Expositie in slot „Moermond" onderdeel van evenementen Schoolreis openbare basisschool naar „De Koebel" in Burgh Geslaagde reis algemene bejaarden bond Bruinisse intermeubel Ouwerkerkse bejaarden maakten reisje per bus STREEKNIEUWS Even oom agent bellen slaapkamer in zwaar eiken ZIERIK7.K1.SCIIE NIEUWSBODE numu* 29 april 1975 Nr. 21683 V.V.V. „Renesse Vooruit" RENESSE, 26-4. Nu de openingsrede op de jongste er- eudeein" van de V.V.V. Renesse Vooruit", de heer A. W. van der Vet, kwam liet jaarverslag aan de orde, dat de leden reeds per stencil hadden thuis ontvangen. Met dank aan de samensteller werd het verslag goed gekeurd. De sekretaris, tie heer Joh. Janse deelde vervolgens mee dat een brief van de Kommissie buitengewone diensten van de Nederlands Hervormde Kerk was ontvangen waarin werd bedankt voor de subsidie en waarin werd mede gedeeld dat er voor deze zomer weer acht bijzondere diensten op het pro gramma staan. Verder liet hy weten dat ook dit jaar weer een regionale evenementenlijst zal worden verzorgd door de Streek V.V.V. Uit het verslag van de kascomrhis- sie. bestaande uit de heden Moolkev en Van der Rijnst bleek dat de pen- ingmeester de heer Dalebout de fi nanciën weer geheel in orde had. Als nieuw lid in de kascommissie werd de heer S. W. v. d. Hoek be noemd. reserve lid werd de heer S. v. d. Hoek. Over de rekening en verantwoor ding over 1974, die de leden even eens op stencil hadden thuisgekregen had niemand iets op te merken of te vragen, zodat men in vlot tempo kon doorgaan naar het volgend agendapunt, de bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar was de heer Joh. Janse. Tegenkandidaten hadden zich niet gemeld en de heer Janse werd herkozen. De voorzitter merkte op dat het bestuur bijzonder blij was dal de heer Janse bereid was aan te blijven als sekretaris. De heer Janse zei dat het sekre taris zijn van de V.V.V. voor hem toch wel heel wat werk meebracht. Hij merkte op dat hij bij dat werk erg veel medewerking ontving van de andere bestuursleden. Hij dankte hen hiervoor van harte en tevens dankte hij het gemeentebestuur voor de goede samenwerking. De voorzitter gaf daarna een toe-" lichting op het volgend agendapunt, het voorstel tot het aantrekken van één of twee adviserende bestuursle den. Hij zette uiteen dat er rekening mee gehouden moet worden met de mogelijkheid dat in de komende paar jaar enkele bestuursleden zullen moeten aftreden wegens leeftijd of vertrek naar elders. In het huidige bestuur zitten niet zulke jonge men sen, maar volgens de statuten kun nen er niet meer leden in het be stuur zitting hebben dan thans het geval is. Daarom stelde het bestuur voor enkele adviserende leden aan te trekken. Deze leden krijgen geen stemrecht, maar wonen wel de ver- gaderingen bij om zich zodoende al vast wat in te werken voor een be- stuui'sfunktie in de toekomst. Het voorstel werd door de verga dering aanvaard en de heren Van de Rijnst en Hop werden tot adviserend lid van hel bestuur benoemd. De heer Hop dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. De heer v. d. Rijnst was wegens ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. Evenementen De heer Janse, voorzitter van de evenementencommissie, vertelde een en ander over de evenementen die deze zomer zullen worden georgani seerd. Over de in de eerste week van juli in Slot Moermond te houden expositie werd nog een en ander medegedeeld door de initiatiefne mer tot de expositie, de heer Kris- telijn. Hij vertelde dat het de bedoe ling was in enkele kamers van het slot een expositie in te richten met creatief handwerk van de inwoners. Tijdens de rondvraag merkte de heer Krijger op dat het laatste stuk v-an de Luieweg, een bijzondere mooie wandelweg, door de opruk kende braamstruiken zo nauw is ge worden dat de wandelaars regelma tig op de vlucht moeten voor een stel paarden omdat de weg te smal is om uit te wijken. Hij vroeg zich af of de V.V.V. niet eens bij de gemeente kon aandringen op verbreding van het pad. Wethouder Hoogerhuis zegde toe de zaak met Gemeentewerken te be spreken. Op de opmerking van de heei Krijger dat een tweede mooi wan delpad in Renesse, het Jonkerswegje voor een deel in erbarmelijke staat verkeert na de rioleringswerkzaam heden, deelde de voorzitter mee dat hij hierover met de burgemeester had gesproken en dat die had gezegd dat het pad weer in orde zal worden gebracht. Tenslotte vroeg de heer Krijger zich ook nog' af of het niet mogelijk zou zijn om op de ruimte tussen het fietspad en de Laone een soort trim- baantie voor kinderen te maken. Hij dacht dat het voor de mensen van Gemeentewerken mogelijk moest zijn voor niet te veel geld wat speeltuig voor kinderen te maken en daar te/installeren. De voorzitter antwoordde dat er wel eens over wat voorzieningen voor kinderen was gesproken even als over het feit dat het genoemde wandel- en fietspad langs de Laone plotseling eindigt en dan nog wel in een zeer gevaarlijke bocht in de weg. Op de vraag hoe het zat met de geruchten dat er een wandelpad zal worden aangelegd rond de Vroonpias antwoordde de heer De Jonge dat de stichting als proef van plan is het terrein deze zomer van zonsopgang tot zonsondergang open te .stellen. De1 heer Kristelijn maakte van de rondvraag gebruik om op te merken dat het voor de organisatoren van de verschillende evenementen toch wel erg aardig is als er wat V.V.V. leden van hun belangstelling blijk geven. Wethouder Hoogerhuis. die na mens het gemeentebestuur aanwezig was omdat burgemeester Everwijn verhinderd was maakte een compli ment voor het uiterst vlotte verloop van de vergadering. Hij zei te weten dat het dagelijks bestuur erg veel werk voor de V.V.V. verzet» evenals de administratrice, mevr. Borgmeijer Dat het financieel voor de vereniging erg moeilijk is met de steeds stijgen de kosten begreep hij volkomen en hij verzekerde dat het gemeentebe stuur daar in meeleeft. Aan het slot van zijn woorden sprak de heer Hoogerhuis de hoop uit dat het on danks de moeilijke economische si tuatie een goed jaar zal worden voor de V.V.V. Hierna kon de voorzitter de ver gadering. een kleine anderhalf uur na de aanvang, weer sluiten. Kon. Onderscheidingen Bij gelegenheid van de morgen (woensdag) te vieren Koninginnedag „vielen" de volgende koninklijke onderscheidingen op Schouwen-Dui- veland. N. H. Lysen te Burgh, opzichter A Staatsbosbeheer, eremedaille in goud behorende bij de Orde van Oranje Nassau. J. J. Klaasse, oud lid gemeenteraad van Brouwershaven, eremedaille in goud. L. Dey, hoofdemployé PTT te Zie- rikzee, eremedaille in zilver. J. A. v. d. Werf te Scharendijke, landarbeider op het bedrijf „Kloos ter Bethlehem", eremedaille in zilver bij bevordering. Mej. M. Slager te Ouwerkerk, ere medaille in zilver. SCHARENDIJKE Redders kwamen op tijd Zondagmiddag plm. 14.30 uur ge raakte een jongetje van 5 jaar in de haven le Scharendijke te water. Zijn zusje van ongeveer 6 jaar sprong te water, om haar broertje te redden, maar zonder resultaat. Kort daarop KERKWERVE, 26-4. Donderdagmorgen 8.30 uur vertrokken de leerlingen van de openbare basisschool „Prinses Irene" uit Kerkwerve met hun onder wijzers, de heren H. A. Schipper en I. G. J. Gescliiere en enkele ouders als begeleidsters met personenauto's naar „De Koebel" in Burgh. Dit was het begin van een tweedaagse schoolreis. ZIERIKZEE. Op (le kruising De Vul- weg-Julianastraat (leed zich een ernstige aanrijding voor lussen twee auto's, waarbij een vrouw werd gewond. Per ambulance werd deze overgebracht naar het Zweedse Rode Krui:- ziekenhuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Na aankomst in de Koebel werd eerst de bagage uitgepakt en orde op zaken gesteld. Vervolgens werd de omgeving verkend terwijl enkele ouders inkopen gingen doen en voor bereidingen troffen voor de eerste maaitijd. Na de maaltijd werd een bezoek gebracht aan het strand van Westenschouwen, waar een wedstrijd zandfiguren werd gehouden. Het was heerlijk zonnig weer. Na beoordeling van de met schelpen gedekoreerde zandfiguren en toekenning van de prijzen werden nog enkele balspelen op het strand gehouden. Daarna be reikte men na een korte duinwande deling weer de autos die de kinderen weer naar de Koebel terugbrachten. Na het avondeten werd een ver kenningstocht gemaakt naar „Paese- nil". De onderwijzers en de kindéren gewapend met zaklantaarns, begon nen een avontuurlijke onderzoe kingstocht in het binnendsle van enkele kolossale bunkers. Ter plaat se werd een en ander verteld over dit Duits militaire bolwerk in de duinen achter Slot Haamstede. De terugtocht werd in de Koebel beslo ten met koek en warme chocolade melk. Sport en spel De volgende morgen werd na het douchen en bed opmaken hei ontbijt genuttigd en verzorgden twee kwe kelingen van de Rijks Pedagogische Academie te Middelburg, de heren L. Stoel en W. van de Eyndë een mor gen sport en spel. Ook toen weer goed weer. Na de warme maaltijd begon bij de parkeerplaats aan de Adriaan van de Weydeweg de vos- sejacht, die ook door de beide kwe kelingen was uitgezet. Eindpunt was de top van de uitkijktoren. Inmiddels was het tegen vijven en werd een geschikte duinpan opge zocht. De dames presenteerden melk en belegde boterhammen. Tegen kwart voor zes werd de bagage bij de Koebel ingeladen en begon de terugtocht naar Kerkwerve. Zowel de kinderen, de onderwij zers als de begeleidsters kunnen te rugzien op een fijne, goed geslaagde en zonnige schoolreis. werd vanaf het schip ms „Wil forel" waargenomen wat er gebeurde. Zon der een ogenblik na le denken, sprong de 15 jarige Adrie Hillebranci uit Scharendijke gekleed te water. Met enig worstelen, kon Adrie de in paniek geraakte kinderen over geven aan de schipper van ms „Wil ford" de heer Van Oeveren, die ze op het droge zette. Mevr. Van Oe- veren ontfermde zich over de kin deren tot de ouders kwamen opda gen. De ouders dankten de redders en Adrie mocht een kleine beloning ontvangen. OOSTERLAND Muzikale rondgang op Koninginnedag Ter gelegenheid van de 6Gste ver jaardag van H. M. de Koningin, op 30 april a.s. hoopt onze plaatselijke muziekvereniging: „Oosterlands Fan fare", onder leiding van de directeur, de heer Jac. Capelle, woensdagavond een muzikale wandeling over het dorp te maken die aanvangt om ze ven uur. Gehoopt wordt op een gun stige weersgesteldheid. Collecte Astmafonds In de weck van 28 april tot en met 3 mei wordt ook hier ter plaatse weer de jaarlijkse collecte van huis tot huis gehouden, ten bate van het Ne derlands Astma Fonds. Een collecte, die gezien de onvoorstelbare vele lij ders aan deze ernstige ziekte, nauwe lijks aanbeveling nodig heeft. Bouw kleedlokaal Door enige leden van de voetbal afdeling van de SV Duiveland alhier is momenteel een begin gemaakt met de bouw van een kleedlokaal annex bergplaats, ten behoeve van de voet balafdeling van de sportvereniging. Om de zware kosten wat te drukken (de gemeente Duiveland heeft een subsidie verstrekt) besloot men de werkzaamheden onder eigen beheer, uit te voeren. Het gebouw verrijst in de onmiddellijke nabijheid van het sportveld: „De Saële", ingang Sint Joostdijk. Een geste van deze jonge lui, die navolging verdiend. Nieuwe gemeentewerkman In het kader van de uitbreiding van de dienst gemeentewerken, van de gemeente Duiveland, werd tot ge meentewerkman aangesteld de heer J. Gebraad, wonende alhier. De heer Gebraad treedt per 1 mei a.s. in dienst. Bijzondere jeugddienst Op zondag 4 mei a.s. zal de avond godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk een jeugddienst zijn, met als voorganger ds. P. van Die uit Wol- phaartsdijk. Medewerking' met zang zal worden verleend door de Ned. Herv. Jeugdkapel, die op zondagmid dag j.l. reeds in de kerk de te zin gen liedéren heeft doorgenomen. Het thema van de prediking bij deze jeugddienst zal zijn: „geef ze een kans". Het beloofd een interessante dienst te worden. BRUINISSE. 28-4. De Algemene Bejaardenbond te Bruinisse maakte woensdag het eerste reisje dit jaar, met als einddoel Volendam. 's Mor gens 8 uur vertrok de bus vanaf het Verenigingsgebouw, om na eerst nog enkele bewoners uit „In 't Opper" te hebben opgehaald richting Grevc- lingendam de reis te beginnen. Het weer was stralend mooi en de stemming in de bus was direkt al prima. De chauffeur sprak een wel komstwoord tot de passagiers en gaf een overzicht van het reisschema van die dag. De leidster, mevr. P. IJzelenberg-Olree nam daarna de microfoon ter hand, en sprak even eens een woord van welkom tot de chauffeur en haar reisgenoten. Mevr. IJzelenberg vroeg vervolgens om aller medewerking, om deze dag succesvol te laten slagen, zoals al tijd gezegd met gepaste vreugde en een vrolijke lach. Om tien uur arri veerde de bus in Leidschendam, waar voor de eerste maal werd gestopt voor het nuttigen van de koffie. Een 81-jarige reisgenoot trakteerde op gebak wat zeer gewaardeerd werd. en samen met de koffie goed smaak te. Naar Volendam Na de koffie werd de reis vervolgd naar Volendam. Daar aangekomen was het tijd om eerst te gaan eten, wat dan ook gedaan werd. Na eerst een opkikkertje voor de goede bloedsomloop te hebben genuttigd, smaakte het voortreffelijk klaarge maakte diner uitstekend. Vex-volgens werd Volendam bezichtigd, waarbij de souvenirswinkels en palingverko pers niet voorbij werden gelopen en goede zaken deden. Omstreeks 4 uur stapten allen weer in de bus om de thuisreis te aanvaarden. In Ouden bosch werd voor de laatste maal ge stopt. Daar kon een ieder nog wal nuttigen Ier versterking van de in wendige mens, met daarbij een pas send muziekje wat welkom was bij de gasten. Omstreeks 9 uur arriveer de het gezelschap weer te Bruinisse, waar de chauffeur een dankwoord sprak voor de prettige omgang van deze dag. Mevr. IJzelenberg-Olree dankte allen voor hun medewerking aan deze dag die zeer geslaagd werd genoemd. Na nog een hartelijke groet en het voorstel „zullen we het nog een keertje overdoen", keerde ieder voldaan huiswaarts. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse komt vrijdagavond 2 mei aanstaande in openbare vergadering bijeen. Aan de orde komen o.a. verslagen van gemeenschappelijke regelingen, kre diet voor de stichting' van een cen traal lozingspunt afgewerkte olie aan de gemeentehaven, krediet voor ver duisteringsgordijnen bijzondere ba sisschool, krediet voor brandpreven tiemaatregelen kleuterschool, krediet aanleg crossbaan voor de jeugd, be ëindiging huurovereenkomst post kantoor. Verder aan- en verkoop gronden, vei hoging subsidie voor „tafeltje dekje", krediet vervanging ruiten gymnastieklokaal, gemeen schappelijke regeling ambulance- vervoer. Voorgesteld wordt verder' over te gaan tot intrekking opdracht stedebouwkundige nat industrieter rein en afboeking uitgaven t.b.v. de reservemiddelen. Andere zaken: subsidieverzoek be stuur peuterspeelzaal, afrekening stichtingskosten jachthaven, subsi dieverzoek Vereniging voor Vreem delingenverkeer ter plaatse, parkeer verbod voor een gedeelte van de Dreef, vaststellen van het plan tot verbouw van de brandweergarage, herziening verordening op de drank en horecabelasting, le wijziging „Be zoldigingsverordening 1975-1", 5e wijziging „Legesverordening 1972", herziening erfpachtcanon perceeltje grond Nieuwstraat 2, samenlevings opbouw. Examen zwemmen leerlingen Zaterdag j.l. hebben enkele leerlin gen van beide basisscholen te Brui nisse examen gezwommen, en be haalde hun A of B diploma. Voor diploma A slaagden: Ellen van Dijke, Anja de Ronde, Sarina van Duivendijk, Corine van F.ck, Ir ma Bolier, Ellen van Eek, Marco IJzelenberg, Lia van Galen, Tonnio Verkamman, Stefanie Sjouke, Jan v. d. Bos. Eline Wiebrens. Eén kandi- daatje werd afgewezen. Voor diploma B slaagden: Diana Roukema. Maria v. d. Berg, Andre Kik, Ronnie van Hekke, Marika Sjouke, Jacques Jumclet, Everdina Hoogerhuis. Geen afgewezen. Nieuwe motor In kotter Mosselkotter „Bru 48" van Gebr. M. A. Verspoor is door Fa P. Maas kant Zonen te Bruinisse van een nieuwe Cummins dieselmotor voor zien met een vermogen van 300 pk bij 1800 toeren. Collecte „Sakor" De collecte voor de „Sakor" bracht tc Bruinisse het bedrag von f 764.62 op. Het comité dankt gevers en col lectanten voor dit mooie resultaat. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De Rotterdamse po litie heeft dit weekeinde het stoffelijk overschot gevonden van een 20-jarige binnenvaartmatroos, die op 7 februari in de Nieuwe Maas was verdronken. ARNHEM. In een brief aan staats secretaris Van Huiten van verkeer en waterstaat zeggen gedeputeerde staten van Gelderland, dat zij de overbrenging van 165 arbeidsplaat sen van het Arnhemse girokantoor naar Leeuwarden betreuren. G.S. hadden het meer in de lijn gevonden als het kantoor in Arnhem was uit gebreid. EDE. Burgemeester J. Slot van Ede, heeft een nieuw kijk- en luis termuseum geopend in Bennekom (gem. Ede). De tentoonstelling omvat mechanische muziekinstrumenten van de Dr. Max Moltzer-stichting en de historische verzameling van de Vereniging Oud-Bennekom. DEN HAAG. In „Amicitia" in Den Haag is de Stichting Federatie Mos lim Organisaties Nederland opge richt. De federatie heeft tot doel een goede coördinatie te bevorderen tus sen de verschillende organsaties, die zich in Nederland met het welzijn van moslims en van moslimgroepe ringen bezig houden UTRECHT. De Utrechtse politie heeft twee mannen aangehouden die inmiddels hebben bekend betrokken te zijn geweest bij de steekpartij in de nacht van vrijdag op zaterdag voor de bar-dancing Willy-Inn, aan het Vreeburg in Utrecht. DEN HAAG. Naar schatting ruim 3000 buitenlandse arbeiders hebben zaterdagmiddag op het Binnenhof in Den Haag geëist dat de regularise- ringsmaatregel van de regering, waaronder sommige illegale arbei ders legaal kunnen worden, wordt ingetrokken. BOXTEL. In Boxtel heeft brand gewoed in de St. Michaelschool, ver bonden aan Huize De la Salie, een opvoedingsinstituut voor jongens. Het totale archief en de leermidde- lenvoorraad ging geheel verloren. Ook de kamer en de inventaris van de remedial-teacher, alsmede zijn dydactische en andere hulpmiddelen gingen in vlammen op. DEVENTER In de Bergkerk in De venter heeft prinses Beatrix de in ternationale tentoonstelling ,Op weg naar de vrede?" officieel geopend. GRONINGEN. De totale waarde van de inzendingen van de nationale postzegeltentoonstelling die deze week in Groningen wordt gehouden bedraagt meer dan f 25 miljoen. Dat verklaarde mr. J. de Boer Azn. Tij dens een persconferentie in Gronin gen. Mr. De Boer is de voorzitter van de organiserende Philatelisten- vereniging Groningen. DEN HAAG. Koningin Juliana hoeft maandagmiddag in het Neder lands congrescentrum in Den Haag de tentoonstelling geopend, die ge wijd is aan de Finse architectuur se dert 1930 tot nu. DEN IIAAG. Particuliere waterlei dingbedrijven leveren hun water veel goedkoper dan de overheidsbedrij ven; de watertarieven in ons land lopen sterk uiteen en de leverings voorwaarden zijn erg eenzijdig in het voordeel van de waterleidingbedrij ven. Dit zijn enkele van de conclu sies, die de Consumentenbond heeft getrokken uit een onderzoek onder de waterleidingbedrijven in ons land. TILBURG. De Tilburgse politie heeft maandag een bende van 22 personen opgerold, die in het afge lopen half jaar 136 inbraken en diefstallen zou hebben gepleegd. RUINEN. De achtjarige A. J. Kos kamp in Ruinen is maandagmiddag bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats oni het leven gekomen. Hij kwam met zijn fiets onder een vrachtwagen, die bij een stoplicht rechtsaf sloeg. DEN HAAG, 28-4. De politieagent Jerphanion heeft een schaap van de kinderboerderij aan de Hjzagse Cor- noeljestraat helpen bevallen. Het schaap was halverwege de bevaling in moeilijkheden gekomen. Omwor nenden hadden toen de politie ge beld, die echter geen dierenarts kon vinden. Tenslotte werd de agent er op afgestuurd, clie ervaring heeft met bevallingen van dieren. Hij hielp het lam verder. Moeder en kind maken hel goed, aldus de Haagse politie. Advertentie Nieuw aangekomen iets aparts vrij toegang meelstraat 31 zierikzee OUWERKERK, 28-4. Met oen bus van de firma Van Oeveren maakten de leden van de bejaardensoos ie Ouwerkerk het jaarlijkse uitstapje. De echtgenote van burgemeester De Kam van Duiveland maakte als gast de reis mee: te Bruinisse werden nog drie oud-Ou werk erkers, die in hel ruslhuis „In 't Opper" verblijven, opgehaald. Chauffeur was de heer Geense. In Tholcn werd hot gezelschap verwelkomd in de cah'tinc van do banket- en kookfabriek van de fir ma De Waal. In twee groepen volgde hierna de rondleiding. De gids gaf hierbij inlichtingen over de fabrica ge van de beroemde bokkepootjes; er was tijd genoeg, om alles grondig te bezichtigen. Een wandspreuk verkondigde „Des bakkers zorg en vlijt, wordt hier tot kostelijk koek bereid". Ter herinne ring aan dit leerzame bezoek kreeg men een doos bokkepootjes ten ge schenke. Om vier uur koerste de bus rich ting camping en hotel „De Zeester" in Gorishock. on verder via de Thoolse dorpen naar Willemstad. De chauffeur vertelde alles over de nieuwe sluizen en het nieuwe kla verblad. De laatste pleisterplaats was ..De Blauwe Keef te Ooslcrland en om acht uur waren de reizigers weer te rug op Ouwérkerk. Iedereen was zeer voldaan over deze prachtige middagtrip. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3