GROOTS AFSCHEID VAN DE HEER M. A. SWENNE ALS KANTOORHOUDER VAN P.T.T. TE OUWERKERK Renesse zat weer eens geruime tijd zonder stroom DE HEER A. MOERMOND REED 100.000 KM OP EEN EN DEZELFDE BROMMER Geslaagde Paasbijeenkomst Bejaarden te Brouwershaven STREEKNIEUWS Geen nudisten in Domburg - zon of geen zon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 april 1975 Nr. 21GB7 3 Dorpsgemeenschap huldigde een "bijzonder mens" OUWERKERK, 29-3. Overweldigend was zaterdag middag de belangstelling welke de lieer M. A. Swenne in hel Dorpshuis te Ouwerkerk ten deel viel bij zijn 40-jarig ainhtsjuhileuiu hij de P.T.T., en zijn afscheid uit deze dienst. Bij deze gelegenheid werd nog eens duidelijk geloond hoe een betrekkelijk kleine gemeen schap - zoals te Ouwerkerk - waarlijk groot kan zijn. In vergelijking: met tal van andere plaatsen schijnt de tijd hier te heb ben stil gestaan. De bevolking kan het nog opbrengen belangstelling voor elkaar te tonen en met elkaar mee te leven, zowel bij vreugdevolle gebeurtenissen als bij tegenslag. Dit is nog de echte charme van een kleine plaats, waar men in grotere gemeen schappen tevergeefs naar zal zoeken. Op z'n Ouwerkerks recht voor zijn raap, waarbij hand en stand geen en kele rol spelen, zegt men - wel met een kwinkslag, maar zonder enige óverdreven franje- zyn zegje. Nadat de talrijke aanwezigen (ve len moesten met een staanplaats ge noegen nemen) door de heer C. A. Swenne, de zoon van de jubilaris, welkom waren geheten, werd als eer ste het woord gevoerd door de direk- teur van het ressort Zierikzee van de P.T.T., de heer H. M. van der Post. De heer Van der Post begon met vast te stellen dat de heer Swenne voor zijn doen eigenlijk op een voor hem verkeerde plaats zat, daar hij er be slist niet op uit is om in de schijn werper te staan. In besloten kring, met de mensen van de P.T.T., heeft de heer Swenne zijn 40-jarig jubileum gevierd, waar bij hem door de P.T.T.-mensen van Schouwen -Duiveland de Winkler Prins encyclopedie werd aangeboden. Pas na druk uit de eigen familiekring heeft men de heer Swenne er toe kunnen bewegen de bijeenkomst van deze middag te realiseren. De P.T.T.-direkteur schetste de ju bilaris als een feilloos werkende amb tenaar, die voor zichzelf hoge eisen aan zyn werkzaamheden stelde. Een persoonlijkheid met een unieke styl, die zeker geen gebrek aan humor had. Do heer Van der Post zag de jubi laris als eon variant op Dik Trom, met dit verschil dat hot bij de heer Swenne niet in de dikte zat maar in de lengte. Een bijzonder man, dat is hij, met een gouden hart, die steeds weer klaar staat om iedereen te hel pen. Hij had ook wel zijn kwajon gens-streken". door als de post eens later dan gebruikelijk werd besteld, te zeggen: dat deze verlaat was door de mist. Lief <-n leed Lief en leed heeft hij met de bewo ners van Ouwerkerk. waaraan hij ge durende 40 jaar zijn diensten als p. BROUWERSHAVEN, 31-3. Dc bc- jaarden.socii;tcit te Brouwershaven heeft op stijlvolle wijze het Paas feest gevierd in het verenigingsge bouw. Een hartelijk welkomstwoord werd gesproken door de presidente mevrouw Schnuwenaar-I.indenbcrgh in het bijzonder tot ds. J. Kroon en eehtgenote, ds. P. A. de Bres en het zangkoor o.l.v. mevrouw Van Eierc- Saman. Het programma begon met samen zang Gezang 217. waarna ds. Kroon voor ging in gebed. Op voortreffe lijke wijze zong het koor „Daar juicht een toon" en „Blijf met mij Heer'. Na dc meditatie door ds. Kroon volgde opnieuw samenzang, gezang 215. In de pauze werden de aanwe zigen op thee en koffie met cake ge trakteerd. hetwelk beschikbaar was gesteld door mevrouw Van Sluis. T.T.-ambtenaar heeft bewezen, ge deeld. Dieptepunten waren in het bijzonder wel de evacuatie in de oor log en de ramp in 1953, waardoor Ouwerkerk zo bijzonder zwaar werd getroffen. Het is moeilijk in te denken dat de heer Swenne, die verknocht is aan de P.T.T. én aan Ouwerkerk, er nu mee gaat stoppen. Het is een publiek geheim dat de heer Swenne voor een aantal Omverkerkers dienst bewees als hun partikulier secretaris, uiter aard als vriendendienst. Voor de 40 dienstjaren bij de P.T.T. spelde de heer Van der Post hem de P.T.T.-speld in goud op. Verder kreeg hij een oorkonde aangeboden voor de bewezen diensten, een P.T.T.-af- scheidskalender en als onderschei ding voor trouwe dienst: een af- scheidspenning. Namens het bedrijf bood de direkteur hem als naslag werk op zijn al eerder aangeboden encyclopedie een Winkler Prins atlas aan. Mevrouw Swenne, die haar man nog al eens een handje toestak, mocht bloemen in ontvangst nemen, terwijl mej. L. M. Heule. de werkster achter de schermen bij het sorteren van de post, ook in de hulde werd betrokken. De heer Van der Post besloot met de wens dat het hen nog lang gege ven zal zijn diensten aan Ouwer kerk te bewijzen. Bijzondere figuur Burgemeester J. D. de Kam van de gemeente Duiveland zei dat de heer Swenne in de gemeenschap van Ouwerkerk een bijzonder figuur is geweest. Met veel plezier heeft hij aan talrijke ménsen hulp verleend. De diensten die hij heeft verricht, zijn niet te beschrijven, aldus de burge meester. Als P.T.T.-er heeft hij ten behoeve van de gemeenschap zijn diensten aangeboden. Verder is hij organist in de kerk en een aktief lid van de muziekvereniging, Namens het gemeentebestuur bood de burge meester een bloemstuk aan, waarbij hij de familie Swenne nog vele ge zonde dagen toewenste. Namens de bevolking van Ouwer kerk werd het woord gevoerd door mej. B. Slager, die op rijm alle we derwaardigheden uit het leven van de jubilaris nog eens de revue liet passeren. Duidelijk werden hierbij nog eens de verdiensten van de heer Swenne voor de gemeenschap van Ouwerkerk onderstreept. Door mevrouw Bos-de Vos en Kwaak-Ringelbcrg werd gedecla meerd. waarna mejuffrouw G. bij de Vaate een prachtig verhaal voorlas. Het koor zong „Paaslicd" en „Komt heffen wij een lofzang aan" Het programma werd verder nog ge vuld met samenzang, waarna slui ting volgde cn ds. P. A. de Bres voorging in gebed. De presidente deelde nog mede. dat de kollektc had opgebracht 76.61. Op woensdag 2 april des avonds acht uur zal de sportvereniging van Brouwershaven het toneelspel „Hoogheid uw kameel staat gereed" opvoeren. Voor deze avond zijn ook de bejaarden uitgenodigd uit Drei- schor. Zonncmaire. Noordgomve en Kerkwerve. De eerstvolgende soosbijeenkomst is gepland op woensdag 9 april a s. Als bltjk van dank Uregen de heer en mevrouw Swenne van de bevol king van Ouwerkerk beiden een rij wiel aangeboden, terwijl de heer Swenne nog een platenspeler en me vrouw Swenne bloemen in ontvangst mocht nemen Mejuffrouw L. M. Heule kreeg een geschenkenbon aan geboden. Namens de kollcga's van Schou- wen-Duiveland werden op rijm dooy de heer C. P. van Putten, kantoor houder te Nieuwerkerk, nog eens de verdiensten van de heer Swenne on derstreept. Namens de kollega's bood hij dhr. Swenneeen schaakspel en een boek van dr. Max Eu we aan, ter wijl mevrouw Swenne bloemen kreeg aangeboden. Nadat de oud-voorzitter van de muziekvereniging „Nieuw Leven" te Ouwerkerk, waarmee de fam. Swenne nauw is verbonden, zijn felicitaties had overgebracht, werd de familie Swenne een serenade gebracht. Diep onder de indruk van de hulde blijken die hij in ontvangst had mo gen nemen („ik heb er eigenlijk geen woorden voor"), bracht de heer Swenne de sprekers en de bevolking van Ouwerkerk dank voor alles. Vergadering Provinciale Staten De eerstvolgende openbare verga dering van Provinciale Staten van Zeeland zal plaatsvinden op vrijdag 11 april aanstaande in de Statenzaal van de Abdij 'te Middelburg. Provinciale wedstrijden Rode Kruis Op zaterdag 12 april aanstaande zullen in „Ons Dorpshuis" te Krui- ningen de provinciale wedstrijden plaatsvinden van de Kring Zeeland van het Rode Kruis. De zeventien deelnemende ploegen zijn gesplitst in tien ploegen. Uit het wedstrijdschema blijkt dat de ploeg van de afdeling Schouwen Westhoek aan dc wedstrijden zal deelnemen van 15.15 uur tot 15.40 uur. ZIERIKZEE Geref. vrouwenvereniging Op woensdag 2 april vindt in het kerkelijk verenigingsgebouw een bijeenkomst plaats van de Ger. Vrouwenvereniging. Uitgevoerd wordt het Paasdeklamattorium: „Nu vangt het nieuwe leven aan", een uitgave van de Ger. Vrouwenbond, samengesteld door mevr. Van Hal- sema-Punt. „De Schoolklapper" In de maandelijkse serie school kranten verscheen vorige week ook „De Schoolklapper". schoolkrant van de J. W. v. d Doelschool. De naam „De Schoolklapper" werd - zo wordt meegedeeld - gekozen uit een aantal van 45 ingezonden namen. De ont- spanningsouderavond /.al gehouden worden op 17 en 18 april in de school. In dit nummer zijn een aantal bladzijden gewijd aan werkopdrach ten en verslagen van de projektweek „verkeer en vervoer". Daarbij wordt een indruk gegeven van elke klas; een klein onderdeel van de hele week. Veel ouders cn belangstellen den hebben inmiddels de overzichts tentoonstelling op de school bezocht. ELLEMEET Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Vorige weck hield de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afd. Noordwellc en omstreken een bij eenkomst in het dorshuis van Elle- meet. De avond werd geopend dooi de vice-presidonte. mevr. v d. Stolpe die allo aanwezigen van harte wel kom heette Na haar welkomst woor den gaf zij de leiding van de avond over aan mevr. Bout-Markusse uit Seharendijke, onder wier licding dc kleine 20 dames met groot enthou siasme paasversiering maakte. Uit lege closetrollen ontstonden vrolijke eierdopjes en uit restjesstof en wat maakt, om de schaal met eieren oude kranten werd een grote kip ge- warm te houden. Bij het afscheid werd mevr. Bout van harte bedankt, hetgeen werd onderstreept door een presentje. Na het vertrek van mevr. Bout bleven de dames van de plat telandsvrouwen nog even bijeen om het officiële gedeelte van de avond af te handelen. Toen dat was ge beurd werd de geslaagde avond door mevr. v. d. Stolpe afgesloten. OOSTERLAND Heropening uitgebreide cafétaria Op donderdagavond 3 april a.s. hoopt de heer Adriaan Dorst, eige naar van het cafetaria „Neffen d'Eu- le" aan de Sint Joostdijk, het pas gebouwde nieuwe gedeelte aan zijn zaak te openen. Dit zal plaats heb ben in tegenwoordigheid van een aantal genodigden, door Duivelands burgemeester, de heer J. C. de Kam. Het betreft hier een ruime verga derzaal, aan de oostzijde van het be staande pand aangebouwd, waar door er gelegenheid is geschapen voor het houden van vergaderingen, recepties etc., vrijdag 4 april, wordt het nieuwe gedeelte voor het pu bliek in gebruik genomen. BRÏJINISSE Geslaagd Mej. Hennie Jumelet is de afgelo pen week geslaagd te Breda voor hel diploma stenografie. Zij volgde deze cursus te Zierikzee, die door de heer Koetsdijk werd gegeven. Eerder heeft Henny Jumelet het diploma machineschrijven gehaald, een cur sus die aan stenografie voorafgaat, en eveneens onderleiding van de heer Koetsdijk was. Clubwedstrijden H.S.V. „Het Zijpe" Zaterdag 29 maart hield hengel sportvereniging „Het Zijpe" haar tweede elubwedstrijden. Onder barre weersomstandigheden trokken een zeventig leden naar de revelingen- dam, om hun geluk te beproeven. De prijzen werden behaald door de he ren: 1. W. Hardcnbol, Dordrecht 1099 pnt; 2. J. van Sliedx*echt, Rotter dam 870 pnt; 3. L. Beider, Numans- dorp 829 pnt; 4. P. van Hal, Strijen 757 pnt; 5. de Romph, Numansdorp 687 pnt; 6. P. van Eijk, Pernis 683 pnt; 7. J. de Groot, Den Haag 620 pnt; 8. A. de Kreek, Strijen 618 pnt; 9. J. Verhage, Den Haag 542 pnt; 10. M. de Jonge, Gouda 495 pnt. Na af loop kregen alle deelnemende leden Vlammetje in de kaarsen RENESSE, 29-3. Zaterdagavond was het in Renesse weer eens zo ver. Voor de derde maal in 8 weken viel plotseling de stroom uit. De kaarsen die bij de Rencssenaren voor derge lijke situaties wel klaar moeten lig gen werden tevoorschijn gehaald en zo zag men in de verschillende huis kamers de kaarsen oplichten. Het dorp Renesse zat van 7.20 tot 8.35 in het dwnker, andere delen za ten wat korter zonder licht. Het nog 10 eieren i.v.m. Pasen, zodat niemand voor niets was gekomen De volgende clubwedstvijd is op za terdag 24 april wederom vanaf de wal. Succes voor de meisjes van „Kwiek" Een achttal „Kwiek" meisjes in de lpeftijd van 12-16 jaar hebben vori ge week op de kringkeuzewedslrijd te Oosterland een mooi succes ge boekt. Met een paardspring nummer sleepten zij de 3e prijs in de wacht, waai mee zij een fraaie medaille ver dienden. Vloertegel verdringt tapijt ROTTERDAM, 29-3. De vloertegel heeft in de afgelopen vijf jaar het tapijt verdrongen. De wandtegel is in de huizen binnengedrongen als al ternatieve bekleding van de muur. De omzet in de Nederlandse tegel- handel is de laatste vijf jaar verdub beld. In 1973 werd 13,5 miljoen ku bieke meter tegel verkocht voor on geveer f 300 miljoen. Vijf jaar Evangelische ótnroep DEN HAAG, 29-3. 1 april 1970 ver kreeg de Evangelische Omroep een zendmachtiging en op diezelfde da tum begon de EO-televisie zijn eerste uitzending. Nu dus vijf jaar geleden. Aan dit eerste lustrum geeft de EO-televisie aandacht in zijn pro gramma van woensdag 2 april a.s. Geen uitbundig feestprogramma, wel een vijftig minuten durende te rugblik over vijf jaar EO-televisie, met hoogtepunten uit een aantal programma's. bleek hier een defect aan de beveili ging van de 10.000 volt-voedingska- bel, die tussen Noordwelle en Renes- .se loopt. Met man en macht werkte men zaterdag en zondag, waarbij door de verschillende omschakelin gen die men pleegde Renesse nog verschillende malen gedurende kor te tijd zonder stroom kwam te zit ten. Uiteindelijk kreeg men het de fect onder de knie. Vandaag (dins dag) stelt men echter nog een nader onderzoek in naar de oorzaak. Oostenrijkse sparren voor jarig- Amsterdam AMSTERDAM, 29-3. Het Oosten- rijkse vakantiegebied Bregenzerwald in Vorarlberg zal ter gelegenheid van hel 700-jarig bestaan van Amster dam 700 sparren aanbieden. Ze krij gen een plaats in het Rembrandt- park. De officiële overdracht aan het gemeentebestuur van Amsterdam zal op 18 april plaatsvinden. Pogingen LEEUWARDEN, 29-3. Een 15- jarige jongen uit Beotsterzwaag heeft tegenover de politie bekend, dat hij op 11 en 13 maart twee keer heelt geprobeerd een meisje aan te ran den op en eenzaam gelegen fietspad tussen Olterterp on ITemrik. Een uitgebreid onderzoek van het recheche bijstandsteam noord heeft uiteindelijk de oplossing gebracht in dit volgens hoofdinspecteur K. de Jong, bijzonder ernstige zedenmis drijf. Bij de politie kwamen in totaal 55 tips binnen, maar die leverden niets op, evenmin een uitgebreid buurtonderzoek. Meer houvast had de recherche aan voorwerpen die af komstig waren van de dader, zoals een masker, een pruik, een handdoek shampoo en een handscheerapparaat. RIAD. Kroonprins Faad, eerste vice-premier van Saoedi-Arabië, heeft maandagavond een beleidsver klaring voorgelezen van 's lands nieuwe soeverein, koning Chaled. IIÜ zal alle middelen die zün land ten dienste staan, ter beschikking stellen van Palestijnse zaak. De heer Moermond kreeg deze verrassingen uitgereikt door de heer A. van Hese van firma HEMO te Zierikzee, namens Riemersma bv Zündapp-Import. Bovendien kreeg de heer Moermond namens Vrcdes- tein een fraaie rolbandmeter aange boden, verder had de firma HEMO gezorgd voor een feesttaart, met daarop de cijfers 100.000 aange bracht. De heer Moermond, die als werker aan de wegen beroepshalve veel ge bruik maakt van zijn bromfiets, ziet bejaald niet op tegen een rit dwars door half Nederland, of zelfs daar buiten. Een aantal malen maakte hij zelfs vakantietrips van zo'n 500 tot 1000 km; in een weekeinde reed de heer Moermond soms ook heen en weer naar Est (Gelderland), op be zoek bij zijn getrouwde dochter. Be halve wat geringe aanrijdingsschade heeft hij geen grote onkosten aan zijn brommer gehad: alleen is de standaard een beetje „onwillig". De heer Moermond vindt zelfs dat zijn Ziindapp nog zeker zo goed loopt als tien jaar geleden. Hij is dan ook van plan om nog heel wat kilo meters op zijn zeer betrouwbaar ge bleken bromfiets af te leggen. DOMBURG, 30-3. In Domburg op Walcheren zuilen binnenkort ook nudisten op de bon geslingerd kun nen worden nis de zon niet schijnt. Tol nu toe was volgens de algemene politieverordening van de gemeente alleen een proces-verbaal tegen nu disten mogelijk als zij in het open baar zwommen, baadden oj een zonnebad namen. Iji het verleden heeft dat nogal eens betekend dot een politicagent, die pen nudist wilde bekeuren, on- rcrrichterzake moest omdraaien om dat de zon juist achter de wolken was verdwenen. Vooral tijdens de afgelopen zomer liet de zon zich minder vaak zien dan de nudist. De politieverordening zal nu aan zienlijk waterdichter worden als de gemeenteraad op 8 april a.s. met het voorstel van burgemeester en wet houders van Domburg akkoord gaan. Volgens dat voorstel wordt het aan iedereen verboden rich in het open baar te bevinden zonder gekleed te zijn in bad- of zivemkostuum, ;on of geen zon. In tien jaar tijd: DREISCHOR, 29-3. Naar aanleiding van liet bijzon dere feit dat hij in tien jaar niet minder dan honderd duizend kilometer had gereden op één en dezelfde Ziin- dapp-brommer, werd de eigenaar en berijder, de heer A. Moermond te Dreischor, vrijdag jl. verrast met hel gouden Ziindapp-insigne met gouden dasspeld. De heer Van Hese reikt de heer Moermond de onderscheidingen uit, by gelegenheid van het verrijden van de 100.000 kilometer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) tot verkrachting-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3