voor een casino Gemeente (nog) geen gegadigde Spreidingsbeleid rijksdiensten zal worden uitgevoerd Kappers in zorg Nederland en Portugal Zeeuwse wapenbezitters voor rechter Gaat P.Z.E.M. fuseren? DE ZIERIKZEESCHE COURANT MEUBELRAMA Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 april 1975 131ste jaargang Nr. 21675 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18,85; per jaar 72.50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (rriax. 4 regels) 3,50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/t B.T.W. In dit nummer ABVA-insignes voor jubilarissen WESTERSCHOUWEN, 14-4. In de korte raadsverga dering welke maandagmiddag werd gebonden heeft de gemeenteraad van Westerschou wen hel voor-stel van b. en w. gesteund om de minister van economische zaken mede te delen dal de gemeente niet als gegadigde in aanmerking wenst te komen voor het stichten van een casino. Burgemeester H. P. Evcnvyn zei in zyn toelichting dat gezien de huidige situatie in de gemeente men de boot nog maar beter wat kan afhouden. Later kan er altyd nog een voorstel worden gedaan als men voor een casino in aanmerking wenst te komen. De voltallige raad was het met dit stand punt eens. Wel zag de heer M. J. Krynse Lokker graag dat men de deur op een kier liet staan daar het niet verstandig zou zijn om by voorbaat alle mogelijkheden hiertoe uit te sluiten. Of er in Westerschou wen een ca sino moet komen wilde hij nader be zien bij de dit jaar door de raad te behandelen slruktuurschcts van de gemeente. Heelt u nog een teak bergmeubel en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Het voorstel van b. en w. om via een begrotingswijziging gelden vrij te maken voor uitbreiding van de dienst gemeentewerken met één per soneelslid werd door het college te rug genomen. Door de raad werd het b.cn w. kwalijk genomen dfit dit voorstel werd gedaan zonder dat dit eerst in de kommissie openbare werken aan de orde was gesteld. B. en w. had dit voorstel gedaan in verbond met de toegenomen werkzaamheden en de arbeidstijdverkorting. V akutu re-voorzieningen In de vakature gemeentewerkman in algemene dienst ontstaan door het overlijden van de heer P. Polderman werd voorzien door het benoemen Raad Westerschou wen Vannacht veel bewolking met, voor al in het zuiden van het land, tijde lijk regen, zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen en mi nimum-temperaturen omstreeks 5 graden; morgen overdag wisselend bewolkt met plaatselijk enkele bui en; matige tot krachtige noordwes telijke wind en maximum-tempera turen circa 10 graden. SCHIPHOL. Een groep van 27 weeskinderen uit Vietnam, bestemd voor Ne derlandse pleegouders kwam op Schiphol aan. Op dc foto een van de kinde ren op de urm van de dolgelukkige nieuwe moeder. van de heer P. van Splunter te Se- rooskerke. In de vakature onstaan door het vertrek van de heer C. Boogerd in de kommissie van advies en bijstand jeugdbeleid werd voorzien door de benoeming van de heer C. G. J. v. d. Wiel te Renesse en als plaatsvervan gend lid dc heer D. E. Mooij te Haamstede. Tot lid van het bestuur van de Stichting Dorpshuis Renesse werd benoemd de heer A. J. Padmos te Renesse in plaats van het perio diek aftredende bestuurslid dc heer M. J. Krijnse Lokker. Voor een door hen te laten bouwen premiewoning door de Bouwbank Slok in het bestemmingsplan Haam stede werd aan een tweetal heren de door hen gevraagde garantie ver leend voor de rente en aflossing van de aan te gane lening. Overeenkomstig het voorstel van de kommissie voor beroepsschriften werden de ingediende beroepschrif ten ten aanzien van art. 14a van de A.P.V. van de heren T. H. de Ridder. A. Padmos en W. S. J. Korsten door dc raad ongegrond verklaard. Ten aanzien van de heer G. Kooman deelde b. en w. en de raad de mening van dc kommissie van beroepschrif ten cn zal het aantal vergunningen van acht op negen worden gebracht. AMSTERDAM. 14-4. Het btw-ta- rief van 16 procent, dat de kappers moeten berekenen op hun tarieven, moet zeer snel worden afgeschaft of in ieder geval drastisch worden ver laagd. Gebeurt dit niet. dan is te ver wachten dat het aanlal kappersbe- drijven verder zal afnemen, aldus De Algemene Nederlandse Kappersorga nisatie. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Max.-temperaturcn: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond dc opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 16 april. Zon op 5.43, onder 19.38 Maan op 9.21, onder 0.54 17 april. Zon op 5.41, onder 29.40 Maan op 8.21, onder 0.01 Eerste kwartier: 19 april (05.41). HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 16 april 5.55 18.13 11.36 23.52 17 april 6.32 18.50 12.19 Doodtij: 21 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 15-4. Het KNMI deelt mede: Het beeld, dat de weerkaar ten nu vertonen, is een kelen van depressies, die in het algemeen van het zeegebied ten zuiden van New Foundland naar West-Europa koer sen. Een dergelijke storing trok dinsdag over het midden van de Noordzee in de richting van Dene marken. een bijbehorend front was ons land de avond te voren al met regen gepasseerd. Inmiddels was een volgende depressie dinsdagmorgen boven Zuid-Ierland aangekomen. Verwacht wordt, dat deze een iets zuidelijker baan dan zijn voorgan ger zal volgen en over België naar het oosten zal trekken. Het weer zal bij ons de komende dagen nog bc- invlocd blijven door depressies cn daardoor een onstandvastig karak ter houden. Beslissing van regering DEN HAAG,15-4. De regering wil het spreidingsbeleid handhaven en een „eigen" bijdrage leveren door over plaatsing van enkele rijksdiensten naar het noorden. In een blijvend zwakke structuur van het noorden kan en mag niet worden berust. Het regionaal-economisch beleid is dan ook hij voortduring gericht op verbete ring van de situatie. De regering zegt dit in twee woensdag aan de Tweede Kamer aangeboden nota's, waarvan dc ene concrete wyzigingen bevat in de tekst van de in december 1973 verschenen oriënteringsnota ruimtelijke ordening (deel 1 van de derde nota ruimtelijke ordening), terwijl de andere inspraakresultaten van commentaar voorziet en de aangebrachte wijzigingen toelicht. De regering is zeer uitvoerig inge gaan op de reakties op het sprei dingsbeleid. Ook naar het oordeel van de regering, zo zegt hij, bestaat behoefte aan een bredere beschou wing over de na te streven spreiding van bevolking, werkgelegenheid en voorzieningen over het land. Een be schouwing daarover zal in de derde nota worden opgenomen, maar voor uitlopend daarop hecht de regering eraan nog eens de overwegingen te LUXEMBURG, 15-4. Ik betreur het dat de Europese Gemeenschap niet slagvaardig heeft gereageerd op de nu al een jaar geleden begonnen ontwikkeling in Portugal. Dat heeft de Nederlandse minister van buitenlandse zaken. mr. Max Van der Stoel, maandag in Luxem burg gezegd na afloop van het poli tiek overleg van de ministers van buitenlandse zaken van de Europese Gemeenschap. „Ik moet wel toegeven dat de Por tugezen het ons niet gemakkelijker hebben gemaakt door geen wensen- lijstje in te dienen".". Van der Stoel heeft niet met zoveel woorden ge zegd dat Nederland „op eigen gele genheid zal helpen" als de EEG als zodanig niets zal doen. geven, die aan het tot dusverre ge voerde spreidingsbeleid ten grond slag liggen, te weten: een versterking van de maatschappelijke en econo mische struktuur en van de werkge legenheid in die delen van het land, die vergeleken met het nationale niveau duidelijk achter blijven, is noodzakelijk. Druk vermindering Er is behoefte aan een verminde ring van de druk op het westen en in het bijzonder op de Haagse agglo meratie. Voor wat betreft het tweede hoofdmotief wordt uiteengezet, dat vooral, op ruimtelyke gronden een zekere afremming van de groei van de agglomeraties in het westen ge wenst is, tervvyl in de ontwikkelin gen van de werkgelegenheid aanwij zingen liggen voor behoedzaamheid. Volgens de regering is in wezen een herstruktureringsvraagstuk in het geding, dat ook vraagt om po sitieve maatregelen. De afhandeling De regering gaat ervan uit dat een beslissing over deel 1 van de derde nota nog voor het zomerreces in de Tweede Kamer kan worden bespro ken. Deel II, dat betrekking heeft op het spreidingsbeleid, het verstedelij- kingsbeleid en de mobiliteit, zal in het najaar 1975 als beleidsvoornemen worden gepubliceerd Deel III van de derde nota zal met name de struc zestien inwoners van Zeeland. Aan vankelijk ging het om 33 zaken, maar de officier van justitie in Middelburg was in zestien gevallen in ho^n be roep gegaan. De procureur-géneraal bij het hof eiste rhaandag gevange nisstraffen van twee tot tien weken. De officier had tegen deze verdach- de rechter volstond met geldboetes ten gevangenisstraf gevorderd, maar en voorwaardelijke gevangenisstraf fen. In hoger beroep deelde de pro cureur-generaal bij het gerechtshof te Den Haag het standpunt van de officier. Voor de provincie Zeeland gelden geen andere maatstaven, dan voor overige provincies, aldus de procu reur-generaal. PARIJS. In Parijs verschijnen vandaag (dinsdag) geen kranten als gevolg van een staking van 24 uur van de zetters, die meer loon en be tere arbeidsvoorwaarden willen. tuurschets voor het landelijk gebied bevatten en zal tezamen met het ontwerp-struktuurschema voor de landinrichting worden gepubliceerd. Deel IV zal op de integratie van alle in het huidige programma voorzie ne structuurschema's betrekking hebben. Deel V zal de algemene as pecten van het instrumentarium als mede een samenvattend overzicht daarvan bevatten. Het beleid van dc regering is er op gericht dc publikatie van de delen II en III van de derde nota in elk geval in deze kabinetsperiode af te ronden. De regering streeft er naar ook deel IV gereed te hebben, maar verwacht, dat deel V niet meer bin nen deze kabinetsperiode zal kunnen worden aangeboden. De regering heeft na kennisneming van de inspraakresultaten over de oriënteringsnota een beslissing geno men over de inhoud van deze nota en aan de Tweede Kamer meege deeld. In de nieuwe tekst van de oriënteringsnota zijn de doelstellin gen van het ruimtelijk beleid op nieuw geformuleerd, maar niet ge wijzigd. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's lezing behandeld. De raad is van oordeel, dat het rapport genoegzame argumenten be vat die pleiten voor een nauwere samenwerking van de drie bedrijven in de vorm van fusie van de drie N.V.'s tot een N.V. De raad heeft de directie verzocht het studierapport in het georganiseerd overleg van de PNEM aan de orde te stellen en hen te informeren omtrent de inzichten die ter zaken bij het personeel van de PNEM bestaan, zodat de raad deze inzichten in zijn advies aan aandeelhouders kan betrekken. DEN HAAG, 14-4. Het gerechtshof te Den Haag heeft zich maandag de gehel dag bezig gehouden met over tredingen van de vuurwapenwet door Verwachting tot woensdagavond: Noordwestelijke wind DEN BOSCH, 14-4. De raad van_ commissarissen van de N.V. PNEM heeft in zyn laatst gehouden verga dering het rapport van de studie commissie inzake een verdergaande samenwerking tussen de N.V.'s PLEM, PNEM en PZEM in tweede ZIERIKZEE. Deze vier huisjes staan in de. Kapellestraat, in het rehabili- tatiegebeid „Havenkwartier". In het kader van renovatie zullen deze huisjes „tot voorbeeld worden ge steld", door de gemeente. Ze zullen derhalve fraai in stijl worden ge restaureerd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zijn kwekers die zich meer met de bladluizen bezig hou- j den dan met de rozen. a V. Auburtin

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1