Terroristen blazen Westduitse ambassade in Stockholm op 2/ Koningin en premier SCHOUWEN-DUIVELANDSE GEMEENTEN EN DE SPORTVELDEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT MEUBELRAMA ©AUSTIN MORRIS otasitrfeSs®!] Drama in Zweden VOOR UW WONING HEBBEN WIJ iHM TUINMAN ■jJ WONINGINRICHTING ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 25 april 1975 131stc jaargang Nr. 21681 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij vJh Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18,85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/t B.T.W. In dit nummer De landbouiv en de militaire zoons Heeft u nog een teak bergmeubel en wftt u graag over op efken? Ruil hef dan in bij Rijksweg 26 Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Op woensdag 30 april a.s. (koninginnedag), ral ons kan toor dc gehele dag gesloten UK DIRECTIE Op de doorzaaimachine zijn in to taal 16 snelregelloestanden waardoor men de machine al kan afstellen op een hoeveelheid zaaizaad van 7 kg per ha. Voor het preventief onderhoud, ook voor jonge terreinen, is de ver- tikuleermachinc eigenlijk onmis baar. Deze Engelse machine is vrij simpel van opzet waardoor men niet in moeilijkheden kan komen dat men er later veel aan moet doen. Advertentie Dealer: ISTA - Oosterland Tel. (01114) 1495 Geld sparen I Met de auto over het Zljpe varen I Korlsfe roule naar/van Tholen en West-Brabant Halluurdiensl. Zonneschermen met oase-effekt! eenzeUing over het doel en het ge bruik van de machines, aan de aan wezige vertegenwoordigers van de diverse gemeenten die van hun be langstelling blijk gaven. Bezanden Het bezanden van de terreinen met scherp zand (rivierzand) noemde de heer Wolff o.m. voor het ver schralen een noodzakelijke bezigheid Om dit goed tot zijn recht te laten komen moet men eerst bezanden en dan prikken, en niet omgekeerd zo als algemeen wel eens wordt ge dacht. Op de diepbeluchter kunnen twee soorten beitels worden geplaatst. Hel diepbeluchten moet voor het winterseizoen worden gedaan, het water heeft dan voldoende gelegen heid ver in de rulle grond door te dringen waarbij de wortels gemak kelijker naar beneden gaan. Zuurstof in de grond brengen is zeker net zo belangrijk als kunst mest, zo stelde de heer De Wolff. Het doorzaaien met een mechani sche kombinatie is beier dan dat dit op de conventionele manier, daar er tussen het einde van een voetbalsei zoen en het begin van het nieuwe seizoen maar een periode van acht weken ligt. Als er gezaaid wordt met een doorzaaimachine heeft men na 7 dagen gras terwijl dit als men het op de gebruikelijke wijze doet er pas na 14 dagen is. Aan de doorzaai machine is een freesmachine gekop peld waardoor men vele mogelijk heden heeft. j DEURLOO I Appelmarkt 4 j 0DD®[?[k8§®Q2? Zor.rc6chonrcn mei oese cHgVi AMSTERDAM, 24-4. De verhou ding tussen minister-president Den Uyl en koningin Juliana vertoont een zekere overeenkomst mgt file tussen dr. Drees en koningin Julia na. Hoewel drs. Den Uyl niet het ty pe van de oranje-socialist is, maar evenmin een belijdend republikein, sluit hij aan bij de Iraditie-Drees op grond van persoonlijke sympathie, die sterk naar buiten is gekomen in zijn radio-toespraak naar aanleiding van het regeringsjubileum van ko ningin Juliana in september 1973. Dit schrijft de parlementair re dacteur H. A. van Wijnen in zijn donderdag verschenen boek ..Van de machts des konings" over „Mythe en werkelijkheid van de constitutionele monarchie". STOCKHOLM/BONN, 24-4. „Ondanks de ontzetting van wat is gebeurd, zien wij de afloop van het drama toch als een succes en ik weet dat de Westduitse rege ring er hetzelfde over denkt." Dit zei de Zweedse pre mier Olof Palme in de vroege vrijdagochtend nadat op geweldadige wijze een eind is gekomen aan een overval op de Westduitse ambassade in Stockholm. Palme beklemtoonde dat het moeilijk is te verhinderen dat: buitenlanders vrijelijk Zweden binnenkomen „tenzij men een politiestaat schept". Ondanks de vrijheid van onze wetten, aldus de Zweedse regeringsleider, „is eens te meer gebleken dat dit soort gewelddaden niet kunnen slagen". Hoewel Palme kort tevoren de felicitaties over de afloop in ontvangst had mogen nemen van de Westduitse bondskanselier Helmut Schmidt mag van de regering in Bonn een andere reactie worden verwacht. Na de vele verwarde en elkaar te gensprekende berichten tijdens de ontknoping van de overval op de ambassade heeft de politie van Stockholm in de vroege morgenuren de volgende gegevens verstrekt over de afloop van het drama: Twee doden zijn gevallen: de Westduitse militaire attaché Andreas von Mirbach, die kort na de bezet ting van de ambassade werd neer geschoten, en een van de anarchisten die zelfmoord pleegde door zich een kogel in het hoofd te schieten. Vijf overvallers zijn gearresteerd. Eerdere mededelingen van de politie dat nog een zesde anarchist was ge pakt berustten op een vei'gissing. Twaalf gijzelaars Het aantal gijzelaars bedroeg 12, inclusief de omgebrachte militaire attaché. Drie van de gijzelaars, allen vrouwen, werden-kort voor het dra matisch hoogtepunt van de overval dooi- de anarchisten vrijgelaten. Acht gijzelaars zijn met verwondingen in ziekenhuizen opgenomen. In totaal namen bijna 600 Zweedse politiemannen aan de aktie bij de ambassade deel. Onder hen vielen zeven gewonden, van wie twee zwaar. Enorme explosie Kort voor middernacht schokte een enorme explosie plotseling het am bassadegebouw waarna het in brand Advertentie Herstelproeven op „Bannink" Snel regels tanden Na de uiteenzetting van de heer Dc Wolff ging men op het sportter rein het praktische gedeelte bezich tigen waarbij men de diepbeluchter, bezandingsmachine, doorzaaimachine met graskultivator. en vertikuleer- machine welke door dc fa. Van Nug- teren te Spijkcnisse werden gede monstreerd, aan hot werk kon zien. Afgezien van het feit dat deze ter reinen op de duur de naam van sportterrein niet meer verdienen, en waarmee tamelijk grote uitgaven zijn gemoeid om ze weer bespeelbaar te krijgen, zijn deze terreinen nog gevaarlijk voor de sportbeoefenaars daar de oneffenheden vooral enkel blessures tot gevolg kunnen hebben. Een gebrek aan voldoende arbeids krachten en het ontbreken van de nodige financiën is algemeen de mo tivering dat er op het noodzakelijke maaien na er aan de terreinen ver der weinig of niets meer gebeurt. Vooral door de intensieve regenval van het afgelopen na- en voorjaar valt er in vele gevallen een duide lijke achteruitgang van de sport terreinen te konstateren. Met dc bedoeling dat de gemeen ten op Schouwcn-Duivcland hier gezameiük wat aan gaan doen werd woensdagmorgen op het sportpark Bannink in samenwerking met dc dienst Gemeentewerken van Zierik zee een demonstratie gegeven welke regelrecht betrekking had op het herstellen van sportvelden en rc- kreatieterreinen. Medewerking hieraan werd ver leend door de importeur van machi ne's Landré en Glinderen te Vianen, Van Nugtcren's graaf- en grondwerk te Spijkcnisse en het Koninklijk Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have B.V. te Kapelle. In de kantine van het sportpark gaf de heer C. J. Wolff van de fir ma Landré en Glinderen voor er met de demonstratie van de machines een aanvang werd gemaakt een uit- Advertentie vloog. Terwijl ook nog het lawaai van automatisch geweervuur werd gehoord zag men de gijzelaars door ramen en achteruitgangen de vrij heid tegemoet vluchten. Brandweer en ambulances snelden naar de diplomaten wyk cn in de Noorse ambassade, aan de overkant van de straat, werd een noodhospi taal ingericht. Een van degenen die erin slaagde te vluchten was am bassadeur Stoecker. Hij had slechts lichte brandwonden. Na de eerste knal werden nog meer dan een uur lang geweervuur en explosies bij de ambassade gehoord. Volgens de politie waren het explo sies van dynamietladingen, die' zo wel binnen als buiten het gebouw waren aangebracht, en van hand granaten die door de overvallers wa ren achtergelaten. In de algemene verwarring had men aanvankelijk aangenomen dat er nog meer doden waren gevallen. De overvallers hadden immers 12 mensen in gijzeling gehad, onder wie de militaire attaché Von Mirbach. Deze diplomaat was bij het begin van de overval neergeschoten en werd daarna door politiemensen die hei gebouw mochten betreden wegge voerd. Hij overleed aan zijn ver wondingen. Derde dode De Zweedse politie heeft vrijdag een verkoold lijk gevonden in de smeulende puinhopen van de West duitse ambassade. Hierdoor is het aantal doden tijdens de twaalfurige bezetting van het vier verdiepingen tellende gebouw tot drie gestegen. Het is nog niet bekend wie de derde dode is. STOCKHOLM. Hier het gebouw van de ambassade van de Bondsrepu bliek, waarin terroristen twaalf gij zelaars gevangen hielden. Zij bliezen het gebouw op. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's zijn is bijna ultijd denken. Cometesse Diane Advertentie Advertentie Demonstratie van één van de ter rein-werktuigen op hel sportpark „Bannink". (Foto: Zierlkzcesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 24-4. Met liet groeiend aantal beoei'e- -naars(sters) van de buitensport op Schouwen-Duive- land worden de gemeentebesturen steeds meer en meer gekonfronteerd met de problemen 0111 de speelvelden in goede konditie en bespeelbaar te houden. Het is een algemeen feit dat op een enkele uitzondering na aan de nazorg van de speelterreinen geen enkele aandacht wordt besteed, met alle gevolgen van dien. Doordat b.v. er totaal geen aandacht aan wordt besteed om na het spelen op een drassig maar goed bespeelbaar terrein dit in een van de hierop volgende dagen te rollen zijn een aantal van de fraaie na dc ramp aangelegde sportvelden langzaam maar zeker aan het veranderen in weilanden. 7' Woonsfeer meubelen Desso kamerbreed tapijt Ploeg overgordijnen Gardisette vitrages Luxaflex zonwering Wij richten uw woning vlug, voordelig en vakkundig in. Mol 17-19 - Zierikzee - Telef. (01110) 2887

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1