Uitstekende ontvangst gasten „Prins Willem-Alexander" r RABO-bank Nieuwerkerk in ruimere jas BRASSBAND- EN KOOR HOWARD SCHOOL (HATFIELD-WELWYN) KWAMEN STREEKNIEUWS Uitbreiding Pechiney omstreden Concert Howardschool W elwy n-Hatf ield ZIERTKZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 10 april 1975 Nr. 21072 3 Het was weer helemaal gaat' ZIERIKZEE. 8-4. Nadat vorige week het Rode Krnis- schip de „J. Henry Duuant" dit seizoen haar eerste hezoek aan Zierikzee bracht, was nu het schip van de Stichting Varende Recreatie de „Prins Willem Alexan der" aan de beurt. Dinsdagmiddag jl. meerde deze boot af aan de Nieuwe Haven met aan hoord 58 gasten van het verpleegtehuis „Madeleine" te Boxmeer. De gastvrouw aan boord, mevrouw M. Lindner-Zaat vertelde dat Zierik zee de enige plaats was in het vaarprogramma, waar de gasten een volledig avondpogramma voorgezet kregen. Wederom een pluim op de hoed van het Kode Kruis Zierikzee, afdeling jeugdzaken en rekreatie. Burgemeester Th. H. de Meester was aan boord om de gasten een har telijk welkom toe te roepen. De bur gemeester zei dat het schip „Prins Willem Alexander" inmiddels een vertrouwde gast in de haven van Zierikzee was geworden, en dat het hem altijd zo opviel dat er juist op dit schip zo'n bijzonder gezellige sfeer hing. Hij herinnerde de gasten eraan dat Zierikzee was uitgeroepen tot lich tend voorbeeld in het monumenten jaar. „U bent afkomstig uit Brabant. Brabanders zijn meestal gezellige mensen en vanavond zullen wij laten zien dat ook de Zeeuwen niet stug zijn en een hele fijne avond kunnen verzorgen", aldus de burgemeester. Tot slot wenste de heer De Mees ter de gasten nog een prettig verblijf in Zierikzee en een fijne vaartocht. Maskotte Mevrouw Lindner bood de burge meester daarna een mooie maskotte aan, een eigen gemaakt paaskuiken. De prentbriefkaarten en V.V.V.-foI- der's ontbraken deze keer natuurlijk ook njet. Ze werden uitgereikt door helpsters van het Rode Kruiskorps o.l.v. mevrouw L. v. d. Sluis-Bij de Vaate. Kinderkoor Een heel fijn programmaonderdeel was het vokale optreden van het kinderkoor van de Jan Wouter van den Doelschool (Chr. Nationale Ba sisschool) o.l.v. de heer S. van Loon. Het koor bleek zich goed op dit op treden te hebben voorbereid. Het bracht het Zeeuwse volkslied, gees telijke liederen en enkele vrolijke liedjes ten gehore. De enthousiaste zangers en zangeressen mochten na hun optreden een groot applaus en een maskotte voor de school in ont vangst nemen. Fruitbakjes Na een korte pauze was het weer tijd om een presentje aan te bieden. Streekvergadering N.C.V.B.-Bruinisse Op donderdag 17 april a.s. houdt de N.C.V.B. de streekvergadering te Bruinisse. Als spreker t2*eedt op oud- minister mr. H. K. J. Beernink, met het onderwerp: „Wat is christelijke politiek en heeft de vrouw- hierin een taak?". Rekening „Stad en Lande" Uit de financiële rekening van de Vereniging „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" blijkt, dat de vereniginsrekening 1975 in ont vangsten en uitgaven wordt begroot op f 3.700. De verenigingsrekening per 31 de cember 1974 toont aan in ontvangs ten en uitgaven f 7.327,58, met een saldo ad f 5,88. De restauratiereke ning geeft een saldo aan groot f 2.336,86, en een totaal aan inkoms ten en uilgaven van f 2.885,0.9. Het saldo van het Keldermansfonds be draagt f 272.42; het saldo van de re kening onroerende goederen be draagt f 25.754.33. Het eindcijfer van de balans bedraagt f 28.369.4.9. ZIERIKZEE Filmvoorstelling in de Concertzaal Zaterdag- en zondagavond aan staande wordt in de Zierikzeese Con certzaal vertoond de avonturenfilm „Sabata is terug", met Lee van Cleef en Reiner Schone in de hoofdrollen. Het verhaal gaat over de in een cir- Noodzakelijke verbouwing NIEUWERKERK, 9-4. Aan de verbouwing van liet kantoor van de Rabo bank is begin deze week een eind gekomen. In de elf weken, die de verbou wing in beslag nam, week bet personeel van de bank uit naar de woning tegenover bakkerij Rotte aan de Ring. Met de werkzaamheden werd op 20 januari begonnen. Het architektenbureau Bogaerds 1c Numansdorp verrichtte de veran deringen en verder Boogerts. Oos- terland. Electro Lievense; het schil dersweek werd verzorgd door schil dersbedrijf Schrier en de stoffering door A. S. Flikweert (Moubelrama). De Rabo-bank heeft nu een geheel nieuwe entree. De wachtkamer, voorheen veel te klein, is aanmerke lijk vergroot en het werd een open geheel met de balie. Spreekkamer Ook is er een spreekkamer inge richt. dit betreft een afsluitbaar ge deelte en een moderne zitgelegen heid ontbreekt evenmin. Voor de her-ingebruikneming van de bank is geen receptie gehouden. Toch wil men het feit niet zo maar onopge merkt laten. Vandaag (donderdag) krijgen alle kinderen van de kleu terschool en de lagere scholen (chr. school en o.b. school) ccn presentje van de bank. die door de heer Bcilsma (kantoorhouder) op de scho len wordt bezorgd. Ook de voorgevel van het Ring- gebouw is veranderd. Met indrin gende grote letters is weergegeven met welke bank men te doen heeft. ZIERIKZEE. Kinderen van de J. W. v. d. Doelschool zorgden voor een aantrekkelijk zangprogramma. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Door de Vrijzinnige Hervormde Vrouwenvereniging o.l.v. mevrouw J. M. Assendoi'p-v. d; Linden werden keurig verzorgde fruitbakjes aan de gasten uitgedeeld. Dat dit geschenk je in dank werd aangenomen, leed geen twijfel. Het laatste programmaonderdeel werd verzorgd door de muziekvereni ging „Con Amove" uit Noordgouwe, o.l.v. de heer B. Viergever. De muzi kanten brachten een vrolijk concert ten gehore. Het schip heeft de Nieu we Haven inmiddels weer verlaten en de i*eis voortgezet naar Schoon hoven. cus als scherpschutter werkende Sa bata. Hij is echter vooral ook de man die op de hem eigen manier het recht wil laten zegevieren. En dat moet een aantal louche figuren aan den lijve ondervinden. Collecte Ned Hartstichting De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft het fantastische bedrag van f 4802,opgeleverd. Ie dereen die aan dit grote succes heeft meegewerkt, hartelijk dank. HAAMSTEDE Huize Duinoord" Huize „Duinoord" te zien op een dinsdag gepubliceerde oude fpto is natuurlijk niet afgebroken, zoals het onderschrift ten onrechte vermeldde. Bedoeld was te schrijven dat op het terrein rond het huis ruimte vrij kwam voor de bouw van het rust huis „Duinoord". Red. BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand over maart Geboren: 7 maart, Pielcr Marinus z. v. M. J. van 't Hof en L. de Jonge; (Brouwershaven); 17. Pieter Martijn, z. v. J. H. Verhulst en M. W. Zeijler (Zierikzee); 27. Marieke Adriana, d. v. A. W. Hanfce en M. A. J. Cashoek (Rotterdam). Gehuwd: 14 maart, Cornelis Leen- dert Wesdorp (Brouwershaven) en Willeraina de Bruine (Duiveland); 14. Jacobus Paulus de Lang (Wester- schouwen) en Hélène Aleid Marga- reth Antoinette Mulder (Wester- schouwen); 21. Peter Arnoldus Leo- nardus Moulenbrooks (Veldhoven) en Janny Duinhouwer (Brouwershaven); 26. Lecndert Jojakim de Regt (Goes) en Laurina Cnthalina van Schelven. Overleden: 7 maart, Debora Jacoba SehccJe (Brouwershaven), 33 jr., e.v. X van den Broekc; 14. Maatje Dron- kers (Brouwershaven), 83 jr., w.v. C. van Splunder; 24. Cornelis Johannes Jonker (Brouwershaven), 71 jr., w.v. W. De:nhouwer e.v. C. S. de Moor; 30. Willem Adriaan van Nieuwcn- huize (Zierikzee), 65 jr., w.v. P. Stoel. Benoeming Te 16 juni a.s. is benoemd tot di- rekteur van Gemeentewerken te Zuidhom (Gr.) de heer ing. A. Ka- pinga, thans hoofd Gemeentewerken te Brouwershaven. ZONNEMAIRE Oud papier Zaterdagmorgen halen leden van N. en U. weer oud papier op in de dorpskern van Zonnemairc. Het gebundeld klaar zetten wordt op prijs gesteld. SIRJANSLAND Opbrengst collecte Ned. Hartstichting De te Sirjansland gehouden collec te voor de Ned. Hartstichting heeft opgebracht het mooie bedrag van f 260,50. BRUINISSE Mooi resultaat collecte Ned. Hartstichting Nadat 13 kollektanten uit Bruinis se hun uiterste best hadden gedaan om geld in te zamelen, voor de zo bekende Nederlandse Hartstichting bleek dat hun moeite niet tevergeefs was geweest. Bij het tellen van de inhoud van de bussen, kwam men op het fantastische bedrag van f2683,48. Dit is bijna duizend gulden meer dan vorig jaar. Gevers en kollektan- ZIERIKZEE. Twee lieftallige zangeresjes van het Howardschool-koor, dat woensdagavond voortreffelijk concerteerde het Verenigingsgebouw. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ten worden hartelijk bedankt voor het bereiken van dit mooie resultaat. Bru had hart voor een hartzaak. Kerkelijke collecten In de Nederlands Hervormde Kerk bracht de kollekte voor de Diakonie over de maand februari f 802,37 op. De kollekte die gehouden werd bij het Heilig Avondmaal bracht f 277.25 op. en de Paaskollekte f 1174,30. GOES. De industriebonden van NVV en NKV in Zeeland willen dat het Aluminiumbedrgf Pechiney in Vlissingen-Oost afziet van de uit breiding van ïiijn produktic van 17G.000 tot 255.00 ton aluminium per jaar. Ontvangst in stadhuis ZIERIKZEE, 9-4. In de trouwzaal van het stadhuis te Zierikzee werden orkest- en koorleden van dc Howard School uit Hatfield Welwyn Garden City verwelkomd. Burgemeester Th. H. de Meester sprak de welkomstwoor den. Hg hoopte dat alle leden - zo'n zestig - hun verblijf in Zierikzee net zo prettig zouden vinden als de Zicrikzeeënaars dat in Hatfield altijd gevonden hebben. Verder sprak de heer De Meester de wens uit dat er honderden naar het concert zouden komen dat 's avonds gegeven werd in het her vormd verenigingsgebouw. Na de toespraak van de burge meester was er voor de koor- en or kestleden gelegenheid het museum te bekijken. In verband hiermee vertelde de burgemeester iets over het museum en het stadhuis zelf. Hij wees op het pi-achtige plafond dat de jeugdige Engelsen even later te zien kregen. „Het hele gebouw is eigenlijk een museum", aldus de burgemeester. In 1555 werd het stadhuis gebouwd. Hel gebouw heet dus ook de stijl van die tijd. In 1755 werd het gerestaureerd. Ook wees de burgemeester op het feit dat de trouwzaal, waarin men zich bevond vroeger als rechtszaal gebruikt werd, wat nog wel terug te vipden is in de banken en stoelen die in die trouwzaal staan. Dankwoorden Na burgemeester De Meester was aan het woord de direkteur van de Howard school, de heer Bryant. Hij dankte voor de ontvangst en hoopte dat velen plezier zouden beleven aan het concert dat die avond door hen verzorgd werd. Vervolgens werd de gasten een verfrissing aangeboden en was er gelegenheid het museum te bezichti gen. Voor de rondleiding zorgden de heren H. Asma, J. W. Roskam en W. H. Keikers. De jeugdige Engelsen rustig luiste rend in de trouwzaal. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het is jammer om het te moeten schrijven, maar Zierikzee heeft woensdagavond in het Hervormd Verenigingsgebouw mooi de boot ge mist door weg te blijven bij een fan tastisch geslaagd instrumentaal en vokaal concert, dat leerlingen van de Howardschool te Welwyn-Hat- field met zoveel overgave en en thousiasme brachten. Zulke „tussen doortjes" gaan te Zierikzee (te) vaak de mist in. Volksdansers stonden al eens voor een lege zaal, andere bui tenlandse ensembles, die Zierikzee „even aandeden" eveneens en de Howardschool had ook een beetje hel nakijken. Wel gênant voor dege nen die er wél zijn en de taak heb ben de lege stoelen met eigen en thousiasme te compenseren. Waar waren degenen, die ooit Hatfield bezochten, waar de scholen, wpar de autoriteiten? Allemaal bij PSV waarschijnlijk. De Howardzangers en instrumen talisten lieten zich echter niet uit het veld slaan. Het kleine brass-ensemble opende het veelzijdige concert, onder leiding van de dirigent mr. Bult, met pittige specima van gevarieerde koperstuk ken, (o.m. „Stranger on Ihe shore". Trumpet-time van Purcell); waarna het koor, onder leiding van mr. Vie- ner verrukkelijke staaltjes van En gelse zangkunst liet horen, w.o. een 17e eeuws madrigaal, het liefelijke: „Toen ik voor het eerst je gezicht zag" en (natuurlijk) „folksongs" (volksliederen), Loc Lomand (Schots) en Iers (het bekende „Alikruiken en mossels"). Een drietal religieuse lie deren hadden de typische „sound", waarvan de Engelse koren alleen het geheim kennen. Opgesteld tussen de gordijnen (notabene) wist het koor toch tot sublieme prestaties te ko men. Tot slot de grote brassband met een alweer vrij kompleet pro gramma: marsen (Soussa) en het geestige „Een man ging maaien", waarbij hel publiek ritmisch werd betrokken. Het vierdelig stuk ..In dian Summer" toonde wat deze band in zijn mars heeft. In het kader van een orchestrale omlijsting lieten in verschillende stukken zich solisten horen: tuba, trompet, trombone. Het concert werd besloten met de bekende mars Colonel Bogev". Tussentijds ontving de heer H. Asma. schakel tussen Zierikzee en Hatf e'd. een tweetal presentjes: ccn voor het stadhuis en één voor de school (wapentegel). Na afloop dankte de heer Asma voor het fan tastische concert, zijn spijt betui gend over de te geringe opkomst. Daar stond echter - volgens hem - een duidelijk enthous'asmc van dc annwez'gen tegenover. Van Engelse zijde werd dit grot g beaamd: „a fine aud'ence". een fijn publiek. Nog de-olfde avond vertrok de Howard school naar Ostende, waar de Engel en ook vandaan kwamen in het ka- dér van een Belgische week. SCHEEPVAART Abido, 2-4 Schiedam Acila, 20-4 Lagos Roads verwacht Ameland, 7-4 Rotterdam naar Ham burg Area, 2-4 Dubai Atys, 7-4 Bandar Mahshar Calamines, 8-4 Pannmokanaal naar Golfito Camitia. 12-4 Port Sudan verwacht D'onc, 10-4 Kaapstad verwacht Kara. Teesport I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3