Sv NIEUWE BRANDWEERKAZERNES TE HAAMSTEDE EN RENESSE GEOPEND KOOPJES HALEN WICO" Oosterland heeft programma voor 5 mei STREEKNIEllWS Comité op bres voor Bruse jeugd Overeenstemming over zuivering van het kanaal Gent-Terneuzen AGENDA Grolt' verbetering voor vrijwillige korpsen HAAMSTEDE RENESSE, 24-4. Woensdagavond werd door burgemeester H. P. Everwijn van Westerschou- wen officieel de geheel vernieuwde brandweerkazerne te Haamstede ingebruikgesteld. In eerste instantie gebeurde dit te Renesse, waar naast een aantal leden van liet vrijwillige brandweerkorps Westerschouwen ook wethouder L. C. Hoogerhuis en een aantal raadsleden bij tegenwoordig waren. De herinrichting te Renesse noem-\ de de burgemeester zowel binnen als buiten, waar een parkeerterrein is gecreëerd, byzonder geslaagd. Het krediet dat door de raad is verleend en waarmee de dienst gemeentewer ken heeft moeten woekeren, is nuttig besteed, zoals de heer Everwijn kon konstateren. Naast de dienst gemeentewerken hebben de eigen mensen te Renesse van het korps er veel aan gejdaan om alles in een voortreffelijke staat te brengen, waarvoor de burgemees ter de Qnderkommandant de heer W. Hoogerhuis een kompliment maakte. In het theorielokaal hebben de mensen zelf een kleine bar ge plaatst waar, zoals de burgemeester de aanwezigen verzekerde, niet op kosten van de gemeente wordt ge dronken. Als versiering boven de bar bood de burgemeester aan de komman- dant van het korps Westerschouwen de heer J. van Sluyters een ingelijst opschrift aan met de tekst „Bij grote dorst Ruit indrukken". In de brandweerkazerne te Renes se. welke nu is voorzien van cen trale verwarming, is een nieuw was lokaal met toilet en douche gebouwd. Verder heeft men de beschikking gekregen over een stafkamer, theo rielokaal en een bergruimte, terwijl de garage een goede opknapbeurt heeft gehad. De burgemeester sprak de hoop uit dat afgezien voor de oefeningen men zo weinig mogelijk in de toekomst zal moeten uitrukken. Kazerne Haamstede Te Haamstede werd de geheel nieuw gebouwde brandweerkazerne met een officiële handeling door bur gemeester H. P. Everwijn, wethou der L. C. Hoogerhuis en de gemeen te-secretaris de heer J. W. de Jonge in gebruik genomen. De burgemeester moest hierbij met een straal de deur van de garage openspuiten, terwijl de wethouder en de gemeente-secretaris een aantal horden waarop vlammen waren ge schilderd en welke boven de garage- Advertentie BIJ JV deuren waren geplaatst, omver moesten spuiten, waarbij ZÜ allen werden geassisteerd door een mini- brandweerman. Nadat deze opératie uitstekend was geslaagd zei burgemeester Ever wijn in het theorielokaal dat het de moeite waard is wat tot stand is ge bracht. Hij dacht hierbij terug aan de oude toestand, toen men noodgedwongen gebruik moest maken van een oude schuur, waarin men bij vorst met al lerlei verwarmings apparatuur de zaak vorstvrij mo^st houden In dit licht bezien maakte hij ge wag van een bijzonder grote verbe tering daar men nu een fraai geheel heeft verkregen met buiten het ge bouw ook een grote parkeerruimte. Namens het gemeentebestuur maakte hij de direkteur gemeente werken de heer Z. Roseboom en zijn mensen een kompliment voor het ontwerp en de begeleiding die de burgemeester bijzonder geslaagd noemde. Voor de kazerne kon worden ge realiseerd heeft men wel eens geduld moeten utoefenen, maar dat is nu ruimschoots beloond, daar deze ka zerne elke toets van kritiek kan doorstaan. De kommandant en zijn manschappen bracht hij dank voor de nrichting welke door hen zelf is verzorgd. Nieuwe brandweerwagen Daar de brandweerauto welke te Haamstede is gestationeerd niet meer aan de gestelde eisen voldoet, zijn door het gemeentebestuur al weer de eerste stappen gezet om een nieuwe brandweerauto aan te schaf fen, zo deelde de burgemeester mee. Namens het gemeentebestuur bood hij een prijzenkast aan waarin de in het verleden gewonnen prijzen ge plaatst kunnen worden. Dank bracht hij de leden van het korps voor de inzet welke aan de dag wordt gelegd, waarbij hij er nog eens de aandacht op vestigde dat de samenwerking tussen het korps en het gemeentebestuur niets te wensen overlaat. De kommandant van het vrijwillige brandweerkorps Westerschouwen de heer J. van Sluyters sprak woorden van dank tot het gemeentebestuur voor het realiseren van de kazerne, waarbij rekening is gehouden met de wensen uit het korps. Wij zijn nu in staat om mensen in onze eigen omgeving te ontvangen, zo stelde de kommandant vast. Dank bracht hij ook aan het ge meentebestuur om het korps altijd ter wille te zijn als men iets nodig heeft om het korps zo goed mogelijk OOSTERLAND. 19-1. Door het be stuur van do plaatselijke Oranjever eniging werd voor maandag 5 mei a.s. ter gelegenheid van de 30ste ver jaardag van Necrlands' bevrijding, het feestprogramma opgested. 9.45 uur v.m. Muzikale rondgang door het dorp met „Oosterlands Fan fare". 11 uur: Tractatie van de school kinderen bij de ..Conferentiekamer". 1-3 uur: Kinderprogramma, te ge ven door het gezelschap: Co de Vos. in de ..Conferentiekamer". 3.15 uur: Start van een oriëntatie rit voor automobielen: start vanaf de toren. Opstellen op de Hofweg, en inschrijving bij de start op deze plaats. 7.30 uur: Tcntconcert op het Ko- ninginneplein, waar de mobiele mu ziektent zal worden opgesteld- 8.45 uur: Lampionoptocht, vertrek vanaf dc „conferentiekamer", waar ook de lampions zullen worden uit gedeeld. Na afloop van deze optocht, waar bij ook de muziekvereniging „Oos terlands Fanfare" zijn medewerking zal verlenen, komt er voor de dans liefhebbers nog een bal. onder lei ding van de plaatselijke band van „Jaap en Kees" in ..Neffen d'Eule'. van Adriaan Dorst. Burgemeester Everwijn overhandigt branclweerkommandant Van Sluij- ters een ingelijste wandspreuk, mei cle treffende uitspraak „Bij grote dorst ruit inslaan". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) te laten funktioneren. Als wij ergens om vragen, zei de heer Van Sluyters, doen wij dit beslist niet omdat wij iets mooi vinden, maar alleen in het belang van de gemeenschap. De nieuwe kazerne noemde hij een stimulans voor het gehele brand weerkorps. Met het gemeentebestuur hoopte hij op een blijvende prettige samenwerking. „Goes, sportstad 1975" in hot kader van „Goes, sportstad 1975", wordt op 8 mei a.s. in sport hal „De Bevelanden" te Goes een in ternationaal zaalhandbaltoernooi georganiseerd. Dit toernooi is gro tendeels mogelijk gemaakt door de sponsoring van de Rabobank „Goes". Aan dit toernooi zullen de volgen de bekende teams deelnemen: Sasja, Antwerpen; Hermes, Den Haag; S.T. Meteoor. Eindhoven; Mora Swift. Roermond; Haringman, Goes; Vol harding, Goes; Zeeuws Jeugdteam en Olsemerksum, Antwerpen. Het internationaal zaalhandbal- toernooi vangt aan 's morgens om 10.00 uur. Kaartverkoop aan de kas sa van de sporthal. De toegangsprijs bedraagt voor kinderen f 1,50 en voor volwassenen f 2,50. Bus en veerdiensten op 5 mei Op maandag 5 mei 1975, nationale bevrijdingsdag, zullen alle autobus diensten, alsmede de door de N.V. R.T.M. geëxploiteerde veerdienst Zy- pe-Anjia Jacoba Polder vv. worden uitgevoerd als op zondagen. ZIERIKZEE U.V.V. bejaarden-ontspanningsavond De Zierikzeese U.V.V. organiseer de een geslaagde avond voor de be jaarden met eigen krachten. De presidente verwelkomde de ge heel gevulde zaal. Een koortje van U.V.V.-dames onder leiding van mevr. Bije opende de avond met ver schillende vaderlandse liedjes. Daar na werden dia's vertoond door mevr. Bije, die de bejaarden meenam naar Parijs. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de kas van de U.V.V., die een zeer vlot verloop had. Na de pauze werd door 6 U.V.V.- sters het toneelstukje „Een jonkheer als uitsmijter", een aardig stukje in drie tafrelen en tot groot vermaak van de toeschouwers opgevoerd. Hierna werden door het dameskoor en vele bejaarden nog enkele lied jes gezongen. Wandkleden in ,/t Lange Uus" Van heden af (donderdag) zijn weer artistieke wandkleden te zien in ,,'t Lange Üus". Ze zijn van de Arnhemse kunstenares Lijntje de Jonge en gemaakt van natuurlijke materialen, als wol, hout e.d. Advertentie Gevaarlijk verkeerspunt BRUINISSE - Deze zomer zal de Plaat van Oude Tongc voor rekreatie in gebruik worden genomen. Deze rekreaticmogelijkheid zal pngetwy- feld zeer veel dagrekreanten trekken, ook vanuit Bruinisse. Vooral de kin deren zullen met mooi weer in grote getalen naar het strandje gaan, waarvoor zij dc drukke en gevaarly- ke Rijksweg over moeten steken. Om te voorkomen dat er eerst on gelukken gebeuren eer er maatrege len worden getroffen is te Bruinisse een comité gevormd dat in een schrijven aan het gemeentebestuur van Bruinisse verzoekt bij Rijkswa terstaat en alle andere instanties die hiermee te maken hebben, aan tc BRUSSEL, 24-4. Nederland en België hebben woensdag in Brussel overeenstemming bereikt over de zuivering van het. sterk vervuilde kanaal Gent-Terneuzen. De Belgische ministers die aan het overleg deelnamen, hebben toege zegd maatregelen te nemen om het kanaalwater te zuiveren. Van Ne derlandse zijde zal worden meege werkt aan enkele saneringsprogram ma's. De beide landen zullen in Zei- zate samen een zuiveringsinstallatie bouwen voor de verwerking van het afvalwater in het grensgebied. In 1980 zullen voldoende maatregelen getroffen zijn om het water van hel kanaal geheel zuiver te maken. Voorts zal een onderzoek worden ingesteld naar de oorsprong van zware metalen in het water Met na me de verontreiniging met lood is extra hoog. De oorzaak is nu nog onbekend. ZIERIKZEE. Op dinsdag 29 en woensdag 30 april komt het patiën tenschip Prins Willem Alexander" naar Zierikzee met aan boord 60 be woners van „Het Zonnehuis" te Beekbergen. Het Zonnehuis gaat uit van de Christelijke vereniging tot verpleging van langdurig zieken. Is opgericht in 1021 en gevestigd te Utrecht. Er zijn Zonnehuizen in Am stelveen, Beekbergen, Doorn, Vlaar- dingen, Zuidhorn en Zrcolle. Jn Beekbergen werd het eerste Zonne huis gevestigd en in 1929 in gebruik genomen. Aanvankelijk telde het 48 bedden, maar door moderniseringen en uitbreidingen in 1939 en 1962 werd het beddental in Beekbergen op 120 gebracht. Ca. 80 procent van de bewoners verplaatst zich per rol stoel. Bekend is de uitgave van de jaarlijkse bloemenkalcnder van dc Zonnehuizen. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE vertoont vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 april de grote sukses-film EElMBIfURMME EfanuHrmiEU piéiffiBON fAYE HUNAWAY "CHINATOWN" ten PARAMOUNT presentatie TECHNICOLOR PANAVISION Uitgebracht door Cinema Inlernalional Corporation Aanvang 20.00 uur Toegan 18 jaar Volgende week: „Quo Vadis" dringen om voorzieningen te treffen die een veilige oversteek van de Rijksweg daar ter plaatse garande ren Hopelijk zullen de desbetreffende instanties inzien dat tei-plaatse een zeer gevaarlijke situatie bestaat, en de jeugd niet aan dit gevaar bloot gesteld mag worden. Dit verzoekschrift was ondertekend door de hei-en H. Gi'oeneveld, hoofd Christelijke basisschool, M. A. Wit- zenburg, hoofd openbare basisschool, C. J. Hendrikse. direkteur Christelij ke Nijverheidsschool. Verder werd het gesteund door personeel en bestuur kleuterschool, middenstandsvex-eniging en V.V.V. Bruinisse. Waterschapsunie ontevreden over wegen DEN HAAG, 23-4. De Unie van Waterschappen is in hoge mate on- .tevi-eden over het beleid van de re gering ten aanzien van de wegen, die door de waterschappen wolfden onderhouden. Aldus heeft de adjunct-directeur van d.e Unie van Waterschappen, de heer J. M. de Graaf, dinsdag in Den Haag opgemerkt op een pers conferentie, die was gewijd aan het verschijnen van het jaarverslag van de Unie over 1974. De waterschappen '%even jaarlijks een bedrag van vijftig miljoen uit om een wegennet te onderhouden, maar kiijgen daarvan van de over heid slechts een gering bedrag tei-ug. Jongen in zwembad verdronken EINDHOVEN, 23-4. De 13-jarige Humphrey Limon uil Eindhoven is woensdagmiddag in het zwembad „De Tongelreep" in die stad ver dronken. Een badmeester ontdekte de jongen, die niet kon zwemmen, op de bodem van het diepe bad. Mond op mond beademing en hart massage hielpen niet meer. Man slaat zijn vrouw schedel in HEERLEN. De 52-jarige vrouw Maria Z.-B., die woensdagmoi'gen met een ingeslagen schedel dood werd aangeti-offen in haar woning te Heerlerheide in Heerlen, blijkt te zijn vermoord door haar 48-jarige echtgenoot, Huub Z. De man is werkzaam bij een talenpracticum in Heerlen. Aanvankelijk dacht de politie aan roofmooi-d. Later op de dag viel de verdenking van de Heerlense re cherche op de echtgenoot van het slachtoffer, die na een langdurig verhoor een volledige bekentenis heeft afgelegd. Drie jongens gedood door auto ST. MICHIELGESTEL, 23-4. Bij een aanrijding tussen diie fietsende jongens en een personenauto in de bebouwde kom van Sint Miechiels- gestel (N.-Br.) zijn dinsdagavond twee van de jongens gedood en werd de derde zwaar gewond, die latei overleed. De bestuurder van de auto is ingesloten. Volgens de politic ver keerde hij onder invloed. De jon gens waren bezig een weg over te steken. De slachtoffers zijn: de 15- jarige Anton Kapleijns, de 12-jarige Johan van dc Westelaken. beidon uit Sint Michielsgestel cn de 12- jarigc broer van Anton Kapteijns. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Ir. J. Manusamu, president in ballingschap van de Re publiek der Vrije Zuid-Molukken (RMS) is fel tegen horde akties om het ideaal van de RMS, een onaf hankelijk Ambon te bereiken. „Har de akties leiden tot niets. Integen deel. ze maken juist veel stuk". DEN HAAG. Tweede Kamerleden van SGP. KVP. CHU, VVD, ARP. PvdA en DS'70 hebben in schrifte lijke vragen aan minister Van der Stee van visserij een beroep gedaan beroepsvissers in de binnenwateren meer bescherming te geven dan thans hot geval is. Zierikzee ,,'t Lange Uus". Expositie wandkle den. Tijd: gedurende winkeltijden. Donderdag 24 april Goes „De Prins van Oranje", 10.30 uur, afd. Zeeland Plattelandsvrouwen bond. Zierikzee Huis van Nassau, 19.30 uur, vergade ring Zierikzeese Sportraad. Openbare kleuterschool „Kabbe- laarsbank, 20.00 uur, ouderavond. Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, gemeente-avond Herv. kerk. Concordia. 9.30 uur, vergadering Ver. van Onderwijzers en Onderwij zeressen op Sch.-D., 8.45 uur, expo sitie leermiddelen. Renesse Het Wapen van Renesse, voorjaars vergadering V.V.V. „Renesse Voor uit". Vrijdagavond 25 april Zierikzee „De Poorter", 1930 uur, ledenverga dering vereniging „Stad en Landp van Schouwen-Duiveland". Burgh-Haamstede Cantine sportpark Van Zuijen, 20.00 uur, vergadering sportvereniging DFS. Zaterdag 26 april Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling, (Chinatown). Dorpshuis, voorjaarstoneeluitvoering „Op Drift". Zondag 27 april Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling, (Chinatown). Herv. Verenigingsgebouw. 19.30 uur, jeugd en samenzang. Maandag 28 april Zierikzee Vertrek: RTM-station, 7.45 uur, ex cursie afd. Schouwen Plattelands vrouwenbond. Huis van Nassau. Fraktievergade- ring P.v.d.A. 20.00 uur. Dinsdag 29 aprjl Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, voorlichtings avond Waterschap Schouwen-Duive land. „Mondragon", 14.00 uur, vergadering LCC, (Land en tuinbouw Coöperatie Centi-um West Nederland). Renesse „Koffieronde", afd. Noordwelle Plattelandsvrouwenbond. Donderdag 1 mei Zierikzee Stadhuis (trouwzaal), 15.30 uur, ope ning expositie „Zierikzee Monumen taal". Gi*aanbeurs, 20.00 uur Streekfedern- tie P.v.d.A. Zaterdag 3 mei Serooskerke Dorpshuis, 13.00 en 14.00 uur, start 5e Schelphoekwandeltocht. Dinsdag 6 mei Zierikzee Havenplein. 2000 uur, Kon. Mari- nierskapel. Maandag 12 mei Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, Z.V.U. Toneel. Zaterdag 17 mei Renesse Excursie Stad en Lande, 15.00 uur, verzamelen: toegangshek Slot Moer- mond. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Nachtegaal en fitis GOES, 23-4. Vanuit het zuidwes- ten komen momenteel veel koekoe ken, zwaluwen, sterns en andere vo gelsoorten ons land binnen. Hier en daar is in het Deltagebied ook de nachtegaal gehoord. Dit is het ge volg van het zachte lenteweer van de laatste dagen. Aan de binnen- duinrand komt op het ogenblik een ware invasie voor van de fitis, een klein vogeltje dat gemiddeld onge veer 15 gram weegt, dat van de streek rond de evenaar komt. De fi tis, een zangvogel by uitstek, is een van dc talrijkste broedvogels van bossen cn struiken in West- en Noord-Europa en is ook in ons land in het broedseizoen zeer algemeen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2