VERGADERING VAN DIABETES VERENIGING AFDELING SCHOUWEN-DUIVELAND Grevelingen komt aan orde en aanstelling van havenmeester Autohandel in de lift Ilersteldemonstralie op sportpark „Bannink" Zierikzee STREEKNIEUWS Sieraden kijken op avond van Plattelandsvrouwenbond 4 uit het buitenland Raad Middenschouwen Veel vragen aan forumleden ZIERIKZEE, 15-4. De afdeling Scliouwen-Duiveland van de Diabetes Vereniging Nederland hield dinsdag avond jl. in hel „Huis van Nassau" te Zierikzee de jaar- lijkse algemene vergadering. Voorzitter de lieer C. M. Padmos zei in zijn openingswoord hijzonder verheugd le zijn over de goede opkomst en heette allen hartelijk welkom. Het financieel verslag werd toe gelicht door de secretaris-penning meester, de heer J. P. Dekker. De balans over het afgelopen jaar moest worden afgesloten met een nadelig saldo van f £8,21. „Dit nadelig saldo is echter geen alarmerend bericht. Het tegoed dat wü hebben bjj het hoofdbestuur wordt slechts zeer su- mier opgevraagd. Er kan dus terug gevallen worden op dit reservepotje om het tekort aan te zuiveren", al dus de heer Dekker. Vervolgens werd door de secreta ris-penningmeester het jaarverslag voorgelezen. De vereniging telt mo menteel 98 leden en 7 donateurs. De contributie van 1' 15,- werd voor hel jaar 1975 niet verhoogd, maar wel wordt verwacht dat de contributie in 1976 zal moeten worden opgetrok ken. Op 30 januari jl. werd een in teressante voorlichtingsavond ver zorgd door Hoechst Pharma, waarop goede reakties van leden werden ontvangen. De heren Padmos en Smallegange bezochten de jaarver gadering te Utrecht op 26 oktober 1974. Voor de te vormen gewestelij ke afdeling, waarover op 16 april 1975 zou worden vergaderd, werden aangewezen de heren Padmos en Dekker. Aan alle scholen werd gestuurd het INFA-boekje „Een diabetisch kind in mijn klas. wat dan?. Het bestuur hoopt dat het met aandacht door de leerkrachten is gelezen. Verder vermeldde de heer Dekker in het jaarverslag dat de Diabetes Vereniging Nederland dit jaar 30 jaar bestaat. Vooral door de pijnlijke kwestie die rond het Kinderverzor- gingstchuis Bos en Duin te Zeist is ontstaan, zal dit jubileum met een zekere terughoudendheid worden te gemoet gezien. Nadere gegevens omtrent de si tuatie van Bos en Duin zullen pas verstrekt kunnen worden na de Bui tengewoon Algemene vergadering op 26 april a.s. te Zeist. Bestuursverkiezing Het volgende agendapunt was de bestuursverkiezing. De heer J. P. Dekker, die aftredend en herkiesbaar was, werd in zijn funktie als secre taris-penningmeester bij akklama- tie herbenoemd. Mevrouw L. Koopman-Capelle was aftredend en niet herkiesbaar. In haar plaats werd mevrouw L. J. van Oeveren-Theunissen met grote meer derheid van stemmen als nieuw be stuurslid gekozen. Door het Reformhuis D. Joppe te Zierikzee was een stand ingericht met een assortiment van diabetesar tikelen, deze kon in de pauze worden bezichtigd. Na de pauze was er gelenheid tot vragen stellen aan een forum van deskundigen. In dit forum hadden zitting: mevrouw M. C. Adriaanse- de Stigter, wijkverpleegster te Drei- schor Zonnemaire, mejuffrouw Th. M. Ooy, diëtiste, de heer J. E. Lam bert. belastingdeskundige en de heer Raad Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 17-4. Maan dag 21 april a.s. vergadert de raad der gemeente Brouwershaven in het stadhuis te Brouwershaven. De agenda vermeldt o.a. het nemen van een principebesluit ontwerp gemeen schappelijke regeling „Natuur- en rekreatiegebied De Grevelingen". Eervol ontslag zal worden verleend aan de heer ing. A. Kapinga wegens diens benoeming tot direktcur Ge meentewerken te Zuidhorn. Verhoging subsidie-percentage voor algemeen maatschappelijk werk wordt voorgesteld. Een wijziging dient plaats te heb ben inzake de liggeldverordening. Het betreft de verordening op de heffing liggelden in de binnenhaven, hetwelk op enkele artikelen bezwaar ontmoet bij de staatssecretaris van binnenlandse zaken. De bewindsman n.l. vindt het op genomen tarief van het liggeld vol gens abonnement te hoog. In het ka der van het anli-inflatiebeleid van de overheid wordt matiging van de tariefsverhoging noodzakelijk geacht In overweging wordt gegeven de verhoging van het liggeld in box ruimten te faseren. Voorgesteld wordt het tarief te brengen voor de boxruimten van f 22,50 op f 17,50 per m-, wat voor de gemeente geen vermindering van inkomsten bete kent daar de jachthaven verhuurd is aan de watersportvereniging. B. en w. menen dat het tarief voor de houders van abonnementen nu ook opgetrokken moet worden van f 15 naar f 17,50. Verder zijn er eén tweetal uitgif tes van grond in erfpacht te Noord- gouwe en Dreischor. Vastgesteld moet verder worden de gemeenschappelijke regeling Woonwagencentrum Midden- en Noord-Zeeland. Tot slot van de ver gadering zal een havenmeester wor den benoemd. Na een voorselektie uit de 243 sollicitanten van 10 per sonen zal de raad een aanbeveling worden gedaan. D. Flikweert, bestuurslid van do ver eniging. Van deze gelegenheid om vragen op de forumleden af te vu ren. werd dankbaar gebruik ge maakt. Aan het eind van de vergadering dankte de heer radmos het forum voor de bereidwilligheid aan deze aangename bespreking mee te heb ben willen werken. Verder richtte de voorzitter een dankwoord tot het afgetreden bestuurslid mevrouw Koopman-Capelle en tot de heer Joppe voor de inrichting van de stand met dlabetesartikclen. BOSTON. Het schilderij Portret van Elizabeth van Rijn" (vermoedelijk een zuster van Rembrandt) dat door twee gewagende mannen op klaarlichte dag uit het museum voor Schone Kunsten in Boston is gehaald. De rovers lieilden twee suppoosten onder schot en gristen het doek van Rembrandt van de muur. Een derde suppoost liep klappen op. UTRECHT, 16-4. De eerste maan- len van dit jaar zijn voor de handel in nieuwe autos zeer goed geweest. Aldus Peugeot-dealer in Neder land, Nefkens' Automobielhandel Maatschappij N.V. woensdag op eon persbijeenkomst in Utrecht. Deze importeuhr zei dit op grond van er varingen in eigen bedrijf, maar ook op uitlatingen van collega's. Binnenschippers in zorgen ZWOLLE, 16-4. De bruggen en sluizen vormen voor de Nederlandse binnenschippers een groeiend pro bleem. De openingstijden worden steeds korter en zijn niet op elkaar afgestemd. De sterk gestegen kosten van het varen maken de wachttij den onbetaalbaar. De binnenschip pers eisen hogere bruggen, meer tunnels en synchronisatie van de openingstijden. Jongen in pink geschoten DEN HAAG, 16-4. De 10-jarige Haagse Timmerman C. Zwiep is woensdagavond laat aan zijn linker- pink gewond door een schot toen een onbekende man hem geld afhandig probeerde te maken. Zwiep liep rond half twaalf op de Hofweg, toen een man naderde en om geld vroeg. Zwiep zei dat hij geen geld bij zich had, waarop de man een pistool trok. Zwiep probeerde het wapen weg te duwen. Er viel een schot en Zwiep werd aan zijn pink geraakt. De dader nom intussen de benen. De timmerman is in een ziekenhuis behandeld. Moeder en kind spoorloos ARNHEM, 16-4. Sinds maandag 7 april is de 27-jarige Barbara Maria Wilhelmina Wolfrat-van Vugt uit Arnhem spoorloos. Zij verliet 's middags in overspannen toestand haar woning en nam haar 2-jarig zoontje Michel Willem Ronald mee. Haar man heeft woensdag aangifte gedaan van vermissing van zijn vrouw en zoontje en verzocht de po litie om opsporing. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Twee onbekende mannen hebben in de nacht de 46- jarige priester R. Bar in zijn woning aan de Bronovostraat overvallen en mishandeld. DEN HAAG. Zonder zware kri tiek over de hoofden van de verant woordelijke bewindslieden uit te storten heeft de Tweede Kamer woensdag toch een tamelijk negatief oordeel uitgesproken over het pak ket van maatregelen ter bestrijding van de werkloosheid. SLUISKIL. De Nederlandse stik stof maatschappij N.V. te Sluiskil (Zeeuws-Vlaanderen) gaat 125 mil joen gulden investeren in een aantal uitbreidingen. Dit betekent werkge legenheid voor ea. zestig mensen. DEN HAAG. De ministers van buitenlandse zaken der negen EEG- landen zijn overeengekomen dat het handelsverdrag tussen Israël en de Europese Gemeenschap 1 juli a.s. in werking zal treden. DEN HAAG. Het gerestaureerde gebouw aan het Buitenhof in Den Haag, dal door de Tweede Kamer in gebruik zal worden genomen, zal op voorstel van de Tweede Kamer leden „Vijverhof" worden genoemd, aldus heeft het kamerpresidium woensdag meegedeeld. DEN IIAAG. KVP-fraktievoorzit- tcr Andriessen heeft woensdag een telegram met gelukwensen gezonden naar CDA-voorzitter Steenkamp, na dat bekend geworden was dat na KVP en CHU ook de ARP „ja" had gezegd tegen de oprichting van het Christen-Democratisch Appel. „Flitsen" TRIPOLI. De commandoraad van de Libische revolutie heeft woens dag president Sadat van Egypte la ten weten dat de betrekkingen tus sen Libië en Egypte verbroken zullen worden als de Egyptische president doorgaat met lijn aanvallen op ko lonel Gaddaffi en de Libische revo lutie. DUNDEE. De kustwacht in hot Noordschotse Wiek hooft het zoeken opgegeven naar een olieprospeetie- vaartuig mot een Frans-Spaanse be manning van achttien koppen, dat sinds een week wordt vermist. Hoop op het vinden van overlevenden wordt niet moor aanwezig geacht WASHINGTON. President Ford heelt woensdag te kennen gegeven dat de Russische partijleider Leonid Brezjnjew mogelijk zijn bezoek aan Washington tot september a.s. zal uitstellen. Volgens de bestaande plannen wordt hg in juni verwacht. NIEUW DELHI. De stemgerech tigde inwoners van het Himalaya- vorstendom Sikkim hebben zich maandag in een referendum uitge sproken en wel „met overweldigende meerderheid", voor aansluiting van Sikkim, als deelstaat, bij India en tegelijkertijd voor afschaffing van de meer dan 200 jaar oude monar chie. WASHINGTON. In plaats van mi litaire hulp heeft het Amerikaanse congres president Ford dinsdag 200 miljoen dollar aangeboden voor de evakuatie van 5000 Amerikanen en 174.000 Zuidvietnamezen uit Zuid- Vietnam. LONDEN. De Britse Labour-rege- ring heeft voor het lopende begro tingsjaar uitgaven van 28.487 mil joen pond sterling voorgesteld. 2.300 miljoen pond meer dan voor het vo rige jaar, zo heeft het ministerie van financiën in Londen bekendgemaakt. Giftige plant in de Rijn ZURICH, 16-4. In de Rijn lussen het meer van Constanz en Bazel woekert een giftige plant, een soort waterranon kel, waaraan weinig te doen is zolang er nog in de Rijn en andere rivieren fosfaathou- dende stoffen worden geloosd. Dit heeft prof. E. A. Thomas van de universiteit van Zu rich dinsdag verklaard. Wanneer men van de plant eet, krijgt men volgens de oude kruidenboeken heftige maag- en darmkrampen en zenuw trekkingen in het gezicht, waarna de patiënt tenslotte in een Sardonische lachstuip overlijdt. NIEUWERKERK Collecte Ned. Hartstichting ,Den kollekte van de Nederlandse Hartstichting heeft in Nieuwerkerk opgebracht f 530,60. Zowel kollek- tanten alsmede alle gevers en geef sters wordt hartelijk dank gebracht. ÖUWERKERK Opening historisch pand Op dinsdag 6 mei wordt het ge restaureerde pand Ring 45 te Ouwer- kerk, officieel geopend door burge meester J. D. de Kam van Duive- land. In dit pand wordt onderge bracht de showroom („Happy Fire Centre") van doe-het-zelf open haar den en tuin kachels, die in vol bedrijf worden getoond. Daarnaast vindt men accessoires, die bij het stöken. bakken en braden - al of niet in de open lucht - behoren in de - wat genoemd wordt - „Happy Fire Smeedshop" SPORT VOLLEYBAL Mevo wint van Data Center-DVO Het uit slechts zes speelsters be staande dames-team van MEVO, dat een van zün beste, zo niet de beste wedstrijd van dit seizoen speelde, is er te Oud-Beijerland in geslaagd met 3-1 van Data Center/DVO te winnen. Wat tot nu toe niet was gebeurd, geschiedde in deze wedstrijd. Alle speelsters van MEVO speelden ui terst gekoncentreerd en wensten dui delijk pogingen te doen het te spe len spel naar eigen hand te zetten, zonder dat de tegenstanders daar dan ook maar enige vat op konden krij gen. Dit bleek al duidelijk in dc eerste set Alhoewel regelmatig service-wis selingen voorkwamen kon na een vrij korte tijd de stand van 0-9 op het scorebord verschijnen Deze stand moest normaal gespro ken een eerste setzege voor MEVO inhouden. Dit gebeurde dan ook. Al hoewel Data Center/DVO nog even wat tegenstand bood. Uiteindelijk kon de eerste set met 8-15 voor MEVO worden afgesloten. De tweede set was met 15-10 voor Data Center/DVO, dit tot groot onge noegen van de MEVO-coach, die zijn speelsters er uitdrukkelijk op wees zelf het spel te bepalen, door steeds zoveel als mogelijk de bal in eigen gelederen te houden, waardoor de eigen aanvalsopbouw beier kon wor den verzorgd. De derde- en vierde set gaven een zeer goed werkend MEVO-team tc zien, dit mede, dankzij het voortref felijke stuwende en afschermende werk van de vrije verdedigster Eny Burck en Nel Alofsen. Een volkomen leeg gespeeld MEVO kon uiteindelijk met een* 1-3 over winning afsluiten, hetgeen dik ver diend mag worden genoemd. Vrijdag 25 april a.s. spelen dc MEVO-dames hun voorlaatste en te vens laatste thuiswedstrijd van dit seizoen. Koploper Kangoeroes zal dan de tegenstanders zijn. Gezien het. vertoonde spel van ZIERIKZEE, 17-4. Met medewer king van de Dienst Gemeentewer ken van Zierikzee zal op woensdag 23 april a.s. op het sportpark Ban nink te Zierikzee door Van Nugtc- rcn's graaf en grondwerk tc Spijke- nisse in samenwerking met het Kon. Kweekbedrgf en Zaadhandel D. J. v. d. Have B. V. te Kapelle, een de monstratie worden gegeven van het herstellen van sportvelden en re- kreatieterreinen. De volgende machines zullen hier bij worden gedemonstreerd: diebe- 1 uchter, bezandingsmachine, door- zaaimachine met grasmatkultivaior en veegmachine. Na afloop van de demonstratie zal men in de kantine,van het sportpark van gedachten wisselen over de mo gelijkheden tot een beter herstel van sportvelden en rekreatielerreinen. Deskundigen van de firma van Nug- teren en Van der Have zullen de ge stelde vragen beantwoorden. MEVO. in Oud Beijerland moet deze wedstrijd in winst kunnen worden, omgezet. De MEVO-reserves lieten het tegen Data Center/DVO II duidelijk afwe ten. Met de setstanden 15-11, 15-13 en 17-15 werd een 3-0 enderlaag gele den, Ook op 25 april spelen de MEVO- reserves hun laatste thuiswedstrijd, en wel tegen Rust Wat/Apollo II. Als afsluiting van deze kompetitie zou winst voor MEVO II bijzonder welkom zijn. Per slot van rekening mag de vrij hoge klassering van de MEVO-reserves nu wel weer eens tot uitdrukking komen. (Vervolg van pag. 1) bekend zijn. Spreker meende te we ten, dat de trend 1975 een indexcij fer van 300 rechtvaardigt, zodat hij voorstelde de canon te brengen op f 750,— per jaar. Het hanteren van een indexcijfer van 1972 was volgens hem niet reëel. De voorzitter antwoordde, dat het kollege zich aanvankelijk had af gevraagd of de indexcijfers van bouwgrondprijzen in het gegeven geval wel gehanteerd konden wor den. Men was van mening, dat de canon behoorlijk is opgetrokken. Dé heer L. den Boer was het niet helemaal met de heer Van Burg eens. Het indexcijfer van 1975 mag niet meer wórden gebruikt voor ver hoging van de erfpachtscanon, zodat hij de middenweg wenste te volgen. Na enig beraad deelde de voorzit ter mede, dat het college het voor stel wenste terug te nemen. De raad kon zich hiermee verenigen. Door de raad werd vastgesteld de tiende wijziging van de modelbouw verordening. Ambulancevervoer Het voorstel tot vaststelling van de Regeling Hulporganisatie Ambu lancevervoer Midden- en Noord- Zeeland gaf aanleiding tot een uit gebreide diskussie. De heer L. C. Hart vroeg hoeveel de kosten van de regeling zullen bedragen. Verder stelde hij de vraag waarom niet tevens een regeling werd vastgesteld voor regionalisatie van de brandweer. In dit verband wees hij op een voorstel van de Ver eniging van Bevelvoerenden van de Brandweer op Schouwen-Duiveland om voor de brandweer een regeling aan te gaan met Goeree-Overflak- kee. Spreker had bezwaar t.a.v. de brandweer een regeling aan te gaan met Walcheren en de Bevelanden De inwoners zullen dan moeten gaan betalen voor de industrie in het Sloegebied. De voorzitter ant woordde, dal de regeling ambulance vervoer in principe kostendekkend zal zijn. Cijfers staan niet ter be schikking omdat geen begroting is overlegd. De regeling ambulancevervoer is van boven opgelegd. Wat dc regionalisatie van de brandweer betreft, verwachtte de voorzitter niet, dat Walcheren aan de regeling met de Bevelanden zal meedoen. Een regeling met Goeree-Over- flakkee is niet haalbaar, daar Flak- kee al is opgenomen in een regio Hoekse Waavd-Voorne en Putten. Het is volgens de voorzitter be zwaarlijk over de provinciegrenzen heen le gaan. Ook de grenzen van de toekomstige gewesten zouden worden overschreden. Een regio Flakkee-Schouwen-Duivelund zou bovendien veel te klein zijn. Kontakt met Bevelanden Het verzoek van de Vereniging van Bevelvoerenden is besproken in de Vereniging van B W en S. Alge meen was deze vergadering van me ning dat de voorgestelde weg niet moest worden bewandeld. Besloten is kontakt op te nemen met de Be velanden, wat betreft regionalisatie van de brandweer. Natuurlijk zal gesproken moeten worden over ver deling van de kosten, daar de aan wezigheid van industrie een rol speelt. De heer L. den Boer kon zich in grote trekken bij het standpunt van de heer Hart aansluiten. Gelet op de Zeelandbrug ligt samenwerking met Flakkee meer voor de hand. Wat betreft de regeling van het ambulancevervoer vroeg hij zich af of er nog wel iets te regelen valt door de raad, mede gelet op een zin snede in het voorstel van b. en w. dat „diskussie over de regeling wei nig zin heeft, daar de wet nu moet worden uitgevoerd". Spreker vroeg zich af, waar Schouwen-Duiveland dan staal. De voorzitter wees er op, dat de gebieden waarvoor centrale posten voor het ambulancevervoer werk zaam zullen zijn, door de provinciale staten van Zeeland zijn aangewezen. Weihouder Boot, die de bespre king over de regeling ambulancever voer te Goes had bijgewoond deelde mede, dat bereikt is, dat het ambu lancevervoer op Schouwen-Duive land zelfstandig kan funktionex'en, wel moet melding geschieden aan de centrale post te Goes van vertrek en terugkomst. Er verandert dus op dit gebied weinig. Spreker zag in de re geling een verbetering, daar zo no dig ook ambulance-auto's van de Bevelanden en Walcheren kunnen worden gezonden. De heer Hart bleef zich afvragen waarom er niet een meer omvatten de gemeenschappelijke regeling is ontwoi-pen, waarin zeker de brand weer zou moeten worden opgeno men i De heer C. J. van Burg was van mening dat gebiedsindeling is afge stemd op de toekomstige gewestvor ming zodat de regeling ambulance vervoer naar zijn mening juist is. Misschien kan Flakkee er later aan worden toegevoegd. De raad besloot hierna met alge mene stemmen tot vaststelling van de Regeling Hulporganisatie Ambu lancevervoer. Tot lid van het alge meen bestuur werd aangewezen wet houder M. L. Hoogenboom. plv. lid burgemeester E. Baerends. In het gewone jasje MILAAN, IC,-4. Het gala- publiek op de eerste avond van het nieuwe seizoen in het Scalatheater van Milaan kon zijn ogen nauwelijks geloven toen dc zangers en zangeres sen in Puccini's La Tosca in hun gewone kleren hel kale 'toneel opkwamen. De reden voor het weglaten van de toneelkleding en de de- f cors was een staking van een 1 50-tal medewerkers van La f Scala - minderheid onder het f personeel - die groter aan- f dacht van de overheid voor de t theaterproblemen eisen. Tenor Placido Domingo speelde zijn rol van Cavara- t dossi in blauwe blazer en f grijsflancllen pantalon. en i Orianna Santunione als Tosca f was in lange avondjurk. Fraaie spullen" in Snialstad BROUWERSHAVEN, 17-4. Dins dagavond hield de Bond van Platte landsvrouwen Afdeling Brouwersha ven dc maandelijkse bijeenkomst in het verenigingsgebouw. De vorige keer stond de kleding in het middel punt, nu waren het dc sieraden, die de hoofdmoot vormden. Deze avond hield de familie Minderhout uit Wcstkapelle een lezing over oude Zeeuwse en moderne sieraden. De presidente, mevrouw Veerman den Boer heette allen hartelijk wel kom, in het bijzonder dc familie Min derhout. Zij roemde de tafel, waarop vele mooie sieraden waren uitgestald. De heer Minderhout sr. vertelde over het ontstaan van de Zeeuwse- en in het bijzonder van de Walchcrsc sie raden. Het eerste sieraad dat bij de kle derdracht hoorde was het /..g. oor ijzer, een smal zilveren beugeltje met punten: later werd dat steeds meer versierd en van goud gemaakt. De vorige eeuw was alles klein naarmate dc rijkdom groeide werden de sieraden groter en met parels op gemaakt. Deze sieraden worden nog steeds met dc hand gemaakt. De moderne sieraden bevatten meer mooie ste nen die verkregen worden door slij pen en polijsten. Lust votir liet oog De collectie sieraden en oude ge bruik.svoonverpen, zoals bijbels, mes sen, beursjes enz. waren een lust voor hel oog en alles werd dan ook grondig bekeken cn verschillende vragen erover gesteld over herkomst cn de waurde ervan. Na een leerzame avond dankte me vrouw Veerman de familie Minder hout voor hun leerzame causerie en overhandigde een enveloppe en een presentje. Dc volgende bijeenkomst zal worden gehouden op 13 mei a.s.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4