Renesse vierde zeer geslaagd oranje-feest ERE MEDAILLE IN BRONS VOOR J. ROTTE KOOPJES HALEN „GOUD" VOOR OUD-RAADSLID J. J. KLAASSE Zilver voor gouden werker J. A. van der Werf Brand in woning te Bruinisse Mej. M. Slager te Ouwerkerk onderscheiden met zilveren eremedaille 4 Daarna werd voor de kinderen van de basisschool een speurtocht gehou den. De kinderen verzamelden zich bij de school en werden van daar uit in groepjes van zes op pad gestuurd. Het was streng verboden hard te lo pen en de groep die bestond uit leer lingen van verschillende klassen, moest bij elkaar blijven Onderweg moesten de kinderen zeven vernoemde personen herken nen. Als ze dat in de juiste volgorde deden ontvingen ze van deze perso nen een stukje van een zin. Bij de laatste vermomde persoon een ijsco man kregen de kinderen een ijsje. Terug op school werd gecontroleerd of de kinderen de zin: „Wij viei'en feest omdat onze koningin jarig is en omdat we dertig jaar geleden bevrijd zijn" compleet hadden en tevens werd genoteerd hoe lang de groep er over had gedaan.. Eerste' werd de groep van Martin van Oeveren, Wi'rtf Teeuw, Ina Verberk, Ronald Verloo, Audrey Wiersema en Wim Verboom. Behalve een prijs voor de prijswin naars was er voor ieder kind een traktatie en een bloknote met bal- point in een etuitje met de naam van de school erin. Kleuterfeest Tegelijkertijd werd er ook op de kleuterschool feest gevierd. De kleu ters waren voor deze feestelijke ge legenheid allemaal verkleed naar school gekomen. Daar werd onder groot enthousiasme van de kinderen gegoocheld door de heer Kanters. De kleuters werden getrakteerd en kre gen allemaal een ballon. Nadat er buiten nog wat spelletjes waren ge daan.kregen ze bij het naar huis gaan Hete sterren UTRECHT, 30-4. De vorig f jaar augustus gelanceerde as- f ironomische Nederlandse sa- f telliet (ANS) heeft het bestaan f van zeer hete sterren in de f Melkweg aangetoond. Er zijn f f sterren met temperaturen tot f f honderdduizend graden Cel- f f sius bij. Dergelijke temperatu- f f ren zijn niet eerder geregi- f f streerd. Ze zijn aanzienlijk f f hoger dan tot dusver werd f f aangenomen. Astronomisch f f gezien staan de sterren in de f f buurt van ons zonnestelsel, f f Men neemt aan dat ze aan het f f einde zijn van hun bestaan. f Veertig dienstjaren Advertentie (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „KL'RKWTRVE, 30-1. „Met veel plezier ben ik hier aanwezig om ti mede te delen dat het Hare Majesteit de Konngin heeft behaagd u dc Eremedaille in brons behorende by de Orde van Oranje Nassau aan te bieden". Deze woorden sprak woensdagmorgen jl. burgemeester E. Baerends van Mid- denschouwcn in de woning van de familie Eangeraad tot de heer J. Rotte. Volop nktiviteiteii voor jong on oud Plechtigheid Dreisclior (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DREISCHOR, 30-4. Woensdagmorgen jl. vond op de Ring te Dreisclior tijdens liet Koiiinginnedagfeest een korte plechtigheid plaats. Burgemeester A. P. Seliou- wenaar sprak lol de vele aanwezigen dal hel hem veel plezier deed om iemand die erg veel voor de gemeen schap liad gedaan nu in het hijzijn van iedereen in het zonnetje te kunnen zetten. Nog een onderscheiding SCHARENDIJKE, 29-4. Dinsdag morgen jl. reikte burgemeester E. Baerends in ,,'t Witte Hert" te Scha- rendijke ter gelegenheid van de ver jaardag van H. M. de Koningin de eremedaille in zilver, verbonden aaii de Orde van Oranje-Nassau uit aan de heer J. A. van der Werf, die 50 jaar werkzaam was op het land bouwbedrijf „Klooster Bethlehem" thans van de heer W. J. de Vrieze. Als bijzonderheid kan worden ver meld, dat de vader van de heer Van der Werf in 1948 een medaille ont ving in verband met een 50-jarige diensttijd op hel zelfde landbouwbe drijf. Namens de Agrarische Bond, aan gesloten bij het N.V.V., reikte de heer J. L. op'den Brouw namens het hoofdbestuur aan de heer Van der Werf een zilveren insigne uit, ter wijl namens de plaatselijke afdeling eveneens een attentie werd overhan digd. De heer J. A. Gaanderse, voor zitter van de landbouw vereniging, overhandigde namens de Z.L.M. aan de heer Van der Werf een getuig schrift wegens zijn verdiensten in de landbouw. De heer W. J. de Vrieze verraste de heer Van der Werf met een kleurentelevisie. Vervolgens spelde de burgemeester de hoge onderscheiding op de borst van de heer Klaasse en overhandigde mevrouw Klaasse een prachtig boe ket. De beer J. A. v. d. Bijl bracht na mens de gemeenteraad zijn geluk wensen over aan het echtpaar Klaas se en dankte de heer Klaasse voor de vele jaren van vriendschap en pret tige samenwerking in de gemeenraad. De plechtigheid werd besloten rnet het spelen van „Het Wilhelmus" door de muziekverenigingen „Crescendo" en „Nieuw Leven". BRUINISSE, 30-4. Woensdagmor gen brak omstreeks kwart voor ne gen brand uit in de woning van de, fam. Van Rijn in de Hertsbekestraat. De brand was ontstaan in de keuken door kortsluiting aan een koffiezet-, apparaat, en werd door de buren ontdekt. Op het moment dat de brand uit brak waren de bewoners niet thuis, zodat de buren door het inslaan van een raam zich toegang in de woning verschaften om de brand te lijf te gaan De intussen gewaarschuwde vrijwillge brandweer hoefde niet niet meer in aktie te komen, omdat het vuur door kordaat optreden van de buren intussen was gedoofd, waarmee ook deze keer weer een beginnende brand in de kiem werd gesmoord. Een rare gewaarwording voor de vrouw des huizes bij de te rugkeer van een boodschap, dat de sirene loeide voor een brand in haar eigen woning, en deze ondertussen nog was geblust ook. De brandweer van Oosterland werd geheel over bodig door iemand in paniek ge waarschuwd, zodat deze met twee wagens op Bru arriveerde en onver richt ter zake weer naar huis terug kon keren. Meer dan vijf-en-vijftig jaar hulpyerlenende figuur en tussenpersoon allemaal een tot boot omgetoverde {xanaan met een oranje vlag. De iemand was de heer J. J. Klaasse. Hem viel de eer te beurt de gouden eremedaille in de Orde van Oranje Nassau te ontvange. De bur gemeester herinnerde eraan dat de heer Klaasse van 1949 tot 1960 wet houder voor Dreischor was geweest en daarna tot 1974 gemeenteraadslid te Brouwershaven. Hij had altijd zijn schouders onder het werk gezet en veel voor de ge meente Dreischor gedaan. „Echter niet alleen als raadslid heeft de heer Klaasse zich verdien stelijk gemaakt, maar ook op kerke lijk terrein. Hij heeft een bijzonder aktief aandeel gehad in de restaura tie van de kerk te Dreischor. „Het stempel dat u op deze gemeenschap hebt gedrukt, zal nog heel lang blij ven bestaan," aldus de heer Schou- wenaar. De onderscheiding t)c dames Slager nemen in dc Ou- 'werkerse gemeenschap een heel bij zondere plaats in. en dat is vooral een gevolg van het feit dat „juffrouw Marie" in het van een plaatselijke arts verstoken dorp zich altijd op nauwkeurige wijze en geheel vrij willig. zelfs „pro deo". heeft willen belasten met de distributie van de medicijnen, die door elders praktise rende artsen worden voorgeschreven aan de patiënten in en om Ouwer kerk. De dames Slager traden al die jaren ook op als tussenpersoon tus sen dokter en -patiënt; mcj. Marie deed dat in het bijzonder voor dok ter C. M. van Hoorn te Zicrikzce, die met zijn echtgenote bij dc intieme plechtigheid in dc Ouwerlcerksc wo ning aan de Ring aanwezig was. Uniek Burgemeester De Kam vond het eigenlijk niet minder dan uniek, dat Marie Slager dit werk altijd als lief dewerk heeft willen doen. „Kom daar vandaag de dag nog eens om", aldus de heer De Kam „Tiet komt byna niet meer voor dal iemand zich op vrijwillige basis zo voor de ge meenschap wil Inzetten". Hij schetste mej. Slager in dit ver band als een centrale hulpverlenende (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 's Middags was er een grote optocht met prachtig versierde wagens, ver sierde fietsen en verklede personen, individucel en in groepsverband. De optocht werd gesloten door een groot aantal ruiters te paard, voorop liep natuurlijk Luctor et Emergo. De stoet vertrok vanaf Bonafide en maakte een rondgang over het hele dorp om uiteindelijk te eindigen op het parkeerterrein van het sportter rein De Loane. Daar werd een stoelendans voor ponyberijders gehouden. De wed strijd werd gewonnen door Nicole de Keijzer, tweede werd Rianne Boot, derde Johan Braber, vierde Marleen Verboom en de vijfde prijs was voor Marijke Beije. Daarna werd door leden van de Landelijke Rij vereniging Westelijk Schouwen een demonstratie gegeven. Deze demonstratie die evenals alle evenementen veel belangstelling trok, werd even onderbroken voor het bekend maken van de prijswin naars van de optocht. Prijzen Hfj wees erop dat de jubilatis enorme vet-arideringen in de agrari sche sector heeft meegemaakt ge durende deze Veertig jaar. „Deze onderscheiding vindt niet plaats in het kader van de grote lintjesregen, maar is duidelijk ge projecteerd op het feit van uw jubi leum. U bent altijd zeer akkuraat en u hebt uw werk altijd met bezie ling gedaan, daarom ben ik blij deze eremedaille bij u op te spelden, ïl- dus de heer Baerends. De burge meester gaf ook zijn gelukwensen aan de verdere familie leden cn aan de familie Langeraad. Tenslotte bood de heer A. J. G. Doeleman na mens do Z.L.M. zijn felicitaties aan en overhandigde de heer Rotte een mooie oorkonde. medaille in zilver op de borst speld de. Bovendien bood burgemeester De Kam, namens de gemeente Duive- land, de bijbehorende zg. draagme- daille aan, waarna mevrouw Van Hoorn, even later gevolgd door de echtgenote van de huidige arts, dok ter Van Geer, uit Zierikzee, bloemen aanbood. Nadat mej. Slager een dankwoord had gesproken voor de haar verleen de onderscheiding richtte mej. E. Slager nog een gedicht van huldebe toon op „deze blijde dag" aan het adres van haar zuster. De eerste prijs in de categorie wa gens ging naar De Sultan en zijn Ha rem van de kinderen v. Meerten en Gebraad. De kinderen Van de Hoek wonnen met hun gaarkeuken de tweede prijs. Sneeuwwitje van de openbare basisschool 't Slaepel'of won de derde en Circus Roko van de kinderen Kooman de vierde prijs. Bij de kleine wagens wonnen de kinderen Zevenbergen met „Renesse voor uw recreatie" dc eerste prijs. Tweede werden de kinderen Troost en v. d. Linden als Pastoor met clowns. Dame met hondje van Yvon ne v. d. Wiel werd beloond met de derde prijs en vierde werden de kin deren Lemsom met de Hongerwinter. Bij de versierde fietsen gingen de prijzen naar Christien Verboom. Ka rin Blom, Carolien v. Dongen en M. v. Oeveren In de categorie van de groepjes verklede personen werden vijf prij zen uitgereikt. Eerste werd hei- bruidspaar Liesbeth en. Jeanet Koo man tweede prins en prinses Ever- aars, derde de steltlopers v. d. Bes- selaar en v. d. Nieuwenhof: De kran- temannetjes van 't Veer kregen de vierde prijs en het Paulus tafx-eel van de kinderen Kraaienbrink verovei'de de vijfde prijs. Voor de verklede personen indivi dueel waren zes prijzen deze gingen x*espectievelijk naar „Ria Valk", Her- ma Verton; „Keetje Tippel", Ix-ene Kort; ^Indiaantje met kind", Agnes Blom, „de zonnebloemen", Martine Wakkee en Ineke Hop en .,;Pipo", Jerry Rijstenbil. De heer Rotte ontving deze hoge ondei'scheiding voor het .feit dat hij 40 jaar als landarbeider verbonden is aan het bedrijf, thans eigendom van de hoer K. A. Langei-aad te Kerkwerve. De burgemeester felici teerde de heer Rotte met zijn jubi leum en zei dat een dienslverlxand van 40 jaar wel moet duiden op een goed samenspel tussen werkgever en werknemer. OUWERKERK, 29-4. Voor de door haar gedurende meer dan vijfenvijftig jaar beloonde bijzondere vorm van inzet voor de burgerij van Ouwerkerk werd dins dagmorgen een bekende inwoonster van liet kleine, dorp, mej. M. Slager, door burgemeester J. de Kam van Duivelaiid onderscheiden met de zilveren ereme daille van de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester reikte de onder scheiding uit tijdens een gezellige Ochtendbüeenkomst in huiselijke sfe'cr in de woning van mcj. M. Sla ger. en haar zuster mej. E. Slager. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 30-4. Mede dank zij het fraaie zonnige weer werd oj) dertig april te Renesse een zeer geslaagd feest gevierd ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de koningin en de 30-jarige herdenking van de bevrij ding. Volgens de traditie werd het feest om half negen geopend met koraalmuziek op de kerktoren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4