Perikelen rond aanleg „Mosselboomgaard" - Wereldwinkel-kollekte - Grondverkopen - Regeling ambulancevervoer - Gemeenteklassifikatie Rapport compartimentering Oosterschelde ligt ter inzage op gemeentesecretarieën 2.630.000 gulden voor restauratie van gobelin Nationale herdenking op de Dam BESTUUR REINIGINGSDIENST VERGADERDE TE BROUWERSHAVEN STREEKNIEUWS AGENDA Mededeling MEISJES Raad Zierikzee ZIERIKZEE, 3-5. Op de jongste raadsvergadering, onder voorzitterseliap van burgemeester Th. H. de Meester werd aandacht besteed aan een schrijven van ile heer J. J. Geleijnse, die bezwaren opperde tegen het feit dat hij inboet aan privacy door de (partiële) aan leg van het parkeerterrein „Mosselboomgaard". Het college wees in dit verband op het feit, dat zulks geldt voor meerdere panden langs St. Joostmeet en Hoge Molenstraat. De wethouder P.W. merkte op dat ter zake is gehandeld op advies van de Plantsoenendienst. Medewer king werd toegezegd voor de aanpassing van de beplanting in de tuin van de heer G., maar de eigendomsgrenzen moeten gehandhaafd, hoewel anderzijds weer adressant zyn wensen kenbaar kan maken omtrent de aan te brengen beplanting van de strook gemeentegrond tussen zijn tuin en de achterkant van het trottoir. De raad ging akkoord met deze suggesties, waarbij de heer Asma on derstreepte zich de begeerde aan plant te kunnen voorstellen. Adhesie zal worden betuigd aan een door de raad van Eindhoven aangenomen motie inzake de versnelling van de bezwaarschriftenprocedure voor be stemmingsplannen. De voorzitter wees er op dat een overeenkomstig verzoek inhoud vormt van een brief van de zijde van de Ver. v. Ned. Ge meenten De raad vond dat de belan gen van belanghebbenden niet in de knel mogen komen en toonde zich voorstander van adhesie betuiging. Een motie van de raad van Warns- veld, betreffende buitenbrievenbus sen, werd voor kennisgeving aange nomen. Kollekte Wereldwinkel Na diskussie besloot de raad een verzoek om kollektevergunning voor de Wereldwinkel, in handen te stel len van b. en w. De heer Groen wees er op dat in het verleden de Wereld winkel altijd „nee" kreeg Argument was dan dat de aanvraag te laat kwam. maar zulks is nu niet het ge val Hij drong aan op een andere be slissing in de toekomst. De voorzitter wilde geen enkele verdenking accep teren. Om zelfs de schijn van een zijdigheid te vermijden is het schrij ven van de Wereldwinkel,- hoewel voor deze raad te laat binnengeko men - toch in behandeling gegeven. Twee percelen bouwgrond aan de Miereweg (7.75.90 ha) voor f 192.727,50 de massa worden aangekocht tégen taxatieprijs, ter realisering van het bestemmingsplan West V. Grondzaken Een perceel grond van plm. -728 m2 wordt voor f 24.618 (excl. btw) ver kocht aan de heer J. W. Roskam. Idem 693 m2 voor f 24.408 aan de heer H. D. Rakhorst te Zierikzéë. Idem 663 m2 voor f 24.228 aan de heer H. J. Brand( ook de beide laat- sten excl. btw). Idem 738 m2 voor f 24.678 (excl. btw) aan de heer J. H. Wernsen te Heiloo. Idem 683 m2 voor 1' 24.348 (excl. btw) aan de heer J. Paauwe te Zierikzee. In dank werd aanvaard het schilderij van Pieter van der Weele (beide Havenpoorten) door mevr. A. Catshoek-Kubbe. Ambulancevervoer De raad ging akkoord met het voorstel tot vaststelling van een ge meenschappelijke regeling ambulan cevervoer. Het betreft een coördine rende regeling, die later kan ver-in- corporeerd in een Gezondheidsdienst. De voorzitter was bang dat door centralisatie de kans op snelle hulp verlening wat kleiner zou kunnen worden De heer Van den Doel deelde mede, dat nog geen kontakt met ver voerders is gelegd. De kosten van de hulporganisaties wordt nog niet doorberekend in de ritprijs. De voor zitter bleef voorzichtige bedenkingen houden. Er is nu een heel snelle re geling en wordt het - zo vroeg hij - straks niet omslachtiger? De heer Den Boer kreeg de informatie dat voor het drukke seizoen, al een twee de ambulance-auto is aangevraagd bij het Rode Kruis. Als vertegenwoordigers in de ge meenschappelijke regeling voor het ambulancevervoer werden gekozen de heren Th. H. de Meester en D. v. d. Doel. Rla.n»ifikatie gemeente Aan de orde kwam de klassifikatic van de gemeente, waarbij bleek dat alle frakties teleurgesteld waren over het standpunt van G.S., die afwij zend staan tegenover opwaardering van deze klassifikatic. Zowel een en quête als een onderzoek van de Af deling Financiën hebben aangetoond, dat de gemeente Zierikzee staat te genover een exessief takenpakket, die opwaardering zou rechtvaardi gen. De heer Den Boer - sprekend na mens de raad - drong aan op voort zettingen van de pogingen. Intern Advertentie wilde de heer Den Boer verder wer ken langs politieke kanalen. Op tie helling De voorzitter wees er op dat het vooral gaat om de „middenmoot" dei- ambtenaren. De heer Van den Doel vond het opmerkelijk dat bij de pro- ciale ambtenaren - landelijk gezien - geen verschil wordt gemaakt. De voorzitter zei dat de hele'zaak op dc helling moet. De heer Den Boer was voorstander van een in te dienen mo tie: Op verzoek van de heer Becu zal die later worden ingediend. Inscha keling van de Vaste Commissie van de -Tweede Kamer wordt hierbij overwogen. MIDDELBURG, 6-5. Met ingang van 6 mei a.s. zal het rapport van de commissie compartimentering Oosterschelde ter inzage liggen op het Provinciehuis te Middelburg,, op de sectretarieëji van de gemeenten op Sch.-Duiveland, Tholen, Noord -Beveland, Zuid-Beveland en Sint- Philipsland, alsmede op de griffies van de waterschappen Schouwen- Duiveland (Zierikzee), Tholen (Sint- Maartensdijk) N.-Beveland (Kort- gene). en De brede watering van Zuid-Beveland (Goes). Ieder, die zich tot de belangheb bende personen of instanties rekent, zal de gelegenheid hebben zijn of haar'standpunt, over het rapport kenbaar te maken aan. provinciale staten van Zeeland. Dat- dient uiter lijk 20 mei a.s. te gebeuren. Deze tijd is krap vanwege de door de minis ter van verkeer en waterstaat ge stelde termijn, waarbinnen hij de ZIERIKZEE Gei. Vrouwenvereniging Op woensdag 7 mei vergadert de Ger. Vrouwenvereniging „De lampen brandende" in de vergaderzaal aan de St. Domusstraat. Spreekster is mevrouw D. C. Speelstra-Dalmeyer met het onderwerp: „De evangelist Markus". Bevrijdingsbal Op de avond van bevrijdingsdag was het bijzonder druk op de dans vloeren van twee bekende Zierikzee- se zalen: de Graanbeurs en Concor dia. De beatgroep „The Scarlets" hield de jongeren bezig in de Graan beurs, waarbij de pauzes werden op gevuld door de Brogum-toneelgroep „Es iest kous bousen". „Concordia" was het trefpunt voor wat ouderen die druk gebruik maakten van de gelegenheid een gezellig dansje te maken op muziek van het combo Outermans. Nat uit het vat Door het uit elkaar springen van een expansievat van do centrale verwarming, in de nacht van zater dag op zondag, ontstond in Joris Eethuis aan de Melkmarkt water schade. Door het vrijwillige brand weerkorps van Zierikzee werd assi stentie verleend. WKSTERSCHOUWEN Op hel geslagen paaiden wieipen ruiters af Zaterdagmorgen omstreeks 10.45 uur sloegen bij een rijtoer door do domeinen in de omgeving van het pompstation van de WMZ een twee tal paarden op hol. waarbij zij hun berijders de heren J. E. te Bolnes en C. P. v. H. te Haamstede afwierpen. De beide berijders kwamen hierbij zodanig ten val dat zij zich onder behandeling van dokter Stenger moesten stellen. Beide personen werden na eerste behandeling naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zie rikzee vervoerd, waar J. E. met een gebroken been werd opgenomen, terwijl C. P. v. H. na verder te zijn behandeld naar huis kon. Benoemingen De raad voteerde f 150 subsidie voor een te houden orgelconcert in de Gasthuiskerk door de Tsjechische organiste Alena Vezela. De heer Groen vond zo'n punt echt iets voor een in te stellen Culturele Raad. Vol gens de voorzitter is hierover regio naal overleg gaande. In verband met zijn benoeming per 1 augustus tot leraar L.O./S.V.O. kreeg de heer P. Verschure ontslag als l.o.-onderwij- zer bij hel basisonderwijs. In vaste dienst aan „'t Kofschip" werden per 1 augustus aangesteld de leerkrach ten mej. W. Boender en de heer F. Fokkert. De rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer De Rijke om een stop verbod aan de Laan van St. Hilaire. De heer Roskam had (eerder) gewezen op luchtverontrei niging bij gebruik van de multiplika- tie-apparatuur in het stadhuis. De heer Asma pleitte voor een cross terrein voor de jeugd aan de Lever- dijk. Volgens de voorzitter zitten daar heel wat juridische kanten aan, want bij een officieel terrein, draagt de gemeente de verantwoordelijkheid voor b.v. ongelukken. De heer Asma zag een oplossing door samenwerking tussen M.C. „Sparta" en jeugdsoos „Brogum". Een nader onderzoek naai de mogelijkheid zal worden ingesteld. De heer Asma wilde ook uitbreiding van de toiletten voor de Watersport vereniging of anders plaatsing van toiletwagens tijdens het zeilseizoen. MIDDELBURG, 3-5, De provincie Zeeland wil een zestiende eeuws Gobelin laten restaureren, dat de slag bij Rammekens voor stelt. Volgens berekening gaat de restauratie f 2.630.000 kosten. Ge deputeerde staten van Zeeland stellen de staten voor akkoord te gaan met de restauratie van het laatste van de zeven in Zeeuws bezit zynde Gobelins. In de restauratie van bet wandkleed gaat tien jaar lang 14.000 werkuren per jaar zitten. Het rijk heel't btf de restauratie van de zes andere tapjjtcn een rijkssubsidie van 40 procent toegekend. Dc gemeente van 30 procent. Als bü dit laatste tapyt dezelfde maat staven worden gehanteerd, dan zal Zeeland zelf nog f 789.000 aan de restauratie van het tapijtje moeten bijdragen. Zierikzee „'1 Lange Uus". Expositie wandkle den. Tijd: gedurende winkeltijden. Dinsdag 6 mei Zierikzee Havenplein, 2000 uur, Kon. Mari nierskapel. Bruinisse 't Durps'uus, 19.30 uur, bijeenkomst Rode Kruis. Woensdag 7 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag NCVB. Sporthal „Onderdak" Skol Boys- SPR, 20.30 uur. Zaal SI. Domusstraat. Ger. Vrouwen vereniging, 20.00 uur. Donderdag 8 mei Zierikzee Demonstratie politiehonden adviezen in zijn bezit wenst te heb ben. Gedeputeerde staten van .Zee land hechtpn er nie'ttehiin waarde aan de mogelijkheid om te reageren vóór ieder open ,te stéllen. De reac ties dienefi te worden gericht aan de staten van Zeeland, p a Provin ciehuis te Middelburg. In Provinciale Staten Het is de bedoeling' hetr rapport over dé compartimentering op' maan dag 23 juni a.s. in een vergadering van provinciale -staten, te behande len. De voorbereiding yan de discus sie zal geschieden, in een aantal ver gaderingen van diverse statencom missies. Óp verzoek van gedeputeer de staten brengen de 'hoofdingé- nieur-dirëctëur van de provinciale waterstaat en de directeur van de provinciale planologische dienst ad viezen uit over de inhoud van het rapport, dat gedeputeerde staten ook hebben gezonden aan de gemeente en waterschapsbesturen, die eerder zijn genoemd. Ook zij krijgen tot 20 mei de tijd om hun reacties aan pro vinciale staten te doen toekomen. Enige tijd voor de behandeling in de staten zullen gedeputeerde sta ten, mede aan de hand van de ont vangen adviezen en reacties, pro vinciale staten een voorstel zenden. RENESSE Kon. Onderscheiding Tot officier in de Orde van Oranje Nassau is benoemd de heer P. C. Boone, wethouder van Leidschendam en president-commissaris van „Ka- vero" te Renesse. Te Renesse is de heer Boone ook voorzitter van de Vereniging van Erfpachters; hij is verder o.a. algemeen voorzitter van de Vereniging voor Fac. Crematie. AMSTERDAM, 5-5. Op de Dam in Amsterdam is zondagmiddag in aan wezigheid van koningin Juliana en prins Bernhard de Nationale Doden herdenking gehouden. De korte plechtigheid werd ook by gewoond door premier Den Uyl, de commissa ris der koningin in Noord-IIolland, mr. F. J. Kranenburg en burgemees ter Samkalden. Nadijt het koninklijk paar als eer ste een krans aan de voet van het Nationaal Monument had geplaatst legden twee nabestaanden een krans namens alle nabestaanden, premier Den Uyl en de ministers Vredeling en De Gaay Fortman namens de minis terraad en de chefs van staven na mens de krijgsmacht. Daarna volg den nog kransleggingen door een groot aantal binne- en buitenlandse organisaties. "Defile Na de last post en een minuut silte 'speelde de Koninklijke Militaire Ka- 'pel het Wilhelmus. Koningin en prins openden vervolgens het Défilé langs het monument, De plechtigheid werd voorafgegaan" door een herdenkings dienst in de oude Lutherse kerk aan het Spui. .Voorgangers waren rabbijn 'M. Jlist, ds. F. Slomp en hoofdleger- 'aplmóezenier E. H. M, Vallen. De herdenking in de hoofdstad was zondagochtend begonnen met een kranslëgging bij, de graven van de gevallën milittaireh en verzetstrij ders op de nieuwe Oosterbegraaf plaats. Zoals élk jaar op 4 mei werd Inbraak in supermarkt In de nacht van donderdag op vrij dag is ingebroken in de supermarkt „Krijnse Locker" aan de Brermyeg te Renesse. .Er wérd, voor plm. f 1500,— aan.o.a; wijn, sigaretten en koffie ge stólen.-De. winkèl staat op een nogal -stille'plaats en daarvan hebben de diev.en dan oók dankbaar gebruik ge maakt; Nadat zij éérst de, achterdeur •hadden geprobeerd te' openen met een loper (die. af brak) trachtten zij de 'deur'te forceren, wat niet lukte. Met vermoedelijk een koevoet kraakten zé. .daarna/ letterlijk de voordeur. Hierbij werd het kozijn over een lengte van een meter vernield. In de winkel had men juist bevoorraad voor het seizoen. Zo vertrokken de dieven met ondermeer drie onaange broken dozen koffie en een kompleet rek sigaretten. Met twee boodschap- penkarretje uit de winkel vervoer den zij hun buit. Deze karretjes wer den al vlug teruggevonden, op de Oosterenbanweg en de Jan van Re- nesseweg. Kranslëgging bij monument Zondagavond 20.02 uur had bij het oorlogsmonument aan de Oude Moolweg te Renesse een kranslëg ging plaats ter gelegenheid van het feit dat voor de 30e maal de doden van de tweede wereldoorlog' werden herdacht. Wethouder M. J. Steur die vergezeld was van wethouder L, C. Hoogerhuis en gemeentesekretaris J. W. de Jonge legde namens de ge meente Westerschouwen een fraaie krans aan de voet van het monu ment. Ruim 100 belangstellenden waren getuige van deze kranslëgging Burgemeester H. P. Everwijn is op vakantie en kon daardoor deze plechtigheid niet bijwonen. op de Dam nog een avondbijeen- komstgehouden, die om tien over half acht begon. Na de twee minuten stilte om acht uur en het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus hield bui*gemeester Sam kalden een korte toespraak. De her denking eindigde met kranslëgging en défilé. Aanschaf tweedehands wagen inet kraan BROUWERSHAVEN, 3-5. In het gemeentehuis van Brouwershaven vergaderde het algemeen bestuur van de Reinigingsdienst, onder lei ding van burgemeester A. P. Sehou- wenaar. In deze vergadering werden de re keningen 1971 en 1972 goedgekeurd resp. met nadelige saldi, die worden overgeboekt naar hel volgende boekjaar van f 41.126,11 en f 27.945,60 die wegens nog te ont vangen bedragen en nog te verrich ten uitgaven in feite kunnen worden terug gebracht tot f 28.851,37 voor 1971 cn f 5536,37 voor 1972, In 1971 werd ontvangen aan reinigingsrech ten f 177.288,90 in 1972 f 132.476,35. Voor ophalen grof vuil betaalden de aangesloten gemeenten in 1971 f 24.000.- in 1972 f 21.500.-. De stort - gelden vertonen een regelmatige stijging resp. f 9217,25 cn f 11.451,42. In een bijlage is. bijgevoegd een rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële ad viezen. (Ver. Ned. Gemeenten) waar in wordt geadviseerd, de boekhou ding aan te passen aan de steeds groter wordende taken van de dienst Doordat de heer Landman enkele ja ren geleden tot directeur werd be noemd kon hieraan gevolg worden gegeven. Tweede-hands wagen Uitvoerig werd gesproken over het voorstel van het bestuur om een tweede-hands vrachtauto met Atlas kraan (driezijdige kipper) aan te schaffen. lis het niet beter een an dere auto in te ruilen dan tot een extra auto over te gaan? Nadat het voor en tegen hiervan was overwo gen, werd de directeur gemachtigd, naar een extra tweede-hands auto te informeren. Op de begroting werd daarvoor f 15.000,- gevoteerd. Bij de vierde wijziging begroting 1974 werd een krediet verleend voor aanpassing van de gebouwen in de Hoosjcsweg van f 26.700,- voor bouwkundige voorzieningen en f 10.000,- voor hete luchtvcrwarming. Omdat het praktischer bleek ge wone c.v. verwarming aan te leggen, werd besloten het plan voor de he te luchtverwarming te laten varen. Een aanzienlijke besparing van do stookkosten wordt verwacht, door het dak van de garage te isoleren, dat werk zal met eigen personeel worden uitgevoerd, evenals dc verbouwing (bouwkundigevoorzieningen) waar mee men al flink is gevorderd Een en ander vergt een meeruitgaaf van f 8488.74. Voor aanschaf van een copieer ap paraat werd eveneens een bedrag ge voteerd, ook nu weer met de sugges tie, laten we een iets duurder appa raat kopen, de papierkosten zulten in de loop der jaren dan aanzienlijk kleiner zijn Medegedeeld werd dat de heer L. N. Post in vaste dienst is benoemd en dat men nog niet zal over gaan tot het mechanisch straatvegen door dc dienst zelf. Proefnemingen zullen nog plaats vinden. Rondvraag. Bij de rondvraag wees de heer Meerman (Duiveland) er op dot het wegdek van Hoosjcsweg is stuk ge reden en dringend herstel behoeft. De heer Hoogerhuis wil meer be kendheid geven over de mogelijkheid containers tc huren. Onderzocht wordt nog aldus de voorzitter of do bouw van drie destructiehuisjes vol doende zal zijn. Het bouwen van deze huisjes is eon wottolijk voorschrift geworden. Capitulatiezaal „De Wereld" geopend WAGENINGEN, 5-5, Prins Bern hard heeft maandagmorgen de ge restaureerde capitulatiezaal in hotel „De Wereld" in Wagcningen geopend Precies dertig jaar geleden was hij ook -in-dje- zaal, toen de gelagkamer van het hotel, aanwezig bij de capi tulatie van het Duitse leger door generaal Johannes Blaskowitz aan de Geallieerden. Na een krans te hebben gelegd bij het nationaal bevrijdingsmonument tegenover hotel „De Wereld", maak te de prins een rondgang door de vernieuwde zaal, bekeek de oor spronkelijke overga vestukken en bezichtigde de expositie. Na de ope ning nam hij een défilé af van on geveer 40 uit de tweede wereldoorlog stammende militairen, voertuigen, eigendom van en-bereden door leden van de Nederlandse vereniging „Keep them rolling". Man doodde vrouw en metselde haar in ROTTERIJAM, 5-5.' De Portugese metaalbewerker P. L. (37) heeft te genover de Rotterdamse politie be kend, dat hij het afgelopen weekein de zjjn vrouw J. Lopez-Delhado (33), heeft gedood. De man wurgde zijn vrouw en bracht haar enkele messteken toe. Daarna metselde hijhet lichaam :in de'vloer van dé douchecel. Overval voor flesje bier EINDHOVEN, 5-5. Een jongen heeft een slijterij in Eindhoven over vallen. Hij eiste, onder bedreiging van een geweer, een flesje bier. De overvaller verdween - zonder bier - toen de winkelier wegdook achter rekken met flessen wijn en luid begon te roepen. Man verdronken in Veerse Meer TERNEUZEN, 5-5. In het Veerse meer is zaterdag de 24-jarige onder wijzer P. G. Panis uit Watermael- Boitsfort (bij Brussel) .verdronken. Hij was met een vriend aan het zei len, toen om ongeveer half elf hun boot kapseisde. De vriend, die een zwemvest aan had, kon de boot rechttrekken, maar vond geen spoor meer van de Bel gische onderwijzer. Een zoekactie van de rijkspolitie te water is tot nu toe.zonder resultaat gebleven. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. nt hal) zet Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Door het uitvallen van enkele kranten en als gevolg van verschil lende bijzondere dagen uitzonderlijk grote copyaanvoer, zijn verschillen de verslagen rubrieken ia de knel gekomen c.q. vertraagd. In gekom- primeerde vorm streefden en streven .wij niettemin naar volledigheid. Wij vragen in dit verband begrip van onze lezers. RED. Van vergaderingen, openingen, on derscheidingen, en vieringen, mag men op.de avond van Bevrijdings dag best een beetje moe zijn en misschien zpu „de buis" nog voel wat vieringsnieuws of dat soort zaken uitstralen, maar - misschien heeft U het ook gezien - de buis straalde 'Mooie -meisjes uit. Ze kwamen in heel mooie jurken of in badpakken - bij wijze van spreken - zo maar de huiskamer binnenwandelen. Het zou van een onwaarschijnlijke huichelachtigheid getuigen, als lie den hu staande houden op dit moment, onmiddelijk de knop te hebben omgedraaid Nee, in in zo'n situatie wordt de knopniet onmiddelijk omgedraaid. Enfin de mooiste meisjes van Nederland dan, met aan het slot de allermooiste. Ik heb daar bepaalde bedenkingen tegen. Het zijn niet de allermooiste en het is niet de allermooiste. Gek, maar op straat, in bus of trein of aan het strand, ziet men vaak in kennelijk uitstekende cakevormpjes gebakken vrouwen achteloos voorbij lopen, die - wat ondergetekende be treft - onmiddelijk naar San Sal vador of naar Japan zouden mogen voor de „hoogste eer". De esprit hü de intussen toch ioel aardige meisjes, ontbrak ook wel een beetje. Men kan wel mooie be nen hebben,maar - niet zonder spanning - zat ik toch te wachten tot een van die wichten eens potte- bakken als hobby opgaf, of „zo" ge ïnteresseerd bleek in de sociaal cul turele omstandigheden in de 17e eeuw of de opbouw van oude dorps kerkjes in Groningen of Zeeland in tekeningen weergaf of verzamelde. Nee, het bleef allemaal bij zwemmen dansen en paardrijden en ze wilden allemaal een carrièreals manne quin of fotomodel. Een gewoon mens, zeg maar, niet zo mooi mens, wil gewoon een baan, maar die meisjes willen een carrière. Ik wil intussen desnoods wel toe geven wat al te sullig in mijn stoel tea hebben gezeten, maar voor mij waren er geen winnaressen en al die meisjes leken op elkaar. Ze waren dun en lang. Het hoeven allemaal geen Rubens-vrouwen te zijn, maar ze hoeven ook niet allemaal door de molen van afslankingsinstituten te zijn gedraaid. Gewoon een provincie meisje of vrouw, kan stillckens trots zijn op een fraaie boezem, maar ach, die vrouwen paraderen niet in het Kurhaus en worden noch uitge straald noch uitgezonden naar verre landen. Ze krijgen ook geen glan zende automobielen en eigenlijk is rlat wel sneu. Hoewel dc waarheid erkennend van het spreekwoord: „Ein schoner Rücken, kann auch entzücken". liet het Kurhaus ons toch mooi met de problemen zitten. De jury zat ook met problemen, maar niet lang hoor. Het was net of dc leden de winst en ^verliesrekening van het Akzo- concerti aan het becijferen waren. Er kon geen lachje af. en - dat zag ik dan nog wel - er kwam heel wat papier bij te pas. Tabellen, beschrij vingen, opmerkingen, maten denk ik, want ik weet het niet zeker. Enfin, de winnares mag naar San Salvador, een lastig en arm Zuid- Amerikaans republiekje met veel aardbevingen. Ze mag er daar zo pi kant bij lopen als ze zelf wit, maar laat ze ook eens een oogje wagen aan de hutten der armen, eens stu deren op de erbarmelijke werkne mers lonen en haar kroon en badpak wegschenken aan de armen. Zo stie kem, zonder dat de jury het weet of ziet! SCHIER EILANDMAN HANDSCHOENEN lederon handschoenen in a!' modekleuren &olk I DAM 9 tiNoriiK IID(MWAB)N| ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2