landbouwer P. C. van der Heyden uit Middelburg is vrijdag om het le ven gekomen toen zijn tractor ach terover sloeg bij een poging de vastgelopen tractor van zijn buur man uit de modder los te trekken. Daarbij raakte hij onder de trekker bekneld. Het slachtoffer was ge huwd en vader van drie kinderen. stadsgezicht, worden vele aktivitei- ten ontwikkeld: er werden 50 panden gerestaureerd, 20 panden zijn in uit voering en 40 in voorbereiding. In 1971 ging de rekonstruktie van de in 1904 gedempte oude binnenha ven de Wilhelminahaven, van start. In zijn goed gedokumenteerde le zing pleitte de heer Schol ten voor de inrichting van een nationale mate rialenbank omdat veel monumenten steden altijd grote zorg hebben om in het bezit te komen van geschikte oude materialen. Hfj dacht in dit verband aan de mogelijkheid dat andere gemeenten oude materialen die onder slopers handen dreigen te verdwijnen om niet beschikbaar zouden moeten stel len. Daarbij zou het ministerie van Volkshuisvesting de zg. saneringsbij- drage, de 80 "/«-regeling, van die schaarse materialen afhankelijk te kunnen maken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Ongeveer tien jonge lui hebben aan de gevel van het Utrechtse stadhuis een rode vlag op gehangen. Dit uit protest tegen het feit dat Utrecht niet meedoet aan rood vlag-vertöon op 1 mei. UTRECHT. De kosten van de ge zondheidszorg, die voor 1975 kun nen worden berekend op f 17,8 mil jard, zullen in 1980 zijn gestegen tot f 34,6 miljard. In percentages van het nationaal inkomen betekent dat een stijging van 8,5 naar 9,3. HILVERSUM. Ongeveer de helft van de gemiddeld dertig uur en drie kwartier vrije tijd waarover de stu derende en werkende Nederlander beschikt wordt besteed aan televisie kijken. Dit is gebleken bij een on derzoek van de afdeling kijk- en luisteronderzoek van de NOS. UTRECHT. Werknemers- en werk geversorganisaties in het levens- middelenbedrijf hebben voorlopig overeenstemming bereikt over een nieuwe CAO voor de circa 25.000 werknemers in deze bedrijfstak. SANTPOORT. In Santpoort is de 31-jarige W uit Haarlem gearres teerd, die 's middags vanuit zijn auto met een vuurwapen een schot had gelost op het huis van de fami lie V. in die,plaats. Niemand raakte gewond. AMSTERDAM. De verscherpte controle, die de narcoticabrigade van de Amsterdamse politie de laatste tijd in de. hoofdstad uitoefent heeft donderdagavond geleid tot de inbe slagneming van 140 kilo hasj. De partij was in het bezit van twee Turken van 29 eri 35 jaar, die zijn aangehouden. ROERMOND. Bij de import- en exporthandel van slachtprodukten Reyners in Roermond worden 70 werknemers (merendeel vrouwen) ontslagen. Het faillisement is don derdag over heta bedrijf uitgespro ken. DEN HAAG. Zes stafleden van de kinderorganisatie van de Verenigde Naties UNICEF en van de VN We- reldgezondheidsorgaisatie WHO zijn in Saigon achtergebleven om de hulp verlening aan kinderen voort te zetten. DEN HAAG. Premier Den Uyl zal op woensdag 14 mei met de am- erikaanse president Ford en minister Kissinger van buitenlandse zaken praten en dineren. In de morgen uren bezoekt drs. Den Uyl president Ford op het Witte Huis. Daarna overrlegt hij op het state departe ment met minister Kissinger. DEN HAAG. Nederland heeft besloten de revolutionaire regering van Zuid-Vietnam ais de wettige re gering in dat land te erkennen. Een woordvoerder van het minsterie van buitenlandse zaken heeft meege deeld dat de Nederlandse regering aan de nieuwe Zuitvienamesc rege ring zal voorstellen wederzijdse be trekkingen aan te knopen. DINSDAG 6 MEI NED. I: Boy Dominic opent de amusement tv-avond. De beelden la ten zien hoe kapitein Bidman in Noord-Afrika slavenarbeid moet ver richten en hoe Emma een ryke land heer leert kennen, waarvan zij hoopt dat hij haar kan helpen in het con flict met de reder Kemp. Ook voor achten een nieuwe serie die met na me natuurliefhebbers zal aanspre ken. De serie neemt de kijkers mee naar de eilanden van Indonesië en informeert hen over de mensen en de dieren die in deze gebieden leven. Het eerste deel van de vijf gaat over Borneo, dat bekend staat om zyn grotten. Na het journaal gaat de NCRV verder met het amusements programma Dit is Tony. Drie kivar- txer staat Tony Huurdeman (zonder Johnny) nu alleen in het brandpunt van de belangstelling. Negen uur is Sam weer op de buis. Het arbeids conflict, waarvan in een vorige af levering sprake was loopt nu op een staking uitDe mijnwerkers vinden het nu welletjes. Intussen wacht Do- ra Wilson op de geboorte van haar kind, dat door Allan' Dakin verwekt is. Aktualiteiten om tien uur in Hier en Nu en het laatste NCRV-kwar- tier wordt gevuld met geestelijke liederen in de hervormde kerk in Vianen, gezongen door koren uit die plaats. De NOS is nog op de buis met Den Haag Vandaag, 's Middags ook nog iets te zien op dit net en wel Van hart tot hart (EO). NED. II: Tussen zeven en tien uur vanavond verzorgt de EO het programma op het tweede net. In de Kinderkrant een verhaal van Davey en de puzzelrubriek, om zeven uur. Daarna volgt de wetenschappelijke film Stof of bestemming. Over het menselijk oor, oog en hart. Na hel journaal besluit de EO de serie De bevelhebbers met een portret van D. Eisenhouwer. Het leven van deze Amerikaanse bevelhebber in de tweede wereldoorlog en later presi dent van de VS wordt uitvoerig be licht. Het portret en het programma daarna sluiten mooi op elkaar aan. Dan worden er gesprekken gevoerd over de onderwerpen bevrijding en vrijheid. Het GPV kamerlid Jonge ling praai over de betekejiis van het leger en de verhouding tussen wer ken en vrije tijd en aan prof. dr. W. H. Velema wordt de vraag gesteld wat er volgens hem nu precies on der vrijheid moet worden verstaan. De EO verlaat de buis met Tenslo tte en de dagsluiting. Hoe het ko ninkrijk der Nederlanden er weer helemaal bovenop kwam en wat er toen gebeurde, de titel van een serie waarvan vanavond het tweedde deel te zien is. Gewijd aan Nieuw Guinea DINSDAG 6 MEI NED.I: 10.45 en 14.00 Schooltele visie; 15.00 Van hart tot hart; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Boy Dominic; 19.30 Naar de eilanden van Indonesië; 20.00 Jour naal; 20.20 Dit is Tonny; 21.05 Sam; 21.55 Hier en Nu; 22.35 Geestelijke liederen; 22.50 Den Haag Vandaag; 23.05 Journaal. NED. II: 18.15 Teleac; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Kinderkrant; 19.30 Stof of be stemming; 20.00 Journaal; 20.20 De bevelhebbers; 21.10 Bevrijding en vrijheid; 21.55 Tenslotte22.00 Hoe het koninkrijk der Nederlanden er weer helemaal bovenop kwam; 23.15 Journaal. WOENSDAG 7 MEI NED. I: In de vooravondtussen zeven en acht uur is de NOS op de buis met de rubriek Van gewest tot gewest en een uitzending van de Stichting Socutera over ontwikke lingshulp. Het journaal wordt ge volgd door de politieke zendtijd (KVP). Voor na het journaal staat de rolprent Nora, een poppenhuis op het programma. Maar het is zeer onwaarschijnlijk dat dit doorgaat. Er wordt namelijk gevoetbald op Europees niveau en als het even kan wil de NOS de kijkers daar getuige van laten zijn. Van de finale om het Uefa Cuptoernooi wordt vandaag de eerste wedstrijd gespeeld. Over veertien dagen volgt de return. Waarschijnlijk kan men deze maand nog een reeks voetbalwedstrijden op de buis verwachten, want op 14 mei heeft de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars plaats. Veertien dagen later gevolgd door de finale om de Europa Cup voor landen teams. Als de voetbal doorgaat houdt men de film, met als onder werp de emancipatie van de vrouw, nog te goed. Om kwart over tien volgt de film Kijken naar kinderen en daarna kan men nog kijken naar de bekende rubrieken Panoramiek, Studio Sport en Den Haag Vandaag, 's Middags gaan er ook nog een aan tal programma's over het scherm en wel: de Kijkdoos, Emil en Swieber- tje (vroegere avonduren). NED. II Het 1KOR begint met deel zes van Als je toch in de buurt bent. Ditmaal over de rol van de Ierse monniken bij de verspreiding van het Christendom over West- Europa. Daarna volgt de Informatie rubriek Kenmerk. In de serie be- langrijke politieke processen, waar van de NCRV op ongeregelde tijd stippen afleveringen brengt, wordt na het journaal de zaak Don Minzoni getoond. De regisseur heeft met deze film een beeld' willen geven van de onstuitbare groei van het fascisme in de jaren 1923 tot 1925. Langzaam aan nam het fascisme de macht over in Italië onder het mom van de ver dediging van recht en orde. In augustus 1923 werd in de Italiaanse plaats Argenta kapelaan Don Gio vanni Minzoni gedood door aanhan gers van het fascisme die in hem een groot gevaar zagen. De kapelaan richtte coöperaties op voor arme boeren en gaf kinderen van vervolg de socialisten te eten. Dé moord leidde tot een proces, waaraan pas na drie jaar een eind kwam. De moordenaars en hun opdrachtgevers loerden vrijgesproken. WOENSDAG 7 MEI NED. I: 9.15 Schooltelevisie; 15.30 Kijkdoos; 16.15 Emil; 17.05 Swieber- tje; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Socutera; 20.00 Jour naal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Nora, een poppenhuis; 22.15 Kijken naar kinderen; 22.40 Panoramiek; 22.55 Studio Sport; 23.20 Den Haag Vandaag; 23.35 Journaal. NED. II: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Als je toch in de buurt bent; 19.30 Ken merk; 20.00 Journaal; 20.20 De zaak Don Minzoni; 22.10 Hier en Nu; 22.50 Het lied van de week. DONDERDAG 8 MEI HEMELVAARTSDAG NED. I: De VARA begint haar uitzending om zeven uur met de fragmenten van slapsticks in de ru briek Horen zien en zwijgen en brengt bovendien voor het journaal een aflevering van Julia, en haar nachtpapa. Hierin kan men een ont moeting met een figuur uit het ste nen tijdperk verwachten. Na het Journaal volgt Klaverweide. Van dé ze nieuwe serie gaat de VARA in het vervolg iedere week een aflevering uitzenden. De makers van de serie hebben over een keur van actrices en acteurs kunnen beschikken. Vaste rollen worden gespeeld door o.a. José de Ruiter (van de film kind van de zon), Piet Hendriks en Theo Pont, gastrollen worden o.a. gespeeld door Josine van Dalsum en Frits Lam- brechts. De centrale figuur in het verhaal is Gerard Knijpers (ge speeld door Leo Beyers) een aanne mer, die in Kerkwijk ook wethou der is. Deze wil persé uitbreiding van het dorp. Dat zal ten koste gaan van het levensgeluk van boer Vonk, die samen met zijn dochter Patricia op de boerderij Klaverweide woont. Joop Koopman presenteert vervol gens weer de kwis Twee voor twaalf Na een half uurtje doorgebracht te hebben met Ronnie Corbet kan de tv-kijker tenslotte kijken naar Ach ter het nieuws en dan is de koek weer op. Advertentie Dc grote nieuwe rage in de mode van vandaag is de Nicky. Een T-shirt van velours of badstof. Met of zonder kraag. Met of zonder capuchon. Nicky's zijn er om heerlijk vrije-tijd-kombinaties te maken. Om te spelen met kleur. Om ook in 't weekend modieus, sportief gekleed te zijn. NED. 11: Begonnen wordt er met een half uurtje humor. Vader Brady (uit Wat een familie) neemt zijn he le gezin mee op een zakenreisje, wat als gevolg heeft dat hij een slecht figuur slaat bij zijn werkgever. De jongste ontwikkelingen op het ge bied van auto en motor-rijden wor den besproken in de daarna volgende rubriek Even bijsturen. Voorlichting o.a. over een nieuwe uitvinding te gen lekke banden. De autotest wordt gedaan met de Chevrolet Malibu verder aandacht voor de merken- race in Zandvoort en de motortrial in- Arnhem. Na het journaal volgt Bericht aan mijn dochter. In dit spel heeft een jong meisje, Miranda, het moeilijk met zichzelf. Zij kan niet overweg met haar vader en stief moeder. Haar echte moeder is over leden na een landdurige ziekte. Voordat ze stierf vertelde ze als na- latensschap op geluidsbanden over haar eigen leven, dat geenszins vro lijk was. Door deze geluidsbanden komt Miranda door haar psychische crisis heen. Henk v. d Meijden ont vangt vanavond in zijn TV-privé Monique van der Ven, misschien al beter bekend als Keetje Tippel. De Ja?z-liefhebbers kunnen in de vol gende vijf en dertig minuten hun hart ophalen aan een optreden van het oude-stijl-orkest The New Mc. Kinney's Cotton Pickers. Tot besluit van de avond kan men dan nog kij ken naar TROS sport i.v.m. de voor vandaag geplande finale om de KNVB beker tussen FC Twente en FC Den Haag. DONDERDAG 8 MEI NED. I: 18.55 Paulus de boska bouter; 19.00 Nieuws; 19.05 Horen zien en zwijgen; 19.30 Julia en haar nachtpapa; 20.00 Journaal; 20.15 Klaverweide; 21.05 Twee voor twaalf; 21.45 Ronnie Corbett, klein maar dapper22.10 Achter het nieuws; 23.00 Journaal. NED. 11:18.15 Teleac; 18.55 Paulus de boskabouter; 19.00 Nieuws19.05 Wat een familie19.30 Even bijstu ren; 20.00 Journaal; 20.15 Bericht aan mijn dochter; 21.25 TV-privé; 22.05 Jazz festival Breda; 22.40 Sport extra; 23.00 Journaal. 15 „Best mogelijk. Maar ik weet nog niet, of het nodig zal zijn, dat open breken. Tenzij jij het noodzakelijk vindt? Mij dunkt, voor de begrafenis is er in elk geval geld." „Ja, dat is al gestort op de Amro". „Goed. De polissen kunnen dan nog wel even wachten. Naar mijn mening hebben we drie zaken, wel ke van importantie zijn. Ten eerste; waar is moeders groene tas. Aan sluitend daarop: waar is mevrouw Jaarsma en waarom is ze zo onver wacht verdwenen? Tenslotte: wat betekenen al die nota's, alle gericht aan de firma Bom te Alkeveen en slaande op twee huizen in Duits land? Wat zijn dat voor huizen? En wat had moeder ermee te maken?" Ellechien, die juist weer binnen kwam en het laatste had gehoord, merkte op: „Misschien was het busi ness van mevrouw Jaarsma." Niok keek zijn vrouw verbaasd aan. „Hoe kan dat nu? Ze was we duwe van een aannemertje, die een éénmanszaak had. Die timmerlieden en metselaars in dienst nam, ais hij iets bijzonders bouwde. Maar voor de rest leefde van reparaties en ver bouwingen. Hij is in vijf en zestig overleden." „Hoe weet jij dat allemaal?" vroeg Geer. „Dat keek ik vanmiddag na op hun beider p.k.'s Jouke Jaarsma was de zoon van een timmermans knecht uit Ternaard bij Dokkum. Na de dood van zijn vader kocht hij een klein bedrijfje in Sncek, maar had blijkbaar niet de capaciteiten of het benodigde geld het verder uit te breiden. Na de dood van haar door J. D. POSTHUMUS man heeft mevrouw Jaarsma het bedrijfje verkocht. Zelf is ze een Van der Weijde, uit Vledder afkom stig. Bovendien is er een dochter, maar die woont in Canada. Ge trouwd met geen Canadees. Is in '69 daarheen gegaan". Schouderophalend merkte Harmen op: „Dan zal die ons ook niet veel wijzer kunnen maken omtrent de huidige verblijfplaats van haar moe der". „Tenzij ze naar haar dochter in Canada is gegaan," meende Elle chien te moeten zeggen. Geer knikte enkele malen. „Niet eens gek, deze veronderstelling. Je zou kunnen informeren bij de KLM". „Hebben ze daar dan van iedere vlucht passagierslijsten?" vroeg El lechien, „Natuurlijk. Je moet toch reserve ren?" meende Harmen. „En als je nu eens onverwacht wegmoet? Neem eens aan, dat moe der in Canada was overleden en wij er in no time heen moesten. Hoe gaat dat dan"? informeerde Elle chien. „Doorgaans is er altijd nog wel plaats in een vliegtuig. En zeker op z'n lange route. Daar zal meestal wel een mouw aan te passen zijn." „Als we haar niet kunnen vinden, geven we het door aan de politie," besloot Harmen op gedecideerde toon. „Waarom?" vroeg Ellechien ver baasd. „Wat hebben wij met haar te maken? Als zij er vandoor wil gaan, is dat toch haar zaak?" Harmen keek haar gepikeerd aan. „O ja? En moeders groene tas dan? Waar is die gebleven? Ik durf er wat onder te verwedden, dat me vrouw Jaarsma die heeft meegeno men." „Waarom zou ze?" vroeg Elle chien, nog verbaasder. „Wat heeft zij voor belang bij moeders tas?" Harmen flimiachte fijntjes. „Dat zou ik nu juist zo graag willen weten snap je? Want neem nu eens een ogenblik aan, dat ze gistermorgen, nadat moeder naar het ziekenhuis werd gebracht, in paniek er vandoor is gegaan. Dan is ze op dit moment wel weer zo ver, dat ze zichzelf op nieuw onder kontrole heeft. En wat doe je dan? Dan keer je terug of je laat op z'n minst iets van je ho ren." Hij wees op het telefoontoe stel. „Kleine moeite om even te bel len, nietwaar? Maar dat is het niet, lui: ze is er met voorbedachte rade rustig tussen uitgeknepen. Bewijze het feit, dat ze al haar bezittingen heeft meegenomen. Zo te zien is er van haar nog geen bloesje in huis achtergebleven. De grote logeerka mer, waar ze in deze jaren sliep, was immers helemaal leeg! Terwijl duidelijk te zien was. dat het bed beslapen was." Hij stak een sigaret op en keek naar de rommel op tafel. „Nee lui, ergens is er iets niet in or de. Neem nu eens die stapel reke ningen. En dan al dat geld. Bij el kaar zowat een halve ton. Hoe komt moeder aan zo'n kapitaal? Ga me niet vertellen, dat ze het overge spaard heeft van haar AOW. Voeg daarbij de verdwijning van me vrouw Jaarsma, dan kunnen wc ge voegelijk vaststellen, dat ze samen con of andere business uitoefenden, die zo te zien tamelijk lucratief was" „Die firma Bom in Alkeveen. he? Enig idee. wie dat is?" vroeg Nick. Zijn broer antwoordde schouder ophalend: „Ze hebben telefoon: twee zcuven zeuven. Ik heb vanmiddag al een keer of drie gebeld, maar men geeft geen gehoor." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 7