„SCHULD VAN DE RELLEN LIGT BIJ AKTIEGROEPEN" Parkeerproblematiek drukte stempel op vergadering relÜÜlHJ W«t h H voor IiijHMMttft PARTIJVOORZITTER K.V.P. AFGETREDEN Paasprogramma DE ZIERIKZEESCHE COURANT Burgemeester Samkalden: teak bergmeubel JA TAPIJT KOPEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 maart 1975 151ste jaargang Nr. 21664 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18,85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Stuk binnenstad rehabilitatie gebied AMSTERDAM, 24-3. Burgemeester Samkalden van Amsterdam legt de sehuld van de rellen in de Nieuw- marktbuurt rond de sloop van huizen geheel bij de aetiegroepen uit de hoofdstad. „Het aanmelden van een demonstratie op de dag van de ontruiming, alle aetiegroepen oproepen van de Dam naar de Nieuw- markt te trekken, dat is geen vragen 0111 moeilijkheden dat is het veroorzaken van moeilijkheden", zo zei de burgemeester maandagavond in bet NOS-journaal. „Ik denk dat de situatie, zoals die zich nu ontwikkeld heeft, nog wel enig vervolg kan hebben. Ik geloof wel dat de politie in staat is aan die situatie het hoofd te bieden", ant woordde Samkalden op de vraag of hij uitbreiding en escalatie van de rellen verwacht. Op een laat in de avond gehouden persconferentie zei burgemeester Samkalden aansluitend, dat uit alles blijkt dat de politie met gematigd heid is opgetreden. De opdracht was er op gericht om van de politie geen geweld te laten gebruiken. Men zou alleen reageren op geweld van de andere zijde. Advertentie BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE Vrijdag- en zaterdagavond 8.00 uur de speciale Paasfilm: Jesus Christ Superstar (14 jaar) Eerste en tweede Paasdag 8.00 uur eindelijk weer een echte lachfilm Wie let er op de winkel (Jerry Lewis) Alle leeftijden Gewonden De burgemeester zei voorts dat de politie zelf veel risico heeft genomen. „Dat blijkt wel uit het aantal ge wonden: in totaal tot 's avonds elf uur 27, van wie 15 agenten". Drie gewonden moesten in ziekenhuizen worden opgenomen: een agent met een beenbreuk, een agent met een ernstige hoofdwond en een student met een hersenschudding. De burgemeester zei ook, dat de sloop van de panden uit de eerste fase - de vijf woningen aan de Rechtboamsloot - in 36 uur voltooid moet zijn. Dat wil zeggen 36 uur na het begin van de sloopwerkzaamhe den maandagmiddag om half drie. Hij zei tenslotte tegen middernacht verbetering van de situatie te ver wachten. „Maar het zal nog wel enige tijd onrustig in de stad blij ven". Volgens zijn mededelingen is de tweede fase van de sloop in de Nieuwmarktbuurt begin april te verwachten. Arrestanten Om half tien maandagavond had de Amsterdamse politie 47 arrestan ten gemaakt in verband met de rel len in en om de Nieuwmarkt. Ook een man, die verdacht wordt van poging tot doodslag door met een lichte vrachtauto door politiekordons heen te rijden, is aangehouden. Plet is de 23-jarige Amsterdammer H. van der H.O. Volgens de politie spoot deze wa gen tijdens zijn charge ongebluste kalk uit over de politiemensen. Buurtbewoners hebben verklaard dat het al vaker gebruikte spek steenpoeder betrof. Onder de verdachten zijn twintig studenten, vijf scholieren en vier mensen zonder beroep. Negen arres tanten wonen niet in Amsterdam, 14 wel in de stad maar buiten de Nieuwmarktbuurt en twee zijn bui tenlanders. Twintig mensen zijn tot nu toe in verzekerde bewaring ge steld. Advertentie Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruif het dan in bij MEUBELRAMA Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 BUENOS AIRES. Acht jongeman nen zijn in Argentinië na hun ont voering doodgeschoten, hun lijken zijn gevonden op een bouwplaats in een buitenwijk van Buenos Aires. UTRECHT, 25-3. K.V.P.-voorzillcr De Zeeuw is afgetreden. Oorzaak een verschil van mening over de politieke lyn van de K.V.P. Tijdens de vergadering van het partijbestuur van de K.V.P. maandag te Utrecht, is „een ernstig menings verschil aan de dag getreden tussen partijvoorzitter De Zeeuw en het partijbestuur", aldus een verklaring van de K.V.P. De heer De Zeeuw wenste, binnen het C.D.A., de K.V.P. om te vormen tot een christen democratische partij. Het partijbestuur besloot dat zulks niet te verenigen is met eer loyale opstelling van de K.V.P. in het C.D.A. en met de resultaten van de C.D.A.- conference in Woudschoten, en dat op die manier aan K.V.P. en C.D.A. on overkomelijke schade zou worden berokkend". Raad Zierikzee Loopslralen UTRECHT. Een beeld van de grote demonstratie van de Grondraden in Utrecht. Duizenden studenten kwa men hier bijeen om te betogen le gen de invoering van het wetsont- werp „herstructurering" weten - schappelijk, onderwijs. ZIERIKZEE, 24-3. Met eeii volledig door leerlingen van de R.S.G. ,,1'rof. Zeeman" bezette tribune, die de wijze woorden van de lippen der raadsleden aflazen, werd - ongebruikelijke tijd - maandagmiddag een raadsvergadering gehouden, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. Na een kleine notulairc korrcktic, dook dc raad onmiddellijk in de inge komen stukken, die echter voor een groot deel voor kennisgeving werden aangenomen. Overlegd was een „lystje" van de Verkeerscommissie, met „faits et gestes" van het stcdeiyk verkeer. De heer Asma haakte daarop in en merkte op een parkeerverbod voor de Oude Haven (n-zyde) te hebben ge mist, ondanks het feit dat met name voetgangers hier moeilijkheden onder vinden. De heer Asma had de zaak ter plekke gekontroleerd en had autos 'ontdekt op de „kleine steentjes". Het 'kollege kan wel zeggen, dat er geen moeilijkheden zijn, maar om de voet gangers tegemoet te komen, zou er echt een parkeerverbod moeten ko men, zo meende hij. De voorzitter erkende de eventuele noodzaak van een parkeerverbod wel maar wees op enkele juridische haken en ogen. Juridisch punt is, dat er sprake kan zijn van een goede doorstroming van het verkeer en het feit van auto's langs de gevels „an sjch" kan der halve voor het verkrijgen van een parkeerverbod, niet als motivatie worden gebruikt. Bovendien „loopt" er wat betreft het.Havenpark nog een vergelijkbare procedure lot aan de Kroon toe en dc twijfel is daarom zeer gegrond, dat dc Oude Haven gewoon niet haalbaar is voor een parkeerverbod. Hel kollege kan aan die situatie niets veranderen. De voorzitter wilde om te begin nen derhalve eerst de Havenpark- procedure afwachten en zich dan nader beraden over de Oude Haven (n-zijde). Alvast parkeerverbod De heer Asma merkte op dat de Havcnpark-procedure al jarenlang loopt cn hij wilde - in afwachting van uitsluitsel - voor de Oude Haven (n-zijde) alvast een parkeerverbod. De voorzitter wees er op dat de ma terie is gedelegeerd aan hel college. De heer Becu meende dat het Ha venpark verliezen betekent de Oude Haven verliezen. De heer Den Beet kreeg de informatie dat door de Dienst Gemeentewerken gele steen tjes zijn aangebracht op aanvraag van de belastingdienst. Dc heer As ma wees er nog op dat procedures bij de overheid altijd lang duren en wilde een voorstel op de volgende raadsvergadering. De voorzitter kon alleen beloven ter Griffie te informeren hoever de zaak Havenpark staat, maar wilde niet van de Oude Haven horen, daar (terugbetalen van boetes) dit later wel eens onaangename konsekwen- ties voor de gemeente zou kunnen hebben. Advertentie is tegenwoordig niet vreemd meer! Maar goed tapijt kopen is iets anders En echt tapijt kopen met echte garantie is weer iets anders! En zo iets koopt u toch liefst bij een I zaak met meer dan 30 jaar ervaring. En mocht u zelf geen vervoer heb- 1 ben. geen nood! U wordf gratis gehaald en thuisgebracht! Uw beste adres zonder teleurstellingen! I deurloo tapijtservice center I Cu I in )i« Tivm (luill SCHARENDIJKE. Hel Dolfinarium vierde het eerste lustrum met een aantal shows. Het nieuwe in hel programma is het optreden van zee leeuwen, waarvan hier een exem plaar op de rand van het bassin. De helpster steekt een handje toe. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's De olifant verlaat de weg als j hij een troep varkens ziet aankomen. i Pythagoras De heer Asma wilde ook een ver bod van 2-richtingsverkeer in de Hoge Molenstraat, daar met name ook de scholen 1-richtingsverkeer willen. Een verder verlangen van het raadslid was een loopstraten- proef voor Mol en Schuithaven en uitbreiding van de loopstratenter- mijn. Wat dit laatste betreft herin nerde de voorzitter er aan, dat die termijn op demokratische wijze is vastgesteld. „Er zijn nu eenmaal in dc loop gebieden ook mensen, die wonen, werken en er hun brood verdienen; daar moeten we ook rekening mee houden". Bij een affaire als Mol/Schuitha- v'en - aldus de voorzitter - gaat het er om of adequate voorzieningen voorhanden zijn als alternatief. El- Vervolg pag. 2) Verwachting tot woensdagavond: Zelfde weertype Hagel- of natte sneeuwbuien, maar ook enkele opklaringen; matige tot krachtige wind uit west tot noord west; minimumtemperaturen om het vriespunt, maxima morgenmiddag rond 6 graden Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturenomstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.b'. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 26 maart. Zon op 6.31, onder 19.02 Maan op 18.15, onder 5.35 27 maart. Zon op 6.28, onder 19.04 Maan op 19.41, onder 6.00 Volle maan: 27 maart (11.36) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwatcr 26 maart 2.08 14.44 7.48 20.06 27 maart 2.56 15.29 8.29 20.44 Springtij: 29 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25 3. Het K.N.M.I. deelt mee: er komt nog geen einde aan de aanvoer van koude en onstabiele, uit de Poolstreken afkomstige lucht, waarin hagel en natte sneeuwbuien voorkomen. Een noorderstorm, in standgehouden door een hogedruk- gebied boven Noordgroenland cn een depressie voor de kust van Noorwe gen. jaagt dc koude Poollucht met grote snelheid naar de Britse eilan den en de Noordzee. Mede onder in vloed van het in verhouding betrek kelijk warme Noordzeewater wordt de buienvorming daar nog extra aangezet. In de stroming meetrek kende kleine storingen doen dc bui- enaktiviteit nu en dan aanzwellen, waarna kortstondige opklaringsgc- bieden het weer een wat vriendelij ker aanzien geven. Dinsdagochtend evenwel werd uit de Ardennen en Luxemburg plaatselijk 10 tot 20 centimeter sneeuwval gemeld. Niet alleen van daar, maar ook uit. Duits land en Oostenrijk wordt de laatste dagen sneeuwval gemeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1