GAAN V.S. ZICH RICHTEN OP DE GENEEFSE CONFERENTIE? Een baan voor u? 's Avonds zes uur drie Hilversum drie. ALGEMENE LEDENVERGADERING „HET GROENE KRUIS,, SCHOUWEN-DUIVELAND TE OUWERKERK DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vrouwenraad-avond Brouwershaven Kissinger faalt ELKE WERKDAG 40 VACATUKJ-S OP DE RADIO. BANKSTEL MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Muundag 24 maart 1975 131ste jaargang Nr. 21G63 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1839) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18,85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/t B.T.W. In dit nummer: WASHINGTON, 23-3. De Verenigde Staten blijven al liet mogelijke doen 0111 een duurzame vrede in het Mid den-Oosten te verkrijgen. Dit ondanks de mislukte po ging van Henry Kissinger een nieuw akkoord over troepenscheiding tussen Israël en Egypte tot stand te brengen. Deze beJofte werd zondagavond afzonderlijk gedaan door jjresident Ford en zyn minister van buitenlandse zaken tijdens korte toespraken in de tuin van het Witte Huis. Kissinger was juist teruggekeerd van zijn missie naar het Midden-Oosten en kwam onmiddellijk verslag uitbrengen aan de presi dent. De twee bewindslieden beklemtoonden beiden dat Amerika b(j zijn voortdurende vredespogingen zal samenwerken met alle betrokken landen. Fcrd stond hem op te wachten op het zuidelijke gazon van het Witte Huis en de twee gaven elkaar een warme handdruk voordat zy naar een nabestaande microfoon liepen. De spoedbijeenkomst was volgens funktionarissen van het Witte Huis vermoedelijk ook gegarandeerd om nieuwe stappen te bespreken die Amerika kan doen om alsnog een belangrijke bijdrage te kunnen ver lenen aan de totstandkoming van vrede in het Midden-Oosten. Ander beeld? In Washington gelooft men dat Amerika, na Kissingers mislukking, in ieder geval toch zijn beleid zal moeten herzien. Deze herziening is niet alleen vereist in de diplomatie ten opzichte van het Midden-Oosten maar ook inzake andere problemen van wereldbelang. In Washington meent men hieruit te kunnen opmaken dat de Verenig de Staten zich nu ook gaan richten op een hervatting van de conferentie van Genève. Na de begroeting van Kissinger zei Ford dat deze een „buitengewoon moeilijke missie had ondernomen", Kissinger had een „maximale in spanning geleverd en de mislukking van zijn poging was het gevolg van faktoren „die buiten onze controle" liggen. „Maar laat ik stellpn dht de Verenigde Staten zullen blijven stre ven naar een duurzame vrede in het Midden-Oosten door samenwerking met alle partijen. Het is zowel op nationaal als in ternationaal niveau van belang dat wij al het mogelijke doen, met de nadruk op vrede". Ford besloot zijn toespraak met: „We hebben - hopelijk op tijdelijke basis - niet alles bereikt wat we wensten. Ik blijf optimistisch dat het juiste oordeel en de verstandige be sluiten van alle partijen zullen resul teren in het uiteindelijke doel van vrede in het Midden-Oosten en het effekt daarvan op wereldniveau". De verwijzing van Ford naar andere landen is wellicht gericht op de Sow jet-Unie, die mede het voorzit terschap van de Geneefse conferen tie bekleedt. Advertentie Enige weg Veel diplomatieke waarnemers ge loven dat de enige weg die nu nog open ligt een hervatting is van deze conferentie, ondanks het Ameri kaanse standpunt dat Kissingers stapsgewijze onderhandelingstaktiek slechts is opgeschort. De Amerikaanse onderhandelaar, die vermoeid leek na zijn elfde mis sie naar het Midden-Oosten, sprak zeer kort. „De noodzaak waarmee de missie werd begonnen blijft aanwe zig, evenals de behoefte aan een duurzame vrede", zei hij. „De Vere nigde Staten blijven bereid samen te werken met partijen en andere be trokken landen ter bevordering van een gerechtvaardigde vrede in hel Midden-Oosten". De twee leiders hielden hun spoedbijeenkomst in het Witte Huis nadat Kissinger op de luchtmachtbasis Andrews was ge land en zich per helikopter recht streeks naar het presidentieel ver blijf had begeven. Landelijke vaccinatie tegen mazelen UTRECHT, 29-3. Als de zieken- fondsraad akkoord gaat met een ontwerp-advies van zijn commissie verstrekkingen, zal hij staatssekre- taris Hendriks donderdag de invoe ring adviseren van een landelijke vaccinatie tegen mazelen van kinde ren van omstreeks één jaar. Van de Nederlandse kinderen krijgt 98 procent voor zijn tiende jaar mazelen, een ziekte, die ge paard kan gaan met komplikaties vai} de luchtwegen, het oor en het zenuwstelsel. Deze komplikaties, die zich in ongeveer 20 procent van de gevallen voordoen, kunnen zo ern stig zijn dat ziekenhuisopname no dig, is en soms leiden ze tot de dood van het patiëntje. Advertentie Wellicht één voor u? Bel de volgende werkdag het Arbeidsbureau, dat de baan aanbiedt. Daar kan men u meer inlichtingen geven. Een telefoonlijst van de Arbeidsbureaus ligt voor klaar bij de afdeling Voorlichting van het Minis terie van Sociale Zaken, Zeestraat 71A, Den Plaag. Tel: 070-6083 25, bereikbaar tot een uur na de uitzending. Onderscheiding voor oud-secr J. v. d. Maas te Oosterland Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 DUIVELAND. Met het weekeinde schijnen auto's in de sloot te moe ten. Ditmaal betrof het een auto in de Zwanenburgse weg onder Ouwerkerk. Voor de auto was de duik slecht en zeker voor één der in zittenden, die per ambulance naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis moest vervoerd. (Foto: Zicrikzeeschc Nieuwsbode) OUWERKERK, 22-3. Onder voorzitterschap van dc heer K. A. van Langeraad uit Kerkwerve hield de Vereniging „Het Groene Kruis" Schouwen Duiveland een algemene ledenvergadering in liet Dorpshuis te Ouwerkerk. Het stemde dc voorzitter tot vreugde, dat er voor de bijeenkomst zo'n gróte belangstelling bestond. In het bijzonder mocht hy begroeten de heren ver tegenwoordigers van de gemeentebesturen, de heer Blindenbach (vice-voor- zittcr van het provinciale Zeeuwse oude Groene Kruis), de medische advi seurs en de dames wijkverpleegkundigen De vereniging is per 1 januari thans op groter gebied werkzaam. De voorzitter hoopt dat het voor treffelijk kruiswerk ongestoord kan worden voortgezet, en dat de drie zusters uit Duiveland prettig met hun vijf collega's uit Schouwen zul len kunnen samenwerken. In verband met het breder scala- van het werk zal de vereniging at tent moeten zijn op het volgende: le: de ontwikkeling van de taken van het kruiswerk; 2e: zal het partikulier initiatief, nog steeds aanwezig, zich in de kruisver eniging kunnen handhaven?; 3e: is hel kruiswerk voldoende afge stemd op de behoeften van de be volking? 4e: zal het werk-in-groter-verband beter worden voortgezet en uitge breid? „Wij zijn steeds dankbaar voor suggesties ten voordele van onze mooie, maar moeilijke en zware taak", aldus eindigde voorzitter Van Langeraad zijn inleiding. Jaarverslag Aan de orde kwam het jaarverslag 1974 van de secretaresse, mevrouw A. Fridcrichs-Landegent. Er waren in 1974 geen mutaties wat betreft de wijkverpleegkundigen. Ziekten kon den goed worden opgevangen door waarneemsters. Op bijna alle plaat sen kan zonodig een beroep op deze waarneemsters gedaan worden. Per 1 januari 1975 bedroeg liet le dental 3126 cn intussen zijn weer nieuwe leden bijgeschreven. Te Scharcndijke werd het gebouw van binnen geschilderd. De garage is overgenomen. Na het vertrek van de familie Kunst, werd dc fam. Luyen- dijk dc nieuwe huurder. Tc Zonne- maire wisselde de fam. Van Leer- sum voor de heer Van Leersum. Te Renesse werd door baldadige jonge lui een grote ruit ingegooid, de ver zekeringsmaatschappij nam de kos- Icn voor haar rekening. Tc Rcnessc blijkt de ligging van het wijkge- bo.uw niet ideaal te zijn door ge- DREISCHOR. Met een zeer geani meerde receptie in „De Drie Scha pen" vierde de Landbouwvereniging Dreischorzaterdag het eeuwfeest. Bij die gelegenheid toonde het be stuur zich gul gastheer. Vooraan zit tend, de huidige voorzitter, de heer J. Barendregt; naast hem de sekre- taris de heer D. A. van Donge. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's iEen pla\ oewijzia plan is slecht als het niet 4 gewijzigd kan worden. j y t i Syrus J luidshinder en andere overlast van de zomergasten. Anderzijds geeft de recreatie wat, meer. toeloop naar de wijkgebouwen voor het geven van injecties, algemene informaties en leden van materiaal uit het maga zijn. Aan dat lenen kan niet altijd worden tegemoet gekomen. Indien er nog ergens een goede invalidewagen ongebruikt staat, wil de vereniging deze gaarne overnemen (opgave bij hel bestuur). Van enige families kwamen, na verpleging, giften binnen. Het be stuur is hier zeer erkentelijk voor, evenals voor de schenking van de opgeheven vereniging „Onderling Hulpbetoon" te Zonnemaire. De huisarts houdt te Kerkwerve nu spreekuur in het wijkgebouw. De gemeente-ontvanger beëindigde de zitdag te Noordgouwe en de heer Smallegange die voor pedicure te Haamstede. Verhuur voor fysiothe rapie is toegenomen: in Haamstede 2x en in Brouwershaven 3x per week. Twee maal werden algemene le denvergaderingen gehouden. De sa menwerking met de plaatselijke commissies is zeer goed. Er is een goed overleg over het onderhoud van de gebouwen, contact met de zusters, inning van enige contributies en an dere plaatselijke belangen. Het huishoudelijk onderhoud van de gebouwen verloopt naar wens. Te Brouwershaven beëindigde mevrouw Kloote-Fonteine haar werk en me vrouw v. d. Schelde-Bos neemt de zorg voor het gebouw en magazijn over. Het bestuur is zeer erkentelijk voor het werk van de hulpkachten. Aan de gemeentebesturen is veel dank verschuldigd voor de ontvan gen subsidies, evenals aan het pro vinciaal bureau. Provinciaal is de naam nu geworden: „Het Zeeuwse Kruis". De prettige samenwerking en begeleiding wordt, in de praktijk op dezelfde voet voortgezet. Jaarrekening Mevrouw Friderichs, die ook pen- ningmeesteresse is, las hierna van de jaarrekening 1.974. Hierin zijn nog niet verwerkt dc gegevens van de vroegere Duivelandse verenigingen. Er is een aardig batig saldo, een klein vermogen is door de jaren heen opgebouwd. De kascommissie adviseerde fof goedkeuring, waarna besloten werd mevrouw Friderichs décharge te verlenen. De voorzitter zegde haar hartelijk dank voor dc vele verrichte arbeid. Zr. Stcutel deed vervolgens ver slag over het werk van de wijkver pleegkundigen. Hieruit stippen wij aan: er 'zijn 8533 vcrplcgingsbczoc- (Vervolg pag. 4) Verwachting tot dinsdagavond: Maartse buien Opklaringen, afgewisseld door enkele buien, mogelijk met hagel of natte sneeuw; 'matige tot krachtige wind, aan de kust nu en dan harde noord westelijke wind; minimumtempera turen om het vriespunt, maxima morgen omstreeks 6 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal; 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 25 maart. Zon op 6.38, onder 10.01 Maan op 16.50, onder 5.10 Volle maan: 27 maart (11.36) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 25 maart 1.13 13.49 7.03 19.27 Springtij: 29 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 24-3. Het KNMI deelt mede: Er staat ons een vrij koud weertype te wachten waarbij enkele opklaringen afgewisseld worden door met noordwestelijke winden aangevoerde maartse buien. De ver scheidene duizenden kilometers lan ge noordwestelijke stroming wordt in stand gehouden door een depres sie voor dc kust van Midden-Noor - wegen en een hogedrukgebied dat zijn domicilie ten westen van de Golf van Biscaje heeft. Do voorste begrenzing van deze uit de Poolstre ken afkomstige stroming, bereikte maandagochtend, vergezeld van bui en. ons land. In de nacht van zondag op maandag was cei-st een rug van hoge luchtdruk met brede opklarin gen over Nederland getrokken. Hier bij vroor het in een zeer groot deel van ons land. Het meest. 3-5 graden, in het noorden cn oosten. Daar wer den nabij het aardoppervlak zelfs temperaturen van min 7 graden ge meten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1