Is dat te betalen, zon moderne service-flat? Vroonlande te Dirksland. DE GROENE TAS J Plaats: j Jaarvergadering N.V.V. afdeling Schouwen-Duiveland j Naam:j Nederlanders brengen tulpen terug Veel wapens van V.S. in handen Hanoi ZIERIkZELSCllE NIEUWSBODE Vrijdag 2 mei 1975 Nr. 21685 Advertentie Deze week werd in het Huis van Nassau te Zierikzee de jaarvergade ring van de N.V.V. afdeling Schou wen-Duiveland gehouden. De voor zitter de heer B. v. d. Lelie sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de goede opkomst. Spreker wekte de aanwezigen op deel te nemen aan de gespreksgroe pen van het diskussie-project ..Vak beweging en Maatschappij". Het gaat om een beleids-programma op lan gere termijn, waar over de leden zelf hun visie kunnen uitspreken. De uitgebrachte verslagen vari sekretaris en penningmeester, wer den, na toelichting op een aantal vragen uit de vergadering, goedge keurd. De afdeling Brouwershaven fungerend als kascommissie had hiertoe geadviseerd. De afdeling Ou- werkerk zal voor 1975 deze taak op zich nemen. De aftredende bestuurs- lenden, de heren B. v. d. Lelie, voor zitter (A.B.O.P.); J. W. Manni (A.B.V.A.); C.J. Manni (A.N.G.B.); A. Kristelijn (A.V.B.) werden herko zen. Zij vertegenwoordigen hun be treffende vak-organisatie. In het tweede deel van de vergadering werd van gedachten gewisseld over de werkgelegenheid. Voor wat Schouwen-Duiveland be treft bleek dat de werkloosheid zeer laag te noemen is. Hieraan zal de pendel naar elders niet vreemd zijn. KATWIJK, 5-2. Tulpen, die in vroeger eeuwen in ons land zijn in gevoerd uit Turkije en Macedonië, worden door een Nederlandse tul penkaravaan naar Ohrid in Mace donië teruggebracht Op koninginnedag zijn uit Katwijk bijxia dertig personenauto's en een autobus met inzittenden vertrokken om zaterdag over een week in de Joegoslavische plaats Ohrid, bekend uit de boeken van de schrijver Den Doolaard, aan te komen. Onderweg voegen zich nog een aantal eerder vertrokken auto's met caravan bij de stoet aan. Alle inzit tenden zullen tenslotte zondag 11 mei de officiële aanbieding bijwo nen van duizenden tulpen, die reeds zijn geplant in een recent door de gemeente Ohrid aangelegd „Holland Park". Organisatoren van dit gebeuren: ANWB en Hotelplan, die op deze manier aandacht willen vestigen op Ohrid als toeristenplaats. WASHINGTON, 1-5. De val van Saigon maakt van Hanoi een van de grootste ontvangers van Amerikaan se militaire hulp in de geschiedenis. Funktionarissen van het Pentagon hebben onlangs de waarde van de uitrusting die in Zuid-Vietnam is achtergelaten op 3 tot 5 miljard dol lar geschat. Andere landen die mas sale hulp hadden ontvangen waren Frankrijk met 4,2 miljard en Korea met 3,3 miljard. „Als er logica zit in de domino theorie komt dat doordat wij meege holpen hebben Hanoi tot de sterkste militaire macht in Zuidoost-Azië te maken", zo heeft senator Sam Nunn onlangs tegen de senaatscommissie voor de strijdkrachten gezegd. Hij zei geen reden te zien voor het ver schaffen van militaire hulp aan Hanoi. Studenten verliezen kort geding tegen prof. Van den Doel ANRHEM, 1-5. I)c vier Nymceg- se studenten van de socialistische studentenbond politicologie hebben het kort geding tegen prof. dr. J. van den Doel verloren. Het viertal achtte zich en hun bond gegriefd en benadeeld door een uitlating van de nijmeegse hoog leraar in de politicologie, die de bond in een Interview beschuldigde van terreur en intimidatie. Over de situatie op het politicologisch insti tuut had hij verklaard. '.Dat het enige verschil met Dennendal is, dat hier de zwakzinnigen het voor het zeggen hebben". In zijn donderdag gedane uit spraak overwoog de Arnhemse rechtbankpresident, mr. J. Schaafs- ma, onder meer dat Van den Doel in middels openlijk heeft verklaard dat hij deze opmerking bij nader inzien geheel misplaatst acht en dat hij de publikatie daarvan betreurt. Flitsen uit het buitenland EAGLE PASS. Het exploderen van een tankauto met butaan heeft in Eagle Pass in Texas aan zes men sen het leven gekost, terwijl er 43 werden gewond. De meeste gewon den verkeren in kritieke toestand. De tank van de auto vloog als een vuurbal door de lucht en kwam te recht op een caravanpark op 800 mensen BAGDAD. De revolutionaire raad van Irak heeft de termijn waarbin nen de Koerden amnestie kunnen verkrijgen verlegd met nog eens 20 dagen. Dit heeft het Irakse persbu reau bekendgemaakt. PARAMARIBO Voor de laatste maal bulderden de kanonnen aan de oever van de Surinamerivier om het begin in te luiden van Koninginne dag. Dit eresaluut werd lang geleden ingesteld om onder meer de vrije slaven buiten Paramaribo te melden dat de feestviering in de hoofdstad was begonnen. WASHINGTON In de woestijn van Nevada is weer een ondergrondse kernproef genomen. De kracht van de ontploffing lag tussen de 20 en 200 kiloton. Volgens de autoriteiten hield de proef - de vijfde van dit jaar - verband met de ontwikkeling van moderne wapens. LUXEMBURG. De Europese Ge meenschap zal van een hoeveelheid van 43.600 ton magere melkpoeder die dit jaar als voedselhulp zal wor den verstrekt aan ontwikkelingslan den waar hongersnood heerst, 4.500 ton aanmerken als reserve voor ge bruik in noodsituaties. NICOSIA. De nieuwe gespreksron de tussen de Grieks-Cyprische en Turks-Cyprische gemeenschappen, waarover men het in Wenen eens werd, wordt eind mei in New York voortgezet. Het eerste deel van deze ronde begon maandag in Wenen on der supervisie van de secretaris-ge neraal van de Verenigde Naties, Kurt Waldheim, en zal waarschijn lijk tot vrijdag duren. BANGKOK. Een groot aantal Amerikaanse militairen zal uit Thailand worden teruggetrokken onder besluiten die in Bangkok en Washington maandag zullen worden bekendgemaakt, zo heeft minister van buitenlandse zaken Chatichai Choomhavan donderdag meegedeeld. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 3 MEI NED. I: De eerste zaterdag van de maand mei biedt o.a. een recht streekse voetbaluitzending. Aan -de VARA is het te danken dat de En gelse Cup-finale, met ditmaal West Ham United en Fulham, rechtstreeks op de buis wordt gebracht. Om kwart voor drie begint de wedstrijd in het Londense Wembley stadion. De jeugd moet vanmiddag tot bij vijven geduld hebben. Dan pas be gint de Film van ome Willem, waar in rond Ome Wilem, August, Toon en Teuntje dolle pret te beleven valt. Tussen zeven en acht uur is er weer een nieuwe aflevering van Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen meneer?, voorafgegaan door een tekenfilm en gevolgd door de rubriek t Zand '33 van het om roeppastoraat. Het amusement op deze avond bestaat weer uit de BB- kwis. Berend Boudewijn is weer presentator van het spel met de dui zend en een prijzen. Om tien uur is de aktualiteilenrubriek Brandpunt aan de beurt en wanneer deze door haar zendtijd heen is, is het weer lijd voor De wereld in oorlog. Deze KRO-serie hoxidt zich ditmaal bezig met de bezetting van Nederland, dat in 1940, toen het door de Duitsers werd aangevallen een neutrale natie was. De beelden roepen o.m. herin neringen op aan de Nazi-leider Mus- sert, die tijdens een toespraak en op het moment dat een Duits vliegtuig laag overvliegt door duizenden wordt toegejuicht. NED. II: De vooravond is voor Ar- pad de zigeuner en een programma over een jubilerent Brabants orkest. Arpad krijgt te maken met de dikke hoefsmid Baljus, die op weg gaat om zijn oude moeder nog eenmaal voor de dood te zien. Tijdens een rustpauze in een herberg wil hij wal eten maar men weigert hem iets te geven. Baltus belooft dat hij nog eens In de herberg zal terugkomen om wraak te nemen. Maar liefst twee en een half uur uon de zendtijd die de TROS heeft wordt besteed aan het derde en laatste deel van QB Vil. In dit laatste deel ontmoe ten de twee hoofdfiguren elkaar Men heeft nog al eens het idee, dat het wonen in een échte mooie service-flat een dure liefhebberij moet zijn. Voor Vroonlande te Dirksland geldt dat in elk geval niet. Rekent u maar eens mee. En bedenk dan dat het niet alleen gaat om een bijzondere comfor tabele 2-kamerflat, maar dat u daar naast alle verzorging krijgt die u zich maar wensen kan. Om te beginnen de huur. f 575,-per maand* f 329,- f 284,- f 1.188,- 2-kamerflat Service-kosten Maaltijden Totaal voor 2 personen (Voor alleenstaanden f 1.054,-) Gemiddeld moet èr dan nog ±f 50,- p. mnd voor electriciteit wor den gerekend en f 17,- voor publieke lasten. *Een maximale huursubsidie van f 280,- per maand is mogelijk en de huur ligt in ieder geval voor 2 jaar vast. Kopen kan ook. Een 2-kamerflat komt op f 68.500,- vrij op naam. Daarnaast betaalt u dan alleen nog.de service kosten en maaltijden. Dus f 613,- voor een echtpaar of f 479,- voor een alleenstaande. Onbezorgd en vrij. Het ideale van Vroonlande is, dat u er helemaal vrij bent in uw eigen flat met uw eigen voordeur. Maar tegelijkertijd bent u van alle gemakken voorzien. U hebt huishoudelijke hulp, en er is een verpleegster, die u - mocht het nodig zijn op uw eigen slaap kamer helpt. Verwarming, water verbruik, een lift, een recreatiezaal en biljartkamer, een bibliotheek en een keurig aangelegde grote tuin is allemaal bij de servicekosten inbe grepen. Verder wordt er 7 x per week een heerlijke warme maaltijd (met 3 gangen) voor u klaargemaakt. En natuurlijk zijn dieetmaaltijden ook geen enkel probleem. Geïnteresseerd? Natuurlijk is deze informatie lang niet volledig. Maar als u meer wilt weten over Vroonlande stuur dan even deze coupon op. Of - als u dat prettiger vindt - bel even op: 01877-2254. Ik wil graag meer informatie j over Vroonlande. j j Straat:j Stuur deze bon in open envelop zonder postzegel naar Matser Makelaardij Middelharnis b.v., j ^Antwoordnummer 40, Dirksland.j voor de eerste maal, Kelno en Cady. Zoals we uit de vorige aflevering weten heeft Cady Kelno er van be schuldigd in de Tweede Wereldoor log medische experimenten te heb ben uitgevoerd op Joodse gevange nen. Kelno klaagt Cady aan wegens smaad. Het komt tot een proces. De rechter bij dit proces wordt gespeeld door Jack Hawkins. Met QB VII loopt het tegen elf uur, tijd voor de rubriek Sterren kijken. Dit keer in het spotlicht Barry Hughes, de trai ner van de eredivisieklub Haarlem. Vrijwel nooit is hij het met de be slissing van een scheidsrechter eens. Hij is getrouwd met V ARA-tv-om- roepster Elles Berger. Het laatste nieuws komt rond half twaalf. Daar na is het woord aan het 1KOR met Het lied van de week. ZATERDAG 3 MEI NED. I: 10.30 Teleac; 14.43 Nieuws; 14.45 Engelse cupfinale; 16.50 De film van ome Willem; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Een nieuw avontuur van19.20 Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen meneer; 19.50 't Zand 33; 20.00 Joürnaal; 20.20 De BB kwis; 22.00 Brandpunt; 22.45 De wereld in oorlog; 23.30 Journaal. NED. II: 18.15 Teleac18.45 Pau lus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Arpad de zigeuner; 19.25 De nolenkraker; 20.00 Journaal; 20.20 QB VII; 22.55 Sterren kijken; 23.35 Journaal; 23.40 Het lied van de week. ZONDAG 4 MEI NED. I: De zondagmiddaguitzen ding van de NOS brengt de beelden van de Europese kampioenschappen turnen die in Noorwegen worden ge houden. Daarna is de bekende kin dervriend Ti-ta-tovenaar op de buis. In de komende maanden zal er e Ike week een aflevering hiervan op de buis te zien zijn (herhalingen). Alle verhaaltjes uit één week worden achter elkaar uitgezonden. Na nog een reportage van het turnen komt Frits van Turenhout vertellen wat er vandaag op de voetbalvelden zoal gebeurt is. Het IKOR vervolgt de uitzending met de rubriek Ik zal mijn mond maar houden. Tussen half zeven en zeven uur beleeft Pip- pi Langkous haar avonturen. Samen met haar vriendjes komt zij in een vervallen huis terecht. Daar ontmoe ten ze een marskramer die van alles en nog wat bij zich heeft. De jaar lijkse doden herdenking is de aanlei ding tot een programma dat herin neringen oproept aan gebeurtenissen uit de Tweede Wereldoorlog. Om ze ven uur eerst het programma Naar aanleiding van een krantenbericht. Gebeurtenissen uit de Tweede We reldoorlog, met name over het con centratiekamp Westerbork. Voor de dodenherdenking wordt overgescha keld naar de Waalsdorpervlakte. Ge heel in het teken van deze vierde mei past het daarna volgende tv-spel, Esther, géschreven door Dick Walda. Het stuk is gebaseert op de ontrui ming door de Duitsers van de Joods- Psychiatrische inrichting Het Apel- doornsche Bos, op 23 januari 1943. Studio Sport brengt tussen half tien en kwart voor elf nog verslag uit van het sportgebeuren en de NOS verlaat de buis met de rubriek Su- rinamers, deze week. NED. II: De AVRO begint om. ze ven uur met de film Een wereld op zich. Gebaseerd op een klassiek werk van de vorig jaar overleden schrij ver H. E. Bates, over landschappe lijke schoonheid. Onder de titel Luister naar hun stem, wordt ver volgens een programma gebracht met zang van o.a. de alt Aafje Hey- nis, de bas Robert Holl en enkele anderen. Tot tien over acht is daar na het programma gelijk aan dat van het eerste net i.v.m. de doden herdenking. Het praatprogramma Sonja 's Avonds vult de komende vijftig minuten. De serie uitzendin gen van Jonge mensen op weg naar het concertpodium wordt vanavond besloten met een programma waar voor een aantal solisten uit die uit zendingen werd geselekteerd. De hoofdschotel van deze AVRO-avond volgt om tien voor négen. Dan gaat het doek op voor de mei diverse on derscheidingen bekroonde film De prijs van tomaten. Akteur Peter Falk speelt in deze rolprent een vrachtwagenchauffeur die in een periode dat er in de VS een tekort aan tomaten is, naar Mexico rijdt om daar van zijn spaargeld Mexicaanse tomaten te kopen. Onderweg neemt hij een zwangere lifster mee en komt hij voor de vraag le staan wat belangrijk is, de winst op zijn tomaten of de vrouw en kind. Aan het eind van de tv-avönd heeft het Humanistisch Verbond nog 20 minu ien Ier beschikking. ZONDAG 4 MEI NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 14.00 Teleac; 15.30 E.K. turnen; 16.00 Nieuws; 16.02 Ti-ta-tovenaar; 16.27 E.K. turnen; 16.55 Tolo; 17.00 Ik zal mijn mond niet houden; 18.25 Woord voor woord: 18.30 Paulus de boska bouter; 18.35 Pippi Langkous; 19.00 Advertentie Accountantskantoor tamboer administratie en belastingzaken economisch advies cn begeleiding Lindenlaan 3 Telefoon 01870-3477 Middelharnis 14 En voor wie waren al die zaken, die geleverd werden? Zo waren er nota's van een wasserij in Duitsland, uitgesmeerd over een aantal jaren, zeker zes, konstateerde Havmen. En van leveranciers van levensmid delen. Op vele stond: „Haus Finken- stein, Munster. Maar ook waren er leveranties gedaan aan het Riesen- althaus in Bocholt. Alle nota's had den betrekking op deze beide huizen in Münster en Bocholt. Geer meende een oplossing te We ten. „Je zou naar Alkeveen kunnen rijden en we zoeken fa. Bom op. Dan kom je er natuurlijk achter." „Best. Maar op het moment heb ik er geen idee van, waar dat Alkeveen ligt. Al wekt het herinneringen bij me op. Ik ben er zeker wel eens ge weest voor de zaak, maar waar schijnlijk nul op 't request gekregen. We hebben er in ieder geval geen klanten. „Als je het telefoonboek neemt, staat het er misschien in. In de gids van dit distrikt waarschijnlijk." Hij knikte en liep naar het tele foontoestel. „Geen gek idee. Wie weet, vinden we het op deze ma nier." Hij pakte het boek en begon te bladeren, onderwijl prevelen: „Aalzumben ik een keer ge weestklein pestdorpjeAb- bcga ook. Net zon snertgat.... En Abbcngawicr." Hij keek zijn vrouw aan. „Nooit vari gehoord zeker, he? Ligt vlak bij IrnsumAch- lumkwam ik ook vroeger AduarderzijlAcgumnooit van gehoordAkkerwoudc. Ak- krum. Akmari.jp.ha, daar heb ben wc 'm: AlkcvccnSchijnt nogal een belangrijk dorp te zijn.... Kijk eens, wat een aanslui- door J. D. POSTHUMUS tingen?" Hij wees zijn vrouw de twee volle bladzijden. „En weet je nu ongeveer, waar het ligt?" vroeg ze, naar de bladen kijkend. „Zeker. Niet eens zo heel gek ver van ons vandaan. Kilometer of twaalf van Oosterwolde, schat ik. Als het nodig is, kan ik er morgen of zo heenrijden. Weten we mis schien wat meer over al die raad selachtige nota's." Ze herinnerde zich de zes cn veertigduizend briefjes van duizend gulden, die Niek, samen met de ge vonden een en dertig honderd gul den meegenomen had naar Sneek. „Ik deponeer het voorlopig op de bank, als jullie ermee akkoord gaan, Oké?" Harmen cn Geer vonden het uit stekend, blij dat ze waren om van deze verantwoording bevrijd te zijn. Een ambtenaar wist in de regel be ter. hoe je zo'n kapitaal kon weg bergen. Geer ging het dorp in om hel no dige voor het avondeten in te slaan, want het echtpaar besloot in ieder geval deze dag in Droudwenerhoek te blijven. „Voor alle zekerheid." be sliste Harmen. En Geer was het in deze ook met haar man eens. Om zeven uur waren Niek cn El- lechien er weer. Harmen cn zijn vrouw hadden juist gegeten. Geer zei gekscherend tegen haar schoon zus: ..Komt mooi uit; kun je helpen met de afwas." Niek stak een sigaret op cn keek naar zijn broer. „Nog bijzonderheden te weten gekomen? Of wat van be lang gevonden?" De aangesprokene wees naar de stapel papieren. „Enkel nota's. Van dc laatste zes. zeven jaren. De mees- Naar aanleiding van een kranten bericht; 19.50 De Waalsdorpervlak te; 19.55 Dodenherdenking; 20.10 Es ther; 21.25 Nieuws; 21.30 Studio Sport; 22.45 Surinamers deze week; 22.50 Journaal. NED. II: 18.15 Teleac; 18.55 Pau lus de boskabouter; 19.00 Nieuws; 19.05 Een wereld op zich; 19.25 Luis ter naar hun stem; 19.50 De Waals dorpervlakte; 19.55 Dodenherden king; 20.10 Sonja 's avonds; 21.00 Jonge musici op herhaling; 21.50 De prijs van tomaten; 23.25 Humanis- itsch Verbond; 22.55 Journaal. BEVRIJDINGSDAG MAANDAG 5 MEI NED. I: Om tien over half tien vanmorgen is er een rechtstreekse uitzending vanuit Wageningen. In deze Gelderse plaats slaat hotel De wereld, waar dertig jaar geleden de kapitulatieondertekening plaats had. Om half vier vanmiddag volgt een her-uitzending van Wij leven nog, een bevrij dings film van Jan van Hillo die vijf jaar geleden ook werd uitgezonden. Aansluitend op deze film volgt een reportage vanuit het Amsterdamse RAI-gebouw. In dit gebouw houdt de stichting 1940-1945 een bijeenkomst voor mensen uit de kringen van het verzet en vervolg den. Deze bijeenkomst wordt o.a. bijgewoond door koningin Juliana en minister-president J. den Uyl. Het buisgebeuren op de maandag avond komt voor rekening van de TROS. In de vooravond Arpad de zigeuner en de NL-tippers van Rob de Nijs. Om half negen wordt over geschakeld naar de Kurzaal in Scheveningen die in feestelijke sfeer is gebracht voor de miss Holland verkiezingen 1975. Twintig vrouwen die denken hiervoor in aanmerking tae kunnen komen doen mee. Zij moeten zich laten zien in bad- en avondkleding. Aan het eind van de avond wordt aeen verhaal voorge dragen door schrijfster Rita Boas- Koopman, getiteld Guusje. NED. 11: Tussen zeven en acht twee korte programma's van de AVRO. Eerst is er een aflevering van Mash aan de beurt. Er is sprake van een ordinaire diefstal. Daarna weer informatie over een toeristisch plekje in Reiswijs. Ditmaal gaat het om Tirol in Oostenrijk. Even over half negen volgt er een programma waar zeker velen, evenals vroeger, met belangsteling naar uit zullen kijken. Namelijk Snip en Snap Sou venirs. Hoogtepunten uit veertig jaar Nederlandse revue met Willy Walden en Piet Muyselaar. Natuur lijk is er in de twee uur dat dit programma duurt veel tijd uitge trokken voor de komische sketches die het duo maakte. Daarnaast ook muziek zang en dans, waarvoor o.a. zorgen Mieke Bos, Aase Rasmussen en de goochelaar Fred Kaps. Na snip en snap resteert de AVRO nog 55 minuten. Goed voor een afleve ring van de gebroeders Hammond en van Ontdek je plekje. De Hammonds zitten nog steeds met de eventuele overname van het bedrijf van kon- kurrent Carter. Ontdek je plekje is gewijd aan Vollenhove en Blokzijl. Het laatste nieuws, om ongeveer half twaalf wordt nog vooraf gegaan door een korte uitzending van de Stichting Symbiose en dan is het weer gedaan met de buispret. MAANDAG 5 MEI NED. I: 9.40 Heropening kapitula- tiezaal hotel De Wereld: 15.30 Wij leven nog16.30 Vervolging, verzei en vrijheid; 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Arpad de zigeuner; 19.25 NL tippers; 20.00 Journaal; 20.31 Miss Holland verkie zing 1975; 21.50 Aktua TV; 22.50 mevr. Rila Boas-Koopman vertelt; 23.00 Journaal. NED. II: 18.15 Teleac; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 MASH19.30 Reiswijs; 20.00 Jour naal; 20.31 Snip en snap souvenirs; 22.30 De gebroeders Hammond23.20 Ontdek je plekje; 23.25 Symbiose; 23.30 Journaal. te aktuele zijn van vorig jaar. Alles was netjes gerangsschikt op datum en jaar. En heeft betrekking op twee bedrijven, in Münster en in Bo cholt". Hij nam een van dc nota's van de stapel: „Kijk maar eens hier. Van een firma uit Bocholt. Nieuwe ketel voor de centrale verwarming: acht cn vijftig honderd Mark. Voor het Riesenalthaus. Dat is in Bocholt, dat heb ik al gekonstateerd. Maar je ziet nooit een straatnaam of ander herkenningspunt. Telefoon bijvoor beeld. Ook niet. Enkel de namen." Hij pakte een ander papier. „Hier, nieuw ledikant met toebehoren: achthonderd twee en zeventig Mark van een zaak uit Minden en bestemd voor Haus Finkenstein in Münsetr. Allebei dus in Westfalen." Hij keek zijn broer aan. „Wat zijn dat voor huizen? Finkenstein? Riesenalthaus? Ik kan er niet achter komen. Nooit een straatnaam. Weet je, Niek. ik kom niet los van de veronderstelling, dat dit allemaal geen zuivere koffie is. Neem nu al dat geld bijvoorbeeld. Samen vijftigduizend op negenhon derd piek na. Krijg jij daar hoogte van? Ik niet. Hoe komt moeder aan zo'n kapitaal? En Joost mag weten, wat we nog meer vinden, als we die laadjes open kunnen krijgen." Hij wees naar het bewuste kabinet. „Wil je zc ook openbreken?" In formeerde Niek. Dc ander haalde zijn schouders op. „Ik weet niet. Je beschadigt zoveel he? Kijk die deur maar eens. Mij dunkt, er moeten toch ergens sleu tels zijn. Bovendien hebben we nog altijd geen verzekeringspolissen ge vonden en ik weet zeker, dat ze er waren. Een weck of wat geleden heb ik zelf nog gezien, dat mevrouw Jaarsma ze in handen had." Niek knikte. „Ik weet ook. dat ze er waren." Hij wees op de stevige map met metalen randen cn het hangslot. „Zou het daarin kunnen zitten?" Harmen nam dc map op cn bekeek die, schudde hom heen cn weer, maar hoorde niets bijzonders (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 7