Bruinisse neemt maatregelen tegen eventuele vervuiling door afgewerkte olie in haven Frankrijk minder tuk op de Nederlandse mosselen Subsidiemogelijkheid (50 pet.) op onderhoud en reparatiewerk Crossbaan langs de Molenweg Fatale race in Spanje Vertrek buitenlanders uit Saigon Jeugdavondzang te Bruinisse was groot succes 2 Amsterdam in feestverlichting Helikoptervloot evakueert laatste Amerikaanse burgers in Saigon Vrees voor Russische graanoogst AGENDA Flitsen Fatale glimlach HANDSCHOENEN I DAM 9 FOTO'S BRUINISSE, 28-4. Op de haven te digen. De totale kosten van ei BRUINISSE. 28-4. Op de haven te Bruinisse is tot nu toe geen enkele voorziening getroffen om afgewerkte olie van mosselkotters en andere in de haven liggende schepen op te vangen. Het gemeentebestuur wil nu maatregelen gaan treffen om te voor voorkomen dat deze afgewerkte olie wellicht ongewild, op plaatsen te recht komt, waarvan men kan zeg gen dat het beter is dat daar geen afgewerkte olie wordt gestort. Men denkt hierbij aan de moge lijkheid om een tank met een inhoud van 2000 liter op de haven te plaat sen, waarin de olie kan worden ge stort. De tank moet kunnen worden afgesloten en het beheer van de sleutel zal in handen van de haven meester, de heer A. Kik komen. Een firma uit Rotterdam is bereid tegen een vergoeding van ongeveer f 30, per 1000 liter de tank te komen le- (Nog) geen rampenfonds land- en tuinbouw DEN HAAG, 28-4. De regering overweegt nog niet te komen tot in stelling van een rampenfonds voor land- en tuinbouw. Dit deelt minister rnr. A. v. d.Stee (landbouw en visserij mede in ant woord cp schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer De Bekker (KVP). De bewindsman heeft opdracht gegeven ambtelijk te on derzoeken welke consequenties aan een eveptuele instelling van een der gelijk fonds z\jn verbonden. Hierbij zal ó.m. gebruik worden gemaakt van informaties over dergelijke fondsen in het buitenland. Tevens zal bezien worden hoe de taak van zo'n fonds zich zou verhou den tot de bestaande rijksgroepsrege ling zelfstandigen van de Algemene Bijstandswet. Mosselzaadcampagne begonnen HARLINGEN, 29-4. In Harlingen zijn dinsdagmorgen weer de vergun ningen aan de mosselkwekers uitge reikt om in de Waddenzee naar mos selzaad te vissen. Met alle beschik bare schepen zal gedurende enkele weken weer worden getracht mos- selzaadbanken op het uitgestrekte wad te ontdekken. Van de jaarlijkse mosselzaadcampagne hangt af in welke mate men volgend jaar weer mosselen kan exporteren. De westelijke Waddenzee is voor de mosselzaadvisserij geopend van 29 april tot 2 mei. Daarna wordt een week gestopt in verband met dc feestdagen, om opnieuw van 12 tot 23 mei te worden geopend. Het Fries- Groningse Wad is van 26 mei tot 13 juni geopend. De vooruitzichten op het vinden van mosselzaad zijn vrij somber, om dat men denkt dat er weinig mossel zaad is. Het afgelopen seizoen was voor dc mosselvissers gunstig, zowel wat de aanvoer als de export betreft. Aangevoerd werden 1.035.464 ton nen mosselen tegen een prijs die ge middeld f 5 hoger lag dan vorig jaar. Het vorige jaar lag weer f 4 boven het jaar daarvoor. Geëxporteerd werden netto 869.316 tonnen. In het Mosselfonds zijn 166.148 tonnen ge stort. digen. De totale kosten van deze mi lieu bewuste maatregel is geraamd op f 1218,00 waarvoor in de gemeen teraadsvergadering van vrijdagavond a.s. krediet wordt gevraagd. Buitengewoon verlof voor militairen in de akkerbouw DEN R(AAG. 28-4- Minister Vrc- deling van cjefensic fice'ft maandag ingestemd met een verzoek van dc minister van landbouw om met dt- récte ingang buitengewoon verlof te verlenen aan voor eerste oefeningen in dienst zijnde militairen, die in het burgerleven bij de akkerbouw z'ijn betrokken'. Het buitengewoon verlof wordt verleend in verband met dc huidige achterstand bij zaai- en pootwerk- zaamheden ten gevolge van de slech te weersomstandigheden. Het verlof, dat boven de normale oogstverlofregeling wordt gegeven - aan boerzoons, landarbeiders en werkers in loonbedrijven, geldt al dus een mededeling van de leger- voorlichtingsdienst, voor eeri periode van ten hoogste zes dagen en blijft tot 21 mei a.s. van kracht. Voor de tijd, dat de betrokkenen in de ak kerbouw werkzaam zijn, worden geen militaire inkomsten of ver voer voor rijksrekening genoten. Voorjaarsmarkt antieke automobielen DRUNEN, 28-4. In het automobiel museum van Lips Autotron in Dru- nen zal op 3, 4 en 5 mei aanstaande een voorjaarsmarkt van antieke voertuigen en onderdelen worden gehouden. Op de binnenplaatsen van dit museum zullen onder meer wor den getoond antieke fietsen, veloci pedes, zogenaamde hoge bi's, motor fietsen en zijspannen van vóór 1940, koetsen, arresleden, antieke duw- en trekkarren en landauers. „Hollandse" cognac bestaat niet DEN HAAG, 28-4. De benaming cognac gebruiken voor Hollandse vieux mag niet van de Franse am bassade en de codecommissie voor de reclame heeft een klacht hier over van deze zijde gegrond ver klaard. Een van de Nederlandse je- neverfabrieken (Kuyper-Nederland BV) had haar vieux in een adverten tie Hollandse cognac genoemd. Om dat de naam cognac beschermd is, maakt De Kuypev zich schuldig aan overtreding van de wet en van ar tikel een van de Nederlandse code voor het reclamewezen, als zij deze benaming gebruikt voor haar vieux. AMSTERDAM, 28-4. Na een op windende tocht in een vijftal bussen, die zich geëscorteerd door politiemo toren met huilende sirenes dwars door alle rode verkeerslichten van de RAI een weg baanden naar de Dam, hebben enkele honderden ge nodigden maandagavond gezien hoe burgemeester Samkalden met een simpele ruk aan een schakelkoord het 700 jaar oude Amsterdam in een zee van licht zette. Ter gelegenheid van een 7de eeuw feest van de hoofdstad is de gebrui kelijke illuminatie „van de onbe schrijflijk mooie grachten" zoals de burgemeester het uitdrukte deze zo mer uitgebreid en zal langer van duur zijn, namelijk tot .9 november. In totaal ivordt 1600 kilowatt ge stuwd door 22 km kabel. De verlich ting van de bruggen over de grach ten omvat 21.000 lampjes van 15 watt. Reklamekampagne op komst ZIERIKZEE/BRUINISSE, 28-4. De Nederlandse mosselhandel, verliest ter rein in Frankrijk, van ouds Nederlands beste afnemer voor dit produkt. Ook het Produktschap voor Vis en Visprodukten heeft dit onderkend en daarom heeft een marktonderzoek plaats gevonden, naar dc positie van dc Neder landse mossel op dc Franse markt, die daar twee voorname concurrenten heeft de Spaanse mossel en dc mossel uit het eigen „doucc France". De Nederlandse mossel is het goed koopst, maar niet groot van stuk. De Spaanse mossel is duur, maar de Fransen blijken toch de dure prijs te willen betalen, voor de Spaanse kwaliteit. Frankrijk bevordert natuurlijk de consumptie van zijn eigen mosselen, die voor de Franse kust in uitge strekte velden voorkomt. Deze mos- selproduktie laat zich voor het ko mende seizoen, zodanig aanzien, dat een opbrengst van 300.000 tonnen meer wordt verwacht, dan in vorige jaren. EEG-vcrplichting Frankrijk kan omdat het samen met Nederland in de EEG zit de Ne derlandse mossel niet weren, maar wil wel, via een meer moeilijkheden met de invoer scheppend systeem deze invoer afremmen. Donkere wolken dus, die men door het voeren van een grootscheepse re clame voor Nederlandse mosselen wil verdrijven. Men wil via de radio, dc Franse huisvrouwen meer prijsbe wust maken. Franse vrouwen lezen veel minder dagbladen dan de Ne derlandse. zodat ether reklame voor dit doel wel geschikt is. Om over voldoende geld te be schikken om de Franse huisvrouw te overtuigen van de kwaliteit van goedkope Hollandse mosselen, zal men dc bijdrage aan het Propagan da fonds, verhogen van f 0.10 tot f 0.25 per ton. Bij een omzet van 1 miljoen tonnen krijgt man dus dc beschikking over f 25(1.000, SAIGON, 29-4. Een Amerikaan se helikoptervloot van ongeveer zes tig toestellen onderneemt dinsdag morgen de evacuatie van het Ameri kaanse ambassadepersoneel in Sai gon en de laatste Amerikaanse bur gers die daar nog zijn, zo is van niet- officiële Amerikaanse kant in dc Zuidvietnamesc hoofdstad vernomen. Journalisten in Saigon hebben particulier radioverkeer tussen de Amerikaanse ambassade en het vliegveld Tan Son Nhut beluisterd en daar het bericht uit opgemaakt. Dinsdagochtend vonden twee Am erikaanse spoedvergaderingen plaats ter voorbereiding van cje evacuatie. WASHINGTON. 29-4. Als het war me droge, winderige weer van begin april aanhoudt kan de Russische graanoogst van 1975 daarvan ernstig nadeel ondervinden, aldus een rap port van het Amerikaanse ministerie van landbouw. Tot dusver warén de vooruitzichten gunstig. Het winter graan belooft een goede oogst op te leveren eh bij 'het zaaien in de lente ligt men ver vooruit op het schema maar Russische funktionarissen worden steeds bezorgder over de neerslag, die in enkele van de be langrijkste graangebieden minder dan normaal is, aldus het rapport. Het eigen huis DEN HAAG, 28-4. Mensen die eigen huizen bewonen kunnen dit jaaf maximaal f 3000 subsidie krij gen op enderhouds- en reparatie- werkzaamheden aan die woning. De subsidie bedraagt vyftig proeent van dc gemaakte kosten. Er is voor dit project - dat extra werkgelegenheid moet scheppen - een bedrag van f 80 miljoen be schikbaar. Als er meer belangstelling is, dan geldt het principe „wie het eerst komt, het eerst maalt", zo zei staatssecretaris Schaefer zaterdag middag In een radio-uitzending van de Vara. De regeling gaat in op 15 mei en geldt alleen voor dit jaar. Tweede woningen mogen niet met behulp van rijksgeld worden opgeknapt. Buitenschilderwerk valt onder de re geling, binnenschilderwerk niet. Het werk moet worden uitgevoerd door „erkende" bedrijven. Begin volgende week zal het mi nisterie van volkshuisvesting de de tails van de regeling bekend maken. Gemeente Bruinisse BARCELONA, 29-4. De medische staf van het Soler Roig ziekenhuis in Barcelona heeft bekend gemaakt dat de ontwikkeling in het gene zingsproces van Rolf Stommelen, de coureur die zondag het ongeluk ver oorzaakte in de grote prijs van Spanje, „normaal" is. Volgens het verstrekte communique herstelt Stommelen zich snel. Hetzelfde geldt voor negen, van de tien gewonden. Een van de slachtoffers, de 35-jarige Pedro Argques Pascal, is nog in le vensgevaar. Maandagavond laat was Rij nog niet bij bewustzijn gekomen. Vier mensen kwamen om. if it het buitenland JERUZALEM. Het Israëlische ka- binet heeft besloten in de jaren tach tig een kerncentrale te bouwen. Het gaf de Israëlische energie-maat schappij toestemming de inschrijving voor het projekt open te stellen. De centrale zou in 1983 of 1984 in wer king moeten treden. BONN-STOCKHOLM. Vier van de terroi-isten die donderdag de West- d uitse ambassade in Stockholm overvielen, bevinden zich sedert za terdag in gevangenissen in de bonds republiek. Zij werden doorde Zweedse overheid uitgewezen en per vliegtuig via Hambprg naar Keulen overgebracht, vanwaar zij onmiddel lijk onder strenge bewaking naar ge heimgehouden oorden werden ver voerd. PEKING. China en Noord-Korea hebben maandag aangedrongen op de opheffing van het „zogenaamd opperbevel van de Verenigde Naties voor Korea" en terugtrekking van alle Amerikaanse troepen uit Zuid-Korea. IZMIR, TURKIJE. De secretaris generaal van de NAVO, mr. J. Luns, heeft in Izmir verklaard dat de Eu ropese leden van het bondgenoot schap spoedig zouden beginnen met het verschepen van wapens naar Turkije als compensatie voor het wapenembargo waartoe het Ameri kaanse congres besloot. WASHINGTON/SAIGON. Bij de zware beschieting van de Zuidviet- namese luchtmachtbasis Tan Son Nhut bij Saigon maandagavond on ze tijd zijn 2 Amerikaanse mariniers om het leven gekomen, zo heeft het ministerie van defensie in Washing ton bevestigd. LONDEN. Scotland Yard heeft hel afgelopen weekend negen mannen en twee vrouwen gearresteerd in ver band met de miljoenenroof die don derdag werd gepleegd bij het Lon- dense kantoor van de Bank of Ame rica. Tevens werden enige juwelen en ongeveer 300.000 dollar terugge vonden. BELFAST. Drie bezoekers van een sociëteit in het Noordierse Lurgan zijn doodgeschoten door twee man nen die met een automatisch wapen het vuur openden op de tientallen bezoekers van dc club. BEIROET. Syrië heeft besloten het mandaat van de VN-macht in de Golan dat op 30 mei afloopt mei twee maanden te verlengen. Dit heeft een funktionaris van de regerende Ba'ath-partij zondag meegedeeld. TEHERAN. De sjah van Iran heeft gedecreteerd dat tegen 1978 99 pro cent van alle industrieën die staats eigendom zijn cn 49 procent van de fabrieken in partikulier bezit aan het publiek zullen zijn verkocht. HONGKONG. Ilef officiële pers bureau Nieuw China heeft zaterdag dc Sowjet-Unie ervan beschuldigd meer dan 90 procent van haar vis tc vangen in de kustwateren van an dere landen. BRUINISSE, 29-4. Met oude brom fietsen crossen is een zeer geliefde bezjghcid voor de jeugd, ook voor diegene die nog geen 16 jaar zijn, en geen brommer op de openbare weg mogen bcryden. Jaarlijks worden ongevepr 15 brommers door de po litie in beslag genomen, en na enige tijd worden deze aan de ouders te ruggegeven indien zy nog in rede lijke staat zijn, anders worden ze vernietigd. Een crossbaan is de oplossing voor dit probleem, waarmee inbeslagne ming van brommers en het geven van verbalen voorkomen wordt, en levens de veiligheid in de gemeente wordt verhoogd. Een twintigtal ou ders een vele jongelui hebben het ge meentebestuur verzocht een cross baan te realiseren. Het gemeente bestuur ziet de noodzaak hiervan in, en zal de raad vrijdagavond voor stellen een krediet beschikbaar te stellen voor de aanleg van een cross baan langs de Molenweg op het ter- BEIROET, 28-4. Drie gewapende bandieten overvielen in haar wo ning de 70-jarige Libanese mevrouw Adma Daher en eisten haar geld op. Mevrouw Daher zei» dat ze maar 25 gulden in haar protemonnee had en glimlachte er allerliefst bij. Dat had ze niet moeten doen. De bandieten zagen gouden tan den in het gebit van hun slachtof fer en haalden ze eruit. Zonder glimlach schatte mevrouw Daher tegenover de politie dat de gestolen gouden tanden 500 gulden waard waren. Veel akademici werkloos in de toekomst EINDHOVEN, 28-4. Staatssecreta ris Klein (ondei'wijs en wetenschap pen) acht het niet uitgesloten dat in 1990 40 procent van alle academici werkloos zal zijn. Hij zei dit vrijdag middag in Eindhoven tijdens de ope ning van een nieuw complex op de technische hogeschool. „Uitgaande van de huidige opvattingen omtrent de aard en het niveau van de werk zaamheden en omtrent de salariëring van academici zou in 1980 15 procent van het aanbod niet. worden gedekt door de vraag op de arbeidsmarkt. In 1980 zou dat zelfs kunnen oplo pen tot 40 procent", aldus de staats secretaris. rein achter het in aanleg zijnde twee de sportveld. De terbeschikking stelling van de crossbaan zal onder bepaalde voorwaarden geschieden. Lederen /l/l/fofo handschoenen fd'/rsfr in alle modekleuren aT LENGKEEK LEDERWARENZIERIKZEE Moeilijkheden in staalindustrie BRUSSEL, 28-4. Het gaat op het ogenblik niet goed met de Europese staalindustrie. Leidende figuren in de staalsector zijn maandag hun nood komen klagen bij Europees commissaris Altiero Spinelli, die in de Europese Commissie belast is met industrie en technologie. Na een uitermate gunstige periode, is in de tweede helft van vorig jaar de conjunctuur op de ijzer- en staal- markt duidelijk omgeslagen. Slagerij helemaal dicht... UTRECHT, 28-4. De Voedingsbond NKV heeft een gesprek geëeist met de directie van Slagerijen en Vlees verpakkingsbedrijf A. Thijs in Weert. De boekhouder van dit bedrijf heeft de vijftien personeelsleden, toen zij maandagochtend op hun werk kwa men, volgens de bond zonder opgaaf van redenen naar huis gestuurd. Wel kregen ze de mededeling, dat ze don derdag wel meer zouden 'horen. Vader redde dochtertje uit beerput NUNSPEET, 28-4. Naar maandag bekend is geworden, heeft vorige week een inwoner van Nunspeet zyn vierjarig dochterje gered van de ver drinkingsdood. Een 16-jarige jongen had haar in een beerput gegooid. Het meisje was met een nichtje en een neefje aan het wandelen, toen de jongen, die wordt verpleegd in een internaat voor zwakbegaafde kinde ren in Nunspeet, het meisje weglokte, plotseling oppakte en in de put gooi de. De twee andere kinderen renden daarop naar huis van het meisje en waarschuwden de vader die zijn dochtertje nog net op tijd kon red den. De politie kon de identiteit van de jongen spoedig achterhalen. Hij is inmiddels overgebracht naar een ge sloten inrichting in Ermelo. LAATSTE NIEUWS SAIGON, 29-4. De evacuatie van Amerikanen en andere buitenlanders uit Saigon is dinsdagochtend begon nen Zij kregen een uur dc lijd om zich te verzamelen op bepaalde pun ten in de stad De Vietcong heeft geëist dat alle Amerikanen binnen 24 uur het land zouden verlaten en dc nieuwe Zuid vietnamesc president Duong van Minh heeft daarmee ingestemd. Met autobussen werd men naar het vlieg veld gebracht. ,,'t Lange Uus". Expositie wandkle den. Tijd: gedurende winkeltijden. Dinsdag 29 april Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, voorlichtings avond Waterschap Schouwen-Duive- lan'd. „Mondragon". 14.00 uur, vergadering LCC, (Land en tuinbouw Coöperatie Centrum West Nederland). Renesse „Koffieronde", afd. Noordwelle Plattelandsvrouwenhond. Bruinisse Dorpshuis, 19.30 uur, afd. Rode Kruis. Donderdag 1 mei Zierikzee Stadhuis (trouwzaal), 15.30 uur, ope ning expositie „Zierikzee Monumen taal". Graanbeurs, 20.00 uur Slreekfedera- tie P.v.d.A. Vrijdag 2 mei Bruinisse Gemeentehuis, 19.30 uur, vergadering gemeenteraad. Zaterdag 3 mei Serooskerke Dorpshuis, 13.00 en 14.00 uur, start 5e Schelphoekwandeltocht. Dinsdag 6 mei Zierikzee Havenplein, 2000 uur, Kon. Mari nierskapel. Maandag 12 mei Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, Z.V.U. Toneel. Zaterdag 17 mei Renesse Excursie Stad en Lande, 15.00 uur, verzamelen: toegangshek Slot Moer- mond. BRUINISSE, 28-4. Zondag jongst leden hield C.J.V. „Obadja" een open jcugdzangavond. Deze avond, waar meer dan 100 mensen aanwezig wa ren had een programma van hoog staande kwaliteit. Nadat Bert Hokken een kort wel komstwoord gesproken had. ging de regionaal medewerker van Youth for Christ, Victor Heusden. voor in het gebod. Daana zong het plaatse lijk C.J.V. koor con vijf tal nummers onder begeleiding van het combo. Na het vijfde nummer zong men ge- zamelyk: ,.'k heb geloofd en daarom zing ik". Vervolgens bracht de zang groep „Joy" uit Zierikzee een vijf tal nummers ter ore. o.l.v. P. van Donk. eveneens onder begeleiding van hun combo. Op voorstel van de heer Heusden zong men toen, het lied. ..Rijst op, rijst op voor Jezus" stnyndo Mcdidatic De medidalie die verzorgd werd door Victor Heusden handelde over Dcutoronomiiim 30. Hoi thema van de preek was. Wie is God, en in wat voor relatie slaat hij tot de mens? Hierna werd gezongen ..Voorwaarts Christenstrijders". In de pauze, die hier op volgde, kon men een kop koffie drinken, en tevens was er in deze pauze oen kollekte. De Joegoslavische gospelzangeres Nat as ja zong vier nummers, die ze zelf begeleidde op haar gitaar. Een vijftal nummers bracht het C.J.V. koor, onder leiding van G. van Roon, hierna naar voren. Onder leiding van organist J. v. d. Berge, die dc samenzang begeleidde, zongen wc, ..Grijp toch dc kansen door God u gegeven". Het gastkoor ..Joy" uil Zierikzee zong hierna nog een vijf verzen. Als laatste lied zong men samen, „Vaste rots van mijn behoud". Voordat dhr. T. Kriger besloot met het sluitings woord ging Victor Heusden voor in het dankgebed. Het ligt in de bedoe ling van dc C.J.V., nu dit een succes is geweest dit jaar of volgend jaar een groots gospel festival te organi seren. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Soms verschuift er wel eens iels bij een mens van binnen of er is een soort pijn misschien, of - ook alweer - een soort katterigheid of de bo terhammen smaken niet of er zijn lichte braakneigingen, terwijl men toch brandschoon door een blaas- pijpjesproef zou zijn gekomen. En fin, dat is dan niet goed en de medi sche lieden leiden zo'n persoon naar het ziekenhuis en dal begint altijd „in het zitje bij de röntgenkamer" De avond, tevoren trouwens is het spel - laat het een spel mogen blij ven - al begonnen. Vijf voor zes mag men nog drie beschuiten met slappe thee gebruiken, maar dan is het wel mooi fini met eten en roken. Wel dienen zes witte tabletten van onbekende samenstelling ie worden ingenomen en tot en met het „zitje" dient men zich van spijs en drank te onthouden. Om de zenuwen te kalmeren is de leesportefeuille in het zitje niet ak- tueel gehouden. Nix'on is daar nog in de running en een Panorama met een goudstukken keutelend paard uit 1973, zodat men daar niet van overstuur zal raken. Na een eenzame striptease in een kamertje, sta je in dc heilige hallen van cle röngten-mysleries. De dokter het lichaam gepantserd met een le ren voorschoot, legt je als een gram mofoonplaat op de draaitafel, waar na een charmante gedienstige toe schiet met een beker (barium)-pap, waarvan een enkel slokje mag geno men. Er wordt een plaatje geschoten, waarna het hele apparaat begint te wentelen als een maanspin, die van het moederschip wordt losgelaten. In die toestand komt de wiltege schortc troosteres cn gcnczercs der mensheid een volle beker pap aan bieden, bereid aan een barretje toe gedekt met onzichtbare glasplaten, waar achter zich dc pappist bevindt. Zij zegt dat de beker a la Socrates geheel uitgedronken moet ivorden en naakt en slap in de knieën ran de al vergeten beschuiten is cr geen kracht in ons te weigeren. Daarna klikt de sluiter nog ver schillende malen en worden met hel draaien van handles, machine en mens weer in normale stand ge bracht Ontsnapt aan dit samenspinsel van rituelen, wordt je naar hel „lab" verwezen waar dc naalden gereed liggen om een buis vol kostelijk bloed te konfiskeren uil een arm- ader cn eerst dan is er een vlucht- kans naar het verrukkelijke buiten. De bomen met proenfluweel van de lente behangen, dc bloemen, die hun rood en geel opzichtig staan uit te stralen en wat ijl wil legen blauw azuur van de hemel. Dc vogels scheiden hier en nvctal vreugdryc- hiidjcs af cv vergeten zij» dc don kere kamer, de pap. de naalden, het zitje cn het bloed. Het is lente cn morgen koninginnedag. Zo is dat óók! SCll IEP EILANDMAN f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2