fü# Zebra-keuzewedstrijden te Oosterland Verdiende zege van Zierikzee op koploper R.C.S. Neptunes organiseerde toernooi te Zierikzee Bommenede werd kampioen in de klasse C 4 Welke distillateur maakt nog bessenjenever van puur, zongerijpt fruit? 5 U proeft het... puur zongerijpt fruit f Waardezcgels 1 richtingen l«' kwalificeren van TClly Lems en Ilia Zondorvan. Vrij gemakkelijk werd deze wed strijd gewonnen, waarbij zell's de Clpwneslie bewegingen en akties van Elly Lems - spelend zonder muts - een ontspannende en tegelijkertijd positieve bijdrage aan deze wed strijd gaf. Uit de tot nu toe twaalf gespeelde wedstrijden verzamelde MEVO II 15 punten, waarmede overduidelijk een der.de plaats op de ranglijst wordt ingenomen. Thans resteren nog vier wedstrij den. waaronder die tegen koploper Hoekse Waard I. Deze wedstrijd, welke voor de MEVO-reserves het eerst volgende treffen is, vindt plaats op vrijdag 4 april a.s. in de sporthal Onderdak te Zierikzee. MEVO II hoopt deze wedstrijd met een gelijkspel te kunnen beëin digen, hetgeen met een maximale inzet niet tot de onmogelijkheden behoort. Bedrijfsvolleybalkomp. 1974/1975 Uitslagen van vrijdag 21 maart 1975 Neptunus II-Reisb v. Oeveren 3-1 R.T.M.-Waterschap S. en D. 3-0 Cebeco Zuidw.-Rabobank Seh. 2-2 Rabobank Z.zee-Onderdak 3-0 Smit-Bolnes-P.T.T. 0-3 Cluzona-Zeelandiu 3-0 Mevo III tr.-SV Kwiek 3-1 Delta Sport-L en O. 3-0 Stand kompetitie Pm 21 maart 1975 Poule A Delta Sport 16 15 1 0 47-10 31 MEVO III tr. 15 13 1 1 42- 7 27 P.T.T. 16 9 3 4 36-21 21 SV Kwiek 16 9 2 5 $6-20 20 Cl uzona 15 9 1 5 30-20 19 Zeelandia 16 5 4 7 24-31 14 Neptunus I 15 4 2 9 19-32 10 L. en O. 16 4 1 11 18-37 9 Smit-Bolnes 16 1 3 12 13-43 5 MEVO tr. 15 0 0 15 1-45 0 Poule B Rabobank Z.zee 14 .13 0 1 39- 6 26 R.W.S. Deltad. 12 7 4 1 30-16 18 Rabobank Sch. 14 6 5 3 28-23 17 Cebeco Zuidw 13 6 4 3 28-20 16 Onderdak 13 6 3 4 27-19 15 Neptunus II 14 4 4 6 22-29 12 R.T.M. 15 4 3 8 21-30 11 Reisb. v. Oeverenlö 2 1 12 11-38 5 Watersch .S.enD. 14 2 0 12 11-36 4 In Poule A gaat. de. strijd tussen Deltasport en MEVO ill tr. onver minderd voort. Wie heeft de langste adem t'm 2 mei, de 3e plaats gaat nu tussen P.T.T., SV Kwiek en Clu- zona. Zëelandia, Neptunus I en L. en O. blijven wel uit de degradatie. Voor Smit Bolnes en MEVO tr. ziet het er somber uit. In Poule B kan Deltadienst nog gelijk komen met Rabobank Z.zee maar dan moet alles gewonnen wor den en Rabobank Z.zee de nog 2 te spelen wedstrijden verliezen. - De 3e plaats gaat wel tussen Cebeco-On- derdak en Neptunus II. R.T.M. blijft wel in de middenmoot. Reisb.v. Oeveren en Waterschap blijven wel onderaan hangen, maar dat bederft de gezellige sfeer niet, in deze twee teams. Vrijdag 28 maart 1975 is r geen vol leybal. N,u blijkt, dat ook de bedrijfsvol- leybal komp. 74/75 een sukses zal zijn, hebben wij besloten ook voor het seizoen 75/76 een volleybal kom petitie te organiseren. De 19 teams die nu meedoen ontvangen een deel name formulier. Maar indien andere verenigingen of bedrijven ook interesse hebben om mee te doen met de volleybal 75/76, kunnen zij zich tot 15 april '75 voor informatie zich wenden op het sek- retariaat. Sekretariaat: Bedrijfsvolleybal W. de Leeuw, Marisstraat 11, Zierikzee Telefoon (01110) 2045. Advertentie GYMNASTIEK OOSTERLAND. 24-3. Bij de Zebra Keuzewedstrijden te Oosterland vie len s.v. Deltasport uit Zierikzee en s.v. Kwiek, Bruinisse met het mini- tramp springen en met de wedstrij den op de lange mat flink in de prij zen. Bij hot minitramp springen met Mevo III versloeg' Kwiek De vrijdagavond gespeelde volley balwedstrijd tussen Mevo 3 en Kwiek gaf een overwinning aan Mevo 3. Bij deze wedstrijd is weer eens duidelijk gebleken hoe inkonsequent fluiten van een scheidsrechter in vloed op het spel kan hebben. In de ze partij voor de derde plaats nam s.v. Kwiek in de eerste set snel een voorsprong (6-1), doch door fouten aan het nét ging deze set naar Mevo III (1-0). In de tweede set had Mevo III een voorsprong opgebouwd tot 14-9, maar het was s.v. Kwiek die de stand op 16-14 bracht (1-1). S.v. Kwiek nam in de derde set een voor sprong tot 11-3. Door twijfelachtige beslissingen van de leiding raakten de mannen uit Bru hun ritme totaal kwijt, zodat deze set toch naar Mevo III ging (2-1). Mevo III trok zich bij liet verdere verloop van de strijd het minst van de leiding aan en had dan ook in de vierde set weinig moeite meer met het aangeslagen s.v. Kwiek (wat met een overwinning eindigde voor Hevo III met 3-1). BOGOTA. Bijna 800 kalveren, die uit Nederland waren ingevoerd om de Columbiaanse veestapel-te ver beteren, zijn afgemaakt omdat ze leden aan een virus-diarrhee, zo heeft het Columbiaanse landbouw- instituut. toestel (paard) wisten de meisjes van Deltasport beslag te leggen op de eerste prijs. Er moesten in dit num mer tien verschillende sprongen ge maakt worden in opbouwende vorm, waarbij de snelheid, het ritme en het gehalte een grote rol speelden. De meisjes deden het allemaal voortref felijk, hetgeen de reeds genoemde eerste prijs opleverde. In dezelfde wedstrijd gingen de meisjes van Kwiek Bruinisse ook zeer goed van start. Het resulteerde in een derde prijs. Uit een totaal van zes deelnemende ploegen beslist geen slecht resultaat. Lange mat De wedstrijd op de lange mat le verde voor Deltasport een tweede prijs'op, terwijl de eerste prijs ver diend naar Volharding uit Goes ging. De wedstrijd minitramp springen zonder toestel, was ook voor Delta sport suksesvol: een tweede prijs uit zeven deelnemende groepen. Een klein slippertje in één van de tien series was net de oorzaak dat de eerste prijs naar Volharding ging. De meisjes van Kwiek wisten in deze wedstrijd nog niet zo ver door te dringen. De jeugdige leeftijd was nog een kleine handicap. Misschien volgend jaar beter. Al met al was het voor deze twee Schouwen-Duivelandse gymnastiek verenigingen weer een suksesvolle lentedag, zodat de medaillekasten weer geopend kunnen worden om de buit in ontvangst te nemen. De s.v. Duiveland kon twee derde prijzen in ontvangst nemen. nl. bij jazzgymnastiek voor meisjes en bij de wedstrijd minitramp zonder toe stel voor jongens Vlot verlopen Dankzij de goede organisatie van de sportvereniging Duiveland te Oosterland in samenwerking met de wedstrijdleider de heer C. van Wee- Ie uit Krabbendijké konden de wed strijden, in bijna zes uur nonstop turnen, vlot worden afgewerkt. Wethouder A. Bakker van Ooster land reikte na afloop de behaalde crepryzen uit. SPORT VOETBAL Door op het sportpark Bannink met 3-1 van koploper RCS, waar uit met 5-1 van wer verloren, te win nen. blijft Zierikzee in de strijd om de kampioenstitel in de 4e klas H nog steeds een belangrijke rol spe len. De overwinning van het deze maal in het wit gestoken elftal van Zierikzee was zonder meer verdiend te noemen. Als kijkspel was de eerste helft voor de toeschouwers wel het aan trekkelijkst. Zierikzee, dat toen de grondslag voor haar overwinning legde hield toen het middenveld niet alleen goed bezet maar speelde er ook een dominerende rol. De aanvallers van Zierikzee slaag den er dan ook in veel meer gevaar voor de So'uburgse veste te scheppen dan hun collega's aan de andere zijde voor het Zierikzee doel. De vèrdediging van RCS, die in dit sei zoen nog maar zevenmaal was ge passeerd, toonde zich toen allerminst zo hecht als men zou hebben mogen verwachten. Door vooral de akties van Kees Verkaart en Adrie Koster vielen er in het'centrum nog al eens vaak gro te gaten waarbij men slechts door aan de noodrem te trekken de zaak moest klaren. De Zierikzee-verdediging toonde zich daarentegen heel wat beter voor haar taak berekend. Werkelijk uitgespeelde kansen kre gen de Souburgers er in de gehele wedstrijd niet één. De met veel in zet spelende Zierikzeese spelers toonden zich vooral in de kopduels verre de meerdere van de RCS aan vallers die hardnekkig bleven pro beren met hoge ballen voor het doel de Zierikzee verdediging te verras sen. Nadat Henk Vermeule rakelings over de lat had gekogeld kon de thuisklub in de 14e minuut de lei ding nemen. Na een goede een-twee kombinatie tussen Kees Verkaart en Adrie Kos ter wist laatst genoemde door de RCS-verdediging te breken waarna hij de doelman Dijkhuizen te hebben gepasseerd de bal in het verlaten doel plaatste 1-0. RCS was door deze treffer duide lijk aangeslagen en nog geen min. later wist de mee opgerukte Jan Bij de Vaate door te breken, maai met een fraaie reaktie wist Dijkhuizen het gevaar te bezweren RCS was even later dicht bij de gelijkmaker toen doelman Stout jes- dijk zich op een vleugelschot van rechts verkeek waarbij de bal via de paal weer in het veld caramboleerde. Voorsprong verhoogd In de 35e minuut kon Zierikzee haar voorsprong opvoeren toen Kees Verkaart een te zachte terugspeel bal van M. Meerman wist te onder scheppen - doelman Dijkhuizen pas seerde en de bal in het verlaten doel plaatste, 2-0. Drie min. later raakte de Lange bij een voorzet van Jaap Stoutjesdijk even in paniek waardoor hij in het strafschopgebied staande het leder boven zijn hoofd weg sloeg. De straf schop werd onhoudbaar door Kees Verkaart ingeschoten, 3-0. Na de rust legde Zierikzee het zwaartepunt in de verdediging waardoor RCS de gelegenheid kreeg het initiatief naar zich toe te trek ken. Op vrij gelukkige wijze kwam RCS in de 7e min. aan een treffer VOLLEYBAL De dames van MEVO II wonnen met 3-0 van Hoekse Waard II De MEVO-reserves behaalden jl. zaterdag te Westmaas een vrij ge makkelijke 3-0 zege op hekkesluiter Hoekse Waard II. De thuisclub vormde vrijwel geen tegenstand van betekenis, hetgeen resulteerde in een tamelijk matte wedstrijd. De coach van MEVO kon zich in deze wedstrijd alle mogelijke speel sters wisselingen veroorloven zon der zich maar enige zorg over de In deze wedstrijd loerd menig vinnig duel uitgevochten. Foto: Jan Bij de Vaate doet een poging om door de R.C.S.-verdediging heen te breken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) toen Stoutjesdijk door een ver ef- fektvol schot van J. v. d. Velde vol komen werd verrast, 3-1. Hoewel de Souburgers er hierna - alles aan deden om de bakens nog te verzetten bleken hun aanvallers toch niet in staat te zijn de Zierik- zee-verdedigers in ernstige moei lijkheden te brengen. Bij hun veel minder talrijke aan vallen kreeg Zierikzee, dat in de laatste tien minuten het heft weer volledig in handen nam, nog de beste kansen. Een kopbal van Kees Verkaart ging voorlangs het doel, Henk Ver meule strandde bij een doorbraak op doelman Dijkhuizen, terwijl Toon van Tiggelhoven, na voortreffelijk werk van Kees Verkaart, langs het verlaten doel schoot. Zij nog ver meld dat de wedstrijd voortreffelijk door G. Bruins uil Roosendaal werd geleid. overwinning van zijn team le ma ken. Zo werd b.v. aanvoerster Nel v. d. Vlies in dc derde set aan de kant gehouden teneinde andere speelsters de gelegenheid le geven zich waar te maken. Ondanks het feit, dat aan MEVO-zijde Ria van Wijck en Yvon de Munnik uitgezon derd, vrij veel foutief werd geser veerd waren de eerste twee sets dui delijk een formaliteit. Tegenspel was niet te duchten, vandaar ook de sco res van 1-15 en 2-15 in deze sets.'De derde set verliep door MEVO - zij het dat deze set winnend werd afge sloten - aanmerkelijk ongunstiger. Hoekse Waard H presteerde het zelfs om met 13-10 voor te komen, doch routine en een groter dosis zelfvertrouwen bezorgde MEVO ook in deze set de winst, 13-15. Als goed tot ruim voldoende waren de ver- BILJARTEN In <le klasse C4 konden de reser ves van OKK het niet tegen Bomme nede uit Zonnemaire klaren. In de eerste wedstrijd zag OKK wel kans om de eerste partjj in winst om te zetten. Bommenede kwam hierna te rug met drie overwinningen waar door de eerste wedstrijd in een 7-2 overwinning kon worden omgezet. In de tweede wedstrijd nam Van Doorn in de eerste partij revanche op Radewalt waardoor Bommenede met een 2-0 voorsprong kon nemen. H. Padmos en C. Padmos boekten hierna winst voor OKK (4-2) waar door de laatste partij de beslissing moest brengen. M. de Rijke toonde zich legen M. Matthijsse de sterkste wat Bomme nede -de overwinning en het kam pioenschap in de klasse C4 oplever de. Aan hel slot overhandigde de voorzitter van het distrikt de heer J ,A. Vasseur aan de viertallen de door hen gewonnen, prijzen. Dank bracht hij aan de organise rende vereniging DOS die zich op deze dag voortreffelijk van haar taak had gekweten. V.l.n.r.: M. de Rijke, C. van Doorn, J. de Vlieger en C de Wit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In café Old City te Zierikzee is door de biljartvereniging Neptunus het toernooi georganiseerd voor het kampioenschap cxtraklasse libre en hoofdklasse libre waaraan werd deelgenomen door \V. J. Kramer (extraklasse) en P. D. Vijverberg P. D. Vijverberg en W. J. Kra mer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (hoofdklasse). In de zes partijen die werden gespeeld moest Kramer 350 en Vijverberg 250 caramboles spelen. Kramer, die al zijn partijen in winst wist om te zetten scoorde een hoogste serie van 122 caramboles, terwijl zijn hoogste partijgemiddelde 23.33 was. Namens het distrikt Schouwen- De uilslag: W. J. Kramer. V.O.G., Zierikzee P. D. Vijverberg, D.O.S., Ouwerkerk Duiveland der KNBB overhandigde de heer J. Hagesteijn aan de heer Kramer de kampioensmedaille van de extraklasse en aan de heer Vij verberg van de Hoofdklasse. Namens de deelnemers sprak de heer Kramer woorden van dank tot de organiserende verèniging Neptu nus voor de voortreffelijke wijze waarop zij het toernooi hadden ge organiseerd. 12 2100 119 122 23.33 17.65 0 825 119 88 12.93 6.93 bessenjenever kan voor fijnproevers iefs aparts zijn. Een delicate, fruitige drank, die - koel geserveerd - altijd in de smaak valt. bij jong en oud. l.et echter wèl op liet merk. want al leen pure. zongcrijpte zwarte bessen «even Bessenjenever dat heerlijke volle aroma. Bessen van De Kuvper, de Bes senjenever die nog altijd op de origine le manier met zorg en vakmanschap wordt bereid. "Natuurlijk is De Kuyper iets duurder. Maar hel gaat slechts om enkele centen per glas en U geniet werkelijk véél meer". De Kuyper- de extra attractie bij elk De Kuyper artikel I Vraag Uw slijter de I Voordeelkaart I voor Export Jonge Jenever I BOBKENCOUPON en PRIJSVRAAGtgÉ L Desgewenst rechtstreeks IfjnjÊ aan te vragen bij De Kuyper 8.V. XwMi Postbus 54. Schiedam JfBsHi

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 5