DE GROENE TAS Cambodja viel niet een dominosteen België en de afsluitbare caissondam in de Oosterschelde De woningbouw in 1975 Vietnamese vluchtelingen naar de V.S. om als BLIK DOOR HET WERELD VENSTER 7JERIKZEESCI1E NIEUWSBODE Donderdag 21 april 197JS Nr. 21680 Voor Cambodja is de oorlog over, die vijf jaar geleden uil Vietnam hierheen werd geëxporteerd. Tevo ren was het een ontwikkelingsland met genoeg spanningen en proble men maar over het algemeen zeer vreedzaam en in menig opzicht er niet slecht aan toe. Een beschrijving die niet meer klopt: er wordt nu ge sproken over een natie van bede laars naar steden en kampen ge vlucht uit hun vernielde dorpen waar ook hun akkers zwaar werden gehavend. En dan is er het miljoen doden en gewonden. Een bittere ba lans van vijf jaar wanbeheer dat door generaal Lon Nol werd aange kondigd - toen hij Norodom Siha- noek, de prins-president, verdreef - als het tijdperk waarin de oude glo rie van het Khmerrijk hersteld zou worden. Dat rijk van de Khmer-koningen was inderdaad zeer glorieus, maar het is lang geleden en alleen de ruïnes van de fraaie tempelstad Angkor Val herinneren nog aan de ze kulturele hoogtepunten van vroe ger. Maar onmiskenbaar is ook in de geest van de mensen veel van de trots op de eigen kuituur bewaard gebleven. Iets wat zich ook iveer- spiegelt in het soort kommunisme dat de Rode Khmer aanhangt. Nog voor Saigon definitief is ge vallen - al kan dit onmogelijk nog zeer lang duren - is dus een van de andere staten van Achter-Indië kommunistisch geworden. Men kan hierin een bevestiging zien van de DEN HAAG. 23-4. Minister Gruij- ters van volkshuisvesting verwacht dat dit jaar maximaal 95.000 wo ningwet- en premiewoningen in aanbouw genomen zullen kunnen worden. Daarbij komt dan nog een aantal van naar schatting 10.000 woningen in de vrije sector. „Het aantal van maximaal 95.000 woningwet- en premiewoningen zal gehaald worden, als zekere knelpun ten worden opgelost", aldus de be windsman in de Tweede Kamer tij dens het voortgezette kamerdebat over het bouwprogramma 1975. WASHINGTON, 23-4. Er zullen 129.000 vluchtelingen uit Zuid-Viet- nam en Cambodja in de Verenigde Staten kunnen worden opgenomen dankzij vereenvoudiging van de for maliteiten. Dit heeft het Amerikaan se ministerie van justitie dinsdag avond bekendgemaakt. Dit besluit is genomen na een „dringend stap" van de minister van buitenlandse zaken. Henry Kissin ger, opdat de V.S. onmiddellijk kun nen beginnen met het vergemakke lijken van het vertrek van de be trokkenen. SCHUDDEBEURS. De „aerbeiers- uusjes" (de arbeidershuisjes) zijn ook gaan behoren tot een streek be zit, waardevol om op te letten. Vaak gebeurt dit toch al door aankoop en verbouw tot tweede woning. Op dit punt zijn er gelukkige en minder gelukkige vervormingen. Het „aer- beiersuusje" sec echter mag er ook zijn. Hier een voorbeeld te Schudde- beurs. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) theorie van John Foster Dulles, die hel vechten m Vietnam voor de Amerikanen noodzakelijk verklaar de omdat anders de een na de an der de landen van Zuidoost-Azië als „dominostenen" zouden omvallen. Juist het zeer nationalistische ka rakter van de Cambodjanen maakt het nog de vraag of dit inderdaad gebeurt. De figuur van Norodom Si hanoek b.v. is een illustratie dat men niet te snel moet verwachten dat Cambodja een doffe satelliet wordt van bijvoorbeeld Noord-Vietnum. De Fransen kozen indertijd de jonge prins als troonopvolger, hoe wel eigenlijk een ander rechtmati ger aanspraken kon doen gelden, omdat Parijs meende hem beter on der de duim te kunnen houden. Na de Tweede Wereldoorlog presten de Japanners Sihanoek de onafhanke lijkheid uit te roepen, maar de Fransen keerden terug en trachtten de zaak op de oude voet voort te zetten. Toen in 1946 de Vietnamese oorlog begon en de Fransen in het nauw kivamen ivist Sihanoek door behendig uitbuiten iwn de situatie de onafhankelijkheid te verwerven zonder dat de ook daar bestaande guerrillabeweging in Cambodja al te aktief hoefde worden. Sihanoek Nog meer manoeuvreerkunst legde Sihanoek aan de dag toen in het be gin van de jaren vijftig Vietminh- strijders af en toe vanuit Cambodja opereerden. Macht hen te verdrijven had hij niet, een positie om hen door onderhandelingen te dwingen tot vertrek al evenmin, maar hij bereik te 'n akkoord waardoor algemeen de neutraliteit van Cambdoja werd ge garandeerd. Het kon Sihanoek niet veel schelen hoe hij iets bereikte als er maar rust ivas in zijn land, de rust die hij nodig had om te indu strialiseren - o.m. met hulp van de VS. Op een gegeven moment werd ook de Rode Khmer-beweging zijn tegenstander, wat voor Sihanoek voornamelijk betekende, dat hij nog moeizamer moest manoeuvreren om de neutraliteit van zijn land te handhaven. De geschiedenis heeft hem gelijk gegeven, dat het het bes te was geweest, maar het is hem ge lukt. Amerikaans en Zuidvietnamees optimisme dat Vietcong-bases in Cambodja makkelijk uitgeroeid kon den worden verleidde het opperbe vel in Saigon ertoe de strijd naar Cambodja te exporteren. Het re- gime-Thieu is er niet beter van ge worden, Cambodja evenmin. Sihanoek heeft zich inmiddels ver zoend met de Rode Khmer en hij is de eerste om toe te geven dat deze een groter aandeel heeft gehad in de bevrijding van het land dan zijn ei gen partijgangers. Maar nominaal hoofd van de staat wordt Sihanoek zeker weer, als zodanig is hij door zijn image bij de bevolking nage noeg onmisbaar. De feitelijke macht hebber is R.ode-Khmervoorman Khieu Sampan, maar ook hij is een kommunist met de eigen trots zelf in eigen land de zaken voor elkaar gekregen te hebben. Hij beschouwt zich een vriend van Hanoi, maar ze ker geen vazal. En dat deze twee fi guren tot samenwerking hebben kunnen komen, betekent allereerst dat beide voor Cambodja in de eer ste plaats willen werken en dat de verbreiding van het kommunisme niet voorop staat - als de Thais hun voorbeeld willen volgen zijn ze wél- kom, maar dan zullen ze het even eens zelf moeten doen. Thailand is inderdaad het volgen- land waaraan men mag denken. De guerrilla daar begint wat aktiever le worden. Of ze sukses zal hebben is niet zozeer een kwestie van de hulp die ze krijgt uit b.v. Cambdoja, dan wel of de Thaise regering iets kan presteren dat de bevolking kan her kennen als verkieslijker dan een burgeroorlog. In Cambodja wist de ploeg van Lon Nol het niet op te brengen eh het heeft er de schijn van dat het bewind in Thailand de zelfde fouten maakt. Maar als Thai land ook rood wordt is dit minder doordat een stoot van buiten het als een dominosteen laat tuimelen dan wel doordat het ineenzakt door ei gen rottigheid. Bevrijdingsherdenking' te Amsterdam AMSTERDAM. Ter gelegen- heid van dertig jaar bevrijding wordt op 5 mei in het RAI-gebouw in Amsterdam een bijeenkomst ge houden, die in het teken staat van „vervolging, verzet, vrijheid". De bijeenkomst, die het karakter zal hebben van viering, bezinning en herdenking, is georganiseerd door de stichting 1940-1945 in overleg met de stichtingen Joods maatschappelijk werk en Pelita. Laatstgenoemde stichting is de organisatie voor de slachtoffers van de oorlog met Ja pan. Naar verwachting zullen ongeveer drieduizend genodigden uit kringen van vervolging en verzet aan de plechtigheid deelnemen. Koningin Juliana en prins Bomhard zullen een deel van de bijeenkomst bijwonen. Minister-president Den Uyl zal een rede houden. Behalve de premier zullen waarschijnlijk ook andere be windslieden aanwezig zijn. Grote overschotten toeleveringsbedrijven DEN HAAG, 23-4. Indien men de fabrieken van gróte bouwelementen, die werken met een onderbezettings graad van 47 procent, buiten be schouwing laat, dan nog is de voor raad bij de meeste toeleveringsin dustrieën voor de bouwnijverheid opgelopen tot tussen drie tot vier maanden produktie. Dit ondanks het feit, dat velen van hen arbeidstijd verkorting van drie tot zes weken hebben toegepast. Vraag' naar overzicht oogstsituatie DEN HAAG, 23-4. Het Tweede Kamerlid Ter Horst (KVP) heeft et- dinsdag, aan het begin van de ver gadering van de do tweede kamer over geklaagd dat minister Van dei- Stee van landbouw de Kamer nog steeds geen overzicht heeft gezonden van de maatregelen, welke vorig na jaar getroffen zijn in verband met de slechte oogstsituatie in de land bouw. „Twee maanden geleden be loofde de bewindsman het overzicht zo snel mogelijk te zenden. Het is er nog steeds niet", aldus het kamerlid. Hij zei, dat een kamerdebat over de maatregelen zo spoedig mogelijk dient plaats te vinden. Kamervoorzitter Vondeling beloof de bij de bewindsman aan te drin gen op het toezenden van het over zicht. Sterfte in Nederland DEN HAAG, 23-4. De sterfte in ons land was in de eerste twee maanden van dit jaar ruim negen proeent groter dan in de overeen komstige periode van het vorig jaar. Dit blijkt uit de bevolkingscijfers van liet CBS. In januari-februari 1975 zijn 20.333 mensen overleden tegen 18.635 in de zelfde maanden van 1974. Het aantal geboorten van levende kinderen daalde van 29.480 tot 29.032 en dit alles bij elkaar had tot gevolg, dat het geboorteoverschot daalde van 10.845 tot 8.699. Spaarbank beroofd DEN HAAG, 23-4. Vier gewapende mannen hebben de Nutsspaarbank aan de Zoutmanstraat in Den Haag beroofd van f 8.000,-. Vrouw vermoord in Heerlen HEERLEN, 23-4. In de nacht van dinsdag op woensdag is in de ge meente Heerlen een 52-jai-ige vrouw vermoord. Haar echtgenoot, die om 00.30 uur thuiskwam van zijn werk op een taleninstituut, vond haar in de woning met een ingeslagen sche del. Zij was reeds overleden. Volgens de politie is het motief van de moord vermoedelijk roof geweest. In de woning was duidelijk gezocht. Kas ten en laden waren opengetrokken. DEN HAAG. De regering heeft be sloten de bouwnijverheid een nieu we „injectie" van een miljard gulden te geVen, aldus heeft de minister van sociale zaken, Boersma, in de Tweede Kamer meegedeeld. ROTTERDAM. 23-4. Minister Wes- terterp van verkeer en waterstaat heeft zyn Belgische collega's De- fraigne (openbare werken) en Cha- beft (verkeerswezen) bjj een ontmoe ting in Rotterdam geïnformeerd over de stand van zaken bij de voorbe reiding van de bouw van een afsluit bare caissondam in de Oosterschelde. In een vroeger stadium was de Belgische regering reeds schriftelijk op de hoogte gesteld van het besluit van de Nederlandse regering over de Oosterschelde, dat onder meer van invloed is op de scheepvaartverbin dingen met België. Zo zal bij de op zet die thans op een later tijdstip getijdevrij worden dan was voorzien. Duiven „aan de pil" AMSTERDAM, 23-4. Net als vorige jaren zijn de Amster damse duiven op de Dam en omgeving weer „aan de pil" om te grote uitbreiding van de kolonie te voorkomen. Ze worden sinds enkele weken door de sanitaire dienst van de GG en GD gevoerd met maiskorrels met een speciaal preparaat. De duiven zullen daardoor vier tot vijf maan den onvruchtbaar zijn. Vol gens de GG en GD heeft het middel geen enkel nadelig ef- fekt voor de duiven. Het van gen van duiven met. behulp van netten is tijdelijk stopge zet. Flitsen uit het buitenland DJAKARTA. Vijftig procent van de vrouwelijke bevolking van Indo nesië, d.w.z. meer dan 36 miljoen, is ongeletterd, zo heeft woensdag in Djakarta de sekretaris-generaal van de Bond van Indonesische vrouwen te kennen gegeven. PARIJS. De Franse socialistische leider Francois Mitterand vertrok woensdag naar Moskou voor een herhaaldelijk uitgesteld bezoek dat in Frankrijk veel politieke aan dacht heeft getrokken. CAIRO. De raad van de Arabische Liga heeft besloten de ekonomische dialoog met de EEG-landen in de eerste helft van juni te openen. WINDHOEK. De politie van Windhoek (Namibië) heeft het vuur geopend op een menigte Ovambo's en daarbij een Afrikaan gedood en verscheidene mensen gewond, zo heeft een politiewoordvoerder woensdag meegedeeld. SWANSEA, Wales. Woensdagmor gen hebben de arbeiders van de Fordfabriek in Swansea in Wales de kantoren van derdirektie bezet. Zij beletten direktie en kantoorperso neel het betreden van de werkruim te. KOPENHAGEN. Engeland heeft aan Nederland, België, Noorwegen en Denemarken een straaljager - de Jaguar - aangeboden die slechts de helft kost van de Franse „Mirage", maar technisch veel minder is. Dit is dinsdag meegedeeld door de Deense minister van defensie Orla Moeller. BRUSSEL. De Belgische Rijks wacht heeft in een bestelwagen die ze reeds acht maanden geleden in beslag genomen had 123 kg hasjisj gevonden. De partij heeft een waar de van rond 700.000 gulden. 9 Ellechien keek haar man naden kend aan. „Heb jij die tas gezien in het ziekenhuis? Ik bedoel: bij haar bed?" Niek keek zijn vrouw verbaasd aan. „Welnee, denk je dat ik daar op let? Nu ja, die komt wel terecht, daar ben ik helemaal niet bang voor." „Dat ben ik niet met je eens." viel Harmen hem af, "want als die be langrijke papieren zoals polissen en trouwboekje en zo in die tas zitten, moet een van ons morgen naar Gro ningen rijden om hem te halen." „Bel dan in ieder geval eerst even," adviseerde Geer. „Anders maak je misschien een vergeefse reis." „We moeten er toch een keer heen," stelde Niek vast. „Voor haar kleren, ringen en eventuele siera den." „Ze had ook een zware gouden halsketting de laatste paar jaren" merkte Geer kalm op. „Dat ding en kel is al een kapitaaltje waard." „Kind, wie zegt dat het goud is?" schamperde haar schoonzuster. „Ik," antwoordde Geer op vaste toon, „want ik heb er verstand van. „O ja, je hebt ook nog een blauwe maandag bij een juwelier gewerkt, he?" De toon in de stem van Elle chien Oosterlaag klonk enigszins ha telijk. Maar Geer trok 2ich er niets van aan. Enkel de kift, want zij heeft helemaal geen verstand van juwelen en dergelijke. Harmen voorzag narigheid. „Een mens leert overal wat." stond hij zijn vrouw bij. „En het is altijd goed voor je algemene ontwikkeling." Nadat ze gedronken en gegeten Ook is de keus voor de indeling (compartimentering) van de Ooster schelde met dammen van invloed op de vaarverbinding met Gent. CAIRO. De Sowjet-minister van buitenlandse zaken Andrei Gromiko zal volgende maand Egypte bezoe ken voor bespreking van de voor bereidingen voor hervatting van de Geneefse konferentie over het Mid den-Oosten. BELFAST. Dominee Ian Paisley, de Noordierse militante protestantse leider en lid van het Britse parle ment, is op het nippertje (pntsnapt aan een bomaanslag op een café in Belfast waarvan de eigenaar Rooms- Katholiek is. BIARRITZ. De Baskische afschei dingsbeweging ETA heeft een ver klaring uitgegeven waarin zij zegt verantwoordelijk te zijn voor de moord op Jose Moran, een politie man die dinsdagmorgen in Guecho, bij Bilbao, op straat werd doodge schoten. CORDOBA, Argentinië. Vijf man nen en een vrouw werden gedood toen zij tijdens het graven van een tunnel ter bevrijding van geestver wanten uit de gevangenis in het Ar gentijnse Cordoba verrast werden. De zes behoorden tot een kommando van het linksextreme „revolutionai re volksleger". JEGUCIGALPA. De strijdkrachten van Honduras hebben dinsdag pre sident Oswaldo Lopez Arellano afge zet. Zij hebben de oud-minister van binnenlandse zaken en justitie Juan Alberto Melgar Castro als zijn op volger aangewezen. Een en ander is bekendgemaakt in een militair com munique. FINANCIEN EN ECONOMIE Slechte start Unilever ROTTERDAM, 23-4. „De moeilijk heden waarmee wij in het laatste kwartaal van 1974 moesten werken, hebben zich tot dusver in 1975 voortgezet en wij zijn dit jaar zeer slecht begonnen". Dit heeft de voor zitter van de raad van bestuur van Unilever NV, ir. G. D. A. Klijnstra, meegedeeld bij de presentatie van het j aarverslag. Het ziet er volgens de heer Klijn stra naar uit dat de resultaten over het eerste deel van 1975 aanzienlijk beneden de verwachtingen zullen blijven. Wij vertrouwen erop dat de resultaten in de tweede helft van het jaar aanmerkelijk zullen verbe teren, maar het is nog niet te voor spellen of deze verbeteringen de la gere winsten die wij nu voor het eerste deel van het jaar verwachten volledig kan compenseren", aldus ir. Klijnstra. Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 25 APRIL NED. I: Uiteraard wordt het AV- RO-avondje geopend met de natio nale hitparade. Aan de foto te zien die wij alvast toegestuurd kregen weet de AVRO al zo'n beetje wat voor groepen er komen. Mies Bouw man komt na het journaal op de buis, en blijft daar tot ongeveer tien uur. Zij presenteert weer het pro gramma met de lange naam: Een mens wil op de vrijdagavond ivel 's even zitten en een beetje lachen ivant er is al genoeg ellende op de wereld, Hoe de show van Mies er door J. D. POSTHUMUS hadden, rookten ze een sigaret. Niek keek zijn broer aan. „Zullen we nu eens boven kijken? Mij dunkt, ergens moeten die paperassen toch te vin den zijn." Harmen knikte en kwam overeind. „Dat zou ik denken." Het leek wel, of ze met enige schroom de slaapkamer betraden. Harmen dacht, ik ben hier in heel wat jaren niet meer geweest. Moe der was nooit ziek. Soms wat ver kouden, maar ze bleef altijd op de been. Uit zijn kinderjaren herinner de hij zich nog haar slogan. Ons soort mensen heeft geen tijd om ziek te zijn. Vandaar, dat hij in zijn kin derjaren eigenlijk nooit meer in deze kamer was geweest. Moeder had er altijd een kabinet staan, dat ze als een soort brandkast gebruikte. Daar om had ze in latere jaren de deur van de slaapkamer altijd op slot. De sleutel hing dan aan een ketting om haar hals. Harmen zag het ineens weer allemaal voor zich. Niek liep naar het ouderwetse ka binet en probeerde het deurtje te openen, maar het zat stevig op slot. Zo ook do beide laden. Het meubel stuk was zeker meer dan honderd jaren oud. maar blijkbaar altijd goed onderhouden, want het zag er stevig en onwrikbaar uit. Wilde men het open hebben zonder sleutel, dan zou er zeker een zware beitel of breek ijzer aan to pas moeten komen. Hij keek zijn broer aan. „Daar staan we dan. he? De sleutels zullen wel in Groningen zijn. Had zo die niet altijd aan een ringetje in haar tas? Of aan de hals? In ieder geval zullen zc nu wel in die groene tas te vinden zijn." Zaterdag 26 april, 20.20 uur, Neder land 1: Jasperina solo. Een show door Jasperina de Jong. vanavond weer uit zal zien komt men pas te weten als de uitzending aan de gang is. Vol verrassingen dus. Na tienen gaat de aktualiteitenru- briek van Televizier Magazine de lucht in. Daarna komt ook de sport nog aan bod vanavond. Ruud ter Weijden en Wim Jesse verzorgen de sportpanorama weer. Blijkbaar heeft de AVRO een betere kijk op de be langstellingssfeer van het tv-publiek aan het begin van het vrije week einde dan de VARA, die met het zwaar verteerbare Vogel Vrijdag verkeerd gegokt heeft. NED. II: Vanavond valt het doek over een tv-gepeuren dat ongeveer twaalf jaar heeft geduurd. Trouwe kindervriend Sweibertje gaat name lijk de buis verlaten. Joop Doderer (Swiebertje) gaat zijn geluk in En geland beproeven. Vaarwel Swieber tje, heet de laatste aflevering, die in de vooravond wordt uitgezonden. Tussen een snik en een traan door kunnen zijn tv-vrienden en vrien dinnen zien hoe hij, vanwege geld zorgen, naar Canada emigreert. De NCRV gaat na het journaal verder met Kojak. Deze keer helpt hij een jongetje die zijn spoorloze vader zoekt. Toevallig komt Kojak er ach ter dat de verdwijning verband houdt met een miljoenendiefstal. Door die ontdekking krijgt hij een groep misdadigers achter zich. De volgende 45 minuten gaan de kijkers op bezoek bij Nana Mouskouri. Zij zingt o.a. I love you so en I have a dream. Daarna is het team van Far- ce-Majeure weer aan het woord. Dit programma gaat het tiende jaar in en geniet nog steeds een stijgende waardering. Een mededeling voor de liefhebbers: op 10 mei worden de hoogtepunten van het afgesloten sei zoen van Farce Majeure herhaald. Daarna volgt nog van de NCRV An der Nieuws: Na het wekelijks ge sprek met Den Uyl volgt dan van het IKOR nog het tv-spel Herinner mij Jan Postma op de buis. Ge maakt als eerbetoon aan hen die zich in ons land daadwerkelijk ver zet hebben tegen de Duitsers. VRIJDAG 25 APRIL NED. I: 10.45 Schooltelevisie18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 20.00 Journaal; 20.20 Mies Bouwman; 22.05 Televizier 22.50 Sportpanorama; 23.15 Jour naal. NED. II: 18.15 Teleac; 18.45 Pau lus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Vaarwel Swiebertje; 20.00 Journaal; 20.20 Kojak; 21.10 Nana Mouskouri; 21.55 Farce Majeure; 22.25 Ander nieuws; 22.50 Inter view met de minister-president; 23.00 Ik herinner mij, Jan Postma; 23.40 Journaal. Harmen knikte. „Komen we weer op hetzelfde punt aan: waar is die tas?" „Vast wel in het ziekenhuis. Je weet, hoe moeder was: die liet ze nooit uit het oog. Ik denk, dat ik morgenochtend meteen maar naar Groningen rijd om al haar spulletjes op te halen. Want zo komen we geen steek verder." Hij keek nadenkend in het rond. Er stond nog een klein kastje, maar ook dat was op slot. Zelfs de deur van de kleerkast was afgeslo ten. Schouderophalend zei Harmen: „Op het moment kunnen we hier weinig meer uitrichten." Hij keek op zijn horloge: „het is al over tweeën. Ik denk, dat ik maar naar huis rijd om een paar uurtjes te slapen. We kunnen onder deze omstandigheden toch niet verder komen." Niek beaamde het. „Vervelend, want de begrafenisondernemer zal wel naar papieren vragen. Zeker het trouwboekje." „O, ik zeg gewoon, dat 't later komt. Jij rijdt morgenochtend zeker meteen uit Groningen hierheen? Met alles, wat ze daar van moeder bij elkaar hebben?" „Allicht. Ik denk om een uur of tien wel hier te kunnen zijn." „Best." knikte Harmen. „Om streeks die tijd ben ik er ook wel. En anders Geer". Toen de broers weer beneden kwamen, keken de vrouwen hen met vragende blik aan. Niek schudde 't hoofd. „Alles zit stevig op slot. Wc moeten dus sleutels hebben. Het lijkt me steeds meer waarschijnlijker, dat ze alles in haar tas had en die is vast in Groningen, want hier is die ner gens te vinden. Ik rijd morgenvroeg naar het ziekenhuis en kom meteen met de spullen hierheen. Daarna z.icn we wel verder. Ik stel voor, dat we nu maar naar huis gaan. want op het ogenblik kunnen we hier toch niets meer uitvoeren." (wordt vervolgd) 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 7