„GROTE AVOND" RIJKSSCHOLENGEMEEN SCHAP .PROFESSOR ZEEMAN' STREEKNIEUWS schuifelementen in sterk ribcord f 279,- intermeubel Voorlichtingsavond Waterschap Schouwen-Duiveland WELLICHT DIT JAAR NIEUW KLEEDLOKAAL EN KANTINE OP SPORTTERREIN RENESSE PZEM-elftal won kompetitie van zomeravondvoetbal 3 ZJERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 april 1975 pfr. 21678 ZIERIKZEE, 19-4. Voor een vooral jeugdig publiek, in liooi'dzaak leerlingen van de Rijksscholengemeenschap ,,Prof. Zeeman" waaraan de MAVO wel het kleinste aantal belangstellenden leverde - en genodigden: lera ren met hun dames en vertegenwoordigers van de ouderverenigingen, vond vrijdag in de Zierikzeese Concertzaal tie „grote avond" plaats van de School vereniging „Kontakt". Een gevarieerd programma, afge stemd op de ..dertiger jaren", voor zag in een grote dosis humor, spe ciaal in het door ..Het Groot Zierik- zeesch Toneeiensemble" opgevoerde vrolijke spel „Dan maar de lucht in", van Stephens en Linton. Voor de pauze werden „enige be kende en minder bekende artiesten van de Rijksscholengemeenschap" gepresenteerd. Dat waren in de eer ste plaats Jaap van Geffen en Oscar Korstanje, die zorgden oor wat nos talgische sfeer met gitaarmuziek en Amerikaanse blues; in het slotnum- nem zelfs versterkt met „tapdance". Jack Post. Arjan en Marieke van der Spek verzorgden op uitstekende wijze een „sprookje" dat een navrant beeld van de toekomst schetste. Ze deden dat in de vorm van het pop penspel: „Bruintje bakt ze bruiner"; de heer R. Keizer verzorgde de ge in idsversterking en -effekten van dit geslaagde programma-onderdeel. Het eerste deel van de avond werd afgesloten met accordeonmuziek door Ab de Groot. Willie van dei- Post verzorgde op originele wijze de aankondiging van de verschillende nummers. Voor 25 jaar.... ZIER1KZEE. Naar wij vernemen ontplooit Kunst en Eer" zeer spoe dig een aktiviteit in de vorm van een uitvoering voor haar leden inde Concertzaal. Liefhebbers kunnen na afloop een dansje maken in het „Huis van Nassau". HAAMSTEDE. W. d. V. vond in een weiland ticee kievitseieren die wellicht de eerste op ons eiland zijn. RENESSE. Naar wij vernemen be staat ook deze zomer veel belang stelling van de zijde der vakantie gangers voor Renesse. Er is reeds veel verhuurd, maar nog volop ruimte. Het aantal aanvragen voor zomerwoningen en kamers zonder pension is evenwel veel groter dan de aanvragen voor pension. HAAMSTEDE. Onze correspon dent te Haamstede deelt mede, dat het Kerkkoor der Ned. Hervormde Gemeente de vererende uitnodiging heeft ontvangen voor de radio ie zingen. RENESSE. De Rijkspolitie maakte proces-verbaal op tegen een tweetal dames, die naast de weg staande narcissen afplukten en meenamen. Het is spijtig dat het zover moest komen. Er is echter al zoveel ge waarschuwd dit na te laten, dat de zondaars nu de consequenties maar moeten dragen. BRUINISSE. Dagelijks worden honderden kilo's zeesterren aange voerd. Zij hebben vijf poten en worden dan ook hier vijfhoeken ge noemd, Bru 139, schipper H. J. bracht nu een zeester mee met zevèn poten, die als curiositeit veel be kijks trekt. RENESSE. De Paascollecte voor het algemeen Kerkelijk Werk, ge houden tijdens de dienst der Evan gelisatie heeft f 23,47 opgebracht. BROUWERSHAVEN. Voor het eerst sinds 1940 komt er weer nieuwbouw in deze gemeente. Brou wershaven heeft namelijk een bouwvolume toegewezen gekregen van drie arbeiderswoningen. Door het bestuur zlin e»»n viertal plannen, drie met een houtkonstruk- tie en één in steen, gemaakt en op 23 januari jl. aan bet gemeentebe stuur van YVesterschouwen opge stuurd. Met de wethouder van sportzaken de heer M. J. Steur heeft hierna nog enige malen, ter nadere oriëntatie, een bespreking plaats gevonden, welke bijzonder prettig verlopen *Un. Goede hoop bestaat er bij de sportvereniging dat op de in mei te houden raadsvergadering deze zaak aan de orde zal worden gesteld. De toestand van het huidige Klucht Met veel jeugdig enthousiasme weid na de pauze door het „groot ensemble" een vrolijke toneelge- Voorstel tot ontbinding van het Land- en Tuinbouw Coöperatie Centrum West-Nederland Op dinsdagmiddag 29 april wordt in café-restaurant Mondragon de jaarlijkse ledenvergadering, tevens liquidatievergadering, gehouden van het land- en tuinbouw Centrum West-Nederland, onder voorzitter schap van ir. A. W. Luitjens. Een belangrijk punt van de agenda is het voorstel tot ontbinding van de vereniging. Dit voorstel wordt gemo tiveerd door de overweging, dat dooi de concentratie in diverse coöperatie- sektoren en de eigen aktiviteiten van de vereniging in toenemende mate door de leden zelf en hun centrales worden vervuld. Verder wordt voor gesteld een vereffeningscommissie in te stellen en wel in deze vorm; het dagelijks bestuur met deze vereffe ning te belasten. Volgens een derde voorstel moet worden voorzien in de instelling van een coöperatie-commissie. Het wordt nl. een goede zaak geacht een com missi e te vormen die bepaalde akti viteiten organiseert, om het kontakt tussen de coöperaties niet verloren te laten gaan. Verder zal door de heer J. Dijkgraaf een inleiding wor den gehouden over „jongeren en de coöperatie", waarna nog een gedach- tenwisseling volgt. Expositie In Galerie "Wetering aan de Lijn baansgracht „te Amsterdam zal van zaterdag 26 april tot en met woens dag 21 mei 'a.s. werk worden geëx poseerd van de uit Brouwershaven afkomstige kunstenaar Dies de Jon ge. Na zijn opleiding aan de akade- mie van beeldende kunsten te Rot terdam exposeerde De Jonge onder andere in Amersfoort, Bochum. Rot terdam, Bussum en Den Haag. Te Amsterdam toont hij houtskulpturen en etsen, samen met objekten van Francoise van den Bosch. ZIERIKZEE, 18-4. Teneinde meer bekendheid te geven aan het werk van het Waterschap in het algemeen en in het bijzonder aan de bestrij ding van de verontreiniging van het oppervlakte water zal op dinsdag avond 29 april a.s. in de concertzaal te Zierikzee door het Waterschap iSchouwen-Duiveland een voorlich tingsavond worden gehouden welke voor alle belangstellenden vrft toe gankelijk zal zijn. Tijdens deze bijeenkomst zullen de kleedlokaal, waar momenteel met d'spensatie gebruik van wordt ge maakt maar dat door de hoofdconsul van de afdeling Zeeland is afge keurd. is zodanig dat de vrees ge wettigd is dat er in het volgende seizoen geen gebruik meer van zal mogen gemaakt, waardoor men ge noodzaakt zou zijn elders een onder komen te zoeken, iets wat gezien het tekort dat er momenteel aan speel terreinen is een onmogelijke zaak zal zijn. De hoop is er dan ook op gevestigd dat de bouw. waaraan ook de leden zullen meewerken, in de tweede helft van dit jaar kan worden be gonnen. schiedenis op de planken gebracht. Aan deze klucht werkten mee Dik de Koning, Saskia Scherjon, Sylvia Langelaar, Jaap van Mourik, Inge Langelaar, Rien Scherpenisse, Con nie Muller, Arthur Kramer en de heren N. Baart en Th. Lenders. De aanwezigen amuseerden zich koste lijk met dit vrolijke spel vol verras singen, dat vooral een succes werd door de vlotte presentatie, zoals die door de hele groep te zien werd ge geven. Vooral het spontane spel, van de foofdfiguren zorgde echter voor het doorslaand succes van deze klucht, onder regie van de heer Th. Lenders, Aan het begin van de avond ver welkomde Sylvia Langelaar namens ..Kontakt" de aanwezigen. Swingende dixielandmuziek door een uitstekend „dertiger-jaren" or kest, onder leiding van Tom Easton, begeleidde in de „Graanbeurs" nog enige uurtjes het zeer geslaagde „bal na". ZIERIKZEE Ouderavond openbare kleulerichool Op donderdagavond 24 april a.s. wordt in de openbare kleuterschool „Kabbelaarsbank" weer een ouder avond gehouden. De schoolarts mevr. M. Germing-Steidl hoopt een praat je te houden over preventieve ge zondheidszorg voor kleuters. Deze avond zullen ook de tekeningen van de nieuwe school te bezichtigen zijn. 1 mei-bijeenkomst P.v.d.A. Op donderdag 1 mei houdt de Streek federatie van de Pv.d.A. „po litiek café" in de Graanbeurs van het Huis van Nassau. HAAMSTEDE Gewonden bij ongeval Zaterdagmiddag vond op dc Burgh- seweg te Haamstede een eenzijdig ongeval plaats waarbij een tweetal personen gewond raakten. Bij het af slaan in de Moolweg gaf W. H. uit Sliedrecht, gezeten an een personen auto, gas in plaats van af te remmen. De auto vloog ten gevolge hiervan uit de bocht waarbij hij in de naast de weg gelegen sloot terecht kwam. De echtgenote van de bestuurder en het eveneens in de auto gezeten zevenjarig dochtertje liepen hierbij lichte verwondingen op. De auto werd met een takelwagen uit de sloot getakeld. Kruiken met gas uit oorlog Op het vliegveld te Haamstede heeft men vorige week nog eep er fenis uit de oorlog opgeruimd. Na de oorlog werd een aantal krui ken, inhoudende een soort traangas zoals bleek uit een onderzoek door het chemisch laboratorium Rijks Verdedigings Organisatie van TNO te Delft, met een heveelheid munitie (die reeds onschadelijk is gemaakt) begraven. Aangenomen wordt dat het soort gas door de Duitsers werd gebruikt bij oefeningen met gasmas kers. De kruiken kwamen weer voor de dag bij de graafwerkzaamheden voor volgende punten worden behandeld: Welke dijksverhogingen moeten langs de Oosterschelde worden uit gevoerd; de problemen van de wa terbeheersing; het intensieve verkeer op de wegen; de noodzaak van zui ver water. Bij het laatste punt zal de in op dracht van de Zeeuwse waterschap pen vervaardigde band-diaserie „Zuiver water - Zeeuwse noodzaak" worden vertoond. In zijn openingswoord liet voorzit ter v. d. Roest nog eens een aantal in het afgelopen jaar ontwikkelde akti viteiten de revue passeren. Het cam ping-voetbaltoernooi. dat in een nieuwe vorm was gegoten, had weer een voortreffelijk verloop. Een spe ciaal woord van dank richtte de voorzitter tot alleen die hiertoe een bijdrage hebben geleverd. Gezien de van het zakenleven ver nomen reakties zal, zoals op Schou- wen-Duiveland al o.a. te Bruinisse en Nicuwerkerk het geval is, aan het gemeentebestuur toestemming worden gevraagd voor .het plaatsen van reklamebordcn langs het speel veld. Met voldoening stelde de voorzitter vast dat de door de heer B. dc Zeeuw gegeven training positieve resultaten te zien geven. Na een minder goed begin worden er nu door het le cn 2e elftal goede prestaties geleverd. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende leden de he ren A. v. d. Roest. W. v. d. Waal en R. Boerma allen herbenoemd. Tot leden van de financiële kom missie werden benoemd dc heren J. M. Verboom en D. Bezuijen, en als reserve H. v. d. Bie. een rioolpersleiding. Met een z.g.n. reuzestofzuiger werd een hoeveel heid zand» waarin zich scherven van de kruiken bevonden (hele kruiken zag men niet) op een auto geblazen, waarna het werd afgevoerd naar de vuilverbrandingsoven van Rijnmond waar de lading werd vernietigd. Na een onderzoek door de WMZ is gebleken dat het grondwater ter plaatse niet is verontreinigd. KERKWERVE Simavi-collecte De Simavi-kollekte heeft te Kerk- werve opgebracht f 173,65. Dit is ruim f 30.- meer dan vorig jaar. Een hartelijk dankwoord aan de koliek tantes en de gevers voor dit mooie resultaat is zeker op zijn plaats. NIEUWERKERK Verkoping Vrouwenvereniging Op woensdag 23 april houdl de Vrouwenvereniging weer een verko ping van gemaakte goederen in het gebouw „Rehoboth" aan de Oost straat. Dc heer Hoekman zal aanwe zig zijn met zijn boekenstand. Het bestuur rekent op de komst van ve len. Voor tijd: zie agenda. BRUINISSE Kontrole op glasaaltrek Personeel van de Grevelingensluis te Bruinisse zetten al enige jaren fui ken voor het kontroleren van de glasaaltrek de Grevelingen op. Vori ge week was sprake van een zeer grote trek, er werden nl. 100 tot 200 stuks glasaal per fuik aangetroffen, wat alle voorgaande jaren heeft De voorzitter deelde de vergade ring mee dat het onmogelijk is om op deze datum aan het toernooi ie gaan deelnemen. Met de kompetitie wordt er dit jaar pas op 12 mei a.s. een aanvang gemaakt waardoor er nog geen gelenheid is geweest om het aanwezige spelersmateriaal te overzien, terwijl ook elke gelegen heid ontbreekt om vooraf enige noodzakelijke oefenwedstrijden te spelen. Door de terreinmoeilijkheden ten gevolge van de regenval in het afgelopen jaar, wat een groot aantal terreinafkeuringen ten gevolg had. is het niet mogelijk de kompetitie eerder dan op 12 mei a.s. te laten aanvangen. De heer Jumelet deed een beroep op de verenigingen „Die Gouwe" en „Velocitas", waar buiten de zomer avondkompetitie geen kompetitie wedstrijden worden gespeeld, hun terrein ook voor een aantal wedstrij den, waarbij zij niet zijn betrokken, beschikbaar stellen. De vertegenwoordiger van „Die Gouwe" verklaarde dat het voor zijn vereniging waarschijnlijk moeilijk heden kan opleveren daar momen teel hiervan gebruik wordt gemaakt, door de sportvereniging WIK te Kerkwerve voor het spelen van ju niorwedstrijden, terwijl daarnaast ook de korfbalvereniging NOAD uit Dreischor gebruik van het terrein maakt. Voor wat het terrein van Velocitas betreft, liggen de perspektieven wat gunstiger daar alleen in de zomer maanden door deze vereniging ge- overtroffen. Vanaf het moment dal de Grevelingen werd afgesloten wordt de glasaaltrek naai de Greve lingen gekontrolcerd. Deze gegevens zijn voor het „Rivo", Rijksinstituut voor Visserijonderzock, te IJmuiden. Flitsen uit het buitenland BOGOTA. Bij een ernstig buson geluk in de omgeving van de stad Rionegro in het noord-oosten van Columbia zijn 26 mensen omgekomen en zeven gewond. ROME. De grote vakbonden in Italië hebben met een algemene sta king van één uur gereageerd op de bloedige ongeregeldheden in Milaan van de afgelopen dagen waarbij twee doden vielen. NEW YORK. Omstreeks 150.000 mannen, vrouwen en kinderen heb ben in New York meegedaan aan een demonstratieve optocht ten gunste van emigratie van Joden uit de Sow- jet-Unie. MANILLA. De vijf landen van de Zuidoost-Aziatische Verdragsorgani satie - de Philippijnen, Thailand, In donesië, Maleisië en Singapore - hebben gezamenlijk de koninklijke regering van nationale eenheid in Cambodja erkend, zo is officieel in Manilla meegedeeld. BAZEL. Onder Bazels Rijnhaven „Kleinhüningen" heeft zich naar de schatting van deskundigen een olie meer van 250.000 liter gevormd. In een 50 jaar oude ondergrondse lei-fc ding is een lek ontdekt, waardoor olie in het grondwater stroomde. bruik van het sportterrein wordt gemaakt. P.Z.E.M. ongeslagen In zijn nabeschouwing over de in 1974 gehouden kompetitie zei de heer Jumelet dat er gesproken mag worden dat er op een prettige ma nier, vrij sportief, is gespeeld. Inci denten kwamen er gelukkig niet voor. Wel vond hij het jammer dat door werkzaamheden in de land bouw er enige elftallen niet voltalig binnen de lijnen konden verschijnen. Het elftal van de PZEM, dat een maal gelijk speelde en al zijn andere wedstrijden in winst wist om te zet ten, feliciteerde hij met het op on geslagen wijze behalen van de kam pioenstitel. De aanvoerder van het elftal van dePZEM de heer J. van Male mocht van de voorzitter de wis selbeker en de kampioensprijs in ont vangst nemen. Alle vertegenwoor digers van de andere elftallen kre gen'een herinneringsschilri aangebo den. Sporlivilcitsprijs De sportiviteitsprijs, welke net zo belangrijk zo niet belangrijker is als- de kampioensprijs, kwam voor de tweede achtereenvolgende maal in het bezit van de vereniging Velocitas. met 146.4 pnt. De verdere stand voor de sporti viteitsprijs was: 2. PZEM 164 pnt; 3. Toren Boys 168 pnt; 4. Kon. Zee- Advertentie Nieuw aangekomen Mooie Per element meelstraat 31 zierikzee VIENTIANE. Op drie plaatsen in Laos zijn gevechten uitgebroken tus sen rechtse troepen en de pro-com munistische Pathet Lao, die gesteund wordt door militairen uit Noord- Vietnam, zo heeft de Laotiaanse mi nister van defensie Sisouk na Chnm- passak vrijdag verklaard. landia 182 pnt; 5. Stella Boys 184 pnt; 6. Die Gouwe 184.8 pnt; 7. VAR 186.3 pnt; 8. Brogum 193.8 pnt. Uit het financieel jaarverslag over het afgelopen jaar van de penning meester de heer M. F. de Vos bleek dat het rayon Zierikzee dit met een batig saldo kon afslyilen. NV lat de rekening door de verga dering was goedgekeurd werd de penningmeester onder" dankzegging voor zijn goede beheer decharge ver leend. Bij de bespreking voor het a.s. sei zoen bleek dat alle verenigingen van het afgelopen seizoen weer aan de kompetitie 1975 zullen deelnemen. De voorkeur van de verenigingen werd gegeven „voor het organiseren van 'n hele kompetitie (14 wedstrij den) waarvoor de kosten f 275.- per elftal zullen bedragen. Dit bedrag werd vastgesteld daar men het nodig oordeelde een kleine reserve te kwe ken om enige aandacht te kunnen besteden aan het 20-jarig bestaan van het rayon Zierikzee -van het zo meravondvoetbal in 1977. Dank aan kommissie De heer I. Verton (VAB) sprak woorden van dank tot de kommissie- leden van het rayon Zierikzee de he ren C. I. Jumelet. M. F. de Vos en A. C. M. v. d. Schelde voor al het werk dat zij in het afgelopen jaar weer voor het zomeravondvoetbal hebben gedaan. De heer Jumelet maakte nog een kompliment aan het adres van dc- kommissie zaalvoetbal van hel ra yon Zierikzee voor de wijze waarop zij.in de afgelopen winter weer dv door haar georganiseerde kompetitie heeft doen verlopen. Wij zien het zaalvoetbal zeker niet als een kon- kurrent van ons verklaarde de heer Jumelet. Skol Boys feliciteerde hij met de fraaie prestatie door voor de tweede achtereenvolgende maal beslag le leggen op het zaalvoetbalkampioen schap van Zeeland. Nadat bjj de rondvraag neg enige gcite'de vragen naar genoegen wa ren beantwoord wenste c'e voorzit ter de deelnemende elftallen aan de kompetitie 1975 veel sukses cn spor tief genoegen toe. Na afloop van de vergadering bleef het kampioenself tal van de PZF.M nog enige tijd on der elkaar bfjeen. Dc aanvoerder van het P.Z.E.M.- kampioenselftal, de heer J. van Male neemt de beker in ontvangst. (Foto: Zierikzeesch^ Nieuwsbode) Start campinjt'voetbaltoernooi in bouwvakvakantie RENESSE, 17-4. Naar het zich laat aanzien zal nog dit jaar het oude kleedlokaal op bet sportterrein aan de Eaone door een nieuw kleedlokaal met kantine worden vervangen. Dit deelde de voorzitter van de sportver eniging Renesse, de heer A. v. d. Roest, deze week in de in het restaurant ,.De Wig" gehouden ledenvergade ring mee. ZIERIKZEE, 19-4. In de in het afgelopen weekend in café-restaurant ,,'t Duyvelants Koffyliuys" te Zierik zee gehouden vergadering door het rayon Zierikzee van het zomeravondvoetbal van de KNVB afdeling Zeeland werd dor de aanwezigen voor de aanvang van de vergadering de onlangs overleden voorzitter van de afdeling Zeeland, I. W. Bakker, staande met 1 minuut stilte herdacht. De voorzitter van het rayon Zierikzee de heer C. I. Jumelet verheugde zich in zijn openingswoord over de bijzonder grote opkomst. Door diverse omstan digheden was het, in afwijking met de voorgaande jaren, niet mogelijk ge weest, deze vergadering op een eerdere datum te houden, waarvoor de voorzitter begrip bij de vergadering vroeg. Van Stibekavo, Rotterdam was een §chrüven ontvangen waarin het rayon Zierikzee dank werd gebracht voor liet vorige jaar door haar georganiseerde toernooi. Zonder overleg of samen spraak is door de zomeravondvoetbal van Gorinchem het dit jaar door haar te organiseren toernooi vastgesteld op 10 mei n.s.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3