PARKEERVERBOD JAN VAN RENESSEWEG TUSSEN HOGEZOOM EN ZEEANEMOONWEG Nog steeds sterke hengeldruk op Grevelingen OM VERPLAATSING HOUTVERWERKINGS BEDRIJF NAAR NIEUW BELDERT Dreischor-Schoondijke 0-2 S.v. Delta Sport organiseert atletiekwedstrijden op „Bannink" 4 4 Gemeenteraad Weslerscbouwen WESTERSCHOUWEN, 23-4. In de dinsdagmiddag ge- honden raadsvergadering van de gemeente Wester- sehouwen, werd op voorstel van 1>. en w. door de raad besloten over te gaan tot het instellen van een parkeer verbod aan de oostzijde van de Jan van Renesseweg, ge legen tussen de Hoge/oom en de Zeeanemoon weg. Met de heer VV. Vlaander te Re- nesse werd een erfpaehtovcreen- komst aangegaan voor de duur van 25 jaar voor het gebruik van het terras voor zijn hotel, tegen een jaarlijkse erfpachtcanon van 1' 225. In de bepaling is o.m. opgenomen dat de erfpachtovereenkomst vervalt indien het pand Korte Reke 1 op houdt een horeca-bedrijf te zijn, en dat do erfpacht met één jaar kan worden opgezegd indien een ver- keersbelang naar het oordeel van Gedeputeerde Staten van Zeeland of burgemeester en wethouders van Westerschouwen, dit gewenst maakt. Op voorstel van b. en w. werd bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten een vaste geldlening aange gaan, voor de financiering van de invoering van de onroorendgoed-be- lasting en reconstructie van diverse straten, groot f 426.000, tegen een rente van 9 0 u en een looptijd van 25 jaar. Burgemeester H. P. Ever wijn deel de de raadsleden mee dat op 29 april a.s. in de concertzaal te Zierik- zee door het Waterschap Schouwen- Duiveland een voorlichtingsbijeen komst zai worden gehouden, waar de nieuwe waterschapstaak nader zal worden toegelicht. Rondvraag Bij de rondvraag vestigde de heer J. C. Hendrikse de aandacht op de minder gewenste toestand op de be graafplaats te Noordwelle ten ge volge van het gebruik maken van een grote maaimachine waarbij het gras dat wordt afgestoten op de gra ven komt. De kleine machine welke voordien werd gebruikt, werd door de heer Hendrikse geschikter ge acht. Wethouder L. C. Hoogerhuis zei dat het gebruik van de grote maai machine het gevolg was van het personeelstekort waar men mee heeft te kampen. Het verwonderde de wethouder dat de heer Hendrikse hier nu mee aan komt, terwijl hij in de vorige raadsvergadering tegen uitbreiding van het personeelsbe stand was. De heer Hoogerhuis zei dat hij liever had gezien dat zaken als deze buiten een openbare raads vergadering waren gebleven. De heer Hendrikse bestreed de uitlating van de wethouder als zou hij tegen uitbreiding van de buiten dienst van de dienst gemeentewerken zijn. In de vorige vergadering is alleen bezwaar gemaakt tegen de door b. en w. gevolgde procedure hiervan. Dc heer J. v. d. Berge dacht dat het euvel aan de grote maaimachine kan worden verholpen wanneer in samenwerking met de dienst ge meentewerken de uitlaat, welke nu aan de rechterzijkant is, naar achter wordt verplaatst. Dc heer J. Lustig was de mening toegedaan dat als wethouder Hoo gerhuis eerst overleg had gepleegd met de dienst Gemeentewerken alle narigheid had kunnen worden voor komen. De heer J. C. Hendrikse vestigde verder de aandacht op de door de dienst gemeentewerken gecreëerde vuilnisbelt bij het Dorpshuis te Noordwelle, waardoor de omwonen den last krijgen van ratten. Als de dienst gemeentewerken dit gaan doen kan men er van verzekerd zijn dat de bewoners ook hun afval hier bij gaan storten, aldus de heer Hen drikse. STREEKNIEUWS BRUINISSE Aankoop „Ye 58" Door de fa. H. en C. Jumelet te Bruinisse is de mosselkotter „Ye 58" uit Yerseke aangekocht om aan de Bruse mosselvloot toe te voegen, en zal de huidige „Bru 39" gaan ver vangen. Het aangekochte schip is belangrijk groter en voldoet aan de eisen des tijds. Opening schoenenhandel Zaterdagmorgen zal in het pand van de heer Jonker aan de Nieuw- straat te Bruinisse voor het publiek worden geopend de „Schoenhal". Als filiaalhoudster van de nieuwe zaak die eigendom is van de heer Ver schuren te Loon op Zand, zal gaan optreden mevrouw Jonker. Wethouder Hoogerhuis /ei ter plaatse geen ratten te hebben ge zien. Maar ze zijn er aldus het raadslid Hendrikse. Burgemeester Everwijn zegde toe een en ander in het college nadeivte bezien. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Gameren en te Nieuw Lekkerland: H. Visser, Bar- neveld; te Groot-Ammers: H. Vree kamp, Oosterwolde, Gld.; te Ede: J. den Hoed, Sliedrecht. Aangenomen naar Deventer (toez.): H. Buning, Bliju c.a. Bedankt voor Renkum (toez.): J. Chr. Plaat. Zwolle. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Coevorden: G. Snel. Rotterdam-Zuidwijk. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Assen: W. Wierenga. Berkel Rodenrijs; te Pernis in comb, mot Overschie en Schiedam: F. J. Bijzet, kand., Damwoude. Aangenomen naar Neede: M. te Velde, kand., Hardenberg, die be dankte voor Appingedam, Avereest- Dedemsvaart, Beilen-Hooghalen, Damwoude-Driesum, Gees, Harkste- de-Overschild, Kantens. Mussel, Oegstgccst-Lisse en voor Zutphen. Bedankt voor Bcrgentheim en voor Harlingen: W. Pouwelse, Ureterp. De klassis Amersfoort heeft preap. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard: J. A. Boersma, Neptunus- plein 3b, Amersfoort. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Rotterdam-IJssel- monde: A. Vergunst, Veen. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Hilversum: M. van Beek, Opheusden. Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland Beroepen te Bergambacht: Joh. van den Poel, Ede. Een vangstlimiet BRUINISSE, 24-4. Op de voor jaarsvergadering van de Deltafede ratie van afgelopen zaterdag, bracht de commissie Grevelingen verslag uit waaruit bleek dat de hengeldruk op het Grevelingenmecr nog steeds erg groot is. Met ingang van 1 januari 1975 is een vangstlimiet van 25 platvissen van kracht, wat echter vaak grof overtreden wordt. Verschillende ver enigingen Hebben voorgesteld deze beperkende maatregel uit te breiden door middel van het invoeren van een sluitingstijd van twee maanden (maart en april) op het Grevelingen- meer. Het bestuur zal dit in overwe ging nemen, omdat er nogal wat kon- sekwenties aan verbonden zijn, en zal het bestuur in de najaarsverga dering met mogelijke voorstellen ko men Het uitzetten van vis in de Gre velingen is tot nu toe geen succes ge weest, en men overweegt of het uit zetten van forel nog wel zinvol is. Vernielingen Bij het bestuur van de Deltafede ratie is geklaagd over vernielingen aan dijken en bermen door sportvis sers. Ook waren er klachten geko men over vervuiling, vooral na con coursen bleven vaak veel rommel en zakken vuil achter. Het bestuur ver zocht de leden deze klachten in de toekomst te voorkomen, daar anders de eventuele looprechten in gevaar komen. Bij de Deltafederatie zijn on geveer honderd hengelsportvereni- 'gingen met in totaal bijna 40.000 le den aangesloten. LANDBOUW EN VEETEELT Ongerustheid over snuffelziekte DEN HAAG. 23-4. Met name in de provincie Noord-Brabant bestaat ongerustheid over de toeneming van het aantal met snuffelziekte (atro- fische rhinitis) besmette varkens- fokbedrijven. In de jaren 1970 tot en met 1971 werden in het hele land achtereenvolgens 87, 221, 229, 148 en 217 gevallen geconstateerd. LAND- EN TUINBOUW Indexcijfer akkerbouwprodukten DEN HAAG. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het groepsindexcijfer voor akker bouwprodukten in januari 134 tegen 150 in januari 1974 (basis: overeen komstige maand 1962/1964 is 100). Deze daling werd voornamelijk ver oorzaakt door de lagere prijzen voor peulvruchten, consumptie-aardappe len, uien en ongerepeld vlas. MARKTBERICHTEN GOES, 22-4. Beursbericht Markt Goes. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon en fran- ko leveringsplaats. Tarwe, basis 16 procent, f 38,75-f 39,15 per 100 kg; gerst, basis 16 procent, f 35,50-f 39,25 per 100 kg; haver f 33,50-f 34,65 per Raad Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 21-4. Op dc jongste vergadering van de gemeente raad, onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Schouwenaar zijn nog verschillende zaken aan de orde gekomen, w.o. de benoeming van een nieu we havenmeester. Te Noordgouwe en Drcischor werden een tweetal stukken grond in erfpacht uitgegeven. Te Dreischor had dc heer Beuzenbcrg verzocht zijn hout verwerkingsbedrijf te mogen verplaatsen naar dc Nieuwe Beldcrt- weg te Dreischor. Het college stelde voor dc grond voor f 100.- per jaar in erfpacht uit te geven. De heer J. A. v. d. Bijl vroeg welke redenen het college er toe heeft geleid om de erfpacht weer in te stellen, welke wet dateert uit do Romeinse tijd. Uit ervaring we ten we toch. dat onze voorzitter iets tegen oude wetten heeft", waarop de voorzitter repliceerde dat het ver schil maakt wat er in die wetten staat. Betrokkene had berging nodig en deze is door dcz(? mogelijkheid verkregen. Dc heer C. J. dc Munnik vond net maar een laag bedrag en de heer J. K. Goemans gaf in overweging de raadsbesluiten stipt uit te voeren. De voorzitter zei dat getracht wordt de zaak tot een goed einde te bren gen. Het bedrag is niet te laag want het college is de mening toegedaan dat de verplaatsing cn het behoud van dit bedrijf voor de gemeente in zijn totaliteit en voor Dreischor in het bijzonder van groot belang is. „Het is op ons verzoek gebeurd, daarom hebben we de canon op f 100.- gesteld", aldus de voorzitter. YVoonwagcnccntrum Vastgesteld werd vervolgens de gemeenschappelijke regeling woon wagencentrum Midden- en Noord- Zeeland, waarbij een zestal openba re centra voor woonwagens zullen worden gesticht. Hierna werd overgegaan tot do be noeming van een havenmeester. Het gesprek dat met 10 van 243 sollici tanten heeft plaats gehad heeft ge resulteerd in een voordracht van 2 personen t.w. 1. dc heer J. de Vos te Hellevoetsluis en 2. de heer J. Haeck te Puttershoek. Beide personen heb ben een psychotechnische test afge legd cn advies werd nog ingewon nen bij de rokreatiecommissie. Al vorens tot stemming werd overge gaan ging dc raad in besloten zitting Na de heropening was ook het Tookloze uur verstreken en werd weer heftig „gedampt". De heer W. L. Kloet vroeg wat de rechtspositie van de nieuwe havenmeester is en of het weer zo ging als bij dc vorige haven meester of zijn er inmiddels andere regelingen getroffen? De voorzitter herinnerde aan de vaststelling van de instructie voor de havenmeester door dc raad in mei 1973, welke voorschriften nog niet zijn gewijzigd Wel bestaat hel plan in de toekomst het nodige er aan te schaven, waar over t.z.t. de raad een voorstel zal bereiken. Na dc stemming bleek de heer de Vos met 8 stemmen en 2 blanco te zijn gekozen. Ónrocrcndgoed belasting Tot slot werd besloten een com missie ad hoc in tc stellen voor de onroerendgoed belasting, waarvan het ontwerp gereed ligt. Het gaat hier niet om de taxatie, daar dit een volgende fase is. De heer v. d. Bijl vond dit nogal bout portant, daar geen overleg in de fraktie mogelijk was geweest. De voorzitter stelde voor de commissie in te stellen en de frakties een weck de tijd te gunnen zich te beraden en uit hun fraktie een vertegenwoor diger aan te wijzen, waarmee dc raad zich kon verenigen. 100 kg; groene erwten tot 1' 63,50 per 100 kg; schokkers tot f 60,00 per 100 kg; eapucijners tot f 52,50 per 100 kg; bruine bonen droog zonder grond U 50,00-f 91,50 per 100 leg. Ex- klusiof b.t.w. Aardappelen Bintje, Veldsgewas, af boerderij op auto'geleverd 1' 11,00-f 13,50 per 100 kg. Voederaardappelen 1' 9,00 per 100 kg, afgehaald op auto geleverd. Ex- klüsief b.t.w. Uien Uien, onafgestaart op auto gele verd: met waterbeschadiging tot 3 cent per kg. Goede kwaliteit tot !0 cent per kg. Exklusief b.t.w. Vlas Ongerepeld,. goede kwaliteit op auto geleverd 15-22 cent "per kg. Ge repeld 15-30 cent per kg. Exklusief b.tw. y Stro Tarwestro f 155,00 per 1.000 kg; gerstenstro f 155,00 per 1.000 kg. De ze prij'zen gelden voor goede kwali teit. Exklusief b.t.w. O N D E R VV IJ S Examens Muziekschool Zierikzee In dc afgelopen weken vonden weer de jaarlijkse muziekschoolexa mens plaats, ter verkrijging van het getuigschrift A (na drie jaar studie) of B (na zes jaar). De commissie be stond steeds uit de heer G. W. Berg man, provinciaal direkteur van de Stichting Zeeuwse Muziekschool, de betrokken docent(e) en een deskun dige van buiten de provincie. Van de afde^ng Zierikzee slaagden de vol gende leerlingen: Ab de Groot (met lof) en Jeanet Krepel uit Bruinisse, Caroline Verboom en Erik Verboom uit Nieuwerkerk/ voor akkordeon-A; Solange Boel uit Haamstede voor dwarsfluit-A; Els Molenaar uit Schuddebeurs, Patty de Bruine uit Haamstede, Henriëtte Bontkes, Pe tra Jongmans, Hanneke Koopman Corine Ligthart uit Zierikzee voor piano-A; Wilma Bontkes, Karin Ize- boud en Els Legemaate uit Zierik zee voor sopraanblokfluit-A; Pa tricia Tanis uit Zierikzee voor vio- loncello-A; Angélique Boel (met lof) uit Haamstede en Rokus Visser uit Nieuwerkerk voor violoncello-B. SPORT VOETBAL Winst voor Twente F.C. Twente speelde woensdag in Turijn tegen Juwentus en won met 1-0. Eerder was de winst 3-1, zodat Twente de finale haalde van het toernooi om Europa Cup III. In het toernooi voor bekerwin naars kon P.S.V. een eerdere ach terstand van 3-0 tegen het Russi sche Dinomo Kief niet wegwerken. P.S.V. won met 2-1, maar dat was niet toereikend voor winst. Competitiestand Zierikzeese Bridge Club Met de slotavond van de kompeti tie nog voor dc boeg is dc stand van do competitie van de Zierikzeese Bridge Club: Groep A 1. echtpaar Nolet. 341,53 pnt.; 2. echtpaar Kloet, 327,11 pnt.; 3. heren Schürmann-Wiebols, 310,13 pnt.; 4. echtpaar Matthijsse, 307.86 pnt.: 5. heren Canters-Ribbens. 293,73 pnt.; 6. heren Goedhart-De Vlieger, 277,31 pnt.; 7. echtpaar Heuser, 276.97 pnt.; 8. heren Bccu-Van der Post, 276.56 pnt.; 9. heren Eekman- Rakhorst. 244.85 pnt. Groep B 1. heren Oostwoud Wijdenes-Tim- merman. 338.84 pnt.; 2. dames Van der Valk-Van de Zande, 335,72 pnt.; 3. heren Hcndrikse-Sweere, 304,29 pnt.; 4. echtpaar Van der Wolf, 301.55 pnt.; 5. heren Van Geesber- gen-Verschoor, 297,35 pnt.; 6. dames Does-Hendriksen, 296,28 pnt.; 7. da mes Schicttekattc, 291.35 pnt.; 8. echtpaar Van Drunen, 282,87 pnt.; 9. heren H. on W. Schot. 268.13 pnt.; 10. echtpaar Hoogerheijdc. 254.44 pnt. Groep C, 1. heren Dreijer-De Leeuw, 320,79 pnt.; 2. heren Van Dijk-Pos, 316,47 pnt.; 3. dames Pikard-Post. 309,83 pnt.; 4. heren Timmer-Turel, 308.94 pnt.; 5. dames Born-Sluijter, 308,06 pnt.; 6 dames Holty-Schot, 299,85 pnt.; 7. heren Hommersen-Vuijk, 284,04 pnt.; 8. dames Becu-Van dei- Post, 274,83 pnt.; 9. echtpaar Pan- kow, 267.52 pnt.; 10. dames Goed hart-De Vlieger, 253,50 pnt. Dit zijn de resultaten na 6 ron den. Mevr. Klumper-heer Berrevoets hebben in groep C 102,08 punten uit 2 ronden. VOLLEYBAL Bedrijfskompetitie 1974-1975 Neptunus li-Waterschap S. en D. 3-1, R.W.S. Deltadiënst-Cebeco Zuidw. 3-1, Mevo III tr.-PTT 2-2, Delta Sport-Cluzona 3-0, Mevo ti\- L. en O. 2-2, Smitbolnes-Neptunus I 2-2. Deltasport is door de 3-0 overwin ning op Cluzona kampioen van Poule A. Mevo III is op de 2e plaats gebleven. De vraag blijft open wie er 3e wordt. Stand kompetitie t'm 18 april 1975 Poule A Deltasport 17 16 1 0 50-10 33 kampioen Mevo III tr. 17 13 2 2 45-12 28 Kwiek 17 10' 2 5 39-20 22 PTT 17 9 4 4 38-23 22 Cluzona 17 10 1 6 33-24 21 Zeelandia 17 5 5 7 26-33 15 Neptunus I 17 4 3 10 21-37 11 L. en O. 18 4 3 11 22-41 11 Smitbolnes 18 1 5 12 17-47 7 Mevo tr. 17 0 2 15 5-49 2 Poule B Rabobank Z.zee 15 13 0 2 39- 9 26 kampioen R.W.S. Deltad. 14 8 5 1 35-19 21 Rabobank Sch. 15 7 5 3 31-23 19 Onderdak 15 6 5 4 31-23 17 Cebeco-Zuidw. 15 6 4 5 30-26 16 Neptunus II 15 5 4 6 25-30 14 ZIERIKZEE. Op de jongste Ouder avond van de Joh. Louis de Jonge- school en de Maltarakkers" voer den de oudere leerlingen een Lente- spel uit. Hier fragmenten uit het spel. (Folo; Zierikzeesche Nieuwsbode) R.T.M. 16 4 4 8 23-32 12 W.schap S. en D. 16 3 0 13 15-40 6 Rsb. v. Oeveren 15 2 1 12 11-38 5 Programma voor vrijdag 25 april 1975: R.W.S. Deltadienst-Reisb. v. Oeveren, 19.15 uur; Neptunus II- Rabobank Sch. 19.15 uur; Mevo tr.- Zeelandia 20.15 uur; Neptunus I- Cluzona 20.15 uur. MOTORSPORT M.A.C. „St. Philipsland" Op woensdag 30 april verrijdt de MAC Sint Philipsland de z.g.n. Ko- ninginnerit, die start te St. Philips land bij hotel „De Druiventros"; de finish is bij „De Wimpel". VOETBAL Schoolvoetbaltoernooi Zaterdag 26 april a.s. zal op het sportpark Bannink te Zierikzee het eerder op 29 maart j.l. door de kom missie schoolvoetbal van het rayon Zierikzee vastgestelde schoolvoëtbal- toernooi van de afdelingen B, C. en D plaats vinden. De duur van de wedstrijden is voor de afdelingen B en C vastgesteld op 2 x 15 minuten en voor de afdeling C op 2 x 20 minuten. Te 9.00 uur zal met het toernooi een aanvang wor den gemaakt. Aan het toernooi zal worden deel genomen door 12- en 13-jarigen in afdeling B. Afdeling B: (12-13 jaar) Chr. Ma vo III; Chr. Mavo IV; R.S.G. Prof. Zeeman V; R.S.G. Prof Zeeman VI en L.T.S. IV. Afdeling C (14-15 jaar) poule 1: R.S.G. Prof. Zeeman III; Chr. Ma vo III en L.T.S. III; Poule 2: R.S.G. Prof Zeeman IV; L.T.S. II; R.S.G. Prof. Zeeman II Afdeling D (16-17 jaar): Chr. Mavo L.T.S.; R.S.G. Prof Zeeman en R.S.G. Prof. Zeeman II. In deze niet op een hoog peil staande wedstrijd traden de tekort komingen van Dreischor nog eens duidclük aan het licht. Dat het bij de blauw witten aan werklust ont breekt kan moeilijk worden gezegd, maar het teamverband was ook nu weer volkomen zoek. Behoorlijke kombinuties behoor den tot de zeldzaamheden, waarbij dan nog kwam dat de voorhoede volkomen ongevaarlijk was. Over het geheel genomen was het een gelijk opgaande wedstrijd, waar hij Schoondijke toch nog wel iets beter voetbal op de grasmat bracht dan de thuisklub. Om deze reden kan de overwinning van de bezoe kers dan ook wel verdiend worden genoemd. Door een kleine aarzeling van keper Doclemnn had Eddy Muson in de 28e min. de gelegenheid om Schoondijke de leiding te geven 0-1. Vijf min. later kon dezelfde speler op rechts geheel ongehinderd op rukken en de uitlopende Doeleman passeren 0-2. Gezien de inprodukti- viteit welke door de Dreischor spe lers aan de dag werd gelegd was de wedstrijd hiermee in feite al be slist. Direkt na dc rust had de thuisklub pech toen Rob Wijnsteker, hield dc bal herhaaldelijk veel te lang in zijn bezit, op de lat schoot. In het laatste kwartier werd Schoondijke geheel in de verdedi ging teruggedrongen, wat de blauw witten wel een achttal hoekschoppen opleverde, maar geen enkel doel punt. Bij een uitval van Schoondijke had de thuisklub nog geluk dat het geen 0-3 werd. toen een van de Zceuwsvlaamse aanvallers op de paal schoot. ZIERIKZEE, 23-4. Zaterdag 26 april a.s., organiseert de atietick- aidcling van s.v. Delta Sport atle tiekwedstrijden op sportpark „Ban nink" Het zün jeugdwedstrijden, waarvoor een groot aantal jongens en meisjes, nl. 150 in getal, zijn inge schreven. Het zijn leden van de Zeeuwse verenigingen en van de verenigingen Typhoon (Gorinchem), A.V.R. (Rot-1 lerdam), Spado (Bergen op Zoom), Sliedrecht Sport en A.V. Gouda. Er zal op een veertigtal nummers strijd geleverd worden, verdeeld over do vier leeftijdsklassen A, B. C en D en de groepen jongens en meisjes. Allerlei nummers Bijna alle mogelijke atlctieknum- mers zullen deze middag beoefend worden, discuswerpen, speerwerpen, kogelstoten, hoogspringen, versprin gen. estafettes cn alle mogelijke loop- nummers vanaf 60 m voor de D- meisjes tot 3000 m voor de B jongens, op welke laatste nummer de Neder lands kampioen. Jon dc Bart uit Goes aan de start komt. Nog meer kampioenen zijn zater dag op sportpark „Bannink" aanwe zig. o.a. van ..Sliedrecht Sport", die grossiert in jeugdkampioenen op de werpnummers. Dc wedstrijden vangen aan om half twee 's middags en als laatste num mer wordt om 20 min. voor vijf de estafette 4 x 60 m meisjes D verlo pen, waarvoor van Delta Sport twee ploegen aan de start komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4