Nieuwe regeling voor individuele huursubsidie Meer „zicht" op realisering nieuwbouw technische school Arabische boycot tegen Nederland? DE ZIERIKZEESCHE COURANT Tweede Kamer teak bergmeubel MEUBELRAMA Olie op Westerschelde Brand in toeristenhotel AUSTIN MORRIS JA TAPIJT KOPEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 maart 1975 131ste jaargang Nr. 21662 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 18,85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/t B.T.W. in uit nummer: „PollrtraU-schilder,, was te Zierikzee DEN HAAG, 20-3. Per 1 juli van dit jaar wordt een nieuwe regeling van kracht voor individuele huursub sidie. In verband hiermee vindt de algemene huurver hoging dit jaar niet plaats op de gebruikelijke datum van 1 april, maar ook op 1 juli. Dit om huurders met een laag inkomen niet in financiële moeilijkheden te brengen. Verbeteringen in de nieuwe rege ling zjjn onder andere verhogiug van de subsidiebedragen, alle niet te dure huurwoningen vallen onder de regeling, het inkomen van inwonen de kinderen blijft voortaan buiten beschouwing. Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Staatsseci'etaris Van Dam (volks huisvesting en ruimtelijke ordening) heeft de nieuwe regeling donderdag aan de Tweede Kamer toegezonden. De regeling is opgezet, aldus een toe lichting, vanuit de erkenning dat ie dere volwassene recht heeft op zelf standige woonruimte, van goede kwaliteit, tegen een prijs die in re delijke verhouding staat tot het in komen. In beginsel komen voor subsidie in aanmerking, volgens de nieuwe regeling, huurders van alle soorten woningen. Nu is het nog zo, dat be paalde categorieën woningen uitge sloten zijn. Wel zijn er weer grenzen gesteld. Het belastbaar jaarinkomen mag niet boven de 30 mille liggen en de huurprijs niet boven f 5.400 per jaar. Gunstige regeling BATH, 20-3. Een Panamees vracht schip, de „Atlantic Mariner", heeft donderdagavond rond zes uur, op de Westerschelde b(j Bath, een grote hoeveelheid stookolie overboord ge pompt. De oliekoek had in een korte t(jd een afmeting van twee vierkante mijl. Een Belgisch binnenvaartschip zag de olielozing vlak voor zich gebeu ren. De kapitein van dit schip riep de hulp in van een Russisch schip, die onmiddellijk de rijkspolitie en de rijkswaterstaat alarmeerde. Binnen enkele ogenblikken werd een groot scheepse achtervolging ingezet. Omdat de bevoegdheden van de Nederlandse autoriteiten bij de grens van België ophouden, heeft men in samenwerking met de Belgische ha vendiensten het zoeken naar de Pa namees voortgezet. ZIERIKZEE. De populieren (althans een deel) in het Slingerbos moesten er uit. De noodzaak is hier al uiteen gezet; het was alleen een tikje iro nisch dat het werk jpist op Boom- plantdag begon. Intussen blijken de rechte stukken van cle bomen weer te kunnen worden herplant. Dat zal elders op Schouwen-Duiveland ge beuren. Foto: een der gemeentemen sen aan het werk, in de hand een planttak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het maximum-subsidiebedrag is verhoogd van f 1860 tot f 3360 per jaar. De tabel is samengesteld op basis van huurnormquoten, met kor tingspercentages voor de verschil lende inkomensklassen. Een huur- normquote is dat deel van het inko men dat aan huur besteed mag wor den. In de tabel zijn verfijningen aangebracht, waardoor kleine ver schillen in inkomen niet meer kun nen leiden tot grote verschillen in subsidie. Over de hele linie, maar vooral voor de lagere inkomensgroepen is de regeling gunstiger dan de be staande, zo zegt het ministerie. Mini mumloontrekkers kunnen straks/ een subsidie ontvangen van maximaal f 2040 per jaar, huurders met een in komen tot ruim 18 mille tot f 840 per jaar en huurders met een inko men tussen 24 en 25 mille per jaar f 900 per jaar. Het minimumsubsi- dicbedrag ligt voor elke klasse op f 120 per jaar. Verder is bepaald dat huurders, die voor hun dagelijks levensonder houd aangewezen zijn op de bijstand ook recht hebben op iridividuële huursubsidie en dat het inkomen van de werkende gehuwde vrouw niet zonder meer bij dat van de man wordt opgeteld. Het inkomen van verdienende inwonende kinderen leidt niet meer tot verlaging van de subsidie en als een'huis met centrale verwarming is uitgerust vindt hier voor geen aftrek plaats van de huur prijs (de hoogte van die huurprijs is mede bepalend voor de hoogte van de subsidie). Wel wordt een uniform bedrag van f 480 per jaar afgetrok ken voor de levering van warmte. BENIDORM, 21-3. Bij een brand in een hotel in de Spaanse badplaats Benidorm zijn donderdag 24, mensen, merendeels Belgische toeristen, ge wond. De brand in het acht verdie pingen tellende hotel Belroy Palace is waarschijnlijk ontstaan door kort sluiting. Twee verdiepingen zijn volkomen uitgebrand en in de rest van het gebouw is ernstige schade aangericht. DAMASCUS. De centrale raad van de Palestgnse bevrijdingsorganisatie (PLO) is donderdagavond met alge mene stemmen akkoord gegaan met het voorstel van de Syrische presi dent Assad voor de vorming van een gemeenschappelijk Palestfjns-Sy- riseh militair en politiek opperbevel. Advertentie Dealer: 1ST A - Oosterland Tel. (01114) 149S DÉN HAAG, 20-3. Het besluit van minister Van der Stoel niet naar Saoedi Arabic té gaan, en de ge beurtenissen die hieraan voorafgin gen, kunnen I eiden tot een her nieuwde, zij het dit maal „stille" boycot van Nederland, zo vreest men in Haagse politieke kringen die goed op de hoogte zijn van de Arabische denkwereld Discussie n.a.v. lidmaatschap leraren Ver. T.S. Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 20-3. Op cle (lange) weg om te Zierikzee te komen tot cle bouw van een nieuwe teehnisehe school voor Schouwen-Duiveland, tekenen zich thans enige herkenningspunten af, waaraan kan worden afgemeten dat allen die hij de houw betrokken zijn, er hard aan werken 0111 deze zo zeer gewenste scholenbouw thans met zo weinig mogelijk vertraging van de grond te krijgen. Eerder werd al gemeld dat de pro cedure tot aankoop van de benodig de 15.000 m2 grond in plan West kon worden afgewerkt; thans is ook het eerste schetsplan van de nieuwe school gereedgekomen. In de maand april zal een voor dit grote nieuwbouwprojekt bepalende bespreking plaatsvinden tussen de betrokken architekt, stedebouwkun- dige en de gemeente. Wanneer men er dan in zal slagen de nog resteren de „haken en ogen' rond deze scho lenbouw - naar wij vernemen hangt een en ander ook nauw samen met de plannen voor de nieuwbouw van de school voor de Rijksscholenge meenschap - tot een oplossing te brengen, dan zal het mogelijk zijn om nog voor het eind van dit jaar - wellicht in september of oktober aanstaande - de bouw van de L.T.S. besteksgereed te krijgen. „Wij doen er alles aan om de „gang" er zo goed mogelijk in te houden', aldus deelde de voorzitter, de heer ir. J. L van Sloten tijdens de gisteren (donderdag)avond gehou den algemene ledenvergadering van de Vereniging Technische School voor Schouwen-Duiveland, in dit verband mee. De stapsgewijze vorde ring van de plannen blijkt verder ook uit het feit, dat een zg. bouw- rekening kon worden geopend bij de Bank voor Ncd. Gemeenten. Naar aanleiding van een vraag uit de vergadering werd medegedeeld, dat voor dc realisering van dc bouw plannen van zowel L.T.S. als R.S.G. aanpassing van het bestemmingsplan nodig zal zyn. Direkteur F. G. Scherjon van de L.T.S. sprak in dit verband de wens uit dat door dc gemeente alle mede werking zal worden verleend om zo spoedig mogelijk „zicht te krijgen op een definitieve start van dc bouw. Het bestuurslid de heer Z. Roose boom gaf in deze vergadering nog een toelichting op de bij de realise ring van de plannen noodzakelijke afweging van belangen. In zijn openingswoord kon dc voorzitter verder melding maken van totstandkoming van een ouder- eommissie. Deze nieuwe - voorlopig Advertentie is tegenwoordig niet vreemd meerl Maar goed tapijt kopen is iets anders En echt tapijt kopen met echte garantie is weer iets anders! En zo iets koopt u toch liefst bij een zaak met meer dan 30 jaar ervaring. En mocht u zelf geen vervoer heb ben. geen nood! U wordt gratis gehaald en thuisgebracht! Uw beste adres zonder teleurstellingen! deurloo - I TAPIJTSERVICE CENWI tl. I Mm Jrtfcwfltltl J'M ZIERIKZEE. Aan de huishoudschool Prinses Juliana" werd donderdag een „open dag" gehouden, die heel wat belangstelling trok. Kijken hoe het gaat en best een beetje trek de den de belangstelling goed bij het pojjertjesbakken van de kooklera- res. Men zie ook elders in dit num mer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's f Een pessimist is soms een op- J timist, die zijn theorieën in t praktijk heeft willen brengen. samengestelde - commissie Zal zich voor de eerste maal presenteren op een op 14 april aanstaande te houden ouderavond. Leraren en vereniging Dc heer A. C. v. d. Berg, leer kracht van de school, bracht met een vraag naar aanleiding van het jaar verslag enige discussie teweeg, naar aanleiding van het zowel door het bestuur als door de aanwezige le raren erkende wat „dualistische ka rakter' van het lidmaatschap van de vereniging, zoals dat met name door de leraren wordt ervaren. De heer Van de Berg benadrukte dat hij zijn vraag aan de orde wilde stellen, uitsluitend als lid van de vereniging, en niet als personeelslid. (Vervolg pag. 2) Verwachting tot zaterdagavond: Vannacht lichte vorst Droog en in het algemeen zonnig weer; zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen; minimum-tem peraturen van 0 tot min 4 graden, maxima circa 7 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 10. Min.-tempera(uren: omstreeks 0 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 22 maart. Zon op 6.40, onder 18.55 Maan op 12.42, onder 3.39 23 maart. Zon op 6.38, onder 18.57 Maan op 14.01, onder 4.14 24 maart. Zon op 6.35, onder 18.59 Maan op 15.25. onder 4.44 Volle maan: 27 maart (11.36) Begin van dc lente: 21 maart 6.57 uur. HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE; Hoogwater Laagwater 22 maart 9.40 22.24 3.12 15.49 23 maart 11.17 4.38 17.20 24 maart 0.03 12.44 6.02 18.36 Doodtij: 23 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 21-3. Het KNMI deelt mede: Zaterdag zal het in vrijwel geheel Nederland droog en zonnig weer zijn. Daar de wind echter uit dc oost tot noordoosthoek blijft waaien, zullen de middagtemperatu- ren onder de voor deze tijd van het jaar normale waarden blijven, 's Nachts zal het licht vriezen, wat in de nacht van donderdag op vrij dag in het noorden en oosten van het land reeds het geval was. Te Groningen werd een minimumtem peratuur van min 2 graden gemeten. In het zuiden van het land bleef hel daarintegen 3 graden boven het vriespunt. De verandering naar een droger weertype kwam tot stand, doordat een gebied met hoge baro meterstanden. dat boven Scandina vië lag. geleidelijk zijn invloed ook lot ons land uitbreidde en verwacht wordt dat ook zaterdag dit hoge drukgebied het weer in onze omge ving zal beheersen. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1